Lonely Planet

Romány

Román patří mezi zdaleka nejpopulárnější literární žánry moderní doby. Najde se v něm takřka každý knihomol, a to ať už máte rádi dobrodružství, napětí nebo třeba romantiku. My pro vás máme několik tipů.

Pokračovat

Román jako nejpopulárnější literární žánr

Román je středně dlouhým a tematicky nejrozsáhlejším literárním žánrem, a tak si každý čtenář najde to své. Román se začal objevovat už někdy v 1. století, velkou oblibu mu však přinesl zejména realismus. Díla jako Zločin a Trest nebo Paní Bovaryová inspirují autory dodnes. Román pak dále rozvíjel naturalismus a literatura 20. století.

Rozsah románu se může pohybovat od pár set stran až k tisícům

Rozsah románu nejde úplně dobře specifikovat. Obecně jde o středně dlouhý žánr a většina nejpopulárnějších děl se pohybuje okolo 300 stran. Romány však často mívají hned několik dílů a vy se tak můžete ponořit do děje, který se nese přes tisíce stran. Větší počet stran samostatné knihy je obvyklý například u fantasy románů.

Román – autoři

Hledáte-li kvalitní román, autoři se skvělým portfoliem jsou sázka na jistotu. Několik autorů zmíníme:

  • Karin Lednická je českou spisovatelkou, jenž prorazila se svou sérií historických románů Šikmý Kostel.
  • Alena Mornštajnová je známá svými romány pro ženy. Jejím nejpopulárnějším dílem je Hana.
  • John Flanagan zaujal celý svět svými fantasy romány, z nichž nejznámější je jeho série Hraničářův učeň.

i

Autorů je samozřejmě mnohem více, a to hlavně těch menších. Proto pamatujte, že ne každý bestseller se vám musí líbit a ne každá skvělá kniha se stane bestsellerem. Objevovat méně známé spisovatele stojí za to, zeptejte se třeba přátel nebo knihovnice.

Historický román – příběh s kontextem doby

Žijete-li světovými válkami, středověkem nebo antikou, historické romány vás jistě budou zajímat. V nabídce najdete klasiky, jakými byli Alois Jirásek, Walter Scott nebo třeba Alexandre Dumas st., ale i literaturu moderní. Skutečné příběhy nebo fikce s podtextem doby, romantika, dobrodružství nebo napětí. To svoje si vybere každý.

Markus Zusak: Zlodějka knih

Zlodějka knih je prvotinou australského autora Markuse Zusaka. Jde o velmi unikátní historický a psychologický román vyprávěný z pohledu Smrti. Hrdinkou příběhu je mladá Liesel, dítě žijící v nacistickém Německu. Příběh nabitý emocemi se okamžitě stal mezinárodním bestsellerem a Markuse vystřelil mezi špičku světových autorů.

Magda Knedler: Porodní sestra z Osvětimi

Porodní sestra z Osvětimi vypráví reálný příběh polské porodní báby Stanisławy Leszczyńské. Ta do koncentračního tábora přichází pracovat z vlastní vůle a za cíl si dává ochránit novorozeňata a jejich matky před zvrácenými pokusy Josefa Mengeleho. Dílo popisuje příběh této hrdinky, jež zachránila tisíce životů.

Wilbur Smith: Řeka bohů

Když se řekne historický román, Wilbur Smith je jméno, které by vám jistě mělo přijít na mysl. Řeka bohů není žádnou novinkou, dodnes však patří mezi jeho nejznámější romány inspirované Afrikou. Pokud v knize hledáte autentické zachycení minulosti a prostředí Afriky, konkrétně Egypta, neváhejte po Řece bohů sáhnout.

Román Zlodějka knih
Zlodějka knih

Román Porodní sestra z Osvětimi
Porodní sestra z Osvětimi

Řeka bohů
Řeka bohů

i

Autoři historické romány často psali dobrodružnější formou. Vzpomenout můžeme třeba Tři mušketýry od Alexandra Dumase. Odvrat od seriózní formy ještě dále předvádí, zejména v 16. století, pikareskní román. Z pohledu dnešní doby jde vlastně o parodii na vážná témata.

Romány pro ženy – zábava na dlouhé večery

Romány pro ženy o sobě vypovídají už svým názvem. Jde o knihy plné lásky, emocí, ale i vtipu. Jednou se budete za břicho popadat, jindy si pobrečíte. Román pro ženy váš večer často okoření i špetkou erotiky.

Jana Bernášková: Jak přežít svého muže

Román Jak přežít svého muže vypráví příběh mladé herečky Lucie, která se potýká s problémy života svobodné matky. Lucie se často dostává do složitých situací, na které kniha pohlíží s nadhledem, a tak je o zábavu postaráno. Těm, kteří mají zájem, však kniha nabízí kromě smíchu také možnost k zamyšlení.

Julie Caplin: Hotýlek na Islandu

Hotýlek na Islandu je román vyprávějící příběh Lucy, mladé dívky, jejíž život se obrátí naruby. Přijde totiž o práci a rozejde se s ní její přítel. Aby se nemusela vrátit k rodičům, odjíždí pracovat do hotelu na Islandu. Tam se mimo jiné seznamuje s tajnůstkářským barmanem Alexem a máte založeno na poutavý a tajemný romantický román.

E L James: Darker

Román Darker není ničím menším než pokračováním světoznámé série Padesát odstínů. V tomto již pátém dílu série znovu prožijete příběh Padesáti odstínů temnoty, tentokrát však z pohledu Christiana Greye. Román nahlíží do mysli a pocitů Christiana a nabízí nový pohled na již známý příběh plný romantiky, vášně, ale i erotiky.

Jak přežít svého muže
Jak přežít svého muže

Román Hotýlek na Islandu
Hotýlek na Islandu

Darker
Darker

i

Pokud jde o romantické příběhy pro ženy, hodně lidí si možná vybaví dílo Michala Viewegha Román pro ženy, které bylo později doplněno i pánskou adaptací Román pro muže. Oba počiny se dočkaly i vlastních filmů, ve kterých se objevil třeba Marek Vašut.

Fantasy, sci-fi a hororové romány – dejte prostor fantazii

Fantasy, sci-fi a hororové romány jsou kategorií pro ty z vás, kteří v knihách hledají něco více než zachycení reality. Přečtěte fantasy příběh a staňte se drakobijcem. Máte rádi vesmír, futuristické technologie a chytré pojmy? Sci-fi román je právě pro vás. Ti, co se bojí rádi nebo vůbec, mohou sáhnout po hororové literatuře.

Andrzej Sapkowski: Zaklínač

Jste-li fanoušky fantasy, šance, že jste nečetli ani jeden román ze série Zaklínač, je opravdu malá. Polský spisovatel zachycuje příběh zaklínače Geralta – nájemného zabijáka příšer. Napříč celou sérií není nouze o vtip, magii, ale i drsnější průpravu nebo romanci. Příběh se dočkal několika inscenací a dokonce i vlastní videohry.

Andy Weir: Marťan

Román Marťan je kriticky oceňovaným světovým bestsellerem amerického spisovatele Andyho Weira. Astronaut Mark Watney se po omylu jeho posádky ocitá sám na Marsu a za cíl si dává dostat se zpátky domů. Marťan se i přes četné technické pojmy neskutečně dobře čte, a tak není divu, že se ve světě těší obrovskému úspěchu.

Jozef Karika: Trhlina

Hororový román Trhlina pojednává o případech tajemného mizení lidí ve slovenském pohoří Tribeč. Tajemný příběh s psychologickým kontextem je založen na nevysvětlitelných příbězích a lidových vyprávěních. Za knihou stojí důkladný výzkum a autor díky tomu velmi přesvědčivým způsobem tajemný případ rozvíjí.

Romány Zaklínač
Zaklínač

Marťan
Marťan

Trhlina
Trhlina

i

Všechna tři díla patří mezi zfilmované romány – ať už ve formě klasického filmu, nebo seriálu. Je to hlavně tím, že se u tohoto žánru mohou tvůrci nejvíce vyřádit jak technologií (efekty, počítačová grafika), tak i svým umem při tvorbě té správně atmosféry.

Detektivky, thrillery a dobrodružné romány – knihy plné napětí

Detektivky, thrillery a dobrodružné romány jsou typické napětím, poutavou zápletkou a nečekanými zvraty. V těchto knihách se můžete vžít do kůže detektiva a vyřešit vraždu nebo jako dobrodruh procestovat svět.

Bernard Minier: Údolí

Román Údolí je už šestým dílem série francouzského spisovatele Bernarda Miniera. V této detektivce se podíváte do horského městečka v Pyrenejích, kde kriminalista Martin Servaz řeší případ sériového vraha. Jak je u Miniera zvykem, jedná se o hluboce psychologický román a nouze nebude ani o ty nejtemnější stránky Martinovy mysli.

Jo Nesbø: Království

Těžko by se tato kategorie obešla bez doporučení na knihu od Jo Nesba. Přestože je tento norský spisovatel známý především detektivkami, Království spadá do kategorie thrillerů. Kniha vypráví příběh dvou bratrů Carla a Roye, jež se po delší době opět setkávají. Toto setkání však není jen tak. Zjistíte, že Carl má spoustu tajemství.

Jules Verne: Zlatá sopka

Romány Julese Verna jsou zkrátka nestárnoucí klasikou a Zlatá sopka není výjimkou. Kniha z období zlaté horečky vypráví příběh o dvou zlatokopech, jejichž naleziště je zatopeno. Vydají se proto hledat bájnou sopku, jejíž celý vnitřek je pokryt zlatem. Kniha je plná dobrodružství i nebezpečí a skvělé zabaví také mladší čtenáře.

Údolí
Údolí

Román Království
Království

Zlatá sopka
Zlatá sopka

Román z lékařského prostředí je nejen pro doktory

Román z lékařského prostředí si užije každý doktor nebo sestřička, ale i běžný smrtelník, který má lékařskou atmosféru v oblibě. Příběh často popisuje doktory nebo sestřičky a poskytuje nenáročný náhled do jejich práce. Mezi nejoblíbenější autory patří Robin Cook, jenž sám jako lékař pracoval. Mnohá jeho díla se dočkala zfilmování.

Lovecký a myslivecký román

Lovecký a myslivecký román je něco pro ty, kteří se v lese cítí jako doma. Příběhy o zvěři jak místní, tak zahraniční, nebo třeba o rybaření. V této kategorii se najde každý příznivec myslivosti, ale i milovník přírody.

Na klasický román nemůžeme nechat dopustit

Když se řekne klasický román, spousta z vás si možná vybaví povinnou četbu. Spoustu kousků však učaruje i dnešního čtenáře. Co takhle dobrodružný román Julese Verna nebo dystopické příběhy Karla Čapka?

i

Jelikož jsou příběhy ze starších dob popisovány tehdejší tradiční řečí a obsahují skryté pointy, mohou být pro čtenáře složitější. Proto se jim často říká romány pro pokročilé.

Sága – počtení pro milovníky severské mytologie

Sága je speciální druh románu plný severské a germánské mytologie, vikingů a králů. Ságy mívají často hluboký historický základ a leccos se v nich dočtete i o tradicích a poměrech drsného období severského středověku. Mezi ikonické české autory patří například historik Vlastimil Vondruška se svým veledílem Husitská epopej.

i

Raději knihy posloucháte, než čtete? To přijde vhod například při práci, sportování, ale taky jen tak pro odpočinek. Velkou část románů proto prodáváme i ve formě audioknih.

Humoristický román aneb když se chcete pořádně zasmát

Humoristický román se vyznačuje nekompromisním nadhledem nad každodenními situacemi. Pokud hledáte čtení, nad kterým nemusíte příliš přemýšlet a chcete se hlavně pobavit, tato kategorie je pro vás úplně ideální.

Válečný román

Válečný román toho má s historickým mnoho společného. Najdete zde převážně romány z druhé světové války, jenž popisují příběhy vojáků, odbojářů, obětí holocaustu, ale i život obyčejných lidí a rodin ve válečném období. S klasickou literaturou se pak prolínají díla z první světové války, kde panuje existencialismus a hrůzy ze zákopů.

Skrýt popis
Pomohla vám tato informace?
Tento formulář slouží pouze k hodnocení informací v popisu výše.
Pokud máte dotaz k produktům, službám, dopravě či jiný požadavek, využijte zákaznické podpory.
Co bychom v něm měli zlepšit? Chybí vám zde něco? Je něco uvedeno špatně? Podělte se.

Nejprodávanější

1.
Bílá voda Skladem > 10 ks a na 27 prodejnách
Kniha - Dlouho očekávaný přelomový román Kateřiny Tučkové o ženách, víře a zlu. - autor Kateřina Tučková, česky, Pevná s přebalem matná - autor Kateřina Tučková, 688 stran, česky, pevná s přebalem matná
-25%
599,-
449,-

2.
Ďáblova čísla Skladem > 10 ks
Kniha - autor Vlastimil Vondruška, 224 stran, Pevná s přebalem lesklá, česky - autor Vlastimil Vondruška, 224 stran, česky, pevná s přebalem lesklá
-21%
329,-
259,-

3.
Šikmý kostel 2 Skladem > 10 ks a na 11 prodejnách
Kniha - Pokračování nejúspěšnějšího českého románu 2020. Příběh je také tentokrát vystavěn na skutečných událostech a čtenář s překvapením zjišťuje, že mnohé z toho, co se ve druhém díle Šikmého kostela odehrává, zůstávalo po dlouhá desetiletí skryto ve třinácté komnatě dějin. - autor Karin Lednická, 608 stran, Pevná s přebalem matná
-27%
439,-
319,-

Další nejprodávanější
11 494 položek
#booklab 1400 48. Gam 65. pole A+U design aborigine Absynt Academia Aesculapus Agadah AGAMA Agentúra Cesty Agentura Pankrác Agora Agrofin Akcent Akropolis AKTUELL ALBATROS Aleš Kubelka - OMT AllAboutBooks AlleGro Alma Books Ltd. ALMAN ALMI Alpress Altar AM Kroměříž Amenius AMI Publishing AMIUM Amneris Anag ANAHITA s.r.o. ANCH BOOKS aos publishing Araxon Arcadia Art Agency ARES Argo Archa Archa 90 Arista Books ARKUS Arrow Artforum Artis Omnis ARTUR Artview ASA ASA 2020 ASKI Aspekt Atelier 89 ATLANTIS AUDIOS.CZ Aula AURICON Aurora Autreo B4U Publishing Banshies Baobab Barbara Bartšiková Baronet Barrister a Principal Baset BB Art BB/art Belami Belza Marek Berlet Beskydy BESTSELER Beta BETA - Dobrovský Beta Books Bewyx BIBLION BIGGBOSS Bílá vrána BizBooks Blinkr s.r.o. BLOK Bloomsbury UK BMSS-START, s.r.o. Bodrov Jan Bodyart Press Bohemian Taboo Bohumil Vžentek Bondy Book Dock Bookmedia BOOKNET s.r.o. BOOKS&PIPES Bourdon Brána Brkola Brokilon Burian a Tichák BVD Bystrov a synové Carcosa Carpe Diem Cat In The Box Cattacan Cesta domů CESTY Classic COLUMBUS Computer Media Cooboo Cornerstone Cosmopolis CPress Crew Čas Černý drak ČESKÁ CITADELA Česká televize Daniel Pagáč Daranus Ďatel Dauphin DAXE Dědictví národů Definitions DIALOG Divus Dixit Dobešová Dobrá kniha Dokořán DOMINO DONA DOUBLEDAY DP Film Druhé město Dybbuk Džamila Stehlíková EAST WEST PUBLISHING Eastone EASY PRODUCTS ECONOMICUS Eddica Edice České televize EdiceX Edika Egmont Eko-konzult Elba
Elg Elist Elka Press Élysion Eman Emilia Beňová Emília Beňová EMINENT Epocha Ergo Brauner, s.r.o. Eroika Esence E-SYS Euromedia Euskaldun EVA EvitaPRESS Extra Publishing FABER & FABER Faber And Faber Ltd. Fabrička ve dvoře Familium FANTOM Print Faun Fedor Filip Čenžák Filip Koleják filmotras Fobos FONI book Fontána For Prague Formal group Formát FORTUNA Fortuna Libri Fra Fragment FRaMaT František Beníšek FRAUS Fuego FUTURA Gabriela Kocmálová Galén Garamond Gardenia GASSET GEKKO GEORG GLOBAL MAX REALITY Gnóm! Gorgona GplusG Grada Granta Books Gruber TDP Gutenberg Hangar 13 / Xzone Harper Collins Harper Collins Publ. UK HARVILL SECKER Havran Headline Hejkal Herial Herrmann & synové Hladohlas Hněvín Hodder & Stoughton Host Charleston Media Cherm Chesspress Chytková Olga I+D Design ideál IFP Publishing Ikar Ilusie publishing Infiniti art Infoa Ing. Dalibor Gregor Ing. Jana Sluštíková Insignis inspira publishing Isla nakladatelství J & M Jakub Trpiš Jalna Jan Opatřil Jaroslav Holiga Jas JohnDoe Family Jonathan Livingston Jota JS Július Paňko Kalibr KAMÉLIE Kampe Karel Klosterman s.Šumavy z.s. Karel Sýs Karmášek Karmelitánské nakladatelství Karolinum Kartuziánské nakladatelství Kateřina Pojarová Katchaba Food & Fitness Katto Kava-Pech KHER King Cool Klára Bártová KLIKA Klokan Klostermann-spisovatel Šumavy Kniha Zlín Knihovna Václava Havla, o.p.s. Knihovnice.cz Knihy Fenix Knihy Kazda Knihy Radosti Knihy s úsměvem Knižní klub Kodudek Komárek Martin Kontrast Kopp KORUNA Kořeny Krásná paní KRIGL Kristián Kruh Kříž Petr Kumran KVARTUS L. Marek LABRIX Labyrint Ladislav Milan Laser Laser - books, s.r.o. Leda LEDA spol. s r.o. Leges Leonardo Lev i Sova LEVYN, s.r.o. Libri
Lika klub Limerick Limonádový Joe Lindeni LÍPA Vizovice LIREGO Listen Literárne informačné centrum Literární čajovna Suzanne Rena Littera Littera Silesia Little, Brown Book Group M.M.Matra Má kniha.cz MACMILLAN MAFRA MAFRA Slovakia a.s. Magna Machart MAITREA a.s. Malvern mapcards.net Maranatha Maraton Mare-Czech Marenčin PT Marie Szottková Bergerová MarieTum Martin Koláček Martin Leschinger-FLÉTNA Martin Štefko MAŤA MatfyzPress MFF UK Matica slovenská MAXDORF Maxima Medusa Městské knihy Metafora Metafora, s.r.o. METAL EAST MHA Mi:Lu Publishing Michal Brozman Mike Jedinela Milan Hodek Milanium Millennium Publishing Miloslava Krejčí Miroslav Tiefenbach Mladá fronta Mladé letá MOARA MOBA Moderné romány MONTANEX Monument MONY Motto Motýľ MUDr. Pavel Dlouhý muni PRESS Mystery Film Mystery Press Mytago nakladatelství andrej šťastný Nakladatelství Bor Nakladatelství Bratříček Nakladatelství Brio Nakladatelství Cesta Nakladatelství Fortna Nakladatelství Glos Nakladatelství GOLDEN DOG Nakladatelství Kmen Nakladatelství Lidové noviny Nakladatelství MaHa Nakladatelství Plus Nakladatelství Romeo Nakladatelství Stefanos Nakladatelství U veverky Nakladatelství van Aspen, s.r. Nakladatelství VEGA-L Naplněný život Naše vojsko NAVA Návrat Netopejr NF Distribuce NLN No Limits Nová Akropolis Nová tiskárna Pelhřimov Nová vlna NOVELA BOHEMICA NOXI NS SVOBODA Nugis Finem ODEON Oftis OLDAG OLOMOUC Olympia OMEGA Omnibooks OPTYS Opus Orion Publishing Group Ottovo nakladatelství Ottovo nakladateľstvo OUCKLAND OZ Krásny Spiš Palo Hlubina Pangea Panteon Papyrus Paseka Pasparta PATRIK K. Pavel Mervart Pectus Pejdlova Rosička PelMel PEMIC BOOKS a.s. Penguin Books Ltd (UK) PERFEKT Perplex Perseus Petit Press Petr Doležal Petr Šimek Petr Štengl Petrklíč Petrkov Petunky PEZOLT PF - BUSINESS ACTIVITIES PIKOLA Pistorius & Olšanská Pistorius a Olšanská s.r.o. Pivrncova jedenáctka Planeta9 Plat4M Plat4M Books Plot Pohádkov Pointa Polaris POLYGÓN Porta libri Portál Poutník
Poutníkova četba Power Yoga Akademie powerprint Poznání Prager Pragma Pragoline Práh Pražské příběhy Pro ProfiSales Procházka Publishing Projekt Hakuna Matata Prostor Protimluv Pulchra Quercus Publishing Plc r3 Radioservis, a.s. Random House UK Ltd RealDom RED REGENT Regia Regionall REMEDIUM REPRONIS Resonance Revolver Revue Richard Lunter - KICOM Richard Medek Rosier ROTRAN ROZMLUVY RUBATO Rubico Runa Rybka Publishers Sami Books SB Sekot Selepko Ladislav Serafín Schola ludus-Pragensia Sidrilon Simon + Schuster Inc. Simon + Schuster UK Sin skrip.to Sládek František Sláfka SLOVART Slovart Print Slovenské pedagogické nakl. Slovenskedovolenky Slovenský spisovateľ Smart Press Smartconsulting SMRŠŤ SnowMouse Sofa Books Sol Noctis Spiral Energy Straky na vrbě Studio JB Studio Trnka SUMBALON SURSUM Svět křídel Synergie Synergie Publishing SE Šalvar Šimon Ryšavý ŠMIDT VILÉM Špidla Josef Šťastný Jan ŠTÚDIO LJ ŠULC - ŠVARC Šulc-Švarc T & M Take Take Take TAKTIK Talent Pro ART Talpress Tebenas TeMi The Dog Trail Publisher the VISION TIGRIS Titanic Togga Tomáš Houška Tomáš Nosek Torst Transworld Publ. Ltd UK Triáda Trinitas Trio Publishing Triton True Paperback U Veverky Uniforma UNIVERSUM Univerzum Václav Dvořák Václav Fiala - Hangár F Václav Matějka Veduta Vendeta Verbarium Verbis Veritas Verzone Větrné mlýny Větrné mlýny s.r.o. VÍKEND VINTAGE VINTAGE BOOKS Vlk Jaroslav VN Volvox Globator Vršovice 2016 Vydavatelství MAC Vydavatelství Pasparta Vydavateľstvo Európa Vydavateľstvo Hydra Vydavateľstvo Michala Vaška Vydavateľstvo RAK Vydavateľstvo SSS Vydavateľstvo Tatran Vydavateľstvo Zelený Kocúr Vyšehrad WALES Walker Books Ltd. Worldworth Classics XB1 xPrint XYZ Yachting YOLI Zahradníková Lucie Zanir Zeď Zelený kocúr Zeman Lukáš Zoner Press Zuzana'Shop ŽAK
Bílá voda
Kniha - Dlouho očekávaný přelomový román Kateřiny Tučkové o ženách, víře a zlu. - autor Kateřina Tučková, česky, Pevná s přebalem matná - autor Kateřina Tučková, 688 stran, česky, pevná s přebalem matná

-25% 599,-
449,- bez DPH 408,-
Můžete mít ihned na 27 prodejnách
Skladem > 10 ks
Objednací kód: FKP0291834
Ďáblova čísla
Kniha - autor Vlastimil Vondruška, 224 stran, Pevná s přebalem lesklá, česky - autor Vlastimil Vondruška, 224 stran, česky, pevná s přebalem lesklá

-21% 329,-
259,- bez DPH 235,-
Můžete mít dnes od 16:45
Skladem > 10 ks
Objednací kód: FKP0375273
Sebrané spisy H. P. Lovecrafta
Kniha - autor Howard Phillips Lovecraft, 1716 stran, česky, Pevná s přebalem lesklá

-29% 1 490,-
1 059,- bez DPH 963,-
Můžete mít dnes od 18:15
Skladem > 5 ks
Objednací kód: FKP0365267
15 roků lásky
Kniha - Příběh o výjimečném štěstí a radosti, které dlouho vypadají jako velký průser. - autor Patrik Hartl, 496 stran, brožovaná, česky.

-20% 399,-
319,- bez DPH 290,-
Můžete mít ihned na 37 prodejnách
Skladem > 10 ks
Objednací kód: FKP0368493
Šikmý kostel 2
Kniha - Pokračování nejúspěšnějšího českého románu 2020. Příběh je také tentokrát vystavěn na skutečných událostech a čtenář s překvapením zjišťuje, že mnohé z toho, co se ve druhém díle Šikmého kostela odehrává, zůstávalo po dlouhá desetiletí skryto ve třinácté komnatě dějin. - autor Karin Lednická, 608 stran, Pevná s přebalem matná

-27% 439,-
319,- bez DPH 290,-
Můžete mít ihned na 11 prodejnách
Skladem > 10 ks
Objednací kód: FKP0347912
Šikmý kostel
Kniha - Příběh o někdejší pastevecké vesnici, která vystavěla svůj rozkvět na těžbě uhlí, aby o století později zašla na úbytě - také kvůli těžbě uhlí. Dnes už z výstavních budov a vznosné katedrály nezbylo nic. Jen šikmý kostel, který strmě a varovně ční do pusté krajiny.

-23% 349,-
269,- bez DPH 245,-
Můžete mít ihned na 9 prodejnách
Skladem > 10 ks
Objednací kód: FKP0322300
Domek v Irsku
Kniha - Uvelebte se v oblíbeném křesle a užijte si výlet za dobrým jídlem a pitím na krásný irský venkov. - autor Julie Caplinová, 352 stran, česky, brožovaná bez přebalu matná

-20% 399,-
319,- bez DPH 290,-
Můžete mít ihned na 3 prodejnách
Skladem > 10 ks
Objednací kód: FKP0376387
Půlnoční knihovna
Kniha - autor Matt Haig, 320 stran, Pevná bez přebalu lesklá, česky

-20% 399,-
319,- bez DPH 290,-
Můžete mít ihned na 5 prodejnách
Skladem > 10 ks
Objednací kód: FKP0375682
My děti ze stanice ZOO
Kniha - autor F. Christiane, 262 stran, česky, Pevná s přebalem matná - autor F. Christiane, 262 stran, česky, pevná s přebalem matná

223,- bez DPH 203,-
Můžete mít ihned na prodejně Hradec Králové
Skladem > 10 ks
Objednací kód: FKP0293528
Lovec mafiánů: Příběh jednoho policajta
Kniha - autor Karel Tichý, 356 stran, česky, Brožovaná bez přebalu lesklá - autor Karel Tichý, 356 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá

-21% 329,-
259,- bez DPH 235,-
Můžete mít ihned na 16 prodejnách
Skladem > 10 ks
Objednací kód: FKP0373175
Žítkovské bohyně
Kniha - Román autorky bestselleru Vyhnání Gerty Schnirch. Fascinující příběh o ženské duši, magii a zasuté části naší historie. – autor Kateřina Tučková, 456 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá

-10% 299,-
268,- bez DPH 244,-
Můžete mít dnes od 16:45
Skladem > 10 ks
Objednací kód: FKP137397
Zaklínač a jeho svět
Kniha – Téměř 200 barevných stran plných nádherných ilustrací a informací o světě Zaklínače, vhodných pro čtenáře i hráče – autor Marcin Batylda, 184 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá

-31% 549,-
379,- bez DPH 345,-
Můžete mít ihned na 5 prodejnách
Skladem > 10 ks
Objednací kód: FKP185455
Lov
Kniha - Již posedmé se setkáváme s velitelem Servazem. Minierův nový thriller směřuje tentokrát ke složitým otázkám o úpadku společnosti. - autor Bernard Minier, 472 stran, Pevná s přebalem lesklá, česky

-27% 549,-
400,- bez DPH 364,-
Můžete mít dnes od 16:45
Skladem > 10 ks
Objednací kód: FKP0376090
Problém tří těles: První díl trilogie Vzpomínka na Zemi
Kniha - Problém tří těles je nejoceňovanější sci-fi současnosti a mezinárodní bestseller. První díl trilogie s rozmachem Duny a stejnou dávkou akce jako Den nezávislosti. - Autor Liou Cch'-sin, 447 stran, česky, Brožovaná bez přebalu lesklá

-20% 289,-
231,- bez DPH 210,-
Můžete mít dnes od 16:45
Skladem > 10 ks
Objednací kód: FKP0264980
Labyrint světa a ráj srdce
Kniha - Nejvýznamnější filozofické dílo napsané v českém jazyce v exkluzivním velkoformátovém vydání s jedinečnými kolážemi Miroslava Huptycha. - autor Jan Amos Komenský; Miroslav Huptych, 286 stran, česky, Pevná bez přebalu lesklá

-42% 3 700,-
2 133,- bez DPH 1 939,-
Můžete mít ihned na prodejně Frýdek-Místek
Skladem > 5 ks
Objednací kód: FKP0306911
Propast smrti
Kniha - Nový thriller Roberta Bryndzy z bestsellerové série s Kate Marschallovou vám ukáže, jak hluboká může být Propast smrti. - autor Robert Bryndza, 368 stran, česky, pevná s přebalem lesklá

-20% 399,-
319,- bez DPH 290,-
Můžete mít ihned na 13 prodejnách
Skladem > 10 ks
Objednací kód: FKP0368864
1984 Grafický román
Kniha - Jedno z nejznámějších děl světové literatury v sobě pojí prvky společensko-politického a vědecko-fantastického románu. Orwell touto knihou předpověděl společenský vývoj a neustále vzbuzuje mezi novými čtenáři nadšení a fascinaci. -autor George Orwell, 284 stran, česky, Pevná bez přebalu lesklá

-20% 499,-
399,- bez DPH 363,-
Můžete mít dnes od 16:45
Skladem > 10 ks
Objednací kód: FKP0349442
Pláž v Chorvatsku
Kniha - Odplujte do krásného Chorvatska za letním sluncem, třpytivě tyrkysovým mořem a romantickým příběhem, který nedokážete odložit, dokud ho nedočtete! - autor Julie Caplin, 360 stran, česky, Brožovaná bez přebalu lesklá

-20% 349,-
280,- bez DPH 255,-
Můžete mít ihned na prodejně Mělník
Skladem > 10 ks
Objednací kód: FKP0328579
Duna
Kniha - Kultovní sci-fi román Duna, který se odehrává v daleké budoucnosti v mezihvězdném impériu. - autor Frank Herbert, 640 stran, česky, pevná s přebalem lesklá

-20% 599,-
479,- bez DPH 435,-
Můžete mít ihned na 3 prodejnách
Skladem > 10 ks
Objednací kód: FKP0333859
Arila: Stříbrné město
Kniha - První fantasy kniha od hráče a youtubera Sterakdary! - autor Radek Starý, 376 stran, česky, Brožovaná bez přebalu lesklá - autor Radek Starý, 384 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá

-23% 349,-
269,- bez DPH 245,-
Můžete mít dnes od 16:45
Skladem > 10 ks
Objednací kód: FKP0355171
Nečekané přiznání
Kniha - Další případ detektiva Josie Quinnové. Když je na příjezdové cestě domu v Dentonu nalezeno tělo mladého studenta, je detektiv Josie Quinnová na místě činu jako první. Dům patří Gretchen Palmerové, obětavé člence Josiina týmu, která ale zmizela. - autor Lisa Reganová, 368 stran, česky, pevná s přebalem

-20% 449,-
359,- bez DPH 326,-
Můžete mít ihned na prodejně Praha - Holešovice
Skladem > 10 ks
Objednací kód: FKP0379845
Terapie
Kniha - autorka bestsellerů Za zavřenými dveřmi a V pasti lží, se v Terapii vrací k tomu, v čem je nejlepší - k napínavému psychologickému thrilleru. - autor B. A. Parisová, 352 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá

359,- bez DPH 326,-
Můžete mít ihned na prodejně Liberec
Skladem > 10 ks
Objednací kód: FKP0376851
World of Warcraft Kronika: Svazek I
Kniha – autor Robert Brooks; Chris Metzen; Matt Bruns, 176 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá - autor Robert Brooks; Chris Metzen; Matt Bruns, 176 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá

-31% 549,-
379,- bez DPH 345,-
Můžete mít dnes od 16:45
Skladem > 10 ks
Objednací kód: FKP205605
Porodní sestra z Osvětimi
Kniha - Anděl naděje v táborech smrti. Příběh ženy, která zachránila tisíce dětí. Válečný román o pravdivém příběhu z osvětimského pekla. - autor Magda Knedler, 304 stran, česky - autor Magda Knedler, 304 stran, česky, pevná s přebalem lesklá

-25% 349,-
263,- bez DPH 239,-
Můžete mít dnes od 16:45
Skladem > 10 ks
Objednací kód: FKP0336393

Romány

Rozhovor s Lisou Reganovou nejen o knize Nečekané přiznání Úspěšná série tajemných příběhů pokračuje. Přečtěte si rozhovor se spisovatelkou Lisou Reganovou o psaní i...
Kathryn Hughes, autorka několika úspěšných románů, přichází s novinkou Poslední slib. Přečtěte...
Sháníte knižní dárek k Vánocům nebo jen kvalitní čtení na dlouhé zimní večery? Máme pro vás tipy přímo od...
e-knihyStephen King: Knihy krále hororů a napínavých thrillerů Každý fanoušek literárních hororů a thrillerů už musel na jméno Stephen King narazit. Jeho mrazivě...
Literární žánry jsou labyrintem, v němž dokáže zabloudit každý milovník knih. Náš slovník by mohl...
V knižním světě je snadné se ztratit. A to nejen mezi řádky právě rozečteného příběhu, ale především v...
Více článků Všechny články

Romány

V kategorii Romány máme právě teď na Alza.cz celkem 11494 produktů.

Zadejte název zboží

Poznámka (odkaz, PartNumber apod.):

Podívejte se na produkty seřazené podle ceny od nejlevnějšího v kategorii levné romány Produkty seřazené od nejdražšího po nejlevnější hledejte v kategorii nejdražší romány Zboží seřazené dle prodejnosti od nejvíce po nejméně prodávané najde v kategorii nejprodávanější, nejlepší romány Produkty řazené dle hodnocení uživatelů od nejlepšího najdete v romány recenze

Výhodné pořízení elektroniky bez provozních starostí.

Tisíce produktů ihned k odběru na našich pobočkách.

Rozbalené, zánovní a použité zboží

Zboží za lepší ceny a nadstandardní služby pro firmy

Kontaktujte nás na WhatsAppu

Kontaktujte nás na Messengeru


P-DC1-WEB23
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací