Grand Theft Auto VI (SPEKULACE) – Dočkáme sa GTA VI už v roce 2021?

Zobrazit katalog

Článek

Aktualizováno

i

(Update 2023): Spekulace se potvrdily! Grand Theft Auto VI je skutečně ve vývoji a veškeré potřebné informace najdete v našem GTA 6 speciálu!

GTA V; screenshot: trevor

GTA VI (hra) | GTA (IP)

Akční adventura GTA VI je šesté pokračování herní série GTA. Titul vyvíjí studio Rockstar North a vydává společnost Rockstar Games. Hra je teprve v začátcích vývoje, takže žádné bližší informace nejsou známé.


Články: | Speciál Vše, co víme

Grand Theft Auto VI – Spekulace

  1. Steven Ogg svým vyjádřením mnohé potěšil, nicméně vývoj či vydání Grand Theft Auto VI přímo nepotvrdil
  2. Narcos ve Vice City
  3. Grand Theft Auto VI se na současné konzole pravděpodobně nedostane
  4. Eva Mendes v Grand Theft Auto VI

Steven Ogg svým vyjádřením mnohé potěšil, nicméně vývoj či vydání Grand Theft Auto VI přímo nepotvrdil

• Spekulace: 24. 10. 2019 • Autor: Alexandra Vaníková

Existuje vysoká pravděpodobnost, že studio Rockstar Games momentálně pracuje na pokračování úspěšné akční adventury GTA V. Soudit tak můžeme na základě různých leaků, kterým jsme se věnovali i v naší předešlé novince, a také nabídky práce zveřejněné na oficiálních stránkách amerického herního vývojáře.

Zatímco loni se ještě mluvilo o roce 2023 jako o možném datu vydání, momentálně se stále více začíná skloňovat číslovka 2021. Může za to Steven Ogg, který propůjčil obličej a hlas postavě Trevora v GTA V. Kanadský herec se totiž spolu se svými kolegy Shawnem Fontenem (Franklin) a Nedem Lukem (Michael) zúčastnil akce Brasil Game Show 2019 v São Paulo. Herci návštěvníkům festivalu povyprávěli vtipné „historky z natáčení GTA V“ a vyjádřili se také k tomu, na které hře by nejraději spolupracovali či byli její součástí.

GTA VI; screenshot: Steven Ogg GTA VI; screenshot: franklin, trevor, michael
Obr. 1. Steven Ogg se o GTA VI vyjádřil velmi obecně. Obr. 2. V pokračovaní série se možná dočkáme i „camea“ hlavních postav z posledního Grand Theft Auto.

Volbou číslo jedna byly pro Neda Lukea hry studia Naughty Dog, které nám příští rok přinese dlouho očekávané The Last Of Us Part II, Steven Ogg dává přednost Kojimovu Death Strandingu a Shawn Fonteno by si vybral hru inspirovanou seriálem Živí mrtví a GTA VI.

Během konference samozřejmě padly otázky i na konto 6. přírůstku do série GTA a jeho vydání. Představitel herního Trevora situaci okamžitě využil a z jeho úst začaly padat data jako „květen 2020“ či „prosinec 2019“. Zní to pěkně, na 99 % však šlo pouze o vtip, sám Steven se vzápětí na to rozesmál. Na twitteru se však objevil příspěvek od bývalého insidera pro Rockstar Games, který tvrdí, že Steven se „prořekl“. „Vývoj hry zabere asi 7–8 let, vypočítejte si to,“ zaznělo v jednom z rozhovorů z Oggových úst.

Ogg na otázku ohledně vydání GTA VI odpověděl po svém. Dodal navíc, že herci dostávají informace o vydání her jako poslední.

Osobně musím říci, že Steven na mě během rozhovorů působil pouze jako nezaujatý pozorovatel konstatující, že pokud tvorba hry zabere 7 let, GTA VI bychom se měli dočkat „brzy“. Jeho vyjádření na adresu šestého dílu legendární série tak neznamenají, že by byl s hrou nějak spojený či dokonce její součástí. Konec konců jsme se stále ještě nedočkali ani oficiálního oznámení od samotných vývojářů.

Easter eggy v GTA Online podle hráčů odkazují na šesté pokračování

V poslední době se roztrhl pytel také s informacemi či screenshoty, které přinášejí samotní hráči GTA V. Podle některých dokonce najdeme v GTA Online náznaky tematického zasazení či vozového parku, který nás čeká v dalším díle slavné série akčních TPS. Dalším náznakem odkazujícím na rok 2021 (a také na pedantské hledání možného roku vydání hráči GTA V) jsou dveře nacházející se na letišti Los Santos, jejichž screenshot na redditu uveřejnil uživatel VX97.

GTA VI; screenshot: doors GTA VI; screenshot: doors speculation
VX97 přikládá také přesnou lokaci na mapce, informaci si tak můžete ověřit sami.

Přestože Oggovo vyjádření na Brasil Game Show 2019 způsobilo v řadách některých fanoušků šílenství a mnozí z nich se už nemohou dočkat, kdy opět zasednou za volant luxusního virtuálního fára, je nutné ho brát s velkou rezervou.

Se šestým pokračováním akční série totiž nemusí mít nic společného a i kdyby se ukázalo, že se návrat Trevora se v GTA VI opravdu bude konat, Steve by byl vázán smlouvou o mlčenlivosti. Zda se tedy opravdu za dva roky dočkáme GTA VI, ukáže až čas. Je však vysoce nepravděpodobné, že by další připravovanou hrou z dílen Rockstar Games nebyl právě šestý díl úspěšné série.

Jeho předchůdce sklidil nemalý úspěch, celosvětově bylo prodáno přes 90 milionů kopií a v recenzích si vysloužil velmi vysoká hodnocení. Proto se dá očekávat, že se vývojáři rozhodli vsadit právě na tohoto koně, pokud navíc vezmeme v úvahu, že práce na pokračování akční adventury Bully (2006) byly údajně pozastaveny a vývojářskému týmu byl přidělen nový projekt, přičemž by mohlo jít právě o GTA VI.

• Zdroje: Sickchirpse, Dexerto, Talkesport, YouTubeNarcos ve Vice City

• Spekulace: 26. 7. 2019 • Autor: Alexandra Vaníková

Hned na začátku se patří říci, že nic z následujících informací nebylo zatím oficiálně potvrzeno, proto je vytváření jakýchkoliv očekávání na vaše vlastní riziko. Disclaimer napsaný, můžeme se pustit do těch šťavnatých leaků.

Momentálně se prý hra nachází v pre-alpha fázi. Nejrozšířenější z leaků (nyní již smazaný) mluví o zasazení GTA VI do 70. a 80. let minulého století. Mělo by jít o prolínání jednotlivých dekád (pravděpodobně bychom se mohli dočkat i retrospektivy) a šušká se také o ději odehrávajícím se ve více lokacích – konkrétněji ve Vice City, Liberty City a fiktivní oblasti Rio de Janeiro. Mezi jednotlivými oblastmi budeme cestovat letecky a očekáváme také (pochopitelně) fast travelling.

GTA VI; screenshot: Michael Bibin resume

To, že je GTA VI ve vývoji, dokazuje resumé jednoho z bývalých zaměstnanců Rockstar Games pracujícím na vozidlech pro DLC GTA V a nadcházející GTA VI. Na jeho stránce však tuto informaci už nenajdete.

Mluví se o jedné postavě – Ricardovi (tentokrát bude hra obsahovat jednu hratelnou postavu). Tento (anti)hrdina je zřejmě inspirován seriálem Narcos a bude stoupat po žebříčku v drogovém kartelu, přičemž příběh bude vyprávěn v kapitolách.

Leak byl vyvrácen samotným Jasonem Schreierem z Kotaku, který ho označuje za fake.

Přestože se předešlý leak nejeví jako nejvěrohodnější, informace o městech, které by hráč měl tentokrát i ovládat, se v některých uniklých informacích začínají shodovat. Momentálně se nejvíce hovoří o Vice City, Liberty City, fiktivní oblasti v Brazílii a dokonce se objevily zprávy o Kubě, i když ty zatím nebyly upřesněny. V minulosti představoval zajímavou oblast pro tvůrce i Londýn, ale Velká Británie s největší pravděpodobností nebude finální destinací, podobně jako Tokyo, původně také přicházející v úvahu.

GTA VI; screenshot: Rockstar GTA test leak

„GTA6LSVCLC“ prý odkazuje na města Los Santos, Vice City a Liberty City.

Grand Theft Auto VI se na současné konzole pravděpodobně nedostane

Dá se očekávat, že se na E3 2020 dozvíme více, koneckonců má to být rok, kdy Microsoft a Sony představí své nové konzole, proto věřím, že nejnovější GTA bude jedním z prvních velkých taháků právě na těchto konzolích. Dokonce se mluví o novém GTA jako o hře pouze pro novou generaci konzolí, tedy PlayStation 5 a Xbox Scarlett (Sony mělo dokonce zaplatit nemalé peníze, aby GTA VI bylo časovou exkluzivitou na Playstation 5), neboť nynější generace by nesplňovala potřebné požadavky na hardware, respektive paměť. Proslýchá se totiž, že hra má disponovat jednou z největších a nejdetailnějších map, jaké Rockstar kdy vytvořilo.

Od tvůrců však neočekávám plnohodnotné oznámení či trailer, asi nám představí pouze kratičký teaser (pokud vůbec). Videoherní analytik Michaela Pachter předpovídá, že bychom se GTA VI měli dočkat v roce 2021, ale mnohem realističtější je podle něj rok 2022, což potvrzuje i comicbook.com, konkrétně analytik z branže.

Eva Mendes v Grand Theft Auto VI

Franklin, Trevor a Michael se se sérií Grand Theft Auto pravděpodobně definitivně rozloučili, proto nyní můžeme polemizovat o nových protagonistech. Bude nás hrou doprovázet jedna nebo více hlavních postav?

Zajímavou spekulací je například hlavní ženská postava (comicbook.com hovoří o postavě jménem Kacey). Dan Houser, spoluzakladatel Rockstar Games a scénárista se vyjádřil, že pro GTA V ženská protagonistka nepřicházela v úvahu a nezapadala se celkového příběhu, ale zároveň dodal, že ve správné hře by mohla zafungovat perfektně. Zda bude právě nejnovější Grand Theft Auto tou pravou hrou, uvidíme.

GTA VI; screenshot: Ryan Gosling, Eva Mendes

Hvězdné obsazení GTA VI zní sice lákavě, ale podle slov vývojářů spolupráce se světovými celebritami podobného formátu tvůrců už neláká. Ale kdo ví, možná si to ještě rozmyslí.

Dva zdroje (en.businesstimes.cn a miamimorningstar.com) se navíc shodují na tom, že zmíněnou ženskou hrdinkou je právě herečka s kubánskými kořeny Eva Mendes. Ve hře se možná objeví i její manžel Ryan Gosling, přičemž bychom sledovali příběh dvou zcela odlišných postav – kriminálníka a policisty (kdo však v těchto spekulacích stojí na straně zákona, nevíme), navíc je také otázkou, zda by zmiňovaným postavám propůjčili pouze hlas nebo i svůj vzhled. Studio však už téměř vůbec nespolupracuje s hollywoodskými hvězdami podobného formátu. V rozhovoru pro vulture.com Dan Houser vysvětlil proč: „Se známými herci již při výrobě her nespolupracujeme zejména kvůli jejich egu. Věříme také, že talentovaný herec, jehož hlas neznáte, vás mnohem více vtáhne do samotné hry.“ 

Ať už vám zmíněné informace znějí reálně nebo ne, jedno je jisté. GTA V se tvůrcům bude překonávat velmi těžko. Zda se jim to podaří nebo ne, uvidíme podle dosavadních zpráv přibližně za 2–3 roky, přičemž nové GTA by mělo dorazit až na novou generaci konzolí, tedy PS5, Xbox Scarlett a pevně věříme i v jeho vydání na PC.

• Zdroje: TechRadar, express.co.uk, PC Gamer

i Mohlo by vás zaujímať

Grand Theft Auto VI by mělo podle spekulací dorazit v roce 2022 pravděpodobně na novou generaci konzolí PlayStation 5, Xbox Scarlett a snad i na PC. O novinkách vás budeme informovat.

4,9 501×
Grand Theft Auto V (GTA 5)
Hra na PC - krabicová verze, klíč pro Rockstar Launcher, žánr: akční, - užijte si Los Santos díky výpočetní síle moderních počítačů ve vyšším rozlišení, s lepšími detaily,hustší dopravou, větší dohledností, vylepšenou AI, novými exteriéry, pokročilejším systémem počasí a efekty poškození, GTA Online
799,-
Momentálně nedostupné
Objednací kód: WG131f
4,9 250×
Grand Theft Auto V (GTA 5) - Xbox 360
Hra na konzoli - Xbox 360, krabicová verze, žánr: akční a střílečky, - Když se mladý pouliční podvodník, vysloužilý bankovní lupič a děsivý psychopat ocitnou zapleteni v děsivém kriminálním podsvětí a spletitém systému americké vlády a zábavního průmyslu, naplánují provést sérii nebezpečných loupeží a přežít v nelítostném městě, ve kterém nemohou věřit nikomu - nejméně však jeden druhému.
1 099,-
Skladem > 5 ks u dodavatele
Objednací kód: MX165d
3,7
Grand Theft Auto V (GTA 5): Great White Shark Card (PC) DIGITAL
Herní doplněk / DLC - elektronická licence, klíč pro Rockstar Launcher, žánr: Akční, pro uplatnění je vyžadována základní hra
400,-
Ihned ke stažení
Objednací kód: MVE001751
Vytisknout
P-DC1-WEB18
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací