FMCG akce AP+ plus nový vizuál

LCD monitory EIZO – udržitelnost a komfort na prvním místě

Zobrazit katalog

Sponzorovaný článek

Aktualizováno

Monitory EIZO představují profesionální společníky do vašich kanceláří, kteří zásluhou inovačních technologií zcela automaticky snižují náklady na energii, a přitom myslí i na vaše zdraví. Kombinace dokonalé ergonomie, špičkové kvality obrazu a dlouhé životnosti je základem každého moderního a spokojeného pracoviště. V čem přesně jsou monitory EIZO tolik unikátní? A proč na kvalitním monitoru vlastně tolik záleží?

EIZO; monitory; LCD; pracovní monitory; kancelář

Pracovní monitory EIZO – OBSAH

 1. Proč je pohodlí za počítačem tak důležité?
 2. Monitory EIZO – základem je vhodné rozlišení
 3. S jasem není radno si zahrávat
 4. Modré světlo rovná se špatné světlo!
 5. Potlačení blikání a nežádoucího chvění obrazovky
 6. Antireflexní schopnosti LCD panelů EIZO
 7. Monitory EIZO pomáhají snižovat vaše náklady
 8. Moderní stojany EIZO FlexStand jako zbraň proti bolesti zad
 9. Naše závislost na LCD monitorech

i

Proč je pohodlí za počítačem tak důležité?

Den prosezený u počítače, bez pohybu, dokáže unavit mysl, ale také tělo. Pokud se navíc na svém pracovišti necítíte pohodlně, máte ho nesprávně uspořádané a jste špatně usazeni, může to vést až k vážným zdravotním potížím. V případě nekorektně zvoleného a nastaveného monitoru pak dochází k přetěžování očí, zvýšené únavě, či dokonce bolestem hlavy.

LCD monitory značky EIZO dělají vše proto, aby váš pracovní výkon byl co možná nejvyšší a abyste měli maximální pohodlí, stejně jako vaše oči i krk. Využívají k tomu řadu pokročilých funkcí a inovací, jako je například antireflexní plocha, regulace chvění obrazu, automatická korekce jasu, potlačení modrého světla či přizpůsobivý stojan obrazovky.

Monitory EIZO – základem je vhodné rozlišení

Rozlišení je vhodné posuzovat vždy ve vztahu s velikostí úhlopříčky. Pokud uživatel zvažuje používání monitoru s vyšším rozlišením, pak bude hrát roli také vhodná úhlopříčka. Jinak totiž vypadá obrazová informace na monitorech se stejným např. 2K (WQHD) rozlišením na 24" obrazovce a jinak na úhlopříčce vyšší. V případě 27" monitorů EIZO s uvedeným 2K rozlišením je obrazová informace jasná a zřetelná po celé ploše obrazovky, a to bez nutnosti zvětšování nebo škálování. Pokud ovšem někdo používá menší úhlopříčku (např. 24") s vyšším rozlišením než je běžné FullHD (1920 × 1080), či případně 1920 × 1200, pak je text i obraz celkově malý až nerozpoznatelný. Nelze říci, že vysoké rozlišení v běžném kancelářském prostředí je nevhodné nebo zbytečné, ale musíme myslet na to, že jde vždy ruku v ruce s vhodně zvolenou úhlopříčkou.

EIZO; monitory; LCD; pracovní monitory; kancelář
Málokteré pracoviště se dnes obejde bez kvalitního a komfortního monitoru.

Další důležitou hodnotou určující dojem ostrosti obrazu je v případě kancelářských monitorů obecně jejich pixelová hustota neboli množství pixelů na určitou plochu (nejčastěji na palec). Pokud je na malé ploše umístěno a zobrazeno velké množství pixelů, ani lidské oko nemusí mít dostatečnou rozlišovací schopnost k tomu, aby zvládlo rozpoznat jednotlivé obrazové body. Výsledný obraz následně vnímáme jako velice ostrý. Pokud budeme mít větší úhlopříčku s vysokým rozlišením a budeme schopni vykreslit obraz s vysokou pixelovou hustotou, dosáhneme velmi kvalitního zobrazování, které EIZO nabízí na 4K monitorech, kde dosahuje hustoty až 163 pixelů na palec (PPI). 

S jasem není radno si zahrávat

Když usednete poprvé za obrazovku počítače, vnímáte jasný obraz jako čistý a dobře čitelný. Při dlouhodobém pozorování ale může nadměrný (ale i příliš nízký) jas do velké míry přispět k únavě vašich očí. Aby se toto nikdy nestalo, jsou monitory EIZO vybaveny speciálním snímačem okolního světla a funkcí Auto EcoView. Tato funkce, jak už i její název napovídá, zajišťuje, že jas monitoru se vždy přizpůsobí konkrétním podmínkám ve vašem okolí. Díky monitorům EIZO tak vaše oči nebudou trpět pod přílišným nebo nedostatečným jasem.

EIZO; monitory; LCD; pracovní monitory; kancelář
Nesprávně zvolený jas obrazovky může mít kritický vliv na únavu vašich očí.

V případě, že na pracovišti používáte více než jeden monitor, je třeba myslet na jejich vzájemnou synergii. Důležitým parametrem určujícím vaše pohodlí je totiž poměr úrovní jasů – dva monitory by měly být umístěny vždy co nejblíže vedle sebe, ve stejné pozorovací vzdálenosti a ideálně by se mělo jednat také o stejný typ. Takto zaručíte jednoduché a rychlé sladění jejich jasu, teploty barev a kontrastu. Tenký rámeček je příjemným bonusem.

i

Používáte spolu s monitorem často i papírovou předlohu? Myslete na to, aby stejně jako při použití více monitorů byla umístěna co nejblíže obrazovce, a to nejlépe ve stejné pozorovací vzdálenosti. Pomoci vám s tím mohou nejrůznější držáky či stojany. Velice užitečnou pomůckou bývá často stolní lampa, která dokument osvětlí a postará se o vyrovnání jasu.

Modré světlo rovná se špatné světlo!

Již nespočet vědeckých studií potvrdil, že modré světlo vycházející z telefonů, monitorů a dalších elektrických zařízení po západu slunce má neblahý vliv na kvalitu našeho spánku. Monitory EIZO bojují proti tomuto fenoménu již zmíněnou automatickou úpravou jasu a také unikátním režimem zvaným Paper mode. Ten rovněž zcela automaticky nastaví teplotu barev LCD panelu tak, abyste při jeho sledování měli dojem, že zrovna čtete knížku nebo noviny. Ve výsledku má monitor EIZO v režimu „papír“ mnohem menší dopad na únavu vašich očí a rovněž nižší spotřebu energie.

Výhody režimu Paper mode:

 • Monitory produkují až o 68 % méně nežádoucího modrého světla.
 • Automatická optimalizace kontrastu, jasu a teploty barev.
 • Pohodlné sledování obrazovky srovnatelné se čtením tištěných dokumentů.
EIZO; monitory; LCD; pracovní monitory; kancelář
Kancelářské monitory EIZO jsou navíc doplněny o funkci Circadian Dimming (cirkadiální ztlumování), která řídí průběh barevné teploty monitoru v průběhu dne. Dříve než si stihnete všimnout, že zapadlo slunce, bude monitor vydávat výrazně méně modrého světla.

Potlačení blikání a nežádoucího chvění obrazovky

Rozmach podsvícení LED u monitorů vyústil mimo jiné také v jednu nepříjemnou záležitost. Velký počet uživatelů si začal stěžovat na nadměrnou únavu očí pramenící z chvění zobrazovaného obrazu. Toto chvění je způsobeno velmi rychlým blikáním podsvícení LED a pociťují jej zejména citlivější uživatelé. Minimalizaci nepříznivých účinků provádí monitory EIZO díky hybridní technologii FlickerFree, která využívá regulaci jasu k potlačení problikávání a chvění obrazu.

Antireflexní schopnosti LCD panelů EIZO

Dalším zásadním měřítkem kvalitního monitoru jsou bezpochyby antireflexní schopnosti displeje. Stručně řečeno pomáhají minimalizovat odražené světlo tak, že ho na povrchu displeje účinně rozptylují. To pak ve výsledku přispívá k tomu, že váš zrak není přetěžován a že můžete zcela uvolněně sedět před monitorem bez nepříjemného vyhýbání optickým odrazům.

EIZO; monitory; LCD; pracovní monitory; kancelář
Levá strana: monitor EIZO a optimální potlačení odlesků. Pravá strana: běžný monitor s nežádoucímu odrazy.

Monitory EIZO pomáhají snižovat vaše náklady

Kromě důkladné péče o vaše zdraví myslí monitory EIZO také na vaše výdaje za jejich provoz. Vybaveny jsou proto senzorem EcoView-Sense, který v případě, že uživatel opustí své pracoviště, samočinně přepne obrazovku do úsporného režimu. Jakmile se uživatel vrátí na své místo, monitor je opět připraven k práci. Senzor EcoView-Sense je velice přesný a reaguje nejen na pohyby, ale také na tělesné teplo.

i

Nulová spotřeba se síťovým vypínačem 

Zabudovaný mechanický síťový vypínač je praktický a úsporný nástroj. Vypnutí monitoru jeho prostřednictvím znamená, že na rozdíl od pohotovostního režimu, kdy spotřeba dosahuje nejvýše 0,30 W, nebude spotřebovávat elektřinu vůbec žádnou.

Další úsporná funkce EcoView-Optimizer se zaměřuje na tmavé obrazy na monitoru, kdy automaticky reguluje intenzitu podsvícení, zesiluje signál a upravuje hodnoty barevných odstínů. Takto docílí, že je tmavý obraz zobrazován stejně kvalitně, ale s až 30procentní úsporou energie.

i Alternativní produkt

Moderní stojany EIZO FlexStand jako zbraň proti bolesti zad

Pro umístění monitoru platí několik základních pravidel, která by měla být dodržována na každém pracovišti. Za prvé platí, že monitor má být na stojanu usazen vždy tak, aby horní hrana obrazovky nebyla nad úrovní očí. Pohled shora dolů totiž vyhovuje fyziologickému mechanismu zaostření zraku na blízko. Dále takové umístění monitoru zajišťuje, že oční víčko překrývá část oka, a tím brání vysychání rohovky. Co se týče vzdálenosti od obličeje, ideálně je třeba monitor umístit tak, aby byl nejméně 50 cm v ose zorného pole uživatele. To přispívá k pohodlnému držení hlavy i celého těla.

EIZO; monitory; LCD; pracovní monitory; kancelář
Při vzdálenosti 50 až 80 cm od monitoru bychom se na obrazovku měli dívat pod úhlem alespoň 20 stupňů.

Abyste mohli přesně takového dokonalého umístění monitoru dosáhnout jednoduše v jakémkoliv prostředí, jsou monitory EIZO vybaveny moderními stojany FlexStand. Ty nabízejí široké možnosti nastavení polohy, ať už se jedná o naklánění, otáčení, nebo změnu výšky.

Naše závislost na LCD monitorech

Už dávno neplatí, že ergonomicky správně nastavené pracoviště je známkou luxusu. Naopak se v dnešní době, kdy lidé v práci u počítače stráví i celý den, jedná o naprostou nezbytnost. Naštěstí už i většina současných firem toto pochopila a raději investuje do kvalitního, polohovacího monitoru, který je navíc šetrný k očím, než aby řešila opakující se zdravotní potíže zaměstnanců. Ne nadarmo se říká, že spokojenost pracovníků má přímý dopad na jejich motivaci a lepší výkon.

i Mohlo by vás zajímat

Monitor je základním stavebním kamenem každého počítačového pracoviště. Kancelářské monitory EIZO jsou nabité moderními technologiemi, díky nimž se zvládnou přizpůsobit požadavkům všech uživatelů a prakticky libovolnému prostředí. 

4,7 11×
24" EIZO FlexScan EV2456-BK
LCD monitor 1920 × 1200, IPS, 5 ms, 60Hz, 350 cd/m2, DisplayPort, DVI, HDMI 1.4, VGA, USB, sluchátkový výstup, nastavitelná výška, pivot, repro, VESA
9 989,-
Na objednávku – termín upřesníme 2 ks
Očekáváme 04.03.2024
Objednací kód: WL577fx1
4,7 11×
24" EIZO FlexScan EV2456-WT
LCD monitor 1920 × 1200, IPS, 16:10, 5 ms, 60Hz, 10bit, 350 cd/m2, DisplayPort, DVI, HDMI 1.4, VGA, USB, sluchátkový výstup, nastavitelná výška, pivot, repro, VESA
10 190,-
Skladem 4 ks
Objednací kód: WL577fx2
5,0
19" EIZO FlexScan S1934H-BK
LCD monitor HD 1280 × 1024, IPS, 4:3, 14 ms, 60Hz, 10bit, 250 cd/m2, kontrast 1000:1, DisplayPort, DVI, VGA, sluchátkový výstup, nastavitelná výška, pivot, repro, VESA
8 869,-
Na objednávku – termín upřesníme 2 ks
Očekáváme 04.03.2024
Objednací kód: WL541f3a1
Vytisknout
P-DC1-WEB18
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací