Vyberte prvek na stránce, kterého se chyba týká

Audioknihy pro děti a mládež

0

PŘEHRÁT VIDEO

Jak na audioknihy: rady a tipy

Jak na audioknihy: rady a tipy
 
 
Pomohla vám tato informace?
Tento formulář slouží pouze k hodnocení informací na stránce.
Pokud máte dotaz, či požadavek, využijte zákaznické podpory.
Chybí Vám něco? Je něco uvedeno špatně?

Nejprodávanější

1.
Prašina Posledních 47 ks Ihned ke stažení a poslechu
Audiokniha MP3 - Foglarovsky laděný a mimořádně napínavý příběh doplňují ilustrace, které čtenáře vezmou přímo do nitra Prašiny. - Vojtěch Matocha, čte Matouš Ruml
-50%
199,-
99,-

2.
Staré řecké báje a pověsti (Komplet 5 alb) Ihned ke stažení a poslechu
Audiokniha MP3 - V kompletu pěti alb vychází téměř úplná kniha Eduarda Petišky Staré řecké báje a pověsti. - Eduard Petiška, čte František Němec,Petr Pelzer,Taťjana Medvecká
199,-

3.
Audiokniha MP3 Jules Verne, čte Bohumil Švarc,Hana Maciuchová,Jana Andresíková,Jiří Adamíra,Ladislav Mrkvička,Milan Friedl,Petr Haničinec,Petr Nárožný,Svatopluk Beneš,Viktor Preiss
-21%
339,-
269,-

Další nejprodávanější
Značky a parametry
ALBATROS (41)
ALI (50)
Artwave (1)
Audioberg (6)
AUDIOS.CZ (6)
AudioStory (22)
AVIK (7)
BiografJanSverak (1)
Bohemian Music Service (13)
CooBoo (2)
Creatio (4)
Eddica (4)
Edice České televize (1)
EDICECT (1)
Edika (1)
Fragment (24)
Kanopa (1)
Kristian (1)
Mediaplex (3)
Mladá fronta (4)
MladaFronta (4)
Motto (1)
NeedlesAudiobooks (1)
NuArt (1)
OneHotBook (23)
Paseka (3)
Paulinky (2)
PetraBiache (1)
Pro (2)
ProgresGuru (2)
Radioservis (40)
StudioNadej (8)
Supraphon (492)
Synergie (2)
Tebenas (1)
T-SoftEternity (8)
Tympanum (41)
VIAProductions (6)
Walker&Volf (1)
XYZ (3)
Autor
Různí autoři (31)
Václav Čtvrtek (26)
Vladimír Straka (15)
Jiří Žáček (13)
Jules Verne (13)
František Nepil (11)
Miloš Macourek (11)
Pavel Grym (11)
Astrid Lindgrenová (10)
Božena Němcová (10)
Helena Štáchová (10)
Josef Lada (10)
Karel Čapek (10)

Karel Čapek

(* 9. ledna 1890, Malé Svatoňovice - 25. prosince 1938, Praha)

Karel Čapek byl jedním z nejvýznamnějších českých spisovatelů. Kromě toho je znám také jako novinář, filosof, překladatel a amatérský fotograf. Narodil se do rodiny lékaře a byl nejmladším ze tří dětí. Jeho bratrem byl Josef Čapek, malíř a spisovatel. Studoval na gymnáziu v Hradci Králové a Brně a v roce 1915 získal doktorát na Filosofické fakultě Univerzity Karlovy. Kvůli své nemoci nebyl odveden do armády, nemusel tedy bojovat v první světové válce.

Po studiu působil krátce jako vychovatel a učitel, krátce na to však přešel k novinařině. Jako redaktor působil například v Lidových novinách, poté byl dramaturgem i režisérem Vinohradského divadla a 8 let působil jako předseda Československého PEN klubu.

Karel Čapek rád cestoval a zajímal se o dění kolem sebe. V jeho obsáhlém díle se odráží jeho inteligence a sečtělost. Varoval před fašismem a rasismem a vyjádřil také obavu, že jednou technika získá moc nad člověkem. Jeho úvahy a odkazy jsou aktuální dodnes. Ve svém díle využíval bohaté slovní zásoby, neobvyklých slov a rozvitých souvětí. Karel Čapek zemřel na zápal plic, pohřben je na vyšehradském hřbitově v Praze.

Výčet jeho rozsáhlého díla zahrnuje například fejetonový román Továrna na absolutno (1922), román Krakatit (1922), povídky s detektivní tematikou Povídky z jedné kapsy a Povídky z druhé kapsy (1929), volnou trilogii s filosofickými myšlenkami Hordubal, Povětroň, Obyčejný život (1933-1934) nebo protifašistický román s využitím alegorie Válka s mloky (1936).

Čapek je dále autorem vědeckofantastického dramatu R.U.R (1920), v němž poprvé zazní slovo robot, alegorie Ze života hmyzu (1921), divadelní hry Věc Makropulos (1922) nebo protidiktátorských dramat Bílá nemoc (1937) a Matka (1938). Z jeho pera pochází také cestopisy (Italské listy, Anglické listy), pohádky pro děti (Dášeňka čili život štěněte, 1933), překlady nebo politické texty (Hovory s T.G. Masarykem, 1928–1935). V roce 1989 natočil režisér Štěpán Skalský film Člověk proti zkáze pojednávající o posledních letech života Karla Čapka.

Dílo Karla Čapka si můžete vychutnat i prostřednictvím audioknih, například:
Válka s mloky
Bílá nemoc
Dášenka čili život štěněte
Hordubal
R.U.R.
Hovory s T. G. Masarykem
Krakatit
Věc Makropulos

Další audioknihy Karla Čapka.

Rudolf Čechura (10)
Maja Glasnerová (9)
Martina Drijverová (9)
Michal Vaněček (9)
Jaromír Kincl (8)
Markéta Zinnerová (8)
Hans Christian Andersen (7)
Jan Werich (7)
Josef Barchánek (7)
Pavel Cmíral (7)
Zdeněk Svěrák (7)


(* 28. března 1936, Praha)


Zdeněk Svěrák je přední český dramatik, scénárista, herec a autor písňových textů. Napsal také několik knížek pro děti a humorných povídek pro dospělé.

Po studiích na Vysoké škole pedagogické se věnoval práci v Československém rozhlase, kde vznikla postava Járy Cimrmana a kde také poprvé potkal Jaroslava Uhlíře, se kterým dodnes spolupracuje.

V roce 1967 vzniklo Divadlo Járy Cimrmana, pro které Svěrák napsal první hru s názvem Akt, a poté vytvořil autorskou dvojici s Ladislavem Smoljakem. Kromě her, sepsali také několik filmových scénářů, například pro filmy Vrchní, prchni!, Tři veteráni a jiné. V některých filmových snímcích se také objevovali jako herci.

V 80. letech Svěrák spolupracoval s režisérem Vítem Olmerem. Na začátku 90. let pak vytvářel scénáře pro svého syna, režiséra Jana Svěráka. Vznikly tak velmi známé a populární snímky jako Obecná škola, Tmavomodrý svět, Vratné láhve či slavný film Kolja, který kromě dalších ocenění získal Oscara za nejlepší neanglicky mluvený film roku 1996.

Vedle scénářů je autorem textů mnoha oblíbených a proslulých písní, v nichž také zpívá. Oceňovaná je i jeho tvorba pro děti a mládež. Napsal několik pohádek a podílel se na vzniku večerníčku Radovany a radovánky. Pro dospělé sepsal několik knih drobné prózy s názvy Povídky (2009), Nové povídky (2012) a Po strništi bos (2014), které jsou plné jemného a inteligentního humoru.

Eduard Petiška (6)
Eva Košlerová (6)
Jaroslav Foglar (6)
Jaroslav Nečas (6)
Karel Jaromír Erben (6)
Kolektiv autorů (6)
Lidová česká (6)
Lucie Gromusová (6)
Miloš Kratochvíl (6)
Ondřej Sekora (6)
Renata Petříčková (6)
Roald Dahl (6)
Arnošt Goldflam (5)
Autor neznámý (5)
David Haták (5)
Dušan Brindza (5)
František Hrubín (5)
Ivana Peroutková (5)
Jan Karafiát (5)
Jana Eislerová (5)
Jeff Kinney (5)
Jo Nesbo (5)

Jo Nesbo* 29. března 1960, Oslo

"Jo Nesbo se může stát dalším Munchem nebo Ibsenem... a jestli existuje na světě spravedlnost, bude jednou Harry Hole stejně slavný jako Harry Potter." CNN

Jo Nesbo, král severské krimi, je současný norský spisovatel a hudebník. Za své romány získal řadu literárních ocenění, jeho knihy byly přeloženy do 35 jazyků a vyšly ve 140 zemích.

Narodil se do rodiny knihovnice a vášnivého čtenáře. Od dětství jej kromě fotbalu zajímala také hra na kytaru a rocková hudba. Společně s mladším bratrem založili kapelu Di Derre a dobyli norskou rockovou scénu s rekordním počtem prodaných alb a až 180 odehranými koncerty ročně.

Psaní se začal naplno věnovat až v roce 1997, kdy mu vyšel první detektivní román Netopýr (Flaggermusmannen), v němž poprvé představil postavu velmi osobitého a svérázného kriminalisty Harryho Hola. Kniha okamžitě sklidila obrovský úspěch a její autor za ni obdržel cenu Rivertonprisen za nejlepší literární počin s kriminální tematikou.

Ohlas vzbudily také další knihy ze série s detektivem Harrym Holem - Švábi (Kakerlakkene), Červenka (Rodstrupe), Nemesis (Sorgenfri), Pentagram (Marekors), Spasitel (Frelseren), Sněhulák (Snomannen), Levhart (Panserhjerte), Přízrak (Gjenferd) a Policie (2013).

Mladší čtenáře si získal humornou sérií knih s hlavním hrdinou doktorem Proktorem: Doktor Proktor a prdící prášek (2007). Originálně a vtipně ilustrované příběhy jsou plné humoru, fantazie a bláznivých situací, které zaujaly děti a mládež po celém světě.

Lidová (5)
Oľga Janíková (5)
Ondřej Suchý (5)
Pavel Šrut (5)
Pavol Dobšinský (5)
Zbyněk Malinský (5)
Bohumil Říha (4)
Božena Šimková (4)
David Laňka (4)
David Walliams (4)
Eduard Štorch (4)
Jan Kramařík (4)
Jiří Kafka (4)
Josef Čapek (4)
Josef Menzel (4)
Josef Skupa (4)
Karel May (4)
Ladislav Špaček (4)
Ľuba Vančíková (4)
Lucia Blašková (4)
Marie Kubátová (4)
Mark Twain (4)
Markéta Čekanová (4)
Michal Gulyáš (4)
Miloš Kirschner (4)
Rudyard Kipling (4)
Suzanne Collinsová (4)
Vladimír Jiránek (4)
Josef Štefan Kubín (3)
Alžbeta Kristeľová (3)
Antoine de Saint-Exupéry (3)
Daniel Defoe (3)
Denisa Kirschnerová (3)
Hana Lamková (3)
J.B. Heller (3)
Jack London (3)
Jan Drda (3)
Jaroslav Major (3)
Jaroslav Pacovský (3)
Jiří Šebánek (3)
Josef Kolář (3)
Josef Svoboda (3)
Lidová pohádka (3)
Luboš Pavel (3)
Martin Klásek (3)
Miki Kirschner (3)
Peter Gibey (3)
Petra Soukupová (3)

Petra Soukupová

(* 1982, Československo)

Petra Soukupová je českou spisovatelkou, scénáristkou a dramaturgyní. Na filmové a televizní fakultě Akademie múzických umění v Praze úspěšně absolvovala obor Scenáristika a dramaturgie. Poté se stala scenáristkou divácky populárního sitcomu Comeback (2008–2010) a od roku 2011 působí jako dramaturgyně v seriálu Ulice.

Do literatury vstoupila první knihou s názvem K moři (2007), za niž obdržela Cenu Jiřího Ortena 2008 pro mladé literáty. Dalším úspěšným počinem se stal triptych rozsáhlých povídek Zmizet (2009), který byl následně oceněn prestižní Magnesií Literou za rok 2010. K povídce Na krátko vytvořila také úspěšný scénář, který získal Cenu Sazky za nerealizovaný scénář.

Na pultech českých knihkupectví se dále objevil titul Marta v roce vetřelce (2011) a také první próza určená mladším čtenářům - Bertík a čmuchadlo (2014). Na konci března 2015 se připravuje vydání dalšího románu s názvem Pod sněhem.

Robert Drozda (3)
Tomáš Vondrovic (3)
Veronika Hrachovcová (3)
Vladimír Hulpach (3)
Wilhelm Grimm (3)
Zdeněk Zábranský (3)
Zdeněk Zajíček (3)
Renata Fučíková (3)
Cressida Cowell (3)
Daniela Krolupperova (2)
Adolf Branald (2)
Adolf Daněk (2)
Alena Chudíková (2)
Antonín Jedlička (2)
Božena Čahojová (2)
Carlo Collodi (2)
David Zonyga (2)
Dušan Taragel (2)
Emanuel Frynta (2)
Frank Wenig (2)
Hana Doskočilová (2)
Iva Hercíková (2)
J. R. R. Tolkien (2)

J. R. R. Tolkien

(* 3. ledna 1892 – 2. září 1973)
 

John Ronald Reuel Tolkien je považován za zakladatele žánru moderního fantasy. Kultovní anglický spisovatel byl významným jazykovědcem, znalcem staré angličtiny, severštiny a zároveň profesorem na Univerzitě v Oxfordu. V roce 1972 získal od královny Alžběty II. Řád britského impéria.

Od roku 1916 pracoval na svém celoživotním díle, mytologickém cyklu Kniha ztracených příběhů, později nazvaném Silmarillion (česky 2012). Syn Christopher Tolkien jej vydal až po smrti svého otce.

Knižní debut o mýtické Středozemi uvedl v roce 1937 pod názvem Hobit aneb cesta tam a zase zpátky (česky 1978). Čtenáři byli poprvé seznámeni se zcela svébytným fantazijním světem, který měl vybudován vlastní historii, mytologii, jazyk i hierarchii jednotlivých říší.

Na nebývalý úspěch navázal trilogií Pán prstenů, která se skládá z dílů - Společenstvo Prstenu, Dvě věže a Návrat krále. Syn Christopher Tolkien se dále podílel na vydání tragických pověstí z pera jeho otce, které nesou název Húrinovy děti.

Tolkienovy knihy se rovněž dočkaly zfilmování, na kterém se podílel novozélandský režisér Peter Jackson. Dva z těchto titulů nabízíme i jako audioknihy – Pán prstenů: Společenstvo Prstenu a Hobit: Neočekávaná cesta

Jacob Grimm (2)
Jan Navrátil (2)
Jan Pilař (2)
Jaroslav Samson Lenk (2)
Jiří Dědeček (2)
Jiří Tušl (2)
Jitka Škápíková (2)
Ljuba Štíplová (2)
Lou Kuenzler (2)
Luboš Homola (2)
Ludvík Aškenazy (2)
Marie Křepelková (2)
Máša Orogváni (2)
národní pohádka (2)
Oldřich Dudek (2)
Oscar Wilde (2)
Otto Hofman (2)
Petr Jánský (2)
Petr Skoumal (2)
Václav Vydra (2)
Vítězslav Nezval (2)
Zdeněk Miler (2)
Ivona Březinová (2)
Astrid Lingrenová (2)
Sandra Vebrová (2)
Astrid Lindgren (2)
Arnošt Lustig (1)
Arthur Conan Doyle (1)
Helena Beránková (1)
Karel Fridrich (1)
Miroslav Adamec (1)
Ota Ksándr (1)
Paulo Coelho (1)

Paulo Coelho

(* 24. srpna 1947, Rio de Janeiro)

Paulo Coelho je známý brazilský autor psychologických románů a zároveň jeden z nejčtenějších spisovatelů posledních desetiletí. V roce 2002 se stal členem Brazilské literární akademie. Jeho knihy jsou k dostání ve 168 zemích světa a je možné si je přečíst až v 73 jazycích.

Dříve než se stal spisovatelem, pracoval jako dramatik, novinář, televizní scenárista a písňový textař brazilských zpěváků. Jako mladý musel čelit těžkému životnímu osudu a svou cestu za úspěchem poté včlenil i do některých svých příběhů.

Nejúspěšnějším knižním bestsellerem Paula Coelha je bezesporu román Alchymista (1998, česky 1999), díky kterému byl Coelho zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako autor nejpřekládanější knihy.

Významným dílem je také autobiografický příběh o neobyčejné cestě katolického poutníka do Santiaga de Compostela s názvem Poutník - Mágův deník (1987, česky 2002), kde se Coelho inspiroval vlastními zážitky z duchovní pouti.

V současnosti vychází román Nevěra (česky 2014) o mladé redaktorce Lindě, která se pod vlivem sexuálního chtíče odhodlá k manželské zradě.

Zdeněk Zelenka (1)
Alena Kastnerová (1)
Alexander Dumas (1)
Alexandr Sergejevič Puškin (1)
Alfred Strejček (1)
Andrej Gjurić (1)
Antonín Sova (1)
Augustin Kneifel (1)
Bára Stluková (1)
Barbora Červenková (1)
Betty MacDonaldová (1)
Bohuslav Březovský (1)
Bořivoj Navrátil (1)
Bořivoj Zeman (1)
Břetislav Pojar (1)
C.S.Lewis (1)
Česká lidová (1)
Dagmar Kovářová (1)
Dagmar Spanlangová (1)
Daisy Mrázková (1)
Danica Matulayová (1)
Dominik Filip (1)
Drahuše Černá (1)
Dušan Brinza (1)
Dušan Matulay (1)
Erich Kästner (1)
Eva Hudečková (1)
Eva Mastníková (1)
Forrest Carter (1)
František Čečetka (1)
František Halas (1)
František Jungbauer (1)
František Navara (1)
František Obžera (1)
František Pavlíček (1)
Galina Miklínová (1)
George R. R. Martin (1)

(* 20. září 1948 v Bayonne, New Jersey)

George Raymond Richard Martin je známý americký spisovatel čtenářsky úspěšných románových serií a novel, které spadají do žánru sci-fi a fantasy. Za své knihy získal spisovatelská ocenění Hugo a Nebula, cenu Brama Stokera či World Fantasy Award.

Kult příznivců kolem spisovatele George R. R. Martina se utvořil především po vydání prvních dílů epické ságy Píseň ledu a ohně (A Song of Ice and Fire), podle které byl následně natočen divácky populární seriál kabelové televize HBO. Sám autor se podílí i na scénářích.

Dosud nedokončená sága zahrnuje díly – Hra o trůny, 2000 (A Game of Thrones, 1996), Střet králů, 2001 (A Clash of Kings, 1999), Bouře mečů, 2002 (A Storm of Swords, 2000), Hostina pro vrány, 2006 (A Feast for Crows, 2005) a Tanec s draky, 2012 (A Dance with Dragons, 2011). Nový díl ponese název Vichry zimy (The Winds of Winter), ale zatím je uveřejněno jen několik kapitol.

Napínavá sága si získává čtenáře i diváky po celém světě. Podobně jako u slavných dramat Williama Shakespeara zde figurují hlavní hrdinové s tragickými osudy, láska je vždy předem odsouzená k zániku a do rozepře se dostává tvrdá pravda a milosrdná lež.

Je také autorem novel o rytířích a oblíbených povídkových sbírek, jako je například Píseň pro Lyu, 2002 (A Song for Lya, 1976), Zpěvy hvězd a stínů, 2006 (Songs of Stars and Shadows, 1977), Rytíř Sedmi království (A Knight of the Seven Kingdoms, 2014) a mnohých dalších.

Helena Philippová (1)
Henryk Bloch (1)
Charles Dickens (1)
Charles Perrault (1)
Christopher Paolini (1)
Ilja Kučera (1)
Ilona Eichlerová (1)
Ivan Martin Jirous (1)
Ivo Fischer (1)
J. Hloh (1)
Jack Kerouac (1)
James Fenimor Cooper (1)
James Pierpont (1)
Jan Fuchs (1)
Jan Pixa (1)
Jan Seidel (1)
Jan Skácel (1)
Jan Vodňanský (1)
Jana Berdychová (1)
Jana Germachová (1)
Jana Havlíčková (1)
Jaromír Čermák (1)
Jaroslav Mejzlík (1)
Jaroslav Pejčoch (1)
Jaroslav Wykrent (1)
Jaroslav Žák (1)
Jaroslava Adamová (1)
Jindřich Plachta (1)
Jindřich Polák (1)
Jindřich Šimon Baar (1)
Jiří Kubíček (1)
Jiří Mádl (1)
Jiří Středa (1)
Jiří Šrámek (1)
Jiří W. Procházka (1)
Jitka Molavcová a Jan Petráň (1)
John Green (1)
John Ronald Reuel Tolkien (1)
Johnny Gruelle (1)
Jonathan Swift (1)
Josef Brukner (1)
Josef Jarolímek (1)
Josef Kainar (1)
Josef Kajetán Tyl (1)
Josef Václav Pleva (1)
Josef Věromír Pleva (1)
Julie Brožová - Malá (1)
Karel Holas (1)
Karel Poláček (1)
Klára Doležalová (1)
Klára Smolíková (1)
Kolektiv (1)
Ladislav Daneš (1)
Ladislav Dvorský (1)
Ladislav K.M. Walló (1)
Ladislav Mikeš Pařízek (1)
Ladislav Mrkvička (1)
Ladislav Simon (1)
Lenka Tomešová (1)
Lewis Carroll (1)
Lidová ruská (1)
Lidová slovácká (1)
Lubomír Beneš (1)
Lucie F. Šternerová (1)
Ludmila Pelcová (1)
M. Zbořilová (1)
Marcela Kašpárková (1)
Mária Dufková (1)
Marie Šolleová (1)
Markéta Baňková (1)
Martin Pitro (1)
Martin Reiner (1)
Michael Bond (1)
Michaela Černá (1)
Michal Černík (1)
Miloslav Jágr (1)
Miloš Hlavica (1)
Miloš Nesvadba (1)
Miroslav Bobek (1)
Miroslav Moravec (1)
Miroslav Oplt (1)
Nikolaj Nosov (1)
Oldřich Kautský (1)
Olga Walló (1)
Ondřej Neff (1)

Ondřej Neff

(* 26. dubna 1945, Praha)

Ondřej Neff je český spisovatel science-fiction, novinář a vydavatel internetového deníku Neviditelný pes a webzinu věnovaného digitální fotografii DigiNeff. Je synem spisovatele Vladimíra Neffa. Vystudoval Fakultu sociálních věd Univerzity Karlovy, kde získal titul PhDr. Působil v Československém rozhlase a na různých místech také jako fotograf, šéfredaktor (časopis Ikarie) nebo třeba redaktor deníku Mladá fronta DNES.

Ondřej Neff je všestranný autor v oblasti publicistiky a kultury a jednou z nejvýraznějších osobností české science-fiction. Jeho první knihy byly věnovány zejména mládeži. K žánru sci-fi se dostal přes svého oblíbeného autora Julese Vernea, o němž napsal také monografii Podivuhodný svět Julese Vernea.

Nejúspěšnějším Neffovým románem je Tma, katastrofická fantazie, která získala v roce 1998 ocenění Akademie science fiction, fantasy a hororu. Autor v ní vykresluje společenské katastrofy, jež by nastaly, kdyby v jediný okamžik na celém světě přestal fungovat elektrický proud. Z dalších jeho sci-fi jmenujme například Jádro pudla, Čtvrtý den až na věky, trilogie Milénium (Milénium - Země ohrožená, 1. díl), Zepelín na Měsíci, Bůh, s. r. o., Hvězda mého života nebo třeba Rekvalifikační kurz.

Otakar Brousek st. (1)
Otfried Preussler (1)
Pavel Nauman (1)
Pavel Pavlovský (1)
Peter Kopa (1)
Petr Prouza (1)
Petr Šabach (1)

Petr Šabach

(* 23. srpna 1951, Praha)

Petr Šabach je známý česky prozaik, autor humoristických povídek a novel. Jeho knihy se staly předlohou pro filmová zpracování, mezi něž se řadí divácky velmi úspěšné snímky - Pelíšky (podle knihy Hovno hoří, 1998), Pupendo (Opilé banány, 2003), U mě dobrý (povídka Mr. Class z knihy Jak potopit Austrálii 2008) či Občanský průkaz (2010). V roce 1993 vznikl podle povídky Šakalí léta stejnojmenný filmový muzikál, na kterém se jako režisér podílel Jan Hřebejk.

Po úspěšném absolvování studia na Filozofické fakultě UK započal svou literární tvorbu vydáním povídkového souboru Jak potopit Austrálii (1986). Roku 1994 pak vychází populární sbírka povídek Hovno Hoří, která obsahuje tři prozaické texty. Do období socialismu 60. let je rovněž zasazen autobiograficky motivovaný příběh s názvem Opilé banány. Podobného nostalgického ražení je i humorná próza Občanský průkaz, která přibližuje dobu normalizace.

Dále byly vydány Tři vánoční povídky (2007), soubor drobných próz s hudební tematikou Škoda lásky (2009), sbírka šesti humorných textů S jedním uchem naveselo (2011) či přemýšlivá novela o dvou starých přátelích s názvem Máslem dolů (2012).

Rastislav Dubovský (1)
Renáta Kazdová Procházková (1)
Renáta Kazdová-Procházková (1)
Roman Kopřivík (1)
Rudolf Mertlík (1)
Rudolf Pellar (1)
Rudolf Těsnohlídek (1)
Růžena Merunková (1)
Stanislav Dančiak ml. (1)
Tom Robbins (1)
Václav Bárta (1)
Václav Fischer (1)
Václav Knop (1)
Václav Říha (1)
Václav Vorlíček (1)
Various (1)
Věroslav Parkan (1)
Viktor Dyk (1)
Viola Fischerová (1)
Vladimír Gromov (1)
Vladimír Šoltys (1)
Vladislav Vančura (1)
Vlastimil Rada (1)
Vojtěch Steklač (1)
Vratislav Marek (1)
William Saroyan (1)
Zbyněk Ungr (1)
Zdena Lorencová (1)
Zdeněk K. Slabý (1)
Zdeněk Karel Slabý (1)
Zdeněk Rytíř (1)
Zdeněk Troška (1)
Zdeněk Zajiček (1)
Zdenka Široká (1)
Jiří Munk (1)
Alena Munková (1)
Vladimír Kovářík (1)
Thomas Brezina (1)
Dharmachari Nagaraja (1)
Filip Rychlebský (1)
Chris Priestley (1)
Alena Bartošíková (1)
Zuzana Holasová (1)
Jarmila Pechová (1)
Ingela Korsell (1)
Léopold Chauveau (1)
Václav Hons (1)
Bohuslav Martinů (1)
Šárka Kavanová (1)
Anna Janíčková (1)
Radek Adamec (1)
Míla Pospíšilová (1)
Asa Larsson (1)
Irina Badaeva (1)
Jan Poláček (1)
Bára Nesvadbová (1)
Robert Tamchyna (1)
Luis Sepúlveda (1)
Jiří Kahoun (1)
Libor Propiska (1)
Oldřich Selucký (1)
Anna Jurásková (1)
Markéta Vydrová (1)
Karen Wallace (1)
Otakar Batlička (1)
Roman Cejnar (1)
Miroslava Mašková (1)
Ilona Borská (1)
Patrick Ness (1)
Ivan Rössler (1)
Zuzana Kovaříková (1)
René Goscinny (1)
Milena Durková (1)
Jiří Trnka (1)
Jacob a Wilhelm Grimmové (1)
Herman Melville (1)
Maria Grace Dateno (1)
Kate Petty (1)
Joyce Dunbar (1)
Louisa Somerville (1)
Jan Budař (1)
Terry Jones (1)
Michael Ende (1)
Stanislav Chromčák (1)
Kateřina Maďarková (1)
Barbora Hu (1)
Jacqueline Wilsonová (1)
Ota Hofman (1)
Erich Maria Remarque (1)
Tanya Stewnerová (1)
Renáta Fučíková (1)
Tove Janssonová (1)
Vojtěch Matocha (1)
Délka
0 h
25 h

Kategorie
Audioknihy (798)
Pohádky (508)
Pro děti (316)
Česká literatura (105)
Pro mládež (80)
Dobrodružné romány (70)
Zahraniční literatura (61)
Fantasy a sci-fi (15)
Životní filozofie, náboženství (11)
Humor, satira a komedie (10)
Klasická díla (8)
Populárně naučná (7)
Společenská próza (7)
Školní a předškolní výuka (7)
Dějiny a historie (6)
Povídky (5)
Horory a mystika (4)
Detektivky, thrillery (1)
Divadlo, rozhlas, televize (1)
Poezie (1)
Vánoce (1)
Výuka cizích jazyků (1)
Beletrie v němčině (1)
Série
Doktor Proktor audio (2)
O Aničce (audio) (5)
Jazyk
česky (762)
slovensky (73)
Zobrazit položky
Zahrada
Audiokniha MP3 Jiří Trnka, čte Karel Höger, 1 hod. 16min.

99,-
Koupit
Ihned ke stažení a poslechu
Objednací kód: AK1A504
Dědečku vyprávěj
Audiokniha MP3 Ladislav Špaček, čte Ladislav Špaček, 55min.

159,-
Koupit
Ihned ke stažení a poslechu
Objednací kód: AKZ259
Dobrodružství Billa Madlafouska
Audiokniha MP3 David Laňka, čte Oldřich Kaiser, 1 hod. 38min.

229,-
Koupit
Ihned ke stažení a poslechu
Objednací kód: AKZ651
Letopisy Narnie
Audiokniha MP3 C.S.Lewis, čte Miroslav Táborský, 36 hod. 20min.

Letopisy Narnie
-50%
-50% 693,-
349,-
Koupit
Ihned ke stažení a poslechu
Objednací kód: AKZ348
Babička drsňačka
Audiokniha MP3 - Zábavná a dojemná audiokniha pro děti. Seznamte se s Benovou babičkou. Je jako každá jiná. Až na to, že je mezinárodní lupičkou klenotů. - David Walliams, čte Jiří Lábus, 3 hod. 38min.

199,-
Koupit
Ihned ke stažení a poslechu
Objednací kód: AKZ574
Rychlé šípy (Komplet 3 alb)
Audiokniha MP3 - Dramatizace tří zásadních příběhů, patřících k vrcholným dílům Jaroslava Foglara: Záhada hlavolamu, Stínadla se bouří a Tajemství velkého Vonta. - Jaroslav Foglar, čte Filip Jančík, Ladislav Mrkvička, Ljuba Skořepová a další, 3 hod. 43min.

199,-
Koupit
Ihned ke stažení a poslechu
Objednací kód: AKA362
Lichožrouti
Audiokniha MP3 - Pohádka o záhadném tvorovi, který žere ponožky a z párů dělá licháče. - Pavel Šrut, čte Barbora Hrzánová, 5 hod. 45min.

169,-
Koupit
Ihned ke stažení a poslechu
Objednací kód: AKA809
Pán prstenů: Společenstvo Prstenu
Audiokniha MP3 - První část kultovní fantasy trilogie. - John R. R. Tolkien, čte Aleš Procházka, 21 hod. 24min.

299,-
Koupit
Ihned ke stažení a poslechu
Objednací kód: AKZ254
Pán prstenů: Návrat krále
Audiokniha MP3 John Ronald Reuel Tolkien, čte Aleš Procházka, 17 hod. 44min.

299,-
Koupit
Ihned ke stažení a poslechu
Objednací kód: AKZ421
Bylo nás pět
Audiokniha MP3 Karel Poláček, čte František Filipovský, 4 hod. 35min.

Bylo nás pět
-26%
-26% 269,-
199,-
Koupit
Akční cena
Ihned ke stažení a poslechu
Objednací kód: AKA364
Jak vycvičit draka
Audiokniha MP3 Cressida Cowell, čte David Novotný, 4 hod. 15min.

249,-
Koupit
Ihned ke stažení a poslechu
Objednací kód: AK1A519
Doktor Proktor a prdící prášek
Audiokniha MP3 - Originální příběh nejen pro děti plný humoru, fantazie, slovních hříček a ztřeštěných situací. - Jo Nesbo, čte David Novotný, 4 hod. 35min.

249,-
Koupit
Ihned ke stažení a poslechu
Objednací kód: AKZ265
Robinson Crusoe
Audiokniha MP3 Daniel Defoe, Josef Věromír Pleva, čte Miloslav Mejzlík, 5 hod. 46min.

Robinson Crusoe
-50%
-50% 299,-
149,-
Koupit
Akční cena
Ihned ke stažení a poslechu
Objednací kód: AKA117
Pán prstenů: Dvě věže
Audiokniha MP3 John R. R. Tolkien, čte Aleš Procházka, 20 hod. 4min.

299,-
Koupit
Ihned ke stažení a poslechu
Objednací kód: AKZ339
Dědečkův velký útěk
Audiokniha MP3 David Walliams, čte Jiří Lábus, 5 hod. 2min.

199,-
Koupit
Ihned ke stažení a poslechu
Objednací kód: AK1A445
Prašina
Audiokniha MP3 - Foglarovsky laděný a mimořádně napínavý příběh doplňují ilustrace, které čtenáře vezmou přímo do nitra Prašiny. - Vojtěch Matocha, čte Matouš Ruml, 8 hod. 8min.

Toto zboží si právě prohlíží 19 zákazníků
Prašina
-50%
-50% 199,-
99,-
Koupit
Black Friday
Posledních 47 ks
Ihned ke stažení a poslechu
Objednací kód: AK1A919
Cesta kolem světa za 80 dní, Dvacet tisíc mil pod mořem a Dva roky prázdnin
Audiokniha MP3 Jules Verne, čte Bohumil Švarc,Hana Maciuchová,Jana Andresíková,Jiří Adamíra,Ladislav Mrkvička,Milan Friedl,Petr Haničinec,Petr Nárožný,Svatopluk Beneš,Viktor Preiss, 6 hod. 10min.

Cesta kolem světa za 80 dní, Dvacet tisíc mil pod mořem a Dva roky prázdnin
-21%
-21% 339,-
269,-
Koupit
Akční cena
Ihned ke stažení a poslechu
Objednací kód: AKA339
Boříkovy bláznivé lapálie
Audiokniha MP3 Vojtěch Steklač, čte Martin Dejdar, 1 hod. 37min.

199,-
Koupit
Ihned ke stažení a poslechu
Objednací kód: AK1A036
Maxipes Fík - komplet
Audiokniha MP3 - Zvukové verze animovaného seriálu Maxipes Fík. - Rudolf Čechura, čte Josef Dvořák, 3 hod. 16min.

199,-
Koupit
Ihned ke stažení a poslechu
Objednací kód: AKZ425
Malý princ
Audiokniha MP3 Antoine de Saint-Exupéry, čte Eduard Cupák, 1 hod. 48min.

179,-
Koupit
Ihned ke stažení a poslechu
Objednací kód: AKZ418
Staré řecké báje a pověsti (Komplet 5 alb)
Audiokniha MP3 - V kompletu pěti alb vychází téměř úplná kniha Eduarda Petišky Staré řecké báje a pověsti. - Eduard Petiška, čte František Němec,Petr Pelzer,Taťjana Medvecká, 6 hod. 5min.

199,-
Koupit
Ihned ke stažení a poslechu
Objednací kód: AKA363
Doktor Proktor a konec světa. Možná…
Audiokniha MP3 Jo Nesbo, čte David Novotný, 8 hod. 12min.

268,-
Koupit
Ihned ke stažení a poslechu
Objednací kód: AK1A139
Pan Smraďoch
Audiokniha MP3 David Walliams, čte Jiří Lábus, 3 hod. 24min.

199,-
Koupit
Ihned ke stažení a poslechu
Objednací kód: AK1A157
Pohádky pro neposlušné děti - Komplet
Audiokniha MP3 Dušan Taragel, čte Aňa Geislerová, 2 hod. 24min.

139,-
Koupit
Ihned ke stažení a poslechu
Objednací kód: AKZ690

Audioknihy pro děti a mládež

audiokniha rokuSoutěž o nejlepší audioknihu roku 2017 zná své vítěze! Soutěž O2 Audiokniha roku 2017 zná své vítěze! Pokud máte rádi mluvené slovo, přečtěte si náš článek a...
V rámci propagační akce Velký audioknižní čtvrtek vyjde 2. listopadu jedenáct zajímavých titulů...

Zadejte název zboží

Poznámka (odkaz, PartNumber apod.):

Před 24 min. objednal Petr, Medlov
 
Jak Hurvínek vyvdal Marii Terezii Ihned ke stažení a poslechu
99,-Před 26 min. objednal Lukáš, Praha - Zbraslav
 
Nekonečný příběh Ihned ke stažení a poslechu
349,-Před 4 hodinami objednala firma
Před 4 hodinami objednala firma
Před 5 hodinami objednal František, Polička
 
Prašina Posledních 47 ks
Ihned ke stažení a poslechu
99,-Před 5 hodinami objednal Miroslav, Tábor 4
 
Prašina Posledních 47 ks
Ihned ke stažení a poslechu
99,-Před 15 hodinami objednal Jakub, Liberec
Před 17 hodinami objednal Jakub, Brno
 
Deník malého poseroutky 3 Ihned ke stažení a poslechu
199,-Před 18 hodinami objednal Radek, Zbuzany
Před 18 hodinami objednal Radek, Zbuzany
 
Dva roky prázdnin Ihned ke stažení a poslechu
69,-Před 22 hodinami objednala Lenka, Praha 9 Hloubětín
Před 22 hodinami objednala Lenka, Praha 9 Hloubětín
 
Bylo nás pět Ihned ke stažení a poslechu
199,-
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Jak nakoupit
WEB1
Váš osobní asistent
Alza Premium
Rád pro vás zjistím stav objednávky či pomohu s výběrem zboží.
Napsat dotaz
Zavolejte mi
Nová konverzace
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi