AP+ nový vizuál Nákupy pod palcem s aplikací Alza

Pokosové pily

Zobrazit katalog
Cena
-
Dostupnost
Stav zboží
Počet kmitů
3000 ot/min
5500 ot/min
-
Výkon
1100 W
2200 W
-
Nejnovější objednávky

Pokosové pily jsou určeny k velmi přesnému řezání pod určitým úhlem. Otočná a naklápěcí hlava umožňuje řezat šikmo ve dvou směrech, a tak se hodí například na tvorbu trámů či řezání dřeva na obložení. Lze s nimi také řezat plotové laťky a palubky. Chcete se dozvědět více? Pokračujte.

Pokračovat

Jaké výhody má pokosová pila?

Pokosová pila je věrným pomocníkem každého kutila. Jaké výhody nabízí? Proč by se vám mohla hodit? A co všechno pokosová pila zvládne? Pokosová pila přináší výhody jako přesné a rychlé řezy s možností nastavení různých úhlů. Je ideální pro složité řezací úkoly, snadno se ovládá a je vhodná pro řezání různých materiálů, což z ní činí nepostradatelný nástroj pro truhláře a stavebníky. V čem tedy pokosová pila vyčnívá a kde má svá úskalí?

 • Umožňuje velmi přesné řezy, což je klíčové pro složitější stavební projekty a práce, při kterých se vám kapovací pila bude hodit.
 • Nabízí možnost nastavení různých řezných úhlů, což zvyšuje její univerzální použitelnost v různých situacích.
 • Elektrické pokosové pily značně urychlují pracovní proces ve srovnání s ručními pilami, jejichž operování může být náročnější.
 • Vhodná pro řezání různých materiálů jako dřevo, plasty nebo kovy.

 • Vyšší pořizovací cena, zejména u profesionálních modelů.
 • Může být těžká a méně přenosná, což může být problém v omezených pracovních prostorech.
 • Elektrické pily vyžadují pravidelnou údržbu a kontrolu pilových listů.
pokosová pila pokosová pila

Jestliže chcete řezat pod konkrétním úhlem, který si navíc sami stanovíte, pokosová pila pro vás představuje naprosto jasnou volbu. Neváhejte a vyberte si z naší nabídky!

Kapovací vs. pokosová pila

Možná jste se setkali s pojmem kapovací pila. Jaký je rozdíl mezi kapovací a pokosovou pilou? Téměř žádný, někdy se tyto dva termíny dokonce zaměňují či používají společně. Jediným rozdílem je, že kapovací pila dokáže naklonit kotouč až do úhlu 45 °, a provést tak dvojitý šikmý řez. Kapovací a pokosová pila se liší v použití a funkcích. Kapovací pila je ideální pro rovné řezy a krácení materiálu, zatímco pokosová pila umožňuje řezání pod různými úhly.

Výkon a počet otáček pokosové pily

Výkon a počet otáček představují dva parametry, které jdou v případě pokosové pily ruku v ruce. Výkonnější pokosová pila najde uplatnění u profesionálních kutilů, zatímco ta méně výkonná spíše v menších dílnách. Od počtu otáček se odvíjí rychlost řezu. V obou případech platí, že čím vyšší číslo, tím lepší, ale zpravidla také dražší pokosová pila je. Jednotkou výkonu je watt (W) a u otáček nás zajímá jejich počet za minutu (ot/min).

i

Jaký výkon a počet otáček u pokosové pily tedy zvolit?

Výkon a počet otáček pokosové pily se odvíjí od náročnosti a frekvence vaší práci s ní. Pro profesionální kutily se hodí pokosová pila s výkonem alespoň 2 000 W. Počet otáček za minutu by měl přesahovat 4 000. Pro příležitostné využití pak pochopitelně postačí nižší hodnoty, a tím pádem cenově dostupnější pokosová pila.

Kolik zubů může mít pokosová pila?

Dalším parametr, podle kterého se pokosová pila vybírá, představuje počet zubů. Přesněji řečeno se jedná o počet zubů pilového kotouče. Zatímco menší počet zubů nabízí vyšší rychlost řezu, větší počet má za následek kvalitnější, preciznější řez. Zvažte vaše preference a na základě toho učiňte rozhodnutí. V naší nabídce se setkáte s rozmezím od 18 až do 100 zubů, přičemž za standard se považuje zhruba střed, tedy nějakých 60 zubů.

Pokosové pily a jejich rozměry

Ne všechny pokosové pily disponují stejnými rozměry. Základní pravidlo nám opět říká, že větší pokosová pila nabízí vyšší výkon, zvládne i složitější práce a zaujme hlavně profesionály. Naopak ta menší postačí při občasném, jednodušším řezání. Od rozměrů se samozřejmě odvíjí hmotnost. Těžší pokosová pila bývá stabilnější, ale taky méně mobilní, rozhodujte se tedy podle toho, co vám bude více vyhovovat. U nás si můžete vybrat šířku od 290 až do 1 040 mm a délku od 390 do 1 040 mm. Výška se pohybuje od zhruba 300 do 800 mm a hmotnost je kolem 15 kg, ale může to být i mnohem více.

To, jaké má pokosová pila rozměry, neberte směrodatně, zaměřte se i na další parametry.

Speciálním typem je pokosová pila s pojezdem

Speciálním, avšak velmi obvyklým typem pokosové pily je pokosová pila s pojezdem. Ta umožňuje pohyb kotouče dopředu a dozadu, čímž se celý pracovní proces podstatně zrychluje. Doporučuje se pro řezání dlouhých a širokých materiálů. Někdy se označuje také jako pokosová pila s potahem.

pokosová pila s pojezdem
Pokosová pila s pojezdem

úhlová pila
Pokosová pila bez pojezdu

Ruční, nebo elektrická pokosová pila?

Váháte mezi ruční a elektrickou pokosovou pilou? Pojďme se podívat na oba typy. Ruční pokosová pila i elektrická pokosová pila mají své unikátní výhody. Pokud váháte, zda je lepší elektrická nebo ruční pokosová pila, je důležité zvážit zejména typ práce a požadovanou přesnost. Elektrické pily nabízejí vysokou efektivitu a přesnost, ideální pro časté nebo složité řezy. Ruční pokosová pila je vhodná pro jednodušší práce a tam, kde není přístup k elektřině.

Ruční pokosová pila

Ruční pokosová pila nepotřebuje ke svému chodu kabel zapojený do elektrické sítě, tudíž nabízí mnohem lepší mobilitu a celkově jednodušší manipulaci. Na druhou stranu je tato pokosová pila méně výkonná, a tak se hodí spíše na řezání měkčích materiálů. Ruční pokosová pila je ideální pro menší projekty, kde je vyžadována přesnost a kontrola. Její provoz je levnější, je lehčí a nevyžaduje elektrickou energii, což zvyšuje její přenositelnost.

Ruční pokosová pila se řadí mezi náčiní, které by měl mít doma nebo v garáži každý správný kutil. Díky jejímu univerzálnímu použití, možnosti používání i bez elektřiny a dobrému výkonu si můžete být jisti, že ji využijete při široké škále různých prací.

Elektrická pokosová pila

Elektrická pokosová pila vyžaduje přívod elektřiny prostřednictvím kabelu, což z ní činí méně flexibilní, ovšem zároveň razantně výkonnější nástroj, který si poradí i s tvrdšími materiály. Elektrická pokosová pila nabízí rychlé, efektivní a přesné řezy s minimální námahou. Je ideální pro náročné projekty a časté používání. Poskytuje vysoký výkon. Při práci si jen dejte pozor, abyste si nepřeřezali kabel.

Délka a hloubka řezu úhlové pily

Výběr délky a hloubky řezu rovněž souvisí s tím, k čemu bude úhlová pila využívána. Vyšší délka řezu je žádoucí při práci s většími materiály. Hloubka řezu se pak odvíjí od průměru řezného kotouče a tvoří univerzálnost pokosové pily, protože má vliv na možnost nastavení úhlu řezu. Délka řezu se pohybuje zhruba od 30 do 370 mm a hloubka je v rozmezí 30 až 210 mm, přičemž vždy záleží na konkrétním úhlu.

i

Nastavení úhlu řezu pokosové pily

Skoro všechny pokosové pily nabízejí rozsah řezného úhlu od 45 ° do 90 °. Některé z nich k tomu přidávají možnost úkosu na obě strany. Jestli to vámi vybraná pokosová pila zvládne, zjistíte v popise či parametrech produktu.

Kapovací pila a její vlastnosti

Kromě výše zmíněných parametrů může být kapovací pila vybavena speciálními vlastnostmi.

 • Laserový ukazatel vám na materiál promítá přímku, podle níž bude veden řez. Pakliže potřebujete zcela rovně vedený řez, jakože většinou potřebujete, laserový ukazatel se pro vás stane naprosto úžasnou vychytávkou, na kterou nedáte dopustit.
 • LED osvětlení se hodí pro celkové zlepšení světelných podmínek při práci. Vždy je lepší, když na svou práci dobře vidíte a LED osvětlení tu je právě z tohoto důvodu. V kombinaci s laserovým ukazatelem máte ideální podmínky pro vedení řezu.
 • Přípojka na vysavač vám dovolí externí připojení vysavače, který odsaje piliny. Při řezání dřeva mohou piliny způsobit nemalé potíže a jejich odsávání lze považovat skoro za nezbytnost. Externí vysavač tedy rozhodně oceníte.
 • Integrované odsávání je systém odsávání, který má již pokosová pila zabudovaný. Jedná se o ještě lepší možnost odsávání pilin nebo jiných zbytků. Díky integrovanému odsávání si s připojováním externího vysavače nemusíte dělat starosti.

Podívejte se i na ostatní pily v naší nabídce a nezapomeňte na příslušenství.

Má kapovací pila nějaké nevýhody?

Nyní už víte, že kapovací pila je skvělý, efektivní a praktický nástroj, který toho zvládne mnoho. Má vůbec nějaké nevýhody? Výhody a nevýhody se samozřejmě odvíjí od toho, co od pily očekáváte. Obecně lze říct, že kapovací pila se hodí na kratší kusy materiály. Při delších kusech může nastat problém z důvodu menšího průměru kotouče. V závislosti na vašich požadavcích si tedy v sekci Pilové kotouče vyberte ten pravý pro vás.

i

Nejprodávanější pokosová pila

Máte zájem o osvědčenou kvalitu, které věří nejvíce lidí? Podívejte se, jaká je aktuálně nejprodávanější pokosová pila. Možná vás překvapí, který model to je a přesvědčí vás, abyste se pro něj rozhodli i vy.

Jak na údržbu pokosové pily?

Údržba pokosové pily je rovněž velice důležitá. Správná údržba je nezbytná pro její dlouhodobý výkon a bezpečné používání. Pravidelně kontrolujte a čistěte pilové kotouče, zajistěte, aby byly všechny pohyblivé části hladce promazané a funkční. Důležitá je také kontrola a údržba bezpečnostních prvků a výměna opotřebovaných dílů. Pořízení pokosové pily s sebou zkrátka nese i určitou zodpovědnost, abyste se mohli na své náčiní kdykoliv spolehnout.

i

Zajímá vás, jaké má pokosová pila recenze?

Zajímá vás, jaké má vámi vybraná pokosová pila recenze? Podívejte se, co o vašem vysněném kousku říkají naši zákazníci. Může vám to pomoci při těsném rozhodování. Nikdy však na recenze nespolehejte 100%.

Vybírejte kvalitní pilové kotouče

Pilové kotouče jsou klíčovým prvkem pil. Podle nich se odvíjí efektivita pily a přenost řezu. Existují různé typy kotoučů pro specifické materiály a aplikace, od dřeva přes kovy až po plast. Výběr správného kotouče zásadně ovlivňuje kvalitu a bezpečnost práce. O své kotouče musíte rovněž pečovat. Správná péče o pilové kotouče je zásadní pro jejich dlouhou životnost a efektivitu. Kontrolujte ostří kotoučů a v případě potřeby je naostřete nebo vyměňte.

pilový kotouč do pokosové pily

Pilové kotouče pro pokosové pily jsou velice důležité. Pro řezání různých materiálů jsou vhodné odlišné kotouče.

Při práci budete potřebovat správné ochranné pomůcky

Ochranné pomůcky při práci jsou klíčové pro zajištění bezpečnosti a prevence úrazů. Zahrnují ochranné brýle proti odletujícím částicím, rukavice pro ochranu rukou, sluchátka či ušní zátky proti hlučnosti, respirátory proti inhalaci prachu a helmy na ochranu hlavy. Používání pracovních oděvů, jako jsou odolné pracovní kombinézy a bezpečnostní obuv, je také nezbytné. Tyto prvky zajišťují ochranu před riziky, se kterými se během vaší práce setkáte.

Chcete na nákupu pokosové pily ušetřit? Podívejte se na levné pokosové pily, případně navštivte náš bazar, kde mnohdy naleznete téměř nové zboží za zlomek původní ceny. Ať už si vyberete jakoukoli, přejeme vám, ať vám pokosová pila dobře slouží.

Skrýt popis
Pomohla vám tato informace?
Tento formulář slouží pouze k hodnocení informací v popisu výše.
Pokud máte dotaz k produktům, službám, dopravě či jiný požadavek, využijte zákaznické podpory.
Co bychom v něm měli zlepšit? Chybí vám zde něco? Je něco uvedeno špatně? Podělte se.

Nejprodávanější

1.
Scheppach HM 216 SPX Skladem > 5 ks
Pokosová pila příkon 2000 W, LED osvětlení, 216 mm × 30 mm, hmotnost 12,15 kg
3 359,-

2.
Pokosová pila s pojezdem, příkon 1600 W, 305 mm × 30 mm, hmotnost 18,6 kg
9 199,-

3.
FERRIDA MS 2518 Skladem > 5 ks
Pokosová pila s pojezdem, příkon 1800W, šíře kotouče 255mm, vnitřní šíře kotouče 30mm, otáčky 5000rpm, možnost náklonu řezu 45°, sklopení řezu 45°, laser pro vedení řezu, funkce pojezdu pro široké obrobky, kryt kotouče, v balení pilový kotouč 255mm, sběrný vak na piliny, délka kabelu 2m
5 499,-

Další nejprodávanější
65 položek
Naše značka TOP kvalita za super cenu
4,4 11×
FERRIDA MS 2518
Pokosová pila s pojezdem, příkon 1800W, šíře kotouče 255mm, vnitřní šíře kotouče 30mm, otáčky 5000rpm, možnost náklonu řezu 45°, sklopení řezu 45°, laser pro vedení řezu, funkce pojezdu pro široké obrobky, kryt kotouče, v balení pilový kotouč 255mm, sběrný vak na piliny, délka kabelu 2m
Super cena
5 499,-
Skladem > 5 ks
Objednací kód: FRDGT011
Lidovka Levné, ale dobře hodnocené
3,0
METABO KGS 305 M 613305000
Pokosová pila s pojezdem, příkon 1600 W, 305 mm × 30 mm, hmotnost 18,6 kg
9 199,-
Skladem 2 ks
Objednací kód: METpok02
Zlatá střední cesta Dobrý poměr cena/výkon
Pila pokosová a kapovací SCR 315 W, 1800W, STAYER
Pokosová pila příkon 1800 W, hmotnost 19 kg
16 196,-
Skladem > 5 ks u dodavatele
Objednací kód: ZDnar6123
Pro náročné Kvalita bez kompromisů
Bosch GCM 12 GDL Professional 0.601.B23.600 - Pokosová pila Doručení na
prodejnu zdarma
Bosch GCM 12 GDL Professional 0.601.B23.600
Pokosová pila příkon 2000 W, laserový ukazatel, 305 mm × 30 mm, hmotnost 32,1 kg
25 790,-
Skladem 1 ks
Objednací kód: BOCh0756
1,0
Scheppach HM 216 SPX
Pokosová pila příkon 2000 W, LED osvětlení, 216 mm × 30 mm, hmotnost 12,15 kg
3 359,-
Skladem > 5 ks
Objednací kód: SCHEpil10
PROTECO 51.01-PP-1800-P pila pokosová 1800W s posuvem a laserem
Pokosová pila s pojezdem, příkon 1800 W, 5000 ot/min, 254 mm × 30 mm, hmotnost 15 kg
3 999,-
Skladem > 5 ks u dodavatele
Objednací kód: PTCnar036
3,5
METABO KGS 254 M
Pokosová pila příkon 1800 W, přípojka na vysavač, 254 mm × 30 mm, hmotnost 16 kg
7 199,-
Skladem > 5 ks
Objednací kód: METpok01
5,0
Einhell Pila pokosová Aku TE-SM 36/210 Li-Solo (bez aku)
Pokosová pila , LED osvětlení, 210 mm × 30 mm, hmotnost 15,56 kg
Super cena
5 999,- Ušetříte 159,-
Skladem 3 ks
Objednací kód: BOF171
PowerPlus Pokosová pila s potahem a oboustranným náklonem 1 600W / 210mm
Pokosová pila příkon 1600 W, 5000 ot/min, laserový ukazatel, 210 mm × 30 mm, hmotnost 15,42 kg
Super cena
5 579,- Ušetříte 120,-
Skladem > 5 ks u dodavatele
Objednací kód: LCx982
Scheppach HM 90 MP
Pokosová pila příkon 1700 W, LED osvětlení, 216 mm × 30 mm, hmotnost 14 kg
Zlevněno -3 %
4 539,- 4 699,-
Skladem 1 ks
Objednací kód: SCHEpil08
Metabo KS 216 M
Pokosová pila příkon 1100 W, 5000 ot/min, 216 mm × 30 mm, hmotnost 8,7 kg
3 399,-
Skladem 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: METpil04
Metabo KSU 100 podstavec pro pokosové pily
Stojan - pro pokosové pily, sklopný, skládací, nastavitelný, materiál ocel, délka 1 m, hmotnost 16 kg
3 219,-
Skladem > 5 ks
Objednací kód: metKSU100
EXTOL INDUSTRIAL pila pokosová 185mm aku s laserem SHARE20V, BRUSHLESS, zdarma baterie a nabíječka
Pokosová pila , laserový ukazatel, 185 mm × 16 mm, hmotnost 9,8 kg
4 399,-
Skladem 4 ks
Objednací kód: MADZ834
4,0
Metabo KGS 216 M
Pokosová pila s pojezdem, příkon 1200 W, 5000 ot/min, 216 mm × 30 mm, hmotnost 13,4 kg
Zlevněno -5 %
4 989,- 5 259,-
Skladem > 5 ks
Objednací kód: METpil03
Metabo Aku pokosová pila KGS 18 LTX BL 254 18V 1x4Ah
Pokosová pila , LED osvětlení, 254 mm × 30 mm, hmotnost 14,8 kg
Zlevněno -5 %
12 290,- 12 990,-
Skladem > 5 ks
Objednací kód: METpil02
Metabo Aku pokosová pila KGS 18 LTX BL 216 18V 1x4Ah
Pokosová pila s pojezdem,, 216 mm × 30 mm, hmotnost 12,8 kg
Zlevněno -8 %
9 169,- 9 979,-
Skladem > 5 ks
Objednací kód: METpil01
Scheppach HM 140 L
Pokosová pila příkon 2000 W, LED osvětlení, 305 mm × 30 mm, hmotnost 20,8 kg
Zlevněno -4 %
7 779,- 8 095,-
Skladem 2 ks
Objednací kód: SCHEpil12
Scheppach HM 305 SL
Pokosová pila příkon 2000 W, LED osvětlení, 305 mm × 30 mm, hmotnost 20,9 kg
9 219,-
Skladem 3 ks
Objednací kód: SCHEpil13
Scheppach HM 254 SPX
Pokosová pila příkon 2200 W, LED osvětlení, 254 mm × 30 mm, hmotnost 14,4 kg
5 399,-
Skladem > 5 ks
Objednací kód: SCHEpil11
Scheppach HM 90 SL
Pokosová pila příkon 2200 W, LED osvětlení, 216 mm × 30 mm, hmotnost 10,5 kg
5 849,-
Skladem 3 ks
Objednací kód: SCHEpil07
BOSCH Pokosová pila GCM 18V-305 GDC Professional, 2 x 5.5 Ah ProCore, rychlonabíječka, karton - Pokosová pila Doručení na
prodejnu zdarma
32 790,-
Skladem 2 ks
Objednací kód: BOCh0575
BOSCH Pokosová pila GCM 18V-305 GDC Professional, bez AKU, karton 0.601.B43.000 - Pokosová pila Doručení na
prodejnu zdarma
BOSCH Pokosová pila GCM 18V-305 GDC Professional, bez AKU, karton 0.601.B43.000
Pokosová pila , integrované odsávání, hmotnost 27,8 kg
29 190,-
Skladem 1 ks
Objednací kód: BOCh0573
BOSCH Pokosová pila GCM 18V-305 GDC Professional, 2 x 12.0 Ah ProCore, rychlonabíječka, karton - Pokosová pila Doručení na
prodejnu zdarma
33 790,-
Skladem 5 ks
Objednací kód: BOCh0574
PROTECO 51.01-PP-1400 pila pokosová 1400W s laserem
Pokosová pila příkon 1400 W, 5000 ot/min, laserový ukazatel, hmotnost 7,3 kg
2 369,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: PTCnar035

Pokosové pily

Objevte v sobě kutila s nářadím Einhell Už jste slyšeli o baterii Power X-Change od společnosti Einhell? Dokáže s naprostou lehkostí pohánět veškerou dílenskou a zahradní techniku. Díky jednomu typu baterie ušetříte nejen hromadu času, ale i peněz.
Značka Bosch Professional zahrnuje nářadí a příslušenství pro profesionály a řemeslníky. Po všech stránkách je připravené na zvýšenou zátěž a každodenní používání. Že vás řemeslo neživí, a přesto držíte brusku, vrtačku či aku šroubovák v ruce několikrát týdně a máte na...

Pokosové pily

V kategorii Pokosové pily máme právě teď na Alza.cz celkem 65 produktů.
Podívejte se na produkty seřazené podle ceny od nejlevnějšího v kategorii levné pokosové pily Produkty seřazené od nejdražšího po nejlevnější hledejte v kategorii nejdražší pokosové pily Zboží seřazené dle prodejnosti od nejvíce po nejméně prodávané najde v kategorii nejprodávanější, nejlepší pokosové pily Produkty řazené dle hodnocení uživatelů od nejlepšího najdete v pokosové pily recenze
P-DC1-WEB13
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací