AlzaPlus+ LEGO Dny
Zobrazit katalog

Nejlepší telefony

Nejlepší tablety pro děti 2021

Článek

Aktualizováno

Chtěli byste svým dětem dopřát něco z moderních technologií? Při správném používání je vhodný tablet. Pomůže se vzděláváním, rozvojem představivosti, při učení se novým dovednostem nebo vaše děti, případně i vás, efektivně zabaví, například při společném čtení pohádek. Jak ale takový tablet, kterých je na trhu spousta, pro dítě vybrat? A jaké tablety pro děti jsou momentálně ty nejlepší na trhu? Následující odstavce vám poradí.

Nejlepší tablety pro děti 2021 – OBSAH

Tablety jsou pro děti vhodnější než chytré telefony

Rozhodli jste se dítě připravit na budoucnost a uvažujete o tabletu? Pak vězte, že v přiměřené míře se jedná o ideální způsob, jak přivést dítě do dnešního moderního světa, v němž se bez znalosti technologií neobejde. Tablet je také pro děti do 6 let vhodnější než chytrý telefon, jehož funkce volání a zpráv zatím nevyužijí. 

i Mobil v rukou školáka dává smysl. Můžete mu kdykoli zavolat nebo napsat. Jaký telefon ale zvolit? Mrkněte na článek Jak vybrat mobilní telefon pro děti.

Před koupí tabletu pro děti se nejprve rozmyslete, zda ho chcete pořídit výhradně pro dítě, či bude primárně sloužit vám a potomkovi tablet budete jen půjčovat. Podle toho se snadněji rozhodnete, kolik peněz si pro tablet vyčlenit.

Tablet pro děti
Tablety jsou jedním z prvních zařízení, která seznamují děti se světem moderních technologií.

Tablety pro děti od 3 let a předškoláky by měly mít dětský režim

Malé děti od tří let uvedete do světa technologií nejsnadněji právě tabletem a vhodnými aplikacemi, které dětský mozek správně rozvíjejí. S největší pravděpodobností budete v tomto věku dítěte kupovat tablet hlavně pro sebe a svému potomkovi jej půjčovat. K tomu se váže další důležité upozornění pro rodiče: takto malým dětem půjčujte tablet jen pod dozorem. Dítě budete moci korigovat a kontrolovat, co se zařízením dělá.

Tablet pro děti
Je dobré, abyste měli jako rodič přehled o tom, co dítě na tabletu dělá. 

Vzhledem k nízkému věku dítěte doporučujeme vybírat tablet, ve kterém najdete „Dětský režim“. Díky němu dokáže tablet spustit jen vámi povolené aplikace a omezit přístup k vašim „dospěláckým“ aplikacím a k prohlížeči. Nehrozí pak, že dítě smaže vaše důležité soubory nebo se dostane na internet k nevhodným stránkám. Takový režim mají již předinstalované například iPadytablety Samsung nebo Lenovo. Dětský mód si ale lze stáhnout i z Google Play či App Store v podobě aplikace. V ní si pak nastavíte práva a instrukce, jak se má tablet v rukách dítěte chovat.

Nejlepší tablety pro děti

Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G

iPad 10.2 2020

 • Výkon na několik let dopředu
 • Plynulý chod
 • Kvalitní displej

iPady jsou dlouhodobě nepochybně jedny z nejlepších tabletů. Ale jsou vhodné i pro děti? Odpověď zní: ano. Dobrým příkladem je iPad 2020 s úhlopříčkou 10,2", který stojí skoro 10 tisíc. To není málo peněz, ale na Apple je to dobrá cena, a navíc má tento iPad vše, co je ke spokojenému používání tabletu dětmi potřeba. V prvé řadě je to dostatečný výkon, plynulý chod a velmi dobrá dotyková odezva. Není nic horšího než nechat děti trápit se s obrazovkou a trháním obrazu, když poprvé něco zkouší. Zde je na fungování spoleh, k čemuž přispívá i domovské tlačítko, které snadno používají i děti. Ruku v ruce s tím jde kvalita aplikací, která je na iPadech velmi dobrá. Tento iPad navíc dlouho vydrží na baterii a má kvalitní zvuk, takže například písničky budou znít hezky. Třešničkou na dortu, a i silným argumentem pro koupi tohoto tabletu pro děti, je podpora elektronické tužky Apple Pencil 1. generace (prodává se zvlášť). Děti si s ní mohou kreslit, vybarvovat nebo se učit psát. Vhodná je i velikost tabletu, s níž nemají problém ani malé děti. Výhodou iPadů je mimo jiné i fakt, že lze u nich snadno spravovat funkci „Čas u obrazovky“ na dálku z kteréhokoli iPhonu.

iPad 10.2 2020 iPady
iPhone 12 Pro Max

iPad mini 2019

 • Výkon a plynulost
 • Domovské tlačítko
 • Podpora Apple Pencil

Výraznou vlastností iPadu mini 2019 je jeho malá velikost a hmotnost pouhých 300 gramů. Jeho displej je velký, či chcete-li malý, jen 7,9". Pro někoho minus, pro někoho ale naopak plus, pokud chce co nejmenší a nejlehčí zařízení. I přesto je tento tablet pro děti výkonný, takže ani s náročnějšími aplikacemi nebude mít dítě problém třeba i za několik let. Nechybí zde podpora elektronického pera Apple Pencil (1. generace), takže i tady je možnost kreslení. iPad mini 2019 stojí o něco více než předchozí iPad, byť má menší displej. Rozdíl tkví ve větším úložišti, ale i ve fotoaparátu. iPad mini 2019 má 7Mpx přední kamerku (oproti 1,2 Mpx), což se hodí například při videohovorech. Selfie kamerka také pořizuje lepší videa. Zadní fotoaparát má pak stejné hlavní parametry, tedy 8 Mpx a světelnost f/2,2. 

iPad mini 2019 iPady
OnePlus 8T

Samsung Galaxy Tab S6 Lite

 • S Pen v balení
 • Vysoký výkon
 • Android 10

Kvalitní tablet ale nemusí být jen iPad. Nezahálí ani korejský výrobce, který má v portfoliu zajímavý Samsung Galaxy Tab S6 Lite. Stojí rovněž necelých 10 tisíc, jeho výhodou je ale přibalené elektronické pero S Pen. Oproti iPadům tedy není nutné jej dokupovat a můžete začít hned psát a kreslit. Hlavním rozdílem mezi Tab S6 Lite a iPady je samozřejmě operační systém Android, který do značné míry funguje jinak. Při rozhodování může hrát roli i fakt, jakou zkušenost máte s tím kterým prostředím a co vám více vyhovuje. Pokud jste na systém se zeleným robotem zvyklí, nebudete mít s tímto tabletem problém, dílenské zpracování je kvalitní a výkon rovněž dostatečný. Tab S6 Lite má navíc zvuk s certifikátem značky AKG. Rozdíl oproti jablečným tabletům je rovněž v poměru stran, konkrétně 5 : 3 oproti 4 : 3. Aby vám pak děti u tabletu netrávily příliš mnoho času, můžete je hlídat například pomocí aplikace Digitální rovnováha nebo Samsung Kids.

Samsung Galaxy Tab S6 Lite Tablety Samsung

Nejlepší tablety pro děti do 6 000 Kč

Samsung Galaxy S20 FE

Lenovo Tab M10 FHD Plus

 • Nízká cena
 • Kvalitní displej
 • USB-C

Kvalitní tablety má ve svém portfoliu i Lenovo. Jedním z nich je pro děti vhodný model Tab M10 FHD Plus s 10,3palcovou obrazovkou o rozlišení Full HD+. To zajišťuje příjemnou podívanou, ale zároveň i přijatelnou hmotnost 460 gramů, se kterou ještě malé ruce nebudou zápasit. Výkon v praxi rovněž nebude chybět. Slibná je kombinace 4 GB paměti RAM a 64 GB úložiště, byť čipset není z nejvýkonnějších. To ale v této cenové relaci ani nelze očekávat. Na pouštění videí, hraní výukových her či Minecraftu nebo videohovory to postačuje. Nechybí samozřejmě ani dvojice fotoaparátů nebo sluchátkový konektor, pokud si starší dítě chce hrát, ale mladší má odpolední spánek. Tablet vydrží v chodu na jedno nabití až 8,5 hodiny a nabíjí se, což lze jedině pochválit, skrz konektor USB-C. 

Lenovo Tab M10 FHD Plus Tablety Lenovo
iPhone 12 mini

Samsung Galaxy Tab A7

 • Slušný výkon
 • Povedený displej
 • Android 10

Tablet Samsung Galaxy Tab A7 má rovněž jemné rozlišení, konkrétně 2 000 × 1 200 pixelů. Pro sledování multimediálního obsahu je dostatečná i, v kovovém těle ukrytá, výbava včetně čipsetu Snapdragon 662 nebo operační paměti 3 GB. Úložiště 32 GB stačí na několik desítek aplikací, pokud byste ale byli nároční, lze použít i paměťovou kartu. Součástí tabletu Galaxy Tab A7 je Samsung Kids, bezpečné prostředí pro děti, kde se mohou učit nebo si hrát prostřednictvím různých aplikací. V prohlížeči mohou navštívit jen vámi povolené webové stránky a lze zde nastavit i dobu používání tabletu. Tab A7 běží na Androidu 10, což sice není nejnovější Android 11, ale i to lze pochválit. 

Samsung Galaxy Tab A7 Tablety Samsung
Asus ROG Phone 3

iGET Blackview TAB G8

 • Klávesnice v balení
 • Nízká cena
 • 4 GB / 64 GB

iGET Blackview TAB G8 má jako jediný z našeho výběru tabletů v rámci balení pouzdro s klávesnicí a touchpadem a sluchátka. K tomu výrobce přibalil i obal bez klávesnice, což je rozhodně plus. To ale není jediné, čím se snaží výrobce nalákat, dobrá je i výbava, včetně dostatečné operační paměti nebo úložiště. Tablet s úhlopříčkou 10,1" váží přes půl kila, ale neberte to jako nepřekonatelnou překážku, i malé dítě unese ledacos a při hraní stejně nebude tablet celou dobu držet v rukách. Tablet s Androidem 10 nezapomněl ani na fotografickou výbavu. Své první fotky budou děti pořizovat na 13 a 5Mpx foťáky.

iGET Blackview TAB G8 Tablety iGET

Nejlepší tablety pro děti do 3 000 Kč

Realme 7 Pro

eSTAR Beauty HD 7

 • Cena pod 2 000 Kč
 • Dětské motivy
 • Podpora paměťových karet

Nyní se posouváme do kategorie levných tabletů, kde je hlavní devízou cena. Ta logicky vyžaduje kompromisy ve výbavě, ale to neznamená, že jde o špatné tablety. Jen od nich nelze očekávat vysoký výkon, příliš kvalitní zvuk, dlouhou výdrž na baterii nebo bezproblémové fungování po dobu několika let. Pro malé děti a nenáročné uživatele ale mohou být vhodné, zvlášť v případech, kdy na dražší modely nejsou peníze. Tablet eSTAR Beauty HD 7 je již na první pohled jako dělaný pro děti. Nabízí oblíbené motivy, například Spiderman, Auta, Frozen, Princezny a další. Jeho výbava zahrnuje 2 GB operační paměti a 16 GB vnitřního prostoru pro aplikace a pohádky. Tablet lze pořídit i ve variantě 1 GB + 8 GB, ale vzhledem k rozdílu pouhých pár stovek je rozhodně lepší pořídit výkonnější variantu.

eSTAR Beauty HD 7 Tablety eStar
Redmi Note 9 Pro

Alcatel 1T 7 2019 Kids

 • Cena necelé 2 000 Kč
 • Silikonové pouzdro
 • Integrovaný stojánek

Dětské barvy nasadil i Alcatel u svého modelu Alcatel 1T 7 2019 Kids. Použil k tomu silikonový kryt, který tablet chrání před nárazy nebo i pády. Displej sice chráněn není, i tak je ale lepší, když má tablet alespoň nějakou ochranu než žádnou. Součástí pouzdra je i poutko a stojánek, takže tablet lze opřít tak, aby se děti mohly dívat na pohádky i u stolu. Jak lze odvodit již z názvu, budoucí majitelé tabletu budou využívat 7palcové obrazovky, která má rozlišení 1 024 × 600 pixelů. Úložiště, v tomto případě o velikosti 16 GB, lze opět rozšířit o paměťovou kartu, pokud by se vám původní prostor zaplnil. 

Alcatel 1T 7 2019 Tablety Alcatel
Samsung Galaxy A51

iGET Smart W82

 • Elegantní design
 • 8" displej
 • Nízká cena

Pokud chcete dětem koupit tablet bez dětských motivů, například proto, že v nabídce není žádný jejich oblíbený, nabízí se iGET Smart W82. Tablet vypadá na pohled elegantně a nebude působit nepatřičně, pokud jej mimo domov bude používat i dospělý. iGET Smart je 8palcové zařízení se 2 GB paměti RAM a dvojicí základních fotoaparátů. Do 32GB úložiště se vejde poměrně hodně aplikací a několik pohádek, další prostor pak lze přidat i použitím paměťové karty.

iGET Smart W82 Tablety iGET

Naučné a výukové aplikace pro děti

Tablety dokáží pomoci dítěti vzdělávat se a rozvíjet. V App Store a Google Play naleznete mnoho vzdělávacích her i specializovaných aplikací. Spousta z nich je nejen v češtině, ale také v angličtině. Vaše ratolest tak během hraní začne poznávat i důležitý cizí jazyk.

Pro nejmenší je vhodná aplikace „První slova“ (iOS, Android), která jim pomůže v začátcích mluvení. Aplikace „Výukové kartičky“ (iOS, Android) je naučí poznávat např. zvířátka nebo barvy a v aplikaci „Abeceda pro děti“ (iOS, Android) si budou hrát s písmenky. „Logopedie 1: procvičování výslovnosti“ (iOS, Android) předškolní děti seznámí s tím, co je ve škole čeká, a zároveň je naučí správně vyslovovat.

Tablet pro děti
Pokud mají tablet i kamarádi vašeho dítěte, mohou mezi sebou spolupracovat.

Pro školáky existuje celá řada aplikací, s nimiž si mohou procvičovat jednotlivé předměty. Skvělou aplikací je „Český jazyk – pravopis“ (Android) nebo „Čísla a matematika pro děti“ (iOS, Android). Děti si mohou také procvičovat angličtinu například za pomoci aplikace „Anglická slovíčka“ (iOS, Android) či „Angličtina nepravidelná slovesa“ (Android). Za všemi těmito aplikacemi stojí společnost PMQ software, která se specializovanými aplikacemi zabývá a dodává je také do škol.

i Přečtěte si také našeho průvodce Jak vybrat tablet, kde se například dozvíte hlavní výhody a nevýhody jednotlivých operačních systémů na tabletech.

Velice oblíbená je „Hravouka“ (iOS, Android), interaktivní encyklopedie, v níž děti s Malou Myškou prozkoumávají krásy přírodního světa. Prostorovou orientaci si procvičí v krásných hrách „Monument Valley“ (iOS, Android) a „Monument Valley 2“ (iOS, Android) a zazávodí si ve hře „Chameleon Run“ (iOS, Android) od českých tvůrců.

Tablet pro děti
Na tabletu se dá procvičovat mnoho dovedností, včetně učení cizích jazyků.

Obaly a příslušenství k tabletům pro děti

Vzhledem k tomu, že tablet není levnou záležitostí a téměř žádný model na našem trhu nedisponuje certifikací odolnosti, je téměř nutností k tabletu pro dítě dokoupit i vhodné pouzdro nebo kryt. Pro případ, že by se snad malý zvědavec rozhodl otestovat odolnost krycího skla, můžete zvolit ochrannou fólii na displej. Pro ty největší experimentátory s odolností pak vybírejte nárazuvzdorná a voděodolná pouzdra a kryty.

Kryt tabletu Kryt a stojánek na tablet

Kryt má nejen ochrannou funkci. Může sloužit i jako stojánek při hraní, učení se nebo sledování videí.

Součástí krytu k tabletu pro děti může být i klávesnice

K tabletům pro děti se vyrábí také speciální kryty s integrovanou klávesnicí. Zařízení tedy může dítě provázet od útlého věku až do školy, kde klávesnici využije například pro aplikace procvičující pravopis. Nezapomeňte, že kryt s klávesnicí musí pasovat na vámi koupený tablet, popřípadě můžete zvolit i samostatné klávesnice pro tablety.

Kryt na tablet s klávesnicí
Součástí některých krytů je i klávesnice. S nimi získávají tablety pro děti nový rozměr.

K tabletům se hodí i paměťové karty, pokud například přímo do zařízení stahujete pohádky pro děti. Dítěti do tabletu můžete nahrát i jeho oblíbené časopisy v elektronické podobě nebo hudbu. Ke stejnému účelu ostatně poslouží i OTG disky. Tablet musí ale funkci OTG podporovat, což lze ověřit například na stránkách výrobce nebo v podrobných parametrech produktu na našem webu (funkce je označena jako OTG nebo USB Host).

Vytisknout
P-DC1-WEB07
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací