LEGO boost duben LEGO boost duben
Zobrazit katalog

Nejlepší Nintendo Switch hry roku 2019; screenshot: cover

Jak vybrat chytré hodinky Garmin

Aktualizováno:

Z nepřeberného množství výrobců chytrých hodinek je to právě Garmin, kdo nabízí zdaleka nejširší a nejrozmanitější sortiment. To zákazníkovi umožňuje vybrat si přesně takový model, který splňuje všechny jeho potřeby a přání. Abychom vám celý výběr usnadnili, vytvořili jsme pro vás tohoto průvodce, jehož aktuální verze slouží především pro základní orientaci. Již nyní ale se společností Garmin připravujeme všestranně vylepšenou podobu.

Seznam řad chytrých hodinek Garmin

 1. Garmin Vívomove
 2. Garmin Vívoactive
 3. Garmin Venu
 4. Garmin MARQ
 5. Garmin Fēnix
 6. Garmin Instinct
 7. Garmin Tactix
 8. Garmin Forerunner
 9. Garmin Approach
 10. Garmin Quatix
 11. Garmin Descent
 12. Garmin Legacy
 13. Garmin D2 Delta
chytré hodinky; smartwatch; garmin; jak vybrat; průvodce;vivomove;

Garmin Vívomove

 • Jedinečný design s ručičkami
 • Skrytý dotykový displej
 • Monitoring pohybu a zdraví
 • Cenově dostupné i luxusní modely

Hledáte chytré hodinky, které budou zároveň i módním doplňkem? Pak byste rozhodně měli zvážit jediné hybridní hodinky z celého sortimentu Garmin. Řada Vívomove je spojením chytrých funkcí a tradičního vzhledu se skutečnými ručičkami. Nechybí tedy notifikace, měření srdečního tepu nebo monitorování pohybu a kvality spánku. Zaznamenávat však můžeme i sportovní režimy, jako je například běh, chůze nebo fitness. Přestože základní informace lze vidět na displeji za ručičkami, přehlednější zobrazení údajů nabídne teprve chytrý telefon, do nějž se data pravidelně přenášejí. Vívomove najdeme v provedeních Optic a Optic Premium3 Sport, 3S Sport, 3 Style a 3 Luxe. Poslední dvě zmíněné verze pak zvládají také Garmin Pay.

chytré hodinky; smartwatch; garmin; jak vybrat; průvodce; vívoactive;

Garmin Vívoactive

 • Univerzální sportovní hodinky
 • Transflektivní displej
 • GPS
 • Výborný poměr cena/výkon

Svou kvalitou, nabídkou funkcí a férovou cenou si hodinky Garmin Vívoactive vysloužily místo zřejmě nejpopulárnější řady společnosti Garmin. Vedle nepřetržitého měření pohybu či spánku Vívoactive zvládnou také záznam nepřeberného množství sportů včetně plavání. Jsou tedy vodotěsné, a díky GPS modulu nakonec zaznamenají i kdejakou trasu. Mimo nonstop měření srdečního tepu a udávání zbývající energie uživatelé ocení také transflektivní displej, jenž využívá dopadajícího světla, a má tak bezkonkurenční čitelnost i na samotném slunci. Díky notifikacím zase nepřijdeme o žádnou důležitou událost a potěší také Garmin Pay nebo až 8denní výdrž na jediné nabití.

Vívoactive 3 Music a čtvrtá generace pak nabízí také přehrávání hudby uložené v samotných hodinkách. Nejnovější čtvrtá generace je navíc osazena modernějším chroma TFT displejem a zvládá například i připojení WiFi. Celkově vzato jsou k dispozici řady Vívoactive 3 a Vívoactive 3 Music v univerzální velikosti, pánské Vívoactive 4 a dámské Vívoactive 4S.

Více informací o Garmin Vívoactive 3Garmin Vívoactive 4 najdete v našich článcích.

chytré hodinky; smartwatch; Garmin;

Garmin Venu

 • Nádherné a chytré
 • AMOLED displej
 • GPS
 • Monitorování sportů i zdraví
 • Garmin Pay

Teprve nedávno zavedená řada Garmin Venu se vedle své všestrannosti chlubí zejména AMOLED displejem, který je zrovna u hodinek Garmin skutečnou raritou. AMOLED displej je celkově jasnější, nabízí sytější barvy i vyšší rozlišení. Má však větší spotřebu, a tak se tento displej automaticky zhasíná, pokud jej zrovna nevyužíváme.

Vedle Garmin Pay jsme se dočkali například notifikací, přehrávání hudby nebo lokalizace skrze GPS, GLONASS a GALILEO. Podporováno je také snímání řady fyziologických údajů včetně okysličení krve, srdečního tepu nebo VO2. Z nonstop měření stresu (zátěže) a spánku je navíc vypočítána zbývající energie uživatele (tzv. body battery), což je exkluzivní funkce právě Garminu. Potěší také podpora množství sportů, vodotěsnost 5 ATM či výdrž až 5 dní. Jedná se tak o model ideálně kombinující krásný design a chytré funkce. Není divu, že Garmin Venu si u nás vysloužily samostatný článek.

chytré hodinky; smartwatch; Garmin;

Garmin MARQ

 • Luxusní a prémiové
 • Zaměření na letectví / jachting / expedice / sport / taktické aktivity
 • Výjimečné funkce, které jinde nenajdete
 • Vyšší cena

Série MARQ patří mezi nejluxusnější modely společnosti Garmin. Celokovové tělo je vyrobeno jen z těch nejlepších materiálů, ať už jde o titan, safír, nebo kůži. Tomu odpovídá také cena, která se pohybuje okolo 40 až 60 tisíc. Za to však dostaneme prakticky všechny dostupné chytré i sportovní funkce, včetně mimořádných vychytávek dle konkrétního zaměření modelu.

Každé hodinky z této řady se totiž věnují některé aktivitě, čemuž odpovídá název, vzhled i špičkové funkce. Garmin MARQ Driver například znají 250 závodních okruhů včetně Brna a na dráhách zvládnou automatické měření času kola, mezičas či zpomalení. Vedle modelu Driver jsou k dispozici také varianty Aviator (letectví), Athlete (sport), Captain (jachting), Expedition (expedice) a Commander (taktické hodinky).

chytré hodinky; smartwatch; Garmin;

Garmin Fēnix

 • Zaměřeny na outdoor
 • Velmi odolné s vodotěsností až 10 ATM
 • GPS
 • Mapy
 • Garmin Pay
 • Výdrž až 21 dní

Nekompromisní kombinace sportovních a outdoorových funkcí s možností výběru modelu s minerálním nebo safírovým sklíčkem, to je známá řada Garmin Fēnix, která má na trhu hned tři edice. První je Fēnix 5, která podporuje celou řadu sportů, snímání srdečního tepu, denní aktivity i analýzu spánku. Fēnix 5 také disponují vysokou odolností, vodotěsností až 10 ATM, WiFi, notifikacemi i parádní výdrží až 12 dní. Fēnix 5 si lze pořídit také ve variantě menší (Fēnix 5S) nebo větší (Fēnix 5X), která navíc disponuje mapou Evropy, 12 GB vnitřní paměti a Garmin Pay.

Edice Fēnix 5 Plus navíc obsahuje možnost přehrávat hudbu z vnitřní paměti a nechybí ani VO2 Max u cyklistiky, automatické odeslání zprávy při nehodě nebo sledování stresu. Další změnou je využití MIP (Memory-In-Pixel) displeje místo barevného chroma TFT panelu a mapy najdeme už v základní velikosti. I tentokrát je k dispozici velikost malá (Fēnix 5S Plus), střední (Fēnix 5 Plus) a velká (Fēnix 5X Plus). Plusová verze nabízí stejně jako Fēnix 6 také Garmin Pay.

Zhruba ve stejné cenové hladině jako Fēnix 5 Plus je také řada Fēnix 6, která opět disponuje hudebním přehrávačem, navigací či mapami, avšak přidává také větší výdrž či měření okysličení krve. Opět jsou k dispozici tři velikosti s nepatrně jinou výbavou: Fēnix 6S, Fēnix 6 a Fēnix 6X. Fēnix 6X je přitom vlajkovou lodí s o 40 % větším displejem a zabudovaným solárním sklíčkem pro prodloužení výdrže, která tak dosahuje až 21 dní v běžném a 80 dní v úsporném režimu. Fēnix 6 jsme blíže popsali v článku.

chytré hodinky; smartwatch; Garmin;

Garmin Instinct

 • Vhodné pro outdoor
 • Velmi odolné
 • Vodotěsné do 10 ATM
 • Výdrž až 14 dní
 • Černobílý displej

Hledáte chytré outdoorové hodinky s mimořádnou odolností? Pak vás zaujme řada Instinct, která je robustní, vodotěsná do 10 ATM, a splňuje dokonce i vojenský standard MIL-STD-810G. S orientací nám pro změnu pomohou navigační funkce, kompas, barometr, a díky 14denní výdrži nás Garmin Instinct nenechají jen tak ve štychu. Řadu Instinct však využijeme i při široké škále sportů, měření fyziologických funkcí (tep, stres, zbývající energie, spánek) nebo čtení různých notifikací. Na druhou stranu je třeba počítat s černobílým displejem, který zároveň není ani dotykový. Na výběr máme mezi modely Instinct a Instinct Tactical. Více o hodinkách Garmin Instinct najdete v článku.

chytré hodinky; smartwatch; Garmin;

Garmin Tactix

 • Vhodné pro taktické využití
 • Extrémně odolné
 • GPS
 • Mapy celé Evropy
 • Výdrž až 12 dní

Chytré hodinky řady Tactix ocení nejen vojáci na taktických misích. Titanové tělo s karbonovým povrchem doplňuje safírové sklíčko, a extrémní podmínky tak nejsou žádný problém. Pro dokonalou navigaci pak nechybí ani GPS, GLONASS a GALILEO, mapy celé Evropy nebo souřadnice MGRS, které využívá například i NATO. Displej je zase čitelný nejen za jakýchkoliv světelných podmínek, ale dokonce i při nasazeném nočním vidění. Samozřejmostí pak je snímání srdečního tepu, vestavěný barometr s automatickou kalibrací výškoměru, 3osý kompas a výdrž dosahuje úžasných 12 dní. Snad jedinou nevýhodou je lehce vyšší cena. V naší nabídce naleznete model Garmin tactix Charlie.

smartwatch; chytré hodinky; Garmin;

Garmin Forerunner

 • Volba číslo jedna pro běh
 • Pestrá nabídka modelů
 • Vyšší edice podporují další sporty, WiFi či Garmin Pay

Forerunner je hlavní řadou zaměřenou především na běh. Spadá sem velké množství produktů, které se liší jak designem, tak funkcemi a cenou. Mezi nejdostupnější modely patří hodinky z řady Forerunner 35 Optic, které nabízí měření srdečního tepu, GPS a hranatý černobílý displej. Dalším základním modelem je Forerunner 45 a Forerunner 45S, který však už nabízí kulatý transflektivní displej typu MIP (Memory-In-Pixel) a připojení k aplikaci Connect IQ™.

Vyšší řada Forerunner 245 navíc zvládá dynamiku běhu, je vybavena metronomem, WiFi, je kompatibilní s produkty Varia a zvládá také režim plavání, lyžování nebo snowboardu. Nepřijdeme ani o speciální funkce jako Virtual Racer, Virtual Partner, UltraTac a tréninkový efekt. Kromě základní verze je k dispozici také edice Music nabízející přehrávání hudby.

Vyšší edice Forerunner 735XT vedle delší výdrže umí ještě pokročilejší záležitosti, jako je třeba určení doby kontaktu nohy se zemí, vyhodnocení připravenosti k tréninku a najdeme tu také 2. generaci funkce dynamika kroku. Byť to dle čísla nemusí být patrné, Forerunner 645 je ještě vyšší řada, která zvládá také automatické odeslání zprávy při nehodě a má navíc transflektivní MIP displej, který je výborně čitelný i za slunných podmínek. Zároveň disponuje integrovaným snímačem teploty, možností snímat další sporty, připojením WiFi nebo Garmin Pay. Nejvyšší řady Forerunner 935 a Forerunner 945 pak umí další nadstandardní vychytávky, jako je závod proti tempu, alarm na bouři, trasové body, snímač výkonu wattmetr Vector, Garmin Pay a potěší i předinstalované mapy či podpora snímání sjezdového lyžování, skialpinismu, turistiky nebo řada plaveckých funkcí.

Garmin; smartwatch; chytré hodinky;

Garmin Approach

 • Pro Golf jako stvořené
 • Dostupné i prvotřídní modely
 • Vyšší řady podporují další sporty

O svou speciální řadu nepřišli ani golfisté, pro něž Garmin připravil hned několik řad chytrých hodinek v různých cenových relacích. Approach S10 a S20 jsou základními modely s hranatým černobílým displejem, GPS a celosvětovou databází golfových hřišť. Těšit se také můžeme na automatický výběr hřiště dle polohy nebo vzdálenost ke krajům a středu greenu. Řada S10 na rozdíl od novější „es dvacítky“ nabízí připojení pouze skrze USB kabel, a chybí jí tak třeba i notifikace.

Prostřední řada Approach S40 již nabízí kulatý, barevný a dotykový LCD displej, který je díky transflektivnímu provedení výborně čitelný i na slunci. Nechybí ani celodenní sledování aktivity, notifikace nebo vodotěsnost do 5 ATM. 

Citelně dražší Approach S60 samozřejmě nabízí mnohem více, a to nejen v golfu, ale i v rámci všestrannějšího zaměření na další sportovní režimy, jako je třeba běh, jízda na kole, lyžování či plavání. S60 najdeme také v prémiové verzi, která se pyšní keramickou lunetou s vysokou odolností proti poškrábání. Řady Approach S40 a S60 jsme pro vás srovnali v článku.

Nízké outdoorové boty

Garmin Quatix

 • Ideální pro jachting
 • GPS
 • Možnost WiFi

Řada Quatix nabízí chytré multisportovní hodinky zaměřené především na jachting. Samozřejmě tak nabízí GPS, stopky, funkci Muž přes palubu, alarm utržení kotvy, virtuální startovní linii, a dokonce se mohou propojit se všemožnou námořní elektronikou včetně autopilota. K dispozici je model Quatix 5 a Quatix 5 Sapphire, který vedle safírového sklíčka nabízí jako bonus připojení WiFi.

chytré hodinky; smartwatch; Garmin;

Garmin Descent

 • Vhodné pro potápění
 • Vodotěsnost až do 100 metrů
 • GPS
 • Výdrž až 21 dní

Řada Garmin Descent kombinuje chytré GPS hodinky s potápěčskými funkcemi. Takové hodinky tak snadno zvládnou ponor do 100 metrů a nabízí i neustálý přehled o pozici ponoru. Samozřejmostí je přehled o vynoření, hloubkový a teplotní senzor nebo profily pro různé druhy potápění. Pochopitelně měří srdeční tep, umí široké množství jiných sportů a potěší také mimořádnou výdrží až 21 dní. Pořizovací cena této výjimečné řady však přesahuje 25 000 Kč.

chytré hodinky; smartwatch; nositelná elektronika;

Garmin Legacy

 • Pro skalní fanoušky
 • Jednoduše stylové
 • GPS
 • V ČR špatná dostupnost

Řada Legacy je specifická svým tematickým zaměřením, které se obvykle věnuje některé filmové sáze. V nedávné době jsme mohli narazit třeba na edici Legacy Hero s modely First Avenger a Captain Marvel, případně edici Legacy Saga věnovanou Star Wars s hodinkami Rey a Darth Vader. Mimo oficiální stránky však hodinky prakticky nelze pořídit.

chytré hodinky; smartwatch; Garmin;

Garmin D2 Delta

 • Multisportovní hodinky
 • Vhodné pro letce
 • Mapy
 • GPS
 • Garmin Pay

Řada D2 Delta je spojením multisportovních hodinek s leteckými funkcemi, mapami včetně letišť, silnic, měst či vodních ploch. Nechybí ani funkce pro záznam letu, časová pásma, informace o počasí, GPS/GLONASS/GALILEO a chytré funkce, jako je měření tepu, Garmin Pay, vodotěsnost 10 ATM, MP3 přehrávač pro 500 skladeb, notifikace či sledování mnoha druhů sportu. K dispozici je verze Delta S, Delta a Delta PX, které se liší rozměry a výdrží baterie, kdy větší model samozřejmě vydrží déle. Model PX pak nabídne také snímač okysličení krve.

i Mohlo by vás zajímat

Přestože samotný výběr správného modelu může zabrat nějaký čas, jedná se o investici, která se zpravidla vyplatí. Věříme, že vám náš průvodce pomohl najít ty správné chytré hodinky Garmin, s nimiž budete zcela spokojeni.

Vytisknout
P-DC1-WEB04
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací