Vyberte prvek na stránce, kterého se chyba týká
Sdílej a ušetři Apple Music

Jak vybrat osobní váhu

Zobrazit katalog

Díky osobní váze si můžete udržet vaši ideální hmotnost pod kontrolou a získat vešekeré potřebné údaje, které vám zajistí zdravější a vitálnější život. Vyberte si tu, která bude odpovídat přesně vašim požadavkům a nabídne vám potřebné naměřené hodnoty.

Váha se v domácnosti hodí nejen, když chcete hubnout. Pomáhá udržet si trvale přehled o tělesné váze, která je odrazem osobní vitality, zdraví i životního stylu. Některé typy osobních vah navíc pracují s údaji jako procento svalů, tuku a vody v těle. Podívejte se, podle čeho vybrat osobní váhu právě pro vás.

Jak vybrat notebook

Několik tipů pro výběr osobní váhy

 1. Dobře zvažte, kolik osob bude váhu využívat a jakou by měla mít maximální nosnost.
 2. Při více uživatelích se hodí váha s možností rozpoznání uživatele a ukládáním změřených hodnot.
 3. Důležité jsou také vaše požadavky na přesnost naměřených hodnot, které se mohou lišit dokonce až v kilogramech.
 4. Kromě vah k určování tělesné hmotnosti existují i přístroje měřící také BMI, podíl svalů (tuku) a další hodnoty.
 5. Nejmodernější typy lze synchronizovat s vaším chytrým telefonem.

Základní parametry pro výběr osobní váhy

Nosnost

Každá váha disponuje maximální nosností, která určuje hraniční hmotnost uživatele. Některé typy nabízí nosnost až 160 kg. Před nákupem si promyslete, zda budou váhu využívat kromě vás i ostatní členové domácnosti.

Přesnost

Jedná se o velmi důležitý parametr, definující případné odchylky naměřených hodnot. Digitální váhy, zachycující hmotnost pomocí různého počtu čidel včetně jednoho uprostřed přístroje, obvykle mají přesnost na 100 g. U mechanických osobních vah může odchylka dosáhnout až 2 kg.

Rozměry

Vybírat můžete z větších i kompaktnějších vah. Pro menší interiér je vhodné zaměřit se na váhy malých rozměrů nenáročných na prostor. Váhy z tenkého tvrzeného skla bývají také velmi lehké, proto je lze v případě potřeby snadno přemístit například i pod jiný nábytek.

Ovladatelnost

Většina digitálních vah nabízí jednoduché (některé dokonce hlasové) ovládání a řadu automatických funkcí. Po zatížení se samy aktivují, při delší nečinnosti se vypnou a disponují samočinným vynulováním. Vyberte takovou váhu, aby se příjemně používala a čitelnost výsledku byla snadná.

Paměť s hodnotami uživatelů

Váhy s uživatelskou pamětí rozeznají na základě uložených parametrů (věku, pohlaví, výšky apod.) až 4 vážené osoby. Díky tomu nabízejí přesnější údaje i hodnoty z posledního vážení.

Design

Na trhu existují váhy rozmanitého provedení, s hranatými i oblými rohy, v široké paletě barev, decentní, extravagantní i obrázkové. Nejčastěji se vyrábějí z tenkého tvrzeného skla, které je velmi odolné a často působí tak elegantně, že váha se může stát ozdobou interiéru. Vybírejte váhu podle osobního vkusu nebo interiéru, do kterého ji chcete umístit. Výrazným a veselým vzhledem se pyšní dětské modely, jejichž nosnost však činí jen několik desítek kg.

Synchronizace se smartphonem

Diagnostické osobní váhy lze přes bluetooth či WIFI propojit i s vaším chytrým telefonem. Pomocí volně dostupné aplikace v něm naměřené hodnoty hned uvidíte v případě zájmu i uložíte. Speciální aplikace pro osobní váhy používající osobního trenéra nabízejí možnost sestavování přehledných statistik a mohou pomoci k dosažení vysněné váhy.

Digitální osobní váhy

 • Přesné výsledky zaručují snímací čidla.
 • Váží okamžitě a přesně s minimálním váhovým rozdílem výsledku (do cca 100 g).
 • Disponují zobrazovací jednotkou z tekutých krystalů a funkcí automatického vypnutí i vynulování.

Digitální váhy jsou přesné, moderní váhy s přehledným LCD digitálním displejem, elegantním designem a malou strojovou částí. Vaši hmotnost měří vyhodnocením výsledků několika nezávislých čidel (nejdůležitější snímač je uprostřed přístroje). Vážení s nimi je pohodlné, rychlé, snadné a zvládnou ho i malé děti.

Výhody a nevýhody
 • Přesné výsledky vážení
 • Kvalitní, kompaktní provedení, často z tvrzeného skla
 • Měří pouze hmotnost

Diagnostické osobní váhy

 • Chytré a přesné váhy s řadou funkcí jako automatické měření, vynulování či vypnutí při nečinnosti.
 • Pomocí zadaného věku, výšky, pohlaví a aktivity vypočítají také procento tuku i vody v těle.
 • Některé typy informují o indexu tělesné hmotnosti (BMI), hmotnosti kostí, počtu kalorií, svalové hmotě, bazální metabolické funkci atd.
 • Nabízejí vstup USB, bluetooth a další technologické vychytávky.

Jedná se o tzv. inteligentní digitální váhy, neboť dovedou naměřit a vypočítat více hodnot, než jen hmotnost (podíl vody, tuku a svalstva v těle, BMI, ale také kvalitu ovzduší). Umí pracovat s údaji více uživatelů, uložit si jejich data do paměti a komunikovat s externími přístroji. Jsou ideální pro fitness trenéry a přestavují užitečného pomocníka při dodržování zdravé životosprávy.

Výhody a nevýhody
 • Komplexní posuzování životního stylu
 • Možnost sledovat tělesné hodnoty v čase
 • Oproti běžné váze jsou náročnější na ovládání

Mechanické osobní váhy

 • Poskytují orientační údaje o tělesné hmotnosti, nejčastěji s rozlišením na 1 kg.
 • Zdobí je malá pořizovací cena a provoz bez baterií.

Analogické osobní váhy okamžitě přinášejí údaj o přibližné tělesné hmotnosti pomocí klasického číselníku s ručičkou. Jsou finančně velmi dostupné a na ovládání naprosto nenáročné. Ocení je každý, kdo potřebuje svou tělesnou hmotnost zkontrolovat jenom občas.

Výhody a nevýhody
 • Jednoduchost a rychlost
 • Nízké pořizovací náklady
 • Nepříliš přesné výsledky vážení

Kojenecké váhy

 • Jsou určeny pro vážení malých dětí o hmotnosti zhruba do 20 kg.
 • Většinou jsou digitální s přehledným LCD displejem.

Kojenecké váhy umožňují bezpečně a s odchylkou jen 5 až 10 g zjistit váhu miminka, dokonce i v případě jeho neklidu. Vyrábějí se s klenutým povrchem, udržujícím dítě na jednom místě a většinou disponují i automatickým vypínáním. Paměť na jedno měření je praktická kvůli možnosti sledovat přírůstek hmotnosti oproti minulému měření (např. po jídle), stejně tak lze odečítat váhu neživých předmětů (plenky, oděv atd.).

Výhody a nevýhody
 • Speciální vlastnosti a funkce pro práci s malým neposedou
 • Snadná manipulace
 • Použitelnost pouze na malé děti

Nejčastější otázky – osobní váhy

Kdy a jak se nejlépe vážit?

Nejvhodnější dobou pro vážení je ráno, po toaletě a před prvním jídlem. Doporučená frekvence vážení je jedenkrát týdně. Vážit bychom se měli pouze ve spodním prádle a naboso. Před vážením zkontrolujte, zda se váha nachází na rovném a tvrdém povrchu. Stůjte na ní rovně a celou plochou chodidel.

Jaké ukazatele mohou osobní váhy měřit?

Osobní váha vám může poskytnout údaje o tělesné hmotnosti a vypočítat procento naměřeného tuku, vody i svalové hmoty. V závislosti na typu váhy můžete získat informace také o váze kostí, počtu kalorií, o viscerálním tuku, bazální metabolické spotřebě a BMI indexu.

Jak přizpůsobit výběr váhy životnímu stylu?

Pokud si chcete udržet ideální hmotnost, zhubnout, nebo pracujete jako fitness trenér či odborný nutriční poradce, vyberte si váhu s diagnostickými funkcemi. Pomocí speciálních senzorů a zabudovaného počítače vám dokáže váha naměřit a spočítat důležité údaje, které potřebujete pro zdravý a vitální život.

Jaké speciální funkce mohou osobní váhy nabízet?

Moderní digitální váhy nabízejí automatické funkce, jako je například zapnutí po vstoupení na váhu, vypnutí při nečinnosti a automatické vynulování. Zvládnou rozpoznání uživatele i propojení s chytrým telefonem, např. přes WIFI a bluetooth.

0
Vytisknout
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Jak nakoupit
WEB8
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi