Všechny dárky jako na dlani Křišťálová lupa 2021

Google Pixel Watch (SPEKULACE) – Čím překvapí první chytré hodinky Googlu?

Zobrazit katalog

Článek

Aktualizováno

Do světa chytrých hodinek vedle technologických firem, jako je třeba Apple, Samsung nebo Garmin, pronikají také společnosti zaměřené na sport či módu. Příkladem může být Fossil, Diesel a nově také Puma, která své první chytré hodinky uvedla teprve na berlínské konferenci IFA 2019 v září. Vstup na pole nositelné elektroniky se již několik let očekává také od Googlu, který dle mnoha neoficiálních informací už nějakou dobu pracuje na hodinkách s názvem Google Pixel Watch. Co o nich ale skutečně víme?

google; pixel watch; chytré hodinky; smartwatch; wearables; nositelná elektronika;

Google Pixel Watch – OBSAH

  1. Google Pixel Watch – úniky a spekulace
  2. Očekávané konference bez Google Pixel Watch
  3. Akvizice jako důkaz
  4. Získají Pixel Watch systém Google Wear OS?
  5. Google Pixel Watch – parametry a design s otazníkem

Google Pixel Watch – úniky a spekulace

Hned zkraje musíme upozornit, že oficiálně nic zatím potvrzeno nebylo. Spoléhat se tak můžeme pouze na různé úniky a spekulace, které se však zrovna v případě Google Pixel Watch příliš neosvědčily. Německý server WinFuture například hovoří o přípravě hned tří modelů či variant Pixel Watch s údajným označením Ling, Triton a Sardin. Vytvořit více modelů by přitom rozhodně nebyla špatná volba a Googlu by usnadnila i rozmýšlení nad směřováním hodinek. Každý model by se jednoduše věnoval jiné cílové skupině a Google by se vyhnul nutnému kompromisu, s nímž by museli být spokojení všichni.

Více zdrojů pak skloňuje použití procesoru Qualcomm Snapdragon Wear 3100, který je ostatně oblíbenou volbou současných high-end modelů chytrých hodinek. Objevila se také informace o použití 1GB operační paměti, což je u chytrých hodinek opravdu vysoké číslo. Zrovna Google navíc nemívá problém ani s pořádnou optimalizací, a tak se téměř s jistotou dočkáme hladkého a plynulého chodu.

google; pixel watch; chytré hodinky; smartwatch; wearables; nositelná elektronika;
Chytré hodinky Google Pixel Watch by zajisté bylo možné využít i při sportu.

Očekávané konference bez Google Pixel Watch

Představení chytrých hodinek Google Pixel Watch bylo opakovaně očekáváno na konferencích Googlu. Na internetu se šířily „zaručené“ zprávy předpovídající představení na nejbližší události – přesto jsme vždy vyšli s prázdnou. Vůbec největší naděje pak byly vkládány do letošního ročníku konference Made by Google '19, která se odehrála v polovině října. Ani tentokrát však o Pixel Watch nepadlo ani slovo.

Britský server Express začátkem listopadu zveřejnil informaci, že se na Made by Google '19 chytré hodinky Google Pixel Watch skutečně měly objevit, avšak ani ne 24 hodin před tím byly Pixel Watch staženy. O důvodech se však zdroj informací nezmínil.

Akvizice jako důkaz

Google v rámci akvizice za 40 milionů dolarů získal od společnosti Fossil dvacet specialistů a blíže nespecifikovanou technologii s označením Project Diana (složenina slov digital a analog). Právě tito pracovníci se měli věnovat hybridní konstrukci chytrých hodinek, což je v podstatě kombinace klasických hodinek včetně ručiček, na jejichž pozadí se mohou zobrazit různé informace, například počet ušlých kroků (viz například Garmin vívomove). Takové modely zachovávají atraktivní design, a přestože chytré funkce zůstávají skryty, jsou k dispozici, kdykoliv je potřebujeme.

Nicméně začátkem listopadu 2019 Google koupil společnost Fitbit, která se výrobě chytrých hodinek přímo věnuje. Tím samozřejmě vznikla otázka, nakolik to Google s vlastními hodinkami myslí vážně a do jaké míry se bude jednoduše spoléhat na Fitbit.

google; pixel watch; chytré hodinky; smartwatch; wearables; nositelná elektronika;
Operační systém Google Wear OS by byl logickou volbou chytrých hodinek Google Pixel Watch.

Získají Pixel Watch systém Google Wear OS?

Google má díky operačnímu systému Android velký vliv v oblasti softwaru chytrých telefonů. Velkým překvapením tak není obdobný pokus na poli chytrých hodinek, kde se Google pokouší prorazit se systémem Wear OS. To se zatím příliš nedaří a různí výrobci stále upřednostňují své vlastní výtvory, díky čemuž ani nejsou na Googlu závislí.

Dle některých zpráv by to měly být právě hodinky Google Pixel Watch, jež by měly demonstrovat pravou sílu a potenciál systému Wear OS. To by mu mohlo pomoci rozšířit se dále.

Google Pixel Watch – parametry a design s otazníkem

Jaké konkrétní parametry a cenu nakonec Google Pixel Watch přinesou, zůstává bohužel ve hvězdách. Stejně tak visí otazník nad finální podobou hodinek a přiložené fotografie samozřejmě mají pouze ilustrativní charakter. Uvidíme, zda se Google rozhodne pro hybridní konstrukci, která je i přes svůj velký potenciál na trhu stále spíše vzácností.

i Mohlo by vás zajímat

Nejnovější informace o chytrých hodinkách Google Pixel Watch najdete na této stránce, již pro vás pravidelně aktualizujeme. Čekání na nové hodinky Googlu si zatím můžete zkrátit prohlédnutím naší nabídky, kterou si zobrazíte pomocí zeleného tlačítka níže.

0
Vytisknout
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Pro organizace Jak nakoupit
P-DC1-WEB24
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi