AlzaPlus Q4 AlzaPlus Q4

Kreativně pracujte s notebooky RTX Studio

Zobrazit katalog

Článek

Aktualizováno

Práce z domova zažívá velký boom, a tak není divu, že i kreativní zaměstnanci v různých odvětvích čelí zcela novým výzvám. Proto se ke slovu dostávají výkonné pracovní notebooky nebo desktopové sestavy označované jako RTX Studio. Co taková zařízení umožňují a jak pomohou zůstat produktivními i v domácím prostředí?

Kreativně pracujte s notebooky RTX Studio – OBSAH

 1. Tvůrci obsahu potřebují odpovídající zařízení
 2. Minimální požadavky notebooků RTX Studio
 3. Aplikace s rozšířenou podporou
 4. Naše tipy na notebooky RTX Studio

Tvůrci obsahu potřebují odpovídající zařízení

Grafické karty NVIDIA RTX a exkluzivní bezplatné ovladače NVIDIA Studio vylepšují pracovní postupy a podporují kreativitu začínajících i pokročilých editorů jakéhokoliv multimediálního obsahu. Díky podpoře ray tracingu, virtuální reality či ultra vysokého rozlišení 8K dosáhnete vždy těch nejlepších výsledků, a to v jakékoliv aplikaci a nehledě na grafickou náročnost. Popusťte uzdu fantazii a nechte se unášet na vlně kreativity s grafickými kartami NVIDIA RTX a ovladači NVIDIA Studio, jejichž možnosti neznají hranic.

Potřeby tvůrců obsahu bývají různé. Fotografové a tvůrci videí se zajímají o přesnost barev, designéři či vývojáři her potřebují co nejvyšší vykreslovací rychlosti, grafici a animátoři se neobejdou bez bleskového renderingu. A pochopitelně je nutné takový notebook zabalit do kompaktního a lehkého provedení tak, aby sloužil jako spolehlivý parťák pro práci ve studiu či ateliéru, ale současně i na cestách nebo přímo v terénu.

Je tedy vcelku jasné, že na tak náročné nasazení rozhodně nepůjde využít klasický notebook s cenou kolem 15 tisíc. Proto je nutné pečlivě vybírat dle zamýšleného využití.

NVIDIA RTX Studio;notebook
RTX Studio přináší novou éru tvůrčího výkonu s notebooky účelově navrženými tak, aby podporovaly nejinovativnější myšlenky ve světě.

Minimální požadavky notebooků RTX Studio

Notebooky pyšnící se nálepkou NVIDIA RTX Studio musí z pochopitelných důvodů splnit některé hardwarové limity tak, aby byly pro jejich majitele zárukou, že produktivita práce nebude po technické stránce nijak omezená. Jak je již z názvu patrné, grafickou část výkonu ponesou na svých bedrech grafické čipy NVIDIA Quadro RTX (3000 a výš) nebo GeForce RTX (2060 a výš). Takto vybavený notebook bude obsahovat tensor jádra pro aplikace se strojovým učením a umělou inteligencí. A zároveň si poradí s vykreslováním grafiky pomocí technologie ray tracing.

To se hodí nejen při práci na hrách, ale také při úpravě videa. Bude totiž možné využívat techniky například k automatickému srovnání barevného podání různých natočených záběrů, případně k vysoce kvalitnímu upscaling obrazu (převod z nižšího rozlišení do vyššího) – obě funkce se pochopitelně bez masivního využití AI neobejdou. Vysoké procento úkonů je totiž i v kreativní tvorbě velmi repetitivní. Jde o ruční odstraňování stále stejného pozadí ze série obrázků nebo o úpravu detailů ve videu, snímek po snímku. 3D rendery zase mohou méně výkonné systémy zahltit na desítky minut, ale i dlouhé hodiny. Proto se dnes pozornost stále více upíná k AI, která dokáže řadu těchto úkonů usnadnit nebo urychlit.

Důležitým prvkem výbavy notebooku kategorie RTX Studio bude alespoň 16 GB RAM, procesor Intel Core i7 (pochopitelně výkonnější 45W modely série H) a v rámci diskového úložiště musí figurovat 512 GB SSD. Aby bylo možné bez omezení pracovat i bez externího displeje, je nutné i v tomto směru dodržet určitý standard, který zahrnuje obrazovky s vysokou barevnou přesností. A často rovnou se 4K rozlišením.

NVIDIA RTX Studio;notebook;
Vybavení kategorie RTX Studio tvoří primárně notebooky a stolní počítače. Nicméně není dobré podceňovat ani výběr kvalitního externího monitoru s velkou úhlopříčkou a špičkovým barevným podáním.

Produkty zařazené do kategorie RTX Studio jsou vybaveny špičkovými grafickými kartami RTX společnosti NVIDIA a jsou účelově navrženy, testovány a označeny speciálně pro nejnáročnější kreativní práci. V oblasti notebooků nebo stolních PC se lze setkat s následující trojicí kategorií:

 • GeForce RTX – karta této třídy je zacílena na tvůrce a freelancery. Za každých okolností poskytuje hardwarově akcelerovaný ray tracing a schopnosti umělé inteligence pro zvýšení výkonu při náročné tvůrčí práci.
 • TITAN RTX – špičková grafická karta pro exkluzivně vybavená stolní PC. TITAN RTX je navržen pro složité simulace s masivní vyrovnávací pamětí a přináší zcela revoluční výkon.
 • Quadro RTX – tato karta je navržena pro kreativní profesionály a podniky, jež potřebují plnit nároky pokročilých pracovních postupů návrhu a vizualizace různých aplikací, a představuje přesné vizuální počítačové řešení.

To vše dohromady zastřešují speciální verze ovladačů NVIDIA Studio, které jsou cíleně testovány pro funkčnost s oblíbenými tvůrčími aplikacemi Adobe, Autodesk, BlackMagic Design a mnoha dalšími. Součástí platformy je i vývojové prostředí SDK pro využívání výše zmíněných moderních technologií.

Aplikace s rozšířenou podporou

Aby vše fungovalo jak má, NVIDIA dodává speciální verzi ovladačů NVIDIA Studio, které jsou cíleně testovány pro funkčnost s oblíbenými tvůrčími aplikacemi Adobe, Autodesk, BlackMagic Design a mnoha dalšími. Součástí platformy je i vývojové prostředí SDK pro využívání moderních NVIDIA technologií.

 • Úprava videí – pokud pracujete s aplikacemi Adobe After Effect, Adobe Premiere Pro nebo DaVince Resolve, tak jistě oceníte ohromný pokrok ve vykreslování pomocí CUDA jader nebo citelně rychlejší export díky hardwarovému kódování pomocí GPU.
 • Editace fotografií – v Adobe Photoshop Lightroom se dočkáte akcelerovaného zpracování fotografií ve vysokém rozlišení nebo pohodlnějších úprav fotografií ve formátu RAW. A v Adobe Photoshopu pak získáte více než 30 funkcí akcelerovaných grafickou kartou, díky čemuž budete plynule a rychle upravovat velké množství fotografií.
 • Streamování – speciálně navržený encoder videa se podílí na streamování s maximálním výkonem. Mezi podporované aplikace patří OBS, Streamlabs OBS nebo XSplit.
 • 3D animace – 2D a 3D umělci budou nadšeni. Díky ovladačům NVIDIA Studio získáte výkonostní potenciál v aplikacích typu Adobe Dimension, Autodesk 3D Max, Autodesk Maya, Blender, Cinema 4D a mnohých dalších. Herní vývojáři pak ocení zpracování ray tracing efektů v Unity, Unreal Engine nebo V-Ray.

Naše tipy na notebooky RTX Studio

Kvalitní notebooky situované jako mobilní pracovní stanice patří mezi to nejlepší, co mohou jednotliví výrobci prezentovat. Z pochopitelných důvodů není možné očekávat několik stovek konfigurací, protože jde o notebooky pro poměrně úzkou cílovou skupinu. Podívejme se společně na ty nejzajímavější kousky v naší nabídce.

ASUS StudioBook 15

Již od začátku byl ASUS StudioBook 15 navržen tak, aby byl jedním z nejtenčích notebooků na světě a dokázal pojmout grafiku NVIDIA RTX. Tento precizně vyrobený notebook je vybaven inovativním displejem NanoEdge s vysokým poměrem obrazovky k tělu. Jde o extrémně lehkou přenosnou pracovní stanici, kterou díky jejímu profilu tenkému jen 20,9 mm a celkové hmotnosti pouhých 2 kg můžete vzít kamkoli.

NVIDIA RTX Studio;notebook;ASUS;
ASUS StudioBook 15 je exkluzivní, vysoce mobilní notebook pro architekty, designéry, animátory či programátory.

I přes tenké provedení jde o plnohodnotně vybavený laptop i po stránce konektivity. StudioBook obsahuje komplexní I/O porty, takže je kompatibilní s celou řadou zařízení a periferií. Kromě portů USB 3.1 Gen 2 Type-C disponuje základním portem USB 3.1 Gen 2 Type-A a dvěma porty USB 3.1 Gen 1 Type-A. K dispozici je také Display Port přes USB-C a HDMI 2.0 pro výstup 60 Hz 4K UHD na externí displeje.

Důležitým prvkem výbavy pro kreativce je software. Společnost ASUS proto testuje a investuje do komplexních certifikačních procesů ISV (Independent Software Vendor), aby zajistila, že StudioBook pracuje podle očekávání s profesionálními aplikacemi předních světových softwarových společností.

HP ZBook Firefly

Nový HP ZBook Firefly G7, který je k dispozici s obrazovkou o úhlopříčce 14 a 15,6 palce, poskytuje uživatelům v pohybu kapacitu a výkon, jež jsou nezbytné k tvorbě ve 2D a prohlížení 3D iterací. ZBook 14, který je díky hmotnosti pouhých 1,41 kg navržen pro mimořádnou mobilitu, je světově nejlehčí mobilní pracovní stanicí s displejem s věrným podáním barev.

Jeho technické provedení umožňuje přenést vybrané špičkové funkce řady ZBook do mainstreamového vybavení, aniž by to jakkoli ovlivnilo jeho tenký a elegantní design, přičemž je stejně lehký jako MacBook Pro 13. Současní techničtí a kreativní manažeři, studenti technických oborů i produktoví designéři si mohou plně vychutnat profesionální výkon a stejně tak přednosti, k nimž patří věrnost barevného podání, certifikáty ISV, hladká spolupráce díky lepší konektivitě a špičkové zabezpečení.

NVIDIA RTX Studio;notebook;HP;
Dokonale vybrané hardwarové komponenty dodají pracovní stanici HP Zbook Firefly 14 potřebný výkon.

Lenovo Legion Creator 7

V našem výběru nesmíme opomenout ani značku Lenovo, která je pomyslnou jedničkou na trhu notebooků. Legion Creator 7 je vysoce výkonný notebook s RTX Studio, který je poháněný grafikou NVIDIA® GeForce RTX™ a testovaný tak, aby vyhověl speciálním požadavkům pro tvorbu obsahu. Zrychlete úpravy, práci s umělou inteligencí a zpracování videí pro ještě vyšší kreativitu. Ovladače NVIDIA Studio přinášejí vysoký výkon a spolehlivost pro rychlou tvorbu obsahu.

Displej kalibrovaný na hodnotu Delta E<2 poskytuje tvůrcům přesnější podání šedé škály a barev, což znamená, že karmínová květina, kterou jste upravili na svém Legion Creator 7, se zobrazí přesně tak, jak jste zamýšleli, bez ohledu na to, na jakém displeji ji sledujete. Při hodnotě Delta E<2 je 15,6" displej Legion Creator 7 s úzkým rámečkem perfektně zpracován a profesionálně vyladěn tak, aby poskytoval 100% přesnost barev Adobe RGB v rozlišení FHD (1 920 × 1 080). Disponuje také certifikátem VESA DisplayHDR 400 a podporou Dolby Vision, takže je obsah přesnější než kdykoliv předtím.

NVIDIA RTX Studio;notebook;HP;
Displej s tenkými rámečky a rozlišením Full HD s bohatým kontrastem a se skvělou saturací barev. Prvotřídní zvuk díky systému reproduktorů Dolby Atmos.
i Mohlo by vás zajímat

Popusťte uzdu fantazii a nechte se unášet na vlně kreativity s grafickými kartami NVIDIA RTX a ovladači NVIDIA Studio, jejichž možnosti neznají hranic. Pořiďte si notebook kategorie NVIDIA RTX Studio a začněte tvořit klidně už zítra.

Notebooky NVIDIA RTX Studio
Vytisknout
P-DC1-WEB03
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací