AlzaPlus+ knihy

Romány

Zobrazit katalog
Cena
-
Značka
Nejnovější objednávky

Román patří mezi zdaleka nejpopulárnější literární žánry moderní doby. Najde se v něm takřka každý knihomol, a to ať už máte rádi dobrodružství, napětí nebo třeba romantiku. My pro vás máme několik tipů.

Pokračovat

Román jako nejpopulárnější literární žánr

Román je středně dlouhým a tematicky nejrozsáhlejším literárním žánrem, a tak si každý čtenář najde to své. Román se začal objevovat už někdy v 1. století, velkou oblibu mu však přinesl zejména realismus. Díla jako Zločin a Trest nebo Paní Bovaryová inspirují autory dodnes. Román pak dále rozvíjel naturalismus a literatura 20. století.

Rozsah románu se může pohybovat od pár set stran až k tisícům

Rozsah románu nejde úplně dobře specifikovat. Obecně jde o středně dlouhý žánr a většina nejpopulárnějších děl se pohybuje okolo 300 stran. Romány však často mívají hned několik dílů a vy se tak můžete ponořit do děje, který se nese přes tisíce stran. Větší počet stran samostatné knihy je obvyklý například u fantasy románů.

Román – autoři

Hledáte-li kvalitní román, autoři se skvělým portfoliem jsou sázka na jistotu. Několik autorů zmíníme:

  • Karin Lednická je českou spisovatelkou, jenž prorazila se svou sérií historických románů Šikmý Kostel.
  • Alena Mornštajnová je známá svými romány pro ženy. Jejím nejpopulárnějším dílem je Hana.
  • John Flanagan zaujal celý svět svými fantasy romány, z nichž nejznámější je jeho série Hraničářův učeň.

i

Autorů je samozřejmě mnohem více, a to hlavně těch menších. Proto pamatujte, že ne každý bestseller se vám musí líbit a ne každá skvělá kniha se stane bestsellerem. Objevovat méně známé spisovatele stojí za to, zeptejte se třeba přátel nebo knihovnice.

Historický román – příběh s kontextem doby

Žijete-li světovými válkami, středověkem nebo antikou, historické romány vás jistě budou zajímat. V nabídce najdete klasiky, jakými byli Alois Jirásek, Walter Scott nebo třeba Alexandre Dumas st., ale i literaturu moderní. Skutečné příběhy nebo fikce s podtextem doby, romantika, dobrodružství nebo napětí. To svoje si vybere každý.

Markus Zusak: Zlodějka knih

Zlodějka knih je prvotinou australského autora Markuse Zusaka. Jde o velmi unikátní historický a psychologický román vyprávěný z pohledu Smrti. Hrdinkou příběhu je mladá Liesel, dítě žijící v nacistickém Německu. Příběh nabitý emocemi se okamžitě stal mezinárodním bestsellerem a Markuse vystřelil mezi špičku světových autorů.

Magda Knedler: Porodní sestra z Osvětimi

Porodní sestra z Osvětimi vypráví reálný příběh polské porodní báby Stanisławy Leszczyńské. Ta do koncentračního tábora přichází pracovat z vlastní vůle a za cíl si dává ochránit novorozeňata a jejich matky před zvrácenými pokusy Josefa Mengeleho. Dílo popisuje příběh této hrdinky, jež zachránila tisíce životů.

Wilbur Smith: Řeka bohů

Když se řekne historický román, Wilbur Smith je jméno, které by vám jistě mělo přijít na mysl. Řeka bohů není žádnou novinkou, dodnes však patří mezi jeho nejznámější romány inspirované Afrikou. Pokud v knize hledáte autentické zachycení minulosti a prostředí Afriky, konkrétně Egypta, neváhejte po Řece bohů sáhnout.

Román Zlodějka knih
Zlodějka knih

Román Porodní sestra z Osvětimi
Porodní sestra z Osvětimi

Řeka bohů
Řeka bohů

i

Autoři historické romány často psali dobrodružnější formou. Vzpomenout můžeme třeba Tři mušketýry od Alexandra Dumase. Odvrat od seriózní formy ještě dále předvádí, zejména v 16. století, pikareskní román. Z pohledu dnešní doby jde vlastně o parodii na vážná témata.

Romány pro ženy – zábava na dlouhé večery

Romány pro ženy o sobě vypovídají už svým názvem. Jde o knihy plné lásky, emocí, ale i vtipu. Jednou se budete za břicho popadat, jindy si pobrečíte. Román pro ženy váš večer často okoření i špetkou erotiky.

Jana Bernášková: Jak přežít svého muže

Román Jak přežít svého muže vypráví příběh mladé herečky Lucie, která se potýká s problémy života svobodné matky. Lucie se často dostává do složitých situací, na které kniha pohlíží s nadhledem, a tak je o zábavu postaráno. Těm, kteří mají zájem, však kniha nabízí kromě smíchu také možnost k zamyšlení.

Julie Caplin: Hotýlek na Islandu

Hotýlek na Islandu je román vyprávějící příběh Lucy, mladé dívky, jejíž život se obrátí naruby. Přijde totiž o práci a rozejde se s ní její přítel. Aby se nemusela vrátit k rodičům, odjíždí pracovat do hotelu na Islandu. Tam se mimo jiné seznamuje s tajnůstkářským barmanem Alexem a máte založeno na poutavý a tajemný romantický román.

E L James: Darker

Román Darker není ničím menším než pokračováním světoznámé série Padesát odstínů. V tomto již pátém dílu série znovu prožijete příběh Padesáti odstínů temnoty, tentokrát však z pohledu Christiana Greye. Román nahlíží do mysli a pocitů Christiana a nabízí nový pohled na již známý příběh plný romantiky, vášně, ale i erotiky.

Jak přežít svého muže
Jak přežít svého muže

Román Hotýlek na Islandu
Hotýlek na Islandu

Darker
Darker

i

Pokud jde o romantické příběhy pro ženy, hodně lidí si možná vybaví dílo Michala Viewegha Román pro ženy, které bylo později doplněno i pánskou adaptací Román pro muže. Oba počiny se dočkaly i vlastních filmů, ve kterých se objevil třeba Marek Vašut.

Fantasy, sci-fi a hororové romány – dejte prostor fantazii

Fantasy, sci-fi a hororové romány jsou kategorií pro ty z vás, kteří v knihách hledají něco více než zachycení reality. Přečtěte fantasy příběh a staňte se drakobijcem. Máte rádi vesmír, futuristické technologie a chytré pojmy? Sci-fi román je právě pro vás. Ti, co se bojí rádi nebo vůbec, mohou sáhnout po hororové literatuře.

Andrzej Sapkowski: Zaklínač

Jste-li fanoušky fantasy, šance, že jste nečetli ani jeden román ze série Zaklínač, je opravdu malá. Polský spisovatel zachycuje příběh zaklínače Geralta – nájemného zabijáka příšer. Napříč celou sérií není nouze o vtip, magii, ale i drsnější průpravu nebo romanci. Příběh se dočkal několika inscenací a dokonce i vlastní videohry.

Andy Weir: Marťan

Román Marťan je kriticky oceňovaným světovým bestsellerem amerického spisovatele Andyho Weira. Astronaut Mark Watney se po omylu jeho posádky ocitá sám na Marsu a za cíl si dává dostat se zpátky domů. Marťan se i přes četné technické pojmy neskutečně dobře čte, a tak není divu, že se ve světě těší obrovskému úspěchu.

Jozef Karika: Trhlina

Hororový román Trhlina pojednává o případech tajemného mizení lidí ve slovenském pohoří Tribeč. Tajemný příběh s psychologickým kontextem je založen na nevysvětlitelných příbězích a lidových vyprávěních. Za knihou stojí důkladný výzkum a autor díky tomu velmi přesvědčivým způsobem tajemný případ rozvíjí.

Romány Zaklínač
Zaklínač

Marťan
Marťan

Trhlina
Trhlina

i

Všechna tři díla patří mezi zfilmované romány – ať už ve formě klasického filmu, nebo seriálu. Je to hlavně tím, že se u tohoto žánru mohou tvůrci nejvíce vyřádit jak technologií (efekty, počítačová grafika), tak i svým umem při tvorbě té správně atmosféry.

Detektivky, thrillery a dobrodružné romány – knihy plné napětí

Detektivky, thrillery a dobrodružné romány jsou typické napětím, poutavou zápletkou a nečekanými zvraty. V těchto knihách se můžete vžít do kůže detektiva a vyřešit vraždu nebo jako dobrodruh procestovat svět.

Bernard Minier: Údolí

Román Údolí je už šestým dílem série francouzského spisovatele Bernarda Miniera. V této detektivce se podíváte do horského městečka v Pyrenejích, kde kriminalista Martin Servaz řeší případ sériového vraha. Jak je u Miniera zvykem, jedná se o hluboce psychologický román a nouze nebude ani o ty nejtemnější stránky Martinovy mysli.

Jo Nesbø: Království

Těžko by se tato kategorie obešla bez doporučení na knihu od Jo Nesba. Přestože je tento norský spisovatel známý především detektivkami, Království spadá do kategorie thrillerů. Kniha vypráví příběh dvou bratrů Carla a Roye, jež se po delší době opět setkávají. Toto setkání však není jen tak. Zjistíte, že Carl má spoustu tajemství.

Jules Verne: Zlatá sopka

Romány Julese Verna jsou zkrátka nestárnoucí klasikou a Zlatá sopka není výjimkou. Kniha z období zlaté horečky vypráví příběh o dvou zlatokopech, jejichž naleziště je zatopeno. Vydají se proto hledat bájnou sopku, jejíž celý vnitřek je pokryt zlatem. Kniha je plná dobrodružství i nebezpečí a skvělé zabaví také mladší čtenáře.

Údolí
Údolí

Román Království
Království

Zlatá sopka
Zlatá sopka

Román z lékařského prostředí je nejen pro doktory

Román z lékařského prostředí si užije každý doktor nebo sestřička, ale i běžný smrtelník, který má lékařskou atmosféru v oblibě. Příběh často popisuje doktory nebo sestřičky a poskytuje nenáročný náhled do jejich práce. Mezi nejoblíbenější autory patří Robin Cook, jenž sám jako lékař pracoval. Mnohá jeho díla se dočkala zfilmování.

Lovecký a myslivecký román

Lovecký a myslivecký román je něco pro ty, kteří se v lese cítí jako doma. Příběhy o zvěři jak místní, tak zahraniční, nebo třeba o rybaření. V této kategorii se najde každý příznivec myslivosti, ale i milovník přírody.

Na klasický román nemůžeme nechat dopustit

Když se řekne klasický román, spousta z vás si možná vybaví povinnou četbu. Spoustu kousků však učaruje i dnešního čtenáře. Co takhle dobrodružný román Julese Verna nebo dystopické příběhy Karla Čapka?

i

Jelikož jsou příběhy ze starších dob popisovány tehdejší tradiční řečí a obsahují skryté pointy, mohou být pro čtenáře složitější. Proto se jim často říká romány pro pokročilé.

Sága – počtení pro milovníky severské mytologie

Sága je speciální druh románu plný severské a germánské mytologie, vikingů a králů. Ságy mívají často hluboký historický základ a leccos se v nich dočtete i o tradicích a poměrech drsného období severského středověku. Mezi ikonické české autory patří například historik Vlastimil Vondruška se svým veledílem Husitská epopej.

i

Raději knihy posloucháte, než čtete? To přijde vhod například při práci, sportování, ale taky jen tak pro odpočinek. Velkou část románů proto prodáváme i ve formě audioknih.

Humoristický román aneb když se chcete pořádně zasmát

Humoristický román se vyznačuje nekompromisním nadhledem nad každodenními situacemi. Pokud hledáte čtení, nad kterým nemusíte příliš přemýšlet a chcete se hlavně pobavit, tato kategorie je pro vás úplně ideální.

Válečný román

Válečný román toho má s historickým mnoho společného. Najdete zde převážně romány z druhé světové války, jenž popisují příběhy vojáků, odbojářů, obětí holocaustu, ale i život obyčejných lidí a rodin ve válečném období. S klasickou literaturou se pak prolínají díla z první světové války, kde panuje existencialismus a hrůzy ze zákopů.

Skrýt popis
Pomohla vám tato informace?
Tento formulář slouží pouze k hodnocení informací v popisu výše.
Pokud máte dotaz k produktům, službám, dopravě či jiný požadavek, využijte zákaznické podpory.
Co bychom v něm měli zlepšit? Chybí vám zde něco? Je něco uvedeno špatně? Podělte se.

Nejprodávanější

1.
Les v domě Skladem > 10 ks
Kniha - autor Alena Mornštajnová, 256 stran, česky, pevná s přebalem matná
319,-

2.
Zatmění Skladem > 10 ks
Kniha - autor Jo Nesbo, 516 stran, česky, pevná s přebalem lesklá
409,-

3.
Kniha – autor Josef Formánek, 184 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá - česky
209,-

Další nejprodávanější
11 173 položek
4,8 10×
Les v domě
Kniha - autor Alena Mornštajnová, 256 stran, česky, pevná s přebalem matná
319,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: FKP0404626
5,0
Zatmění
Kniha - autor Jo Nesbo, 516 stran, česky, pevná s přebalem lesklá
Novinka
409,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: FKP0410326
5,0
Josef Mareš Moje případy z 1. oddělení
Kniha - autor Martin Moravec; Josef Mareš, 344 stran, česky, pevná s přebalem lesklá
Cenová bomba
299,- Ušetříte 40,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: FKP0392008
5,0
Bílá Voda
Kniha - autor Kateřina Tučková, 704 stran, česky, pevná s přebalem lesklá
Cenová bomba
759,- Ušetříte 90,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: FKP0405139
5,0
Hana
Kniha - autor Alena Mornštajnová, 310 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá
Cenová bomba
209,- Ušetříte 60,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: FKP251645
5,0
Harry Potter a princ dvojí krve
Kniha - autor Joanne K. Rowlingová, 720 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá
Cenová bomba
399,- Ušetříte 40,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: FKP0254445
4,8 18×
Pavouk
Kniha - autor Lars Kepler, 530 stran, česky, pevná s přebalem matná
Cenová bomba
369,- Ušetříte 43,-
Skladem > 10 ks
Objednací kód: FKP0388464
4,8 21×
Heřmánkové údolí
Kniha - autor Hana Marie Körnerová, 256 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá
Cenová bomba
229,- Ušetříte 26,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: FKP0278064
5,0
My děti ze stanice ZOO
Kniha - autor F. Christiane, 262 stran, česky, pevná s přebalem matná
Cenová bomba
239,- Ušetříte 73,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: FKP0293528
4,8 53×
Duna
Kniha - Kultovní sci-fi román Duna, který se odehrává v daleké budoucnosti v mezihvězdném impériu. - autor Frank Herbert, 640 stran, česky, pevná s přebalem lesklá
Cenová bomba
399,- Ušetříte 100,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: FKP0333859
5,0
Ďáblova cesta
Kniha - autor Robert Bryndza, 368 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá
Novinka
379,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: FKP0418437
4,6
Šikmý kostel 2
Kniha - autor Karin Lednická, 608 stran, česky, pevná s přebalem lesklá
Super cena
319,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: FKP0347912
4,9 40×
Šikmý kostel
Kniha - autor Karin Lednická, 400 stran, česky, pevná s přebalem lesklá
Super cena
259,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: FKP0322300
5,0
Harry Hole 1-6
Kniha - česky, brožovaná bez přebalu lesklá
Cenová bomba
1 049,- Ušetříte 285,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: FKP0365223
4,9 17×
Neklidná krev
Kniha - autor Robert Galbraith, 976 stran, česky, pevná s přebalem lesklá
Cenová bomba
487,- Ušetříte 62,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: FKP0381587
5,0
Genesis
Kniha - autor Chris Carter, 432 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá
Cenová bomba
359,- Ušetříte 50,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: FKP0403243
5,0
Kde zpívají raci
Kniha - autor Delia Owensová, 368 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá
Cenová bomba
269,- Ušetříte 42,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: FKP0386855
4,8 21×
Hotýlek
Kniha - autor Alena Mornštajnová, 320 stran, česky, pevná s přebalem matná
Cenová bomba
269,- Ušetříte 50,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: FKP182355
4,7 40×
15 roků lásky
Kniha - autor Patrik Hartl, 496 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá
295,-
Skladem > 10 ks
Objednací kód: FKP0368493
4,6 70×
Problém tří těles: První díl trilogie Vzpomínka na Zemi
Kniha - autor Liou Cch'-sin, 447 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá
Cenová bomba
219,- Ušetříte 40,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: FKP0264980
4,8 25×
Bílá voda
Kniha - autor Kateřina Tučková, 688 stran, česky, pevná s přebalem matná
459,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: FKP0291834
4,7 50×
Žítkovské bohyně
Kniha - česky
Cenová bomba
209,- Ušetříte 59,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: FKP137397
4,9 68×
Zaklínač II. Meč osudu
Kniha - autor Andrzej Sapkowski, 398 stran, česky
Cenová bomba
239,- Ušetříte 30,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: FKP0383876
5,0
The Art of Mafia Trilogy
Kniha - 230 stran, česky, pevná
799,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: MS029mfa

Romány

HumbookTip: To nejlepší z young adult literatury Znáte už pečeť HumbookTip? Najdete ji na těch nejočekávanějších knihách z populárního žánru young adult. Pokud...
Úspěšná série tajemných příběhů pokračuje. Přečtěte si rozhovor se spisovatelkou Lisou Reganovou o psaní i o...
Kathryn Hughes, autorka několika úspěšných románů, přichází s novinkou Poslední slib. Přečtěte si...
článekKnižní tipy od vrchních Alzáků: Co by vám v knihovně nemělo chybět? Sháníte knižní dárek k Vánocům nebo jen kvalitní čtení na dlouhé zimní večery? Máme pro vás tipy přímo od...
Každý fanoušek literárních hororů a thrillerů už musel na jméno Stephen King narazit. Jeho mrazivě podmanivému...
Literární žánry jsou labyrintem, v němž dokáže zabloudit každý milovník knih. Náš slovník by mohl...
Více článků Všechny články

Romány

V kategorii Romány máme právě teď na Alza.cz celkem 11173 produktů.
Podívejte se na produkty seřazené podle ceny od nejlevnějšího v kategorii levné romány Produkty seřazené od nejdražšího po nejlevnější hledejte v kategorii nejdražší romány Zboží seřazené dle prodejnosti od nejvíce po nejméně prodávané najde v kategorii nejprodávanější, nejlepší romány Produkty řazené dle hodnocení uživatelů od nejlepšího najdete v romány recenze
P-DC1-WEB18
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací