Zobrazit katalog
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/lgthumb/final-fantasy-xvi-logo-2.jpg

Final Fantasy XVI (RECENZE – Souhrn)

Studio Square Enix (Creative Business Unit III) vydalo v pořadí již 16. díl slavné série Final Fantasy. Na rozdíl od patnáctého dílu, který kombinoval „high fantasy“ prvky se sci-fi modernem, se tento díl přesunul do středověkých kulis, kde bráníme mladého prince nadaného nadpřirozenou silou a přitom zachráníme jedno (nebo více) království. Vše podstatné, co o Final Fantasy XVI víme, naleznete v následujících řádcích. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/final-fantasy-vii-remake-part-2-logo1-nahled.jpg

Final Fantasy VII Rebirth (RECENZE – Souhrn)

Druhému dílu jednoho z nejambicióznějších remaků posledních let, Final Fantasy VII Rebirth, se podařilo překonat už tak skvělý první díl a sbírá jedno pozitivní hodnocení za druhým. Ty nejdůležitější informace o zahraničních recenzích, herním světě, postavách i gameplayi jsme pro vás shrnuli v našem článku.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/final-fantasy-14-the-dark-throne-cover-nahled.jpg

Final Fantasy XIV (NOVINKY): Update 6.4 – The Dark Throne a další info

Z největšího herního průšvihu do nejoblíbenější MMORPG současnosti. Takovou cestu podniklo online dobrodružství Final Fantasy XIV, když se vzpamatovalo z katastrofálního launche a obrodilo se v něco výjimečného. Final Fantasy XIV již obdrželo 4 rozsáhlé datadisky (Endwalker je prozatím poslední) a zatím to nevypadá, že bychom se s ním měli loučit. Co na vás ve světě Hydaelyn čeká a co ještě můžete v budoucnu očekávat, se dozvíte v tomto článku. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/octopath-traveler-2-info-key-art-nahled.jpg

Octopath Traveler 2 – Vše, co víme

JRPG Octopath Traveler z roku 2018 si vedlo výborně jak v recenzích, tak i v prodejích, oznámení druhého dílu tak bylo pouhou otázkou času. Sice jsme si na potvrzení pokračování museli pár let počkat, ale nakonec to vyšlo – Octopath Traveler 2 je realitou. V našem článku se o této hře dozvíte vše potřebné. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/forspoken-cover-nahled.jpg

Forspoken (RECENZE) – Potěší, ale neokouzlí

Ambiciózně vypadající fantasy RPG Forspoken od studia Luminous Productions jsme si konečně mohli vyzkoušet na vlastní ovladače. Jaké pocity jsme si z kouzelné země Athia odnesli? Dozvíte se v naší recenzi. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/crisis-core-final-fantasy-vii-reunion-cover-nahled.jpg

Crisis Core – Final Fantasy VII – Reunion (RECENZE) – Předělávka bez srdce

Remaster PSP prequelu k oblíbenému JRPG Final Fantasy VII je tady. Prošel remaster Crisis Core - Final Fantasy VII - Reunion nějakými zásadnějšími změnami? Dotkl se nedávný remake Final Fantasy VII tohoto díla? Odpovědi naleznete v naší recenzi. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/forspoken-logo.jpg

Forspoken (INFO): Novinky

Akční RPG Forspoken pochází z dílny studia Luminous Productions, ve kterém najdeme hned několik bývalých tvůrců série Final Fantasy. V titulu zakusíme nelehký osud hlavní hrdinky, která musí zužitkovat své magické schopnosti, aby přežila ve fantastické, avšak nebezpečné zemi Athia. Forspoken vydává společnost Square Enix.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/dying-light-2-special-cover-logo-nahled.jpg

Dying Light 2 Stay Human (NOVINKY) – New Game+ a další info

Svět plný infikovaných, aktivních primárně v noci je zpět. Co můžete od pokračování výborné hororové akce Dying Light očekávat? Jak to je s češtinou a nač se zaměřuje příběh, si můžete přečíst v našem speciálu, orientovaným na to, co vše o Dying Light 2 Stay Human z dílen Techland víme.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/valkyrie-elysium-cover-nahled.jpg

Valkyrie Elysium (INFO) – datum vydání, gameplay, trailer atd.

Série her Valkyrie nemá takový věhlas, jako jiné značky společnosti Square Enix a poslední titul vyšel v roce 2009. Nyní možná nastává revitalizace, jelikož na State of Play v březnu 2022 byl odhalen trailer na Valkyrie Elysium, a jestli si tento díl zachová inovativní gameplay a propracované příběhové pozadí z předchozích dílů, mají se fanoušci klasických JRPG na co těšit. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/kingdom-hearts-4-info-logo.png

Kingdom Hearts 4 (INFO): Datum vydání, Gameplay, Platformy

Série Kingdom Hearts propojující disneyovské pohádkové světy společně s japonskou fantasy se ve světě těší velké popularitě, a i v našich končinách se zvolna začíná prosazovat. Třetí díl vydaný v roce 2019 nechal otevřená vrátka pro pokračování, takže oznámení práce na Kingdom Hearts IV nebylo překvapením. Co vše o připravovaném titulu víme?

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/stranger-of-paradise-final-fantasy-origin-special-info-cover-nahled.jpg

Stranger of Paradise: Final Fantasy Origin (INFO) – HW požadavky, datum vydání atd.

Univerzum Final Fantasy je typické svým nespoutaným přístupem k vytváření unikátních světů v každém novém pokračování této značky. Japonský vydavatel Square Enix se ovšem rozhodl ohlédnout zpět a v novém a temnějším pojetí převyprávět příběh prvního dílu. Co o 3D akčním RPG Stranger of Paradise: Final Fantasy Origin víme, se dozvíte v našem článku. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/stranger-of-paradise-final-fantasy-origin-nahled.jpg

Stranger of Paradise: Final Fantasy Origin (RECENZE) – Chaotická akční řež

Když byla hra Stranger of Paradise: Final Fantasy Origin oznámena, prezentoval se tento „remake“ od Team Ninja (Nioh, Dead or Alive) v dost nečekaném provedení, což mělo za následek spoustu „chaotických“ memů a všeobecnou negativitu na internetu. Díky demoverzím a následným trailerům se však ukázala skutečná podstata hry a přinesla mnohem více pozitivních ohlasů. Po prozkoumání tohoto akčního RPG si myslíme, že kladná přijetí jsou oprávněná a Stranger of Paradise za hřích stojí. Pojďme si o něm říct něco více v této recenzi.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/babylons-fall-cover-nahled_1.jpg

Babylon's Fall (RECENZE) – Cynické kooperativní RPG bez duše

Babylon's Fall je... „zajímavé“ kooperativní akční RPG od PlatinumGames – japonských borců na slovo vzatých. Po Nier: Automata a Astral Chain jsem očekával další unikátní zážitek, který měl okořenit nevýrazné vody live-service. Ale i když má hra několik pěkných nápadů a jasně zamýšlený výtvarný styl, Babylon's Fall zaostává ve všech směrech, což má za následek nudný, nenaplňující a zdlouhavý zážitek, který zachraňuje opravdu jen hrst světlých momentů. Více v naší recenzi.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/life-is-strange-remastered-cover-2-nahled.jpg

Life is Strange Remastered Collection (RECENZE) – Přátelství zpět na scéně

Díky remasteru si můžou všichni fandové příběhových adventur užít návrat do ospalého maloměsta Arcadia Bay a života jeho obyvatel s prvními díly série Life is Strange a prequelu Life is Strange: Before the Storm. Jak velkých změn se obě hry dočkaly a jestli stojí i po letech za zahrání, si můžete přečíst v naší recenzi.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/final-fantasy-7-remake-intergrade-recenze-cover-nahled.jpg

Final Fantasy VII: Remake Intergrade PC (RECENZE) – Nedopečený port s velkým srdcem

Remake sedmého dílu série Final Fantasy dorazil konečně také na osobní počítače. Na konzolích PS4 a PS5 Final Fantasy VII Remake doslova zářil, ale lze to samé říct také o PC portu? Jak dopadl převod na klávesnici a myš? A co grafické možnosti? No, nebudeme si nic namlouvat – zde vše tak růžové není, ale i přesto si myslíme, že si Final Fantasy VII: Remake Intergrade zaslouží vaši pozornost. Více se dozvíte v dnešní recenzi.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/babylons-fall-logo.jpg

Babylon's Fall (INFO) – datum vydání, platformy, multiplayer atd.

Babylon's Fall je nová hra od společnosti Square Enix, kterou mají na starosti vývojáři z PlatinumGames (Nier, Astral Chain, Bayonetta). Stejně jako předchozí tituly od Platinum, i Babylon's Fall obsahuje hack and slash mechaniky s RPG prvky, avšak nově klade důraz na multiplayer a live-service, ačkoli bude k dispozici i možnost hry pro jednoho hráče. V článku naleznete vše, co o hře Babylon's Fall víme, včetně data vydání a podrobností o platformách, na kterých bude dostupná. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/guardians-of-the-galaxy-key-art-nahled.jpg

Marvel's Guardians of the Galaxy (RECENZE) – Trefa galaktických rozměrů

Komiksová partička Marvel's Guardians of the Galaxy se za poslední léta těší značné oblibě, na čemž zcela nepochybně měly svůj podíl i dva úspěšné celovečerní filmy. Vydavatelství Marvel si je raketově stoupající popularity zřejmě dobře vědomé, jelikož ve spolupráci s herním vydavatelem Square Enix a studiem Eidos-Montréal na naše obrazovky přináší vůbec první samostatné videoherní dobrodružství tohoto superhrdinského týmu. Jak se očekávaná komiksovka nakonec povedla?

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/marvels-guardians-of-the-galaxy-special-nahled.jpg

Marvel's Guardians of the Galaxy: gameplay, edice, hw nároky a další info

Strážci galaxie patří mezi oblíbenou partičku ze světa Marvel, která si získala srdce fanoušků především zběsilou akcí a humorným popichováním mezi postavami, jež známe jak z komiksů, tak z filmů. Vývojáři z Eidos Montreal se rozhodli, že nám nabídnou zbrusu nové dobrodružství skvadry Petera „Star-Lorda“ Quilla také jako počítačovou hru. Co vše o nejnovější výpravě vesmírných super(ne)hrdinů víme, včetně aktuálního hodnocení hry, se dočtete v našem článku.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/life-is-strange-true-colors-keyart-nahled.jpg

Life is Strange: True Colors: DLC Wavelengths, čeština a další info

True Colors je nejnovější titul v rodině příběhových adventur Life is Strange. Za vývojem tentokrát nestojí autoři předešlých her Life is Strange z Dontnod Entertainment, ale studio Deck Nine, které se podepsalo pod velmi povedeným prequelem k prvnímu titulu v sérii. Vše, co o Life is Strange: True Colors a bonusové epizodě Wavelengths potřebujete vědět, najdete v našem speciálu.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/life-is-strange-true-colors-artwork-nahled.jpg

Life is Strange: True Colors (RECENZE) – Nezapomenutelná emocionální jízda

True Colors je třetím velkým titulem v sérii epizodických adventur Life is Strange, které přináší silné příběhy hlavních protagonistů disponujících určitou formou speciálních schopností. Za vývojem předešlých her Life is Strange stálo studio Dontnod Entertainment, pod True Colors se ale podepsali tvůrci z Deck Nine, kteří mají zatím na kontě zdařilý prequel k prvnímu dílu série s názvem Life Is Strange: Before the Storm. Jak se nám líbil jejich nejnovější počin, zjistíte v recenzi. Přečíst více »
P-DC1-WEB11
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací