Alzaboxy Q1 Alzaboxy

Xbox X019 – Microsoft ukázal mnoho her, zaujmout ale příliš nedokázal

Zobrazit katalog

Článek

Aktualizováno

Žádné velké překvapení se nakonec nekonalo. Her představil Microsoft požehnaně, ale minimálně z těch nově oznámených jsme spíše zklamaní. Nejvíce nakonec zářila služba Game Pass, která se může těšit na přísun velmi zajímavých her, stejně jako streamovací služba xCloud. Ta se dokonce stane součástí předplatného Xbox Game Pass Ultimate. A slibované Age of Empires IV? Pár sekund jsme ze hry viděli, ale rovněž nešlo o nic, z čeho bychom skákali radostí.

Xbox X019; screenshot: Xbox londýn

Obsah článku Xbox X019

 1. Halo Reach a Star Wars Jedi: Fallen Order největšími hvězdami Xbox Inside
 2. Wasteland 3 nám spravil chuť
 3. CrossfireX přichází z Asie na západ
 4. Age of Empires IV nás na zadek neposadilo
 5. Everwild ukazuje kouzelný fantasy svět
 6. Od 21:00 s námi sledujte největší epizodu pořadu Xbox Inside
 7. Co je to Xbox X019
 8. Lístky na Xbox FanFest
 9. Kdy a kde se dívat na Xbox X019?
 10. Co Xbox X019 odhalí?
 11. Prozradí Microsoft také něco o next-gen konzoli Xbox Scarlett?
 12. Velká odhalení pro Games Pass i Microsoft xCloud

Halo Reach a Star Wars Jedi: Fallen Order největšími hvězdami Xbox Inside

• Update: 14. 11. 2019 • Autor: Ondřej Zeman

Největší epizoda Xbox Inside, alespoň jak tento díl vysílaný z Londýna Microsoft předem prezentoval, nakonec nic zásadního nepředvedla. Nejlepší chvíle hodinu a půl trvajícího vysílání způsobily dva trailery na 15. listopadu vycházející Star Wars Jedi: Fallen Order, fanoušky legendárního Master Chiefa pak potěšilo přidání Halo: Reach do Master Chief Collection, kde bude hra dostupná od 3. prosince a to zároveň skrze službu Game Pass pro PC i Xbox One.

Star Wars Jedi: Fallen Order – “Become a Jedi” (Trailer)

Game Pass a Microsoft xCloud válcují konkurenci

Služba Game Pass se vůbec těšila velké oblibě, v příštích dnech a měsících totiž tuto knihovnu her doplní dílka, jako jsou Rage 2, Age of Empires II: Definitive Edition, Darksiders 3 a zejména pak Witcher 3: Wild Hunt. V den vydání pak na službě Game Pass uvidíme zajímavé tituly jako je Bleeding Edge, Wastelands 3, Ori and the Will of the Wisps nebo Microsoft Flight Simulator.

Novinek se dočkal také streamovací xCloud, kterou nezmiňujeme hned po Game Passu jen tak náhodou. Microsoft totiž plánuje tuto službu jakožto součást předplatného Xbox Game Pass Ultimate, což je pro hráče vynikající zpráva. Zatím se ale, minimálně pro nás, nic nemění. Microsoft xCloud je stále ve fází testování, do kterého je možné se přihlásit. Z původních tří zemí se nabídka rozroste o Indii, Kanadu, Japonsko a západní Evropu. Šťastlivci, kteří se do bety dostanou, pak mohou vyzkoušet více než 50 her, což je oproti konkurenční Stadii od Googlu pořádná dávka obsahu.

Na pódiu se ukázali také zástupci studia Obsidian Entertainment, kteří slibovali oznámení nové hry. Ta je ale pro fanoušky studia spíše zklamáním. Grounded je survival kooperace s hravým vizuálem, nejde však o RPG, jež jsme si od „Obsidiánů“ tolik přáli. Mírným zklamáním pak je také vůbec první ukázka z Age of Empires IV. Ta sice představila monumentální bitvu, ovšem celková stylizace, ale i animace postav či poškození budov na ploše pár sekund nijak oslnivě nepůsobilo.

Grounded - X019 - Announce Trailer

Mírnými záblesky naděje bylo datum vydání hack and slash online akce Bleeding Edge, stanovené na 24. března 2020, velmi povedený trailer na střílečku Crossfire X a také nové hry, mezi kterými vynikala adventura Tell Me Why od autorů Life is Strange či kouzelně vypadající Everwild od studia Rare, které rovněž představilo nový zdarma dostupný update pro Sea of Thieves. Londýnská epizoda však kompletně ignorovala nadcházející generaci konzolí, ty největší Xbox pecky jako Halo Infinite a vlastně cokoli opravdu zajímavého. Za nás tedy spíše zklamání.

• Zdroje: Xbox.com, YouTube (Xbox)Wasteland 3 nám spravil chuť

• Update: 14. 11. 2019 • Autor: Ondřej Zeman

Xbox X019 není letos rozhodně akcí, která by překypovala zajímavými tituly. Zachránit situaci se na konci přenosu pokusilo RPG Wasteland 3 od tvůrců izometrických Falloutů 1 a 2.

Wasteland 3 - X019 - 1987 Trailer

Příští rok vycházející Wasteland 3 dostal v rámci trailerů asi nejdelší prostor. Na nových záběrech z hraní nám vývojáři z inXile Entertainment předvedli surově vyhlížející svět za doprovodu dobře zvoleného soundtracku. Vidět jsme v něm mohli zmražená těla opékaná automatickými plamenomety, psychopaty a samozřejmě robotické nepřátele, se kterými se vypořádají jen ti nejlepší. Vedle čerstvých záběrů bylo odhaleno také datum vydání, který je stanoveno na 19. května 2020.CrossfireX přichází z Asie na západ

• Update: 14. 11. 2019 • Autor: Jakub Němec

Týmových stříleček napodobujících principy nesmrtelného Counter-Strike: Global Offensive je na trhu víc než dost, ale i další tituly se snaží prosadit, mezi nimi i exkluzivita pro Xbox One s názvem Crossfire X.

CrossfireX - X019 - First Gameplay Teaser

Máte svůj okruh přátel, s nímž se rádi vydáváte do arén porovnávat vaše střelecké dovednosti a týmovou souhru proti podobně naladěným hráčům, vlastníte Xbox One a Counter-Strike: Global Offensive vás už omrzel? Microsoft přichází se střílečkou Crossfire X fungující na podobných principech, ale s příchutí asijského puntičkářského přístupu studia Smilegate a doprovázenou příběhem z dílen finského studia Remedy. Free-to-play týmovou pařbu si budeme moci zahrát v průběhu příštího roku.Age of Empires IV nás na zadek neposadilo

• Update: 14. 11. 2019 • Autor: Ondřej Zeman

Jedním z největších lákadel Xbox X019 byla dlouho čekávaná RTS Age of Empires IV. Nakonec jsme se jí přeci jen dočkali, nevíme ovšem, zda čekání stálo za to.

Age of Empires IV - X019 - Gameplay Reveal

Na počátku všeho byl orel plachtící nad krajinou. Jakožto velcí fanoušci jsme čekali, že jakmile přeletí, objeví se před námi klasicky laděná RTS, která bude připomínat ve všem své předchůdce, jen s výrazně lepším vizuálem, více přeci jen z traileru člověk nevyčte. No, nakonec jsme dostali gameplay Age of Empires, který vypadal téměř identicky jako nový díl série Settlers. Nejnovější ukázka z hraní byla zaměřena na Mongoly a Angličany. Aktuálně vypuštěný trailer nás vyloženě zklamal, snad nám bude v následujících hodinách naservírováno info, které z Age of Empires IV udělá atraktivnější titul.Everwild ukazuje kouzelný fantasy svět

• Update: 14. 11. 2019 • Autor: Jakub Němec

Xbox Inside začal pěkně zostra, protože ukázal novou značkou od studia Rare stojící za Sea of Thives. V ní se vydáme do pohádkového světa Everwild plného roztodivných stvoření a rostlin.

EVERWILD - X019 - Announce Trailer

Studio Rare se profiluje tvorbou velkých a unikátních světů podle vlastních pravidel. Po pirátském Sea of Thieves se vydalo do fantaskního univerza, kde budeme prozkoumávat kouzelný prales plný roztodivných stvoření, která si podle všeho budeme moci ochočit nebo před nimi utíkat. Zatím netušíme, co se bude v Everwild dít, ale vypadá to opravdu pěkně. Za hezkou průzkumáckou hru budou vděčni především občasní hráči, ale třeba se v hratelnosti bude skrývat větší hloubka. Jste zvědaví?Od 21:00 s námi sledujte největší epizodu pořadu Xbox Inside

• Update: 14. 11. 2019 • Autor: Filip Němec

Už dnes večer nám Microsoft odhalí budoucnost Xboxu. Alespoň tedy budoucnost příštích měsíců, jestli totiž uvidíme něco z připravované next-gen konzoli Xbox Scarlett, zatím nevíme a to stejné se týká her pro příští generaci. Co však uvidíme jistě, jsou novinky od first party studií Microsoftu, která nám přivezou již oznámené, ale doposud nevydané tituly jako je Bleeding Edge nebo remaster Age of Empires II: Definitive Edition. Podle posledních zpráv se pak dočkáme také vůbec prvních záběrů ze čtvrtého dílu Age of Empires a doposud neoznámené akční adventury od studia Rare (Sea of Thieves, Battletoads).

The Biggest Inside Xbox Ever - Live from X019 in London

Xbox X019 online stream

Pokud by chtěl Microsoft opravdu zazářit a zahalit Londýn do křiklavě zelených barev, kombo Xbox Scarlett a Halo Infinite by zapůsobilo na podzimem unavené hráče jako elixír života. Microsoft má však v rukávu ještě jednu silnou dvojici, jejíž účast je už potvrzená. Služby Game Pass a Microsoft xCloud totiž také chystají velká odhalení (jedno z nich by měl být Zaklínač 3: Divoký Hon), takže ať už fandíte klasickému konzolovému hraní, digitálním půjčovnám či streamování her, dnes večer byste ve 21:00 měli ladit pořad Xbox Inside, na který se můžete dívat přímo v našem článku. Po skončení vysílání se můžete těšit na shrnující reportáž.

Následuje původní článek Xbox X019...

Co je to Xbox X019

• Speciál: 13. 11. 2019 • Autor: Filip Němec

Akce Xbox X019 je především svátkem všech fanoušků Xboxu, ale to vám nejspíše mnoho neřekne. Jde o samostatnou událost pořádanou Microsoftem, podobně jako má PlayStation své PlayStation Experience, na které jsou oznamovány nové hry, hardware a samozřejmě nechybí ani ukázky z již oznámených titulů nebo soutěže. V minulosti měla tato akce silnou tradici, od roku 2011 si však oslava všeho kolem Xboxu dala 7 let trvající přestávku, aby se v loňském roce s velkou pompou vrátila.

Xbox X019; screenshot: Londýn, cover
Letos se celá akce přesouvá do Londýna, ti největší fanoušci Xboxu tak mohou Xbox X019 zažít na vlastní kůži.

Po San Francisku nebo Mexico City se Xbox X019 přesouvá do pro nás dostupnějšího Londýna, kde bude akce probíhat od 14. do 16. listopadu. Po celé dva dny bude na Mixeru, streamovací službě Microsoftu, probíhat živé vysílání, v němž se představí mimo jiné dvanáctka herních studií se svými tituly. Hlavním programem však bude speciální vysílání pořadu Xbox Inside ve čtvrtek 14. listopadu od 21:00.

Lístky na Xbox FanFest

V rámci Xbox X019 probíhá také fanouškovský festival FanFest, jehož součástí bude ve čtvrtek vysílání pořadu Inside Xbox. Vstupenka stojí 19 liber, stejně jako vstupné na následující dva dny, vstupenky jsou rozděleny na dopolední a odpolední relaci. FanFest nabídne kromě možnosti být přímo na místě také příležitost zahrát si nově oznámené hry, navštívit panely či autogramiády s vývojáři a zavítat do obchodu Xbox Official Gear Store. Lístky je možné zakoupit přímo na stránkách Eventu.

Kdy a kde se dívat na Xbox X019?

V případě, že raději zůstanete v teple domova, o nic důležitého nepřijdete. Živé vysílání přímo z Londýna bude s přestávkami probíhat v průběhu pátku i soboty, pořad Xbox Inside, kde by měl být odhalen ten nejzajímavější obsah, pak bude vysílán ve čtvrtek 14. listopadu od 21:00 na Xbox kanále streamovací služby Mixer.

Co Xbox X019 odhalí?

Microsoft v traileru věnovaném X019 láká na doposud největší epizodu Xbox Inside, která by měla být zasvěcena především hrám. V rámci celé akce se ukáže více než 10 studií, z těch přímo vlastněných Microsoftem pak návštěvu potvrdili Ninja Theory, inXile Entertainment, Mojang a Obsidian Entertainment. Zatímco Mojang přiveze Minecraft Dungeons, Ninja Theory bude prezentovat svou hack and slash online akci Bleeding Edge. Obsidian Entertainment pak láká na doposud neoznámený titul.

BIGGEST. INSIDE XBOX. EVER. X019 Special Promo – Official Trailer

Microsoft láká na doposud největší epizodu Xbox Inside. Jestli dostojí svému slibu, zjistíme už 14. listopadu ve 21:00.

Z Xbox X019 traileru si pak samozřejmě nelze nevšimnou například Wasteland 3, Battletoads, Crossfire X, Sea of Thieves nebo Microsoft Flight Simulatoru. Chybět nebude ani Star Wars Jedi: Fallen Order nebo remaster Age of Empires II: Definitive Edition. Zbožným přáním by bylo například oznámení Age of Empires IV pro Xbox/PC (ačkoli podle posledních informací se zdá, že s tím už můžeme téměř počítat) či cokoliv nového o Gears Tactics, u kterého sice máme přislíbeno vydání krom PC i na Xboxu, ale o hře jsme již dlouho nic nového neslyšeli.

Xbox X019; screenshot: Star Wars Jedi: Fallen Order Xbox X019; screenshot: Halo Infinite
Obrázek 1: S jistotou se na Xbox X019 ukáže Star Wars Jedi: Fallen Order. Obrázek 2: Z exkluzivit by nám největší radost udělala ukázka z next-genového Halo Infinite.

Pokud bych si měl o trochu více zaspekulovat, Londýn se zdá jako ideální místo k oznámení nového Fable, autoři hry totiž sídlí právě v Británii. Pokud by i toto bylo málo a Microsoft by se chtěl vytasit s tím největším trumfem, rozhodně by neurazila ukázka z připravovaného Halo Infinite, což by posloužilo zároveň i jako pěkné pomrknutí směrem k příští generaci konzolí.

Prozradí Microsoft také něco o next-gen konzoli Xbox Scarlett?

Dojít by snad mohlo ale také na hardware, kde samozřejmě dychtivě očekáváme cokoliv nového o připravovaném Xboxu, jenž dorazí příští Vánoce. Na nějaké větší odhalení je ještě příliš brzy, skoro by se ale dalo vsadit na to, že se Microsoft pochlubí alespoň něčím, co mu vrátí pozornost médií. V posledních týdnech se totiž v herních kuloárech šušká spíše o PlayStationu 5, protože Sony je s novými informacemi o něco štědřejší.

X019 Exclusive Xbox Controller – Official Reveal Trailer

Xbox ovladače se dlouhé roky těší velké oblibě, a tak není divu, že si Microsoft nachystal pro Xbox X019 speciální verzi Xbox One ovladače.

Velká odhalení pro Games Pass i Microsoft xCloud

I na poli služeb slibuje Microsoft velké novinky. Služba Game Pass jistě obdrží nové tituly, Microsoft však láká na něco opravdu obrovského, takže se možná dočkáme ještě něčeho většího, než jsou jen nové hry. Nižší cena nebo snad nové funkce? Přislíbeny jsou i novinky pro streamovací službu Microsoft xCloud. Očekávat lze oznámení podpory nových her a především datum oficiálního spuštění, popřípadě alespoň rozšíření teritorií, kde je dostupný veřejný test. Tam zatím patří Velká Británie, Spojené státy a Korea.

Xbox X019 má rozhodně potenciál stát se velkou a pro Xbox významnou akcí. Nakonec to však bude záležet především na Microsoftu a na tom, co do Londýna přiveze. Sledujte Xbox X019 s námi v tomto článku, kde najdete všechny aktuální informace.

Seznam her, které si bude možné na Xbox X019 zahrát:

• Zdroje: Xbox.com, YouTube (Xbox)

i Mohlo by vás zajímat

Xbox X019 probíhá od 14. do 16. listopadu v Londýně. V tomto článku se můžete těšit na shrnutí všech důležitých událostí a samozřejmě nebude chybět ani odkaz na přímý přenos. O novinkách vás budeme informovat.

Vytisknout
P-DC1-WEB18
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací