Garmin Vívomove 3 Style (RECENZE) – nejstylovější hodinky na trhu?

Zobrazit katalog

Recenze

Aktualizováno • Autor: Daniel Hlas

Garmin je na trhu chytrých hodinek znám pro svou širokou nabídku sportovně zaměřených modelů i řadu výjimečných funkcí. S dominující sportovní orientací však kontrastuje několik designových modelů, mezi nimiž najdeme i Garmin Vívomove 3 Style – chytré hodinky výjimečné hned v několika ohledech.

Garmin vivomove 3 Style; smartwatch; nositelná elektronika; chytré hodinky;

Garmin Vívomove 3 Style (RECENZE) – OBSAH

 1. Garmin Vívomove 3 – stylové hybridy od sportovního výrobce
 2. Design, který vám vyrazí dech
 3. Garmin Vívomove 3 Style aneb AMOLED v utajení
 4. Chytré funkce, bezkontaktní platby i pětidenní výdrž
 5. Nejen pro rekreační sportovce
 6. Garmin Vívomove 3 Style – specifikace, dostupnost a cena

Garmin Vívomove 3 – stylové hybridy od sportovního výrobce

Dlouhou dobu stáli zákazníci před dilematem, zda si pořídit klasické hodinky s jejich nadčasovou elegancí, nebo chytré hodinky se všemi technologickými vymoženostmi. Dilema ukončil teprve příchod tzv. hybridních chytrých hodinek, které spojují tradiční mechanické ručičky se všemi chytrými i sportovními funkcemi.

Pravděpodobně nejpopulárnější hybridní řada nese název Vívomove a paradoxně pochází od jinak sportovně zaměřeného Garminu. Nejnovější generací je Vívomove 3, kterou tvoří tři linie: Vívomove 3 Sport s poněkud omezenými funkcemi, Vívomove 3 Luxe s poměrně vysokou cenovkou a právě Vívomove 3 Style jakožto zlatý střed, na který se nyní podíváme blíže.

…
Pohled na chytré hodinky Garmin Vívomove 3 Style bez aktivovaného displeje.

Design, který vám vyrazí dech

Největší předností chytrých hodinek Garmin Vívomove 3 Style je samozřejmě design. Jedinečná kombinace mechanických ručiček a minimalistického ciferníku je skutečně působivá a zalíbit se musí snad úplně každému. Garmin Vívomove 3 Style se hodí pro jakoukoliv příležitost, a zápěstí svého majitele tak mohou ozdobit i na té nejformálnější události.

Při koupi chytrých hodinek je často přehlížen výběr správné velikosti. Zákazníci si mnohdy pořizují příliš velké modely, což u výrazných sportovních hodinek sice tolik nevadí, u elegantnějších produktů už to ale vadit může. Pokud vám tedy Garmin Vívomove 3 Style s univerzálním rozměrem 42 mm úplně nesednou, zvážit můžete alternativy v podobě Vívomove 3 Sport se 44 mm nebo Vívomove 3S Sport s 39 mm. Dle praktických zkušeností se 42mm velikost zdá být ideální volbou pro dámská nebo drobnější pánská zápěstí. Dále je z hlediska konstrukce třeba ocenit i nadprůměrně tenké 12mm tělo a velmi nízkou váhu, díky níž člověk téměř nepozná, že má hodinky vůbec na sobě.

Garmin vivomove 3 Style; smartwatch; nositelná elektronika; chytré hodinky;
Garmin Vívomove 3 Style jsou k dispozici v barvách Slate Black, Silver Green, LightGold Pink, RoseGold White.

Chytré hodinky Garmin Vívomove 3 jsou k dispozici ve čtyřech variantách: Slate Black, Silver Green, LightGold Pink a RoseGold White. Zatímco Silver Green a RoseGold White nabízí mimořádně pohodlný silikonový pásek, u Slate Black a Lightold Pink najdeme řemínek z nylonu. Ten je mírně strakatý, a perfektně tak doplňuje jinak nadmíru jednoduchý vzhled hodinek. Použitý nylon však na dotek připomíná směs tvrdého papíru a polymeru, což překvapí i vzhledem k jeho vyšší ceně – samostatně vychází na 1 590 Kč. U nylonového řemínku je také poměrně obtížné zapínání/rozepínání, byť nejde o nepřekonatelný problém, protože hodinky nezapínáme zase tak často a 20 mm široké řemínky jsou přece jen vyměnitelné.

Garmin Vívomove 3 Style aneb AMOLED v utajení

Ciferník pod mechanickými ručičkami ukrývá dva zabudované displeje, umístěné v horní a dolní části. Jde o barevné AMOLED panely s příjemným rozlišením 240 × 240 pixelů, což je významný pokrok oproti levnějším Garmin Vívomove 3 Sport. Ty totiž disponují pouze jedním černobílým OLED panelem s výrazně nižší hodnotou 64 × 132 pixelů. Vívomove 3 Style zároveň nabízí výběr ze šesti unikátních ciferníků, z nichž každý údaje zobrazuje svým vlastním způsobem. Určit lze také typ informací, a na ciferníku proto uvidíme přesně to, co nás zajímá nejvíce – například čas, datum, počet kroků nebo cokoliv jiného. Barevného displeje zároveň výrobce využívá naplno a jiné barvy mají třeba ikonky různých funkcí, což přidává na přehlednosti i atraktivitě. Ačkoliv hodinky disponují automatickou úpravou jasu dle okolního prostředí, na přímém slunci je čitelnost o něco horší, byť informace je možné stále přečíst.

Garmin Vívomove 3 Sport Vívomove 3 Style
Typ displeje OLED AMOLED
Krycí sklíčko chemicky tvrzené minerální sklo Corning Gorilla Glass 3
Materiál lunety nerez ocel eloxovaný hliník
Materiál těla tvrzený polymer eloxovaný hliník
Materiál řemínku silikon nylon nebo silikon
Rozměry 3S: 39 × 39 × 10.9 mm
3: 44 × 44 × 12 mm
42 × 42 × 12 mm
(univerzální velikost)
Řemínek pro zápěstí 3S: 110–175 mm
3: 125–190 mm
125–190 mm
Garmin Pay ×

Displeje spolehlivě rozsvítíme zvednutím zápěstí nebo dvojitým poklepáním. Řada Vívomove 3 zároveň nemá tlačítka a kompletní ovládání proto probíhá skrze dotykovou obrazovku. Tím se dostáváme k menší reaktivitě dotykové plochy, zejména při prvotním poklepání, které je ve srovnání s jinými hodinkami nutné vykonat o něco silněji. I přes počáteční nelibost ale brzy zjistíte, že jde jen o sílu zvyku.

Mechanické ručičky jsou ovládány elektronicky a rozhodně neplatí, že by jen ukazovaly čas nezávisle na chytrých funkcích. Při používání různých aplikací naopak uhnou na stranu, a v některých případech dokonce fungují jako ukazatel. Chceme-li zobrazit třeba počet ušlých kroků, displej ukáže stupnici, na které mechanická ručička označí aktuální hodnotu. Obdobně ručičky využijeme při stopkách nebo odpočtu, kde se pohybují dle potřeby. Ručičky tedy neplní pouze designovou roli, ale mají i geniálně praktické využití.

Garmin vivomove 3 Style; smartwatch; nositelná elektronika; chytré hodinky;
Vlevo a uprostřed ukázka přehledu dat z mobilní aplikace Garmin Connect, vpravo výběr ze šesti různých ciferníků.

Tělo i luneta jsou z eloxovaného hliníku, což zajišťuje velmi nízkou váhu, oproti nerezové oceli však také nižší odolnost. O to více oceníme ochranu přední části v podobě osvědčeného sklíčka Corning Gorilla Glass 3.

Chytré funkce, bezkontaktní platby i pětidenní výdrž

Garmin Vívomove 3 Style vedle znamenitého designu potěší i řadou přínosných funkcí. Konkrétně jde třeba o kalendář, časovač, stopky, nalezení telefonu nebo budík, který lze z hodinek zapínat a vypínat, zatímco vytvoření či úpravy jsou možné pouze z telefonu. K dispozici je také předpověď počasí, které však nelze určit konkrétní místo, a vyžaduje tak neustálé připojení k GPS telefonu. Chybět nemohou ani notifikace, ať už jde o aplikace, příchozí volání, nebo SMS. Hodinky prozradí také identitu volajícího dle seznamu kontaktů v telefonu a rozhodně oceňujeme i podporu české diakritiky.

Garmin vivomove 3 Style; smartwatch; nositelná elektronika; chytré hodinky;
Funkce Body Battery na hodinkách Garmin Vívomove 3 Style.

Garmin Vímove 3 Style na rozdíl od levnější verze Sport přináší také oblíbenou funkci Garmin Pay (NFC). Ta samozřejmě umožňuje bezkontaktní platby, a to i bez chytrého telefonu nebo kreditní karty v dosahu. Pozor si dejte jen na nižší kapacitu baterie, která funkci Garmin Pay automaticky vypíná. Při běžném užívání hodinky vydrží slušných 4 až 5 dnů, což (překvapivě) odpovídá údajům výrobce. Nabíječka není magnetická, avšak plného dobití dosáhneme již za dvě hodiny.

Garmin Vívomove 3 Style se k telefonu připojují skrze Bluetooth, jehož verze zřejmě není nejnovější, neboť synchronizace trvá 5 až 10 vteřin. Chcete-li si prohlédnout aktuální data ve velmi přehledné a propracované mobilní aplikaci Garmin Connect, musíte proto chvíli počkat.

… …
Vlevo funkce notifikace, vpravo aktivovaný displej se základním ciferníkem.

Nejen pro rekreační sportovce

Sportovně zaměřené funkce jsou běžnou součástí snad každých chytrých hodinek či fitness náramků na trhu. Jinak tomu není ani u Garmin Vívomove 3 Style, které nepřetržitě sledují počet kroků, ušlou vzdálenost, vystoupaná patra, spálené kalorie či aktivní minuty. Zaznamenání všech potřebných dat pak můžeme očekávat hned u 11 pohybových aktivit, mezi kterými najdeme chůzi, běh, kardio, silový trénink, jógu, cyklistiku, eliptický trenažér, plavání v bazénu, stepper, toe-to-toe a jiné. Některé aktivity přitom hodinky Garmin Vívomove 3 Style automaticky rozpoznají, a tak není třeba je vyhledávat a spouštět ručně.

Garmin Vívomove 3 Style při sportování zobrazují jen nejzákladnější údaje, zejména pak srdeční tep jakožto základní údaj o fyzickém zatížení. Zatímco jednodušší sporttestery nám často prozradí jen číselnou hodnotu tepu, kterou je nutné myšlenkově zvážit, Garmin Vívomove 3 Style rovnou zobrazí aktuální pásmo intenzity. Trénink dle toho můžeme jednoduše zintenzivnit nebo zmírnit, abychom dosáhli efektivního splnění svých cílů.

Garmin vivomove 3 Style; smartwatch; nositelná elektronika; chytré hodinky;
Garmin Vívomove 3 Style bez aktivovaného displeje.

Chytré hodinky Garmin Vívomove 3 Style pochopitelně nejsou určeny pro zaryté sportovce, kteří hledají model s těmi nejpokročilejšími sportovními funkcemi. Nepřekvapí proto chybějící GPS využitelná pro záznam trasy nebo získání podrobnějších informací o outdoorové aktivitě. Lze nicméně využít GPS chytrého telefonu, který u řady sportů stejně nosíme u sebe (turistika), zatímco u jiných může trochu překážet (běh). Vášnivým běžcům bychom tak doporučili spíše řadu Garmin Forerunner, která kromě jiného nabízí také Trenéra Garmin.

Z dlouhodobého hlediska u Gamin Vívomove 3 Style oceníme funkce VO2 Max a Fitness věk, které nám prozradí stav a vývoj naší kondice. Profesionálnější plánování nám zase umožní měření stresu (celkového zatížení organismu) nebo mimořádná funkce Body Battery, která ukazuje zbývající množství energie uživatele. Vívomove 3 Style zároveň analyzují délku a kvalitu spánku, stejně jako poměr lehké, hluboké a REM fáze. V rámci několikatýdenního testování hodinky sice několikrát špatně odhadly začátek spánku, tento údaj však lze snadno opravit v mobilní aplikaci. Je také otázkou, nakolik informace o spánku vlastně potřebujeme. Funkce měření stresu a Body Battery totiž relaxaci hodnotí dle variability srdečního tepu, a z hlediska nabytí fyzických sil by tak teoreticky mělo být jedno, zda kvalitně relaxujeme, nebo třeba špatně spíme.

…
Oficiální fotografie ukazující Garmin Vívomove 3 Style ve variantě Slate Black.

Mezi dalšími výhodami hodinek Garmin Vívomove 3 Style najdeme sledování menstruačního cyklu, určení okysličení krve, upozornění na příliš dlouhou neaktivitu nebo monitorování pitného režimu při zadávání vypitých tekutin. Zapomenout nesmíme ani na vodotěsnost 5 ATM, která spolehlivě odolá dokonce i souvislému plavání, zatímco hlubšímu potápění, sauně či horké sprše bychom se měli vyhnout. Pro vodní a náročné sporty se zároveň doporučují silikonové řemínky, které dobře odvádí pot a současně rychle schnou.

Garmin Vívomove 3 Style – specifikace, dostupnost a cena

Z výše uvedeného je patrné, že specifikace hodinek Garmin Vívomove 3 Style odpovídají primárnímu zaměření na design. Ten je skutečně špičkový, a produkt jsme proto zařadili i mezi Nejlepší chytré hodinky roku 2020. Problémem není ani dostupnost – Vívomove 3 Style najdeme v běžném prodeji, a pořídit si je tak může úplně každý. Cena spadá zhruba do střední třídy a plně odpovídá vysoké kvalitě. Různé barvy Garmin Vívomove 3 Style jsou přitom k dostání za odlišné ceny, což může sehrát svou roli i při samotném výběru.

chytré hodinky; smartwatch; wearables;

Garmin Vívomove 3 Style

Chytré hodinky

Garmin Vívomove 3 Style jsou skrz naskrz designově zaměřeným produktem. Navzdory tomu nabízí všechny podstatné funkce pro sport i mimo něj, a snadno tak uspokojí valnou většinu zákazníků. Hledáte-li univerzální hybridní hodinky s prvotřídním designem a cenou tak akorát, Garmin Vívomove 3 Style vás rozhodně nezklamou.

Klady

 • Fenomenální design
 • Dva barevné AMOLED displeje
 • Měření stresu a Body Battery
 • Vodotěsnost 5 ATM
 • Garmin Pay

Zápory

 • Horší čitelnost na slunci
 • Měně reaktivní na dotyk
 • Nylonový řemínek má své mouchy
Michal Mikle

Daniel Hlas

Po absolvování IT střední školy a filozofie na FF OSU, pokračuji studiem psychologie na FF UPOL. Právě poznávání věd technických a humanitních, dvou zdánlivě protikladných světů, je mi inspirací v životě i autorské tvorbě. V rámci více než desetileté publikační činnosti jsem psal o všemožných žánrech, od počítačových her přes software a hardware až po recenze knih nebo sportovní potřeby.

i Mohlo by vás zajímat
Vytisknout
P-DC1-WEB03
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací