Během svátku 28.10. jsou uzavřeny pobočky Děčín, Kladno, Brno-Lískovec a Frýdek-Místek. Všechny ostatní pobočky zůstávají otevřené pro výdej objednávek.
Všechny dárky jako na dlani Zachumlejte miminko do tepla

Jak se daří Madden NFL 20 (NOVINKA) v recenzích?

Zobrazit katalog

Článek

Aktualizováno

Americký fotbal se v našich končinách popularizuje čím dál více, takže by také více pozornosti měla dostat jeho digitální verze, o níž se stará EA Sports. Letošní ročník Madden NFL 20 vyšel na začátku srpna, a proto je na místě podívat se, zda má cenu do něj investovat. Ozývají se jak pochvalné, tak kritické hlasy, takže naše novinka může být vhodným průvodcem pro všechny tápající v nejistotě.

NovinkyOznámení

Madden NFL 20; wallpaper: cover


• Žánr: Sportovní • Multiplayer: Ano (local, coop, vs, online) • Vývojář: EA Sports • Vydavatel: Electronic Arts • Platformy a Datum vydání: PC, PS4, Xbox One (2. srpna 2019) Homepage • Čeština: Ne


Části článku:


Madden NFL 20 – Novinky

  1. (13. 8. 2019) Velmi dobře hratelná stagnace
  2. (30. 7. 2019) Superhvězdy mohou samy rozhodnout zápas
  3. (9. 6. 2019) Ikony amerického fotbalu na hřišti rozeznáte
  4. HW nároky pro Madden NFL 20 PC

Velmi dobře hratelná stagnace

• Novinka: 13. 8. 2019 • Autor: Jakub Němec

Hned na počátku našeho shrnutí recenzí je nutné postesknout si, že Madden NFL 20 nemá na současném herním trhu konkurenci, takže podobně jako u připravovaného titulu NHL 20 nemusí vývojáři z EA čelit tlaku značky vydavatelského oponenta. Osobně si myslím, že série FIFA i NBA Live uhání kupředu mílovými kroky, protože na jejich zaváhání čeká japonské pojetí fotbalu v letošním eFootball PES 2020 od Konami a v basketbalu je EA dokonce zatlačeno do obrany díky veleúspěšnému NBA 2K20 od vydavatele 2K. Jediným sportovním titulem, jenž si drží vysoký standard i bez přímého soka o peněženky hráčů, je MLB The Show 19 z prostředí baseballu.

Madden NFL 20 – Launch Gameplay Trailer

EA Sports se vždy snaží vytáhnout z dění na hřišti tu nejzábavnější část, takže samotný průběh působí arkádověji než hry od konkurence. Madden NFL 20 ovšem tento přístup vyloženě svědčí.

Již z mého úvodu zcela jistě cítíte jakousi skepsi k novému dílu amerického fotbalu, ale naštěstí se nejedná v Madden NFL 20 o žádnou katastrofu. Ze zahraničních recenzí mám zcela jasný pocit, který se mi vrací vždy při posuzování FIFA nebo NHL – kdybych vynechal pár ročníků, držím v ruce skvělou hru, kterou si budu náležitě užívat. Jenže pro fanouška hltající každý díl od jeho vydání se jedná o velmi malé krůčky vývoje, které bych se nebál přirovnat ke stagnaci. Od zavedení enginu Frostbite se tak Madden NFL přiklonilo k úpravám mírného charakteru zahrnující aktualizace sestav, přidávání nových týmových strategií v rozehrávce a obraně či přemítání nad vhodným pojetím příběhové kampaně.

Letošní ročník se pohybuje ve výše uvedených mantinelech, takže ani nepřekvapí, že zahraniční novináři moc inovací chválit nemohou. Přesto dokáží vyzvednout novinky a dynamickou hratelnost spoléhající na adrenalin z rychlosti a tvrdé fyzické hry. Díky tomu si od nich vysloužili na metacriticu průměrnou známku 79 % pro Xbox One, 75 % pro PS4 a 72 % pro PC. Komunita se stagnací již tak spokojená není, což zklamaní fanoušci řeší svým „oblíbeným“ review bombingem, takže na serveru metacrtic se uživatelské známky pohybují v úplně jiných vodách (Xbox One 2,6, PS4 2,0 a PC dokonce 0,4). Pojďme se společně podívat, co si o Madden NFL 20 myslí recenzenti velkých webů, kteří na rozdíl od vzteklých hráčů dávají city stranou.

Madden NFL 20; screenshot: akce Madden NFL 20; gameplay: akce Madden NFL 20; screenshot: únik

Z grafické stránky nelze Madden NFL 20 mnoho vytýkat, engine Frostbite pracuje na plné obrátky.

X-Factor hráče největším přínosem Madden NFL 20

Jak jsem již naznačil výše, americký fotbal od EA si v klidu mohou koupit fanoušci, kteří se sérií ještě neměli co dočinění, popř. vynechali několik posledních ročníků. Poté se dočkají „fotbalových zápasů, v nichž rozhoduje rychlost a šikovnost útočníka proti kilogramům obránce, což je základním prvkem samotné hry, které Electronic Arts nemohou změnit“ (Polygon). Web Push Square chválí zavedení X-Factoru hráče, „díky kterým získá show na trávníku o něco více osobitosti“, ale z příběhového módu QB1 recenzent Sammy Barker moc nadšený není, i když v něm vidí potenciál do budoucna (Push Square). V podobném duchu se nese také názor Eddieho Makucha z webu Gamespot, který označil dějovou složku za „nedopečenou“, přestože oceňuje týdenní výzvy, které přitáhnou k příběhu své příznivce (Gamespot).

Madden NFL 20; screenshot: oslava

Moc prostoru k bujarým oslavám vývojáři z EA nemají, ale jejich práce na Madden NFL 20 skončila. Nyní se musí připravit na výtky komunity a chystat nápady na příští rok.

Celkově se tedy zdá, že letošní dění na hřišti je stále zábava, jinak by asi těžko Madden NFL 20 dostával známky pohybující se mezi 70-80 %, ale inovace se povedly tak napůl. O příběhovém módu budou muset vývojáři zřejmě více popřemýšlet, zatímco implementace X-Factoru přímo do hry, v níž se tak zviditelní největší hvězdy, se dá označit za zdařilý krok. Uvidíme, jestli se další ročník posune o mílový krok, či spíše (a pravděpodobněji) poposkočí o několik centimetrů. My se prozatím můžeme těšit na evropštější sporty – tradiční kopanou (FIFA 20, eFootball PES 2020), hokej (NHL 20) a basketbal (NBA 2K20), které se k nám přiřítí již v září.

• Zdroje: Metacritic, Polygon, Gamespot, Push SquareSuperhvězdy mohou samy rozhodnout zápas

• Novinka: 30. 7. 2019 • Autor: Jakub Němec

Pravděpodobně nejdůležitější sdělení od autorů NFL 20 se dá shrnout tak, že souhra týmu je důležitá, ale ti nejlepší hráči světa pro vás budou zcela nepostradatelní, protože v klíčových okamžicích zápasu se stanou rozhodujícím aspektem na miskách vah. V našem oznámení jsem se více rozepisoval o mechanice tzv. X-Factoru, jehož spuštěním se zlepší některé aspekty hry typické pro vaše hvězdy v týmu. Rozehrávači pošlou šišatý míč přesněji a na delší vzdálenosti, obránci budou snadněji skládat protivníkovy útočníky a běžci zodpovědní za zvyšování skóre překvapí svým rychlostním a chytačským nadáním.

Madden NFL 20 – Official Gameplay Launch Trailer

Nejnovější ukázka NFL 20 přichází s novými záběry, v nichž se megahvězdy předvádí v tom nejlepším světle. Otázkou zůstává, co bude potřeba splnit, abychom se takovýchto kousků dočkali také na vlastních obrazovkách.

Fajnšmekři zcela jistě ocení také přesné převedení pohybů ikonických hráčů. Ve spojení s X-Factor schopnostmi se tak dočkáme takových kousků jako přeskakování povalených obránců šipkou do bodovací zóny, piruet při chytání míče v letu či kliček, v nichž protivníka pošlete na párek, zatímco se prosmýknete pro další yardy. Zároveň jsme se dočkali rozšíření nabídky akcí v Playbooku, takže svým soupeřům dokonale zamotáme hlavu. Pokud se již nemůžete dočkat, vyhlížejte 2. srpen, kdy NFL 20 vyjde pro PS4 a Xbox One.

• Zdroje: YouTube (EA Sports)Ikony amerického fotbalu na hřišti rozeznáte

• Novinka: 9. 6. 2019 • Autor: Jakub Němec

Loňský ročník Madden NFL 19 přinesl řadu změn, které posunuly vnímání digitální verze amerického fotbalu o notný kus dopředu. Letos proto nečekejte zásadní změny v hratelnosti, ale spíše úpravy stávajících fungujících modelů. Tvůrci z EA Tiburon se proto soustředili více na pozici individuálních výkonů, které mohou strhnout celý tým k výjimečným výkonům. Mechanika tzv. x-factoru se u každého hráče aktivuje při splnění určitých podmínek (Mahones háže přesněji a dále, když během zápasu nasbírá 30 yardů), čímž se spustí jeho speciální schopnost posouvající kvalitní výkony na ještě vyšší úroveň. Některé hráče bude třeba zdvojit, aby vám neutekli, obránci budou schopni vystrašit quaterbacka jen svou přítomností a podobně.

Madden NFL 20 – EA Play 2019 (gameplay)

Příslušný blok na konferenci EA Play nabídl i některé čerstvé záběry přímo z hraní Madden NFL 20.

Velkého posunu v průběhu zápasu se dočkali také trenérští stratégové. Celkově v herních možnostech najdou již okolo 220 taktik, jež mohou naordinovat svým svěřencům. Nejenže to bude skvěle fungovat proti umělé inteligenci, ale na intenzitě tak získají také multiplayerové zápasy proti živým hráčům. Během prezentace na EA Play vše vypadalo velmi intuitivně, což jde ruku v ruce s animacemi postav – jen podle stylu hodu a běhu poznáte některé ze současných superstar, což přidává na realitě zážitku Madden NFL 20. Titul vyjde pro PC, PS4 a Xbox One již 2. srpna, takže další čerstvé informace na sebe jistě nenechají dlouho čekat.

• Zdroje: YouTube (EA Sports)

Madden NFL 20 – Oznámení

  1. Quarterback snů
  2. HW nároky pro Madden NFL 20 PC

Quarterback snů

• Oznámení: 6. 5. 2019 • Autor: Jakub Němec

Pobíhání po zeleném trávníku v kopačkách není pro našince neznámou zábavou, ale když k tomu přidáme chrániče hrudníku a ikonickou helmu, tak budou mnozí v koncích. Americký fotbal v České republice sice nabírá na popularitě, ale zdaleka ještě nepatří mezi profláklé sporty, na něž by se dívala většina lidí v televizi. Přesto si digitální provedení zámořského pohazování šišatým míčem zaslouží naši pozornost, protože Madden NFL od EA patří k povedenějším sportovním sériím. Letošní ročník by měl přinést řadu novinek, na něž se podrobněji podíváme.

Madden NFL 20 – reveal trailer

Tváří letošního ročníku Madden NFL 20 se stal Patrick Mahones z týmu Kansas City Chiefs.

EA Sports v poslední době ve svých titulech prosazuje důraz na osobní příběhy a ani Madden NFL 20 se tomuto trendu nevyhnul. Osobně to nevnímám jako nedostatek, právě naopak jako příležitost nenásilně do sebe dostat základní principy aktuálního ročníku. Podobně jako u Alexe Huntera ve FIFA 19 se vžijete do role mladíka na počátku sportovní dráhy, a budete jej postrkovat k vrcholu kariéry. Mód Face of the Franchise QB1 odstartujete v univerzitním týmu, v němž si získáte renomé vyhráváním menších trofejí, popř. v univerzitním play-off, čímž zaujmete skauty týmů NFL (obdobně jako v baseballovém The Show 19). Poté už vašemu svěřenci nic nebrání prosadit se na hřištích předních týmů USA.

Průběh samotných zápasů v singleplayerových módech sezóny, popř. proti přátelům po síti či ve veřejných ligách, ovlivní novinka v podobě mechaniky Superstar X-Factor. Díky ní se nejlepší hráči ligy během zápolení mohou dostat do zápasového transu, v němž předvedou své nejlepší výkony, jež pomohou jejich týmu k úspěchu. Občas se bez tohoto vlivu na mužstvo neobejdete, především při plnění Ultimate Team misí, jejichž úspěšné zdolání vám přinese významný posun v online ligách. Celkově vypadá letošní ročník Madden NFL hodně zajímavě a jestli se vše zdaří podle plánu tvůrců, dostaneme 2. srpna velmi zdařilý americký fotbal pro PC, PS4 a Xbox One.

• Zdroje: ea.com

HW nároky pro Madden NFL 20 PCMinimální HW požadavky Doporučené HW požadavky
Operační systém Windows 7 64-bit Windows 10 64-bit
Procesor Intel Core i3-4350 3.6GHz / AMD FX-4350 Intel Core i3-4350 3.6GHz / AMD FX-4350
Grafická karta NVIDIA GeForce GTX 660 / Radeon RX 460 2GB NVIDIA GeForce GTX 670 / Radeon R9 270X
DirectX DirectX 11.0 DirectX 12.0
Operační paměť 8 GB 8 GB
Pevný disk 49 GB 49 GB

S jakým herním PC na Madden NFL 20?

Chcete si ulehčit výběr? Níže pro vás máme tipy na vhodné herní počítače podle náročnosti.

Alza GameBox GTX1660

Minimální požadavky:

Alza GameBox GTX1660

Alza GameBox RTX2060

Doporučené požadavky:

Alza GameBox RTX2060

Alza GameBox RTX2080

Pro náročné:

Alza GameBox RTX2080

i Mohlo by vás zajímat
Alza Magazín

Jsme Alza Magazín

Všechny naše články, kde se dočtete nejen o informacích ze světa her, herního hardwaru a mobilních technologií, naleznete na stránkách Alza Magazínu. Naše herní recenze a zpravodajství můžete sledovat také na kanále Alza Gaming (facebook, instagram), kde se kromě denního přídělu novinek, dojmů, recenzí a memů můžete těšit také na pravidelné soutěže.

Madden NFL 20 vychází 2. srpna 2019 na PC, PS4 a Xbox One. O novinkách vás budeme informovat.

Madden NFL 17 - Xbox 360 Digital
Hra na konzoli - Xbox One S / Xbox One X, Xbox Series X, Xbox Series S, elektronická licence, klíč pro Xbox Live, žánr: sportovní, pro online hraní vyžaduje předplatné Xbox Live Gold

1 799,- bez DPH 1 487,-
Koupit
Ihned ke stažení
Objednací kód: MXESD1078
Madden NFL 17: 7 Pro Pack Bundle - Xbox Digital
Herní doplněk / DLC - Xbox One S/Xbox One X, elektronická licence, klíč pro Xbox Live, žánr: Sportovní, pro uplatnění je vyžadována základní hra

259,- bez DPH 214,-
Koupit
Ihned ke stažení
Objednací kód: MXESD1028
Madden NFL 17: MUT 500 Madden Points Pack - Xbox Digital
Herní doplněk / kredit - Xbox One S/Xbox One X, elektronická licence, klíč pro Xbox Live, žánr: Sportovní

129,- bez DPH 107,-
Koupit
Ihned ke stažení
Objednací kód: MXESD1023
Madden NFL 16: Standard Edition - Xbox Digital
Hra na konzoli - Xbox One S / Xbox One X, Xbox Series X, Xbox Series S, elektronická licence, klíč pro Xbox Live, žánr: sportovní

769,- bez DPH 636,-
Koupit
Ihned ke stažení
Objednací kód: MXESD1052
Madden NFL 17 - Xbox Digital
Hra na konzoli - Xbox One S / Xbox One X, Xbox Series X, Xbox Series S, elektronická licence, klíč pro Xbox Live, žánr: sportovní, pro online hraní vyžaduje předplatné Xbox Live Gold.

1 699,- bez DPH 1 404,-
Koupit
Ihned ke stažení
Objednací kód: MXESD1018
Madden NFL 19: Starter Pack - Xbox Digital
Herní doplněk / DLC - Xbox One S/Xbox One X,, klíč pro Xbox Live, žánr: Sportovní, pro uplatnění je vyžadována základní hra

129,- bez DPH 107,-
Koupit
Ihned ke stažení
Objednací kód: MXESD0751
Madden NFL 19: Legends Upgrade - Xbox Digital
Herní doplněk / DLC - Xbox One S/Xbox One X,, klíč pro Xbox Live, žánr: Sportovní, pro uplatnění je vyžadována základní hra

519,- bez DPH 429,-
Koupit
Ihned ke stažení
Objednací kód: MXESD0737
Madden NFL 19: Hall of Fame Edition - Xbox Digital
Hra na konzoli - Xbox One S / Xbox One X, Xbox Series X, Xbox Series S, elektronická licence, klíč pro Xbox Live, žánr: sportovní.

2 329,- bez DPH 1 925,-
Koupit
Ihned ke stažení
Objednací kód: MXESD0749
Madden NFL 19: Standard Edition - Xbox Digital
Hra na konzoli - Xbox One S / Xbox One X, Xbox Series X, Xbox Series S, elektronická licence, klíč pro Xbox Live, žánr: sportovní.

1 809,- bez DPH 1 495,-
Koupit
Ihned ke stažení
Objednací kód: MXESD0750
0
Vytisknout
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Pro organizace Jak nakoupit
P-DC1-WEB17
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi