Vyberte prvek na stránce, kterého se chyba týká

Prodloužili jsme otevírací dobu našich prodejen, ale pokud nemáte cestu kolem, objednávky nad 4 000 Kč stále doručujeme zdarma!

Black Friday Kup logitech, vyhraj káru

Huawei Watch GT 2 (PREVIEW) – úchvatný design, 14denní výdrž a monitorování stresu

Zobrazit katalog

Již brzy

Aktualizováno

Zatímco někteří výrobci uvádí chytré hodinky jako na běžícím pásu (například Xiaomi nebo Garmin), společnost Huawei volí diametrálně odlišný přístup. Proto jsme na trhu nositelné elektroniky od této značky dosud viděli jen několik málo modelů, a o to více pozornosti si také vysloužila právě představená novinka Huawei Watch GT 2.

huawei; smartwatch; wearables; chytre hodinky; watch gt 2;

Huawei Watch GT 2 – Obsah

  1. 14denní výdrž? Pro Huawei Watch GT 2 žádný problém
  2. Sportovní i elegantní. Vyberte si podle svého
  3. Huawei Watch GT 2 monitoruje i méně známé sporty
  4. Volání, hudba i hlídání stresu
  5. Huawei Watch GT 2: dostupnost a cena

14denní výdrž? Pro Huawei Watch GT 2 žádný problém

Nastává konec každodenního nabíjení a neustálého sledování aktuálního stavu baterie. Chytré hodinky Huawei Watch GT 2 totiž zachovávají tolik oblíbenou přednost svého předchůdce, a tak i tentokrát potěší neuvěřitelnou 14denní výdrží. V dnešní hektické době a při nutnosti dobíjet celou řadu zařízení (smartphone, notebook, tablet) tak máme alespoň o jednu starost méně.

Na trhu lze sice dohledat i chytré hodinky s vyšší výdrží, než nabízí Huawei Watch GT 2, jedná se však o hodnotu dosažitelnou pouze při sledování času, tedy nikoliv všedním užíváním. Naopak zde uváděná 2týdenní hodnota platí pro zcela běžný provoz, takže by nás po zakoupení už nemělo nic překvapit. Výdrž se však liší dle zvolené verze a zatímco 46mm varianta slibuje 2týdenní výdrž, elegantnější 42mm sérii musíme dobít „už“ po týdnu. Při neustále zapnutém GPS a sledování tepu se výdrž sníží na 30 hodin (a 15 hodin u 42 mm), což je sice razantní snížení, avšak u těchto funkcí zcela běžné.

Samotná společnost Huawei dlouhou výdrž Huawei Watch GT 2 vysvětluje svým novým a vůbec prvním čipem pro nositelnou elektroniku Kirin A1. Ten kombinuje nízkou spotřebu energie s vysokým výkonem, který navíc optimalizuje přesně dle aktuální potřeby.

huawei; smartwatch; wearables; chytre hodinky; watch gt 2;
Chytré hodinky Huawei Watch GT 2 mají inovativní čip Kirin A1.

Sportovní i elegantní. Vyberte si podle svého

Pryč je doba, kdy byly chytré hodinky příliš velké, těžké a design hrál až druhé housle. Dnes se výrobci naopak snaží čím dál tím více cílit na vzhled, který je svými parametry pomalu zaměnitelný s klasickými modely. Přesto je mnoho chytrých hodinek stále příliš masivních a častým neduhem je také široký rámeček s nepříliš velkým displejem uprostřed. A právě s tím se u Huawei Watch GT 2 nesetkáme.

Stejně jako u první verze Huawei Watch GT, i tentokrát se setkáváme s velikostmi 42 a 46 mm. Podíváme-li se ale na přesné rozměry Huawei Watch GT 2, všimneme si důležitých rozdílů. Tělo se oproti předchozímu modelu zmenšilo: u 46mm velikosti dostáváme průměr 45,9 mm místo původních 46,5 mm, zatímco tloušťka 10,7 mm znamená ztenčení o 0,1 mm. Větší rozdíly ovšem najdeme u 42mm verze, kde místo původních 42,8 mm získáme příjemných 41,8 mm. Zvláště obdivuhodná je přitom malá tloušťka, kde se z 10,5 mm dostáváme na fantastických 9,4 mm.

huawei; smartwatch; wearables; chytre hodinky; watch gt 2;
Přehled všech představených edicí chytrých hodinek Huawei Watch GT 2. 

Nejedná se přitom o pouhé zmenšení hodinek, o čemž vypovídá zachování jak totožné výdrže, tak velikosti displeje. Právě displej u 46mm verze Huawei Watch GT 2 znovu odpovídá 1,39 palce a špičkovému rozlišení 454 × 454 px, zatímco 42mm modely nabízí 1,2 palce s odpovídajícím rozlišením 390 × 390 px. I tentokrát naše oči spočinou na AMOLED dotykovém displeji, který je sice dražší, avšak nabízí famózní barvy, nejvěrnější černou a mimo jiné také nejlepší možnou čitelnost na sluníčku.

Stejně jako předchozí model, i chytré hodinky Huawei Watch GT 2 byly představeny v několika verzích. 46mm velikost nabízí edici sportovní (Black Stainless Steel), klasickou (Stainless Steel) a elitní (Titanium Grey Stainless Steel). Menší 42mm verzi chybí prstenec s čísly, a působí tak mnohem elegantněji. Pořídit si ji můžeme ve sportovní (Black Stainless Steel), klasické (Stainless Steel) a elegantní (Rose God Stainless Steel) edici. Edice se vedle odlišného pouzdra liší také vzhledem řemínků, kde se rozšířil výběr z původních šesti barev na osm. Řemínky jsou navíc vyměnitelné.

huawei; smartwatch; wearables; chytre hodinky; watch gt 2;
Huawei Watch GT 2 jsou vodotěsné do 50 metrů a umožňují i monitoring plavání.

Huawei Watch GT 2 monitoruje i méně známé sporty

Přestože na trhu najdeme mnoho chytrých hodinek slibujících monitorování sportovních aktivit, mnohdy jsme nuceni spokojit se s několika málo režimy (sporty), které se výrobce zrovna rozhodl nabídnout. Některé sporty bývají podporovány častěji než jiné a jsou to právě chytré hodinky Huawei Watch GT 2, které vedle standardních režimů nabízí i některé bonusové. Jde například o veslovací trenažér, a dokonce i triatlon. Je však také pravda, že u jiných hodinek můžeme najít zase jiné sporty, jako je třeba lyžování. Pro člověka, který aktivně dělá některý z těchto sportů, je při výběru nových hodinek taková podpora často klíčová. Díky vodotěsnosti 5 ATM můžeme s hodinkami zároveň plavat a svůj výkon si jednoduše nechat změřit. Při plavání však nejsou doporučovány kovové a kožené pásky.

Z běžnějších režimů tu najdeme cyklistiku, běhání, eliptický trenažér, zatímco při turistice zase oceníme zabudovaný barometr zaznamenávající tlak, výškoměr, kompas a samozřejmě také technologie GPS a GLONASS. Jmenované funkce doplňuje režim volného tréninku, využitelný pro vše ostatní. Vedle měření všech důležitých údajů nabízí Huawei Watch GT 2 i tréninková doporučení. Předinstalováno je také přes 10 běžeckých kurzů a k dispozici je i namluvený průvodce. Jde kupříkladu o kurz pro začátečníky, pro hubnoucí uživatele či ty, kteří chtějí zvýšit svou vytrvalost. Vedle přímého sportování využívají Huawei Watch GT 2 vylepšené verze TruSeen™ 3.5 pro zaznamenávání tepové frekvence po celý den. Samozřejmostí je pak monitoring celkové pohybové aktivity, ať už jde o počet kroků, nebo třeba spálené kalorie.

huawei; smartwatch; wearables; chytre hodinky; watch gt 2;
Trénujete na veslovacím trenažéru? Chytré hodinky Huawei Watch GT 2 budou vaším chytrým asistentem.

Volání, hudba i hlídání stresu

Huawei Watch GT 2 jsou výbornou volbou také pro nesportovce. Vedle klasických funkcí, jako jsou notifikace, SMS zprávy, e-maily, kalendář, počasí, alarm, stopky, časovač nebo hledání telefonu, lze skrze novou verzi Bluetooth 5.2 také telefonovat. Dále chytré hodinky Huawei Watch GT 2 nabízí poslech hudby a díky vnitřnímu úložišti 2 GB zvládnou pojmout až 500 skladeb. Ty lze následně přehrát prostřednictvím bezdrátových sluchátek, čímž vzniká výborná kombinace třeba pro nerušené běhání. Nechybí ani Always-on režim, tedy neustálé zobrazování nejdůležitějších informací, aniž by bylo potřeba hodinky probouzet.

V současné hektické době zaujme také funkce monitorování stresu. Ta je zřejmě spíše orientační, protože je vypočítávána skrze jiné měřitelné údaje, přesto se však takový údaj může hodit. O přehled celodenního stresu se stará technologie TruRelax™, která umožní rozpoznat, kdy je třeba dát si dechové cvičení nebo si provětrat hlavu. Důležitou úlohu v životě hraje samozřejmě také spánek, a tak Huawei Watch GT 2 nabízí funkci Huawei TruSleep™ 2.0, která rozezná šest častých problémů spánku a umí navíc doporučit i návrhy na zlepšení. Chytré hodinky Huawei Watch GT 2 podporují chytré telefony s operačními systémy Android 4.4, iOS 9.0 a novějšími verzemi.

huawei; smartwatch; wearables; chytre hodinky; watch gt 2;
Huawei Watch GT 2: vlevo měření stresu (42 mm), vpravo celodenní přehled aktivit (46 mm).


Huawei Watch GT 2: dostupnost a cena

Česká cena chytrých hodinek Huawei Watch GT 2 zatím nebyla stanovena. Při představení však byla prozrazena cena zahraniční, což pro základní orientaci samozřejmě stačí. Za větší 46mm verzi zaplatíme 249 euro, tedy zhruba 6 500 Kč. Za menší velikost, 42 mm, z peněženek vytáhneme 229 euro, tedy asi 6 000 Kč. Začátek prodeje se očekává již v říjnu 2019. Zatím bohužel není jisté, které edice u nás budou dostupné.

i Mohlo by vás zajímat

Huawei Watch GT 2 jsou opravdu povedené hodinky, které zachovávají výborný displej i špičkovou výdrž, zatímco nabízí všechny důležité chytré funkce od volání přes nepřetržité sledování tepu až po monitoring pohybu, spánku nebo stresu. Zároveň tento model obdržel nový čip, kompaktnější tělo, a ve finále tak máme k dispozici hodinky, které nejsou zbytečně masivní. Vzhledem k nabízeným parametrům je cena relativně nízká a určitě zde můžeme ocenit poměr cena/výkon. 

Huawei Watch GT 2 Black Fluoroelastomer Strap - Chytré hodinky
Nové
Huawei Watch GT 2 Black Fluoroelastomer Strap
Chytré hodinky - unisex s měřením tepu ze zápěstí, výpočet kalorií, měření vzdálenosti, monitoring spánku, GPS, barometr, výškoměr, kompas, senzor pro intenzitu světla, připojení pomocí Bluetooth, stav baterie, přehrávač hudby, notifikace z mobilu, hledání telefonu, možnost volání (s vloženou SIM kartou), hodnota vodotěsnosti 50 m (5 ATM), kompatibilní s Android a iOS, kapacita úložiště 4000 MB, materiál řemínku: silikon, materiál pouzdra: kov

5 989,- bez DPH 4 950,-
Koupit
Na cestě > 5 ks
Očekáváme 25.11.2019
Objednací kód: HU4692b1
Huawei Watch GT 2 Brown Leather Strap - Chytré hodinky
Nové
Huawei Watch GT 2 Brown Leather Strap
Chytré hodinky - unisex s měřením tepu ze zápěstí, výpočet kalorií, měření vzdálenosti, monitoring spánku, GPS, barometr, výškoměr, kompas, senzor pro intenzitu světla, připojení pomocí Bluetooth, stav baterie, přehrávač hudby, notifikace z mobilu, hledání telefonu, možnost volání (s vloženou SIM kartou), hodnota vodotěsnosti 50 m (5 ATM), kompatibilní s Android a iOS, kapacita úložiště 4000 MB, materiál řemínku: kůže, materiál pouzdra: kov

5 989,- bez DPH 4 950,-
Koupit
Na cestě > 5 ks
Očekáváme 25.11.2019
Objednací kód: HU4692b2
5 999,- bez DPH 4 958,-
Koupit
Přijímáme předobjednávky
Objednací kód: HU4692b3
Nové
6 999,- bez DPH 5 784,-
Koupit
Přijímáme předobjednávky
Objednací kód: HU4692b4
0
Vytisknout
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Jak nakoupit
Tipy na vánoční dárky Zobrazit
WEB3
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi