Huawei Mate 20 Pro (RECENZE): Nový kandidát na krále telefonů

Zobrazit katalog

Recenze

Aktualizováno

V roce 2018 už představila svůj top produkt každá z elitních značek. Huawei do bitvy o náročné zákazníky přijel poslední s netrpělivě očekávaným modelem Huawei Mate 20 Pro, jehož přímou konkurencí je i takový matador jako Samsung Galaxy Note9. V této recenzi se podíváme na zbraně, s nimiž bude nový Huawei zápasit, a zjistíme, jestli se uvelebí na pomyslném trůnu smartphonů. Zvláštní pozornost pak budeme věnovat fotoaparátu, který otestoval Jiří Šebek, držitel ocenění Czech Press Photo 2016.

Huawei Mate 20 Pro (RECENZE) – OBSAH

 1. Parametry a srovnání: Huawei Mate 20 Pro drží tempo
 2. Obsah balení a příslušenství: K Huawei Mate 20 Pro sluchátka navíc
 3. Design a konstrukce: Huawei Mate 20 Pro má tendenční tvary se zajímavými detaily
 4. Displej: AMOLED kino se čtečkou otisků prstů
 5. Výkon a úložiště: Huawei Mate 20 Pro zvládne vše, co vás napadne
 6. Baterie a výdrž: Huawei Mate 20 Pro zvládne i dva dny
 7. Operační systém a software: Nástavba EMUI je spíše kosmetickou úpravou
 8. Fotoaparát: Sesadí Huawei Mate 20 Pro vlastní předchůdce?
 9. Závěr: Huawei Mate 20 Pro je ideální mobil na zábavu

Parametry a srovnání: Huawei Mate 20 Pro drží tempo

Všechny současné high-end smartphony mají sil na rozdávání. Většina špičkových mobilů se přiklonila k výkonu procesoru Qualcomm Snapdragon 845, jen Samsung se drží Exynosu a Huawei tlačí svůj HiSilicon Kirin. Nikdo ale nezaostává.

Stejně tak odolnost vůči vodě a prachu se stala standardem, podobně jako operační paměť alespoň 6 GB. Konkurence se liší hlavně vzhledem (displej s vykousnutím, nebo bez něj), designem (klasické barvy, nebo přechody) a softwarovými vychytávkami (čistý Android, nebo nástavba).

Pojďme si tedy srovnat Huawei Mate 20 Pro s největšími rivaly, Samsung Galaxy Note9 a Google Pixel 3XL:

Parametry/Model Huawei Mate 20 Pro Samsung Galaxy Note9 Google Pixel 3XL
Úhlopříčka displeje 6,39" 6,4" 6,3"
Rozlišení a typ displeje 3 120 × 1 440 px, AMOLED 2 960 × 1 440 px, LCD 2 960 × 1 440 px, AMOLED
Poměr stran 19,5 : 9 18,5 : 9 18 : 9
Výřez v displeji
Procesor HiSilicon Kirin 980 Samsung Exynos 9810 Qualcomm Snapdragon 845
Operační paměť RAM 6 GB 6 GB 4 GB
Interní úložiště 128 GB, nanoSD (až 256 GB) 128/512 GB, nanoSD (až 256 GB) 64/128 GB, nanoSD (až 256 GB)
Operační systém Android 9 Pie Android 8 Oreo Android 9 Pie
Zadní fotoaparát 40 Mpx (f/1,8) + 20 Mpx (f/2,2) + 8 Mpx (f/2,4) 12 Mpx (f/1,5–2,4) + 12 Mpx (f/2,4) 12,2 Mpx
Přední fotoaparát 24 Mpx (f/2,0) 8 Mpx (f/1,7) 8 Mpx (f/2,0)
Baterie 4 200 mAh 4 000 mAh 3 430 mAh
USB-C
3,5mm jack
Stupeň krytí IP68 IP68 IP68
Rozměry 157,8 × 72,3 × 8,6 mm 161,9 × 76,4 × 8,8 mm 158 × 76,7 × 7,9 mm
Hmotnost 189 g 201 g 184 g
Umělá inteligence
Cena 24 990 Kč od 25 990 Kč od 29 990 Kč

*Ceny platné k 26. 11. 2018

Obsah balení a příslušenství: K Huawei Mate 20 Pro sluchátka navíc

Uvnitř balení Huawei Mate 20 Pro nečekejte žádné Vánoce, ale Huawei tentokrát úplně nešetřil. Samozřejmostí je dokumentace a sponka na vysunutí slotu na SIM kartu, bonusem jsou pak špuntová sluchátka. Největším bonusem je v podstatě nabíječka. Proč, když ji dodává ke svému mobilu každý výrobce? Kvůli svému výkonu, jak se dozvíte v kapitole věnované baterii.

Huawei Mate 20 Pro, recenze, obsah balení Huawei Mate 20 Pro, recenze, obsah balení Huawei Mate 20 Pro, recenze, obsah balení
Obsah balení Huawei Mate 20 Pro vás prakticky v ničem nepřekvapí.

Design a konstrukce: Huawei Mate 20 Pro má tendenční tvary se zajímavými detaily

Huawei Mate 20 Pro je zástupcem moderních chytrých telefonů se všemi jejich módními vlastnostmi: minimálními rámečky okolo displeje, protaženým displejem s výřezem a konstrukcí ze skla a kovu. Design je v posledním půlroce natolik unifikovaný, že tento phablet skoro nemá čím vyčnívat. Jeho nejvýraznějším prvkem je proto hlavně velikost a zajímavá barva, kterou nese zejména varianta Twilight.

V okolí displeje Huawei Mate 20 Pro zbylo jen velmi málo místa, protože obrazovka zabírá 87,9 % z celkové plochy zařízení. Ačkoli přesná čísla jedním pohledem odhadnete těžko, dalo by se říci, že není důvod, proč boky dále zeštíhlovat a usilovat třeba o poměr 95 %.

Huawei Mate 20 Pro, recenze, design a konstrukce Huawei Mate 20 Pro, recenze, design a konstrukce
Dodávaný nabíjecí adaptér je sice opravdu velký, ale zato dokáže dobít Huawei Mate 20 Pro na 75 % kapacity baterie za 30 minut.

Efektu minimálních rámečků napomáhá i zakřivení krycího skla Huawei Mate 20 Pro. Poloměr byl naštěstí zvolen tak, aby se odlesky objevovaly jen na místě, kde se stále ještě nachází ani ne milimetr tenký rámeček, a nepřekážely barvám na displeji.

Spodní okraj obrazovky Huawei Mate 20 Pro měří cca 4 milimetry, v poměru k úhlopříčce byste mu však tipli ještě méně. Jeho optickou protiváhu tvoří vykrojení displeje (notch) na horní straně. Nelze jej přehlédnout, Huawei do něj totiž potřeboval umístit senzory potřebné k rozpoznávání tváře majitele tohoto mobilu. Nemohl proto zvolit ani kapkovitý výřez, jaký používá OnePlus 6T, ani prosté kolečko, se kterým na trh přišel Essential Phone.

Huawei Mate 20 Pro, recenze, design a konstrukce Huawei Mate 20 Pro, recenze, design a konstrukce Huawei Mate 20 Pro, recenze, design a konstrukce
Huawei Mate 20 Pro se neobejde bez (mnohými nenáviděného) výřezu, který obsahuje přední kameru a senzory rozpoznání tváře.

Huawei Mate 20 Pro si dobře zapamatujete podle zadní kamery. Zatímco většina modelů Huawei si zakládá na seskupení čoček v rohu mobilu, které evokuje kompaktní fotoaparáty, Huawei Mate 20 umístil objektivy do rohů čtverce uprostřed zadní strany, jehož čtvrtý vrchol obsadila přisvětlovací dioda. Kupodivu se ale nejedná jen o estetický prvek – za prvé by se řada fotoaparátů nevešla do zahnutých okrajů, za druhé může telefon ležet na stole překvapivě stabilně.

Skleněná záda sice podporují bezdrátové nabíjení (obousměrně), ale jsou hodně náchylná na otisky a ještě více na uklouznutí. Ještě že Huawei do krabičky přibalil i jednoduché gumové pouzdro, které sice nenechá charisma telefonu zářit naplno, ale zabrání škodám vzniklým z pádů a škrábancům.

Huawei Mate 20 Pro, recenze, design a konstrukce Huawei Mate 20 Pro, recenze, design a konstrukce
Zadní objektivy fotoaparátu Huawei Mate 20 Pro se nacházejí nezvykle uprostřed horní třetiny zad.

Pouzdro rovněž dokáže schovat některá unikátní konstrukční řešení mobilu, což by byla škoda! Těžko byste si všimli, že boční tlačítka hlasitosti a zapínání mají každé jinou barvu – volume je v barvě telefonu, vypínač je červený. Uniknout pozornosti by mohla i strana spodní, na které třeba úplně chybí mřížka hlasitého reproduktoru. Jak je to možné? Huawei Mate 20 Pro hraje rovnou z portu USB-C! Ztlumení zasunutým kabelem pak sice patrné je, ale nijak zásadně.

Místo vedle patří slotu na SIM karty, respektive paměťovou kartu nového formátu NM Card (můžete se setkat i s jinými názvy, např. nanoSD). Můžeme jen hádat, proč Huawei nezvolil zaběhnutý formát microSD, důležité je, že extrémně nároční majitelé tohoto krasavce budou schopni rozšířit úložiště o dalších 256 GB ke stávajícím 128 nebo 256 GB.

Huawei Mate 20 Pro, recenze, design a konstrukce Huawei Mate 20 Pro, recenze, design a konstrukce
Huawei Mate 20 Pro se spoléhá na konektor USB-C, skrz který můžete zařízení nabíjet či s pomocí dodávaného adaptéru poslouchat hudbu.

Horní hrana pak patří infraportu. IrDA sice nevyužijete často, ale Huawei Mate 20 Pro se prezentuje jako zařízení, kterému nic nechybí. Infraport tak poslouží v případech, kdy nebudete chtít hledat ovladač k televizi nebo budete chtít poškádlit obsluhu v restauraci přeladěním sportovního přenosu na telenovelu. Ovšem na vlastní nebezpečí…

Bohužel se už nedostalo na sluchátkový 3,5mm jack, nicméně alespoň není nutné dokupovat redukci zvlášť, když jednu najdete v balení. Zvuk proto občas budete pouštět spíš ze stereo reproduktorů se slušným výkonem (na poměry telefonů).

i U většiny moderních chytrých telefonů bychom 3,5mm jack konektor hledali jen těžko. Absenci sluchátkového konektoru však vyřešíte jednoduše, a to buď nenápadným adaptérem, nebo nákupem bezdrátových sluchátek.

Velmi kladně pak hodnotíme zvýšenou odolnost definovanou certifikací IP68. Do vody tedy s Huawei Mate 20 Pro můžete, nezapomeňte ale před připojením nabíječky nebo sluchátek vysušit konektor.

Displej Huawei Mate 20 Pro: AMOLED kino se čtečkou otisků prstů

Možná jste si všimli, že v kapitole o konstrukci Huawei Mate 20 Pro jsme se nezmínili o čtečce otisků prstů. To ale neznamená, že touto technologií autorizace telefon nedisponuje. Jen si pro ni našel místo, kde nikomu nepřekáží, v displeji! Přesněji se čtečka nachází ve středu spodní třetiny displeje.

i Související telefony Huawei

Jak funguje? V první řadě se musíte prokousat poměrně zdlouhavým procesem skenování papilárních linií. Zatímco na ostatních telefonech párkrát přiložíte prst, u Huawei Mate 20 Pro musíte postup opakovat minimálně dvacetkrát. Ačkoli je čtečka velmi rychlá, odstup optické technologie vůči kapacitní je znatelný i proto, že si musíte zvyknout na patřičný přítlak, jelikož prosté přiložení nestačí.

Huawei Mate 20 Pro, recenze, displej Huawei Mate 20 Pro, recenze, displej
Čtečka otisků prstů se nově nachází v displeji, zatím není tak spolehlivá jako ta klasická, nicméně odemknutí Huawei Mate 20 Pro vypadá skutečně efektně.

Jakmile však tyto podmínky přijmete a dostanete do svalové paměti, zjistíte, že odemknutí je bleskové. A kdyby se snad nedařilo, souběžně můžete využít i ověření svým obličejem, které je snad ještě rychlejší, neboť používá nejen přední fotoaparát, ale i projektor teček a infračervenou kameru včetně světelného zdroje. Právě díky infračervené lampě i snímači vás Huawei Mate 20 Pro bezpečně pozná i v noci, aniž by musel rozsvěcet displej.

i Čtečku v displeji bude mít i chystaný Samsung Galaxy Note 10. Veškeré dostupné informace o něm shrnuje článek Samsung Galaxy Note 10 (VŠE, CO VÍME).

I to by Huawei dokázal, protože AMOLED obrazovka dokáže zářit hodně silně, aby byla dobře čitelná i na slunečním světle. Výrobce si je ale vědom, že bílá barva organickým displejům nesvědčí, a přidává proto inverzní téma, které převrátí bílé plochy na černé, čemuž přizpůsobí i ostatní barvy.

Huawei Mate 20 Pro, recenze, displej Huawei Mate 20 Pro, recenze, displej
Huawei Mate 20 Pro je poměrně velký mobilní telefon, na jeho používání si tak budete muset chvíli zvykat.

V noci se zase bude hodit minimální jas – ten umožňuje zredukovat podsvícení na hodnoty, které dovolí příjemné čtení i za tmy. Filtr modrého světla tak neplní zároveň funkci nočního režimu a obě nastavení obrazovky proto můžete využívat zvlášť.

Samotný displej používá rozlišení 3 120 × 1 440 px, tedy WQHD+. Lze ho však snížit i na širokoúhlé Full HD či úsporné HD, případně nechat volbu rozlišení na automatice. Nižší rozlišení ale pixely nevypíná, takže se potenciální úspora energie projeví spíš v nižším odběru procesoru, který jednoduše nebude mít takovou práci s grafikou.

Z rozlišení lze snadno spočítat i poměr stran. Nudlovitý tvar Huawei Mate 20 Pro potvrzují i čísla 19,5 : 9. Ve spojení s úhlopříčkou 6,39" to bohužel znamená, že ani velké ruce nezvládnou obsluhovat celý displej, ať už si zvolíte jakýkoli způsob ovládání.

Huawei Mate 20 Pro, recenze, displej Huawei Mate 20 Pro, recenze, displej Huawei Mate 20 Pro, recenze, displej Huawei Mate 20 Pro, recenze, displej
Recenze Huawei Mate 20 Pro: Nastavení displeje.

Výchozí volbou je tradiční navigační lišta s tlačítky zpět, domů a nabídkou posledních aplikací. Je však tak nízko, že při jejím mačkání hrozí, že telefon přepadne z dlaně. Pokud budete Huawei Mate 20 Pro držet vyváženě, na dolní řádek nedosáhnete. Toto chování by mělo řešit ovládání gesty. Mělo by, ale neřeší, protože gesta kromě kroku zpět začínají právě na spodní liště. Třetí možností je plovoucí tlačítko na displeji, které ho ale částečně zakrývá a rovněž není spásným řešením.

Obrazovka pracuje v barevném prostoru DCI-P3 s podporou HDR10 a působí podobně jako jiné OLED panely. To znamená velmi syté barvy a absolutní černou. Zároveň vám ale nic nebrání saturaci snížit či posunout spektrum směrem k teplejším, či naopak studenějším barvám. Možnost změny barevného prostoru však chybí. Překvapivě chybí i probuzení poklepáním, k notifikacím na zamčeném telefonu (jako je třeba právě přehrávaná hudba) se dostanete jen pokusem o odemčení nenaskenovaným prstem.

i Výřez v displeji umožňuje Huawei ve své nástavbě EMUI skrývat. Činí tak ale polovičatě – spínač jen mění barvu stavové lišty mezi černou a průhlednou. Ikonky ale pozici nemění, takže je jejich prostor drasticky omezený.

Mezi funkce patří i AOD, neboli Always-on-display. Telefon Huawei Mate 20 Pro tak dokáže zobrazovat čas, stav baterie nebo upozornění i ve „zhasnutém“ stavu a ani se nemusíte bát, že by vám takto svítil zbytečně v kapse – při zakrytí proximity senzoru se i ambientní displej vypne. Funkci AOD může suplovat i drobná stavová dioda ukrytá ve výřezu displeje.

Výkon a úložiště: Huawei Mate 20 Pro zvládne vše, co vás napadne

Kdo chce na vrchol, musí mít natrénováno. Současným modelem Huawei potvrzuje, že bitvy o nejsilnější procesory už nesvádějí jen firmy Apple a Qualcomm. V podstatě každý zkušenější uživatel dospěl k závěru, že nejvýkonnější čipsety kteréhokoli ze tří jmenovaných výrobců jsou srovnatelné a odchylky pramení buď z metodiky testování, nebo z architektury. V podstatě je ale jedno, jestli v benchmarku dosáhne procesor o pár bodů více, nebo méně.

Faktem totiž zůstává, že HiSilicon Kirin 980 doplněný 6 GB RAM je neuvěřitelně výkonná kombinace. Dá se bez uzardění říci, že cokoli budete po telefonu chtít, zvládne to. Dokonce i náročné hry jako PUBG běží naprosto plynule i na maximální detaily.

Baterie a výdrž: Huawei Mate 20 Pro zvládne i dva dny

Čím výkonnější mobil, tím rychleji se vybije. S tímto nepsaným pravidlem se potýká většina smartphonů, aby nakonec uznávala jednodenní výdrž jako vítězství. Ne však Huawei Mate 20 Pro!

Huawei Mate 20 Pro, recenze, baterie Huawei Mate 20 Pro, recenze, baterie Huawei Mate 20 Pro, recenze, baterie Huawei Mate 20 Pro, recenze, baterie Huawei Mate 20 Pro, recenze, baterie
Baterie telefonu Huawei Mate 20 Pro obstála v naší recenzi na výbornou. 

Velký displej dává možnost umístit do těla smartphonu Huawei Mate 20 Pro objemný akumulátor o kapacitě 4 200 mAh, čímž překonává veškerou konkurenci. Objem baterie však není jen prázdné číslo, ale předzvěst dlouhé výdrže. Skutečně jsme v redakci dlouho neměli telefon, který by po dni zahálení hlásil 100 % kapacity stejně jako ráno.

Tím nás však vyprovokoval k drsnému testu. Na telefonu jsme hráli hry, pouštěli videa, brouzdali webem, instalovali nové aplikace a zase je mazali, testovali fotoaparát… A Huawei naše choutky snášel se stoickým klidem. Minimální zahřívání prozrazovalo, že 7nm výrobní technologie procesoru nese své ovoce a průběh vybíjení byl lineární – neobjevili jsme žádnou činnost, která by se vymykala běžným zvyklostem. Soudíme proto, že právě kvůli stabilním výsledkům a obří výdrži si Huawei Mate 20 Pro pořídí spousta lidí.

Huawei Mate 20 Pro, recenze, baterie Huawei Mate 20 Pro, recenze, baterie Huawei Mate 20 Pro, recenze, baterie Huawei Mate 20 Pro, recenze, baterie Huawei Mate 20 Pro, recenze, baterie
Recenze Huawei Mate 20 Pro: Nastavení telefonu.

A až akumulátor smartphonu Huawei Mate 20 Pro přeci jen vybijete, stačí vytáhnout rychlonabíječku poněkud větších rozměrů a zírat, jak rychle se energie doplňuje. Pokud dosud platil za nejmenovaného krále standard Dash Charge, Huawei ho okamžitě sesazuje: výkon 40 W dokáže telefon napěchovat „z nuly na sto“ za hodinu a pár minut k tomu. A to se pořád bavíme o obří kapacitě 4 200 mAh! Rychlost nabíjení je o to působivější, že systém hlásí každou setinu získané energie, takže je vidět, jak rychle procenta letí nahoru.

Telefon Huawei Mate 20 Pro si rozumí i s bezdrátovým nabíjením o výkonu 15 W, mnohem zajímavější je však funkce reverzního nabíjení. Stačí tak na telefon položit třeba chytré hodinky a rázem se začnou dobíjet. Nutno ovšem dodat, že při takovém dobíjení dochází ke ztrátám a nabíjet cokoli s baterií o čtyřciferné kapacitě by bylo kontraproduktivní.

Operační systém a software: Nástavba EMUI je spíše kosmetickou úpravou

Velké displeje vládnou vlajkovým lodím a čistý Android je pro mnohé uživatele preferovanou volbou před grafickými nástavbami. Dochází tak k paradoxní situaci, kdy je na displeji spousta místa, ale operační systém s ním neumí správně zacházet. Pro Huawei Mate 20 Pro to platí taky, i když jen částečně.

Huawei Mate 20 Pro, recenze, os Huawei Mate 20 Pro, recenze, os Huawei Mate 20 Pro, recenze, os Huawei Mate 20 Pro, recenze, os Huawei Mate 20 Pro, recenze, os
Recenze Huawei Mate 20 Pro: Nastavení telefonu.

Už jsme zmínili, že jednou rukou bez přehmatávání se Huawei Mate 20 Pro prakticky ovládat nedá. Často se proto uchylujeme k jednoručnímu režimu, kdy se potažením prstu po navigační liště obraz zmenší a stáhne do rohu. Pak můžeme s mobilem pracovat, i když se budeme muset v autobusu držet.

Tato funkce je ale jediným aspektem, kterým telefon se svou velikostí pracuje. Zatímco tedy Samsung Galaxy Note9 zvládá na obrazovce spouštět několik aplikací paralelně v režimu plovoucích oken, Huawei Mate 20 Pro používá stejný software jako jeho sourozenci s poloviční cenou. Předinstalovaný Android 9 Pie sice zvládá rozdělit obrazovku na dvě poloviny, ale není to totéž.

Velikost obrazovky se v podstatě projevuje jen tím, že je veškeré dění na ní velké. Koukáte se na obří ikony, v rychlých přepínačích máte pět velkých tlačítek vedle sebe a v Google Play vidíte to samé, co na 5" obrazovce, a ani změna velikosti zobrazení prostředí a textů nepomáhá – v tomto ohledu je spousta místa pro vylepšení komfortu a ergonomie.

Huawei Mate 20 Pro, os Huawei Mate 20 Pro, os Huawei Mate 20 Pro, os Huawei Mate 20 Pro, recenze, os Huawei Mate 20 Pro, recenze, os
Recenze Huawei Mate 20 Pro: Nastavení telefonu.

Po vzoru svého staršího rivala od Samsungu zvládá nahradit i stolní počítač. Po připojení skrz USB-C hub k HDMI konektoru se spustí jakýsi desktop režim, který se v mnohém blíží operačnímu systému Windows. Samotný rozbočovač, přestože jeho cena není vysoká, však v balení nenajdete.

Jinak je nástavba EMUI jen drobnou obměnou grafiky, po funkční stránce je vylepšení jen minimum. Mezi pár vymoženostmi stojí za zmínku možnost zdvojení aplikací, výkonný herní režim (vcelku zbytečný) nebo HiSense, což je aplikace pro rozpoznávání objektů v hledáčku fotoaparátu. I tato funkce má minimální použití, protože předkládá výsledky jen přibližné. V podstatě je schopná zjistit, že koukáte na horské kolo nebo mobilní telefon, a někdy ani to ne.

Fotoaparát: Sesadí Huawei Mate 20 Pro vlastní předchůdce?

Vzhledem k reputaci Huawei P20 Pro byla na Huawei Mate 20 Pro kladena obrovská očekávání – žák by přeci měl překonat svého učitele, ne? Na schopnosti kamery Leica recenzovaného smartphonu jsme se proto zaměřili ještě podrobněji než obvykle. Ke spolupráci jsme přizvali i fotografa Jiřího Šebka, který vyhrál Czech Press Photo 2016.

Základem fotoaparátu je čip s rozlišením 40 Mpx, světelností f/1,8 a ohniskem 28 mm. Druhý objektiv má rozlišení 20 Mpx a používá se pro širokoúhlou fotografii. Třetí objektiv má nižší rozlišení 8 Mpx, ale zase funguje jako teleobjektiv, objekty jím snímané vidíte, jako byste použili 3× optický zoom. Přítomná je i optická stabilizace.

Širokoúhlé snímky

Existuje jen pár telefonů, které by zvládaly fotit se širokým zorným polem, ačkoli se tato schopnost hodí velmi často – někdy zkrátka nejde udělat pár kroků zpět, ať už jde o focení architektury, nebo snímky z interiéru. V takových případech si fotomobil neporadí.

Huawei Mate 20 Pro však má objektiv, jehož ohnisková vzdálenost měří 17 mm, čímž je umožněno do záběru dostat i celou budovu. Žel, neobejde se to bez drobného zkreslení, které však dokáže mnoho grafických editorů automaticky opravit.

Huawei Mate 20 Pro, recenze, ukázkové fotografie Huawei Mate 20 Pro, recenze, ukázkové fotografie
Širokoúhlý objektiv Huawei Mate 20 Pro znamená drobné zkreslení v rozích fotografie – jeho celkové přínosy však nechají na tento zanedbatelný nedostatek rychle zapomenout.

Fotoaparát Huawei Mate 20 Pro: Noční režim

Focení v noci je skvělým příkladem, jak můžou mobily obcházet nedostatky dané vlastní konstrukcí. Velký čip se do tenkého těla nevejde, ale Huawei Mate 20 Pro to nahrazuje skládáním snímků z více fotografií. Během okamžiku pořídí fotky s různou expozicí a z několika objektivů a následně je poskládá.

Profesionální fotografové možná namítnou, že na kvalitu digitální zrcadlovky to nestačí, a v zásadě budou mít pravdu. Nicméně pro naprostou většinu použití to stačí s rezervou a na Facebooku s takto vytvořenými snímky budete za hvězdu.

Huawei Mate 20 Pro, recenze, ukázkové fotografie Huawei Mate 20 Pro, recenze, ukázkové fotografie Huawei Mate 20 Pro, recenze, ukázkové fotografie
Na prvním obrázku můžete porovnat focení v normálním režimu a v nočním režimu. Zbylé dva byly foceny pomocí Huawei Mate 20 Pro v nočním režimu.

Fotoaparát Huawei Mate 20 Pro: Protisvětlo

Protisvětlo je častým nepřítelem fotografů, protože prohlubuje kontrast. Tmavá místa dělá ještě tmavší a světlé plochy ještě zesvětlí. Naštěstí můžete aktivovat HDR režim, kdy se dva snímky (podexponovaný a přeexponovaný) spojí v jeden.

Výsledkem běžné implementace HDR jsou působivé, nicméně nereálné snímky s obrovskou hloubkou, ovšem za cenu jakési pohádkovosti. Huawei Mate 20 Pro v takových případech opět aplikuje medicínu v podobě AI, která dokáže nejkřiklavější místa vyhladit.

Díky tomu není patrný předěl mezi zesvětlenou a ztmavenou částí. Celý snímek pořízený s Huawei Mate 20 Pro proto působí vyváženě a nechybí ani detailní prokreslení.

Huawei Mate 20 Pro, recenze, ukázkové fotografie Huawei Mate 20 Pro, recenze, ukázkové fotografie
Na obrázku vlevo se nevyskytují žádné odrazy ani žádná prasátka. Naopak si všimněte hezkého prokreslení. Co se týče obrázku vpravo, HDR na Huawei Mate 20 Pro pracuje dobře – modrá okolo slunce si zachovala barvu.

Fotoaparát Huawei Mate 20 Pro: Portrét/bokeh

Rozmazané pozadí je pro mnohé uživatele důvodem, proč pořizovat mobil s duálním fotoaparátem. Huawei Mate 20 Pro v tomto ohledu nezklame. Detailista sice namítne, že digitální zrcadlovka zvládne víc, a bude mít pravdu. Jenže zrcadlovka se vám do kapsy nevejde. Proto rádi odpustíme, že občas je přechod mezi popředím a pozadím ostřejší, než bychom čekali.

Huawei Mate 20 Pro, recenze, ukázkové fotografie Huawei Mate 20 Pro, recenze, ukázkové fotografie
Na ukázkovém obrázku vlevo je pozadí rozostřeno tak, jak se sluší a patří. Na druhém obrázku si můžeme všimnout plynulého přechodu, se kterým mají mnohé telefony nemalý problém.

Fotoaparát Huawei Mate 20 Pro: Video

Jakkoli dobře si Huawei Mate 20 Pro stojí v oblasti fotografie, u videa nelze začít jinak než 4K rozlišením. Pro běžné použití to není hendikep, ale zamrzí, že novinka neumí natáčet v UHD detailech při 60 snímcích za vteřinu. Maximem je 30 fps, na vyšší framerate se dostanete jen při snížení rozlišení.

Vyvažuje to alespoň podpora superzpomaleného videa, kdy můžete zlomek vteřiny natáčet pohyb v 960 snímcích za sekundu v rozlišení 720p.

Závěr: Huawei Mate 20 Pro je ideální mobil na zábavu

Huawei Mate 20 Pro je právoplatným členem mobilní aristokracie. Mezi smetánku ho řadí parádní displej, obrovský výkon a špičkový fotoaparát. Ze zásadních funkcí a vlastností nic nechybí, naopak chválíme za voděodolnost, objemnou baterii a zajímavý nápad s reverzním bezdrátovým dobíjením příslušenství.

Kombinace jmenovaných atributů dělá z Huawei Mate 20 Pro asi nejlepší zařízení na zábavu. Můžete na něm hrát, aniž byste se strachovali o výdrž, a když už bude potřeba nabíjet, stihnete to rychleji než u kterékoli konkurence. Budete-li chtít fotit, můžete se spolehnout, že Huawei se nevzdá ani v noci, spoustu plusových bodů tenhle phablet nasbírá i díky optickému zoomu a širokoúhlému objektivu.

i Mohlo by vás zajímat

Jen na práci se Huawei Mate 20 Pro tolik nehodí, respektive zvládne ji jako kterýkoli jiný smartphone. Spojence v něm nenajdou ani ti, kteří jsou ochotní si telefon ladit a přizpůsobovat dle svého. V obou disciplínách je Samsung silnější.

Co z toho plyne? Huawei Mate 20 Pro se povedl. Huawei už nehraje druhé housle, a potvrzuje tak pozici, kterou si vydobyl modelem Huawei P20 Pro. Přesto se nemůžeme zbavit dojmu, že hlavně v otázce softwaru mohl výrobce nabídnout víc, než předvedl.

Huawei Mate 20 Pro

Recenze Huawei Mate 20 Pro

Smartphony Huawei

Huawei Mate 20 Pro vzbudil obrovská očekávání a splnil je. V tomto telefonu je všechno, co byste mohli chtít: perfektní displej, výborný fotoaparát i přebytek výkonu na hraní náročných her. K tomu lze připojit atraktivní vzhled, zajímavý nápad reverzního nabíjení a fantastickou výdrž.

Tento phablet ale není dokonalý. Zamrzí, že potenciál velkého displeje nelze lépe využít pro multitasking, někomu bude chybět sluchátkový konektor či více možností přizpůsobení systému.

Klady

 • Bleskurychlé nabíjení
 • Kvalitní fotoaparát
 • Voděodolnost
 • Výkon

Zápory

 • Ergonomie
 • Nástavba nepřináší žádná praktická vylepšení

Huawei Mate 20 Pro (PREVIEW)

V úterý 16. října uspořádal Huawei v Londýně velkolepou tiskovou konferenci. Bylo také proč – představovaly se mobilní telefony z vrcholné řady Mate 20. Hlavní hvězdou akce byl Huawei Mate 20 Pro, který doprovodila trojice Mate 20, Mate 20 X a Huawei Mate 20 RS Porsche Design. Ta se na náš trh ale nedostane, Mate 20 Pro však ano. A konkurenci hodlá pořádně zatopit. Stačí jen zmínit vylepšený fotoaparát, čtečku otisků prstů v displeji nebo Kirin 980. Co dalšího se nám na tomto supertelefonu líbí? Má nějaké nedostatky? Svůj prostor dostaly také chytré hodinky Huawei Watch GT a fitness náramek Huawei Band 3 Pro.

Huawei Mate 20 Pro (PREVIEW): Nový kandidát na krále telefonů – OBSAH

 1. Huawei Mate 20 Pro zdobí ověřená elegantní kombinace skla a kovu
 2. Huawei Mate 20 Pro má na všech stranách zaoblený displej
 3. Čtečka otisků prstů zabudovaná do displeje
 4. Bude fotoaparát Huawei Mate 20 Pro novým šampionem?
 5. Výkon a hardware telefonu Huawei Mate 20 Pro
 6. Srovnání Huawei Mate 20 Pro s dalšími telefony stejné řady
 7. Huawei Mate 20 Pro – cena a dostupnost
 8. Co dalšího Huawei v Londýně představil?

Huawei Mate 20 Pro zdobí ověřená elegantní kombinace skla a kovu

Novinka působí příjemně kompaktně. Huawei Mate 20 Pro je štíhlý a díky zaobleným hranám se velmi dobře drží. Protažený tvar umožní snadné ovládání jedním prstem na velké části displeje. Celkové rozměry jsou následující: 157,8 × 72,3 × 8,6 mm, oproti loňskému modelu Huawei P20 Pro telefon narostl cca o milimetr na všech stranách. Opět je zde využito klasické kombinace skla a kovového rámu, což je způsob, na jaký jsme u Huawei již zvyklí.

Huawei Mate 20 Pro
Nový telefon Huawei Mate 20 Pro je k dispozici v několika barevných variantách.

Mate 20 Pro vypadá luxusně a hodnotně. Dílem je to jistě i zajímavými barevnými variantami, v nichž bude nový smartphone Huawei Mate 20 Pro k dispozici. Černá, to už je lehce konzervativní klasika, Twilight s proměnlivými barvami zase cílí na milovníky luxusu. Příjemně potěší zdánlivě obyčejný modrý odstín. Ten totiž dostal i nový povrch, tzv. Hyper optical pattern, který na dotek připomíná mírně zvrásněný povrch vinylové desky. Všechny tři barevné varianty budou k dispozici i na našem trhu. V zahraničí pořídíte ještě tmavě zelenou.

iHuawei P20 a P20 Pro (VIDEORECENZE) – Nejlepší fotomobily v testu

Huawei Mate 20 Pro má na všech stranách zaoblený displej

Displej nového smartphonu Huawei Mate 20 Pro dostal do vínku úhlopříčku 6,39 palce, což je přece jen o něco méně, než na co si troufly některé spekulace. Vše ostatní je už ale na svém místě a mnohé představy dokonce překonává. Huawei využil panelu typu AMOLED, displej je zahnutý na všech stranách, a dokonce i v rozích. Horní hrana přední strany telefonu patří obligátnímu výřezu, který je poměrně velký. Skrývá totiž vedle selfie také také 3D kameru, sluchátko kombinované s reproduktorem, infračervený snímač, projektor infraobrazu, diodovou svítilnu či senzor přiblížení.

Huawei Mate 20 Pro
AMOLED displej je zaoblený na všech stranách, příjemně kontrastní a se sytými barvami.

Čtečka otisků prstů zabudovaná do displeje

Konečně jsme se díky Huawei Mate 20 Pro dočkali bájné čtečky otisků prstů zabudované do displeje. Ačkoli ji měl už třeba Huawei Mate RS, poprvé se dostává i do běžně dostupného telefonu. Místo našla v horní části dolní třetiny výšky displeje. Není nikterak označená, pouze při zhasnutém displeji a aktivované funkci Always On o sobě dává vědět. Poloha je chytře zvolená. Je snadné ji najít a palec k ní má velmi dobrý přístup. Telefon se odemyká po půl vteřině od podržení prstu na daném místě.

Huawei Mate 20 Pro
Čtečka otisků prstů je u Huawei Mate 20 Pro umístěna pod displejem.

Druhým způsobem, jak Huawei Mate 20 Pro odemknout, je 3D rozpoznávání obličeje po vzoru iPhonu XS. Podle samotné společnosti Huawei by technologie měla být o 30 % rychlejší než dosud. Jaká je realita, uvidíme, až se nám telefon dostane do ruky. Rozpoznávání obličeje by mělo bez problémů fungovat i potmě, a to díky infračervenému přisvícení.

Bude fotoaparát Huawei Mate 20 Pro novým šampionem?

Huawei se dozajista stává hráčem, jenž mění trendy v oblasti fotomobilů. Podařilo se mu to už s modelem Huawei P20 Pro, který se ukázal na začátku roku a který je pořád nejlepším fotomobilem. Zajímavé a trendy určující přináší i novinka. Huawei Mate 20 Pro má tři čočky hlavního fotoaparátu umístěné na zadní straně telefonu v neobvyklém čtverci. Soustavou čoček telefon částečně připomíná již zmíněný Huawei P20 Pro. Základem je 40Mpx čip s trojnásobným zoomem a druhý čip s rozlišením 8 Mpx. Novinkou je 20Mpx barevný čip se skutečně širokým úhlem záběru. Zmizela tak stálice v podobě černobílého snímače, který dříve sloužil k přesnějšímu zjišťování jasových informací. Dnes to dobře zvládají i barevné čipy.

Huawei Mate 20 Pro fotoaparát
Fotoaparát Huawei Mate 20 Pro zase posouvá možnosti focení pomocí mobilů.

Telefon Huawei Mate 20 Pro při focení využívá umělou inteligenci. Ta klasicky přichází ke slovu při korekci snímků přímo při focení, kdy využívá schopností fotoaparátu rozpoznat 1 500 scén. Novinkou jsou zajímavé a v praxi dobře použitelné efekty, a to i při natáčení videa. Můžete třeba celou scénu odbarvit a nechat jen jednu dominantní barvu. Hračička, ale každopádně zábavná a se zajímavým potenciálem.

Výkon a hardware telefonu Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mate 20 Pro je prvním telefonem, který využívá zbrusu nového osmijádrového procesoru HiSilicon Kirin 980. Ten je doplněný pamětí RAM o kapacitě 6 GB. Kombinace je to více než slušná a Huawei Mate 20 Pro je podle AnTuTu testu nejvýkonnějším telefonem se systémem Android.

K dispozici jsou totiž už i první benchmarky, například od redaktorů webu phonearena.com. Na grafu níže můžeme vidět, že Huawei Mate 20 Pro v komplexním testu získal 265 556 bodů, kdežto druhý v pořadí, Sony Xperia XZ3, OnePlus 6, nebo třeba Samsung Galaxy Note9 se umístily až za ním. Na prvním místě však zůstává Apple iPhone XS Max (a tím pádem i XS), který jako jediný překročil 300tisícovou hranici. Jak si Huawei Mate 20 Pro vedl v testech GeekBench 4? Při variantě na jedno jádro skončil až za Note9 nebo i iPhonem X. iPhone XS Max je opět na prvním místě. Ve vícejádrovém testu je to podobné, jen s tím rozdílem, že Mate 20 Pro se dostal před Note9.

Huawei Mate 20 Antutu Huawei Mate 20 Pro Geekbench Single Huawei Mate 20 Pro Geekbench Multi

Výsledky benchmarků dávají výrobci Huawei za pravdu.

Dostatek energie dodává telefonu baterie s kapacitou 4 200 mAh, která disponuje funkcí rychlonabíjení. Na 70 % kapacity se dostane už za třicet minut. Dobrou zprávou je, že noví majitelé Huawei Mate 20 Pro najdou v balení také rychlonabíječku. Samozřejmostí je i bezdrátové nabíjení a skvělou vychytávkou je nabíjení jiného telefonu pomocí Huawei Mate 20 Pro. Stačí obě zařízení k sobě přiložit a telefon se začne nabíjet.

Huawei Mate 20 Pro nabíjení
Huawei Mate 20 Pro umožní i vzájemné dobíjení telefonů.

Všemu dává řád a systém nový Android 9.0, který si Huawei lehce upravil svou nadstavbou. Ta se od klasického Androidu liší použitím rozdílných gest při ovládání telefonu. Bude to stát trochu učení, přesto je to velmi zajímavý a hlavně efektivní způsob ovládání telefonu.

Srovnání Huawei Mate 20 Pro s dalšími telefony stejné řady

Huawei Mate 20 Pro nebyl, jak jsme zmínili na začátku, jediným telefonem, který čínská společnost v Londýně představila. Kromě něj to byly hned tři další: Mate 20, Mate 20 X a Mate 20 RS (Porsche Design).

Verze Huawei Mate 20 se od bratříčka s přízviskem Pro liší větším displejem, který má 6,53 palců. Na rozdíl od něj je ale pouze LCD a s rozlišením Full HD+. Také po stranách není zaoblený. Jasně viditelný rozdíl je ve výřezu. Huawei Mate 20 má výřez pouze malý, kapkovitý a skrývá se v něm jen sluchátko a selfie kamera. Čtečka otisků prstů je u tohoto telefonu umístěna klasicky na zádech. Nižší verze primárně nabízí paměť RAM 4G, k sehnání ale bude i verze 6GB.

Huawei Mate 20 X je obřím telefonem s displejem s úhlopříčkou 7,2 palců. Podle prohlášení výrobce by se mělo jednat o smartphone, který je určen na hraní a práci. Má OLED displej pouze s Full HD+ rozlišením. Výkon není nikterak ošizený, odpovídá vlajkové lodi Huawei Mate 20 Pro. Úložný prostor (128 GB) půjde zdvojnásobit pomocí Nano Memory Card. Baterie má kapacitu 5 000 mAh. Potěší také propracované chlazení. Pro snazší ovládání je možné dokoupit stylus a při hraní oceníte speciální nástavec, který přístroj promění v herní konzoli.

Huawei Mate 20 Huawei Mate 20 X Huawei Mate 20 Pro - Porsche design

Huawei představil také tři variantní modely, Huawei Mate 20, Mate X a Mate Pro (Porsche Design).

Poslední novinkou je Huawei Mate 20 RS (Porsche Design). Výsledek spolupráce se švýcarskými designéry vás přijde na sebevědomých 55 tisíc korun. A čím se od zbylé trojice liší? Záda mají odlišný design, složený ze tří pruhů, dvou kožených a jednoho skleněného. Narostl také výkon, paměť RAM má nyní 8 GB, interní úložiště 256 GB a v té úplně nejvyšší verzi dokonce dvojnásobek. Designérské studio se kromě vnějších aspektů telefonu podívalo také na vzhled uživatelského rozhraní.

Parametry/Model Huawei Mate 20 Pro Huawei Mate 20 Huawei Mate 20 X Huawei Mate 20 RS Porsche Design Huawei Mate 10 Pro
Úhlopříčka displeje 6,39" 6,53" 7,2" 6,39" 6"
Rozlišení a typ displeje 3 120 × 1 440 px, AMOLED 2 244 × 1 080 px, LCD 2 244 × 1 080 px, AMOLED 3 120 × 1 440 px, AMOLED 2 160 × 1 080 px, AMOLED
Poměr stran 19,5 : 9 18,7 : 9 18,7 : 9 19,5 : 9 18 : 9
Výřez v displeji
Procesor HiSilicon Kirin 980 HiSilicon Kirin 980 HiSilicon Kirin 980 HiSilicon Kirin 980 HiSilicon Kirin 970
Operační paměť RAM 6 GB 6 GB 6 GB 6 GB 6 GB
Interní úložiště 128 GB, nanoSD (až 256 GB) 128 GB, nanoSD (až 256 GB) 128 GB, nanoSD (až 256 GB) 128 GB, nanoSD (až 256 GB) 128 GB
Operační systém Android 9 Pie Android 9 Pie Android 9 Pie Android 9 Pie Android 8 Oreo
Zadní fotoaparát 40 Mpx (f/1,8) + 20 Mpx (f/2,2) + 8 Mpx (f/2,4) 12 Mpx (f/1,8) + 16 Mpx (f/2,2) + 8 Mpx (2,4) 40 Mpx (f/1,8) + 20 Mpx (f/2,2) + 8 Mpx (f/2,4) 40 Mpx (f/1,8) + 20 Mpx (f/2,2) + 8 Mpx (f/2,4) 20 Mpx (f/1,6) + 12 Mpx
Přední fotoaparát 24 Mpx (f/2,0) 24 Mpx (f/2,0) 24 Mpx (f/2,0) 24 Mpx (f/2,0) 8 Mpx (f/2,0)
Baterie 4 200 mAh 4 000 mAh 5 000 mAh 4 200 mAh 4 000 mAh
USB-C
3,5mm jack
Stupeň krytí IP68 IP53 IP53 IP68 IP68
Rozměry 157,8 × 72,3 × 8,6 mm 158,2 × 77,2 × 8,3 mm 174,6 × 85,4 × 8,2 mm 157,8 × 72,3 × 9,7 mm 154,2 × 74,5 × 7,9 mm
Hmotnost 189 g 188 g 232 g 187 g 178 g
Umělá inteligence
Cena 24 990 Kč 21 990 Kč cca 899 EUR cca 1 700 EUR 15 990 Kč

*Ceny platné k 16. 10. 2018 | ** V České republice se neprodává

Huawei Mate 20 Pro – cena a dostupnost

Nový telefon Huawei Mate 20 Pro můžete objednávat od 17. října. Jako dárek k předobjednávkám navíc získáte bezdrátovou nabíječku a také moderní nano SD card. Prodej nových Huawei Mate 20 oficiálně startuje 1. listopadu. Mate 20 Pro se 128GB úložištěm bude stát 24 990 Kč. Pro porovnání, cena Samsung Galaxy Note9 startuje na částce o 1 000 Kč výše, tedy na 25 990 Kč.

Co dalšího Huawei v Londýně představil?

Lehce ve stínu nových mobilních telefonů zůstávají chytré hodinky a fitness náramek, které Huawei rovněž představil. Huawei Watch GT jsou elegantní chytré hodinky, které spojují moderní technologie s klasickým designem náramkových hodinek. Disponují 1,39" AMOLED displejem o rozlišení 454 × 454 pixelů. Tělo tvoří keramický rámeček a jádro z nerezové oceli. Hodinky běží na vlastní platformě, kterou Huawei vyvíjí už od roku 2015. Sledovat s nimi můžete obvyklé věci, jako jsou ušlé kilometry, spálené kalorie, samozřejmostí jsou notifikace na příchozí hovory a zprávy. Na jedno nabití by měly vydržet až třicet dnů – a to už je solidní výdrž. Ale to jen v případě, pokud máte zapnuté jen základní funkce. Prodávat se budou od 199 EUR.

Fitness náramek Huawei Band 3 Pro, to už je v podstatě klasika. Jednoduše pojatý fitness náramek se zakřiveným AMOLED displejem, který kopíruje zakřivení ruky uživatele. Je ideální pro veškeré sportovní aktivity včetně plavání, monitoruje srdeční tep uživatele a také sleduje GPS. Samozřejmostí je funkce hodinek. Prodávat se budou za 99 EUR.

Huawei Watch GT Huawei Band 3 Pro

Huawei představil také chytré hodinky a fitness náramek.

i Mohlo by vás zajímat

Záznam z odhalení Huawei Mate 20 (Pro) a dalších novinek

Textový záznam z odhalení Huawei 20 (Pro)

 • 16:35 – SHRNUTÍ: Společnost Huawei představila hned čtveřici nových telefonů – Mate 20, Mate 20 Pro, Mate X a Mate 20 RS (Porsche Design).
 • 16:32 – Chytrý náramek Huawei Band 3 (99 euro) s automatickým rozpoznáním 8 typů pohybu a integrovaná GPS.
 • 16:30 – Vydrží dva týdny na jedno nabití nebo 20 hodin se zapnutou GPS.
 • 16:29 – Nové chytré hodinky Huawei Watch GT (od 199 euro) s OLED dotykovým displejem a kulatým ciferníkem.
 • 16:26 – Jedná se tak pravděpodobně o nejlepší dostupný herní mobil.
 • 16:24 – Huawei Mate X si troufá i na srovnání s kapesní konzolí Nintendo Switch a ve všech sledovaných parametrech je skutečně lepší.
 • 16:21 – Huawei Mate X má baterii s kapacitou 5 200 mAh.
 • 16:18 – Další novinka v akci – Huawei Mate X se 7,2" OLED displejem.
 • 16:16 – 8 GB RAM + interní paměť 256 nebo 512 GB, v luxusním balení bude rovnou rychlonabíječka nebo kožený kryt.
 • 16:14 – Vítáme, že čočky nijak nevystupují z těla telefonu.
 • 16:12 – Huawei Mate 20 RS bude k dispozici v červené a černé barvě.
 • 16:10 – Zadní strana nabídne mimořádně atraktivní kombinaci kůže a skla.
 • 16:08 – Huawei Mate 20 RS, jedná se už o čtvrtý výsledek úzké spolupráce s prémiovou značkou.
 • 16:06 – Vypadalo to na konec tiskové konference, ale nyní je na scéně luxusní novinka pod taktovkou Porsche Design.
 • 16:04 – Nový Android přináší celou řadu důležitých prvků pro zabezpečení uživatelských dat, významné jsou i změny směrem k augmentované realitě.
 • 16:00 – Na pódiu je zástupce společnosti Google, který oceňuje nasazení nejnovějšího Androidu 9 Pie.
 • 15:58 – Huawei Share 3.0 zajistí velmi snadné sdílení mezi telefony nebo s PC, stejně tak je podporován i vzdálený tisk přímo z telefonu.
 • 15:56 – Podpora PC módu je dokonce rozšířená o bezdrátové připojení s displejem pomocí technologie Miracast.
 • 15:54 – Zajímavá aplikace pro hlídání příjmu kalorií, ty lze poměrně přesně odvodit pomocí 3D fotografie.
 • 15:52 – Dual SIM technologie je podporována ve více aplikacích – například můžete mít dva nezávislé WhatsApp účty.
 • 15:50 – Huawei přidal podporu gest, která je velmi podobná ovládání na iPhonu X, je to samozřejmě důsledek chybějícího domovského tlačítka.
 • 15:48 – Oba telefony budou už od začátku obsahovat nejnovější Android ve verzi 9 s grafickou nadstavbou EMUI 9.
 • 15:46 – Předává se ocenění za nejlepší mobilní fotografii z Huawei Mate 10 Pro.
 • 15:44 – Docela zajímavě vypadá skenování 3D objektů, kdy pomocí kamery zachytíte například plyšového medvídka a následně ho v telefonu můžete nechat obživnout nebo sdílet například na sociální sítě.
 • 15:40 – Samozřejmě nesmí chybět 3D emoji.
 • 15:39 – Notch v displeji obsahuje celou řadu senzorů včetně podpory pro odemykání displeje pomocí 3D snímku obličeje.
 • 15:37 – Umělá inteligence umí přidávat živé efekty do natáčeného videa v reálném čase – to z ní docela zajímavě.
 • 15:35 – Díky odolnosti IP68 je možné fotit i přímo pod vodou, to bychom například u iPhonu XS zrovna nedoporučili.
 • 15:33 – Zástupci Huawei ukazují nádherné snímky, ale v tomto směru je potřeba vyčkat na nezávislé testy.
 • 15:30 – Špičková trojitá kamera Huawei Mate 20 Pro je na demo snímcích dokonce lepší než nedávno představené iPhony.
 • 15:26 – Huawei Mate 20 Pro zároveň sám o sobě slouží jako bezdrátová nabíječka – stačí na něj položit jiný mobil a bude se nabíjet.
 • 15:24 – Podporováno je i bezdrátové nabíjení, dle tvrzení Huawei probíhá bezdrátové nabíjení dokonce až o 70 % rychleji než u konkurence.
 • 15:22 – Bleskové nabíjení baterie s kapacitou 4 200 mAh, s rychlonabíjením získáte během 30 minut až 70 % její kapacity, vše je navíc certifikované a mimořádně bezpečné.
 • 15:20 – Čipset je zároveň šetrný ke spotřebě baterie.
 • 15:19 – Používaný čipset Kirin 980 vlastní výroby dostal do vínku nárůst výkonu v řádu desítek procent.
 • 15:16 – Oba telefony Huawei Mate 20 (Pro) budou k dispozici v 5 barevných variantách.
 • 15:16 – Zadní skleněná strana má speciální vzorek, který by měl minimalizovat vyklouznutí telefonu z ruky.
 • 15:14 – Mate 20 Pro má odolnost dle přísného standardu IP68.
 • 15:10 – Nové Huawei telefony budou obsahovat podporu pro nový typ paměťových karet Nano Memory Card – menší fyzická velikost, vyšší rychlost i kapacita.
 • 15:05 – Huawei Mate 20 Pro má potvrzenou čtečku otisků prstů v displeji.
 • 14:55 – Už za pár minut startuje v Londýně prezentace očekávaných novinek Huawei Mate 20 a Huawei Mate 20 Pro. Možná se dočkáme i nějakého dalšího odhalení. Těšíte se?

Následuje původní článek...

Huawei Mate 20 Lite, Mate 20 a Mate 20 Pro zatopí konkurenci – OBSAH

 1. Huawei Mate 20 Pro nemá konkurenci
 2. Huawei Mate 20 Lite se představil v berlínském nákupním centru
 3. Design Mate 20 Lite je ve znamení kovu a skla
 4. Mate 20 Lite dostal čtyři fotoaparáty
 5. Huawei Mate 20 Lite, výkon a hardware
 6. Huawei Mate 20 Lite, cena a dostupnost
 7. Srovnání Huawei Mate 20 Lite vs. konkurence
 8. Huawei Mate Lite v zahraničních recenzích
 9. Huawei Mate 20 a Mate 20 Pro – Aktualizace z 8. 10. 2018: Známe ceny nových modelů
 10. Uniklá pouzdra ledacos poodhalují
 11. Huawei Mate 20 a Huawei Mate 20 Pro přijdou s odlišným designem
 12. Bude mít čtvercový fotoaparát jen Huawei Mate 20 Pro?
 13. Bude Mate 20 Pro nejlepším fotomobilem?
 14. Výkon Huawei Mate 20 a Mate 20 Pro ve znamení Kirinu 980
 15. Cena Huawei Mate 20 / Mate 20 Pro: Zatím pouze nepotvrzené spekulace

Huawei Mate 20 Pro nemá konkurenci

Huawei právě dnes, 16. října, představil v Londýně novou vlajkovou řadu Mate 20. Její součástí jsou dokonce hned čtyři telefony – Mate 20, Mate 20 Pro, Mate 20 X a luxusní Mate 20 RS ve spolupráci s Porsche Design.

Huawei Mate 20 Pro, fialová

Huawei Mate 20 Lite v atraktivním fialovém provedení.

Aktuálně nás však nejvíce zajímá klíčová novinka Huawei Mate 20 Pro. Na obřím 6,39" OLED panelu se rozehrává neskutečné představení, které nijak neruší ani opravdu malý výřez s čelní kamerou a dalšími senzory. Výrobce navíc integroval i čtečku otisků prstů do spodní části displeje, na což jsme v praxi opravdu zvědaví. Především na rychlost sejmutí otisku a jeho bezproblémové rozeznání. Celkové rozměry jsou přijatelné pro ovládání jednou rukou a Huawei se snaží napomoci i novými gesty pro ovládání. Ta v podstatě kopírují iPhone X, a jsou tedy velmi dobře použitelná.

O výkon zařízení se stará úplně nový čipset Kirin 980 vyráběný 7nm technologií. Jeho výkon v praxi otestujete při hrátkách s augmentovanou realitou (AR) nebo při používání fotoaparátu. Ten není v tomto případě „jen duální“, ale rovnou nabízí soustavu tří čoček. Na jejich nezávislém otestování právě teď usilovně pracujeme.

Dále bychom chtěli vypíchnout netradičně pojaté bezdrátové nabíjení. To je nejen neskutečně rychlé, ale samotný telefon je v podstatě bezdrátová nabíječka pro ostatní zařízení. Má váš kamarád prázdnou baterii a nemáte kabel? Stačí jeho telefon položit zády na záda Mate 20 Pro, který ho nabije. To je opravdu vtipné a praktické řešení.

Huawei Mate 20 Lite se představil v berlínském nákupním centru

Huawei na IFA 2018 v Berlíně představil několik zajímavých novinek a jednou z nich byl i telefon Huawei Mate 20 Lite, který se podle posledních informací dostane i na český trh. Odhalen byl nikoli v areálu veletrhu, ale netradičně v nákupním centru v Berlíně. Naprostou většinu informací o Mate 20 Lite jsme díky četným únikům a také díky odstartovanému předprodeji v Polsku a Německu věděli již před oficiálním představením 31. srpna. Čím se snaží Mate 20 Lite oslovit potenciální kupce? A obstojí ve srovnání s konkurencí?

i Huawei nova 3, špičkový telefon pro mladé

Design Mate 20 Lite je ve znamení kovu a skla

Huawei Mate 20 Lite, který se zařadil do střední třídy, je prémiově zpracovaný mobilní telefon z kovu a skla. Navazuje na oblíbeného předchůdce Mate 10 Lite, designem zadní strany ale trochu připomíná spíš Huawei Mate 10 Pro. Rovněž má pruh, byť ten u Mate 20 Lite je orientovaný vertikálně. Soustředí se v něm dvě čočky a čtečka otisků prstů. Na okrajích pak můžeme pozorovat pro Huawei poměrně neobvyklé mírné zahnutí.

Huawei Mate 20 Lite, černá, modrá

Huawei Mate 20 Lite v černé a modré barvě. Prodávat se bude ještě ve zlatém odstínu.

Přední strana Mate 20 Lite je už ale pro telefony Huawei typická. Nese se v duchu minimálních rámečků kolem displeje a výřezu. Huawei u tohoto modelu použil 6,3" Full HD+ displej, tedy takřka totožný panel, jaký najdeme například v telefonech Huawei nova 3 a Honor Play představených v létě. Mate 20 Lite se bude prodávat v černé, modré a zlaté variantě.

Mate 20 Lite dostal čtyři fotoaparáty

Huawei Mate 20 Lite vyráží do boje s kvartetem fotoaparátů, na každé straně s jedním duálním. Zadní se skládá z 20Mpx primárního snímače s objektivem o světelnosti f/1,8 a sekundárního 2Mpx snímače, který bude sloužit především k tvorbě bokeh efektu. Na přední straně najdeme duální selfie kameru o 24 Mpx a 2 Mpx.

Huawei Mate 20 Lite, fotoaparát

Detail fotoaparátu Huawei Mate 20 Lite. Fotomodul se nachází i se čtečkou ve vertikálním pruhu. Mimo je LED dioda.

Jak jsme již vzpomínali, výrobce hodně operuje s pojmem umělá inteligence, která nesmí chybět ani při focení. Jedním z úkolů je rozpoznat scénu a podle toho upravit nastavení fotoaparátu. Chytré algoritmy jich u zadního fotoaparátu Huawei Mate 20 Lite rozpoznají až 500, u toho předního 200. Snímače podporují také instantní HDR Pro a fotoaparát umí simulovat i studiové osvětlení. V této třídě potěší i možnost pořizování zpomalených videí se 480 snímky za vteřinu. Nechybí ani Qmoji, obdoba Animoji od Applu.

Huawei Mate 20 Lite, výkon a hardware

Huawei Mate 20 Lite pohání nedávno představený čipset Kirin 710 vyrobený 12nm technologií. Spolupracovat bude se 4 GB paměti RAM a jako úložný prostor slouží 64 GB flashe. Nechybí slot na microSDXC kartu o kapacitě až 256 GB.

i Huawei na IFA 2018 představil i výkonný Kirin 980, který se stane pohonnou jednotkou plnokrevných modelů této řady – Huawei Mate 20 a Mate 20 Pro, ale později i dalších telefonů Huawei a Honor.

Příjemnou zprávou je 3 750mAh baterie dobíjená skrz USB-C konektor (USB 2.0). Už tak nadprůměrná kapacita Huawei Mate 20 Lite slibuje dlouhou výdrž, navíc podporuje 18W rychlé nabíjení. Z konektorové výbavy nechybí ani sluchátkový jack na spodní straně. Telefon běží na Androidu 8.1 Oreo s nadstavbou EMUI 8.2 a s největší pravděpodobností se dočkáme i upgradu na Android 9 Pie.

Huawei Mate 20 Lite, baterie

3 750 mAh je nadprůměrná hodnota. Huawei Mate 20 Lite by mohl vydržet poměrně dlouho.

Huawei Mate 20 Lite, cena a dostupnost

Huawei Mate 20 Lite se zatím prodává jen na několika málo trzích, potvrzeny ale nejsou dokonce ani Spojené státy americké nebo Austrálie. Mezi vybranými je například i Slovensko, kde je k dostání za 399 EUR, což by v našich podmínkách bylo zhruba necelých 10 000 Kč. Na přesnou cenu v českých korunách si ale budeme muset ještě počkat. Telefon očekáváme v průběhu září.

Srovnání Huawei Mate 20 Lite vs. konkurence

Pokud bychom uvažovali o ceně 9 999 Kč, Huawei Mate 20 Lite by měl za stejnou cenu několik konkurentů. Jedním z nich je Nokia 7 Plus, velmi dobře zpracovaný telefon s finským rodokmenem, který stojí bez jedné koruny 10 tisíc. V porovnání s ním ale Huawei Mate 20 Lite vypadá moderněji (Nokia nemá výřez), má větší displej a výkonnější procesor. Nokia naopak boduje čistým Androidem.

Asus Zenfone 5 je rovněž telefon za cenu téměř 10 tisíc korun. I on ztrácí v přímém srovnání s Mate 20 Lite, a to v procesoru, velikosti baterie, displeje a také novější verzí operačního systému Android.

Huawei Mate 20 Lite, barvy

Takto vypadá telefon Huawei Mate 20 Lite ve všech barvách. Jsou decentní a nezáří tolik jako u jiných modelů téhož výrobce.

Další konkurenti jsou výkonnější, stojí ale jen o trochu více. Xiaomi Pocophone F1 pohání Snapdragon 845 zkombinovaný s 6 GB paměti RAM a má větší úložiště. Je ale z plastu, nemá NFC a dle zahraničních recenzí jeho foťák na špičku ztrácí. Takový Honor 10 se zdá být důstojnějším soupeřem, boduje například kombinací čipsetu HiSilicon 970 a 4 GB paměti RAM. Nevýhodou by pro někoho mohl být v porovnání s Huawei Mate 20 Lite menší displej.

Další telefon ze sesterské stáje, Honor Play, je podobně výkonný jako Honor 10, je však výrazně levnější. Zaměřuje se na mladé hráče, kteří nejvíce využijí jeho výkonu a optimalizace při hraní. Mate 20 Lite se ale zdá být na první pohled stylovější, byť ne tak výkonný.

Parametry/Model Huawei Mate 20 Lite Huawei Mate 10 Lite
Úhlopříčka displeje 6,3" 5,9"
Rozlišení a typ displeje 2 340 × 1 080 px, IPS 2 160 × 1 080 px, IPS
Poměr stran 19,5 : 9 18 : 9
Jemnost displeje 409 ppi 409 ppi
Výřez v displeji
Kolik plochy čelní strany zabírá displej? 81,7 % 76,5 %
Procesor HiSilicon Kirin 710 HiSilicon Kirin 659
Operační paměť RAM 4 GB 4 GB
Interní úložiště 64 GB, microSD (až 256 GB) 64 GB, microSDXC (až 256 GB)
Operační systém Android 8.1 Oreo Android 8.0 Oreo
Zadní fotoaparát 20 Mpx (f/1,8) + 2 Mpx 16 Mpx + 2 Mpx (f/2.0)
Přední fotoaparát 24 Mpx + 2 Mpx 13 Mpx (f/2,0) + 2 Mpx
Baterie 3 750 mAh 3 340 mAh
USB-C (USB 2.0) (USB 2.0)
3,5mm jack
Rozměry 158,3 × 75,3 × 7,6 mm 156,2 × 75 × 7,5 mm, 164 g
Hmotnost 172 g 164 g
Umělá inteligence
Cena cca 399 EUR (asi 9 999 Kč) 5 999 Kč

*Ceny platné k 1. 10. 2018

Huawei Mate 20 Lite v zahraničních recenzích

Na světě už jsou první zahraniční recenze nového telefonu Huawei Mate 20 Lite. Jak telefon hodnotí?

Recenzent Jon Mundy z webu techradar.com hodnotí telefon Huawei Mate 20 Lite jako „dobrý phablet ze střední třídy, ale ne ten nejlepší.“ Nejvíce plusových bodů získává novinka díky svému příjemnému designu (chválí zejména fakt, že telefon je tenký a lehký) a velkému displeji. Pokud jde o jeden z nejvíce zdůrazňovaných prvků, totiž kameru s umělou inteligencí, Mundy je na vážkách. Umělá inteligence velmi dobře rozpoznává podmínky při focení a nastavení jim přizpůsobuje velmi přesně, přesto se nejedná o nějaké zázraky, které by zase o kus posouvaly technické možnosti. Drobná výtka jde také k fotoaparátu samotnému, který o něco hůře zvládá zhoršené světelné podmínky a snímky začínají šumět. Výkonově je Mate 20 Lite velmi solidní a výdrž baterie v pořádku pro běžné používání. V případě náročnějšího využití (např. hraní her) se logicky vybíjí rychleji.

„Lehký pro peněženku, nikoliv však odlehčený od funkcí a výbavy.“ Tak telefon Huawei Mate 20 Lite charakterizují na GSMArena.com. Přední strana telefonu prý moc nepřekvapí, prvky ve výřezu jsou uspořádány přísně symetricky. Větší svobodu ukázal Huawei na zadní straně, a to zejména v použitých barvách (na GSM Areně se nejvíce líbí safírová modrá). Stále je ale co dohánět, pokud jde o kontrast displeje na přímém osvětlení. Je zde prý patrný posun od modelu Huawei P20 Lite, ale dokonalé to není. Nakonec je tím největším plusem fakt, že se jedná o poměrně levný telefon, který ale nepůsobí lacině. Recenzentům se však nelíbí absence natáčení 4K videa a také odvozený design telefonu. Chtělo by to být více sám sebou.

Kolegové na TrustedReviews.com si na Huawei Mate 20 Lite nejvíce cení ostrého displeje telefonu. Oproti výše uvedeným jde i pochvala směrem k designu telefonu, který je prý ideální pro ty, „kteří hledají vzhled první třídy za o řád nižší cenu.“ Přesto však v závěru svého textu tvrdí, že „pokud chceme zůstat v hájemství společnosti Huawei, je lepší volbou sáhnout po alternativách schovaných pod hlavičkou Honoru.“

Huawei Mate 20 a Mate 20 Pro – Aktualizace z 8. 10. 2018: Známe ceny nových modelů

Pár dní před oficiálním představením mobilních telefonů Huawei Mate 20 a Huawei Mate 20 Pro unikly na internet jejich ceny. Zveřejnil je server PhoneAreana.com. Jedná se o ceny pro Švýcarsko, přesto si na základě těchto čísel můžeme udělat poměrně jasnou představu. Kolik tedy budou novinky stát?

 • Mate 20 Pro bude stát 999 švýcarských franků, tedy v přepočtu 22,5 tisíc korun bez DPH.
 • Mate 20 vyjde na 799 švýcarských franků, tedy necelých 18 tisíc korun bez DPH.

Uniklé nákresy a rendery pouzder ledacos poodhalují

Nedávno unikly společnosti Huawei nákresy podoby pouzder nového telefonu. Nám se tím velmi výrazně pootevřely dveře ke skutečné podobě telefonu. Jistotou tak je, zdá se, fotoaparát umístěný do čtverce, což bude také jediný otvor v zadní straně pouzdra. Dá se tak předpokládat, že čtečka otisků prstů najde své místo v displeji. Podle tvaru pouzdra lze také usuzovat, že AMOLED displej bude mít zakřivené hrany a výraznější výřez: Kromě selfie kamery se do něj musí vejít i reproduktor a přibyl skener obličeje. 

Render pouzdra nového telefonu Huawei Mate 20 Pro
Uniklé rendery pouzder (zde v šedé barvě) pro Huawei Mate 20 Pro mimo jiné potvrzují to, jakým způsobem budou v těle telefonu umístěné čočky fotoaparátu.

Huawei Mate 20 a Huawei Mate 20 Pro přijdou s odlišným designem

Na IFA 2018 jsme se dočkali jen mobilu Huawei Mate 20 Lite, a nikoli dalších dvou bratříčků ze série Mate, Mate 20 a Mate 20 Pro. Ty poprvé spatříme až 16. října v Londýně. A proč výrobce trojici takto rozdělil? Podle svých slov jednoduše proto, aby vše gradovalo a aby Mate 20 a Mate 20 Pro nezastiňovaly levnější model.

Huawei Mate 20, Mate 20 Pro
Pozvánka na představení telefonů Huawei Mate 20 a Mate 20 Pro. Dočkáme se nějakých překvapení?

Na veřejnost se dostalo několik úniků z důvěryhodných zdrojů, takže už s určitou dávkou jistoty víme, jak budou Huawei Mate 20 a Mate 20 Pro vypadat. Jejich design se ponese v souladu se současnými trendy, tedy s tenkými rámečky kolem obrazovky s výřezem. AMOLED displeje budou mít pravděpodobně rozdílné úhlopříčky i rozlišení. 

 • Mate 20 přijde s 6,3" displejem o Full HD+ rozlišení, tedy 2 244 × 1 080 px, a tím pádem poměrem stran 18,7 : 9.
 • Mate 20 Pro ale prý dostane 6,9" zakřivenou obrazovku s rozlišením 3 120 × 1 440 px, a tedy poměrem stran 19,5 : 9.

Když se podíváme na vytvořené rendery, můžeme vidět několik poměrně inovativních prvků a také to, že letošní modely se budou od sebe designově lišit více než ty loňské. U levnějšího modelu Huawei Mate 20 se velmi pravděpodobně dočkáme jen miniaturního výřezu v podobě malé kapky pouze pro přední fotoaparát, podobně jako u loňského telefonu Essential Phone. Mate 20 Pro bude potřebovat větší výřez kvůli kamerce pro 3D detekci obličeje, podobné té, jakou má iPhone XS nebo iPhone XS Max. Při bližším pohledu na rendery lze nad selfie kamerkou spatřit reproduktor, což znamená, že oba telefony dostanou stereo reproduktory.

Huawei Mate 20 a Mate 20 Pro

Huawei Mate 20 a Mate 20 Pro se od sebe budou na první pohled lišit. Levnější model dostane jen miniaturní výřez, verze Pro bude potřebovat na senzory více místa.

Uniklé oficiální rendery (zveřejnil je například server thenextweb.com navíc ukazují, že se můžeme těšit na trojici barevných provedení. Nové telefony Huawei Mate 20 a Huawei Mate 20 Pro se do světa podívají v nadčasové černé, šedé a temně modrém odstínu. Poslední jmenovaná barva pravděpodobně v podobě tzv. Twilight, tedy takové, kdy se při natáčení telefonu mění odstíny barev. V oblasti spekulací je ještě čtvrtá barva, zelená. 


Huawei Mate 20 Pro render barvy

Zbrusu nový render ukázal barvy telefonu Huawei Mate 20 Pro, ale také to, že čočky fotoaparátu budou ve čtverci a na zadní straně zmizí čtečka otisků prstů.

Bude mít čtvercový fotoaparát jen Huawei Mate 20 Pro?

Uprostřed horní části skleněných zad (což indikuje podporu bezdrátového nabíjení) můžeme vidět neobvyklé uspořádání fotoaparátu ve čtvercovém modulu. Do zaobleného čtverce se vešly tři čočky i přisvětlovací dioda. Zatím není jasné, zda takto rozloženou fotografickou sestavu budou mít oba telefony. Některé informace napovídají, že toto provedení se bude týkat jen Mate 20 Pro a že levnější Mate 20 zůstane u klasického vertikálního uspořádání čoček.

Huawei Mate 20 a Mate 20 Pro, modrá, černá

Vlevo Huawei Mate 20 se čtečkou otisků prstů na zádech. Mate 20 Pro ji bude mít v displeji.

Jak lze také vidět, na jednom renderu zcela chybí čtečka otisků prstů. To může naznačovat, že minimálně Huawei Mate 20 Pro bude mít čtečku zabudovanou v displeji. Podobné spekulace se mimochodem týkají i chystaného Samsungu Galaxy S10. Pozorné oko si také všimne mírného zakřivení displeje, které se ale objeví jen u Mate 20 Pro. Mate 20 dostane rovný displej a čtečku otisků na tradičním místě pod fotoaparátem. Tyto informace ostatně potvrzují i aktuálně uniklé rendery.

i Huawei P20 a P20 Pro – recenze

Bude Mate 20 Pro nejlepším fotomobilem?

Fotoaparát by měl být přinejmenším u Huawei Mate 20 Pro ještě schopnější než ten u Huawei P20 Pro. A protože P20 Pro je dle DxOMark stále nejlepším fotomobilem současnosti, máme se na co těšit. Novinky totiž bude pohánět nový čipset Kirin 980, který bude mít duální neurální procesorovou jednotku pro zpracování obrazových dat. Zatím ale není jasná sestava fotoaparátu. Jednou z možností je obdobná varianta, jako má Huawei P20 Pro, tedy 40Mpx barevný snímač, 20Mpx černobílý snímač a 8Mpx fotoaparát s 3násobným zoomem.

Některé informace prozrazují variabilní světelnost čoček v rozmezí f/1,6–f/2,4, lze to například vidět na zmíněných renderech. Není ale jisté, zda trojitý fotoaparát dostanou oba modely, nebo jen Huawei Mate 20 Pro. Vepředu pak čekáme 24Mpx snímač a nepochybně zůstane i certifikace Leica.

Huawei Mate 20 a Mate 20 Pro, fotoaparát

Netradiční čtvercový fotomodul. Huawei Mate 20 i Mate 20 Pro budou útočit na pozice nejlepších fotomobilů.

Výkon Huawei Mate 20 a Mate 20 Pro ve znamení Kirinu 980

Huawei Mate 20 a Mate 20 Pro budou prvními telefony s novým čipsetem HiSilicon Kirin 980, vyrobeným 7nm technologií. Součástka o ploše zhruba jednoho čtverečního centimetru je výkonná, prošpikovaná umělou inteligencí a vysoce efektivní ve správě napájení. V rozpoznávání obrázků zhruba 2× překonává v rychlosti Snapdragon 845 či Apple A11 Bionic a vylepšuje také podporu pro práci s více fotoaparáty nebo technologii pro odstraňování šumu z fotek.

Huawei Mate 20 a Mate 20 Pro, skla

Zde únik předních skel Huawei Mate 20 a Mate 20 Pro. Můžeme vidět tenké rámečky.

Procesor Huawei Mate 20 (Pro) bude spolupracovat s 6 GB RAM a 128GB úložištěm, pravděpodobná je ale i verze s 8 GB paměti RAM. Telefony by měly podle renderů a dalších informací obdržet i 3,5mm jack, přičemž zajímavý je fakt, že Mate 10 Pro ho neměl (Mate 10 ano). Zvýší se dle všeho také kapacita baterie na 4 200 mAh a chybět nebudou ani stereo reproduktory. Dvojlístek na rozdíl od Huawei Mate 20 Lite dorazí s Androidem 9 Pie s nadstavbou EMUI 9.0.

Cena Huawei Mate 20 / Mate 20 Pro? Zatím pouze nepotvrzené spekulace

Pokud jde o ceny, ty zatím zůstávají neznámé. Dá se s určitostí očekávat, že novinka bude stát více než současná vlajková loď, tedy Huawei P20 Pro. Konkrétní částky se zatím objevily dvě. S vyšší variantou přišel server SlashGear – 999 dolarů. Druhé, podstatně nižší číslo 730 dolarů přinesl čínský server Weibo. Stále se ale pohybujeme v rovině čirých spekulací a jak poznamenává web TrustedReviews, pravda může být úplně jiná.

Parametry/Model Huawei Mate 20 Huawei Mate 20 Pro Huawei Mate 10** Huawei Mate 10 Pro
Úhlopříčka displeje 6,3" 6,9" 5,9" 6"
Rozlišení a typ displeje 2 244 × 1 080 px, AMOLED 3 120 × 1 440 px, AMOLED 2 560 × 1 440 px, LCD 2 160 × 1 080 px, AMOLED
Poměr stran 18,7 : 9 19,5 : 9 16 : 9 18 : 9
Výřez v displeji
Procesor HiSilicon Kirin 980 HiSilicon Kirin 980 HiSilicon Kirin 970 HiSilicon Kirin 970
Operační paměť RAM 6 GB 6/8 GB 4 GB 6 GB
Interní úložiště 128 GB, microSD (až 256 GB) 128/256 GB, microSD (až 512 GB) 64 GB, microSD (až 256 GB) 128 GB
Operační systém Android 9 Pie Android 9 Pie Android 8 Oreo Android 8 Oreo
Zadní fotoaparát 20 Mpx (f/1,6) + 12 Mpx 40 Mpx (f/1,8) + 20 Mpx (f/1,6) + 8 Mpx (f/2,4) 20 Mpx (f/1,6) + 12 (f/1,6) Mpx 20 Mpx (f/1,6) + 12 Mpx
Přední fotoaparát 24 Mpx (f/2,0) 24 Mpx (f/2,0) 8 Mpx (f/2,0) 8 Mpx (f/2,0)
Baterie 4 200 mAh 4 200 mAh 4 000 mAh 4 000 mAh
USB-C
3,5mm jack
Rozměry 150,5 × 77,8 × 8,2 mm 154,2 × 74,5 × 7,9 mm
Hmotnost 186 g 178 g
Umělá inteligence
Cena cca 590 EUR 15 990 Kč

*Ceny platné k 9. 9. 2018 | ** V České republice se neprodává

i Mohlo by vás zajímat

Huawei Mate 20 Pro je velmi sebevědomý telefon za poměrně příznivou cenu. Byť výkonem nepředběhl nedávno představené iPhony, obsadil příčku nejvýkonnějšího telefonu Android. A navíc jeho fotoaparát dost možná opanuje první příčku fotomobilů. Této vlajkové lodi prakticky nic nechybí. Stane se nejlepším telefonem vůbec?

Vytisknout
P-DC1-WEB07
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací