Během svátku 28.10. jsou uzavřeny pobočky Děčín, Kladno, Brno-Lískovec a Frýdek-Místek. Všechny ostatní pobočky zůstávají otevřené pro výdej objednávek.
Všechny dárky jako na dlani Nákupy Ona Dnes

Jak vybrat herní křeslo

Zobrazit katalog

Herní křesla jsou ergonomicky tvarovaná a nabízí poměrně výrazné boční tvarování, které vám zajistí stabilní polohu při intenzivnějším herním zápolení. I přes méně možností přizpůsobení na nich lze nastavit výšku, možnost houpání nebo tuhost houpání. Herní křesla jsou vhodná pro ty, kteří chtějí maximální pohodlí při delším hraní, ale i relaxaci.

Výhody a nevýhody herních křesel
  • Jednoduchá konstrukce.
  • Možnost houpání.
  • Vhodná pro relaxaci.
  • Výrazné boční tvarování.
  • Nižší cena.
  • Málo možností pro přizpůsobení ergonomie.

Nejčastější otázky při výběru herních křesel

Jak funguje houpací mechanika?

Houpací mechanika umožňuje křeslu pevné ukotvení nebo naopak houpání. Výhodou houpání je, že se vašim zádům dočasně uleví, na dlouhé a časté sezení ale není příliš vhodné, protože vaše záda se zbytkem těla pořád svírají stejný úhel. Naopak některým uživatelům může tato mechanika vyhovovat pro odpočinek, který houpání poskytne. Valná většina křesel s houpací mechanikou má páčku, která houpání zamyká – vychází tak vstříc každému.

Hodí se herní křesla s houpací mechanikou pro časté a dlouhé hraní?

Ano. Hrát lze v zamknuté pozici a jednou za čas se pak díky houpací mechanice můžete do křesla pořádně opřít. Pokud si chcete i lehnout, zvolte kancelářskou židli, vašim zádům se uleví ještě více.

Co nabízí dražší herní křesla oproti těm levným?

Možnost výškového nastavení područky a tuhosti opěrky, výraznější tvarování a design, kovový kříž. Ty nejlepší židle posledních let jsme srovnali hned ve dvou článcích: Nejlepší herní židle 2020 (SROVNÁNÍ) a Nejlepší herní židle 2019.

Herní křeslo
Herní křesla

Pro občasné hraní a relax

  • Houpací mechanika je vhodná k relaxaci.
  • Výrazné tvarování a design.
  • K dostání za dostupnou cenu.

Co je důležité u herních křesel

Opěrák
Houpací mechanika

Tento typ mechaniky se vyznačuje tím, že pokud křeslo odblokujete, můžete se na něm houpat. To dočasně uleví vašim zádům od nezdravého strnulého sezení v jedné pozici. Vybírejte modely s možností nastavení tuhosti houpání.

Potahový materiál
Druh potahového materiálu

Pro herní křesla je typická syntetická, neboli umělá kůže. Jedná se o luxusně vypadající materiál, který se poměrně snadno čistí vhodným přípravkem. V letním období se ale budete více potit, zejména pokud nehrajete v klimatizované místnosti.

Typ područky
Provedení područky

U mnoha herních křesel není možnost područku nijak nastavit. Výjimkou je výškové polohování. Pokud křeslo tuto funkci má, bude se vám pohodlněji sedět.

Provedení kříže
Provedení kříže

Kříž je občas podceňovaná, ale přesto důležitá součást křesel i židlí. Jsou na něm přichycená kolečka a píst, který dovoluje výškové polohování křesla. U levnějších modelů se setkáme s plastovým křížem, jste-li ale robustnější postavy, vybírejte si ta s kovovým křížem. Výhodou je reprezentativnější vzhled a delší životnost.

Nosnost
Maximální nosnost

Výrobcem udávanou maximální nosnost křesla je dobré vždy respektovat. Ačkoli jsou konstruována tak, aby unesla i nadlimitní hmotnost, přetěžujte je pouze ve výjimečném případě. Jinak vám mohou popraskat jednotlivé díly na kříži i kolečkách nebo dojít k jejich deformaci. V důsledku přetěžování křesla vám také může píst sjet až k podlaze, čímž ztratíte možnost výškového nastavení.


TIP: Pokud můžete, vyberte si křeslo s rezervou v nosnosti, prodloužíte tím jeho životnost.

Kolečka
Kolečka

Na podlahy, parkety, linoleum či další tvrdé povrchy vybírejte raději křesla s měkkými pogumovanými kolečky, aby nedošlo k poškrábání. Naopak na koberec či další měkké povrchy můžete použít i tvrdá plastová kolečka bez pogumování. U dražších herních křesel se můžeme setkat s kolečky s brzdou. Účelem je zabránit podjetí křesla při dosedání. Pokud na křesle zrovna nikdo nesedí, kolečka jsou zabrzděná, odblokují se jen při dosednutí.


TIP: Pod křeslo je vhodné pořídit si odolnou plastovou podložku, která zajistí menší opotřebení podlahy či koberce.

Slovník pojmů - židle a křesla

Synchronní mechanika

Židle s nejpokrokovější synchronní mechanikou bude neustále kopírovat váš sed – sklon opěráku a úprava náklonu sedáku je čistě automatická (synchronní). Jinými slovy, čím více se zakloníte, tím více se přizvedne sedák a naopak.

Asynchronní mechanika

Židle s asynchronní mechanikou se vyznačují velkými možnostmi přizpůsobení tělu pomocí zpravidla tří páček, kterými nastavíte výšku židle, sklon opěráku a sklon sedáku. Díky tomu jsou velmi ergonomické a podporují tzv. dynamické sezení, při kterém stále měníte polohu sedu a tělu neubližujete strnulým sezením.

Dynamické sezení

Dynamický sed je zdravý způsob sezení, jež je opak nežádoucí strnulé polohy. Jinými slovy, při dynamickém sezení se neustále mění vaše poloha, ať už zhoupnutím se, či změněním úhlu mezi sedákem a opěrákem, a tak nenamáháte tělo jednou polohou – ba naopak.

Slovník pojmů
0
Vytisknout
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Pro organizace Jak nakoupit
P-DC1-WEB13
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi