AP+ nový vizuál AP+ plus nový vizuál

Huawei P30 Pro (RECENZE): Fotoaparát jako recept na úspěch

Zobrazit katalog

Recenze

Aktualizováno

Reklamě na Huawei P30 Pro nešlo uniknout. Na zastávkách tramvají nás lákala na představení, v televizi byl vychvalován jeho fotoaparát a internet se zaplnil zprávami o šampionovi benchmarku DxOMark. Mezi adorováním fotografických schopností se trochu zapomíná, že Huawei P30 Pro je i telefon. Jaký je? Nabízí i něco jiného než skvělou kameru?

Huawei P30 Pro (RECENZE) – OBSAH

 1. Aktualizace 19. 9. 2019: Nové barevné varianty Huawei P30 Pro dostanou Android 10
 2. Parametry a srovnání: Huawei P30 Pro, Huawei P20 Pro, Samsung S10+
 3. Design Huawei P30 Pro: Bezrámečkový telefon dospěl
 4. Výkon a úložiště Huawei P30 Pro: Kirin 980 už známe – opět nezklame
 5. Displej: Huawei P30 Pro je jako malý tablet
 6. Baterie Huawei P30 Pro: mega výdrž a mega rychlé nabíjení
 7. Software a operační systém: Nástavba EMUI upravuje jen vzhled
 8. Fotoaparát: Huawei P30 Pro porazil vlastní minulost
 9. Hodnocení Huawei P30 Pro: Mezery skoro nenajdete

Aktualizace 19. 9. 2019: Nové barevné varianty Huawei P30 Pro dostanou Android 10

Na začátku září přišla společnost Huawei s rozšířením barevné palety pro nejvyšší model, P30 Pro. Barevné varianty dostaly název Mystic Blue a Misty Lavender, tedy modrou a růžovou. Částečně se proměnilo i to, jak jsou odstíny rozloženy. Huawei totiž plochy rozdělil na dvě části (podobně jako Pixel od Google). Horní třetina je lesklá, spodní matná, tudíž se mění i barevný odstín. Výsledná podoba působí stylově, nutno však dodat, že se nejedná o nic nového a Huawei tak lehce objevuje již objevené.

Huawei P30 nove barvy
Huawei P30 Pro září dvěma novými barvami.

To podstatné se ale skrývá uvnitř. Obě nové barevné varianty totiž dostanou do vínku zbrusu nový Android 10. Huawei se tak dostává do čela pelotonu výrobců, kteří se rozhodli po této nejnovější verzi operačního systému sáhnout. Samozřejmostí je i aktualizace nadstavby EMUI. Jen pro připomínku, nového Androidu se v podobě aktualizace dočkáme i u již stávajících barevných variant P30 Pro. Termín zatím znám není.

i Samsung Galaxy S20 (SPEKULACE)

Parametry a srovnání: Huawei P30 Pro, Huawei P20 Pro, Samsung S10+

Pojďme si hned na začátku srovnat Huawei P30 Pro s nejbližší konkurencí – Huawei P20 Pro a Samsung Galaxy S10+. 

Parametry/Model Huawei P30 Pro Huawei P20 Pro Samsung Galaxy S10+
Úhlopříčka displeje 6,47" 6,1" 6,4"
Rozlišení a typ displeje 2 340 × 1 080 px, OLED 2 244 × 1 080 px,OLED 3 040 × 1 440 px, AMOLED
Poměr displeje k tělu 88,6 % 81,9 % 85,7 %
Typ výřezu v displeji kapka obdélník
kruh
Procesor HiSilicon Kirin 980 HiSilicon Kirin 970  Qualcomm Snapdragon 845
Operační paměť RAM 6 GB 6 GB 8/12 GB
Interní úložiště 128/256 GB, NM Card (až 256 GB) 128 GB 128/512/1024 GB, microSD (až 512 GB)
Operační systém Android 9 Pie Android 8 Oreo Android 9 Pie
Zadní fotoaparát 40 Mpx (f/1,6) + 20 Mpx (f/2,2) + 8 Mpx (f/3,4) 40 Mpx (f/1,8) + 20 Mpx (f/1,6) + 8 Mpx (f/2,4) 16 Mpx (f/2,2) + 12 Mpx (f/1,5-2,4) + 12 Mpx (f/2,4)
Přední fotoaparát 32 Mpx (f/2,0) 24 Mpx (f/2,0) 8 Mpx (f/2,2) + 10 Mpx (f/1,9)
Baterie 4 200 mAh 4 000 mAh 4 100 mAh
USB-C
3,5mm jack
Stupeň krytí IP68 IP67 IP68
Rozměry 158,0 × 73,4 × 8,41 mm 155,0 × 73,9 × 7,8 mm 157,6 × 74,1 × 7,8 mm
Hmotnost 192 g 180 g 175 g
Umělá inteligence
Cena od 22 499 Kč 13 990 Kč od 25 999 Kč

*Ceny platné k 18. 6. 2019

Design Huawei P30 Pro: Bezrámečkový telefon dospěl

Poslední rok znamenal pro telefony boj o co nejtenčí rámečky. Zatímco ještě loni byl nutný výřez v displeji, letos je snahou ho co nejvíce zmenšit. Několik kamer si možná obhájí iPhone se svým Face ID, ale ostatní značky si konkurují v boji o co nejmenší notch, aniž by tím utrpěla přesnost odemykání obličejem.

Krásným příkladem tohoto vývoje jsou top modely od HuaweiHonoru. Huawei P20 Pro měl ještě obdélníkový výřez, a dokonce i čtečku otisků prstů pod obrazovkou. Model Mate 20 Pro už se jí zbavil, leč vykousnutí displeje se zvětšilo. Zato menší bratříček Mate 20 si vystačil s kapkovitým vyříznutím. Zde recenzovaný Huawei P30 Pro je pak fúzí toho nejlepšího z nedávné historie: miniaturní výřez do displeje zasahuje jen málo a rámečky jsou zase o chlup tenčí. Celek vypadá vkusně, moderně a jednoduše. Pravda, neohromí – takových telefonů už je na trhu spousta. Ale pořád je to design, který funguje.

Huawei P30 Pro, recenze, design a konstrukce Huawei P30 Pro, recenze, design a konstrukce
Recenze Huawei P30 Pro: Modrá varianta Huawei P30 Pro už z dálky zaujme.

Body za originalitu Huawei nahání gradientními barvami. Nicméně i původní barevné přechody se trochu umírnily, novinky už pracují spíše se dvěma odstíny jedné barvy. My jsme testovali modrou variantu Huawei P30 Pro a na vlastní oči budí zadní kryt dojem olejové skvrny, pro kterou podkladová modrá ani není důležitá. Škoda, že maximálního efektu docílíte jen po přeleštění, povrch je celkem náchylný na otisky prstů.

i Huawei Mate 30 (PREVIEW): skvělé fotomobily s nejistou budoucností

Jinak ale po ergonomické stránce Huawei P30 Pro slouží výborně. Zúžené boky kompenzují vlastnosti povrchu, a brání tak vyklouznutí telefonu z ruky. Přesto potěší, že součástí balení je i silikonový kryt. Ačkoli je telefon „trochu větší“, nemusíte se bát, že byste po něm museli ručkovat, abyste dosáhli na tlačítka – obě jsou seskupená na pravé straně, kde je snadno nahmatáte díky ostrým hranám. Stisk je trochu tvrdší, ale dobře patrný. Budete je ale používat minimálně. Za prvé můžete obrazovku probudit poklepáním, za druhé se automaticky rozsvítí, pokud se dotknete čtečky otisků.

i Nástupnická generace

Postupme ale od dojmů ke skutečnému popisu. Tady je srovnání s Huawei Mate 20 Pro na místě, Huawei P30 Pro je skoro dvojče. Shodné je umístění slotu na SIM kartu na spodní straně vedle USB-C konektoru i pozice reproduktoru na stejném místě, byť P30 ho má zvýrazněný perforováním. Dalším společným prvkem je infraport k ovládání domácí elektroniky na horní straně a absence sluchátkového jacku.

Huawei P30 Pro, recenze, design a konstrukce Huawei P30 Pro, recenze, design a konstrukce
Recenze Huawei P30 Pro: Ergonomie telefonu je i přes velikost konstrukce na skvělé úrovni, všechna tlačítka jsou dosažitelná bez větších problémů.

Jakmile byste zapnuli displej u obou smartphonů, okamžitě vás trkne, jak moc se výřez se selfie kamerou zmenšil. Zatímco u Mate 20 Pro zabral přibližně polovinu hrany, Huawei P30 Pro do ní zasahuje jen asi z 10 %, takže prostoru na stavové liště zbývá podstatně víc.

Nejvýznamnějším poznávacím znamením je ale fotoaparát na zádech. Tam, kde Mate 20 používal čtverec se třemi objektivy a přisvětlovací diodou, Huawei P30 Pro spoléhá na běžnější ovál posunutý do rohu. Slovo „běžný“ ale není na místě, stačí si přepočítat počet čoček a dostanete se k číslu čtyři. Duální kamera nikoho nevytrhne, ale 5× optický zoom už stojí za salutování.

Určitě jste si všimli, že jsme v popisu čtečku otisků prstů skoro přeskočili. To proto, že je integrovaná přímo v displeji. Huawei P30 Pro používá optický způsob rozpoznání, což poznáte podle bílého světla, kterým po doteku obrazovka na prst svítí, zvlášť v noci si nejde nevšimnout.

Huawei P30 Pro, recenze, design a konstrukce
Recenze Huawei P30 Pro: Poznávacím znamením telefonu je bezpochyby oválný fotoaparát na zádech.

Samotná čtečka Huawei P30 Pro na nás příliš dobrý dojem neudělala – rozdíly oproti kapacitním čtečkám, používaným častěji, se neutají. Myšlenka integrace čtečky do obrazovky je geniální, ale samotná technologie optické čtečky zatím má své mouchy – úspěšnost ověření je podstatně menší a zdlouhavější.

Nicméně Huawei tento defekt dohání rozpoznáváním tváře. To naopak funguje skvěle, dokonce jsme Huawei P30 Pro kolikrát přistihli, že dotyk jen aktivoval snímání obličeje, a to už telefon odemklo. Ve výsledku tak bylo jedno, jakým způsobem se telefon zpřístupnil, hlavně že známým osobám závoru otevřel, ostatní ale nevpustil.

i Nástupnická generace

Zbývá dodat, že celá konstrukce je utěsněná proti vodě a prachu dle specifikace IP68. Ta znamená, že odolnost definuje sám výrobce. Jestli tedy IP67 znamená ponoření do metru hloubky po dobu půl hodiny, Huawei P30 Pro s certifikátem IP68 můžete po stejnou dobu máčet v hloubce 1,5 m.

Displej: Huawei P30 Pro je jako malý tablet

Vypadá to, že se dostáváme do doby, kdy pět let starý tablet bude mít stejnou úhlopříčku jako současný smartphone. No uznejte: Huawei P30 Pro měří mezi protějšími rohy obrazovky 6,47", zatímco nejmenší tablety měly úhlopříčku 7".

Pravda, na celkové ploše displeje se zásadně podepisuje i poměr stran, kdy aktuální modely opustily tradičních 16 : 9. Huawei P30 Pro se však drží stále vcelku běžného poměru 19,5 : 9, na extravagantní Sony Xperii 1 ještě nemá. Říkáme: „naštěstí“, stále totiž telefon vnímáme jako klasickou konstrukci, která výrazně nezasahuje do způsobu ovládání. To se projeví zvlášť u navigačních kláves. Stále se k nim dostanete jen obtížně, ale většinu aplikací přes ně obsloužíte. Na větších nudlích už je nutné přehmatávat, což u Huawei díky bohu nehrozí.

Huawei P30 Pro – displej, recenze, design a konstrukce Huawei P30 Pro – displej, recenze, design a konstrukce
Recenze Huawei P30 Pro: Čtečka otisků prstů je integrována přímo v displeji telefonu.

Přesto byl Huawei P30 Pro prvním, kde jsme se nakonec přiklonili k ovládání gesty. K posunu o krok zpět stačí krátký tah ze strany displeje telefonu, na domovskou obrazovku se dostanete tahem odspodu. A jaká zkratka funguje pro zobrazení posledních aplikací? Tah odspodu s podržením. Jedinou nevýhodou je, že se tak připravíte o možnost spustit režim ovládání jednou rukou, do budoucna bychom rovněž uvítali i podporu dalších gest v doprovodu s jejich přizpůsobením, abyste mohli třeba speciálním gestem spustit svítilnu.

OLED displej na vlajkové lodi samozřejmě musí splňovat ty nejvyšší požadavky. Huawei P30 Pro proto dokáže pracovat s HDR10, splňuje nároky barevného prostoru DCI-P3 a dosahuje pokrytí čelní strany parádních 88,6 %. Jediné, v čem ztrácí, je rozlišení, respektive jemnost zobrazení. Obrazovka používá rozšířené Full HD, což v kombinaci s poměrem stran dává jen 2 340 × 1 080 pixelů, a to vskutku není mnoho. Výsledná jemnost se dá spočítat: 398 ppi. Je to málo, nebo moc? Populární, byť stárnoucí iPhone 7 má 326 ppi. Samsung Galaxy S10+ má 522 ppi, Xiaomi Mi 9 403 ppi.

Huawei P30 Pro – displej, recenze, design a konstrukce Huawei P30 Pro – displej, recenze, design a konstrukce
Recenze Huawei P30 Pro: OLED displej nabídne nižší rozlišení, než na jaké jsme dnes zvyklí, a to 2 340 × 1 080 px.

Nejsme zastánci umělého navyšování rozlišení, pokud se jedná o extrémy typu 4K rozlišení, ale na displeji tak velké úhlopříčky (a zvlášť u prémiového zařízení) by mělo být 2K samozřejmostí. Na první pohled sice rozdíl můžete přehlédnout, ale na textech už je patrné, že jsou fonty rozostřené. V tomto kontextu pak softwarové snižování rozlišení pro úsporu baterie dává v případě Huawei P30 Pro smysl jen v kombinaci s úsporným režimem.

Výkon a úložiště Huawei P30 Pro: Kirin 980 už známe – opět nezklame

Dokážete si ještě vzpomenout, jaké procesory Huawei používal před Kiriny? Že čipy HiSilicon vystupovaly pod nezapamatovatelnými jmény, jako je K3V2E? A že tyhle součástky mohly Snapdragonům jen závidět? Ta doba dávno minula. Kirin 980 je výkonný osmijádrový čipset kombinující dvě jádra Cortex-A76 na frekvenci 2,6 GHz se dvěma jádry stejné architektury, ale taktem 1,92 GHz a čtveřicí úsporných jader Cortex-A55 na 1,88 GHz. Doplňuje je grafický akcelerátor Mali-G76 MP10 s duální jednotkou pro umělou inteligenci, kterou Huawei označuje jednoduše jako NPU (Neural-network Processing Unit).

AnTuTu Benchmark

 • CELKEM: 274 447
 • CPU: 105 543
 • GPU: 103 107
 • UX: 53 496
 • MEM: 12 301

Potud prostá fakta. V praxi znamenají, že Huawei P30 Pro funguje tak, jak byste očekávali – reaguje okamžitě, start fotoaparátu zabere maximálně vteřinu a nic vám nebrání v něm zapnout sekvenční snímání a držet spoušť třeba minutu, telefon to snese. Stejně královská je i porce paměti. Na výběr máte mezi modelem se 6 GB RAM a 128 GB vnitřní paměti a nabušeným dvojčetem s 8 GB RAM a 256GB úložištěm. Pokud by vám to snad nestačilo, můžete použít paměťové karty typu NM, které jsou sice dražší oproti klasickým microSDXC, ale alespoň máte možnost.

Baterie Huawei P30 Pro: mega výdrž a mega rychlé nabíjení

Pokud neholdujete velkým telefonům, jednu skvělou vlastnost jim nelze upřít: velké tělo umožňuje používat akumulátor s vyšší kapacitou. Ještě před dvěma roky byste 4 200 mAh, kterými disponuje Huawei P30 Pro, našli leda u outdoorových telefonů. A dnes? Velká baterka nijak nebrání placatým telefonům v existenci. V kombinaci s rychlým (bezdrátovým) nabíjením tak problém chabé výdrže pomalu mizí. P30 určitě dokážete vybít během jediného dne, ale pokud nebudete intenzivně hrát hry nebo navigovat auto celý den, dva dny nejsou jen teoretickou hranicí, ale běžnou praxí.

Huawei P30 Pro, recenze, baterie Huawei P30 Pro, recenze, baterie Huawei P30 Pro, recenze, baterie Huawei P30 Pro, recenze, baterie Huawei P30 Pro, recenze, baterie
Recenze Huawei P30 Pro: Baterie zvládne při běžném používání udržet telefon v provozu i dva dny.

Určitě z paměti vytáhnete vzpomínky na to, jak jste potřebovali před odchodem za zábavou nabít telefon po pracovním dni. Přesně k tomu slouží rychlé nabíjení Super Charge s výkonem 40 W. Když řekneme, že se telefon rychle nabíjí, prosviští vám tato informace hlavou a zapadne v hromadě jiných funkcí. Až na vlastní oči se dostaví kýžený dojem: připojíte mobil k nabíječce a na displeji začnou nabíhat procenta. Každou vteřinu přibudou tři, čtyři setinky z finálních 100 %, ale když si to spočítáte, dojdete k závěru, že jedno procento si nabijete cca za 30 vteřin! A Huawei P30 Pro přitom ani nijak nepálí, jak byste čekali!

i Mohlo by vás zajímat

Huawei P30 Pro navíc podporuje i bezdrátové nabíjení. Pravda, jeho výkon je nižší, 15 W. Na druhou stranu konkurenční dobíjení Quick Charge 2 nebo 3 podporuje jen 18 W přes kabel. Huawei do svého top modelu integroval samozřejmě i reverzní bezdrátové nabíjení – P30 Pro tedy může posloužit jako nabíječka třeba pro chytré hodinky.

Software a operační systém: Nástavba EMUI upravuje jen vzhled

Rozebírat software telefonu je ošemetná záležitost. Z pohledu výrobce je nutné oddělovat samotný operační systém od grafické nástavby, zatímco uživatel hodnotí obojí zároveň. A vybírá si. Někdo rád barvy, křiklavou grafiku a spousty možností customizace, jiný preferuje čistotu, minimalismus a jen nejnutnější možnosti, jak do chodu telefonu zasáhnout. Zatímco design celého zařízení můžeme hodnotit skrz jeho ergonomii, u systému, aplikací a grafiky univerzální pravda neexistuje. Následující řádky proto berte jako velice subjektivní názor.

Huawei P30 Pro Huawei P30 Pro Huawei P30 Pro Huawei P30 Pro Huawei P30 Pro
Recenze Huawei P30 Pro: software a operační systém.

U prémiového mobilu jsou jakékoli záseky či cukání při pohybu v menu nepřijatelné. Dříve možná pro čínské smartphony platilo „hardware huj, software fuj“. Z této éry se Huawei poučil, optimalizace je perfektní, Huawei P30 Pro reaguje bleskově, což krásně demonstruje start fotoaparátu.

Všechno běhá až do chvíle, kdy hledáte něco, co by vás zaujalo. Něco, co váš starý mobil neumí. Něco, co překvapí. Jenže tady se Huawei P30 Pro moc nevyšvihnul. Nabízí pár věcí, které se hodí, všechny je ale známe ze starších kousků, nebo je chápeme jako standardní výbavu všech chytrých telefonů.

Huawei P30 Pro Huawei P30 Pro Huawei P30 Pro Huawei P30 Pro Huawei P30 Pro
Recenze Huawei P30 Pro: software a operační systém.

Co patří mezi známou klasiku Huawei? Třeba ovládání klouby prstů. Poklepáním sejmete screenshot a potáhnutím rozdělíte obrazovku. Otočením displejem dolů ztlumíte vyzvánění, přiložením k uchu přijmete hovor. Potěší, že funguje detekce uložení do kapsy, jiné značky v tomto mají pořád problémy, ale formálně se vlastně jedná jen o nutný doplněk k probuzení obrazovky poklepáním.

Mnoho jiných triků si Huawei P30 (Pro) nenachystal. Hodí se ovládání gesty místo klasické navigační lišty, protože na ni při úhlopříčce 6,47" sotva dosáhnete, ale připravíte se o možnost ovládání jednou rukou. Napůl se Huawei zhostil i skrývání výřezu – stavová lišta bude vždy na stejném místě, jen v případě schování se pozadí nabarví na černo, ale k odsunutí dolů nedojde.

Huawei P30 Pro Huawei P30 Pro Huawei P30 Pro Huawei P30 Pro Huawei P30 Pro
Recenze Huawei P30 Pro: software a operační systém.

Co dál? Filtr modré barvy je klasika, změna rozlišení displeje taky, možnosti ambientního displeje se smrskly do spínače on/off. Žádné hlubší zásahy možné nejsou. Můžeme jen spekulovat, proč není možné změnit počet přepínačů v roletce, když je na displeji tolik místa. Proč se nedá skrýt posuvník jasu? Proč už je na výběr jen černé a bílé schéma, ale nedají se instalovat další a motivy jsou vlastně jen tapety? Proč nejde přiřadit další funkci podržení kláves? Proč Huawei P30 (Pro) neumí plovoucí okna? Kde jsou gesta na vypnuté obrazovce? Co třeba ochrana AMOLED obrazovky proti vypálení? Ne každému tyto funkce chybí, ale pokud chce Huawei konkurovat Samsungu, měl by do svých top telefonů instalovat lepší software než do střední třídy.

Fotoaparát: Huawei P30 Pro porazil vlastní minulost

Fotoaparát mobilního telefonu Huawei P30 Pro byl stokrát propírán. Aby ne, když mu patří první příčka v DxOMark, o kterou se dělí s u nás neprodávaným Samsungem Galaxy S10 5G.

i V žebříčku DxOMark drží Huawei P30 první pozici. Jak se situace v červnu 2019 vyvíjí na dalších pozicích?
 • 112 bodů – Huawei P30
 • 112 bodů – Samsung Galaxy S10 5G
 • 111 bodů – Honor 20 Pro
 • 111 bodů – OnePlus 7 Pro
 • 109 bodů – Huawei Mate 20 Pro
 • 109 bodů – Huawei P20 Pro
 • 109 bodů – Samsung Galaxy S10 Plus
 • 107 bodů – Xiaomi Mi 9

Skóre v žebříčcích je však jen číselnou reprezentací zajímavého technického řešení. Pohled na záda telefonu odhalí, že telefon má hned čtyři objektivy. Toto řešení výrobce nazývá jako Leica Quad Camera System. Pravdou je, že jejich hardware vyrábí Sony a čtvrtá kamera není ani tak fotoaparát, jako spíš dálkoměr.

Huawei P30 Pro, fotografie, recenze Huawei P30 Pro, fotografie, recenze Huawei P30 Pro, fotografie, recenze
Fotoaparát Huawei P30 Pro: Přírodní scenérie nejsou pro čtyři objektivy na zádech telefonu žádný problém.

Ale pořád se jedná o unikátní kombinaci. Základ celé sestavy tvoří duo 20Mpx širokoúhlé kamery bez optické stabilizace v rohu a 40Mpx fotoaparátu s OIS umístěného hned pod ní. Ptáte se, proč jeden objektiv stabilizovaný není? Protože slouží hlavně pro natáčení videa, kde optická stabilizace tolik nepomáhá, na rozdíl od té elektronické. A Huawei P30 Pro se touto kamerou rozhlíží ve větším úhlu než lidské oko, takže podle potřeby dokáže obraz posouvat tak, aby byl bez cukání vystředěný. Je to jednoduché a účinné.

Huawei P30 Pro, fotografie, recenze Huawei P30 Pro, fotografie, recenze Huawei P30 Pro, fotografie, recenze
Fotoaparát Huawei P30 Pro: zleva zaostření popředí, zaostření pozadí, zaostření na střed.

Druhý fotoaparát Huawei P30 Pro má obrovské rozlišení 40 Mpx, a pokud byste snad obětovali voděodolnost telefonu a podívali se pod gradientní kryt, objevíte, že má i větší čočku, což indikuje i více vnikajícího světla a světelnost f/1,6. Třetí objektiv je nejzajímavější: Huawei o něm mluví jako o periskopu a skutečně není daleko od pravdy. Jedná se o 8Mpx snímač umístěný kolmo na podélnou osu. Světlo z objektivu tak neprochází soustavou čoček přímo do senzoru, ale láme se v optickém hranolu o 90°. Jen tímto způsobem se asi mohlo podařit vtěsnat do telefonu dost čoček, aby zvládly pětinásobný optický zoom a mobil stále zůstal příjemně tenký.

Huawei P30 Pro, fotografie, recenze Huawei P30 Pro, fotografie, recenze Huawei P30 Pro, fotografie, recenze
Fotoaparát Huawei P30 Pro: zleva noční režim s AI, noční režim bez AI, noční režim blesk.

Čtvrtý objektiv Huawei P30 Pro už by se pořádně ani počítat neměl. Jedná se o Time of Flight senzor, tedy čidlo, které měří, za jak dlouho se vrátí odražené světlo. Pravda, laserový dálkoměr není nic, co by se už u smartphonů neobjevilo, ToF je ale speciální v tom, že neměří vzdálenost k jedinému bodu, ale ke všem objektům na scéně, takže bezpečně odhalí, kde začíná pozadí.

Huawei P30 Pro, fotografie, recenze Huawei P30 Pro, fotografie, recenze Huawei P30 Pro, fotografie, recenze Huawei P30 Pro, fotografie, recenze
Fotoaparát Huawei P30 Pro: Zleva zoom 0,6, zoom 1,0, zoom 5,0, zoom 50,0.

To všechno jsou jen technologické parametry, Huawei P30 Pro jich však beze zbytku využívá. Všimnete si toho, i když vás samotné megapixely, světelnosti a jiná čísla nezajímají. Třeba optický zoom je skvělá vychytávka. Výrobce se chlubí až 50násobným přiblížením. Pravdou je, že optický zoom zvládne jen pětinásobné přiblížení, ale to bohatě stačí – víc stejně nejste schopni bez stativu udržet. Skoro i častěji budete využívat změnu ohniskové vzdálenosti pro pořízení širokoúhlých záběrů – v aplikaci stačí posuvníkem přejet na hodnotu 0,6, která má nejširší zorné pole. Najednou není problém zvládnout i ve stísněné místnosti rodinné foto.

Huawei si pohrál i s komfortem ovládání, když řešil způsob, jak pomoci s přesným výběrem přiblížení. Zvolil haptickou odezvu. Při tažení jezdcem po stupnici tak telefon jemně zavibruje při překonání každé hodnoty, čímž efektně i efektivně simuluje feeling mechanického ozubeného tlačítka.

Huawei P30 Pro, fotografie, recenze Huawei P30 Pro, fotografie, recenze
Fotoaparát Huawei P30 Pro: Srovnejte normální a širokoúhlý záběr.

Ve výbavě jsou i takové maličkosti jako ovládání spouště hlasem, zachytávání úsměvů, vylepšování portrétů, práce se clonou… Takových věcí umí Huawei P30 Pro více, ale nebojte se, že byste se v nich nevyznali. Stačí totiž vybrat správný fotografický režim a vhodné volby jsou k němu rovnou přidružené. A pokud vás takové hrátky omrzí, můžete si rovnou zapnout režim Pro, v jiných telefonech označovaný jako manuální.

Velmi silný je Huawei i v natáčení videa. Pokud nebudete nahrávat ve 4K rozlišení nebo 60 FPS, máte i při záznamu k dispozici některé grafické efekty. Hodit se může i výběr kodeku mezi úspornějším H.265 a rozšířenějším H.264, samozřejmě nechybí ani zpomalené video.

Hodnocení Huawei P30 Pro: Mezery skoro nenajdete

Když vedle sebe položíte Huawei P20 Pro a P30 Pro, praští vás do očí, jak se mobily posunuly. Obě generace jsou si natolik vzdálené, že za předchůdce třicítky bychom jmenovali spíš Huawei Mate 20, u kterého se dokázaly zahladit nedostatky pramenící z použití raných technologií: nabíjení se zrychlilo u bezdrátové, kabelové i reverzní varianty, notch se zmenšil z masivního obdélníku na drobnou kapku, a ještě přibyl periskop fotoaparátu se zoomem.

i

Po stránce hardwaru není novému králi fotomobilů co vytknout. Je výkonný, do paměti se vejdete s rezervou a kameru vám budou všichni závidět. Dvěma slovy: nekompromisní výbava.

Chybičky se ale taky najdou. Pro vývojáře je nepříjemné, že Huawei brání odemykání bootloaderu, takže ač zařízení podporuje Project Treble, jste v aktualizacích odkázáni na libovůli výrobce. Druhým nešvarem je nevyužitý potenciál nástavby – její vzhled je otázkou vkusu, ale praktických funkcí bychom čekali u tak drahého telefonu víc. V podstatě tak můžeme opakovat hodnocení z modelu Mate 20 Pro: Huawei P30 Pro je skvělý mobil na zábavu i 90 % běžné pracovní agendy. Ale pokud je pro vás extrémně důležitý multitasking, u Samsungu Note9 pochodíte lépe. Jenže kolik z nás tak baží po práci, abychom jí podřídili i výběr telefonu, že?

Huawei P30 Pro

Recenze Huawei P30 Pro

Smartphony Huawei

Huawei P30 Pro je perfektně vybavený mobilní telefon pro fotografy, hráče i běžné uživatele. Co ztrácí na poli softwarové nástavby, dohání zdařilou ergonomií, vysokým výkonem a kombinací objemné baterie s bleskovým nabíjením. Pokud nechcete smartphonem nahradit počítač, budete nadšení.

Velkou výsadou je i cena nastavená o pár tisíc níže než u konkurence – byť se u top mobilů nešetří každá koruna, mohou být finance tím rozhodujícím argumentem, proč peněženkou hlasovat pro Huawei.

Klady

 • Bleskurychlé nabíjení
 • Fotoaparát
 • Voděodolnost
 • Výkon

Zápory

 • Přizpůsobitelnost prostředí
 • Vlastní formát paměťových karet


Huawei P30 (Pro, Lite) – PREVIEW

Den po konferenci Applu, kde bylo představeno několik nových služeb, zde máme další důležitý den pro mobilní fanoušky. Veřejnosti se ukázaly telefony Huawei P30 a Huawei P30 Pro a především druhý jmenovaný okamžitě zbořil fotografický žebříček DxOMark. Stal se nejlepším fotomobilem a za sebou nechal i nedávno představený Samsung Galaxy S10+. Nezaostává ovšem ani později oznámený Huawei P30 Lite. V čem vyniká fotoaparát P30 Pro? Co další výbava novinek? A kolik budou stát?

i

Huawei P30 Lite
Článek jsme aktualizovali o novou kapitolu. Přečtěte si o třetím zástupci nové řady – Huawei P30 Lite.

Huawei P30 a P30 Pro: Fotomobil, který posouvá hranice možného – OBSAH

 1. Design Huawei P30 (Pro): Opět kvalitní zpracování a barevné přechody
 2. Oba telefony P30 dostaly OLED displej
 3. Huawei P30 Pro: Nejlepší fotomobil dle DxOMark
 4. Výkon a hardware Huawei P30 (Pro) je ve znamení toho nejlepšího
 5. Kdo jsou konkurenti telefonů Huawei P30 a P30 Pro?
 6. Ve hře je také fotomobil střední třídy Huawei P30 Lite
 7. Huawei P30: Cena a dostupnost

Záznam z představení Huawei P30 (Pro) s českým tlumočením

Design Huawei P30 (Pro): Opět kvalitní zpracování a barevné přechody

Heslem celé akce, která proběhla v Paříži, bylo „Rewrite the Rules of Photography“, tedy v překladu „Přepište pravidla fotografie“. Fotoaparáty řady Huawei P30 byly hlavním motivem odpoledne, nejprve se ale podíváme na jejich design a zpracování. Vzhled je na první pohled modernější. Zmenšil se notch i spodní brada a čtečka se v obou případech nastěhovala pod displej. 

i Huawei P20 a P20 Pro (VIDEORECENZE) – Nejlepší fotomobily v testu

Sklokovová konstrukce je u obou modelů zaoblená na zadní straně a P30 Pro k tomu přidává i zakřivený displej. Oba modely, tedy Huawei P30 a P30 Pro, se budou prodávat v černé, modré a bílé barvě. Poslední dvě jmenované varianty oku polahodí barevnými přechody při náklonech. Z biometrického zabezpečení je třeba zmínit i odemykání pomocí obličeje, které ale na rozdíl od iPhonu XS nebo Huawei Mate 20 Pro funguje jen na 2D principu. I díky tomu však má namísto klasického výřezu jen tzv. kapku.

Huawei P30
Huawei P30 se bude prodávat ve třech barevných provedeních.

Oba telefony P30 dostaly OLED displej

Oba displeje shodně vsadily na OLED technologii a rozlišení 2 340 × 1 080 pixelů, tedy Full HD+. Pokud vám rozlišení nestačí, budete muset sáhnout po modelech Mate, tedy Huawei Mate 20 a Mate 20 Pro. Obě úhlopříčky ale od loňské generace povyrostly. Huawei P30 z 5,8" na 6,1" a P30 Pro z 6,1" na 6,47". Ještě zde máme třetí úhlopříčku, a to 6 palců. Ta bude patřit telefonu Huawei P30 Lite, který se ale oficiálně představí buď ještě v březnu, nebo na začátku dubna.

Huawei P30 Pro
Také Huawei P30 Pro můžete mít v černé, modré a bílé.

Srovnání displeje: Huawei P30, P30 Pro, P20 a Mate 20 Pro

Níže najdete srovnání displejů nových Huawei P30 (Pro) a starší generace Huawei P20 (Pro). Pro zajímavost jsme zařadili i vlajkovou loď druhé půlky roku 2018 – Huawei Mate 20 Pro. Ze srovnání vyplývá zejména to, že Huawei P30 Pro nabízí zatím největší displej z telefonů Huawei. Zároveň i díky kapkovitému výřezu boduje nejlepším poměrem displeje vůči tělu. Na druhou stranu velikost displeje při zachování rozlišení 2 340 × 1 080 px znamená, že P30 Pro má nižší jemnost než Mate 20 Pro a dokonce i než starší P20 a P20 Pro.

i Ještě větší displej bude mít chystaný Samsung Galaxy Note 10, který pravděpodobně nabídne až 6,66" obrazovku.

Dlužno ale upozornit, že nižší hodnotu PPI v případě Huawei P30 Pro v praxi nemáte šanci poznat. Lidské oko není od přibližně 300 PPI schopno jednotlivé pixely rozlišit. Realita je navíc taková, že v rámci šetření baterie telefony automaticky nastavují nižší rozlišení, než je to maximální.

Parametr Huawei P30 Huawei P30 Pro Huawei P20 Huawei P20 Pro Huawei Mate 20 Pro
Úhlopříčka displeje 6,1" 6,47" 5,8" 6,1" 6,39"
Rozlišení displeje 2 340 × 1 080  2 340 × 1 080 2 340 × 1 080 2 244 × 1 080 3 120 × 1 440
Jemnost displeje 422 PPI 398 PPI 429 PPI 408 PPI 538 PPI
Typ displeje OLED OLED IPS OLED OLED
Čtečka otisků prstů v displeji
Poměr velikosti displeje k tělu 85,74 % 88,41 % 80,21 % 81,76 % 87,66 %

Huawei P30 Pro: Nejlepší fotomobil dle DxOMark

Fotoaparáty jsou hlavním trhákem dvojice, zejména pak telefonu Huawei P30 Pro. Ten má ambici přepsat pravidla mobilní fotografie. A zdá se, že se mu to daří, například v žebříčku DxOMark již trůní na prvním místě se ziskem 112 bodů. Zajímavostí ale například je, že ve videu dosáhl P30 Pro o jeden bod méně než starší Huawei P20 Pro. Celkově ale překonává všechny soupeře. Aktuální pořadí nejlepších telefonů vypadá následovně: 

 • 1. Huawei P30 Pro: Celkem 112 bodů
 • 2–4. Huawei Mate 20 Pro: Celkem 109 bodů
 • 2–4. Huawei P20 Pro: Celkem 109 bodů
 • 2–4. Samsung Galaxy S10: Celkem 109 bodů

V čem tkví úspěch Huawei P30 (Pro)? Základem fotosoustavy jednotlivých modelů jsou následující fotoaparáty:

 • Huawei P30: 40Mpx (f/1,8) hlavní objektiv, 16Mpx (f/1,8) ultraširoký objektiv a 8Mpx (f/2,4) teleobjektiv
 • Huawei P30 Pro: 40Mpx (f/1,6) hlavní objektiv, 20Mpx ultraširoký objektiv a 8Mpx (f/3,4) periskop, tedy teleobjektiv

Novinkou u letošních fotoaparátů Huawei P30 je první RYYB senzor (červená, žlutá, žlutá, modrá), který nahrazením zelených pixelů ve výsledku přinese živější barvy a ISO 204800 a v případě P30 Pro až 409600. To by mělo zajistit ještě lepší noční fotky než u P20 Pro. A skutečně tomu tak je, jak jsme mohli sledovat přímo při představování, a to při focení i natáčení videa ve špatných světelných podmínkách.

i Huawei Mate 20 Pro (RECENZE): Nový kandidát na krále telefonů

U telefonů bývá nedostatek světla problémem, Huawei P30 Pro se s tím ale pere srdnatě. Během prezentace to demonstroval při srovnání s iPhone XS Max a Samsung Galaxy S10+. Jak srovnání dopadlo, najdete na momentce z prezentace níže. Jak to Huawei dokázal? Krom umělé inteligence nabízí i rozměrnější senzor (navíc typu RYYB), na který dopadá světlo. Ten je o 125 % větší než v případě iPhone Xs Max a Galaxy S10 Plus. Huawei P30 Pro tak dokáže fotit i v situacích, kdy lidským okem nic neuvidíte.

Huawei P30 Pro, fotoaparát
Srovnání noční fotografie v podání Huawei P30 (Pro) a konkurenčních iPhone Xs Max a Galaxy S10 Plus. 

K dispozici jsou i fotoaparáty se širokoúhlým objektivem, novinkou je ale periskop, který najdeme u modelu Huawei P30 Pro. Má tvar čtverečku a jedná se o první periskop v mobilním zařízení. Nabídne 5násobné bezeztrátové přiblížení (P20 Pro měl 3násobné) a tvar čtverečku má kvůli pravoúhlému lámání světla. 

Huawei P30 Pro, fotoaparát
Pohled na vnitřní optiku fotoaparátu Huawei P30 Pro. Vespod můžeme vidět periskop.

Důvodem jsou omezující rozměry telefonu, které nedovolí jiným způsobem efektivně maximalizovat ohniskovou vzdálenost. Provedení vypadalo při ukázkách efektně. Mohli jsme vidět například až 50× zvětšené záběry, na kterých bylo možné na velkou vzdálenost přečíst malé nadpisy. Huawei P30 Pro má ve fotovýbavě ještě ToF kameru pro práci s hloubkou ostrosti.

Kvalita videa stojí v případě Huawei P30 Pro trošku stranou. Ale i to patří mezi nejlepší. Nabízí navíc i zajímavé vychytávky. Například dokáže snímat video ze dvou kamer s rozdílnou ohniskovou vzdáleností zároveň. Můžete tedy nahrávat jak detail, tak scénu jako celek.

Výkon a hardware Huawei P30 (Pro) je ve znamení toho nejlepšího

O výkon se nemůže starat nikdo jiný než čipset HiSilicon Kirin 980, který známe už z řady Mate 20. K tomu budou mít uživatelé k dispozici 6 nebo až 8 GB paměti RAM a až 256 resp. 512 GB vnitřního úložiště. Chválíme zvětšení kapacit baterií na 3 650 a 4 200 mAh, což by mělo telefonům zajistit minimálně jednodenní výdrž. 

Baterie se samozřejmě nabíjí přes USB-C konektor, pokud ale nemáte rádi kabely, můžete nabíjet i bezdrátově. K dispozici je i reverzní nabíjení. Stačí na záda telefonu přiložit jiný mobil, sluchátka či třeba chytré hodinky. Podmínkou je, aby nabíjené zařízení rovněž podporovalo bezdrátové nabíjení. Reverzní nabíjení je praktickou funkcí, dobře využitelnou například během cestování. Navíc u P30 Pro rychlejší než velmi pomalé nabíjení v případě Huawei Mate 20 Pro. 

Konzervativní uživatelé nebudou mít k dispozici sluchátkový jack, což ale při široké nabídce bezdrátových sluchátek na trhu již nemusí být takový problém.

Parametry/Model Huawei P30 Huawei P30 Pro Huawei P20 Huawei P20 Pro
Úhlopříčka displeje 6,1" 6,47" 5,8" 6,1"
Rozlišení displeje 2 340 × 1 080 px 2 340 × 1 080 px 2 240 × 1 080 px 2 240 × 1 080 px
Typ displeje OLED OLED OLED OLED
Jemnost displeje 422 ppi 398 ppi 429 ppi 408 ppi
CPU HiSilicon Kirin 980 HiSilicon Kirin 980 HiSilicon Kirin 970 HiSilicon Kirin 970
Operační paměť RAM 6/8 GB 6/8 GB 4/6 GB 6/8 GB
Interní úložiště 64/128/256 GB 128/256/512 GB 64/128 GB 64/128/256 GB
Operační systém Android 9.0 Pie Android 9.0 Pie Android 8.1 Oreo Android 8.1 Oreo
Zadní fotoaparát ultraširoký objektiv: 16 Mpx (f/1,8)
hlavní objektiv: 40 Mpx (f/1,8)
teleobjektiv: 8 Mpx (f/2,4)
ultraširoký objektiv: 20 Mpx (f/2,2)
hlavní objektiv: 40 Mpx (f/1,6)
periskop (teleobjektiv): 8 Mpx (f/3,4)
ultraširoký objektiv: 12 Mpx (f/1,8)
hlavní objektiv: 20 Mpx (f/1,6)
ultraširoký objektiv: 20 Mpx (f/1,6)
hlavní objektiv: 40 Mpx (f/1,8)
teleobjektiv: 8 Mpx (f/2,4)
Přední fotoaparát 32 Mpx (f/2,0) 32 Mpx (f/2,0) 24 Mpx (f/2,0) 24 Mpx (f/2,0)
Baterie 3 650 mAh 4 200 mAh 3 400 mAh 4 000 mAh
Rozměry 149,1 × 71,4 × 7,6 mm 158 × 73,4 × 8,4 mm 149,1 × 70,8 × 7,7 mm 155 × 73,9 × 7,8 mm
Hmotnost 165 g 192 g 165 g 180 g
Stupeň krytí IP53 IP68 IP67
Cena od 15 999 Kč od 22 499 Kč od 10 990 Kč od 16 990 Kč

*Ceny jsou platné k 26. 3. 2019

Kdo jsou konkurenti telefonů Huawei P30 a P30 Pro?

Telefony P30 a P30 Pro mají jen málo kompromisů a konkurovat jim mohou opět jen nejlepší modely. První konkurence se rekrutuje z vlastních řad. Jsou jimi Huawei Mate 20 a Mate 20 Pro. Ty bodují vyšším rozlišením, mírně ale zaostávají fotoaparátem. Kvalitativní rozdíly však nejsou výrazné a jazýčkem na vahách tak bude zejména zaměření jednotlivých fotoaparátů. 

Dalšími konkurenty jsou nepochybně nedávno představené telefony Samsung Galaxy S10 a S10+. Zejména v případě „pluskové“ varianty jsou fotoaparáty na podobné úrovni a síly jsou vyrovnané i u funkční výbavy. Rozhodovat tak budou maličkosti, například software a prostředí, tedy grafická nadstavba Androidu 9 Pie

Huawei P30 Pro, fotoaparát
Huawei P30 Pro je nejlepším fotomobilem současnosti. Na druhém a třetím místě jsou rovněž mobily tohoto výrobce, Huawei Mate 20 Pro a P20 Pro.

Ve hře je také fotomobil střední třídy Huawei P30 Lite

O hodně tišší oznámení měl i nejlevnější zástupce nejnovější řady Huawei P30 Lite. O něm se totiž na konferenci vůbec nemluvilo a výrobce jej prostě jen přidal na web spolu s ostatními. Chtěl, aby veškerá pozornost směřovala na vlajkové lodě. To ovšem v žádném případě neznamená, že by Huawei P30 Lite byl špatným modelem.

Huawei P30 Lite
Huawei P30 Lite má také displej Dewdrop. Jméno získal podle tvaru notche, který připomíná kapku rosy. Displej je uzpůsoben pro kvalitní pozorovací úhly a zároveň je šetrný k očím.

Největším tahákem je bezpochyby trojitý fotoaparát pro střední třídu. Hlavní snímač má rozlišení 24 Mpx (světelnost f/1,8) a doplňují jej 8Mpx širokoúhlý objektiv a 2Mpx hloubkový senzor. Na přední straně telefonu se nachází sice jen jeden fotoaparát, za to se ale může pochlubit hned 32 Mpx a světelností f/2,0.

Huawei P30: Cena a dostupnost

Vzhledem k výbavě potěší poměrně příznivé cenovky, zejména s ohledem na konkurenci z řad Samsungu a Applu. Cena Huawei P30 je od 15 999 Kč, cena Huawei P30 Pro pak začíná na 22 499 korunách. A jak je to s jejich dostupností na českém trhu? Levnější model již máme skladem, dražší očekáváme začátkem dubna.

i Mohlo by vás zajímat

Huawei P30 a P30 Pro nejvíce bodují svými fotoaparáty, a to zejména model P30 Pro. Ten se ihned usídlil na prvním místě nejlepších fotomobilů a opět ukázal, co je v mobilní fotografii možné. Nepochybně si tak najde (i P30) své fanoušky, kterým ale kromě kvalitní fotky a videa nabídne i solidní ostatní výbavu.

Huawei P30 (PŘEDSTAVENÍ)

Na mobilní novinky plodný začátek roku pokračuje. Právě byl představen Huawei P30. Akce proběhla v úterý 26. března v Paříži a výrobce na ní ukázal hned trojici modelů – Huawei P30, P30 Pro a P30 Lite. Dle četných úniků jsme již předem měli celkem přesnou představu nejen o vzhledu a výbavě, ale například i o schopnostech fotoaparátu. Ten má nabídnout dosud nevídané věci a kvalitativně překonat dosavadní krále v podobě Huawei Mate 20 Pro a Samsung Galaxy S10.

Huawei P30 (VŠE, CO VÍME) – OBSAH

 1. Design telefonů Huawei P30 projde jen mírnou evolucí
 2. Dražší modely dostanou AMOLED displej, P30 Lite LCD
 3. Fotoaparáty Huawei P30 opět na špičce

Design telefonů Huawei P30 projde jen mírnou evolucí

Design mobilů Huawei P30 se ponese ve stylu stávajících telefonů Huawei včetně jejich předchůdce, řady Huawei P20. Trojice by měla opětovně dostat sklo-kovovou konstrukci s barevnými přechody. Opět nemají chybět tenké rámečky, a to i v případě spodní „brady“ telefonu. Huawei P30 Pro se také bude moci pochlubit zakřiveným displejem, zbylé dva modely (P30 a P30 Lite) obdrží obrazovku plochou.

i Huawei P20 a P20 Pro (VIDEORECENZE) – Nejlepší fotomobily v testu

Displej dostane kapkovitý výřez, nikoli „průstřel“, jaký mají telefony Samsung Galaxy S10. Malý výřez ocení řada uživatelů, koneckonců široký „notch“ byl u Huawei Mate 20 Pro často kritizován. Daní za redukční dietu ale bude absence pokročilé technologie pro odemykání telefonů pomocí snímání obličeje.

Huawei P30
Huawei P30 přijde s kapkovitým výřezem a čtečkou v displeji.

Modul fotoaparátu zůstane na svém tradičním místě, tedy v levém horním rohu. Podle dostupných obrázků se pak design zadních stran bude v detailech lišit. Jak také můžeme vidět, na zádech u modelů Huawei P30 a P30 Pro chybí čtečky otisků prstů, což znamená, že budou zabudované v displeji. Huawei P30 Lite si ponechá čtečku na zádech.

Dražší modely dostanou AMOLED displej, P30 Lite LCD

Ve velikosti displejů zatím není jasno. Některé zdroje se různí zejména u Huawei P30 a P30 Lite, přičemž nejčastěji se v případě dražšího modelu objevuje úhlopříčka 6,1" a u levnějšího modelu 6,15". Shoda panuje snad jen u Huawei P30 Pro, a to na úhlopříčce přibližně 6,4". V typu displejů pravděpodobně nastane mírná změna. Huawei P30 Lite si opět ponechá LCD panel, AMOLED displej ale kromě P30 Pro obdrží i P30.

Huawei P30 Pro
Huawei P30 Pro bude vrcholem nabídky. Největším trhákem má být fotoaparát.

Fotoaparáty Huawei P30 opět na špičce?

Fotoaparáty budou dle všeho opět hlavní devízou telefonů a Huawei otevřeně přiznává snahu o dosažení první příčky v žebříčku DxOMark. Vzhledem k tomu, že už loňský Huawei P20 Pro zůstává pořád na děleném prvním místě, je prakticky jisté, že se to letošním novinkám povede. Čím toho chce dosáhnout?

Především fotoaparátem vrcholného modelu Huawei P30 Pro. Bude trojitý a nabídne schopnost možná až 10násobného přiblížení. Některé zdroje uvádí „pouze“ 8násobný optický zoom, u nějž by zbytek do 10násobného přiblížení obstarala elektronika. O přiblížení se bude starat spodní čtvercový snímač v designu periskopu. Kromě něj fotosoustavu doplní ještě 48Mpx hlavní snímač, širokoúhlý fotoaparát a 3D TOF (Time-of-Flight) senzor pro skenování prostoru, který známe už z Honoru View 20. Podobně na tom, tedy s běžným, širokoúhlým teleobjektivem, má být i model P30. Huawei P30 Lite bude podle předpokladů za dražšími kolegy jistě zaostávat, ale i on má nabídnout kvalitní snímky.

i Kromě telefonů Huawei P30 a P30 Pro by měl výrobce ukázat 26. března v Paříži i další produkty, např. novou generaci hodinek Huawei Watch GT.

Můžeme se těšit i na vylepšený noční režim s ještě lepšími fotkami za zhoršených světelných podmínek. Novinky, především pak Huawei P30 Pro, dle vyjádření viceprezidenta globálního produktového marketingu Clementa Wonga do oblasti fotografie přinesou něco, co „nikdo předtím ještě neudělal“. Sebevědomí tedy představitelům společnosti nechybí, na potvrzení jejich proklamací si ale raději počkáme do doby, kdy telefony vstoupí na trh. Záhy poté vám přineseme recenzi Huawei P30 Pro.

Huawei P30 Lite Huawei P30 Lite

Huawei P30 Lite bude nejlevnější z řady. Lákat bude nižší cenou.

Výkon a hardware telefonů P30 ve znamení toho nejlepšího

Základem Huawei P30 a P30 Pro se stane Kirin 980 z vlastní stáje, který je pořád jedním z nejvýkonnějších procesorů. Spolupracovat bude s až 8 GB paměti RAM. Verze P30 Lite nabídne 4 a 6GB RAMku. Chybět nemá ani podpora rychlého nabíjení, přičemž P30 Pro dostane i rychlé 40W rychlonabíjení. Huawei Mate 20 Pro, stejně jako Samsung Galaxy S10, nabídl reverzní nabíjení a od P30 v této oblasti očekáváme další vylepšení.

i Mohlo by vás zajímat

O mobilních telefonech Huawei P30 se bude po jejich představení nepochybně hodně mluvit. Především pak o modelu P30 Pro, který se pravděpodobně stane nejlepším fotomobilem. Pokud se trojice povede, dost možná pomůže výrobci stanout v prodejích telefonů na samé špičce.

*Ceny jsou platné k 26. 3. 2019

Zdroje: androidcentral.com, trustedreviews.com, techradar.com

Vytisknout
P-DC1-WEB12
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací