Emise pro AP+ v app - všechny segmenty Motorola

Kingdom Hearts 3 (RECENZE) – Srdce na dlani

Zobrazit katalog

Recenze

Aktualizováno

Cross-over mezi tradičním JRPG a mlátičkou s disneyovskými postavičkami Kingdom Hearts 3 nás na začátku letošního roku velmi příjemně překvapil, takže s radostí vítáme příběhové DLC, které rozšíří již tak bohatě rozvětvený příběh. Společně s dalšími dobrodružstvími Sory a jeho přátel se můžeme těšit také na nové klíčové čepele a další obsah. Více se dozvíte v naší novince.

Kingdom Heart 3; screenshot: dlc re:mind

• Žánr: Akční 3D arkáda • Multiplayer: Ne • Vývojář: Square Enix • Vydavatel: Square Enix • Platformy a Datum vydání: PS4Xbox One (29. ledna 2019) • Homepage: www.kingdomhearts.com/3/us/home/ • Čeština: Ne


Kingdom Hearts 3 (PS4 Pro) – Recenze

 1. Kindom Hearts 3 uzavírá rozsáhlou kapitolu místních dějin
 2. V hlavní roli videosekvence
 3. S Kingdom Hearts 3 do virtuálního Disneylandu
 4. Klíč bojovým nástrojem
 5. Minihry a sběratelství prostupují Kingdom Hearts 3
 6. Úchvatná grafika se zběsilou kamerou
 7. Recenze Kingdom Hearts 3: závěrečné hodnocení

Kindom Hearts 3 uzavírá rozsáhlou kapitolu místních dějin

• Recenze: 5. 2. 2019 • Autor: Jakub Němec

Také máte rádi propracované světy s bohatými dějinami, jež promlouvají do aktuální hratelnosti? Tak si pište první klad, jenž by vás mohl přesvědčit ke koupi Kingdom Hearts 3. Pečlivě zauzlovaný příběh hráči rozplétají už od roku 2002, kdy se na PlayStationu 2 objevil první díl, a od té doby nabobtnává do mamutích rozměrů. Fenomén propojení postav na první pohled odkazujících ke klasickým JRPG kouskům a la Final Fantasy s celosvětově oblíbenými snímky Walta Disneyho se ovšem těší popularitě především v zemích omývaných Tichým oceánem a u nás zatím nemá tak širokou základnu.

Kingdom Hearts 3; screenshot: pohádka

Ústřední trojice Sora, Donald a Goofy se stanou součástí mnoha disneyovských příběhů a svými činy v Kingdom Hearts 3 je významně ovlivní.

Sám jsem to pocítil na vlastní kůži, když jsem se rozhodl poctivě připravit na recenzování posledního dobrodružství chlapce jménem Sora, jehož doprovází psí rytíř Goofy a čaroděj kačer Donald. S hrůzou jsem si uvědomil, že jen zkrácený vhled do rozsáhlého příběhového zázemí Kingdom Hearts tvoří dvě desítky normostran textu. Musím ovšem přiznat, že každé přečtené písmenko se mi poctivě vyplatilo, protože nepřipraveného hráče zavalí hned po spuštění třetího dílu obrovské množství postav, událostí a propojení, v nichž se nemá reálií neznalý smrtelník šanci zorientovat. Scénáristé totiž velmi rádi reinkarnují hrdiny v jiných tělech, posílají je časem zpět a dopředu a neštítí se ani vytváření klonů.

S pokorou musím přiznat, že se mi po patnácti hodinách hraní objevila na obrazovce postava, o jejímž hlubším významu jsem neměl ani páru. Takže pauza a hurá na internet. Jednoduše řečeno, milovníci předchozích dílů zažijí nirvánu, během níž se své role chopí všechny významné charaktery série, zatímco nováčci budou muset obětovat aspoň hodinku poctivé přípravě. Tvůrci si rozsáhlost svého světa plně uvědomují, takže přímo do hry připravili řadu videí shrnujících dosavadních událostí a také encyklopedii, v níž máte možnost lépe poznat účinkující snímku Kingdom Hearts 3.

Kingdom Hearts 3 – Hercules (gameplay)

Před většinou velkých soubojů v Kingdom Hearts 3 podstoupíte alespoň krátký rozhovor, který dá vašemu snažení smysl.

V hlavní roli videosekvence

Cože, já napsal snímku!? I když ve své podstatě tohle přirovnání sedí dokonale. V dnešní době není zvykem, aby se přibližně čtyřicetihodinová doba dělila mezi hraním a sledováním příběhových sekvencí v poměru 2:1. Kingdom Hearts 3 se totiž řadí mezi poctivá akční RPG, kde se příběhu nabízí obrovský prostor, ovšem bez interaktivního zasahování hráčem. Jedna pasáž pro mě znamenala půlhodinové pasivní sledování skvělých hereckých výkonů bez možnosti zasáhnout, což už byla pořádná darda.

Naštěstí se tvůrcům podařilo extrémně zamotanému příběhu dát nějaký řád a postupem času pochopíte motivaci bojovníků světla bránit svět před Organizací XIII, jež se snaží nastolit temnotu. Král Mickey (Mouse), Riku, Sora, Donald a Goofy potřebují dát do kupy nositele klíčů (s těmi se zde bojuje), kteří se musí střetnout s třináctkou bojovníků mistra Xehanorta. O epické momenty plné melodramatických zvratů rozhodně nepřijdete. Občas se je tvůrcům podařilo vyhrotit do takového extrému, že působí až karikaturně. Na danou skutečnost si ovšem velmi rychle navyknete a dobrovolně se necháte unášet po disneyovských světech.

Kingdom Hearts 3; gameplay: Myšák Kingdom Hearts 3; gameplay: piráti Kingdom Hearts 3; gameplay: osudovost

Obrázek 1: V Twilight Town zachráníte kuchařského myšáka, s nímž poté budete vařit v místním bistru. Kuchtění spočívá v řadě miniher, třeba rozklepnout správně vejce v omezeném čase vyžaduje extrémní přesnost. Obrázek 2: Zakomponování kreslených postav mezi lidskou pirátskou chásku se povedlo grafikům Kingdom Hearts 3 excelentně. Obrázek 3: Některé dialogy jsou hodně přitaženy za vlasy a ukazují jistou naivitu v činech hrdinů. Mnohdy se setkáme s odhalením nečekaného zvratu, v podstatě deus ex machina (princip řeckých tragédií).

S Kingdom Hearts 3 do virtuálního Disneylandu

Tvůrci v rozhovorech před vydáním slibovali, že uspokojivě dotáhnou všechny nedořešené dějové zvraty, které se v průběhu série objevily. Musíme jim přičíst ke cti, že své předsevzetí do puntíku splnili (nebojte se, zadní vrátka pro případné pokračování nebo rozsáhlé DLC byla ponechána dokořán otevřená). Rozum mi zůstává stát nad tím, jak se scénáristům podařilo nacpat takové množství příběhových kliček do jednoho celku společně s návštěvami kreslených pohádek Disneyho a Pixaru. Ostatně dokonalé provázání boje o spásu vesmíru s reáliemi animovaných hrdinů z pláten kin patří k hlavním devizám série Kingdom Hearts.

Odysea ve jménu přátelství vás provede osmičkou filmových světů (přičemž Stokorcový les s Medvídkem Pú hraje pouze druhé housle). Osobně mě nejvíce uchvátila barevnost planety s královstvím Corona (Na vlásku), zasněžené Arendelle (Ledové království), moře Pirátů z Karibiku a tajný favorit – hravé Monstropolis. Avšak nemůžu nic vytknout ani ostatním světům, protože designérům se povedlo zachovat nádech grafiky původního snímku. Díky tomu naivnost Hercula, kostičkovanost Toy Story nebo technická strohost San Fransokya (Velká šestka) zrovna tak zaujmou svým zpracováním.

Kingdom Hearts 3 – Frozen (gameplay)

S lepším vybavením se porcování démonických zplozenců v Kingdom Hearts 3 stává mlátičkovou zábavou v pestrobarevném hýření efektů zbraní a týmových útoků.

Každé univerzum vám nabídne příběhovou linku na přibližně čtyři hodiny, během nichž se budete prohánět koridorovými chodbami ústícími do větších arén, ve kterých se střetnete s temnotou zmutovanými příšerkami toužícími po tlukoucích srdcích živoucích bytostí. S citlivostí sobě vlastní převedli autoři velkou část reálií vzorových snímků také do hry a mnohdy se podařilo vytvořit dojem, že bez Sory, Donalda a Goofyho by se pohádky nedopracovaly ke šťastnému konci. Iluze důležitosti šlape jako hodinky, takže si mezi oháněním klíči uvědomíte podstatnost jednotlivých figur a vše nádherně zapadne do sebe.

Klíč bojovým nástrojem

Veškeré dění se točí kolem Sory, ústředního hrdiny, který bude po většinu času ve vaší moci. Od relativně slabého klučiny ohánějícího se obyčejným klíčkem se díky řadě dovedností a předmětů dopracujete k obávanému válečníkovi, před nímž se třesou i ty největší potvory. Postupné utváření postavy otevíráním různých perků a získáváním mocných artefaktů působí zcela přirozeně, což vás maximálně vtáhne do hry. Největším tahákem nebudou obyčejné předměty, jež najdete v každém druhém RPG, ale mocné meče s unikátními vlastnostmi.

Kingdom Hearts 3; gameplay: hrnky Kingdom Hearts 3; gameplay: ještěrka

Obrázek 1: Jednou ze smrtících atrakcí Disneylandu, jež nakoukly do Kingdom Hearts 3, jsou rotující hrnky, které svým finálním kombem připomínají zběsilou cirkulárku. Obrázek 2: Souboje proti několikanásobné přesile nebo obrovským bossům jsou na denním pořádku.

Za každý pokořený příběhový svět vás autoři Kingdom Hearts 3 odmění novou klíčovou čepelí odrážející potenciál svého původu v několika dostupných transformacích. Mým favoritem se až do konce hry stal meč od příšerek Mika Wazovského a Sullyho pojmenovaný Happy Gear. V základní formě mě těšil relativně slušným dosahem, po nabití první dovednosti se z něj vyklubaly monstrózní drápy a na závěr (ne)potěšil nepřátele svou proměnou v jojo, díky čemuž jsem se k nim mohl přitáhnout téměř z jakékoliv vzdálenosti.

Samotný pocit z mávání nadpřirozenými meči je nadmíru zábavný a uspokojivý, ale v rámci ambiciózního projektu Square Enix by byl nedostatečný. Proto se můžete těšit na heroické týmové útoky s Goofym, Donaldem nebo s hrdiny každého z navštívených světů. Ať už si zamilujete Jacka Sparrowa metajícího bomby po širém okolí, vlasový vír princezny Rapunzel nebo nálety na zádech Baymaxe, jejich užívání je radost. Efektní animace potěší dětské srdce bijící ve vaší hrudi a jejich střídání na bojišti vytváří vámi dirigovaný ultimátní chaos.

Kingdom Hearts 3; gameplay: vzpomínky Kingdom Hearts 3; gameplay: fotka Kingdom Hearts 3; gameplay: triple

Obrázek 1: Už jen při základní tvorbě postavy si uvědomíte, jak dlouhou cestu série Kingdom Hearts ušla. Obrázek 2: Tvůrci mysleli na sebemenší detaily. Kouzlené jsou reakce postav na jejich focení. Některé se stydí, jiné pózují. Obrázek 3: Tvorba vesmírné kocábky zabere přibližně čtvrt až půl hodiny, ale s vlastním plavidlem se meteority střílejí nejlépe.

Benzín do ohně ještě přilejete arkádovými ataky pomocí atrakcí z Disneylandu (jízda na šálcích, roztáčení kolotoče) nebo pomocí speciálních pokynů volajících na pomoc mořskou pannu Ariel nebo Lvího krále. Do toho všeho budete sekat hlava nehlava, uskakovat, létat vzduchem a provádět další šílenosti vedoucí k úspěšnému pokoření nepřítele. Hodně silnou atmosférou vládnou souboje s bossy, jež z vás vyždímají to nejlepší, co dokážete. Na svůj střet s démonickým vlkem na dně zamrzlého jezera budu ještě dlouho vzpomínat.

Minihry a sběratelství prostupují Kingdom Hearts 3

Jen barevně pestrý a zběsilý soubojový systém by stačil na uchvácení srdcí dobrodružství chtivých hráčů. Japonští tvůrci hře ovšem do vínku přidali další hromadu činností, díky nimž můžete ve společnosti Sory strávit několikanásobně delší čas. Samotné sběratelství předmětů ovšem není prvoplánové, protože má svůj pevně daný účel. Z nalezeného jídla si s pomocí kulinářského myšáka uvaříte jídlo, které vám po snězení vylepší bojové statistiky, nalezené součástky lze přetvářet ve výbavu a za snímky symbolů Micky Mouse dostáváte hodnotné předměty.

Svůj díl zábavy si pro sebe chce utrhnout také létání vesmírem mezi planetami ve vlastní lodi. V jednoduchém editoru si z různě tvarovaných dílků vytvoříte koráb, jímž budete brázdit mezihvězdný prostor a ničit vše v dohledu. Ve chvílích klidu můžete vzít do ruky mobil, na kterém si lze zahrát minihry podobné monochromatickým hříčkám z prastarých handheldů. A to jsem se zdaleka nesnažil vyjmenovat vše, co vám Kingdom Hearts 3 může nabídnout.

Kingdom Hearts 3; gameplay: minihry Kingdom Hearts 3; gameplay: vesmír Kingdom Hearts 3; gameplay: spoj tři

Obrázek 1: Průzkumem lokací v Kingdom Hearts 3 získáte řadu prastaře vypadajících arkád, v nichž můžete prověřit svůj postřeh a důvtip. Obrázek 2: Přelety mezi jednotlivými planetami si lze okořenit vesmírnými souboji proti letkám ufonských nepřátel. Vedle úžasně zpracovaných planet ale působí trochu lacině. Obrázek 3: Stokorcový les, bydliště Medvídka Pú, se bohužel smrsknul jen na tři minihry.

Úchvatná grafika se zběsilou kamerou

Ve své podstatě můžu říct, že se mi poštěstilo recenzovat nadprůměrně vydařený titul. Pro fanoušky tolik očekávané rozpletení děje, atraktivní disneyovské prostředí, povedený soubojový systém s rozvojem charakteru na míru a bezpočet činností. Sami také vidíte na přiložených obrázcích, že z uměleckého hlediska se bavíme o velmi povedeném díle. Grafici se vyřádili i při dodržení zásad vizuálního pojetí jednotlivých snímků, což dokázali bezchybně přenést na naše herní obrazovky. Dokonce i část s tématikou Pirátů z Karibiku disponující (ve filmu) lidskými herci působí uvěřitelným dojmem (tedy až na chudáka Elizabeth).

K tomu si přidejte velmi zdařilý dabing velmi se blížící originálním hlasům postav a vymazlený soundtrack inspirovaný původními melodiemi, díky čemuž fanoušci animáků mohou začít vrnět blahem. Kingdom Hearts 3 zkrátka ukazuje, jak se má správně pracovat s licencí, a troufnu si tvrdit, že lepší zpracování majetku společnosti Disney do digitální podoby jsme tu neměli (je mi líto, Battlefronte). Jenže k čemu vám to je, když to hráčům opepříte dost zběsilou kamerou při soubojích. Rozpoutaný chaos občas zabředne do efekty přeplněné slátaniny, v níž se v nejméně vhodný okamžik spolehlivě ztratíte. S troškou cviku se vám kameru podaří ukočírovat, ale někdy je to o nervy.

Kingdom Hearts 3; screenshot: trojice

Lokace jednotlivých světů uhranou svým smyslem pro detail a narážkami na původní disneyovské příběhy.

Celkově ovšem musím Square Enix chválit a doufat ve více podobných titulů. Japonským vývojářům se podařilo navázat na svá předchozí, neméně kvalitní díla a dotáhnout na několika frontách rozjetý příběh v uspokojivé zakončení. Zábavnost celého konceptu v mých očích brzdí pouze zdlouhavé sledování renderovaných předělů (ač vypadají úchvatně), takže z hodinky před televizí si můžete zahrát klidně jen půlku. Druhá významná výtka směřuje k poplašenému zobrazení při soubojích. Nicméně do Kingdom Hearts 3 se zkrátka chcete podívat, i když jste v sérii nováček. Pokud jste fanouškem, jedná se o povinnost a klidně si nějaké to procento přičtěte.

Tato recenze byla napsaná pro PS4 Pro verzi.

Recenze Kingdom Hearts 3: závěrečné hodnocení

        Hodnocení 84 % GEM
Hlavní parametry: Hratelnost
87 %
 Audiovizuální zpracování
95 %
 Znovuhratelnost
80 %
Kingdom Hearts 3; recenze

Klady

 • Uspokojivě bombastické završení příběhové trilogie
 • Propojení disneyovských světů do vyprávění o Sorovi
 • Zábavný soubojový systém
 • Speciální útoky mečů, pomocníků a pouťových atrakcí
 • Živoucí světy díky smyslu pro detail
 • Pořád je co dělat (minihry, průzkum, crafting)
 • Příběhový almanach
 • Úžasný audiovizuál

Zápory

 • Pro nováčka až příliš silně zamotaný příběh
 • Svět Stokorcového lesa
 • Délka některých filmečků jde přes zdravou herní mez
 • Občas chaotická kamera
 • Někdy se toho děje na obrazovce zkrátka moc
 • Citelně bolí absence češtiny (hlavně pro mladší ročníky)
Jakub Němec

Jakub Němec

Hraní her, ať už počítačových či deskových, se stalo součástí mého života už s prvním úspěšným umístěním plastové čepičky v Kloboučku, hop! a s archaickým počítačem, na kterém téměř neustále běžela trojice Rayman, Pharaoh a FIFA 2000. Od té doby se rád nechávám překvapovat unikátními zážitky, silnými příběhy a originální hratelností, kterou dokáží vývojáři vykouzlit. Jsem v redakci Alza Magazínu a GEMu sice vedený jako sporťák a deskovkář, ale rád se ponořím do akčních adventur, RPG, závodů nebo plošinovek, ale vlastně nepohrdnu ničím zajímavým a netradičním.


Kingdom Hearts 3 – Novinky

 1. (14. 9. 2019) Sora zjistí více o organizaci XIII
 2. (19. 11. 2018) Kingdom Hearts 3 jako vyvrcholení trilogie?
 3. (21. 11. 2018) Medvídek Pú či Raubíř Ralf dostanou prostor v Kingdom Hearts 3
 4. (8. 11. 2018) Kingdom Hearts 3 zaměstnalo také Lociku
 5. (12. 9. 2018) Kingdom Hearts 3 představuje další posily

Sora zjistí více o organizaci XIII

• Novinka: 14. 9. 2019 • Autor: Jakub Němec

Příběh Kingdom Hearts 3 byl více méně uzavřen, když došlo k závěrečnému epickému střetu mezi všemi postavami, jež se v sérii kdy objevily. Poctivá mela, kde si všichni vyřizovali vzájemné účty a k patetickým rozhovorům nikdy nebylo daleko, vyústila v rozhřešení, jež dalo fanouškům do puntíku promyšleného scénáře konečně klidný spánek, který ovšem rozjitřilo několik vteřin po konci zdánlivě nekonečných titulků. DLC Re: Mind tak bude pokračovat v časových paradoxech pojící se s temnou organizací XIII, což by mělo potěšit příznivce především té „japonské“ části.

Kingdom Hearts III - Re Mind (DLC) TGS 2019 | PlayStation 4

Temné ladění DLC Re: Mind pro titul Kingdom Hearts 3 jasně naznačuje, že se do nových disneyovských světů nepodíváme, protože se bude řešit tajemná organizace XIII.

Z ukázky, která má nalákat všechny zájemce směrem k prezentaci na Tokyo Games Show, je totiž patrné, že se bude rozvíjet příběhová linka v pusté krajině, kde nebude mnoho prostoru pro hravost filmů Walta Disneye. Osobně bych se raději vrátil do některého z pohádkových světů, resp. poznal nějaký nový, ale s tím mě tvůrci ze Square Enix zřejmě nepotěší. Přesto se můžeme připravit na nové sady keyblades, tedy čepelí ve tvaru klíče, s ničivými silami. Během několika dní bychom se měli o DLC Re: Mind, plánovaného na tuto zimu, dozvědět více, takže sledujte náš kanál pro další informace.

• Zdroje: kingdomhearts.com/3/us/home, YouTubeKingdom Hearts 3 jako vyvrcholení trilogie?

• Novinka: 19. 12. 2018• Autor: Jakub Němec

Příběhové pozadí Kingdom Hearts 3 patří k těm rozsáhlejším, s nimiž máte tu čest se setkat. Titul zkrátka nezapře své japonské kořeny, jež se propletly se světem Walta Disneyho. Díky tomu se můžete připravit na další dávku emocí spojených se Sorovým hledáním cesty domů a osudná střetnutí s tajemnou organizací XIII, jak naznačuje příběhový trailer ze začátku hry. Pamětníci se slzou v oku zavzpomínají na ikonické okamžiky, zatímco pro nováčky se jedná o zdvižený varovný prst, že před sebou nemají pouhou rozjuchanou skákačku s kreslenými postavičkami, ale že máme v rukou budoucnost několika světů.

KINGDOM HEARTS III – Opening Movie (Trailer)

Díky filmečku v rámci úvodní sekvence titulu můžete v upravené grafice aktuálního dílu zavzpomínat na nejdůležitější momenty odehrávající se před Kingdom Hearts 3.

Příběhové zázemí si tvůrci pečlivě hlídají, takže autoři slibují hlasem svého vedoucího Tetsuy Nomury epický zážitek. Můžeme pouze polemizovat, zda se bude jednat o zakončení pomyslné trilogie, nebo zda si studio z vydavatelského domu Square Enix nechá otevřená scénáristická vrátka k dalším dílům. Politika japonského giganta ve spojení s popularitou disneyovského světa nasvědčuje spíše dalším dobrodružstvím, na něž snad nebudeme muset čekat dalších pět let jako nyní (předpokládá se ovšem, že na Kingdom Hearts 3 titulu se tajně pracovalo již od roku 2006).

Krysí společník nesmí chybět

Z našich novinek již zřejmě víte, že množství postav populárního univerza Walta Disneyho objevujících se v Kingdom Hearts 3 je opravdu gigantické. Závěrečný trailer nám ovšem potvrzuje, že tvůrci si ještě nevystříleli všechny patrony. V rámci jedné z miniher můžeme zaznamenat jako velmi aktivního krysího kuchaře Remyho, který bude Sorovi a jeho přátelům pomáhat. Ohánět se tak budeme pánvičkou i Eiffelovou věží, která na chvilku vystřídá jednu z pověstných klíčových čepelí. V rámci ukázky můžeme zaznamenat řadu dalších hrátek, z nichž některé probíhají v prvním pohledu (robotí střelba zřejmě v rámci světa Velké šestky).

KINGDOM HEARTS III – Final Battle (Trailer)

Poslední ukázka Kingdom Hearts 3 nás nutí zamyslet se, zda jednotlivých miniher nebude už moc.

Právě nejnovější ukázka mě ovšem začíná strašit množstvím miniher. Musíme si přiznat, že Kindom Hearts 3 bude směřovat spíše k mladšímu publiku, což opodstatňuje kratší a dynamičtější úseky hříček neustále žádající pozornost nejmenších hráčů, ale mám strach, aby se tak nedělo na úkor příběhu a plynulé hratelnosti. Doufejme, že moje obavy z rozkouskovanosti minihrami a soubojovými pasážemi budou liché a že se japonští autoři postarají o kvalitní zážitek se vším všudy. Ostatně o podobě výsledného produktu se budeme moci sami přesvědčit na PC, PS4 a Xbox One již 29. ledna sami.Medvídek Pú či Raubíř Ralf dostanou prostor v Kingdom Hearts 3

• Novinka: 21. 11. 2018 • Autor: Jakub Němec

Autoři ze Square Enix nejsou troškaři a chtějí využít licenci na snímky Walta Disneyho na úplné maximum, takže pouze výpis všech filmů, jichž se dobrodružství Sory, kačera Donalda a Goofyho byť jen dotknou, by bylo na hodně dlouhý odstavec. Nyní se k Na vlásku, Pirátům z Karibiku či Ledovému království přidává hrdina, jehož největší starostí je neztratit z dohledu Kryštůfka Robina a svůj soudek medu. Medvídek Pú, Iáček, Tygr a Prasátko zažijí podobně jako jejich přátelé z ostatních animáků invazi temné síly, kterou mohou přemoci jen bojovníci s mocnými klíči putující od jedné pohádky ke druhé.

Kingdom Hearts 3 – Medvídek Pú (trailer)

Videomateriál ke Kingdom Hearts 3 prezentovaný v rámci konference Microsoftu X018 ukázal mimo jiné univerzum spojené s Medvídkem Pú.

Po odhalení roztomilého plyšáka jsem očekával opět chvilku klidu, ale Autoři Kingdom Hearts 3 překvapili a z čistého nebe nám servírují nový trailer, kde se mihne další plejáda charakterů. Bezpochyb můžeme identifikovat řecký svět Hercula, Sora se nechá nést na ramenou Raubíře Ralfa, své k „dobru“ si přisadí Královna Zloba (Maleficent) a konečně se ukáže i král říše, Mickey Mouse. Plně se nabízí otázka, kolik z charakterů se objevuje jen na efekt jako lákadlo pro fanoušky jednotlivých snímků (schválně, kdo najde Ariel?) v poměru ke skutečnému počtu hratelných světů. Nechejme se zatím napínat, jistou odpověď totiž dostaneme až 29. ledna, kdy ambiciózní titul vyjde na PC, PS4 a Xbox One.

Kingdom Hearts 3 – společně (trailer)

V posledním traileru Kingdom Hearts 3 se mihne snad každý, kdo má zlatě vyryté jméno v příbězích Walta Disneyho.Kingdom Hearts 3 zaměstnalo také Lociku

• Novinka: 8. 11. 2018 • Autor: Jakub Němec

Myslím, že někteří tuzemští hráči a filmoví příznivci disneyovek budou mít nejen v této novince, ale také v celém akčním RPG Kingdom Hearts 3, docela chaos. Čeští překladatelé si totiž v pohádkových příbězích rádi a velmi tvůrčím způsobem hrají se jmény postav, což dokazuje třeba překlad Harryho Pottera či příběhů zaklínače Geralta z Rivie (Dandelion není nikdo jiný než Marigold a podobně). Takže titulní postava Na vlásku (Tangled) princezna Locika uvedená v nadpisu není nikdo jiný než bratry Grimmy proslavená dívka jménem Rapunzel. Spolu s Evženem Houžvičkou se stali hlavním tahákem posledního videa z produkce Square Enix.

Kingdom Hearts 3 – Na vlásku (trailer)

Trailer Kingdom Hearts 3 s motivy snímku Na vlásku vás během chvíle donutí k úsměvu. Vtipné videosekvence střídají nové gameplay záběry, v nichž mimo samotných bitek můžeme sledovat kooperaci s pohádkovými hrdiny či střílečkovou sekvenci.

Z nejnovějšího traileru můžeme vyčíst, jakým způsobem autoři pracují s filmovou předlohou. Do sekvencí citlivě zakomponovali hrdiny hry Soru, Goofyho a kačera Donalda, takže působí jako pevná součást příběhu. Mimo ničení desítek roztomilých nepřátel z pohledu třetí osoby jsme se dočkali také potvrzení arkádově střílečkových částí. S každým videem roste moje zvědavost, zda se dočkáme uceleného vyprávění či bude celé dílo mišmašem různých miniher. Dovolím si být spíše mírně optimistický a s radostí vyhlížet 29. leden, kdy titul vyjde na Xbox One a PS4.Kingdom Hearts 3 představuje další posily

• Novinka: 12. 9. 2018 • Autor: Jakub Němec

Možná jste si mysleli, že jsme na třetí díl spojení Disneho charakterů s japonskými fantasy válečníky zapomněli, ale opak je pravdou. Každou novinku o Kingdom Hearts 3 bedlivě sledujeme, a proto nám nemohlo uniknout, že se na Tokyo Game Show objevil další nášup záběrů z ambiciózní příběhové mlátičky pro děti i dospělé. Po boku Sora, Goofyho a kačera Donalda se totiž postaví mimo širokého spektra postav, na něž jsme si posvítili v našem preview, nově také superhrdinští bojovníci z Velké šestky. 

Kingdom Hearts 3 – video s Velkou šestkou (trailer)

V traileru z Tokyo Game Show 2018 zaznamenáte nové hrdiny, další zbraně a technická udělátka, která využijete ve zběsilých soubojích.

Sympatičtí hrdinové pocházející z univerza jednoho z nejčerstvějších Disneyho animáků (2014) v čele s nafukovacím robotem se musí popasovat s nástrahami zlotřilých záporáků. Dojde k řadě soubojů s gigantickými stroji, v nichž využijeme vynálezů z distribuce Hiro Hamady, geniálního konstruktéra z Velké šestky. Díky tomu se nám do rukou dostane obrovský meč s digitálním útokem či létající kluzák transformující se do další zbraně. V traileru se mihnou také postavy snímku Na vlásku s Locikou v čele.

Minihry a sběratelství k japonským hrám patří

Na fakt, že tituly pocházející z východoasijských zemí působí na Evropana poněkud divně, si již tuzemský hráč alespoň trošku navykl. Posedlost sběratelstvím všeho druhu je jistotou a nálož miniher jakbysmet. Podle posledního traileru se všeho dočkáme do sytosti. Létání s raketkou v pestrobarevném světě, v němž sbíráte co nejlepší skóre, připomíná pouťové automaty a přiznám se, že něco podobného jsem v japonské hře vyloženě čekal. Uvidíme, jak hráčské veřejnosti Evropy a Ameriky zajímavě umíchaný mix Kingdom Hearts 3 zachutná.


Kingdom Hearts 3 – Preview

 1. Japonský příběh Kingdom Hearts 3 s Disney postavičkami
 2. Arkádová hratelnost hlavní devizou Kingdom Hearts 3
 3. Úspěch Kingdom Hearts 3 v Evropě s otazníkem

Japonský příběh Kingdom Hearts 3 s Disney postavičkami

• Novinka: 14. 6. 2018 • Autor: Jakub Němec

Prezentace Square Enix na E3 2018 byla velmi slabá a bez debaty by se dalo říci, že pařila k nejhůře vnímaným momentům letošního veletrhu. Do svého programu sice zařadili trojici nejočekávanějších pecek – Shadow of the Tomb Raider, Just Cause 4 a Kingdom Hearts 3, ale jiní vydavatelé jim věnovali mnohem větší péči než domovská stáj. Právě na Kingdom Hearts 3 už nějaký pátek milovníci japonské poetiky Final Fantasy a disneyovké roztomilosti čekají, tudíž se mu dostalo pořádné porce prostoru. Od vydání posledního plnohodnotného dílu uplynulo již dlouhých 13 let, takže běžela na stařičkém PlayStationu 2. U některých hráčů se bude datum vydání 29. ledna slavit jako opožděné Vánoce.

Pro Středoevropana, mimo vyznavačů japonské kultury, je série Kingdom Hearts spíše neznámou. Může být v šoku z propojení typického japonského příběhu – osudovost, přehrávání emocí, výrazná stylizace a milovaného univerza Walta Disneyho. Po většinu dobrodružství jsou hlavnímu hrdinovi Sorovi v patách jeho průvodci Goofy a Donald. Sora se bude muset postavit novým hrozbám sužujícím svět kreslených postaviček. Ty jej zřejmě již potřetí požádají o pomoc ve jménu krále Mickeyho. 

Díky této fúzi navštívíme světy známé z různých disneyovských a pixarovských snímků, v nichž budeme muset řešit lokální problémy oblíbených postaviček. Z uvolněných materiálů jsme prozatím schopni vypozorovat animované Ledové království, Raubíře Ralfa, Na vlásku, Příšerky s. r. o., Herkula či dokonce hrané Piráty z Karibiku (těšte se na Johnyho Deppa). Vývojáři Square Enix si pod vedením duchovního otce Tutsuyi Nomury jistě nechali i nějaké eso v rukávu. Vzhledem k nákupu studia Marvel firmou Disney se mohou objevit také komiksové postavičky, ale myslíme si, že to už by byl moc velký guláš. Máme totiž co dělat s pobráním současného mixu. Jsme velmi zvědaví, jak se dá dálně východní pojetí příběhu zkombinovat s typicky západní produkcí studia Disney a Pixar.

Arkádová hratelnost hlavní devizou Kingdom Hearts 3

Mimo scénáristických eskapád jsme byli schopni z dvojice trailerů a exkluzivního gameplaye pro server IGN rozklíčovat základní prvky hratelnosti titulu Kingdom Hearts 3. Nový díl se zaměří především na fanoušky arkádového řádění po úrovních v duchu starších titulů jako Crash Bandicoot či Spyro Dragon, v nichž také mlátíte všechno, co se pohne. Japonský důraz na efektní komba se ovšem neztratil, takže po nabití různých ukazatelů vypustíte ultimátní útok doplněný animovanými sekvencemi epické přípravy úderu. Máme zkušenost, že časté opakování těchto pasáží se hráčům brzy přejí, tak snad budou vývojáři s jejich využíváním šetřit jako s vzácným kořením nebo umožní jejich přeskočení.

V každém světě inspirovaném některým z filmů novodobé filmografie amerického studia Disney musíte pomoci místním obyvatelům od zloduchů, kteří je sužují. Se změnou lokace se podle všeho budou měnit také vlastnosti hlavní postavy. V Ledovém království budeme bruslit a využívat mrazících chvatů, zatímco v Pirátech z Karibiku kolem sebe zamáváme kotvou a kormidlem. Každý region se bude prezentovat jinou hratelností se zaměřením na jinou stránku vašich schopností. V každém případě se můžeme těšit na řadu miniher, které prověří náš postřeh, závodní dovednosti či kombinační schopnosti. Dokonce si zde můžeme zahrát staré kapesní hry s monochromatickým displayem.

Úspěch Kingdom Hearts 3 v Evropě s otazníkem

Svérázné pojetí světa, jež získalo své fanoušky už před více než dekádou, nabízí velmi palčivou otázku: Jak na titul Kingdom Hearts 3 zareaguje evropské publikum? Je jasné, že pamětníci PS2 po nové hře Tatsuyi Nomury sáhnou už jen kvůli nostalgii, ale příliv nových hráčů je velkou neznámou. Mladší publikum se zřejmě nadchne díky pixarovským hitům, které Kingdom Hearts 3 obsáhne, ale střední generace bude stále na vážkách. A proto pro vás budeme nadějný titul pro PS4 a XBOX dále sledovat, dokud 29. ledna 2019 nevyjde. 

Kingdom Hearts 3; screenshot: trojice

Sora, Donald a Goofy – trojice hrdinů, s nimiž budete v Kingdom Hearts 3 trávit většinu času.


Kingdom Hearts 3
Hra na konzoli , - pokračování úspěšné série, ve které se setkáte s charaktery z různých filmů a seriálů.
399,-
Skladem dle varianty
Objednací kód: MSX529nad
Vytisknout
P-DC1-WEB02
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací