AlzaPlus Q4 AlzaPlus Q4

iPhone 11 (INFORMACE): vyšší výkon, větší odolnost i trojitý fotoaparát

Zobrazit katalog

Článek

Aktualizováno 

Stejně jako každý rok, i letos bylo představení nových telefonů společnosti Apple enormně sledovanou událostí. Nové přírůstky se jmény iPhone 11, iPhone 11 ProiPhone 11 Pro Max se prodávají od 20. září a přinášejí několik vylepšení. Zajímavých upgradů se dočkaly například fotoaparáty, kterými jsou telefony osazeny. Co nyní umí? A co zbytek, design, hardware? Vše o nových chytrých telefonech s vykousnutým jablkem najdete v následujících odstavcích. Samozřejmě nezapomeneme ani na 10,2palcový tablet a Apple Watch Series 5, který Apple představil spolu s novými iPhony.

iPhone 11 (PREVIEW): vyšší výkon, větší odolnost i trojitý fotoaparát – OBSAH

 1. iPhone 11, Pro a Pro Max opět ve špičkovém zpracování
 2. iPhone 11 Pro (Max): nejlepší displej ze všech iPhonů
 3. Fotoaparáty nyní umí i noční režim
 4. Nové iPhone 11 jsou opět nejvýkonnějšími telefony
 5. iPhone Pro a Pro Max poprvé dostávají rychlonabíječku
 6. iPhony 11 profitují i z dobře vyladěného iOS 13
 7. iPhone 11 a 11 Pro (Max) optikou zahraničních recenzí
 8. iPhone 11, iPhone Pro a iPhone Pro Max: cena a dostupnost
 9. Apple TV+ bude streamovací služba pro zařízení Apple
 10. iPad 7. generace přináší i přepracovaný iPadOS
 11. Apple Watch Series 5 – nové funkce, nové provedení

iPhone 11, Pro a Pro Max opět ve špičkovém zpracování

Design se od minulé generace, tedy iPhonu Xr, Xs a Xs Max, nijak významně nepozměnil, rámečky však stále patří k nejtenčím. Pozitivem také je, že okraje jsou všude stejně široké (či úzké, chcete-li). A to vypadá lépe než u konkurence, která má sice po stranách rámečky tenčí, dole ovšem zpravidla zůstává „brada“. Nové jsou ale barvy. Letošní telefony řady iPhone 11 se prodávají v těchto odstínech:

 • iPhone 11 – fialová, žlutá, zelená, černá, bílá, červená (PRODUCT RED)
 • iPhone 11 Pro – půlnoční zelená, stříbrná, vesmírně šedá, zlatá
 • iPhone 11 Pro Max – půlnoční zelená, stříbrná, vesmírně šedá, zlatá
iPhone 11
Apple iPhone 11 nabízí širokou paletu atraktivních barevných variant.

Větší změny se udály na zadní straně. Nově zde vidíme čtvercovou kapličku pro dva, resp. tři fotoaparáty, které nové iPhone 11 již na první pohled odlišují od předešlé generace. Další novinkou je matné sklo a také, vůbec poprvé, přesunutí loga z horní části doprostřed. Důvodem je fakt, že logo by příliš blízko fotomodulu nevypadalo dobře.

iPhone 11
Apple iPhone 11 Pro je kompaktnější z dvojice modelů Pro – na výšku je oproti iPhone 11 Pro Max nižší o 14 mm.

Čím nová generace iPhone 11 potěšila, je zvýšená odolnost dle certifikace IP68, která zajišťuje půlhodinový pobyt v hloubce 2 metry v případě iPhone 11, a dokonce 4 metry u modelů iPhone 11 Pro a 11 Pro Max.

iPhone 11 Pro (Max): nejlepší displej ze všech iPhonů

Displeje iPhonů 11 na první pohled zůstaly bez výraznějších změn, zdání ale může klamat. Modely iPhone 11 Pro a iPhone 11 Pro Max totiž dostaly do vínku Super Retina XDR displej. Hlavní vylepšení pak představuje navýšení maximálního jasu. Zatímco iPhone XS Max se chlubil hodnotou 625 nitů, iPhone 11 Pro (Max) posunul laťku na 800 nitů. Displej tak bude výborně čitelný i venku na přímém slunci. A to není nejvyšší hodnota, kterou je schopen displej schopen zářit – při prohlížení obsahu s vysokým dynamickým rozsahem (HDR) činí jeho jas dokonce 1 200 nitů. Pokud se tedy například díváte na film s noční oblohou a ve scéně dojde k výbuchu, pixely v jasné oblasti rozsvítí displej až na 1 200 nitů, přičemž ostatní pixely jsou zcela černé.

i iPhone Xs (Max): Jak obstál v naší videorecenzi?

Úhlopříčky nových telefonů zůstaly na 5,8 a 6,5 palcích, iPhone 11 si ponechal 6,1palcový LCD panel s rozlišením HD+. Nižší rozlišení iPhone 11 koresponduje s velikostí úhlopříčky. Samotná jemnost displeje činí 326 ppi, což plně dostačuje – lidské oko totiž vyšší jemnost není ani schopno vnímat. Navíc má HD+ rozlišení výhodu v delší výdrži na baterii, jež je nyní dle výrobce oproti iPhone Xr i vlivem úspornějšího procesoru dokonce o hodinu delší.

iPhone 11 Pro Max
Apple iPhone 11 Pro (Max) nabídne Super Retina XDR displej s jasem 800 nitů, v případě prohlížení HDR obsahu pak dokonce až 1 200 nitů.

Fotoaparáty nyní umí i noční režim

Trendem jsou dvojité a trojité fotoaparáty a Apple v této oblasti nemohl zůstat pozadu. Nejlevnější iPhone 11 nyní operuje se dvěma 12Mpx snímači (primární a ultraširoký), iPhone Pro (Max) se třemi. K hlavnímu přidávají ultraširoký fotoaparát a teleobjektiv, který zvládne až 4násobný optický zoom (2× přiblížení a 2× oddálení) a 6násobný digitální zoom. A kvalita fotografií není, jak se ukazuje z recenzí i praxe, pouhou marketingovou vějičkou. Výsledky jsou skutečně obdivuhodné.

iPhone 11
Fotoaparát smartphonu Apple iPhone 11 Pro (Max) svým výrazným designem mnohé překvapil.

iPhony 11 Pro nyní umí pořizovat také ultraširoké záběry a nově zvládají i noční režim, jenž se dle potřeby aktivuje automaticky, avšak nelze jej zapnout ručně. Apple se během keynote chlubil působivými ukázkami s nočním režimem i bez něj a také fotkami, které měly demonstrovat dostatek detailů. Vylepšený je i portrétní režim, jenž – a to platí pro iPhone 11 i 11 Pro (Max) – pomocí funkce Smart HDR nové generace snímá obličeje jinak než ostatní předměty v záběru. Tváře poté citlivě přisvěcuje a nechává jim přirozené barvy. 

iPhone 11
iPhone 11 Pro (Max) nabízí ultraširoký objektiv, širokoúhlý objektiv a teleobjektiv. Fotoaparát díky tomu vyniká nepřebernými tvůrčími možnostmi.

Video samozřejmě stranou nezůstalo. Zajímavou možností je v aplikaci Filmic natáčet různými fotoaparáty zároveň. Mimochodem, při natáčení lze použít zvukový zoom a novinkou je tzv. rychlé nahrávání (funkce QuickTake), kdy dlouze podržíte závěrku a automaticky se spustí nahrávání videa. Když ji pustíte, natáčení se stopne. Pokud ale chcete pokračovat v natáčení videa a nechce se vám držet prst na spoušti, přejeďte prstem doprava. Přejetím doleva zachytíte sekvenci fotek.

iPhone 11
Zde je pohled na přední i zadní fotoaparáty dvojice iPhone 11 Pro a 11 Pro Max. Design je na první pohled velmi neobvyklý.

Přední kamerka má shodně 12 Mpx a umožňuje například i zpomalené video, tzv. slofie, tedy slow-mo selfie. Počet snímků za sekundu činí v případě Full HD rozlišení 120, v případě 4K je to 60 snímků. Při focení selfíček kamera automaticky odzoomuje, aby se toho do záběru vešlo víc.

iPhone 11
Noční režim telefonů iPhone 11 dokáže zachytit působivé snímky i ve slabě osvětleném prostředí. A to i bez využití blesku, díky čemuž mají fotografie věrnou atmosféru.

Nové iPhone 11 jsou opět nejvýkonnějšími telefony

V oblasti výkonu došlo k nasazení - dle slov výrobce - nejrychlejšího čipsetu ve světě mobilních telefonů: A13 Bionic. Procesorem jsou osazeny všechny tři nové telefony iPhone 11, což jen dokládá, že i nejlevnější verze patří mezi výkonnostní špičku.

A13 Bionic má stále dvojici výkonných a čtveřici úsporných jader. Celkem disponuje 8,5 miliardy tranzistorů, což je oproti 6,9 miliardy u staršího A12 Bionic výrazný nárůst. A odpovídá tomu i navýšení výkonu. Koneckonců posuďte sami:

 • Telefony iPhone 11 jsou při využití dvojice výkonných jader procesoru až o 20 % rychlejší a až o 40 % úspornější.
 • Telefony iPhone 11 jsou při využití čtveřice úsporných jader až o 20 % rychlejší a až o 25 % úspornější.

Pokud jste milovníci her, potěší vás i navýšení grafického výkonu. GPU je u telefonů iPhone 11 až o 20 % rychlejší a až o 30 % úspornější. Zefektivnila se i jednotka strojového učení, tedy Neural Engine. Teď je rychlejší až o 20 % a spotřebovává zhruba o 15 % méně energie.

Navýšení se dočkala i paměť RAM. V případě iPhone 11 poskočila ve srovnání s iPhone XR ze 3 na 4 GB RAM, u iPhone 11 Pro (Max) zůstala na stejné hodnotě, tedy na 4 GB RAM. 

Součástí čipsetu je i nový koprocesor U1, jenž díky technologii Ultra Wideband (UWB) monitoruje pohyb iPhonů v prostoru tím, že lokalizuje ostatní Apple zařízení se stejným čipem. Jedná se o ultra-širokopásmové připojení s krátkým dosahem a nízkou spotřebou, které je schopno přesnější detekce pozice v místnosti než Bluetooth nebo WiFi. Funkci lze u nových iPhonů použít při posílání souborů přes AirDrop. Namíříte na konkrétní osobu a systém ji upřednostní. To je ale teprve začátek, jak Apple sám tajemně uvádí. V budoucnu by mohl technologii využít např. i při hledání ztracených předmětů s přesností na centimetry.

iPhone 11
I nejlevnější iPhone 11 se pyšní procesorem A13 Bionic, který dle výrobce aktuálně drží titul nejvýkonnějšího mobilního CPU.

Apple mírně upravil i velikosti vnitřního úložiště. iPhone 11 nyní můžete mít ve verzích se 64, 128 a 256 GB. Verze iPhone 11 Pro (Max) nebude dostupná se 128 GB, namísto toho si ale bude možno pořídit verzi s 512 GB interní paměti.

 i Nové iPhone 13 jsou tu. Vše potřebné o nových modelech se dozvíte v článcích:

iPhone 11 Pro a Pro 11 Max poprvé dostávají rychlonabíječku

K nárůstu došlo i u baterií, jež nyní oplývají kapacitami 3 110 mAh, 3 046 mAh a 3 969 mAh. Reálná výdrž je docela slušná, při velmi aktivním testování (při kontinuálním procházení webu) se výdrž všech tří variant zastavila něco málo pod dvanácti hodinami (nejhůř je na tom tedy varianta Pro, která nedosáhla ani na jedenáct a půl hodiny...). Při běžném používání by tak nejnovější iPhony měly bez problémů zvládnout jeden trochu delší den. Apple se navíc letos poprvé odhodlal k přibalení rychlonabíječky. iPhone 11 Pro a 11 Pro Max totiž nyní v základní výbavě dostávají 18W nabíječky (s USB-C konektorem). iPhone 11 si ponechává 5W adaptér s konektorem USB-A.

Parametry/Model iPhone 11 iPhone 11 Pro iPhone 11 Pro Max
Úhlopříčka displeje 6,1" 5,8" 6,5"
Rozlišení a typ displeje 1 792 × 828 px, Liquid Retina (LCD), 326 ppi 2 436 × 1 125 px, Super Retina XDR (OLED), 458 ppi 2 688 × 1 242 px, Super Retina XDR (OLED), 458 ppi
Poměr stran 19,5 : 9 19,5 : 9 19,5 : 9
Procesor Apple A13 Bionic Apple A13 Bionic Apple A13 Bionic
Operační paměť RAM 4 GB 4 GB 4 GB
Interní úložiště 64/128/256 GB 64/256/512 GB 64/256/512 GB
Operační systém iOS 13 iOS 13 iOS 13
Zadní fotoaparát 12 Mpx (f/1,8) + 12 Mpx (f/2,4, 120°) 12 Mpx (f/1,8) + 12 Mpx (f/2,4, 120°) + 12 Mpx (f/2,4) 12 Mpx (f/1,8) + 12 Mpx (f/2,4, 120°) + 12 Mpx (f/2,4)
Přední fotoaparát 12 Mpx 12 Mpx 12 Mpx
Baterie 3 110 mAh 3 046 mAh 3 969 mAh
Rychlonabíjení
Rozměry 150,9 × 75,7 × 8,3 mm 144 × 71,4 × 8,1 mm 158 × 77,8 × 8,1 mm
Hmotnost 194 g 188 g 226 g
Umělá inteligence
Cena  Cena od  Cena od  Cena od
iPhone 11
V balení iPhone 11 Pro (Max) najdete i 18W rychlonabíječku.

iPhony 11 profitují z dobře vyladěného iOS 13

Operační systém iOS je dlouhodobě velkou předností telefonů iPhone. Ve verzi iOS 13 přináší několik příjemných vylepšení, například tmavý režim či další zrychlení oproti předchůdci. Zde je výčet těch největších novinek:

 • Zrychlení Face ID o 30 %. Rozpoznávání obličeje nyní navíc funguje na větší vzdálenost a ve více úhlech.
 • Aplikace se v iOS 13 spouštějí až 2× rychleji.
 • Aplikace jsou o 50 % menší při stahování a o 60 % menší při aktualizaci.
 • Dark mode – iOS lze nyní používat i v tmavém režimu.
 • Sign In with Apple – přihlásit se přes Apple. Na soukromí zaměřený způsob přihlašování na webových stránkách pomocí Apple ID.
 • Omezení polohy – uživatel bude mít větší kontrolu nad tím, jak a kdy aplikace přistupují k jeho údajům o poloze.
 • Swipování při psaní – proprietární klávesnice v iOS nyní umožňuje psaní pomocí swipování.
 • Najít – nová aplikace, která kombinuje dřívější Najít iPhone a Najít přátele.
 • Vylepšené aplikace – téměř všechny aplikace se dočkaly větších či menších upgradů, ať už po funkční, či designové stránce.
 • Nové rozhraní hlasitosti – letitý indikátor změny hlasitosti se dočkal designových změn.

iPhone 11 a 11 Pro (Max) optikou zahraničních recenzí

Zahraniční recenze iPhone 11 a 11 Pro (Max) vesměs pějí chválu na baterii, výkon i fotoaparát. Co konkrétního uvádí? Podívejte se také na několik videorecenzí.

Server TechRadar.com si hned v úvodu své recenze verze iPhone 11 Pro Max klade otázku: iPhone je větší, iPhone je lepší – ale stačí to? Apple podle nich telefon doslova nacpal tím nejlepším, čím mohl, ale nakonec je novinka spíše určena pro fanoušky značky či pro ty, kteří skutečně ocení (a využijí) čočku fotoaparátu navíc a velkou výdrž baterie. Chválí fotoaparát, přičemž tím největším plusem je noční snímání. „Z noci se téměř stane den,“ píše Gareth Beavis. Skvělý je rovněž displej, jenž si spolehlivě poradí s HDR obsahem. Není pochyb o tom, že se jedná o dosud nejpokročilejší iPhone, nicméně největším neduhem zůstává cena. Máme tu čest s jedním z nejdražších chytrých telefonů na trhu. Nižší varianty jsou však levnější, nejnižší má dokonce příznivější cenovku než loňský nejprodávanější model iPhone Xr – ale přidává lepší fotoaparát.

Je až s podivem, že v CNN svou recenzi začali velmi podobně – jen si hned odpověděli. „Když to nejlepší je dostatečné.“ Na začátku poukazují na zřejmá negativa, nad nimiž nelze dělat nic jiného než kroutit hlavou. iPhony nepodporují 5G a vlastně vypadají stejně jako předchozí modely. I zde chválí trojitý fotoaparát u varianty Pro (byť nejsou úplně spokojeni s jeho designem, který připomíná „uši Mickeyho Mouse“). Chvála jde směrem k OLED displeji a jeho jasným barvám, které jsou ideální pro již zmíněné HDR, s jehož tvorbou si telefon poradí rovněž na vysoké úrovni. Závěrem: Není to telefon, z něhož by vyloženě spadla čelist. Spíše jen ukracuje čekání na 5G iPhone.

Pro web Hardwarezone.com je nový iPhone 11 špičkovým telefonem, který ohromí displejem, výbavou a fantastickou kamerou. V detailech je výsledek shodný s těmi ostatními, jen poukazují na zajímavou věc. Cenový rozdíl mezi iPhone 11 a iPhone 11 Pro je příliš velký na to, aby opodstatnil nevelké rozdíly ve výbavě. „iPhone 11 nabízí 90 % výkonu a výbavy iPhone 11 Pro za 70 % ceny“. Jejich rada je prostá: Chcete-li ušetřit, rozhodně se vyplatí verze bez Pro v názvu, ošizeni prakticky nebudete. Přijdete jen o teleobjektiv a větší odolnost proti vlhkosti, budete mít pomalejší 4G připojení a slabší nabíječku. Telefon bude také mírně těžší. Ale to jsou dle recenzenta opravdu jen drobnosti.

Zde jsou další videorecenze:

Známý tech YouTuber Marques Brownlee v tomto videu rozebírá iPhone 11 Pro Max. Líbí se mu matný povrch Pro verzí a ani design fotomodulu dle něj nevypadá tak strašně, jak se zdál z renderů. Co říká na zbytek?
Podle recenze webu AppleInsider se vzhledem k tomu, že nové iPhony mají výrazně delší výdrž, nejvyšší výkon a vylepšený fotoaparát, jedná o velký krok kupředu pro jablečné telefony. A to i přes nijak nový design. V recenzi iPhone 11 Pro můžeme vidět porovnání výkonu s iPhonem Xs i pohled na jeho fotografické schopnosti.
iPhone 11 Pro si proklepnul také web The Verge. Recenzent Nilay Patel začal tím, že netuší, proč Apple letošní modely obohatil přídomkem Pro, byť oproti loňským iPhonům se jedná o zdařilý upgrade. Dodává ale, že i když je iPhone 11 Pro Max špatný název, je to skvělý telefon. Recenze se hodně věnuje oproti Xs enormně vylepšenému fotoaparátu, který porovnává s Xs, Pixelem 3 a Galaxy Note10.
Stejný web si pochvaluje i iPhone 11. Má jej za velmi dobrý telefon s jedním z nejlepších fotoaparátů, který navíc stojí méně než předchůdce. Recenze se opět hodně zabývá fotoaparátem.

iPhone 11, iPhone 11 Pro a iPhone 11 Pro Max: cena a dostupnost

Cena nových iPhone 11 zůstala při jejich uvedení z meziročního pohledu bez větších změn. Jednotlivé paměťové varianty všech modelů si můžete koupit za níže uvedené částky.

Cena iPhone 11

Cena iPhone 11 Pro

Cena iPhone 11 Pro Max

i Apple Pay v Česku: Jak a kde platit pomocí iPhone a Apple Watch?

Apple TV+ bude streamovací služba pro zařízení Apple

Pokud rádi sledujete seriály a filmy, nová služba Apple TV+ vám udělá radost. Jedná se totiž o novou streamovací službu pro všechna zařízení Apple. Služba začne fungovat už tento rok, konkrétně 1. listopadu, s několika exkluzivními pořady. Každý měsíc by pak měly přibývat nové. Cena bude velmi příjemná – 4,99 dolaru na měsíc pro celou rodinu, což je asi 150 Kč. Pokud si navíc koupíte některé ze zařízení Apple, dostanete jeden rok této služby zcela zdarma. Celou streamovací službu Apple uvedl následujícím trailerem na seriál See.

iPad 7. generace přináší i přepracovaný iPadOS

I v roce 2019 jsme se dočkali další generace iPadů. Tam jsme se dočkali pár hezkých novinek, i když rok 2019 bude pro iPady znamenat víceméně jen upgrade parametrů. Mezi největší novinky patří zvětšení Retina displeje na hodnotu 10,2" a přepracovaný operační systém, jenž nyní nese jméno iPadOS. Pěknou přidanou hodnotu tvoří i Smart Connector, který umožňuje třeba připojení externí klávesnice.

Velkou část konference si zabral přepracovaný operační systém iPadOS, který se pyšní značně příjemnějším a efektivnějším prostředím. Všechno začíná již u nového homescreenu, ale asi nejhezčí vylepšení představuje multitasking. V novém operačním systému totiž můžete kompletně plynule přepínat mezi různými okny, otevírat více aplikací najednou a nově využívat i plovoucí klávesnici. Nová gesta dostal i Apple Pencil.

Co se týče konstrukce, těšit se můžete na 100% recyklovaný hliník, z něhož bude nyní Apple pravděpodobně vyrábět všechna nová zařízení, která byla dříve z běžného hliníku. V iPadu najdete procesor Apple A10 Fusion, výdrž by měla dosahovat hodnot okolo 10 hodin. Na trh se novinka dostane již 30. září za cenu 329 dolarů, předprodej pak byl spuštěn zároveň s představením. K nákupu každého zařízení Apple nyní navíc získáte rok služby Apple TV+ zdarma.

Apple Watch Series 5 – nové funkce, nové provedení

Apple letos představil také novou verzi svých chytrých hodinek Apple Watch 5. generace. Celou první část oznámení věnovali zaměstnanci Apple povídání o bezpečnostních funkcích. Zdraví totiž u nové verze stavěli opravdu hodně vysoko. Apple Watch Series 5 ve spojení s WatchOS 6 tak kromě známého měření tepu, EKG či zaznamenání pádů změří i hladinu okolního hluku, čímž samozřejmě chrání sluch. Pro dámy je zde i možnost sledování menstruačního cyklu a jeho zdravotních souvislostí.

i

Více o Apple Watch 5 v našem preview.

Apple u své Watch Series 5 výrazně přepracoval displej. Pojmenoval jej „Always-On Retina Display“, tedy stále zapnutý displej. Oproti předchozím generacím se hodinky při nepoužívání pouze ztmaví a v podstatě se přenesou do úsporného režimu. Všechny důležité informace jako čas, datum, statistiky o aktivitě apod. ovšem stále vidíte.

Displeje Apple Watch Series 5 se týká také zbrusu nová technologie LTPO panelu. Ten umožňuje variabilní obnovovací frekvenci od běžných 60 Hz až na pouhý 1 Hz, na nějž se dostanete právě při úsporném režimu hodinek. Díky tomuto pak hodinky stále vydrží až 18 hodin na jedno nabití, a to i přesto, že displej se vlastně nikdy úplně nevypne.

Apple Watch 5
Displej, který se nikdy nevypíná, možná může zprvu znít jako velká zátěž na baterii. Vyladěné komponenty však údajně budou zajišťovat maximální výdrž i se všemi novými funkcemi.

WatchOS 6 pak přichází s různými novými funkcemi z hlediska softwaru. Asi nejzásadnější z novinek je vylepšená aplikace map a hlavně integrovaný kompas. Ten nezobrazuje pouze směr, kterým se díváte, ale také vaše přesné souřadnice, nadmořskou výšku i převýšení. Hodinky navíc bude možné propojit s chytrou domácností, samozřejmostí je i vylepšená Siri a NFC čip.

Hodinky Apple Watch Series 5 přijdou v několika provedeních. Nejlevnější budou vyráběny, stejně jako iPady, z recyklovaného hliníku. K dispozici bude dále i verze vyrobená z nerezové oceli a vůbec poprvé i ze speciálně upraveného titanu. Vrací se také oblíbené modely Nike+ a verze ze zirkonové keramiky. Pro fajnšmekry jsou samozřejmostí modely Hermes s koženým páskem, které budou nově prodávány i v elegantní černé barvě. Hodinek se dočkáme již 20. září s cenou od 11 690 Kč.

Souběžně s Apple Watch Series 5 zůstanou i nadále v prodeji Apple Watch Series 3, které budou citelně zlevněny. 

Apple Watch 5 Nike
Nové Apple Watch Series 5 budou opět dostupné i ve verzi Nike+.
i Mohlo by vás zajímat

Telefony řady iPhone 11 přináší vylepšení hrubého výkonu i některé zajímavé novinky. Dobrou zprávou je, že Apple ponechal ceny na přibližně stejné úrovni jako u loňských modelů a v případě iPhonu 11 ji dokonce snížil.

Textový přepis představení telefonů iPhone 11

Apple Special Event

Novinky společnosti Apple živě s profesionálním tlumočením!

Zveřejnil(a) Alza.cz dne Úterý 10. září 2019

 • 20:41 – Bohužel nedošlo na žádné „One more thing...“.
 • 20:40 – Tim Cook hodnotí dnešní prezentaci a těší se na 20. září, kdy dojde i na znovuotevření Apple Store na Fifth Avenue v New Yorku. Tím však prezentace končí.
 • 20:38 – Nyní se Apple věnuje novinkám ve svých obchodech Apple Store. Aktuálním vylepšením je možnost sestavit si vlastní Apple Watch přímo na místě nebo nový iPhone za měsíční paušál.
 • 20:33 – iPhone 11 Pro začne na 999 dolarech, iPhone 11 Pro Max na 1 099 dolarech za 64GB variantu. První majitelé se dočkají už 20. září.
 • 20:30 – iPhone 11 Pro je doposud nejlepší iPhone vůbec.
 • 20:28 – V aplikaci Showing Filmic bude možné současně točit přední i zadní kamerou.
 • 20:24 – Záznam videa samozřejmě ve 4K při 60 FPS. Všechny tři kamery fungují stejně a mezi jednotlivými objektivy lze okamžitě přepínat. K dispozici jsou také rozšířené možnosti editace. Efektní video tak kompletně vyrobíte v iPhone.
 • 20:21 – Nová funkce kamery, Deep Fusion s pokročilým strojovým učením. Takový snímek vznikne sloučením až 9 snímků, které během okamžiku zachytí požadovanou scénu.
 • 20:19 – Tři kamery na zadní straně mají impozantní parametry. Teleobjektiv má 4násobný zoom. Širokoúhlá kamera se 120stupňovým zorným polem pak nabídne úplně nové možnosti při pořizování snímků.
 • 20:16 – iPhone 11 Pro by měl vydržet o 4 hodiny déle než iPhone XS. iPhone 11 Pro Max až o 5 hodin déle než iPhone XS Max.
 • 20:13 – Detaily k čipu A13 Bionic, který si Apple kompletně sám navrhuje a vyrábí. Došlo k výraznému zlepšení strojového učení. Čip je navíc mimořádně energeticky efektivní díky 7nm výrobě a chytrému přepínání jednotlivých částí.
 • 20:10 – A máme tu iPhone 11 Pro. Na pódiu vystupuje Phil Schiller. Máme nové barvy – Midnight Green, Space Grey, Silver, Gold. Nový je i OLED displej s vysokou svítivostí, nazvaný Super Retina XDR displej.
 • 20:07 – iPhone 11 bude stát 699 dolarů.
 • 20:06 – Prezentační video na iPhone 11 je nádherné!
 • 20:03 – Baterie iPhone 11 vydrží zhruba o hodinu déle než u iPhone Xr. Vzhledem k nárůstu výkonu to je velmi dobrá zpráva. Přesnou kapacitu Apple neuvádí.
 • 20:00 – iPhone 11 je vybaven čipovou sadou A13 Bionic. Jedná se samozřejmě o nejvýkonnější CPU v historii chytrých telefonů. Pro grafickou část to platí také.
 • 19:57 – Skvěle vypadá i natáčení videa, pro rychlé video stačí v prostředí fotoaparátu déle podržet spoušť a okamžitě startuje záznam.
 • 19:54 – Velkou novinkou je automatický noční mód, který razantně zlepšuje kvalitu fotografií při snížených světelných podmínkách.
 • 19:52 – Duální kamera obsahuje nově 12Mpx širokoúhlou čočku se 120stupňovým zorným polem. Ukázkové fotografie vypadají parádně.
 • 19:49 – iPhone 11 nahrazuje iPhone Xr. Máme tu nové barvy – purple, white, yellow, green, black a Product (RED) a dvě čočky fotoaparátu na zadní straně. Telefon také podporuje Dolby Atmos.
 • 19:47 – Nyní jde na řadu iPhone. S předchozí generací je spokojeno až 99 % jeho majitelů.
 • 19:44 – Základní cena Apple Watch Series 5 je 399 dolarů (GPS) a 499 dolarů (GPS + LTE).
 • 19:41 – Novinkou je titanová varianta a vrací se také keramický model. Pro milovníky luxusu budou nachystané modely ve spolupráci se značkou Hermés.
 • 19:39 – V hodinkách bude zabudovaný kompas ukazující GPS souřadnice nebo nadmořskou výšku. Samozřejmostí je detekce pádu uživatele, nyní s možností zavolání o pomoc ve více než 150 zemích po celém světě.
 • 19:38 – Hodinky používají Always-on displej s technologií LTPO. Díky tomu budou hodinky neustále ukazovat klíčové informace, i když na ně nebudete zrovna koukat.
 • 19:36 – Nová generace Apple Watch Series 5.
 • 19:33 – Apple se hodně věnuje vědě a výzkumu. Poznatky pak ve velké míře integruje do Apple Watch. Konkrétně jde například o měření tepové frekvence nebo EKG. Nyní Apple spouští oficiální vědecké studie na měření hluku, sledování menstruačního cyklu a ještě podrobnější vyhodnocování srdečního tepu.
 • 19:30 – Další novinky budou k Apple Watch. Apple nachystal video, v němž uživatelé ukazují přínos chytrých hodinek pro jejich každodenní život. Mnohým z nich se zlepšilo zdraví a jsou celkově spokojenější.
 • 19:27 – Nový iPad startuje s cenovkou 329 dolarů.
 • 19:26 – Společně s novým iPadem probíhá i ukázka přepracovaného operačního systému iPadOS.
 • 19:24 – Tim Cook představuje novinky ohledně iPadu. Máme tu nový iPad, konkrétně jde o jeho 7. generaci. Velkou novinkou je zvětšení displeje na 10,2". Apple dokonce uvádí až 2× větší výkon, než má typický notebook. K dispozici je také Smart konektor pro jednoduché připojení klávesnice.
 • 19:21 – Pokud si koupíte iPhone, iPad nebo iMac, získáte Apple TV+ na 1 rok zdarma.
 • 19:20 – Apple TV+ startuje 1. listopadu ve více než 100 zemích za 4,99 dolaru.
 • 19:17 – Dramatický seriál See s charismatickým hercem Jasonem Momoa vypadá mimořádně lákavě.
 • 19:15 – A je tu Apple TV+. Takový Netflix s výhradně vlastní tvorbou od společnosti Apple. Očekávání jsou velká a trailery na chystané filmy a seriály mají stovky miliónů zhlédnutí.
 • 19:13 – Apple Arcade bude k dispozici od 19. září za 4,99 dolaru za měsíc. Předplatné bude obsahovat přístup k více než 100 herních titulů.
 • 19:10 – Poslední herní demo je od Annapurna Interactive. Jedná se o závody na motocyklech v extrémní rychlosti, kde sbíráte různé bonusy. Prostředí reaguje na hudební doprovod.
 • 19:08 – První ukázkou je hra pro celou rodinu, Frogger in Toy Town od Konami. Další následuje Capcom, který slibuje grafickou i herní část srovnatelnou s hraním na konzolích. Jedná se o hru, v níž objevujete svět pod vodou.
 • 19:04 – Začínáme App Storem a představením Apple Arcade. Služba s neomezeným přístupem k vybraným hrám na platformě Apple. Kompletně přepracované prostředí s tipy na zajímavé hry, které by vás dle vaší historie měly bavit.
 • 19:00 – Tim Cook je na své pozici v divadle Steva Jobse. Prezentace právě začíná.
 • 18:50 – Všeobecné očekávání je velké. Na oficiálním streamu společnosti Apple již čeká 517 tisíc lidí z celého světa.
 • 18:40 – Akce probíhá v areálu Apple Park, konkrétně v divadle Steva Jobse, které je kompletně v podzemí. Do hlediště se vejde necelých 1 000 účastníků a všichni dorazí na pozvání Applu. V drtivé většině se jedná o novináře, influencery a pár klíčových zaměstnanců Applu. Zajímavostí je, že součástí divadla Steva Jobse je také prezentační prostor, kde si lze nové iPhone ihned vyzkoušet.
 • 18:35 – Apple Park je zalitý sluncem a mezi hosty nechybí jeden ze zakladatelů společnosti Apple, Steve Wozniak.
 • 18:30 – Zbývá už jen pár minut do startu oficiálního představení nových iPhonů. Tim Cook a jeho tým mají pravděpodobně nachystané hned tři nové iPhony – iPhone 11 (nástupce iPhone Xr), iPhone 11 Pro (nástupce iPhone Xs) a iPhone 11 Pro Max (nástupce iPhone Xs Max). Finální názvy se však dozvíme až během prezentace, která se koná přímo v Apple Parku.
4,9 925×
iPhone 11 64GB černá
Mobilní telefon - 6,1" IPS 1792 × 828, operační paměť 4 GB, vnitřní paměť 64 GB, single SIM + eSIM, procesor Apple A13 Bionic, fotoaparát: 12Mpx (f/1,8) hlavní + 12Mpx širokoúhlý, přední kamera 12Mpx, GPS, NFC, LTE, Lightning port, voděodolný dle IP68, rychlé nabíjení 18W, bezdrátové nabíjení, baterie 3110 mAh, model 2019, iOS
12 990,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: RI028b2
4,9 925×
iPhone 11 128GB černá
Mobilní telefon - 6,1" IPS 1792 × 828, operační paměť 4 GB, vnitřní paměť 128 GB, single SIM + eSIM, procesor Apple A13 Bionic, fotoaparát: 12Mpx (f/1,8) hlavní + 12Mpx širokoúhlý, přední kamera 12Mpx, GPS, NFC, LTE, Lightning port, voděodolný dle IP68, rychlé nabíjení 18W, bezdrátové nabíjení, baterie 3110 mAh, model 2019, iOS
14 690,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: RI028c2
4,9 925×
iPhone 11 128GB bílá
Mobilní telefon - 6,1" IPS 1792 × 828, operační paměť 4 GB, vnitřní paměť 128 GB, single SIM + eSIM, procesor Apple A13 Bionic, fotoaparát: 12Mpx (f/1,8) hlavní + 12Mpx širokoúhlý, přední kamera 12Mpx, GPS, NFC, LTE, Lightning port, voděodolný dle IP68, rychlé nabíjení 18W, bezdrátové nabíjení, baterie 3110 mAh, model 2019, iOS
14 690,-
Skladem 3 ks
Objednací kód: RI028c1
4,9 925×
iPhone 11 64GB bílá
Mobilní telefon - 6,1" IPS 1792 × 828, operační paměť 4 GB, vnitřní paměť 64 GB, single SIM + eSIM, procesor Apple A13 Bionic, fotoaparát: 12Mpx (f/1,8) hlavní + 12Mpx širokoúhlý, přední kamera 12Mpx, GPS, NFC, LTE, Lightning port, voděodolný dle IP68, rychlé nabíjení 18W, bezdrátové nabíjení, baterie 3110 mAh, model 2019, iOS
12 990,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: RI028b1
Vytisknout
P-DC1-WEB09
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací