Stellar Blade Stellar Blade

WWE 2K20 (RECENZE) – Wrestlerky bojují o své místo v ringu

Zobrazit katalog

Recenze

Aktualizováno

Během posledního podzimního měsíce se musíme smířit se spoustou věcí – krátí se dny, přijde posun času ze zimního na letní a pomalu, ale jistě končí vydávání sportovních her pro sezónu 2019/2020. Stejně jako loňský rok končíme s titulem z wrestlingových ringů, který už z dálky čpí adrenalinem a potem z těl bojovníků a bojovnic. Co nového přinesl díl WWE 2K20 do zavedené série a čím nemile překvapil, se dozvíte v naší recenzi.

Recenze (PS4 Pro)


• Žánr: Sportovní • Multiplayer: Ano • Vývojář: Visual Concepts • Vydavatel: 2K Sports • Platformy a Datum vydání: PC, PS4, Xbox One (22. října 2019) Homepage • Čeština: Ne


Obsah recenze WWE 2K20 (PS4 Pro)

 1. Girls Power!
 2. Trnitá cesta do Síně slávy WWE
 3. WWE 2K20 udělal velký krok zpátky
 4. Jako chytat vítr
 5. Tohle doma nezkoušejte
 6. Recenze WWE 2K20: závěrečné hodnocení
 7. HW nároky pro WWE 2K20 PC

Girls Power!

• Recenze: 29. 10. 2019 • Autor: Jakub Němec

Wrestling není sportem pro každého. Směs úžasných atletických výkonů, divadelního předstírání a přehrávání s takovou mírou klišé a patosu, že by z toho filmovému kritikovi pukla lebka, si zkrátka musí své fanoušky poctivě najít, díky čemuž se vždy soustředil spíše na mladší a mainstreamové publikum. Na rozdíl od dřevných sedmdesátých a osmdesátých let se v nejprofláklejších organizacích, mezi něž samozřejmě patří také WWE, ubralo na brutalitě a krvavosti, aby ji nahradila výbušná show, jíž sledují po celém světě milióny diváků. Díky tomu se kostýmové souboje v ringu dostaly do hledáčku společnosti 2K, která se již delší čas stará o vydávání série, do níž letos přibyl díl WWE 2K20.

WWE 2K20; screenshot: cover
Tvářemi letošního WWE 2K20 se stali Becky Lynch a Roman Reigns.

Jak již tvůrci z Visual Concepts několikrát proklamovali, letošní ročník se poprvé pořádně zaměřil na ženský wrestling, což lze pozorovat na obou příběhových módech WWE 2K20. Velkou pozornost na sebe bude stahovat 2K Showcase, jenž letos nese podtitul The Women's Evolution. Z mého, fandovstvím nezatíženého pohledu je zajímavé sledovat, jak se kolem ženských válečnic mezi provazy postupně vytvořila nadšená suita, která své hrdinky uctívala podobně jako jejich mužské protějšky. Postupně se tak seznámíte s ikonickými souboji v kariérách čtyř žen známých pod přezdívkou Four Horsewomen (Sasha Banks, Bayley, Charlotte Flair a Becky Lynch), o jejichž komentář se postaraly samotné aktérky.

Netvrdím, že by 2K Showcase ztratilo něco ze své přitažlivosti, ale loňský příběh Daniela Bryana mě chytil více. Možná je to tím, že jsem se sžil s jedním bojovníkem, u nějž jsem nakonec znal jeho ikonické chvaty jako své boty a prožíval s ním jeho vzestupy a pády, zatímco u letošní historické sondy se má pozornost musela rozčtvrtit. Navíc se občas všechny „kamarádky“ postaví proti sobě do jednoho ringu a nebylo mi moc příjemné, když jsem musel nasekat na zadek své oblíbenkyni Becky z pozice nejméně sympatické Charlotte. V každém případě se jedná o jednu z lepších možností, kde v rámci WWE 2K20 trávit čas.

WWE 2K20 – Showcase (Gameplay)

2K Showcase vás nechá prožít stěžejní zápasy pro ženské wrestlingové seskupení Four Horsewomen. Ve videu uvidíte, že už čtyři bojovnice dokáží na obrazovce rozjet slušný chaos.

Trnitá cesta do Síně slávy WWE

Pro fanoušky sportovních příběhů dle filmové šablony, jež se neobejdou bez „neočekávaných“ zvratů a šťastného vyústění, si tvůrci připravili eskapády kamarádů ze školních lavic, kteří se na střední škole rozhodli, že se stanou legendami WWE. Samozřejmě nepůjde o nic snadného a během své cesty se střetnou s řadou vysloužilých i aktivních legend wrestlingu. Zatímco se Red (první hratelný dívčí charakter v módu MyCAREER) cílevědomě pouští do vybudování své kariéry, její mírně prostoduchý přítel Tre se zaměří spíše na bavení publika svými šaškárnami a ke svým titulům se dostane víceméně náhodou.

Během 18 kapitol, které slouží také jako představení všemožných alternativ zápasů v rámci turné WWE, se naučíte základní i pokročilejší chvaty. Nebudete zahlceni hned od začátku, protože po vytvoření dvojice postav a jejich bojového stylu se musíte propracovat zajímavě navrženým stromem dovedností k náročnějším kombům. Příběh tak relativně slušně odsýpá, máte pocit, že vaši svěřenci sílí, ale přesto má celý zážitek k idylce daleko. Štvát vás budou nekonečné načítací obrazovky (i během přepínání v menu) a otřesná grafická stránka filmových sekvencí, jak můžete sami posoudit z přiložených obrázků a videí. Stav renderovaných filmečků by dostal za uši i před deseti lety, natožpak při dostupnosti dnešních technologií.

WWE 2K20; gameplay: batoh, špatné textury WWE 2K20; gameplay: vývoj WWE 2K20; gameplay: billboard, grafika
Levitující předměty okolo hlavních protagonistů příběhového režimu WWE 2K20, tedy MyCAREER, nebo unyle vypadající budovy pamatují grafiku z devadesátých let, takže nostalgické dojetí je vlastně na místě. Nic na tom nezmění ani dobře vymyšlený strom dovedností.

WWE 2K20 udělal velký krok zpátky

Kritizování grafické stránky ovšem nekončí v dějových předělech módu MyCAREER, ale pokračuje do samotné hratelnosti. Nevím, jak se mohlo stát, že v díle zaměřeném více na ženské wrestlerky se tvůrcům „podaří“ tak zhnojit naprogramování vlasů. Jeden z typických prvků něžného pokolení (mimo dalších předností, které se ve wrestlingu dávají hodně na odiv, což určitě udělá radost konzervativním kruhům bojující za ženská práva) totiž vypadá naprosto otřesně. Porost hlavy se podivně vlní, propadává se do modelů postav a odmítá poslouchat gravitaci (vis hlavou dolů nemůže nikoho rozhodit, pevnost účesu by mohl závidět i Richard Geere).

Stejně tak splašeně se chovají volné kusy oblečení jako třásně nebo pláště. Když k tomu připočtete prosvítání částí těl bojovníků přes jejich kostýmy, musíte nevěřícně kroutit hlavou, co se stalo ve Visual Concepts špatně. Vývojáři sice přešli na novou technologii zobrazování, ale to by mělo znamenat spíše posun k lepšímu a ne skok o pět let do minulosti, ne? Výše jmenované nešvary se projevují také do hratelnosti, protože základními fyzikálními zákony se neřídí ani provazy v ringu (něco tak pružného by nedokázal vytvořit ani Flubber), natožpak žebříky, stoly a další propriety, které můžete během bojového běsnění ničit těly svých protivníků.

WWE 2K20 – Orson vs Cena (Gameplay)

V režimu rychlého zápasu proti sobě můžete postavit své odvěké nepřátele i parťáky z jednoho týmu. V tomto ohledu WWE 2K20 nezklame.

Jenže na grafiku WWE 2K20 nelze jen bohapustě dštít oheň a síru, protože u největších hvězd wrestlingového panteonu se budete kochat detailním provedením jejich muskulatury a tetování. Pokud se navíc jako já soustředíte především na boj s prostovlasými válečníky oblečenými jen v latexových spoďárech jako The Rock, Randy Orton nebo Dave Bautista, tak si vlastně grafických neduhů ani nevšimnete, tedy mimo chapadlovité provazy okolo ringu. Více rozporuplný titul jsem v letošním roce ještě pod ovladač nedostal, a to se ještě musím rozpoltit u ovládání a samotné hratelnosti.

Jako chytat vítr

Ve světě předstíraných ran, kde se každý chvat dlouho cvičí v tělocvičně, aby se soupeři neublížilo, a dopředu domluvených výsledků (pokud jsem nyní někomu rozbil jeho naivní představy, tak se omlouvám, ale asi to bylo potřeba) má počítačová hra jako WWE 2K20 tu výhodu, že vše může ukázat „opravdověji“, tedy nemusí brát ohled na zdraví svých digitálních bojovníků (ani jejich digitální krev, pokud si ji zapnete) a nechá je bít se jako koně. Zmáčknutím několika tlačítek poupraveného systému ovládání můžete vytvořit působivá komba a budete si připadat jako antický hrdina zametající s každým nepřítelem dle libosti.

WWE 2K20; gameplay: peklo WWE 2K20; gameplay: kufřík WWE 2K20; gameplay: uzel
Některé momenty v WWE 2K20 dýchají tou správnou atmosférou, již milují fanoušci wrestlingu. Ve větším počtu bojovníků v ringu ovšem nastane chaos. Schválně, kolik bojovnic je na obrázku vpravo?

Jenže to byste se do něj nejdříve museli trefit. Letošní ročník totiž sužuje absolutně nepřesné zaměřování nepřátel, takže klidně dvakrát promáchnete soupeři za zády, aby vás on poté pohodlně složil. Veškeré taktizování, které je na WWE 2K20 asi nejzábavnějším prvkem, tak jde k šípku. Když si k tomu připočtete občas nepřesně nabíhající obranné prvky, jimiž se musíte osvobodit z uzemnění znamenajícího okamžitou porážku, tak chcete vzteky vyhodit ovladač z okna. A na závěr jsem si nechal skutečnou perličku – během cca 20 hodin recenzování mi zvládl titul čtyřikrát spadnout, z čehož jednou odpálil k restartu celý systém PS4. Děkuju pěkně.

Tohle doma nezkoušejte

Výše uvedený nápis se musí dle zákona objevit před každým přenosem z WWE, počítačovou verzi WWE 2K20 nevyjímaje. Každý sice pochopí, že se varování vztahuje na nebezpečné napodobování chvatů v obýváku nebo mezi školními lavicemi, ale já si jej s ironickým úsměškem na tváři půjčím také do své dnešní recenze. WWE 2K20 si sice zaslouží pochvalu za příklon také k ženskému pohledu na wrestling a za přístupnější schéma ovládání, ale tam pozitiva pomalu končí. Všechny módy a variace zápasů, mimo dvou příběhových linek a smíšeného Tag Teamu, totiž najdete také v loňské verzi, jež se hrála o dost pohodlněji. Dokonce narazíte i na menší počet do očí bijících grafických úletů, jak se můžete dočíst v recenzi.

WWE 2K20; gameplay: detaily WWE 2K20; gameplay: nástup
Grafické zpracování největších hvězd účinkujících v WWE 2K20 zvládne ta nejpřísnější kritéria, na rozdíl od méně známých wrestlerů, kteří vás budou svým zjevem strašit v nočních můrách.

Letos se totiž studiu Visual Concepts opravdu nezadařilo. Mnoho hráčů vedle špatného technického a grafického stavu (čím méně známý zápasník, tím větší hnus) naštve také nutnost nakupovat historické bojovníky, kostýmy, chvaty a sekvence nástupů či vítězných oslav za vnitřní měnu, kterou budete získávat relativně pomalým tempem. Pokud se tedy chcete na svých obrazovkách nutně prohánět s wrestlingovými zápasníky a zápasnicemi, odkážu vás na loňský díl, popř. vydržte na slevu a řadu patchů, které do WWE 2K20 nutně musí přijít.

Tato recenze byla napsaná pro PS4 Pro verzi.

• Zdroje: Vlastní

Recenze WWE 2K20: závěrečné hodnocení

        Hodnocení 47 % GEM
Hlavní parametry: Hratelnost
55 %
 Audiovizuální zpracování
50 %
 Znovuhratelnost
65 %
WWE 2K20; recenze

Klady

 • Širší prostor pro ženský wrestling
 • Příběhové režimy dokáží zabavit
 • Atmosféra televizního přenosu
 • Grafické zpracování největších hvězd
 • Souboje jeden na jednoho

Zápory

 • Problémy technického rázu (načítání, padání hry)
 • Grafické úlety, především herní fyzika
 • Ohavné zpracování méně známých wrestlerů
 • Prehistorické příběhové sekvence v MyCAREER
 • Komentátoři točí pár hlášek jako na kolovrátku
 • Nepřesnosti v ovládání (zaměřování, minihry)
 • Nepřehlednost v soubojích s více zápasníky
 • Nutnost nakupovat obsah za vnitřní měnu
Jakub Němec

Jakub Němec

Hraní her, ať už počítačových či deskových, se stalo součástí mého života už s prvním úspěšným umístěním plastové čepičky v Kloboučku, hop! a s archaickým počítačem, na kterém téměř neustále běžela trojice Rayman, Pharaoh a FIFA 2000. Od té doby se rád nechávám překvapovat unikátními zážitky, silnými příběhy a originální hratelností, kterou dokáží vývojáři vykouzlit. Jsem v redakci Alza Magazínu a GEMu sice vedený jako sporťák a deskovkář, ale rád se ponořím do akčních adventur, RPG, závodů nebo plošinovek, ale vlastně nepohrdnu ničím zajímavým a netradičním.

HW nároky pro WWE 2K20 PCMinimální HW požadavky Doporučené HW požadavky
Operační systém Windows 7 64-bit Windows 7/8.1/10 64-bit
Procesor Intel Core i5-3550 / AMD FX 8150 Intel Core i7 3770 / AMD FX-8350
Grafická karta NVIDIA GeForce GTX 670 / Radeon HD 7850 NVIDIA GeForce GTX 970 / Radeon R9 290X
DirectX DirectX 11.0 DirectX 11.0
Operační paměť 4 GB 8 GB
Pevný disk 50 GB 50 GB

S jakým herním PC na WWE 2K20?

Chcete si ulehčit výběr? Níže pro vás máme tipy na vhodné herní počítače podle náročnosti.

Alza GameBox GTX1660

Minimální požadavky:

Alza GameBox GTX1660

Alza GameBox RTX2060

Doporučené požadavky:

Alza GameBox RTX2060

Alza BattleBox RTX2080S Cougar

Pro náročné:

Alza BattleBox RTX2080S Cougar

i Mohlo by vás zajímat

WWE 2K20 vychází 22. října 2019 na PC, PS4 a Xbox One. O novinkách vás budeme informovat.

WWE 2K20 – Oznámení

WWE 2K20 – Oznámení

 1. Four Horsewoman přicházejí na scénu WWE 2K20
 2. MyCAREER nabídne až 20 hodin herní doby
 3. HW nároky pro WWE 2K20 PC

Four Horsewoman přicházejí na scénu WWE 2K20

• Oznámení: 15. 10. 2019 • Autor: Jakub Němec

Společnost 2K se v publikování svých sportovních her v mnohém neliší od svého přímého konkurenta EA, takže s železnou pravidelností vydává každý rok nové díly basketbalu, tedy NBA 2K20, a nezapomněla ani na svou zápasnickou licenci z wrestlerského prostředí WWE 2K20. Podobně jako u košíkové nelze očekávat převratné změny v hratelnosti či grafickém rozhraní, ale na rozdíl od svého příbuzného ze světa bezedných košů se může každý rok pochválit zajímavými příběhovými režimy, které potěší především fanoušky tohoto sportu plného emocí, přehrávání, potu a gymnastických výkonů.

WWE 2K20 – Step Inside (Gameplay Trailer)

Důraz na ženskou sestavu bojovnic je patrný také v traileru na WWE 2K20.

Letošní ročník si uzurpovaly ženy z uskupení Four Horsewomen (odkaz na jezdce apokalypsy v dámském provedení), jejichž osobní příběhy se promítnou v rámci módu 2K Showcase: The Women's Evolution. Všeobecně oblíbený režim se věnuje ikonickým zápasům bojovníků dosahujících statusu legend wrestlingu, takže se můžeme těšit na střety Becky Lynch, Bayley, Charlotte Flair a Sashi Banks, které pravděpodobně doplní své výkony osobními postřehy a vzpomínkami. Loňská cesta Daniela Bryana patřila k tomu nejlepšímu z WWE 2K19, takže jsem hodně zvědavý, zda se nastolená laťka podaří překonat s kvartetem bojovnic.

MyCAREER nabídne až 20 hodin herní doby

Druhým populárním režimem v WWE 2K20 bude jako každoročně příběhový režim pro vlastnoručně vytvořeného rváče, resp. rváčku. Poprvé v historii série si totiž budete moci vytvořit ženskou protagonistku, s níž se probijete stovkou zápasů v 18 kapitolách mapujících vztah kamarádek ze střední školy Red a Tre, které se touží dostat do Dvorany slávy organizace WWE. Pokud se rozhodnete pro mužského bojovníka, vytvoříte s druhou dívkou tzv. Mixed Tag, tedy smíšený tým. Uvidíme, jak se příběhový režim bude hrát a zda nebude zatížena mikrotransakcemi jako v NBA 2K20, ale řeč čísel mluví jasně – 20 hodin herní doby a 270 předělových „filmových“ scén, co víc by si mohl wrestlingový fanoušek přát?

WWE 2K20 – MyCareer (Trailer)

V příběhovém režimu WWE 2K20 pro jednoho hráče nebude nouze o přátelství, zrady nebo fantaskní výjevy, takže fanoušci wrestlingu by mohli být spokojeni.

Nic menšího než kvalitní zpracování jeho oblíbeného sportu. Z prvních gameplayů jde vidět, že se tvůrci pokusili poupravit prkenný pohyb bojovníků, ale podivné záškuby při navazování jednotlivých animací zůstaly. Snad nebudou vystupovat moc do popředí, protože by tím zážitek dost utrpěl. Dále lze zaznamenat řadu nových chvatů, které zřejmě budeme moci přiřadit i námi vytvořené bojovnici/bojovníkovi. Plná verze nám prozradí, v jaké formě se digitální wrestleři nachází. Vydání WWE 2K20 je totiž za rohem, 22. října 2019 na PC, PS4 a Xbox One, takže pořádně procvičte bicepsy, tady se budeme mlátit se soupeři hlava nehlava.

• Zdroje: tisková zpráva, wwe.2k.com

Vytisknout
P-DC1-WEB13
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací