AlzaPlus+ děti MPLA312100

Žehlicí prkna

Zobrazit katalog
Cena
-
Dostupnost
Stav zboží
Délka
41,5 cm
149,5 cm
-
Šířka
9 cm
55 cm
-
Vlastnosti
Nastavitelná výška
(61)
Držák na žehličku
(62)
Zásuvka s kabelem
(17)
Držák kabelu
(4)
Kolečka
(1)
Odkládací plocha na vyžehlené prádlo
(5)
Vhodné pro parní generátory
(12)
Nejnovější objednávky

Žehlicí prkna jsou klíčovými prvky pro efektivní žehlení oblečení. Při výběru dbejte nejen na správnou výšku a šířku, ale také na vychytávky. Každá detailní vlastnost přispívá k pohodlnosti a praktičnosti během procesu žehlení. Poradíme vám, na co se zaměřit při výběru žehlicího prkna, abyste získali nástroj, který vyniká výkonem a zároveň usnadňuje péči o vaše oblečení, stačí číst dále.

Pokračovat

Žehlicí prkno je praktickým pomocníkem do domácnosti

Žehlicí prkno je nenahraditelným pomocníkem při údržbě a úpravě oblečení. Tento praktický nástroj využívají zejména ti, kteří kladou důraz na precizní vzhled svých oděvů. Žehlení zlepšuje nejen estetiku oblečení, ale také prodlužuje jeho životnost, odstraňuje pachy a zároveň eliminuje bakterie. Profesionální použití žehlicího prkna najdete v hotelích, restauracích a dalších zařízeních, kde je klíčovým prvkem dojem, který hosté získají.

i

Jak vybrat to nejlepší žehlicí prkno?

Při výběru žehlicího prkna je důležité brát v úvahu několik faktorů. Prvním je materiál, dále je nutná dobrá stabilita a vhodná velikost. Ergonomie a pohodlí při manipulaci jsou rovněž důležité, a proto je dobré vybírat prkno s nastavitelnou výškou. Správně vybrané žehlicí prkno se stane neocenitelným partnerem při udržování oblečení v perfektním stavu.

Žehlicí prkna rozložíte hned na tři způsoby

Žehlicí prkna nabízejí uživatelům možnost rozložení a nastavení výšky třemi základními způsoby, včetně ručního rozkládání pomocí drážek, automatického rozkládání s aretační páčkou a automatického rozkládání s omezeným počtem pevně stanovených poloh. Volba konkrétního modelu závisí na individuálních preferencích uživatele a jeho potřebách při žehlení, vybrat můžete z následujících možností.

 1. Ruční rozkládání pomocí drážek funguje na základě jejich zaklapnutí v různých výškových polohách. Jde o jednoduchý a rychlý způsob polohování.
 2. Automatické rozkládání s omezeným počtem poloh nastaví žehlicí prkno do různých pevně stanovených poloh.
 3. Automatické rozkládání s aretační páčkou rychle a plynule nastaví prkno na žehlení do libovolné výšky.

Jak vybrat žehlicí prkno podle výšky postavy

Vybrání žehlicího prkna odpovídajícího výšce vaší postavy je klíčové pro zachování správného postavení a zamezení potenciálním problémům s bolestmi zad, krční páteře a nohou během procesu žehlení. Moderní žehlicí prkna jsou často vybavena funkcemi nastavení výšky, které umožňují individuální přizpůsobení podle potřeb uživatele. Jakou výšku by mělo mít žehlicí prkno vůči výšce vaší postavy?

U správného postoje máte mít při žehlení rovná záda a volně natažené ruce. Tato poloha je důležitá pro eliminaci bolesti zad, krční páteře a nohou, aby pro vás nebylo žehlení utrpením.

Výška postavy Ideální výška žehlicího prkna
150 cm 50 cm
160 cm 60 cm
170 cm 70 cm
180 cm 80 cm
190 cm 90 cm
200 cm 100 cm

i

Žehlicí prkno se schůdky má multifunkční využití

A když už jsme u té výšky – v nabídce naleznete i speciální multifunkční žehlicí prkno se schůdky. Tento pomocník díky provedení 2v1 v jedné chvíli usnadní žehlení, v druhé se z něj zase jednoduchým složením stanou praktické schůdky.

Výšku máme vyřešenou, ale co šířka?

Kromě správné výšky je také důležité zvážit šířku žehlicího prkna. Široké žehlicí prkno nabízí řadu výhod při práci s většími kusy oblečení, jako jsou košile nebo povlečení, umožňuje efektivní žehlení a minimalizuje časovou náročnost. Nicméně je důležité, abyste při výběru šířky zohlednili i praktické aspekty, jako je skladnost žehlicího prkna. Proto je vhodné najít kompromis mezi těmito dvěma aspekty.

 • Pro pohodlně žehlení i větších kusů prádla zvolte žehlicí prkno minimálně 30 cm široké.
 • Větší rozměry plochy nejenže zjednoduší práci s prádlem, ale také zkrátí celkový čas žehlení.

Žehlicí prkno musí být stabilní

Stabilita žehlicího prkna je klíčovým faktorem pro bezpečnost a efektivitu při žehlení. Kvalitní žehlicí prkno by mělo disponovat pevnou a robustní konstrukcí, která zabraňuje nežádoucím pohybům či naklánění prkna během práce. Pomoci mohou gumová zakončení nohou, široká rozkládací konstrukce a také pojistka proti rozložení. Bytelná konstrukce usnadní práci a zabrání úrazu. Podle čeho poznáte stabilní žehlicí prkno?

 • Gumové zakončení nohou zamezí klouzání po podlaze.
 • Široká rozkládací konstrukce zajistí vyšší stabilitu.
 • Pojistka zabrání nechtěnému složení prkna.

Žehlicí prkna s odkládací plochou vedou

Žehlicí prkna s odkládací plochou představují praktická řešení pro organizovanější a efektivnější proces žehlení. Tento prostor však musí být dostatečně velký a odolný vůči teplu. Je také důležité zvážit individuální potřeby a preference při výběru žehlicího prkna s odkládací plochou, a to s ohledem na požadovaný kompromis mezi skladností, stabilitou a praktičností během žehlení. S jakými typy se můžete setkat?

 • Výsuvná odkládací plocha lze zasunout do úrovně žehlicího prkna. Je skladnější, ale má horší stabilitu.
 • Fixní odkládací plocha je sice stabilnější, zato bez možnosti zasunutí, čímž ubírá na skladnosti.

i

Vhodné žehlicí prkno pro napařovací žehličku

Pokud máte napařovací žehličku, doporučujeme žehlicí prkno s možností odložení do svislé polohy. Tato funkce zabraňuje úniku páry nebo kapání vody. Kombinace těchto prvků zajistí, že se bude pára efektivně šířit po látkách, což nejenže usnadní odstranění skladů, ale také přispěje k dokonalejšímu výsledku žehlení.

Podívejte se i na další vychytávky žehlicích prken

Žehlicí prkna představují nezbytné nástroje pro dokonalou úpravu oblečení, a jejich různorodé vlastnosti zvyšují komfort a efektivitu procesu žehlení. Kombinací níže uvedených vlastností se žehlicí desky stávají nenahraditelnými partnery v údržbě a zlepšování vzhledu vašeho oblečení. Využijte různých dalších funkcí, které žehlicí prkna nabízí, a zpříjemněte si tak tuto práci.

 • Funkce nasávání a vyfukování vzduchu naplní žehlicí plochu vzduchem, čímž se vytvoří vzduchová bublina, která usnadní žehlení tenčích látek.
 • Funkce nahřátí prkna udrží žehlicí plochu suchou, tudíž nedochází ke změně tvaru potahu a jeho ničení.
 • Žehlicí prkno s elektrickou zásuvkou usnadňuje manipulaci se žehličkou.
 • Zásuvka s kabelem umožňuje pohodlné připojení žehličky k elektrické síti.
 • Vodicí anténa přichytí kabel žehličky, takže při žehlení nijak nepřekáží.
 • Kolečka zvyšují pohodlí při manipulaci a uskladnění prkna.

i

Specialitou je žehlicí prkno pro parní generátor

Pokud máte žehličku s parní stanicí, použijte speciální žehlicí prkno pro parní generátor. Zespodu prkna je umístěn drátěný rošt, díky kterému pára snadněji odchází ven. Rošt by měla doplňovat žehlicí deska s metalickým povrchem, která perfektně odráží teplo. Žehlení pak bude dokonale snadné.

Bez potahu na žehlicí prkna se neobejdete

Potahy na žehlicí prkna a jejich materiál jsou pro komfortní žehlení důležité. V první řadě by měly být funkční, prodyšné a kvalitní, zároveň také odolné proti opotřebení a dlouhodobému používání. Materiál s vysokou odolností zajistí trvanlivost potahu, což je zásadní zejména při pravidelném žehlení. Materiál potahu na žehlicím prkně je klíčovým prvkem pro dosažení optimálních výsledků při žehlení a pro zajištění pohodlného uživatelského prostředí.

 • Většina potahů je vyrobena z bavlny. Naleznete však i teflonové či s metalickým povrchem, po kterém žehlička snadněji klouže a odráží teplo.
 • Potah na žehlicí prkno výrazným způsobem prodlouží životnost samotného prkna.
 • Velmi oblíbené jsou snímatelné potahy, které můžete kdykoli vyprat.
 • Povlak odráží páru a teplo, čímž zajišťuje rychlé žehlení.

Před nákupem potahu si zkontrolujte, zda jeho rozměry odpovídají velikosti žehlicí plochy.

Skrýt popis
Pomohla vám tato informace?
Tento formulář slouží pouze k hodnocení informací v popisu výše.
Pokud máte dotaz k produktům, službám, dopravě či jiný požadavek, využijte zákaznické podpory.
Co bychom v něm měli zlepšit? Chybí vám zde něco? Je něco uvedeno špatně? Podělte se.

Nejprodávanější

1.
Žehlicí prkno - skládací ocelová konstrukce, rozměry žehlicí plochy 122 × 43 cm, nastavitelná výška, min. výška 74 cm, max. výška 93 cm, držák na žehličku vhodný i pro parní generátory, rozměry držáku 42,5 × 28 cm, výplň z filcu a pěny o tloušťce 7 mm, odkládací plocha na vyžehlené prádlo, možnost zavěšení ramínek, kolečka, nosnost 25 kg, hmotnost 7 kg, 3 roky záruka
1 499,-

2.
Žehlicí prkno - skládací ocelová konstrukce, rozměry žehlicí plochy 122 × 38 cm, nastavitelná výška, min. výška 67,5 cm, max. výška 91 cm, držák na žehličku se silikonovými prvky, rozměry držáku 32 × 22 cm, držák kabelu, výplň z filcu o tloušťce 7 mm, možnost zavěšení ramínek, nosnost 40 kg, hmotnost 5,7 kg, 3 roky záruka
1 199,-

3.
Žehlicí prkno - délka žehlicí plochy 120cm, šířka žehlicí plochy 38cm, výška pěnové podložky 8mm, minimální výška 71cm, maximální výška 94cm, nastavitelná výška, držák na žehličku a zásuvka s kabelem
1 219,-

Další nejprodávanější
85 položek
Naše značka TOP kvalita za super cenu
4,7 21×
Siguro Big Board, 122×43 cm, černé
Žehlicí prkno - skládací ocelová konstrukce, rozměry žehlicí plochy 122 × 43 cm, nastavitelná výška, min. výška 74 cm, max. výška 93 cm, držák na žehličku vhodný i pro parní generátory, rozměry držáku 42,5 × 28 cm, výplň z filcu a pěny o tloušťce 7 mm, odkládací plocha na vyžehlené prádlo, možnost zavěšení ramínek, kolečka, nosnost 25 kg, hmotnost 7 kg, 3 roky záruka
Super cena
1 499,-
Skladem > 5 ks
Objednací kód: SGR_IB_P430B
Lidovka Levné, ale dobře hodnocené
4,7 95×
BRILANZ EURO II se zásuvkou A11857
Žehlicí prkno - délka žehlicí plochy 120cm, šířka žehlicí plochy 38cm, výška pěnové podložky 8mm, minimální výška 71cm, maximální výška 94cm, nastavitelná výška, držák na žehličku a zásuvka s kabelem
1 219,-
Skladem > 5 ks
Objednací kód: VEPPZ006
Zlatá střední cesta Dobrý poměr cena/výkon
5,0
LEIFHEIT AirBoard Express L Solid MAXX 72592
Žehlicí prkno - délka žehlicí plochy 130cm, šířka žehlicí plochy 45cm, minimální výška 750mm, maximální výška 980mm, nastavitelná výška, držák na žehličku a vhodné pro parní generátory
2 049,-
Skladem > 5 ks
Objednací kód: LEIFZAT702
Pro náročné Kvalita bez kompromisů
4,9 36×
VILEDA Total Reflect Plus
Žehlicí prkno - délka žehlicí plochy 130cm, šířka žehlicí plochy 44cm, minimální výška 74cm, maximální výška 97cm, nastavitelná výška, držák na žehličku, zásuvka s kabelem a vhodné pro parní generátory
2 559,-
Skladem > 5 ks
Objednací kód: PPR536
5,0
BRILANZ PROFESSIONAL Žehlící prkno 130 × 48 cm stříbrné
Žehlicí prkno - délka žehlicí plochy 130cm, šířka žehlicí plochy 48cm, minimální výška 730mm, maximální výška 990mm, nastavitelná výška, zásuvka s kabelem a odkládací plocha na vyžehlené prádlo
2 129,-
Skladem > 5 ks
Objednací kód: BRIzhp32
Siguro Essentials Plus, 122×38 cm, černé - Žehlicí prkno Varianty
4,5 78×
Siguro Essentials Plus, 122×38 cm, černé
Žehlicí prkno - skládací ocelová konstrukce, rozměry žehlicí plochy 122 × 38 cm, nastavitelná výška, min. výška 67,5 cm, max. výška 91 cm, držák na žehličku se silikonovými prvky, rozměry držáku 32 × 22 cm, držák kabelu, výplň z filcu o tloušťce 7 mm, možnost zavěšení ramínek, nosnost 40 kg, hmotnost 5,7 kg, 3 roky záruka
Super cena
1 199,-
Skladem > 5 ks
Objednací kód: SGRIB12238002
4,3 14×
LEIFHEIT Air Board M Solid Plus
Žehlicí prkno - délka žehlicí plochy 120cm, šířka žehlicí plochy 38cm, minimální výška 76cm, maximální výška 100cm, nastavitelná výška, držák na žehličku a zásuvka s kabelem
1 699,-
Skladem > 5 ks
Objednací kód: LEIZP014
5,0
LEIFHEIT AirBoard COMPACT M 72585
Žehlicí prkno - délka žehlicí plochy 120cm, šířka žehlicí plochy 38cm, nastavitelná výška a držák na žehličku
1 299,-
Skladem > 5 ks
Objednací kód: EAN8004t1
4,6 12×
BRILANZ PROFESSIONAL 130 x 48, modré
Žehlicí prkno - délka žehlicí plochy 130cm, šířka žehlicí plochy 48cm, minimální výška 73cm, maximální výška 99cm, nastavitelná výška, držák na žehličku, zásuvka s kabelem, odkládací plocha na vyžehlené prádlo a vhodné pro parní generátory
Zlevněno -5 %
1 799,- 1 899,-
Skladem > 5 ks
Objednací kód: BRIZP522
3,9 26×
BELDRAY Ikat Design 110 × 33 cm
Žehlicí prkno - délka žehlicí plochy 110cm, šířka žehlicí plochy 33cm, výška prkna 90cm, držák na žehličku
+Dárek Pohlcovač vlhkosti TORRBOLLEN v hodnotě 599,-
699,-
Skladem > 5 ks
Objednací kód: CHSOU006
4,8 28×
VILEDA Perfect 2v1 Plus zelené
Žehlicí prkno - délka žehlicí plochy 122cm, šířka žehlicí plochy 44cm, minimální výška 75cm, maximální výška 95cm, nastavitelná výška, držák na žehličku, zásuvka s kabelem a vhodné pro parní generátory
2 199,-
Skladem > 5 ks
Objednací kód: PPR442
4,9 20×
LEIFHEIT AirSteam Premium L 72567
Žehlicí prkno - délka žehlicí plochy 130cm, šířka žehlicí plochy 38cm, minimální výška 75cm, maximální výška 98cm, nastavitelná výška, držák na žehličku a vhodné pro parní generátory
2 099,-
Skladem > 5 ks
Objednací kód: EAN8004o3
5,0
BRABANTIA C 124X45 PerfectFlow, Spring Colours
Žehlicí prkno - délka žehlicí plochy 124cm, šířka žehlicí plochy 45cm, výška pěnové podložky 9mm, minimální výška 75cm, maximální výška 98cm, nastavitelná výška a držák na žehličku
3 349,-
Skladem > 5 ks
Objednací kód: BRAZP708
4,5 15×
VILEDA Park&Go Plus modré
Žehlicí prkno - délka žehlicí plochy 120cm, šířka žehlicí plochy 38cm, minimální výška 74cm, maximální výška 97cm, nastavitelná výška, držák na žehličku, zásuvka s kabelem a vhodné pro parní generátory
Zlevněno -31 %
1 699,- 2 479,-
Skladem > 5 ks
Objednací kód: PPR441
4,7 10×
Leifheit Žehlící prkno FASHION M Plus
Žehlicí prkno - délka žehlicí plochy 120cm, šířka žehlicí plochy 38cm, výška pěnové podložky 3mm, minimální výška 760mm, maximální výška 870mm, nastavitelná výška a držák na žehličku
1 099,-
Skladem > 5 ks
Objednací kód: LEIZP783
Siguro Essentials Plus, 122×38 cm, stříbrné - Žehlicí prkno Varianty
4,5 78×
Siguro Essentials Plus, 122×38 cm, stříbrné
Žehlicí prkno - skládací ocelová konstrukce, rozměry žehlicí plochy 122 × 38 cm, nastavitelná výška, min. výška 67,5 cm, max. výška 91 cm, držák na žehličku, rozměry držáku 32 × 22 cm, držák kabelu, výplň z filcu a pěny o tloušťce 7 mm, možnost zavěšení ramínek, nosnost 40 kg, hmotnost 5,7 kg, 3 roky záruka
Super cena
1 199,-
Skladem > 5 ks
Objednací kód: SGR_IB_K621S
3,3
Lamart Žehlící prkno LT8001
Žehlicí prkno - délka žehlicí plochy 125cm, šířka žehlicí plochy 45cm, nastavitelná výška, držák na žehličku a zásuvka s kabelem
1 869,-
Skladem > 5 ks
Objednací kód: LAMZP001
4,6 22×
Jata 848S
Žehlicí prkno - délka žehlicí plochy 146cm, šířka žehlicí plochy 36cm, držák na žehličku
1 999,-
Skladem 2 ks
Objednací kód: JATZPS02
5,0
LEIFHEIT Air Board M Compact Plus NF 72616
Žehlicí prkno - délka žehlicí plochy 120cm, šířka žehlicí plochy 38cm, minimální výška 760mm, maximální výška 950mm, nastavitelná výška, držák na žehličku a zásuvka s kabelem
1 699,-
Skladem 5 ks
Objednací kód: LEIFZAT708
4,1 26×
VILEDA Star Plus 120 × 38 cm
Žehlicí prkno - délka žehlicí plochy 120cm, šířka žehlicí plochy 38cm, výška pěnové podložky 5mm, minimální výška 750mm, maximální výška 960mm, nastavitelná výška, držák na žehličku a zásuvka s kabelem
1 599,-
Skladem > 5 ks
Objednací kód: DOMA1010
4,2 17×
Lamart Žehlící prkno LT8039 110X33CM INCI
Žehlicí prkno - délka žehlicí plochy 110cm, šířka žehlicí plochy 33cm, nastavitelná výška a držák na žehličku
719,-
Skladem > 5 ks
Objednací kód: LAMZP003
3,8 15×
BELDRAY 110X33CM IRON BOARD POPPY DESIGN
Žehlicí prkno - délka žehlicí plochy 110cm, šířka žehlicí plochy 33cm, minimální výška 76cm, maximální výška 90cm, nastavitelná výška a držák na žehličku
+Dárek Pohlcovač vlhkosti TORRBOLLEN v hodnotě 179,-
699,-
Skladem > 5 ks
Objednací kód: CHSOU005
4,1 13×
Siguro Rukávník Sleeve Master, černý
Žehlicí prkno - rukávník, ocelová skládací konstrukce, pojistka proti samovolnému složení, nosnost až 5 kg, vrchní materiál 100% bavlna, materiál výplně pěna, rozměry: rozložený 520 × 120 × 120 mm, složený 570 × 120 × 40 mm, tloušťka výplně 7 mm
Super cena
399,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: SGR_IB_G350B
4,9
LEIFHEIT Deluxe Reflect S/M
Potah na žehlící prkno pro bezpečné odkládání žehličky, turbo žehlící plochy se silikonovými částicemi, které umožňují hladší klouzání žehličky po povrchu díky elektrostatickému náboji, s titanovým povlakem, 4mm molitanové polstrování, vhodné pro žehlicí prkna Air Board, stahování šňůrkou s klipsem, rozměry až 125x40cm
539,-
Skladem 2 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: LEIACC06

Žehlicí prkna

Žehlicí prkna

V kategorii Žehlicí prkna máme právě teď na Alza.cz celkem 85 produktů.
Podívejte se na produkty seřazené podle ceny od nejlevnějšího v kategorii levné žehlicí prkna Produkty seřazené od nejdražšího po nejlevnější hledejte v kategorii nejdražší žehlicí prkna Zboží seřazené dle prodejnosti od nejvíce po nejméně prodávané najde v kategorii nejprodávanější, nejlepší žehlicí prkna Produkty řazené dle hodnocení uživatelů od nejlepšího najdete v žehlicí prkna recenze
P-DC1-WEB08
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací