Halo: The Master Chief Collection (NOVINKY)

Zobrazit katalog

Již brzy

Aktualizováno

Halo: The Master Chief Collection už je na PC dostupné. Jednotlivé, postupně vycházející díly pro vás recenzujeme. Dosud byly vydány: Halo: Reach, Halo: Combat Evolved Anniversary, Halo 2: Anniversary a Halo 3.

NovinkyOznámení

Halo: The Master Chief Collection; screenshot: Halo Reach, cover

• Žánr: FPS • Multiplayer: Ano • Vývojář: 343 Industries • Vydavatel: Xbox Game Studios • Platformy a Datum vydání: Xbox One (11. listopadu 2014), PC (Halo: Reach – 3. 12. 2019) Homepage • Čeština: Ne


Halo: The Master Chief Collection – Novinky

  1. (20. 11. 2019) Celou Halo: The Master Chief Collection uvede na trh Halo: Reach
  2. (8. 11. 2019) Datum vydání Halo: The Master Chief Collection je aktuálně v nedohlednu
  3. (5. 6. 2019) Halo: Reach bude klasikou, která vám dech nevyrazí
  4. HW nároky pro Halo: The Master Chief Collection PC

Celou Halo: The Master Chief Collection uvede na trh Halo: Reach

• Novinka: 20. 11. 2019 • Autor: Ondřej Zeman

I když se na Xbox X019 neobjevila žádná zmínka o Halo Infinite, jednalo se o akci, která fanoušky série Halo úplně nezklamala, protože namísto novinek o připravovaném pokračování dostala prostor první část Halo: The Master Chief Collection, dlouho očekávané Halo: Reach. To se nejprve objevilo na Xbox 360 v roce 2010, kdy jej komunita jakožto jednu z posledních her série vyvíjené společností Bungie přijal s velkým nadšením. Pozitivní ohlasy ve finále dovedly Microsoft k tomu, že by nebylo vůbec špatné jí dostat na další platformy, a tak zaúkoloval svá studia, čímž fakticky započaly práce na konverzi jedné z prvních her tvořících Halo: The Master Chief Collection. Přestože měla dle některých spekulací původně dorazit až příští rok, nakonec si jí zahrajeme už letos.

Halo: Reach – PC Gameplay

Čerstvé záběry z Halo: Reach na PC ukazují, že se bude jednat o FPS, kterou by bylo škoda minout.

Úvodní díl Halo: The Master Chief Collection si podle nejnovějších informací budeme moci zahrát už 3. prosince, na Xbox One a PC, kde vyjde Halo: Reach jak na oblíbeném Steamu, tak i na Microsoft Store. Pokud náhodou vlastníte Xbox Game Pass, prakticky si ho budete moci otestovat ihned po vypuštění zdarma, což není vůbec špatné. Na obou platformách vám bude naservírován řádně napěchovaný příběh skupinky specialistů z čety Noble Team, jehož vyústěním není nic jiného než dějová linka Halo: Combat Evolved. V případě, že jej budete hrát na PC, má vám být nabídnuto velmi pěkné dílo podporující 4K rozlišení, jehož ovládání bude zcela odpovídat tomu, co FPS hráči na počítačích požadují. Za sebe se na tento kousek už těším, snad se jeho technická stránka povede.

• Zdroje: YouTube (GameSpot), GamespotDatum vydání Halo: The Master Chief Collection je aktuálně v nedohlednu

• Novinka: 8. 11. 2019 • Autor: Ondřej Zeman

Už po oznámení Halo: The Master Chief Collection bylo víceméně jasné, že si ho jen tak nezahrajeme, minimálně tedy ne všechny jeho části, protože se bude jednat o postupně vydávanou kolekci. Nejprve k nám podle všeho dorazí Halo: Reach, jehož datum vydání bylo původně stanoveno na konec roku 2019. Nejedná se však o jistou záležitost, protože jak říká Halo community director Brian Jarrard, až bude připraveno, tak bude ihned vypuštěno, což může ve finále znamenat, že si na něj budeme muset počkat až do příštího roku. Určitým signálem, že se blíží, má být podle všeho nedávné vypuštění systémových požadavků, spolu s aktuálně probíhající betou, jíž se nemá vyhnout žádný z chystaných titulů.

Halo: The Master Chief Collection – Early Access to Halo Reach PC

Na PC vypadá Halo: Reach skutečně hodně dobře, už se těším, až se na něj vrhnu.

Jakmile bude Halo: Reach připraven na vydání, odstartuje podobný proces i u dalších her, které vyjdou chronologicky v tomto pořadí: Halo Combat Evolved Anniversary, Halo 2 Anniversary, Halo 3, Halo 3: ODST, a samozřejmě Halo 4. Každý z titulů tím pádem projde testovací fází, jež má zajistit, aby k hráčům nakonec nedorazil nedodělaný titul, jako tomu bylo třeba v případě zmiňovaného Red Dead Redemption 2, na nějž budu zřejmě ještě dlouho vzpomínat. Pokud přemýšlíte nad tím, proč se Microsoft rozhodl vydat touto cestou, odpověď je relativně jednoduchá. Nechce s PC verzí Halo: The Master Chief Collection udělat stejnou chybu jako s tou, již vydal pro Xbox One.

Osobně tento krok chápu a plně jej podporuji, jelikož si stojím za myšlenkou, že je lepší vydat hotovou hru později, než vypustit předčasně nedodělaný zmetek. V nejhorším možném případě k nám většina Halo: The Master Chief Collection doputuje až v pozdějších fázích roku 2020 s tím, že Halo 4 vyjde současně s Projectem Scarlett o příštích Vánocích.

• Zdroje: Gamespot , YouTube (Kephrii)Halo: Reach bude klasikou, která vám dech nevyrazí

• Novinka: 5. 6. 2019 • Autor: Ondřej Zeman

Na herním trhu je řada her, jež nás za pomoci své grafiky a hratelnosti fascinují i po letech od vydání. Vedle nich jsou na něm však také díla, na kterých se čas podepsal natolik, že si na ně vzpomenou jen herní veteráni. Většina starých zástupců série Halo se dle mého řadí spíše mezi skupinu, která si zaslouží odpočívat v pokoji minimálně do momentu, než se tvůrci pustí do jejich celkového předělání. Microsoft o takovém kroku samozřejmě prozatím neuvažuje a namísto plnohodnotných děl nám bude v rámci Halo: The Master Chief Collection prodávat svá ohraná dílka v trošku lepším grafickém hávu s vylepšenou hratelností, která nám umožní plně využít myšku a klávesnici, což považuji za revoluční inovaci.

Halo: The Master Chief Collection – First Look (gameplay)

Nové záběry z hraní Halo: Reach nováčky zřejmě neoslní, po retru toužící však jistě nadchnou.

Krátce před E3 2019 jsou nám 363 Industries prezentovány záběry z hraní jedné ze součástí The Master Chief Collection, Halo: Reach, které k nám dorazí podle všeho už letos. Celé video má hodinu, v níž je nám ukázána nebývale zastaralá FPS, v níž prezentující drtí různými způsoby tupé hordy nepřátel, které se nějak nebrání tomu, aby byly eliminovány. Pokud se ptáte, proč je nám něco takového ukazováno, odpověď je jednoduchá. Vývojáři nám chtěli skrze tento gameplay ukázat, jak krásně jejich hra vypadá, a že nemá problémy s propady snímků. Stejně tak tento prostor vzali jako příležitost k představení fungování nástrojů klasického PC hráče.

Velmi zásadní otázkou je dle mého názoru to, zda o Halo: Reach či obdobně vypadající staré pecky skutečně někdo stojí. Staré hry jsou fajn, ne že ne, přesto se k nim většina hráčů už nikdy nevrátí kvůli celé řadě aspektů, jimž vévodí vyloženě zastaralý vizuál, kvůli němuž nejednoho nostalgika přestane hraní po několika minutách bavit. Trošku se bojím toho, že se Halo: The Master Chief Collection stane jen málo vyhledávaná kolekce, již si koupí jen hrstka skalních fandů. Přesné datum vydání Halo: The Master Chief Collection aktuálně není známo, více bychom se měli dozvědět na E3 2019, kde bude vedle hratelné ukázky oznámen také den, kdy k nám komplet dorazí.

• Zdroje: YouTube (HALO)


Halo: The Master Chief Collection (PC) – Oznámení

  1. Microsoft PC vsadil na vlastní obchod a tradičního klienta
  2. HW nároky pro Halo: The Master Chief Collection PC

Microsoft na PC vsadil na vlastní obchod a tradičního klienta

• Oznámení: 13. 3. 2019 • Autor: Ondřej Zeman

Exkluzivity jsou dobrá věc, musíte však mít dostatek podporovatelů k tomu, aby se vám je vyplatilo prodávat na jednom kusu hardwaru. Microsoft se o tom faktu v minulosti přesvědčil už několikrát, což jej zřejmě vedlo k tomu, že na včerejším Inside Xbox oznámil PC verzi Halo: The Master Chief Collection, kterou si hráči mohli doposud zahrát jen na jeho vlajkové konzoli Xbox One. Na počítače mířící edice Halo: The Master Chief Collection bude obsahovat všechen obsah, jenž byl v minulosti dodán na konzole. V praxi to znamená, že při její koupi dostanete Halo: Combat Evolved Anniversary, Halo 2: Anniversary, Halo 3: ODST a velmi vydařené Halo 4. Vedle těchto kousků se lze těšit také na Halo: Reach, které bude taktéž součástí na PC vypuštěného kompletu.

Halo: The Master Chief Collection (PC) – oznámení (trailer)

Legendární FPS série dorazí v následujících měsících v plné síle skrze Halo: The Master Chief Collection i na PC.

Celá kolekce Halo: The Master Chief Collection by měla být vydávána postupně, což má dle některých spekulací zabránit, aby se setkala s podobnými problémy jako konzolová verze. Nejprve k nám má dorazit Halo: Reach, po němž budou následovat ostatní samostatně prodávané díly. Celek by měl dle webu Gamespot po vypuštění obsahovat sedmašedesát příběhových misí a sto dvacet multiplayerových map, na nichž se budete střetávat s ostatními hráči. Mimoto by měl tento komplet nabídnout zájemcům na PC nativní podporu 4K, plnou podporu klávesnice a myši, 60 fps (snímků za vteřinu) a řadu dalších věcí, které milovníci občas dosti přepálených strojů tolik vyhledávají.

Jakožto člověku, který dlouhodobě sleduje tahy Microsoftu, mi nejnovější oznámení tohoto giganta nepřijde vůbec překvapivé. Přestože je Xbox One velmi kvalitním kusem hardwaru, nejedná se o konzoli, do jejíž koupě by se hráči vyloženě hnali, jako je tomu třeba v případě PS4. Proto mi přijde logické, že se své exkluzivní tituly do jisté míry snaží protlačit na další platformu, z níž může mít nemalý profit. Stejně tak plně chápu důvod, proč se rozhodli Halo: The Master Chief Collection vydat na Microsoft Store a tradicionalistickém Steamu, u něhož mají daleko jistější prodeje, než na relativně nově zavedeném Epic Store. Přesné datum vydání Halo: The Master Chief Collection není známo, dorazit by však mělo dle Steamu co nevidět.

Halo: The Master Chief Collection; screenshot: emzáci Halo: The Master Chief Collection; screenshot: multiplayer Halo: The Master Chief Collection: screenshot: loď

Zákeřní mimozemšťané, futuristické technologie a hlavně stabilně dávkovaná akce. Přesně to by nám mělo na PC přinést Halo: The Master Chief Collection.

• Zdroje: Youtube (HALO)Gamespot

HW nároky pro Halo: The Master Chief Collection PCMinimální HW požadavky Doporučené HW požadavky
Operační systém Windows 10 64-bit Windows 10 64-bit
Procesor Intel Core i5-2400 / AMD FX-4100 Intel Core i7-6770K / AMD Ryzen 7 1700
Grafická karta NVIDIA GeForce GTX 560 / Radeon HD 7770 NVIDIA GeForce GTX 107 / Radeon R9 290
DirectX DirectX 12.0 DirectX 12.0
Operační paměť 4 GB 8 GB
Pevný disk 40 GB 40 GB

S jakým herním PC na Halo: The Master Chief Collection?

Chcete si ulehčit výběr? Níže pro vás máme tipy na vhodné herní počítače podle náročnosti.

Alza GameBox GTX1660 Lite

Minimální požadavky:

Alza GameBox GTX1660 Lite

Alza GameBox RTX2060

Doporučené požadavky:

Alza GameBox RTX2060

Alza BattleBox RTX2080S Cougar

Pro náročné:

Alza BattleBox RTX2080S Cougar

i Mohlo by vás zajímat

Přesné datum vydání Halo: The Master Chief Collection na PC není známo. Na Xbox One vyšla už 11. listopadu 2014. O novinkách vás budeme informovat.

Zlomený kruh
Elektronická kniha ze série Halo, autor John Shirley, 256 stran
149,-
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK16106
Vytisknout
P-DC1-WEB14
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací