AlzaBoxy Q1 Aplikace

Garmin představil nové cyklopočítače Edge 530 a Edge 830

Zobrazit katalog

Sponzorovaný článek

Aktualizováno

Představování nových produktů není pro značku Garmin výjimečnou událostí. Mezi tradičními výrobci sportovní elektroniky a cyklopočítačů patří ke značkám s nejrychlejším vývojem a uváděním nových produktů na trh. Garmin nyní usoudil, že je pravý čas na představení nových GPS cyklopočítačů s označením Edge 530 a Edge 830. V obou případech se jedná o nástupce současných vrcholových cyklopočítačů, které bývají často vidět na řídítkách závodních kol. Podobná změna proto rozhodně stojí za pozornost.

Edge 530 a Edge 830 – OBSAH

  1. Edge 530 a Edge 830: nová generace cyklopočítačů Garmin
  2. Mapy v základním vybavení
  3. Co přináší Edge 530 a Edge 830 nového?
  4. Edge 530 a Edge 830: shrnutí

Edge 530 a Edge 830: nová generace cyklopočítačů Garmin

Nové GPS cyklopočítače Garmin Edge 530 a Garmin Edge 830 nahradí na trhu stávající modely s označením Edge 520 a Edge 820. Nové modely si jsou velice podobné a mají stejnou velikost a hmotnost. Jejich největší rozdíl je v použitém displeji. Zatímco Edge 530 zachovává tlačítkové ovládání a barevný nedotykový displej, Edge 830 nabízí stejnou velikost displeje, ale s dotykovým ovládáním. Oba modely mají velice kompaktní rozměry a hmotnost necelých 80 gramů.

Mapy v základním vybavení

Oba představené modely jsou zástupci „mapových“ GPS cyklopočítačů. V paměti cyklopočítače je nahraná topografická mapa Evropy v přibližném měřítku 1 : 100 000. Vestavěné mapy obsahují kompletní silniční a uliční síť Evropy plus něco málo navíc mimo běžné komunikace. Mapy vystačí pro jízdu po běžně dostupných komunikacích, pro jízdu lesem bude potřeba do paměti cyklopočítačů nahrát další, podrobnější mapy, jako například mapy Topo Czech. I bez podrobných map je ale možné nechat se navigovat i v terénu, a to pomocí předem naplánovaných tras, vytvořených například pomocí serveru mapy.cz.

Z pohledu zobrazení podrobných map a navigačních funkcí je mezi oběma modely poměrně velký rozdíl. Zatímco Edge 830 umožňuje snadné prohlížení, zmenšování/zvětšování nebo posun mapy pomocí dotykového displeje, u nedotykového Edge 530 je možné měnit měřítko, ale mapu nejde posouvat. 

Co přináší Edge 530 a Edge 830 nového?

U obou nových cyklopočítačů je z výčtu vlastností patrné, že vývojáři vycházeli z původních modelů a nesnažili se zbytečně měnit jejich přednosti, díky kterým (především Edge 520) patřily k nejprodávanějším GPS cyklopočítačům. Mezi tyto přednosti patří kompaktní rozměry a nízká hmotnost, variabilní displej s možností individuálního nastavení uživatelem nebo snadné ovládání, které je k dispozici i v českém jazyce.

K zásadním vylepšením patří nový displej s užším rámečkem a větší úhlopříčkou. U obou cyklopočítačů se úhlopříčka zvětšila o 3/4 centimetru v porovnání se staršími modely, což je velmi příjemná změna. Cyklopočítače dostaly také nové a rychlejší procesory a na práci s mapou nebo době výpočtu trasy je to opravdu znát. Přes větší displej a rychlejší procesor se Garminu podařilo současně zvýšit výdrž baterie. Na 1 nabití vydrží oba shodně běžet velice slušných 24 hodin v plném provozu nebo 48 hodin v úsporném režimu.

V úsporném režimu cyklopočítač vypíná zobrazení na displeji, což pro běžnou jízdu není praktické. Pro dlouhé, vytrvalostní jízdy je praktičtější využít záložní zdroj, který lze nově k cyklopočítačům Edge 530 a Edge 830 připojit. Oba modely mají nově v místě uchycení držáku vyvedené napájecí konektory a umožňují zespodu držáku připevnit dobíjecí záložní zdroj. Podobné řešení bylo dosud k dispozici pouze u prémiového modelu Edge 1030.

Podobně jako u starších modelů se můžete těšit na podporu STRAVA segmentů, kompatibilitu s Di2 přesmykači nebo s elektrokoly s ANT+ komunikací. Nově je u cyklopočítačů funkce ClimbPro, která umí naplánovanou trasu rozdělit na jednotlivá stoupání a v každém kopci zobrazit podrobné informace o délce kopce, sklonu, zdolaném a zbývajícím převýšení. Cyklopočítače mají k dispozici i bezpečnostní funkce, které umí přes připojený telefon automaticky odeslat informaci o případné nehodě nebo incidentu.

Edge 530 a Edge 830: shrnutí

Edge 530 a Edge 830 jsou zajímavými cyklopočítači střední cenové kategorie. Oba nabízí velmi dobrou kombinaci kompaktních rozměrů, nízké hmotnosti a dlouhé výdrže na 1 nabití. Oba cyklopočítače zvládnou měřit velké množství údajů o jízdě. Navíc je zaznamenávají do své paměti a později podrobně vyhodnocují v tréninkovém deníku Garmin Connect. Propojení s chytrým telefonem umožňuje nejen automatické odesílání zaznamenaných jízd do tréninkového deníku, ale také chytré funkce, které například za jízdy na displeji zobrazí jméno volajícího nebo automaticky přivolají pomoc v případě nehody.

i Mohlo by vás zajímat

Edge 530 a Edge 830 je dvojice kompaktních mapových GPS cyklopočítačů s vyspělými tréninkovými a navigačními funkcemi. Oba modely dokážou zaznamenat jízdu venku i na trenažéru, umožňují připojení externích čidel pro měření srdečního tepu, kadence nebo wattového výkonu. Edge 530 nabízí klasické ovládání pomocí tlačítek, Edge 830 pak pomocí dotykového displeje, oba je možné přenášet mezi více koly, a dokonce využít i pro záznam jiných sportů. Ovládání cyklopočítače i tréninkového deníku je k dispozici plně v českém jazyce.

Vytisknout
P-DC1-WEB08
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací