AP+ nový vizuál Dvouletá záruka pro firmy

Solární plachty

Zobrazit katalog
Cena
-
Dostupnost
Stav zboží
Tvar
Kruh
(16)
Obdélník
(22)
Vhodné pro průměr bazénu
0,30 m
5,49 m
- 30,5 cm 549 cm
Nejnovější objednávky

Solární plachta na bazén je z hlediska praktičnosti tím nejlepším řešením, protože kromě ohřevu a udržování teploty vody zabraňuje zanášení nečistot v bazénu a chrání vodu před opařováním. Poradíme vám, na jaké parametry se při výběru solární folie zaměřit.

Pokračovat

Solární plachta na bazén kombinuje hned několik funkcí

Solární plachta na bazén je, co se týče praktičnosti, nejlepším řešením. Kombinuje totiž hned několik funkcí najednou. Hodí se jak na nafukovací bazén, tak i bazén s konstrukcí. Pozor, bublinková folie na bazén není to samé jako krycí plachta, jejímž úkolem je ochrana vody před nečistotami, nikoliv její ohřátí. Jako všechno má i solární plachta na bazén své plusy i minusy. S čím vším vám může bublinková folie na bazén pomoct a na co si dát naopak pozor?

 • Bublinková folie bazén udržuje v teple.
 • Správná solární plachta vodu i ohřeje.
 • Zabraňuje zanášení nečistot do bazénu.
 • Dešťová voda díky plachtě odtéká pryč.
 • Solární folie chrání vodu před odpařováním.
 • Mohou vyžadovat pravidelné čištění a údržbu.
 • Větší plachty vyžadují pro skladování více místa.
 • Neopatrné zacházení může plachtu poškodit.
Solární plachta na bazén

Solární plachta efektivně pokryje hladinu vody v bazénu. Tu díky slunečním paprskům ohřeje a zároveň ji ochrání před nečistotami.

Jak solární folie funguje?

Fungování solární folie je založeno na solárním efektu, kdy sluneční světlo prochází skrze folii a nahřívá vodu v bazénu. Klíčovou součástí této technologie je speciální bublinková struktura folie, která umožňuje, aby plachta zůstala na hladině vody a nespadla ke dnu. Kromě toho pomáhá zamezit odpařování ohřáté vody, což znamená, že udržuje teplotu bazénu stabilní a snižuje potřebu dalšího ohřevu. Solární plachta na bazén navíc efektivně zabraňuje kondenzaci vody v místnosti. To znamená, že v prostoru okolo bazénu není nutné tolik bojovat s vlhkostí, což snižuje nároky na údržbu a odvlhčování.

i

Solární plachta na bazén a materiál

Solární plachta na bazén se může jedna od druhé lišit v materiálu, ze kterého je vyrobena. Z čeho u nás solární folie najdete?

 1. Polyethylen je ekonomicky výhodný a obvykle nabízí relativně dlouhou životnost. Jeho lehkost usnadňuje manipulaci a instalaci. Na druhou stranu může ale solární plachta na bazén z polyethylenu na slunci křehnout a začít praskat.
 2. Nylon je známý svou vysokou pevností a pružností. Díky tomu je solární plachta na bazén z nylonu také odolnější vůči trhlinám. Nylonové plachty jsou lehčí než polyethylenové, což usnadňuje jejich skladování a manipulaci. Jsou ale dražší.

Průhledná, modrá vs. černá solární plachta na bazén

Solární plachta na bazén je pro vás k mání v několika barevných provedeních, které významně ovlivňují vlastnosti dané folie. Na první pohled by se mohlo zdát, že černá solární plachta na bazén je nejlepším řešením, ale opak je pravdou. Co dokážou různá zbarvení změnit a které pro vás bude nejlepší?

Černá bublinková folie na bazén nemusí být nejlepší volbou

Může to být trochu matoucí, ale černá bublinková folie na bazén nemusí oproti jinak zbarveným plachtám fungovat tak dobře. Černá totiž pohlcuje sluneční záření až moc dobře, moc paprsků pro ohřev vody po průchodu černou plachtou tedy nezbyde. Solární plachta na bazén z černého materiálu je tedy obvykle méně efektivní v průhlednosti pro sluneční světlo, což je klíčové pro dosažení hlubšího a rovnoměrnějšího nahřívání vody v bazénu.

Modrá solární plachta na bazén: zlatá střední cesta?

Modrá solární plachta obvykle pracuje na stejném principu jako plachta černá. Výsledkem tedy bývá, že vrchní vrstva vody se ohřeje, zatímco nižší části bazénu mohou zůstat chladnější. Na druhou stranu nemá modrá solární plachta na bazén tak silné absorbční vlastnosti jako černá, světla tedy k vodě dorazí více. Modrá navíc lépe zapadne do prostředí vašeho bazénu, navíc bývají modré plachty široce rozšířeny po obchodech.

Oproti průhledným plachtám je u neprůhledných folií pro ohřev všech častí bazénu velmi důležitá cirkulace ohřívané vody.

Průhledná bublinková folie na bazén pomáhá ohřevu nejvíce

K nejefektivnějšímu ohřevu vody dojde, když se k dílu přiloží průhledná bublinková folie. Ač to může na první pohled vypadat jako nesmysl, opak je pravdou. Průhledné plachty totiž fungují jako jakýsi skleník. Průhledná solární plachta na bazén tedy na rozdíl od neprůhledných plachet, které pohlcují sluneční teplo a následně ho předávají vodě, sluneční svit rovnou propouští. I bez cirkulace tedy dojde k mnohem lepšímu ohřevu celého objemu vody.

Bublinkova folie bazen modrá
Modrá folie

Bublinkova folie bazen černá
Černá folie

i

Bublinková folie na bazén dokáže vodu ohřát o několik stupňů

Zásadní otázkou je, o kolik stupňů dokáže bublinková folie na bazén vodu ohřát. Kvalitní průhledné provedení bublinkové folie může významně přispět k zvýšení teploty vody. Typicky lze očekávat ohřátí o 3–5 °C, což v praxi znamená znatelně teplejší vodu, která výrazně zlepší komfort během pobytu v ní. Takový ohřev vody je obzvláště ceněn na začátku sezóny.

Jaký tvar mívá solární plachta na bazén? Ovál, kruh i obdélník v nabídce najdete

Při rozhodování, zda je solární plachta na bazén vhodná zrovna pro vás, je důležité si uvědomit, že tvar bazénu není limitujícím faktorem. Solární plachty jsou k dispozici v různých provedeních, což znamená, že bez ohledu na to, zda máte oválný, kruhový nebo obdélníkový bazén, vždy najdete vhodnou folii. Plachty jsou navíc navrženy tak, aby byly snadno přizpůsobitelné, což umožňuje jejich zkrácení nebo tvarování tak, aby dokonale sedly na hladinu.

 • Oválná solární plachta na bazén je přirozeně ideální volbou pro bazény oválného tvaru, které jsou často vybírány v prostorově omezených oblastech. Jejich specifický tvar usnadňuje instalaci a manipulaci, neboť odpadá nutnost přizpůsobování nebo zastřihávání plachty.
 • Kulatá solární plachta bývá nejvhodnější pro menší kruhové bazény, které jsou populární v domácnostech či třeba při pobytu na chatě. Tyto plachty poskytují efektivní ochranu a izolaci, zachovávají teplotu vody a chrání před nečistotami. Solární plachta na bazén se navíc snadno instaluje.
 • Obdélníková solární plachta na bazén nabízí řešení pro bazény ve tvaru obdélníku. Tento tvar umožňuje snadné pokrytí celého povrchu bazénu, což zajišťuje efektivní ohřev a izolaci. Obdélníková solární plachta na bazén je také snadno přizpůsobitelná pro různé velikosti bazénů.

Solární plachta na bazén nemusí pokrývat celou plochu, ale stačí, když jej pokryje alespoň z 90 %. To znamená, že může být menší, nebo klidně rozdělena do několika kusů, které se mohou bez problémů překrývat.

Neméně důležitá je i velikost – bublinková fólie na bazén může mít různé rozměry

Při výběru se zaměřte také na to, jaké má bublinková fólie na bazén rozměry. V nabídce najdete modely hodící se až do průměru kolem 5 m, a tak se nemusíte bát, že by na váš velký bazén nebyla solární plachta k dispozici. Pokud by vám náhodou velikost nevyhovovala, stačí si ji upravit podle potřeby.

Solární plachta na bazén vevnitř

I pro vnitřní bazény je solární plachta na bazén cenným doplňkem, protože zde hraje klíčovou roli v udržení teploty vody a snížení nákladů na vytápění. Plachty pomáhají minimalizovat ztráty tepla, zejména v noci nebo v chladnějších obdobích, což zvyšuje energetickou efektivnost. Navíc chrání vodu před nečistotami a snižují potřebu chemické úpravy vody, což je zvláště důležité v uzavřených prostorách, kde je obtížnější udržovat čistotu.

Jak se solární plachta na bazén skladuje a udržuje?

Aby vaše nová solární plachta na bazén vydržela co nejdéle, je velmi důležité správné skladování a adekvátní údržba. Po sezóně je třeba ji důkladně očistit od nečistot a nechat vyschnout, aby se zabránilo tvorbě plísní a řas. Při skladování je důležité plachtu složit nebo navinout na suchém a chladném místě, chráněném před přímým slunečním světlem a extrémními teplotami. Případně lze využít ochranný obal. Také je doporučeno folii pravidelně kontrolovat na přítomnost poškození nebo opotřebení, aby byla solární plachta na bazén vždy připravena k použití v co nejlepším stavu.

i

Solární plachta na bazén není to jediné

Na našem internetovém obchodě přirozeně není k mání pouze solární plachta na bazén. Můžete si vybrat i z dalšího lákavého příslušenství, které vám pomůže zlepšit funkčnost a prodloužit životnost vašeho bazénu. Co všechno u nás můžete sehnat?

 • Fólie do bazénu slouží k ochraně vnitřního povrchu bazénu. Jsou navrženy tak, aby vydržely dlouhodobý kontakt s vodou a chemikáliemi, přičemž chrání bazén před poškrábáním a prorůstáním řas.
 • Krycí plachty do bazénu slouží primárně k ochraně bazénu před nečistotami, listím a dalšími vnějšími vlivy. Na rozdíl od solárních plachet, které pomáhají udržovat teplotu vody, jsou ty krycí zaměřeny hlavně na ochranu a bezpečnost bazénu.
 • Podložky pod bazén pomáhají předcházet poškození bazénu způsobeného nerovnostmi nebo ostrými předměty na zemi. Jsou obzvláště důležité pro nadzemní bazény, kde přispívají k jejich stabilizaci a izolaci od podkladu.
Skrýt popis
Pomohla vám tato informace?
Tento formulář slouží pouze k hodnocení informací v popisu výše.
Pokud máte dotaz k produktům, službám, dopravě či jiný požadavek, využijte zákaznické podpory.
Co bychom v něm měli zlepšit? Chybí vám zde něco? Je něco uvedeno špatně? Podělte se.

Nejprodávanější

1.
Solární plachta - kruh, průměr 3 m
399,-

2.
Solární plachta - kruh, průměr 2,5 m
299,-

3.
Solární plachta - kruh, průměr 4,5 m
1 090,-

38 položek
Lidovka Levné, ale dobře hodnocené
5,0
MARIMEX Plachta solární pro bazény s průměrem 4,57m
Solární plachta - kruh, průměr 4,5 m
1 090,-
Skladem 2 ks
Objednací kód: MARBA061
Zlatá střední cesta Dobrý poměr cena/výkon
PLANET POOL Plachta solární TEC pro bazény s rozměrem do 6 x 3m, 400 mic
Solární plachta - obdélník, rozměry 3 × 6 m (Š×D)
Zlevněno -14 %
2 990,- 3 490,-
Skladem > 5 ks u dodavatele
Objednací kód: CFGr0065
Zlatá střední cesta Dobrý poměr cena/výkon
SHUMEE Plachta solární, modrá 732 x 366 cm
Solární plachta - obdélník, rozměry 732 × 366 cm (Š×D)
2 249,-
Skladem > 5 ks u dodavatele
Objednací kód: SCbapr048
Pro náročné Kvalita bez kompromisů
5,0
PLANET POOL Plachta solární TEC pro bazény s rozměrem do 7 x 3,5m, 400mic
Solární plachta - obdélník, rozměry 3,5 × 7 m (Š×D)
Zlevněno -16 %
3 990,- 4 750,-
Skladem > 5 ks u dodavatele
Objednací kód: CFGr0061
MARIMEX Plachta solární pro bazény s průměrem 3m, černá - Solární plachta Varianty
4,5 24×
MARIMEX Plachta solární pro bazény s průměrem 3m, černá
Solární plachta - kruh, průměr 3 m
Cenová bomba
399,- Ušetříte 49,-
Skladem 2 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: MARBA056
4,8
MARIMEX Plachta solární pro bazény s průměrem 1,95m
Solární plachta - kruh, průměr 1,95 m
299,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: MARBA052
4,3 10×
AVENLI Plachta solární 2,95 m
Solární plachta - kruh, průměr 275 cm
449,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: AUPR321483
MARIMEX Plachta solární 2,5m - Solární plachta Varianty
4,8
MARIMEX Plachta solární 2,5m
Solární plachta - kruh, průměr 2,5 m
Cenová bomba
299,- Ušetříte 50,-
Skladem 1 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: MARBA053
MARIMEX Plachta solární pro bazény s průměrem 2,5m, černá - Solární plachta Varianty
4,8
MARIMEX Plachta solární pro bazény s průměrem 2,5m, černá
Solární plachta - kruh, průměr 2,5 m
299,-
Skladem 1 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: MARBA055
4,6
MARIMEX Plachta solární 1,5 x 2,2m
Solární plachta - obdélník, rozměry 1,5 × 2,2 m (Š×D)
299,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: MARBA057
3,5
AVENLI Plachta solární 2,5 m
Solární plachta - kruh, průměr 245 cm
449,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: AUPR321485
5,0
TECTAKE Plachta solární na bazén 366 × 732 cm
Solární plachta - obdélník, rozměry 366 × 732 cm (Š×D)
1 169,-
Skladem > 5 ks u dodavatele
Objednací kód: TECdom635
5,0
TECTAKE Plachta solární na bazén 400 × 600 cm
Solární plachta - obdélník, rozměry 400 × 600 cm (Š×D)
1 499,-
Skladem > 5 ks u dodavatele
Objednací kód: TECdom628
PLANET POOL Plachta solární ULTRATEC pro bazény s rozměrem do 6 x 3m, 550 mic
Solární plachta - obdélník, rozměry 3 × 6 m (Š×D)
5 130,-
Skladem > 5 ks u dodavatele
Objednací kód: CFGr0066
PLANET POOL Plachta solární ULTRATEC pro bazény s rozměrem do 7 x 3,5m, 550 mic
Solární plachta - obdélník, rozměry 3,5 × 7 m (Š×D)
6 980,-
Skladem > 5 ks u dodavatele
Objednací kód: CFGr0062
PLANET POOL Plachta solární TEC pro bazény s rozměrem do 8 x 4m, 400 mic
Solární plachta - obdélník, rozměry 4 × 8 m (Š×D)
Zlevněno -13 %
5 390,- 6 190,-
Skladem > 5 ks u dodavatele
Objednací kód: CFGr0063
TECTAKE Plachta solární na bazén průměr 549 cm
Solární plachta - kruh, průměr 549 cm
1 289,-
Skladem > 5 ks u dodavatele
Objednací kód: TECdom641
TECTAKE Plachta solární na bazén 274 × 549 cm
Solární plachta - obdélník, rozměry 274 × 549 cm (Š×D)
1 299,-
Skladem 1 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: TECdom634
TECTAKE Plachta solární na bazén 500 × 800 cm
Solární plachta - obdélník, rozměry 500 × 800 cm (Š×D)
2 199,-
Skladem > 5 ks u dodavatele
Objednací kód: TECdom629
SHUMME Plachta solární na bazén 450×220 cm, šedá 93007 - Solární plachta Varianty
SHUMME Plachta solární na bazén 450×220 cm, šedá 93007
Solární plachta - obdélník, rozměry 220 × 450 cm (Š×D)
1 149,-
Skladem > 5 ks u dodavatele
Objednací kód: SCmisc1190
TECTAKE Plachta solární na bazén 500 × 1000 cm
Solární plachta - obdélník, rozměry 500 × 1000 cm (Š×D)
2 979,-
Skladem > 5 ks u dodavatele
Objednací kód: TECdom630
SHUMEE Plachta solární, modrá 450 x 220 cm
Solární plachta - obdélník, rozměry 4500 × 2200 mm (Š×D)
989,-
Skladem > 5 ks u dodavatele
Objednací kód: SCbapr046
SHUMEE Plachta solární, modrá 549 x 274 cm
Solární plachta - obdélník, rozměry 274 × 549 cm (Š×D)
2 019,-
Skladem > 5 ks u dodavatele
Objednací kód: SCbapr047
SHUMEE Plachta solární, modrá 300 x 200 cm
Solární plachta - obdélník, rozměry 2000 × 3000 mm (Š×D)
779,-
Skladem > 5 ks u dodavatele
Objednací kód: SCbapr045
bazénSAVO: Jak na péči o bazén? Bazén přináší v letních vedrech spoustu radosti i osvěžení. Na druhou stranu, nezbytný je i určitý objem péče, kterou musíme zejména vodě v bazénu věnovat. Postupně je potřeba se zaměřit na čtyři vzájemně propojené oblasti. Nicméně s tou správnou výbavou, baterií...
Chataření a chalupaření je v posledních letech opět v kurzu a nabízí mnoho možností, jak uplatnit své zájmy i koníčky. Ať už je to péče o zahradu, sportovní vyžití nebo přátelská setkání v příjemném prostředí. Vytvořte si také z vaší chalupy místo, které bude vaší oázou...
Péče o bazén a vířivku je důležitá. Jen v čistém a dobře ošetřovaném bazénu si koupání skutečně vychutnáte. S těmi patřičnými pomůckami a zkušenostmi na tom navíc není nic složitého.
bazényZchlaďte se už toto léto ve vlastním bazénu Chcete se letos vyhnout davům lidí na veřejných koupalištích, ale přitom se dostatečně osvěžit v horkých letních dnech? Nevadí, že jste se rozhodli na poslední chvíli, protože nadzemní bazén Marimex postavíte velmi jednoduše a rychle. Poradíme vám, který typ a velikost...
Více článků
 

Již neprodáváme

Solární plachty

V kategorii Solární plachty máme právě teď na Alza.cz celkem 38 produktů.
Podívejte se na produkty seřazené podle ceny od nejlevnějšího v kategorii levné solární plachty
P-DC1-WEB09
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací