Emise pro AP+ v app - všechny segmenty UEFA promo_CZ

Jak vybrat monitor

Zobrazit katalog

Na monitor koukáte i několik hodin denně, jeho výběr byste proto neměli brát na lehkou váhu. Pro hráče budou důležité jiné parametry, než pro kancelářské využití nebo profesionální grafiku. My vám ale poradíme, jak se ve vlastnostech monitorů vyznat a na co si dát pozor.

Jak vybrat monitor

Základní tipy na rychlý výběr

 1. Rozmyslete si, jak velký monitor se vám na stůl vejde.

 2. Větší obrazovka je skvělá na multimédia, na práci mohou být lepší dva menší monitory.

 3. Zvolte správné rozlišení, Full HD stačí do velikosti cca 27".

 4. Technologie TN má horší barvy, ale rychlou odezvu, IPS je na tom opačně, VA uprostřed.

 5. Monitor by měl mít stejné konektory, jako počítač.

 6. Matný povrch je lépe čitelný venku, lesklý má hezčí barvy.

Parametry monitorů

Velikost

Velikost monitorů k PC se měří úhlopříčkou, neboli vzdáleností protilehlých rohů měřenou v palcích (1" = 2,54 cm). Doporučuje se kvůli namáhání očí i komfortu používání volit co možná největší monitory, kdy omezením je jedině cena a prostor na stole. Nejčastěji se setkáte s monitory o úhlopříčce 24", s každým rokem se však průměrná velikost zvyšuje.

Velikost Ideální využití Výhody Nevýhody
Do 20" Informační displej, vyvolávací systém Kompaktní rozměry Jen na základní použití
21-24" Čtení mailů, nakupování po internetu Ideální na použití dvou monitorů, velký výběr Nevhodné na multitasking
25-27" Univerzální na práci i zábavu Velikost tak akorát na pracovní stůl Vyšší hmotnost
28-32" Grafika, hry, web Zastoupí i dvojici monitorů Rozlišení Full HD už přestává stačit
33" a více Reklamní poutače, přehledové tabule Čitelné i z větší vzdálenosti, nahradí i dvojici menších monitorů S vyšším rozlišením rostou nároky na výkon počítače, náročnější montáž

Rozlišení

Vyšší rozlišení znamená při zachování stejné úhlopříčky jemnější obraz a vyhlazenější hrany, zároveň však množství detailů zvyšuje nároky na výkon počítače. Z úhlopříčky monitoru se však velmi dobře stanoví, jaké rozlišení je ideální:

Úhlopříčka Do 20" 21-27" 28-33" 34" a více
Minimální rozlišení SVGA (800 × 600 px) WXGA (1280 × 768 px) Full HD (1920 × 1080 px) 2K (2560 × 1440 px)
Doporučené rozlišení XGA (1024 × 768 px) Full HD (1920 × 1080 px) 2K (2560 × 1440 px) 2K nebo 4K (3840 × 2160 px)
Maximální rozlišení UXGA (1600 × 1200 px) 4K (3840 × 2160 px) 4K++ (4096 × 2160 px) 8K (7680 × 4320 px)

Poměr stran

Optimální poměr stran se odvíjí od předpokládaného použití. Za standard považujeme poměr 16:9. Je velmi univerzální a udávají se v něm všechna běžná „počítačová“ rozlišení, tedy HD, Full HD, QHD, 4K i zatím málo rozšířené 8K. Ve stejném poměru stran se natáčí také většina seriálů a internetových videí na YouTube a dalších platformách.

Když ale přijde na produktivitu, v posledních letech jsou čím dál oblíbenější monitory s poměrem stran 16:10. Nabídnou totiž více vertikálního pracovního místa. Zjednodušeně: například v Excelu uvidíte více řádků, aniž byste museli skrolovat kolečkem myši. Rozlišení je v tomto poměru stran totiž vyšší. Místo klasického Full HD (1 920 × 1 080 px) získáte na výšku 1 200 px a při QHD (2 560 × 1 440 px) je výška při poměru 16:10 celých 1 600 px. Šířka v pixelech je stejná jako u základního rozlišení. Poměr stran 16:10 používají už několik let například laptopy Apple MacBook, v poslední době si ho osvojují i notebooky jiných výrobců, a lze ho najít i v něbídce monitorů.

Populární jsou také tzv. ultrawide monitory s poměrem stran 21:9, a to z několika důvodů. Skvěle se hodí na přehrávání filmů v širokoúhlém formátu, zbavíte se totiž černých pruhů pod a nad obrazem. Oblbě se těší také u hráčů počítačových her, kteří vidí ze hry více, jsou do ní lépe vtaženi, a také mohou získat výhodu nad soupeři. A v neposlední řadě je tu kancelářské / pracovní nasazení. Ultrawide monitory mohou nahradit dva monitory vedle sebe, protože s nimi získáte velké množství horizontální pracovní plochy, které vám umožní pracovat s více okny vedle sebe.

Poměr stran monitoru

Typ panelu

Kvalita obrazu je dána dvěma parametry: typem zobrazovacího panelu a jeho podsvícení. Naprostá většina počítačových LCD monitorů k podsvícení používá LED diody s rovnoměrným rozprostřením jasu, které nahradily CCFL trubice, jejichž podsvícení měnilo v pruzích svou intenzitu.

Zobrazovací panel pak udává sytost barev, barevnou hloubku a další parametry:

Typ panelu Rychlost odezvy Zobrazení barev Kontrast Pozorovací úhly Cena
TN vysoká podprůměrné průměrný úzké nízká
MVA/PVA/VA< průměrná výborné vysoký široké střední
IPS/PLS< průměrná výborné průměrný široké střední

Samostatně stojící technologií jsou OLED displeje, u kterých se o barvy i jas starají miniaturní diody. Tyto monitory mají fantastické podání barev a kontrastu, což však vyvažují vysokou cenou.

Odezva

Odezva je definovaná jako doba, během které jeden bod obrazu přejde z šedé přes černou a bílou zpátky na šedou (GTG, grey-to-grey) nebo z černé na černou (BTB, black-to-black), která je vždycky nižší. Měří se v milisekundách, přičemž pro herní využití je vhodné volit monitory s odezvou do 4 ms. Pokud nepotřebujete rychlé reakce, postačí i dvojnásobná hodnota.

Odezva monitoru

Odezva se měří většinou blikajícími obrazci v odstínech šedé.

Obnovovací frekvence

Obnovovací frekvence udává počet překreslení obrazu na monitoru za jednu sekundu. Zatímco u starých CRT monitorů přestanete vnímat jemné kmitání okolo 100 Hz, pro LCD/LED displeje je toto číslo menší a 60 Hz stačí. Pro hráče nebo na 3D zobrazení je však vyžadována obnovovací frekvence dvojnásobná.

barevná hloubka

Vyšší obnovovací frekvence znamená plynulejší vykreslení pohybu. (zdroj: imgur.com)

Barevná hloubka

Monitory zobrazují barvy mícháním červené (R), zelené (G) a modré (B), proto se i tomuto modelu říká RGB. Každá ze tří základních barev má vyhrazen svůj prostor v paměti monitoru. Stačí jí pár bitů, ale vyšší paměť zásadně zvyšuje počet zobrazitelných odstínů.

Nejběžnější jsou monitory 8-bitové. Složením tří barevných složek zobrazí 16 milionů barev. Pokud však monitor podporuje 10-bitové barvy, dokáže zobrazit 1 miliardu odstínů.

barevná hloubka

Rozdíl mezi 8-bitovými a 10-bitovými barvami je při srovnání vidět hned.

Povrch displeje

Povrchová úprava displeje ovlivňuje vnímání obrazu na monitoru. Matný povrch vnímáme jako zastřený, barvy nezáří tak jasně, zároveň nás však neruší odlesky světel z okolí. Lesklý displej se chová opačně – odstíny jsou syté a jasné, ve špatných světelných podmínkách však je obraz stěží viditelný, protože se v něm odráží i osoba na něj hledící. Tomu se snaží bránit obrazovky antireflexní.

Pro domácí a profesionální použití je nejlepší lesklý displej doplněný závěsy, matné obrazovky jsou preferované pro venkovní použití.

Vstupy a výstupy monitorů

Vzhledem k tomu, že monitor slouží pouze jako zobrazovací zařízení, je třeba k němu připojit samotný zdroj signálu v podobě notebooku, grafické karty nebo videokamery. Nestačí ale jen najít stejnojmenný konektor na vstupu a výstupu – každý konektor má své limity a vhodné využití.

Konektory pro přenos obrazu

Obrazové konektory slouží k přenosu videosignálu ze zdroje k monitoru, nejčastěji tedy z grafické karty nebo základní desky počítače.
 • DisplayPort (mini) – nejkvalitnější způsob připojení počítače k monitoru, protože podporuje rozlišení přesahující Full HD i 10-bitové barvy. Proto je vyhledávaný profesionálními grafiky.
 • HDMI – zvládá vysoká rozlišení, ve verzích 1.4 a vyšších dokonce i 4K. Barevná hloubka je však omezena na 8-bitové barvy.
 • VGA (D-Sub) – konektor, který najdete na starších počítačích nebo noteboocích, kde se používá k připojení k projektoru. Přestože podporuje 10-bitové barvy, na náročné využití nestačí, už s rozlišením Full HD klesá ostrost.
 • DVI– rozhraní používané nejčastěji pro připojení ke stolním počítačům – konektor DVI najdete jen výjimečně jinde, než na grafických kartách. Nejvyšší využitelné rozlišení je 2K.
 • Starší konektory– na monitorech můžete najít i méně používané typy konektorů, jako je Scart, S-video, BNC nebo sériový port. Slouží např. pro připojení přehrávače na videokazety nebo rozvodů analogového televizního signálu.

Nejpoužívanější konektory monitorů:

HDMI DisplayPort DVI VGA (D-Sub)
HDMI DisplayPort DVI VGA (D-Sub)

Konektory pro příslušenství a přenos dat

Datové konektory jsou doplňkovou výbavou monitorů, zvyšují pohodlí jeho používání, ale nejsou nutnou součástí výbavy.
 • USB – populární konektor pro připojení flash disků, myší a dalšího příslušenství.
 • Sluchátka/mikrofon – 3,5mm jack slouží k připojení sluchátek přímo k monitoru, abyste se nemuseli shýbat až k počítači
 • Optický – slouží pro kvalitní přenos zvuku
 • Síťový – využívaný nejčastěji pro vzdálenou obsluhu velkoformátových displejů

Nadstandardní výbava monitorů

V monitoru se mohou spojovat funkce více zařízení. Žádná z nich není nutná, ale všechny zvyšují komfort práce před monitorem, ať už se jedná o jednodušší manipulaci s kabely nebo podporu pro videohovory.

 • Reproduktory – Reproduktory zabudované přímo do monitoru vám pomáhají udržovat na stole pořádek, většinou však nemají výkon srovnatelný se samostatnou audio-soupravou.

 • VESA – Standardizovaný rozměr pro montáž držáku monitoru, který umožňuje připevnění např. na zeď nebo polohovatelné rameno.

 • USB hub – USB rozbočovač je šikovným doplňkem monitoru, který umožňuje příslušenství, jako jsou myši a klávesnice, připojovat rovnou k monitoru, což řeší problém krátkých kabelů a jejich vedení po stole.

 • Webkamera– hodí se na videohovory – nemusíte si ji dokupovat samostatně, navíc její integrací do monitoru vyřešíte i komplikace s jejím připojováním

 • TV tuner– slouží ke zpracování televizního signálu přímo v monitoru. Na něm pak můžete sledovat stejné vysílání, jako v televizi.

 • CI slot– Common Interface je slot pro vložení karty pro dekódování televizního signálu, který najdete i v televizích.

Speciální funkce monitorů

Oči jsou pohledem na obrazovku namáhané. Po dlouhodobém použití tak poznají mezi nejlevnějším monitorem a jeho kvalitnějším konkurentem. Výše postavené modely totiž nabízejí různé funkce pro ochranu zraku nebo vylepšení zobrazení.

 • Filtr modrého světla – Modré světlo znamená pro oči větší zátěž než červená nebo zelená, zvláště večer pak může u citlivých lidí způsobovat potíže se spánkem. Filtr modrého světla dokáže odstíny modré tlumit, takže pokud na monitor koukáte ve večerních hodinách, budete usínat lépe.
 • FlickerFree – Člověk vnímá i chvění obrazu, které sice zrak nezpozoruje, ale projeví se na jeho únavě. Monitory s funkcí flicker-free používají vyšší obnovovací frekvenci, takže oči méně zatěžují.
 • Úprava podsvícení – Automatická regulace podsvícení je funkce známá hlavně z telefonů, kde upravuje jas obrazovky podle intenzity okolního osvětlení. U monitorů je princip stejný.
 • Ochrana proti trhání obrazu – K trhání obrazu dochází, pokud obnovovací frekvence monitoru není násobkem framerate ve hře. Částečně ji řeší softwarově vertikální synchronizace (Vsync), zejména herní monitory však umožňují pokročilejší synchronizaci na hardwarové úrovni mezi obrazovkou a grafickou kartou, např. G-Sync pro grafické karty Nvidia nebo FreeSync.
 • Dotykový displej– Dotykové monitory jsou vybavené vrstvou reagující na kontakt s prsty. Hodí se proto jako informační stánky nebo pokladny.
Herní monitory (ASUS)

Herní monitory od 2 699 Kč

 • Rychlá odezva do 4 ms
 • Obnovovací frekvence alespoň 60 Hz
 • Kvalitní zobrazovací panel

Monitory na hry jsou určené pro on-line zápasy v akčních hrách, kde je kladen důraz na rychlé překreslování obrazovky, kvalitní podání barev a podpora technologií zabraňujících trhání obrazu. Vítaným bonusem jsou široké možnosti nastavení podstavce monitoru nebo netradiční „gaming“ design.

Výhody a nevýhody
 • Perfektní podání pohyblivých scén
 • Často zastoupí i monitory na grafiku
 • Vyšší cena

Hry hraju rád, ale poskytne mi herní monitor výhodu?

Záleží, jaké hry hrajete a na jaké úrovni se pohybujete. Přínos rychlé odezvy je patrný hlavně u rychlých, dynamických her, jako je Counter Strike, Call of Duty nebo Battlefield – budete střílet tam, kde nepřítel skutečně je, namísto bodu, kde stál před milisekundou. Ideální je spojit rychlou odezvu se synchronizací obrazu mezi obrazovkou a grafickou kartou. Grafiky Nvidia používají funkci G-Sync, ostatní výrobci spoléhají na otevřenou platformu Free Sync.

Pokud máte raději strategie a hry preferující taktické uvažování než svižnou akci, oceníte spíš větší velikost a jemnější rozlišení.

Dá se herní monitor používat i na grafiku?

Ve většině případů ano. I hráči totiž chtějí výrazné barvy IPS panelů. Rychlou odezvu sice využijete spíš na editaci videa než fotografií, ale na škodu nebude nikdy.

Kancelářské monitory (LG)

Kancelářské monitory od 1 890 Kč

 • Vhodné pro dlouhodobé používání
 • K dispozici modely s poměrem stran 16:10 pro lepší produktivitu
 • Dobrý poměr ceny a kvality

U kancelářského monitoru strávíte hodiny času. Proto by neměl mít tu nejlevnější obrazovku v nabídce – jde přeci o vaše oči. Kvalitní kancelářský monitor by měl mít nastavitelný pivot (třeba i s možností otočení na svislo), vyšší obnovovací frekvenci a funkce zabraňující únavě zraku.

Výhody a nevýhody
 • Vhodné i pro sledování filmů nebo občasné hraní her
 • Jednoduché nastavení
 • Omezená konektorová výbava

Jak monitory brání únavě očí?

Technologií je hned několik, každá má však trošku jiný efekt.

 • Čidlo intenzity okolního osvětlení – Senzor osvícení reguluje jas monitoru podle lokálních podmínek. V noci se proto podsvícení ztlumí, ve dne rozjasní, a oči tak nezatěžují extrémní rozdíly mezi světlem a tmou..
 • FlickerFree/Flicker Less – Ač to běžně není vidět, obraz na monitoru pulzuje svou obnovovací frekvencí. Monitory označované jako FlickerFree však používají vyšší frekvenci, kterou už lidský zrak jako mihotání nevnímá.
 • Filtr modrého světla – Modré světlo potlačuje tvorbu melatoninu, hormonu odpovědného za spánek. Koukání do monitoru před spaním proto může ztížit usínání nebo kvalitu spánku. Některé monitory proto modré odstíny tlumí, abyste snadno usnuli i po práci na počítači.
Kancelářské monitory (EIZO)

Profesionální grafické monitory od 3 790 Kč

 • Široký barevný gamut
 • Velká barevná hloubka, zpravidla 10 bitů a více
 • Bohaté možnosti polohování

Grafici a fotografové potřebují vidět i ty nejjemnější rozdíly v barvách. Hledají perfektní obraz s vysokým kontrastem, upravovatelným podáním barev i ergonomií, která pomůže jejich zdraví přežít bez následků hodiny strávené před monitorem. Na profesionálním monitoru se skutečně nevyplatí šetřit – raději jeden menší a kvalitní displej, než se hnát jen po vyšších úhlopříčkách a rozlišení.

Výhody a nevýhody
 • Pokrytí větší části barevného spektra
 • Široké možnosti nastavení
 • Vhodné i na dlouhodobou práci
 • Cena

Jaký je rozdíl mezi monitorem pro domácí a profesionální grafické použití?

Na domácí úpravu fotek nebo videa z dovolené stačí většina monitorů s IPS displejem, jejich kvalitní podání barev na soukromé použití stačí. Profesionální grafici však musí počítat i s tiskem na jiná média, než je papír. Proto vyžadují kompatibilitu s kalibrační sondou, stínítka a obecně možnost upravit barvy monitoru tak, aby odpovídaly jejich zobrazení v reálu.

Proč potřebují grafické monitory DisplayPort?

Lepší monitory na grafiku podporují 10-bitové barvy, které používají více odstínů, než klasické obrazovky. Tomu musí být přizpůsobena grafická karta počítače, ale i konektor. DisplayPort je pak jediné rozhraní, které zvládá přenosy obrazu ve vysokém rozlišení i barevné hloubce. VGA sice 10 bitů umí, ale vysoké rozlišení ne. A HDMI to má naopak: rozlišení problém není, barvy jsou.

4K monitory (Dell)

4K monitory   od 5 990 Kč

 • Vysoké max. rozlišení (3 840 × 2 160 pixelů)
 • 4× větší a detailnější obraz než monitory s Full HD rozlišením
 • Hodí se k práci, surfování na internetu, sledování filmů i hraní her

4K monitory se hodí všude tam, kde potřebujete vidět detaily. Nezáleží na tom, jestli chcete dobře vidět na Photoshop, nebo vám vadí kostrbatá písmena v textovém editoru. Rozdíl mezi Full HD a 4K rozlišením uvidíte na první pohled a možná jednou obrazovkou se 4K nahradíte i dvojici starších monitorů nižšího rozlišení.

Výhody a nevýhody
 • Velmi jemný obraz
 • Nahradí i dva klasické monitory
 • Vysoké nároky na výkon počítače
 • Potřebujete konektory HDMI, DisplayPort nebo DVI

Kdy budu mít užitek ze 4K monitoru největší?

4K monitory jsou určené hlavně pro profesionální grafiky, ale přínosy mají i pro ostatní uživatele. Při kancelářské práci budou texty vyhlazenější, při surfování na webu budete moci zoomovat a stránky budou stále čitelné, hráči pak ocení detailnější grafiku. 4K displeje však zvyšují nároky na výkon počítače.

Viděl jsem i rozlišení 4 096 × 2 160 px. Je to také 4K?

Ano, ale ve specifikaci 4K DCI, kterou využívají filmové produkce, a tedy jen některé profesionální monitory. Má poměr stran 17:9, a tedy trochu více horizonální pracovní plochy. Drtivá většina 4K monitorů se vyrábí ve specifikaci 4K UHD, která má poměr stran 16:9 (3 840 × 2 160 px).

Prohnuté monitory (Philips)

Prohnuté monitory od 4 330 Kč

 • Mají elegantní a reprezentativní design
 • Méně odráží světlo z okolí
 • Zobrazí větší plochu bez otáčení hlavou

Prohnuté monitory umožňují používat větší úhlopříčky s vyšším komfortem. Všechny body obrazovky jsou od pozorovatele stejně daleko, takže se na displej lépe kouká. Proto není třeba ani hlavou otáčet, abyste na každý pixel viděli stejně dobře.

Výhody a nevýhody
 • Vidíte ostře každé místo na obrazovce
 • Stylový design
 • Částečná ochrana proti odleskům
 • Zaberou více místa
 • Druhý člověk na monitor špatně uvidí

Jaké výhody má prohnutý monitor oproti rovnému?

Prohnutý monitor umožňuje používat větší monitor, aniž byste museli hýbat hlavou. Je sice pěkné mít na stole obrazovku o úhlopříčce srovnatelné s televizí, ale její obsah nepřehlédnete bez otáčení hlavy, čímž komfort klesá. Prohnuté monitory tento nedostatek částečně eliminují.

Monitory s TV tunerem (Samsung)

Monitory s TV tunerem od 3 990 Kč

 • Vybavené reproduktory
 • Často je součástí balení i dálkový ovladač
 • Nahradí televizi
 • Pohlídejte si přítomnost DVB-T2 tuneru

Monitory s TV tunerem sice nenahradí chytrou televizi, ale pro základní použití stačí bohatě. Umožňují vám koukat na programy televizního vysílání i při vypnutém počítači, spotřeba je oproti Smart TV menší a ovládání je podstatně jednodušší.

Výhody a nevýhody
 • Můžete sledovat televizi na počítači
 • Nižší spotřeba než u TV
 • Menší úhlopříčka oproti televizi
 • Neobsahuje funkce Smart TV

Co potřebuji k tomu, abych mohl na monitoru koukat na televizní vysílání?

Jednou variantou je pořídit si televizní kartu do počítače. Jednodušší je však pořídit rovnou monitor s TV tunerem a CI slotem, na kterém můžete na televizi koukat, aniž by byl zapnutý počítač.

Velkoformátové displeje (NEC)

Velkoformátové displeje od 9 290 Kč

 • Hodí se k zobrazování reklam a prezentací
 • Zvládne provoz 24 hodin denně
 • Často se instalují na zeď nebo do stojanů

Jsou určené pro každodenní provoz – 12 hodin denně a více. Zpravidla mají úhlopříčku větší než 30".

Výhody a nevýhody
 • Možnost propojení do videostěn
 • Přehrávaný obsah lze měnit vzdáleně přes internet
 • Integrovaný přehrávač multimédií
 • Funkce pro snižování spotřeby
 • Méně funkcí
 • Cena
Dotykové monitory Iiyama

Dotykové monitory   od 3 790 Kč

 • Umožní ovládat počítač i bez použití klávesnice a myši
 • Mají odolnější konstrukci

Dotykové displeje se hodí jako reklamní kiosky, pokladní monitory, samoobslužné systémy, ale také do domácnosti nebo kanceláře. Umožňují totiž použít jednu obrazovku pro zadávání i zobrazení informací.

Výhody a nevýhody
 • Nepotřebujete myš a klávesnici
 • Nevhodné na klasické práce na počítači
 • Dotyková vrstva snižuje kvalitu zobrazení

Slovník pojmů - monitory

Úhlopříčka

Označuje vzdálenost mezi protilehlým horním a spodním rohem monitoru. Udává se v palcích. Jeden palec je 2,54 cm.

Maximální rozlišení

Udává počet pixelů (obrazových bodů), které monitor dokáže v horizontálním a vertikálním směru vykreslit. Obecně platí, že čím vyšší maximální rozlišení monitor má, tím detailnější obraz a větší pracovní, respektive herní plochu dokáže poskytnout. V souvislosti s monitory je dnes běžným standardem Full HD rozlišení (1 920 × 1 080 obrazových bodů).

Obnovovací frekvence

Jedná se o schopnost monitoru vykreslit určitý počet snímků během jedné sekundy. Udává se v Hz. Čím vyšší obnovovací frekvenci monitor má, tím plynulejší obraz poskytuje. Monitory s vyšší obnovovací frekvencí také méně unavují oči. Nejčastěji se setkáte s obnovovací frekvencí 60-75 Hz, u herních monitorů pak dosahují hodnoty až 200 Hz.

Odezva

Označuje dobu, za kterou je monitor zvládne zpracovat požadavek na změnu obrazu z počítače. Čím nižší odezva je, tím ostřejší obraz monitor poskytuje v rychlých scénách. Doba odezvy je důležitá pro hráče počítačových her. U herních monitorů by neměla činit více než 4 ms.

Slovník pojmů
Vytisknout
P-DC1-WEB08
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací