Rychlé dárky do obálky Sony WF-1000XM4

Kreativní digitální tvorba

Zobrazit katalog

Sponzorovaný článek

Aktualizováno

Využijte čas strávený doma jinak než k práci. Fotografujte a upravujte fotografie, vytvářejte vlastní videa, napište knihu nebo se staňte odborníkem na moderní aplikace. Objevte s námi snadno použitelné nástroje balíčku Microsoft 365, které vám usnadní kreativní tvoření. Dejte si dohromady vzpomínky a soubory ze všech vašich zařízení, udělejte si v nich pořádek a mějte je neustále u sebe. Zajímá vás, jak jednoduše vytvářet alba a upravovat fotky a videa, aby vypadaly co nejlépe? Nebo jaký program se vám může hodit pro přehlednou organizaci výpisků a poznámek? Čtěte dále

Kreativní digitální tvorba

Kreativní digitální tvorba – OBSAH

 1. Proč se právě teď pustit do organizace fotek a videí?
 2. Fotografování – koníček do nepohody
 3. Potřebují snímky trochu vylepšit? Využijte aplikaci Fotky
 4. Vlastní kniha: vyplňte volné chvíle psaním
 5. Mějte k souborům přístup odkudkoliv
 6. 3 výhody, které nabízí cloudové úložiště OneDrive

Proč se právě teď pustit do organizace fotek a videí?

Doba plná moderních technologií odsunula vyvolávání klasických fotografií na druhou kolej. Namísto fotoalba se vám tak pomalu zaplňují složky v chytrém telefonu, tabletu i v počítači. Ale ruku na srdce, kdy jste si naposled tyto digitální vzpomínky prošli tak, jako kdysi klasické fotoalbum?

Prohlížení, organizace i úprava fotografií a videí přitom představuje kreativní zábavu, která ve vás probudí živé vzpomínky například na poslední dovolenou. Zkrátíte si dlouhé chvíle a budete nabití energií sršící z vašich zážitků. Pomocí snadno ovladatelných nástrojů, které vám představíme, své fotografie pečlivě roztřídíte a získáte o nich dokonalý přehled.

Počítač jako velký pomocník v mnoha ohledech

Počítač, ať už stolní či v podobě notebooku, je nejen v aktuální situaci velkým pomocníkem. Je to nástroj, díky němuž se můžete věnovat spoustě věcí, najít si nové koníčky, zlepšit své schopnosti nebo rozšířit znalosti.

třídění fotek
Pusťte se do třídění fotografií společně s celou rodinou.

Fotografování – koníček do nepohody

Nepropadejte panice, když vás okolnosti nutí zůstat doma. Zkuste se na svět podívat trochu jinak – skrz hledáček fotoaparátu nebo obrazovku smartphonu. Třeba právě ve fotografování najdete koníček, kterým budete chtít vyplnit dlouhé chvíle, a to klidně i doma. Proč má smysl se věnovat fotografování?

 1. Zdokumentujete si historii.
 2. Rozvíjíte kreativitu.
 3. Začnete si více všímat detailů.
 4. Naučíte se novou dovednost, ve které se můžete zlepšovat.
 5. Fotografování zmírňuje stres a přináší radost.

Zabavte se u tvorby a úpravy videí

Jestliže vás statické snímky nelákají, pak by vás mohla oslovit tvorba videí. Při natáčení si užijete spoustu zábavy a třeba zachytíte i něco, o co se budete chtít podělit. Sociální sítě Instagram a TikTok nabízí prostor pro umístění vaší tvorby, kterou pak mohou vidět a sdílet lidé po celém světě.

fotografování
Fotografování i následná úprava snímků osloví každou kreativní duši.

Potřebují snímky trochu vylepšit? Využijte aplikaci Fotky

Aplikace Fotky ve Windows 10 umí hezky pracovat nejen se snímky uloženými v počítači, ale také na OneDrivu. Kromě prohlížení umožňuje fotografie i videa dále upravovat, vytvářet z nich animace nebo celé filmy. Pomocí 3D efektů, filtrů, animovaného písma či kreativních úprav navíc dodá vašim vzpomínkám osobitý nádech.

Základní editační úpravy Fotky nabízí ihned po otevření konkrétního snímku. V horním panelu uvidíte možnosti přiblížení, otočení, oříznutí nebo odstranění a rovněž i tlačítko pro označení oblíbených fotek, které tak budou snáze dohledatelnější.

Kreativní digitální tvorba
V aplikaci Fotky můžete snímky vylepšovat, ale i kreativně upravovat. Nabídka nástrojů je poměrně pestrá.

Více toho najdete pod tlačítkem Úpravy a vytváření. Nezáleží na tom, zda preferujete manuální či automatické úpravy, aplikace Fotky nabízí možnosti pro všechny.

 • Možnosti úprav dovolují měnit filtr, intenzitu, světlo, jas, barvy, vinětaci i poměr stran. Aplikace zvládne i redukci červených očí a bodovou úpravu.
 • Pomocí tlačítka Kreslit aplikace umožňuje přidat rukopis, přičemž je možné nastavit jeho barvu i tloušťku pera.
 • Vložením textu můžete ozvláštnit jakékoliv snímky a připsat k nim informace, na které byste třeba časem zapomněli.
 • Na fotografie můžete přidávat také nejrůznější efekty z 3D knihovny, kreativitě se tady meze nekladou.

i

Chcete-li se úpravě fotografií věnovat profesionálně, doporučujeme si pořídit knihy o grafickém softwaru.

Aplikace Fotky ve Windows 10 nabízí i tvorbu a úpravu videí

V aplikaci Fotky systému Windows 10 najdete také plnohodnotný editor pro úpravu videí a vytváření videoprezentací, které kombinují fotky a videa s hudbou, textem a dalšími možnostmi. I pro videa jsou k dispozici 3D efekty, pomocí kterých můžete vaše záběry vylepšit. Vytvářejte příběhy snadno jako zkušení profesionálové.

úprava videa
V editoru můžete videa stříhat, doplňovat animacemi, textem i hudbou.
MS Word – ikona

Vlastní kniha: vyplňte volné chvíle psaním

Vlastní kniha je snem mnoha lidí. Jste-li i vy kreativního ražení a rádi byste po sobě zanechali knihu, která bude vaším odkazem, pak není nač čekat. Zamyslete se a pusťte se do psaní.

Příběh můžete zaznamenávat například v Microsoft Wordu, softwaru pro práci s texty. Kromě výběru z nesčetného množství fontů a jejich velikostí nabízí spoustu funkcí pro usnadnění tvůrčího procesu. Hodit se může například kontrola pravopisu či možnost přidávání vlastních slov do slovníku. Proti ztrátě textů doporučujeme zapnout automatické ukládání dokumentů, které zajistí jejich bezpečí.

napište vlastní knihu - Microsoft Word
V kancelářském balíčku najdete i Microsoft Word, který vám usnadní psaní textů.

Kam jinam zapisovat digitální poznámky?

Pro psaní knihy můžete z balíčku Microsoft 365 využít také OneNote. Nabízí jednoduché uživatelské prostředí, ve kterém lze přehledně organizovat nápady a výpisky. Kromě možnosti vkládání obrázků dovoluje i vložení zvukového záznamu, což se může leckdy hodit pro rychlé zaznamenání myšlenky.

Mějte k souborům přístup odkudkoliv

Abyste nemuseli řešit, ve kterém z vašich zařízení máte fotografie, videa či texty uložené, doporučujeme sáhnout po některém z cloudových úložišť. OneDrive od společnosti Microsoft je součástí balíčku Microsoft 365 a zdaleka není určený pouze pro práci. Věděli jste, že je jedním z nejjednodušších nástrojů pro ukládání fotek?

OneDrive vám umožní nejen shromažďovat fotografie i videa, ale také je třídit do složek, vyhledávat podle místa pořízení nebo objektu na fotografii či sdílet s přáteli. Všechny fotografie si pak můžete prohlížet a upravovat v aplikaci Fotky na Windows 10.

OneDrive
Mějte všechny soubory neustále při ruce. V telefonu i v počítači.

Díky cloudovému úložišti získáte k souborům přístup z libovolného místa a zařízení připojeného k internetu, a to vše bez nutnosti použití kabelů k přenosu souborů mezi zařízeními. Geniální na tom je, že máte k dispozici neomezený prostor, a přitom vám uložené fotografie nezabírají místo v počítači. Část prostoru je navíc k dispozici zdarma. Ukládejte si svoje soubory, stáhněte si aplikaci OneDrive do mobilu a mějte je neustále u sebe.

i

Ještě nemáte Microsoft účet? Přečtěte si, jak ho založit a k čemu díky němu získáte přístup – to vše v našem článku o Microsoft Account.

3 výhody, které nabízí cloudové úložiště OneDrive

Cloudové úložiště OneDrive bude vaše fotografie hýčkat jako v bavlnce. Co dalšího kromě synchronizace umí?

#1 Pravidelné zálohování

S OneDrive na zálohování myslet nemusíte. Pokud si aplikaci stáhnete do mobilního telefonu a povolíte jí nahrávání z fotoaparátu, ihned po vyfocení se každá fotka uloží na OneDrive. A pokud v danou chvíli nebudete připojení k internetu nebo nebudete chtít čerpat mobilní data, nahrají se tam soubory automaticky hned po připojení k Wi-Fi. Tak či tak budou všechny vaše fotky bezpečně uložené a nepřijdete o ně.

cloudové úložiště OneDrive

#2 Automatické navrhování alb

K roztřídění pořízených snímků vás OneDrive takřka nepotřebuje, přesto nabídne automaticky seskupená alba, která si s radostí prohlédnete. K snímkům v mobilním telefonu se totiž většinou ukládá i poloha, se kterou aplikace umí pracovat. Typicky pokud jste několik dní na jiném místě, než se obvykle nacházíte, seskupí všechny za tu dobu pořízené fotografie do jednoho alba.

i

Věděli jste, že OneNote – ikona

Ke všem souborům budete mít přístup nejen z webu OneDrivu, ale také z aplikace pro mobilní telefony, tablety a Windows 10.

#3 Chytré vyhledávání fotografií

Jestliže nemáte fotografie jednotlivě pojmenované, můžete mít občas problém je dohledat. S OneDrivem vám ale tato starost odpadne. Aplikace totiž pomocí umělé inteligence fotky automaticky třídí podle polohy nebo toho, co se na nich nachází.

Snadno tak dohledáte například snímky z dovolené nebo fotografie jídla, které chcete právě sdílet. K dispozici je také souhrnný přehled všech fotografií, ve kterém můžete jednotlivé snímky dohledat pomocí časové osy.

Využívejte kancelářský balíček programů i jinak než k práci. OneDrive vám pomůže roztřídit oblíbené fotografie do alb a umožní vám k nim přístup doslova odkudkoliv. Zavzpomínejte si při dlouhých chvílích na ty nejkrásnější okamžiky vašeho života a dejte jim nový rozměr.


Microsoft 365 pro jednotlivce (elektronická licence)
Kancelářský software Microsoft 365, ke stažení určený pro 5 zařízení, maximální počet uživatelů v rámci licence: 1 uživatel, přenositelná, obsahuje aplikace: Word, Excel, PowerPoint, Outlook, OneNote, Access, Publisher, OneDrive a Skype, délka předplatného: 12 měsíců, předplatné, způsob instalace: ke stažení (elektronicky), vhodné pro domácnosti, určeno pro mobilní zařízení a PC, kompatibilní s operačním systémem Windows, macOS, Android a iOS, zeměpisné omezení: pouze v EU, lic. klíč naleznete v: "Moje knihovna" - "Licence", Originální produkt MS (nejedná se o druhotnou licenci)

+ ZDARMA Internet Security KASPERSKY
+ ZDARMA Instalace na dálku NEJDETO.CZ

1 790,- bez DPH 1 479,-
Koupit
Ihned ke stažení
Objednací kód: SWOFPEe
Microsoft 365 pro rodiny (elektronická licence) - Kancelářský software
-28%
Microsoft 365 pro rodiny (elektronická licence)
Kancelářský software , maximální počet uživatelů v rámci licence: 6 uživatelů, obsahuje aplikace: Word, Excel, PowerPoint, Outlook, OneNote, Access, Publisher, OneDrive a Skype, Originální produkt MS (nejedná se o druhotnou licenci)

+ ZDARMA Internet Security KASPERSKY
+ ZDARMA Instalace na dálku NEJDETO.CZ

-28% 2 490,-
1 790,- bez DPH 1 479,-
Koupit
Akční cena
Ihned ke stažení
Objednací kód: SWOFFAe
HP Pavilion x360 14-dw0900nc Warm Gold - Tablet PC
-7%
HP Pavilion x360 14-dw0900nc Warm Gold
Tablet PC - Intel Core i5 1035G1 Ice Lake, dotykový 14" IPS antireflexní 1920 × 1080, RAM 8GB DDR4, Intel UHD Graphics, SSD 512GB, podsvícená klávesnice, webkamera, USB 3.2 Gen 1, USB-C, čtečka otisků prstů, WiFi 6, 4300 mAh baterie, Hmotnost 1,61 kg, Windows 10 Home (132S5EA)

+ ZDARMA Záruka Bezstarostný servis HP

-7% 20 490,-
18 990,- bez DPH 15 694,-
Koupit
Můžete mít ihned na 15 prodejnách
Skladem > 5 ks
Objednací kód: HPCN1011w5p1q4
Acer Aspire 5 Pure Silver kovový - Notebook
-5%
Acer Aspire 5 Pure Silver kovový
Notebook - Intel Core i5 1035G1 Ice Lake, 15.6" IPS matný 1920 × 1080, RAM 8GB DDR4, Intel UHD Graphics, SSD 512GB, numerická klávesnice, podsvícená klávesnice, webkamera, USB 3.2 Gen 1, USB-C, čtečka otisků prstů, WiFi 6, 3220 mAh baterie, Hmotnost 1,9 kg, Windows 10 Home, HDD upgrade kit (A515-55-50D5)

+ ZDARMA Elektronická licence Bezstarostný servis Acer

-5% 18 990,-
17 990,- bez DPH 14 868,-
Koupit
Akční cena
Můžete mít ihned na 28 prodejnách
Skladem > 5 ks
Objednací kód: NC028h0n5
Lenovo Yoga Slim 7 14IIL05 Dark Moss kovový - Ultrabook
-19%
Lenovo Yoga Slim 7 14IIL05 Dark Moss kovový
Ultrabook - Intel Core i5 1035G4 Ice Lake, 14" IPS antireflexní 1920 × 1080, RAM 8GB DDR4, Intel Iris Plus Graphics, SSD 512GB, podsvícená klávesnice, webkamera, USB 3.2 Gen 1, USB-C, WiFi 6, 60,7 Wh baterie, Hmotnost 1,5 kg, Windows 10 Home (NBD)

+ ZDARMA Elektronická licence Bezstarostný servis Lenovo

-19% 23 989,-
19 490,- bez DPH 16 107,-
Koupit
NEO pronájem
Můžete mít zítra od 8:00
Skladem 2 ks
Objednací kód: NT312f4
0
Vytisknout
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Pro organizace Jak nakoupit
P-DC1-WEB19
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi