Vyberte prvek na stránce, kterého se chyba týká

Thrillery

0

Nejprodávanější

1.
Kniha – autor Daniel Cole, 360 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá
-12%
349,-
308,-

2.
Počátek Skladem > 10 ks a na prodejně Praha - Háje
Kniha - Fantasticky vynalézavý román od nejpopulárnějšího autora thrillerů na světě. - autor Dan Brown, 416 stran
-20%
448,-
358,-

3.
Kniha - autor Tim Weaver, 496 stran, česky, Pevná s přebalem lesklá
-15%
379,-
321,-

Další nejprodávanější
Značky a parametry
Agrofin (1)
Akcent (6)
Akropolis (2)
AKTUELL (5)
ALMAN (1)
Alpress (41)
Anag (1)
ANAGRAM (1)
Argo (55)
ARKUS (2)
Artis Omnis (4)
Baobab (1)
Baronet (15)
Barrister a Principal (2)
BB/art (64)
BESTSELER (2)
BETA - Dobrovský (21)
BizBooks (1)
Bodyart Press (1)
Bohumil Vžentek (1)
Bourdon (1)
Brána (15)
BVD (1)
COLUMBUS (2)
Computer Media (1)
CooBoo (1)
Cosmopolis (1)
CPress (19)
Čas (1)
Černý drak (1)
Daranus (4)
Dixit (1)
Domino (45)
Druhé město (3)
Edice České televize (1)
Egmont (1)
EMINENT (3)
Epocha (5)
Eroika (1)
Fantom Print (4)
Fontána (3)
Fortuna Libri (7)
Fragment (8)
Grada (12)
Harper Collins (7)
Harper Collins Publ. UK (5)
Hejkal (2)
Hodder & Stoughton (1)
Host (41)
Ikar (30)
Jota (18)
KLIKA (1)
Klokan (10)
Kniha Zlín (37)
Knihovnice.cz (1)
Knihy 555 (1)
Knižní klub (156)
Kristián (1)
Kubátová Táňa (1)
Labyrint (2)
Laser - books, s.r.o. (1)
LEDA spol. s r.o. (1)
Mare-Czech (1)
Marenčin PT (10)
Metafora, s.r.o. (8)
Mladá fronta (26)
Moba (22)
Motto (28)
Motýľ (2)
Mystery Press (22)
nakladatelství andrej šťastný (2)
Nakladatelství Galatea, s.r.o. (1)
Nakladatelství MaHa (1)
Nakladatelství van Aspen, s.r. (2)
Naše vojsko (33)
NAVA (2)
ODEON (4)
Oftis (1)
OLDAG (8)
Olympia (12)
OMEGA (30)
Ottovo nakladatelství (1)
Panteon (2)
Paseka (7)
Petit Press (2)
Pistorius a Olšanská s.r.o. (1)
Plot (3)
Plus (13)
Portál (2)
Pragma (1)
Pragoline (3)
Práh (3)
Random House UK Ltd (1)
ROZMLUVY (2)
Rybka Publishers (1)
SLOVART (3)
SnowMouse (1)
Šulc-Švarc (1)
T & M (1)
Talpress (9)
Transworld Publ. Ltd UK (1)
Triton (5)
Verbarium (1)
Větrné mlýny s.r.o. (4)
VÍKEND (8)
Volvox Globator (1)
Vydavateľstvo Tatran (6)
Vyšehrad (5)
XYZ (45)
YOLI (3)
Autor
James Patterson (15)
Dan Brown (12)

Dan Brown* 22. června 1964 Exeter, New Hampshire

Dan Brown se narodil roku 1964 v Exeteru ve státě New Hampshire. Vystudoval na tamní univerzitě a několik let se pokoušel uchytit se v Los Angeles jako skladatel. Když neuspěl, vrátil se do rodného města, nějaký čas vyučoval na univerzitě angličtinu, ale záhy ho zlákala profese spisovatele.

V roce 1996 vydal svou prvotinu Digitální pevnost (Digital Fortress) z prostředí tajných služeb. O tři roky později slavil úspěch s románem Andělé a démoni (Angels and Demons), v němž se poprvé objevila postava harvardského profesora Roberta Langdona, a v roce 2001 následovala Anatomie lži (Deception Point).

V roce 2003 se ovšem z autora relativně úspěšných thrillerů stal podle výsledků ankety časopisu Time jeden z nejvlivnějších lidí na světě a z jeho dalšího románu celosvětový fenomén. Šifra mistra Leonarda (The Da Vinci Code, Argo vydalo také v odlišném překladu pod názvem Da Vinciho kód) zaznamenala nevídaný úspěch.

Velmi úspěšný byl i další thriller s hlavním hrdinou  Robertem Langdonem - Ztracený symbol (The Lost Symbol) a Inferno (Inferno).

Chris Ryan (12)
James Rollins (10)

James Rollins

(* 20. 8. 1961, Chicago, Illinois)

James Rollins je uměleckým pseudonymem amerického veterinárního lékaře, Jamese Paula Czajkowskeho. V současnosti je autorem řady světových bestsellerů a jeho thrillery byly přeloženy do více než 40 jazyků.

Čtenářsky populární se stala zejména série Sigma Force, která vypráví příběhy fiktivní divize programu U. S. Darpa. Hlavní členové jsou trénovaní v bojových dovednostech a zároveň vynikají vědeckými vědomostmi. Soustředí se na vyšetřování a zabezpečování tajných informací, které mohou ohrozit Spojené státy. Součástí této ságy jsou například tituly Boží oko (česky 2014), Nevinná krev (česky 2014), Písečná bouře (česky 2014) aj.

Spolu s Grantem Blackwoodem sepsali také román Počátek zkázy (česky 2014) z nové průlomové série s hlavními hrdiny kapitánem Tuckerem Waynem a jeho spolehlivým vojenským psem Kainem, které čtenáři již znají z dobrodružství Sigma Force.

Bernard Minier (9)
Lee Child (8)

Lee Child

(* 29. října 1954, Velká Británie)

Jim Grant, známý pod uměleckým pseudonynem Lee Child, je populárním britským autorem celé řady akčních thrillerů, v nichž vystupuje postava samotáře Jacka Reachera. Jeho knihy byly přeloženy již do více než 40 jazyků a román Výstřel se dočkal i filmového zpracování.

Po studiích získal pozici programového ředitele v komerční televizi Granada, kde se podílel na populárních televizních seriálech, napsal několik tisíc reklamních i reportážních zpráv. Poté se podle svých slov začal naplno věnovat té ,,nejčistší formě zábavy“, a to psaní románů. V roce 1997 vydal svůj první knižní bestseller. V románu Jatka se poprvé objevuje postava bývalého vojenského policisty, Jacka Reachera. Jim Grant za svou prvotinu následně obdržel cenu Anthony v kategorii Nejlepší první román.

Na předchozí úspěch navázal akčním thrillerem s názvem A přece nezemřeš. S Jackem Reacherem se dále setkáme v knize Varovný signál, kde odhaluje chladnokrevnou vraždu neznámého muže a jeho střetnutí s tajemnou a okouzlující ženou. Vraždu ženy s proříznutým hrdlem dále vyšetřuje v románu Poslední sbohem, napínavou cestu po dálnici zažije v knize Muž na odstřel a v krimi thrilleru Nevracej se se hlavní hrdina, Jack Reacher, konečně navrátí do svého cíle v severovýchodní Virginii, kde na něj čekají mnohá překvapení.

Peter May (7)

Peter May

(* 20. 12. 1951, Glasgow, Scotland)

Peter May je skotský spisovatel, oblíbený televizní scénárista a novinář, který momentálně žije i tvoří ve Francii. Když ve dvaceti sedmi letech vydal první román The Reporter (1978), byl požádán, aby jej přepsal do podoby scénáře pro seriál BBC. Od té doby se věnuje televizní tvorbě. Má na kontě více než tisíc položek, včetně seriálů The Standard a Machair. V poslední době obohacuje svět literatury strhujícími krimi romány a thrillery, již jsou populární po celém světě a u kterých trne napětím nejeden čtenář.

Současným světovým bestsellerem je kriminální trilogie Ostrov Lewis. První román z trilogie odehrávající se v Mayově rodném Skotsku nese název Skála (podle originálu The Blackhouse) a vyšel v roce 2009. Po vydání v září 2011 figuroval osm týdnů na britském žebříčku bestsellerů, byl prezentován v prestižním Richard and Judy Book Club, zvítězil v anketě o nejoblíbenější knihu podzimu 2011 a BBC plánuje natočit jeho filmovou verzi.

V září 2012 vyšel druhý díl s názvem Muž z Ostrova Lewis (The Lewis Man) a v lednu 2013 závěrečný díl trilogie
Šachové figurky (The Chessmen). Knihy se neustále drží v žebříčcích a jsou nadšeně přijímány světovým tiskem, recenzní ohlasy plné superlativů vycházejí v nejprestižnějších denících a jejich literárních přílohách.

Stephen King (7)

(* 21. září 1947, Portland, Maine)

Stephen Edwin King je přední americký spisovatel a jeden z čtenářsky nejvyhledávanějších autorů hororů a temných fantasy příběhů současnosti. Své čtenáře ohromuje už od konce 70. let, na kontě má již přes 40 knižních titulů a neustále si získává nové příznivce. Je držitelem mnoha významných ocenění a na motivy jeho románů byla natočena celá řada kultovních snímků a televizních seriálů.

Na filmových adaptacích se často podíleli známí herci a režiséři, jako například Stanley Kubrick nebo Frank Darabont, kteří dodali Kingovým mrazivě tajemným a dramatickým příběhům ojedinělou atmosférů. Mezi nejúspěšnější filmové snímky lze uvést například Carrie, Osvícení, Vykoupení z věznice Shawshank, Zelená míle a mnoho dalších. Sám Stephen King si vyzkoušel práci režiséra i epizodního herce.

Mimo oblíbenou knižní fantasy sérii Temná věž (The Dark Tower) a knižní bestsellery, jako Prokletí Salemu, Řbitov zviřátek nebo Misery, se velkého úspěchu dočkal také novější titul Doktor spánek (2013, česky 2014), který je přímým pokračováním na román Osvícení.

Kristina Ohlssonová (6)

Kristina Ohlssonová

(* 2. 3. 1979, Švédsko)

Kristina Ohlssonová je švédská spisovatelka, politoložka a analytička v Organizaci pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OSCE) na švédském ministerstvu zahraničních věcí a na švédském Policejním prezidiu. Jako odborník napsala také několik teoretických prací o izraelsko-palestinském konfliktu a zahraniční politice EU.

Debutovala v roce 2009 detektivním románem Nechtění (Askungar). Její druhý román s názvem Sedmikrásky (2010) byl nominován na nejlepší švédský detektivní román roku. Na úspěch předchozích děl navázala tituly Andělé strážní (2014), Oběti ráje (2014) a Davidovy hvězdy (2015).

Detektivní případy Kristiny Ohlssonové se staly čtenářsky populární po celém světě. Záhadné vraždy vyšetřuje legendární komisař Alex Recht, kterému je nápomocen kriminalista Peder Rydh a Fredrika Bergmanová, jejímž záměrem bylo původně stát se houslistkou.

Lisa Jackson (6)
Nelson DeMille (6)
Robert Ludlum (6)


(25. května 1927, New York – 12. března 2001, Naples, USA)


Robert Ludlum je populární americký autor 27 detektivních povídek, které se staly světově uznávanými bestselery. Odhaduje se, že bylo vydáno více než 290 milionů kopií jeho knih přeložených do 33 jazyků. Některé knihy vydával pod uměleckými pseudonymy Jonathan Ryder a Michael Shepherd.

Mezi jeho nejznámější díla patří Agent bez minulosti (The Bourne Identity, 1980), Bourneův mýtus (The Bourne Supremacy, 1986) a Bourneovo ultimátum (Bourneovo ultimátum, 1990). Všechny tři knihy a mnohé další se dočkaly také filmové adaptace.

Realisticky vykreslené příběhy Roberta Ludluma jsou plné napětí, komplikovaných zápletek a touhy po dosažení spravedlnosti. Hrdinové jsou obyčejní lidé, kteří bývají zapleteni do složitých životních situací a mnohdy musí čelit útokům tajných organizací a zločineckých gangů. Zachránit je může jen vlastní statečnost a odvaha čelit zlu.  Autor často vycházel z nejrůznějších konspiračních teorií minulosti i současnosti.

Tana Frenchová (6)
Daniel Silva (5)
Kateřina Janouchová (5)
Rachel Abbottová (5)
Ransom Riggs (5)

Ransom Riggs

(* Maryland, USA)

Ransom Riggs je americký spisovatel, autor scénářů, fotograf, redaktor magazínu mentalfloss.com a příležitostný tvůrce kratších filmových snímků.

Vyrůstal na farmě na východním pobřeží Marylandu a také v malém domku na pláži na Floridě. Už od dětství se věnoval psaní vlastních povídek, fotografování i natáčení autorských snímků. Později vystudoval anglický jazyk a literaturu na Kenyon College a poté úspěšně absolvoval filmová studia na Kalifornské univerzitě v Los Angeles.

První velkou příležitost získal od společnosti Quirk Books, pro kterou měl za úkol napsat knihu o známém detektivovi Sherlocku Holmesovi. V roce 2009 tak vyšla první kniha s názvem The Sherlock Holmes Handbook: The Methods and Mysteries of the World's Greatest Detectiv. Na velký čtenářský úspěch pak navázal temným fantasy románem Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti (česky 2012), který vznikl na základě autorovy obliby v rustikálních fotografiích a bizarních příbězích.

V roce 2014 se na pultech českých knihkupectví objevilo i druhé pokračování románu s názvem Sirotčinec slečny Peregrinové: Podivné město. Děsivý příběh deseti podivných dětí je opět protkán dobovými fotografiemi a vytváří neočekávaný čtenářský zážitek.

David Morrell (4)
Steve Berry (4)


(* 1955, USA)


Steve Berry je oblíbeným americkým autorem kriminálních románů a bestselerů, které čerpají především z nedávné, ale i hluboké historie.

Velkého kariérního zlomu dosáhl díky knize Templářské dědictví (The Templar Legacy, 2006), která je první dílem populární série Cotton Malone. Román získal velký čtenářský ohlas a byl přeložen do třiceti čtyř jazyků. Jeden z předních spisovatelů, Dan Brown, dokonce prohlásil, že tato kniha přesně splňuje jeho představy o skvělém románu.

Příběhy Steva Berryho jsou plné akčního dobrodružného děje a nevyřešitelných historických záhad a spekulací, kterým se hlavní hrdinové příběhu pokouší přijít na kloub. Ve svých knihách se opírá o skutečné reálie a historické osobnosti, jež halí do hávu tajemna, a odhaluje nové překvapivé souvislosti.

Tim Weaver (4)
Camilla Läckberg (4)
B. A. Paris (4)
C. L. Taylor (3)
Dean Koontz (3)
Henning Mankell (3)

Henning Mankell

* 3. únor 1948, Stockholm

"I když můj otec zemřel dříve, než byl vydán můj první román, věděl jsem, že ve mě věřil, a byl si jistý, že budu mít úspěch jako spisovatel."

Henning Mankell je přední švédský spisovatel a úspěšný autor populárních detektivních románů, divadelních her a příběhů pro děti. Na svém účtu má více než 40 milionů kusů prodaných knih, které byly přeloženy až do 41 různých jazyků. V roce 2008 se stal devátým neprodávanějším autorem na světě.

V roce 1973 debutoval románem Bergsprängaren (Odstřelovač skal) o dělnickém hnutí ve Švédsku. V tomto roce poprvé odcestoval do Mosambiku, kde v současnosti střídavě žije a pracuje jako ředitel divadla Teatro Avenida.

Velký literární průlom pro Henninga Mankella nastal v roce 1990, kdy poprvé vyšel jeho kriminální román Vrazi bez tváře (Mördare utan ansikte) v čele s novým hrdinou, policejním superintendantem Kurtem Wallanderem. Tato kniha získala ocenění Akademie švédských autorů detektivní literatury a ještě téhož roku i cenu Švédské akademie pro kriminální literaturu Skleněný klíč za nejlepší skandinávskou detektivku. Mankell následně pokračoval v sérii úspěšných detektivních příběhů i s hlavní postavou, slavným Kurtem Wallanderem.

J.D. Robb (3)
Jan Žáček (3)
Joakim Zander (3)
Karin Slaughter (3)


(* 6. ledna 1971, Atlanta, Georgia)


Karin Slaughter je populární americká spisovatelka detektivních románů. Její prvotina nese název Zběsilost (Blindsighted, 2001) a ihned po vydání zaznamenala světový úspěch. Kniha byla publikována téměř ve 30 jazycích. Karin za ni obdržela významné ocenění za nejlepší kriminální debut. Celkově má na kontě asi 30 miliónů prodaných knižních kopií po celém světě.

Kriminální příběhy jsou obvykle zasazeny do jižanského prostředí Georgie, odkud autorka sama pochází. Knihy jsou uspořádány do sérií, které často spojují hlavní hrdinové. Všechny její romány však provází ponurost, nekašírované násilí, skvěle vygradovaný děj a v neposlední řadě také důraz na společenské aspekty.

Romány z Trentovské série, jejichž hrdinou je speciální agent Will Trent, se mají dočkat i filmové adaptace. V současnosti se dokončuje scénář k prvnímu dílu - Triptych (2006), v němž je vyšetřována série brutálních vražd mladých žen.

Katarína Holetzová (3)
Kay Hooper (3)
Lars Kepler (3)

Lars Kepler

Za uměleckým pseudonymem Lars Kepler se skrývá manželská dvojice známých švédských autorů, Alexandra Coelho Ahndorilová a Alexander Ahndoril. Oba milují napětí a thrillery, proto se rozhodli společně věnovat tomuto žánru a rozvinout jej o nové prvky a zápletky.

Pod pseudonymem sepsali první detektivní román. Jejich identita měla být skryta, aby si je čtenáři nespojovali s předchozí tvorbou. Po obrovském úspěchu první knihy byla dvojice autorů odhalena a nyní pokračuje v tvorbě dalších detektivních příběhů. Manželé v současnosti žijí ve Stockholmu a vychovávají spolu tři dcery.

V roce 2009 byla vydána první kriminální detektivka s názvem Hypnotizér (Hypnotisören), která se ihned stala světovým bestselerem a prodala se do více než třiceti zemí. V této knize byla poprvé představena hlavní postava záhadného švédského vyšetřovatele s finskými předky, Joony Linny.

Příznivci chladné severské krimi ocení i další, dosud vydané knihy, jako je Paganiniho smlouva (Paganinikontraktet), Svědkyně ohně (Eldvittnet) a Písečný muž (Sandmannen). Příběhy se opírají o záhadná tajemství, napínavé kriminální zápletky a nejednoho čtenáře zaujme i nemilosrdné severské prostředí.

Linda Castillo (3)
Madeleine Rouxová (3)
Michael Robotham (3)
Michel Bussi (3)
Nora Robertsová (3)
Peter Mayle (3)
Sidney Sheldon (3)
Steve Robinson (3)
Tom Harper (3)
Vince Flynn (3)
Vince Flynn

(* 6. dubna 1966, Saint Paul, Minnesota, USA – 19. června 2013, Saint Paul, Minnesota, USA)

Vincent „Vince“ Flynn byl americký spisovatel a romanopisec. Absolvoval ekonomii na Univerzitě sv. Tomáše v Minnnesotě a z počátku pracoval jako marketingový specialista. Následně se chtěl věnovat dráze letce u námořní pěchoty Spojených států, v cestě mu však stály zdravotní potíže. Aby překonal dyslexii, která mu byla diagnostikována již ve školních letech, denně psal. Tak se zrodila jeho záliba v psaní.

Jeho dráhu spisovatele odstartovala prvotina Ultimátum kterou vydal na vlastní náklady. Román měl velký úspěch, a tak během několika dní mu na stůl přistály smlouvy se dvěma nakladatelstvími. Flynn se proslavil vytříbeným popisem a zlověstně přesnými varováními ohledně vzestupu islámského radikálního fundamentalismu a terorismu. Jeho tvorba byla oblíbená například i u bývalých prezidentů a vysoce postavených státních úředníků a pracovníků tajných služeb.

Obrovský úspěch zaznamenala jeho série politických thrillerů s agentem jménem Mitch Rapp. Série začíná dílem Americký zabiják a následují Smrtící výstřel, Převzetí moci, Třetí volba, Nebezpečný plán, Výkonná moc, Na počest padlým, Svolení zabíjet, Akt zrady, Střežit a chránit, Radikální opatření a Ve jménu cti. Z jeho novější tvorby si můžete přečíst Poslední muž z prostředí Afgánistánu. Flynna ovlivnili slavní spisovatelé, například Ernest Hemingway, Robert Ludlum nebo J.R.R. Tolkien. Zemřel v roce 2013 na rakovinu prostaty.

Ward Larsen (3)
Belinda Bauerová (3)
Mary Kubica (3)
Peter Adamecký (3)
Alan Jacobson (2)
Andrew Grant (2)
Anna Ekbergová (2)
Arne Dahl (2)

Arne Dahl

(* 11. 1. 1963, Švédsko)

Jan Arnald, známý pod uměleckým pseudonymem Arne Dahl, je populární švédský spisovatel a novinář. Proslavil se jako autor severské krimi a jeho knihy se dočkaly také velmi úspěšného televizního zpracování. Za svou tvorbu získal několik významných ocenění, jako je například cena Deutscher Krimi Preis, The Swedish Crime Writing Award či Best Swedish Crime Novel Award. Dahlovy thrillery byly přeloženy nejméně do 10 jazyků.

Od roku 2009 začala v českém překladu vycházet kriminální série, v jejímž čele stojí elitní vyšetřovací tým Paula Hjelmema a Kerstin Holmové. V prvním díle s názvem Misterioso (2009) odhaluje pátrací tým vraždu tří obchodníků, kteří byli po pečlivém rituálu popraveni dvěma výstřely do hlavy.

Pokračování Zlá krev (česky 2010) zavádí stockholmskou vyšetřovací skupinu do Ameriky, kde musí vypátrat sériového vraha, jenž trýzní své oběti bolestivým rituálem. Na pultech našich knihkupectví se dále objevily díly této úspěšné ságy thrillerů s názvy - Až na vrchol hory (2013), Evropské blues (2013) a Velké vody (2014).

Arthur Conan Doyle (2)
Bear Grylls (2)
Ben H. Winters (2)
Brad Thor (2)
Catherine Doyle (2)
Clive Cussler (2)
David Mitchell (2)

(* 12. 1. 1969, Spojené království)

David Mitchell, celým jménem David Stephen Mitchell, je anglicky píšící autor, který byl již dvakrát nominován na prestižní Man Bookerovu cenu. Za román Atlas mraků získal také ocenění Nebula. Během svého život pobýval několik let v Itálii, Japonsku a Irsku.

Debutoval v roce 1999 románem Ghostwritten (česky Hybatelé), za nějž obdržel ocenění Mail on Sunday/John Llewelllyn Rhys Prize za nejlepší knihu autora do pětatřiceti let a rovněž obdržel nominaci na cenu First Book Award listu Guardian.

Na předešlý světový úspěch poté navázal knihou Number9dream (2001) a v roce 2014 se na pultech českých knihkupectví objevil román Atlas mraků (Cloud Atlas, 2004). Tento poutavý a důkladně promyšlený příběh, který se ocitá na pomezí mnoha žánrů i časových rovin, předkládá čtenáři zcela moderním a unikátním způsobem ideu o lidské existenci a touze po moci. Kniha se dočkala v roce 2012 divácky úspěšné filmové adaptace, na které se podílel režisér Tom Tykwer i sourozenecké duo Lana a Andy Wachowski.

V roce 2014 u nás vychází retro román Třináct měsíců, jenž se navrací do dob časů prvních lásek, vinylů a videoher v maringotkách.

David Rollins (2)
Dot Hutchison (2)
Elizabeth Peters (2)
Fiona Barton (2)
Franck Thilliez (2)
Gabrielle Bernátová (2)
Gregg Loomis (2)
Guillaume Musso (2)
Charles Cumming (2)
James Swallow (2)
Jennifer Hillier (2)
Jo Nesbo (2)

Jo Nesbo* 29. března 1960, Oslo

"Jo Nesbo se může stát dalším Munchem nebo Ibsenem... a jestli existuje na světě spravedlnost, bude jednou Harry Hole stejně slavný jako Harry Potter." CNN

Jo Nesbo, král severské krimi, je současný norský spisovatel a hudebník. Za své romány získal řadu literárních ocenění, jeho knihy byly přeloženy do 35 jazyků a vyšly ve 140 zemích.

Narodil se do rodiny knihovnice a vášnivého čtenáře. Od dětství jej kromě fotbalu zajímala také hra na kytaru a rocková hudba. Společně s mladším bratrem založili kapelu Di Derre a dobyli norskou rockovou scénu s rekordním počtem prodaných alb a až 180 odehranými koncerty ročně.

Psaní se začal naplno věnovat až v roce 1997, kdy mu vyšel první detektivní román Netopýr (Flaggermusmannen), v němž poprvé představil postavu velmi osobitého a svérázného kriminalisty Harryho Hola. Kniha okamžitě sklidila obrovský úspěch a její autor za ni obdržel cenu Rivertonprisen za nejlepší literární počin s kriminální tematikou.

Ohlas vzbudily také další knihy ze série s detektivem Harrym Holem - Švábi (Kakerlakkene), Červenka (Rodstrupe), Nemesis (Sorgenfri), Pentagram (Marekors), Spasitel (Frelseren), Sněhulák (Snomannen), Levhart (Panserhjerte), Přízrak (Gjenferd) a Policie (2013).

Mladší čtenáře si získal humornou sérií knih s hlavním hrdinou doktorem Proktorem: Doktor Proktor a prdící prášek (2007). Originálně a vtipně ilustrované příběhy jsou plné humoru, fantazie a bláznivých situací, které zaujaly děti a mládež po celém světě.

Joe Hill (2)
John Connolly (2)
John Le Carré (2)
John Searles (2)
Kateřina Tučková (2)

Kateřina Tučková

* 31. října 1980, Brno

Kateřina Tučková je současnou autorkou prózy, odborných statí a rovněž nezávislou kurátorkou. Byla nominována na Cenu Jiřího Ortena a Cenu Josefa Škvoreckého a obdržela čtenářskou cenu Magnesia Litera za rok 2010.

Vystudovala dějiny umění a český jazyk a literaturu na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity, momentálně působí jako doktorandka Ústavu pro dějiny umění Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. V roce 2004 založila projekt s názvem ARSkontakt, jehož účelem je podpora mladých a začínajících malířů.

Jako spisovatelka poprvé vystoupila na veřejnost s novelou Montespaniáda (Větrné mlýny, 2006). Velký ohlas čtenářů i kritiky však získal až její román o odsunu Němců s názvem Vyhnání Gerty Schnirch (2009), ve kterém se inspirovala hospodářským životem a poklidnou jihomoravskou krajinou, již znala ze svého dětství.

Zatím poslední vydanou knihou je román Žítkovské bohyně (2012), v němž se znova obrací k české historii a přibližuje příběh dávných žítkovských léčitelek s mimořádnými schopnostmi.

Katrine Engberg (2)
Lincoln Child (2)
Lucie Whitehouseová (2)
Lucy Clarkeová (2)
Markéta Hejkalová (2)
Markus Heitz (2)
Martin Goffa (2)
Michal Viewegh (2)

(* 31. března 1962, Praha)

Michal Viewegh je českým spisovatelem, scénáristou a publicistou. Proslavil se zejména jako autor společenských románů a parodických próz. Je také držitelem prestižní Ceny Jiřího Ortena z roku 1993.

Jeho otec byl inženýrem chemie, matka právničkou. Po absolvování gymnázia v Benešově (1980) dva roky studoval na Vysoké škole ekonomické v Praze, načež studium přerušil a chvíli pracoval jako noční hlídač v podniku Chemapol Praha, příležitostně i jako průvodčí vlaku a stavební figurant. Poté se do školy vrátil a v roce 1988 dokončil studia češtiny a pedagogiky na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Stal se učitelem na základní škole na Zbraslavi, redaktorem nakladatelství Český spisovatel a od roku 1995 spisovatelem z povolání.

Od 80. let přispíval do Mladé fronty, Mladého světa, psal také do časopisu Playboy, Literárních a Lidových novin. Proslavil se rovněž jako autor literárních předloh a scénářů k známým a divácky úspěšným filmům, jako jsou Výchova dívek v Čechách (1996), Báječná léta pod psa (1997), Román pro ženy (2005), Účastnici zájezdu (2006), Nestyda (2008), Svatá čtveřice (2012) a jiné.

Mirka Manáková (2)
Mo Hayder (2)

(* 1962)

Mo Hayder je britská autorka drsných thrillerů a románů s krimi tématikou. V patnácti odešla ze školy a prošla si několika zaměstnáními. Byla barmankou, hosteskou v tokijském klubu nebo učitelkou angličtiny v několika asijských zemích. Po návratu do Anglie se však rozhodla vrátit se do školy a získala dva diplomy.

Pokud jste slabší povaha, rozhodně se od jejich románů držte dál! Mo je fascinována smrtí a její příběhy jsou plné morbidit a nechutností. Dohromady to však skvěle funguje a její díla jsou kladně hodnocena nejen čtenáři, ale i literárními kritiky. Hned její debut Ptáčník se stal mezinárodním bestsellerem. Detektiv Jack Caffery zde vyšetřuje vraždu pěti bestiálně znetvořených a sexuálně zneužitých žen. V díle Pečovatel si Caffery opět sáhne na dno svých sil. Ujímá se vyšetřování vraždy malého chlapce.

V románu Unesená nám již známý detektiv rozbíhá hon na pachatele únosu 11leté dívky. Za tento počin Hayder získala v roce 2011 ocenění od asociace Amerických spisovatelů detektivek. Panenka nás zavede do traumatického prostředí psychiatrické léčebny a v díle Kůže se ponoříte do vyšetřování nechutného případu zavražděné ženy a jejího psa staženého z kůže. Mo je autorkou také děl Rituál, Tokio nebo Ostrov sviní.

Nicci French (2)
Nicci French

Pod pseudonymem Nicci French se skrývá manželská dvojice Nicci Gerrard and Sean French, která spolu píše psychologické thrillery. Manželé jsou od roku 1990 a žijí na východě Anglie.

Nicci Gerrard studovala mimo jiné literaturu na Oxfordu, kterou poté vyučovala v Los Angeles a Londýně. Pracovala také jako redaktorka v několika časopisech a než se vydala na dráhu novinářky na volné noze, založila ženský magazín.

Sean French, stejně jako jeho manželka, studoval literaturu na Oxfordské univerzitě, avšak na půdě této školy se nikdy nesetkali. Již během studia vyhrál literární soutěž a poté se stal novinářem.

Autorská dvojice má na svém kontě již řadu románů, například Bezpečný dům, Pod kůží, Červený pokoj, Bezpečný dům, Ničená láskou, Zlé sny se někdy vracejí, Zlé pondělí, Ztracené úterý nebo Červený pokoj.

Paul Finch (2)
Pekka Hiltunen (2)
Petr Janeček (2)
Raphael Montes (2)
Robert Harris (2)
Robert Karjel (2)
Robert Liparulo (2)
Russell Blake (2)
S. K. Tremayne (2)
Sam Eastland (2)
Simon Mawer (2)

Simon Mawer

(* 18. září 1948, Anglie)

Simon Mawer je britský autor románů, které se staly světovými bestsellery. Jeho knihy sklidily také několik významných ocenění, jako například McKitterickovu cenu za románovou prvotinu v roce 1990.

Začínal jako učitel biologie ve Spojeném království, na Maltě, Kypru a v Itálii. Jako spisovatel debutoval až ve svých 39 letech, kdy vydal svůj první román Chiméra (1989). Okamžitě si získal čtenářkou popularitu i přízeň kritiky. Poté napsal další úspěšné knihy, mezi které lze zařadit například román Mendelův trpaslík, který byl označen listem New York Times za jedno z nejpozoruhodnějších děl vydaných v roce 1997.

Napsal také dramatický příběh s názvem Evangelium podle Jidáše (česky 2014) a román Pád s horolezeckou tématikou (česky 2013), za nějž obdržel Boardman-Taskerovu cenu. Velký úspěch dále sklidila kniha Skleněný pokoj (2009), která vznikla na základě skutečného příběhu, jenž se odehrál kolem brněnské funkcionalistické vily Tugendhat. Román byl nominován na prestižní knižní cenu The Man Booker Prize. V roce 2012 napsal dramatický thriller Dívka, která spadla z nebe zasazený do období druhé světové války.

Sylva Lauerová (2)
Ursula Poznanski (2)
Val McDermidová (2)
Allen Eskens (2)
David Glockner (2)
Ira Levin (2)
Louis L´Amour (2)
Monika Maratová (2)
Vítězslav Jareš (2)
Will Hill (2)
Yrsa Sigurdardóttir (2)
David Hidden (2)
Mary Higgins Clark (2)
Simon Booker (2)
Gin Phillipsová (2)
Daniel Cole (2)
A. F. Bradyová (1)
Adam Brookes (1)
Adam Brooks (1)
Adam Hamdy (1)
Adrian Hyland (1)
Agnes Ravatnová (1)
Alexander Stainforth (1)
Amanda Quick (1)
Amita Trasi (1)
Andrew Crumey (1)
Andrew Kaplan (1)
Andrew Peterson (1)
Andy Mulligan (1)
Antoine Bello (1)
Arnošt Vašíček (1)
Ashley Carrington (1)
Barbara Erskinová (1)
Barbara Woodová (1)
Barry Eisler (1)
Becky Masterman (1)
Benjamin Black (1)
Beverly Swerlingová (1)
Blake Crouch (1)
Bryn Chancellorová (1)
C. E. Tobisman (1)
Carl-Johan Vallgren (1)
Carol Higgins Clarková (1)
Carolina Neurathová (1)
Caroline Kepnes (1)
Carter Wilson (1)
Cecilia Randall (1)
Claire Fullerová (1)
Dan T. Sehlberg (1)
Danya Kukafka (1)
Darren Shan (1)
Darynda Jonesová (1)
David Hoffman (1)
David Lagercrantz (1)
David Young (1)
Deon Meyer (1)
Diane Capri (1)
Diane Thomasová (1)
Donald Ray Pollock (1)
E. Lockhartová (1)
Edith Whartonová (1)
Eleanor Moran (1)
Elizabeth Lowell (1)
Emily Bleeker (1)
Erlend Erichsen (1)
Eugen Ovidiu Chirovici (1)
Federico Axat (1)
Filip Alexanderson (1)
Fiona Cummins (1)
Francoise Bourdinová (1)
George Dawes Green (1)
Gregg Hurwitz (1)
Guy Saville (1)
Hank Steinberg (1)
Haylen Beck (1)
Helen FitzGeraldová (1)
Charles Dickens (1)
Chloe Palov (1)
Chris Carter (1)
Christoffer Carlsson (1)

Christoffer Carlsson

(* 1986, Halmstad, Švédsko)
 

Christoffer Carlsson je švédským autorem kriminálních románů. Jeho knihy se stávají čtenářsky úspěšné po celém světě a dočkaly se řady překladů do cizích jazyků. Za titul Neviditelný muž ze Salemu (česky 2014) obdržel prestižní ocenění Nejlepší švédská detektivka roku 2013 a také cenu Skleněný klíč pro nejlepší skandinávskou detektivku 2014. V roce 2014 složil doktorát z kriminologie na Stockholmské univerzitě, kde v současnosti také přednáší.

Debutoval v roce 2010 románem noir Případ Vincent Franke (česky 2013). Na předešlý úspěch pak navázal thrillerem Jednooký králík (česky 2014), který se odehrává na zdánlivě klidném a pustém venkově uprostřed léta, avšak svou mrazivou náladou se čtenáři zadře až pod kůži.

Zatím posledním vydaným titulem je kritikou velmi oceňovaný román s názvem Neviditelný muž ze Salemu, v němž je vyprávěn velmi silný a napínavý příběh policisty Lea Junkera.

Christopher Golden (1)
Ian Manook (1)
Ingar Johnsrud (1)
Ingrid Desjoursová (1)
Irvine Welsh (1)
Ivana Dobrakovová (1)
J. Sydney Jones (1)
Jaap Robben (1)
Jack Du Brul (1)
Jack Grimwood (1)
Jackie Collins (1)
James Carol (1)
James Grippando (1)
James Hazel (1)
Jan Costin Wagner (1)
Jan Guillou (1)
Jana Rečková (1)
Jane Corryová (1)
Janet Evanovich (1)
Jaroslav Rudiš (1)
Jaroslava Černá (1)
Jean Hanff Korelitzová (1)
Jean-Luc Bizien (1)
Jennifer L. Armentrout (1)
Jenny Milchman (1)
Jens Lapidus (1)
Jilliane Hofmann (1)
Jindřich Kabát (1)
Jitka Saniová (1)
Joe Navarro (1)
Joelle Charbonneau (1)
John Fowles (1)
John Fowles

(* 31. března 1926 - 5. listopadu 2005)

John Robert Fowles byl britský romanopisec a esejista. Na oxfordské univerzitě vystudoval Francouzský jazyk a literaturu. Zde také poprvé začal uvažovat o dráze spisovatele. Po studiu nastoupil jako učitel na Univerzitě v Poitiers a po roce odjel na řecký ostrov Spetsai vyučovat angličtinu.

Fowlesova tvorba se řadí na pomezí modernismu a postmodernismu. Odráží se v ní vliv mimo jiné spisovatelů Jeana Paula Sartra a Alberta Camuse, ačkoli se s nimi neztotožňoval ve všem. Byl jedním z mála autorů, kterým se podařilo skloubit náročnou literaturu a přední příčky prodejnosti. Časopisem Times byl zařazen mezi 50 nejvýznamnějších britských spisovatelů po roce 1945.

Jeho knihy byly přeloženy do mnoha jazyků a některé se dočkaly filmového zpracování. Proslavil se především trojicí prvních románů Sběratel, Mág, pro který byl inspirací jeho pobyt v Řecku, a Francouzova milenka. Všechny tři romány byly zfilmovány, filmová verze Mága však nebyla širokou veřejností přijata kladně. Oproti tomu film Francouzova milenka byl nominován na Oscara.

John Hart (1)
John Lutz (1)
John Marrs (1)
Jon Steele (1)
Jorgen Brekke (1)
Jozef Karika (1)
Juan Gabriel Vásquez (1)
Juli Zeh (1)
K. L. Slater (1)
Karen Cleveland (1)
Katarzyna Bonda (1)
Katarzyna Puzyńska (1)
Kate Hamer (1)
Ken McClure (1)
Kendra Elliot (1)
Kerstin Ekmanová (1)
Kevin Brooks (1)
Kristen Orlando (1)
Kristina Hlaváčková (1)
Laura Joh Rowlandová (1)
Leo Kessler (1)
Lesley Pearse (1)
Lindsey Davisová (1)
Lisa Jewellová (1)
Liselotte a Soren Hammerovi (1)

Sourozenci Liselotte a Soren Hammerovi pocházejí z Dánska a v současnosti tvoří výraznou dvojici autorů severského krimi. I když se zpočátku věnovali jinému zaměstnání, nakonec se oba živí jako spisovatelé. Proslavila je populární detektivní série s postavou vrchního komisaře Konrada Simonsena.

V roce 2010 debutovali kriminálním románem Bestie uvnitř (česky 2012), na kterém společně pracovali asi 6 let. Komisař Konrad Simonsen a jeho kodaňský vyšetřovatelský tým se snaží přijít na kloub hromadné vraždě pěti mužů. Klasický žánr thrilleru je navíc rozšířen o morální podtext, který celou knihu přibližuje k vysoké literatuře.

O rok později bylo vydáno pokračování s názvem Za všechno se platí (2013), v němž opět zasahuje vyšetřovatelský tým komisaře Konrada Simonsena, který tentokrát musí rozřešit dvě nápadně podobné vraždy. Na úspěch předchozích dvou dílů navázala autorská dvojice třetím pokračováním s názvem Klub osamělých srdcí (2014). Populární detektivní román je opět kombinací dokonale prokreslených charakterů, detailního popisu vyšetřovatelských metod i realistického obrazu dnešní společnosti.

Liv Constantine (1)
Liz Moore (1)
Louise Bagshawe (1)
Luca Veste (1)
Lucia Braunová (1)
Marek Šindelka (1)
Marian Keyesová (1)
Mark Douglas-Home (1)
Mark Frost (1)
Mark Maria Kraft (1)
Markéta Harasimová (1)
Martin Suter (1)
Mats Strandberg (1)
Meg Cabotová (1)
Michael Kardos (1)
Michelle Francesová (1)
Michelle Richmond (1)
Mikaela Bley (1)
Mindy Mejia (1)
Mons Kallentoft (1)

Mons Kallentoft

(* 15. dubna 1968, Linköping, Švédsko)

Mons Kallentoft je švédský spisovatel a novinář. Do světa literatury vstoupil románem Pesetas (2000), za něhož obdržel prestižní cenu Katapultpriset za nejlepší švédskou prvotinu roku 2000. V současnosti jsou jeho knihy překládány do mnoha světových jazyků a prodalo se jich přes 620 výtisků.

Do podvědomí českých čtenářů se však dostal až díky kriminální sérii románů, v jejichž čele vystupuje postava policejní inspektorky Malin Forsové. V roce 2011 se na pultech knihkupectví objevil první díl s názvem Zimní oběť, který zaznamenal okamžitý úspěch. V nakladatelství Host následně vyšla pokračování – Letní smrt (2012), Podzimní vražda (2012), Jarní mrtví (2013), Páté roční období (2011) a Vodní andělé (2014). Autor však napsal ještě další dva díly – Vindsjälar (2013) a Jordstorm (2014), které prozatím nebyly přeloženy.

Na jaře roku 2013 vyšel autobiografický román na pomezí beletrie a literatury faktu s názvem Food Junkie - Posedlý jídlem. Podtitul, Příběh gastrozávisláka, odhaluje hlavní téma knihy, která čtenáře zavede do světa vyhledávaných restaurací a nejrůznějších kulinářských zážitků.

Noah Hawley (1)
Olivier Truc (1)
Ondřej S. Nečas (1)
Otomar Dvořák (1)
Patrick Lee (1)
Paul Cleave (1)
Paula Daly (1)
Pavel Jansa (1)
Penny Vincenziová (1)
Petr Heteša (1)

(* 1959, Česká republika)

Petr Heteša je český autor, jehož tvorba zasahuje do oblasti sci-fi a prostředí počítačových her. V jeho dílech se odehrávají nesmiřitelné boje plné akce, napětí a zvratů, které přitahují ke čtení nejednoho fanouška kyberpunkové literatury. Ještě před revolucí si ve spolupráci s Karlem Veverkou připisuje na své konto povídky Nečistá hra, Těšíme se na vás nebo novelu Sítě, kanály a stoky.

Dalším úspěšným počinem Petra Heteši byla v 90. letech povídka Gython ze sbírky Základna 2: Let na měsíc, do které přispěl například i Ondřej Neff. Z nového tisíciletí pochází Spousta času na smrt, který je o Cybrainovi, napůl obřím biologickém počítači. Démoni jsou věční je akční titul, v němž hlavní hrdina bojuje o život.

Do prostředí zdevastované čtvrti vás zavede Nevermore Baltimore a prosperující město New Chrome, v němž se odehrává napínavý konflikt mezi softwarem a drogami, vám představí Sex, drogy & cyb’n’roll z roku 2012. Zajatci Minecraftu je o dvou kamarádech Davidu a Lukáši, kteří jsou vtrženi do děje této světoznámé hry.

Stavy nestavy, bytosti nebytosti je soubor povídek o lidech z města i vesnice a jejich interakcích s anděly a démony. Napínaví Vetřelci z Minecraftu na motivy světoznámé počítačové hry zcela pohltí každého milovníka akce, nebezpečí, humoru a překvapivých zvratů ve věku od 10 do 15 let. Neméně zajímavou je dech beroucí fantasy Z deníku ohnivé démonky o krásné dívce Vivian, která má magické schopnosti.

Petr Schink (1)
Petr Stančík (1)
Petr Zavadil (1)
Philip Kerr (1)
Pia Juulová (1)
Pierre Lemaitre (1)
Radovan Bezecný (1)
Raymond Khoury (1)

Khoury Raymond

(* 1960, Bejrút, Libanon)

Raymond Khoury je známý scenárista a spisovatel, který se proslavil zejména bestsellerem Poslední templář (2006).

Raymond utekl z Libanonu před občanskou válkou, následně vystudoval architekturu a přestěhoval se do Londýna, kde začal pracovat jako architekt. Později začal psát filmové scénáře. Když dopsal epický scénář o hledání ztraceného pokladu templářů, dal jej přečíst svému známému, který navrhl, aby jej proměnil v román. Tento thriller s náboženskou tematikou se následně stal nejprodávanější knihou roku 2006. Po pěti letech pak vyšlo volné pokračování s názvem Spása templářů (2011).

V roce 2012 se na pulty knihkupectví dostal další thriller – Ďáblův elixír, jenž opět navazuje na osudy hrdinů z předchozích templářských románů. O dva roky později byl vydán thriller Rasputinův stín, který je rovněž psán v rychlém tempu a také plný zvratů, intrik i napětí.

Richard Sklář (1)
Robert Bryndza (1)
Robert J. Mrazek (1)
Robert Kurson (1)
Roberto Ampuero (1)
Roberto Saviano (1)
Roman Kulich (1)
Ronald Wyeth (1)
Ružena Scherhauferová (1)
S. Craig Zahler (1)
Salman Rushdie (1)
Sara Gruenová (1)
Sarah Pinborough (1)
Scott Turow (1)
Sophie Loubiere (1)
Steffen Jacobsen (1)
Stephenie Meyerová (1)
Steve Sem-Sandberg (1)
T. R. Richmond (1)
Thomas Enger (1)
Tilly Bagshawe (1)
Timothy Hallinan (1)
Tom Clancy (1)
Vilmos Kondor (1)
Vita Jamborová (1)
Werner Stanzl (1)
Wilbur Smith (1)

Wilbur Smith

(* 9. 1. 1933, Severní Rhodesie, Zambie)

Wilbur Smith, celým jménem Wilbur Addison Smith, je anglicky píšící spisovatel, autor dobrodružných románů z afrického prostředí. Některé jeho tituly se rovněž dočkaly filmového zpracování, jako je například snímek Planoucí pobřeží (1991), Lovci diamantů (2001) aj.

Světový úspěch zaznamenala zejména sága vyprávějící o starověkém Egyptě – Řeka bohů (I – IV), jejíž první díl poprvé vyšel v originále v roce 1993. Mezi další populární tituly, které byly přeložené do českého jazyka, patří například romány Píseň slonů (1991), Lovci diamantů (1995), Diamantová cesta (2002), Bludný kruh (2013) či napínavý příběh zaoceánské lodi s názvem Nenasytný jako moře (2014).

Knihy Wilbura Smithe si získaly čtenáře po celém světě. Dobrodružné romány vynikají autentickým vylíčením afrických reálií a místních obyvatel, krásami exotické krajiny, tajemnou mytologií a strhujícími zápletkami.

Winnie M Li (1)
Zdeněk Pošíval (1)
Zuzana Strachotová (1)
Aleksandra Cimplová (1)
Barbora Walterová Benešová (1)
Geoffrey Household (1)
Iceberg Slim (1)
Jodi McAlister (1)
Nora Eckhardtová (1)
Petr Nuckolls (1)
Petr Švec (1)
Sir Arthur Conan Doyle (1)
Tami Oldham Ashcraft; Susea McGearhartová (1)
Arthur Machen (1)
Dana Hlavatá (1)
Elizabeth Haynesová (1)
Gustáv Murín (1)
Hynek Klimek (1)
Iva N. Kefforts (1)
James Grady (1)
Jiří Fanta (1)
Leif GW Persson (1)
Marie Formáčková (1)
Matthew Reilly (1)
Michaela Ella Hajduková (1)
Ola Larsmo (1)
Petr Čichoň (1)
Ralph Pezzullo (1)
Richard Pachman (1)
Stefan Spjut (1)
Thomas Moore (1)
Vratislav Maňák (1)
Austin Wright (1)
Jamie Masonová (1)
Wolfgang Herrndorf (1)
S. Williams (1)
Helga Flatlandová (1)
A.J. Rich (1)
Robert Littell (1)
Charlie Human (1)
Miroslav Jílek (1)
Simon Tolkien (1)
Ruth Ware (1)
Alex Marwood (1)
Salla Simukka (1)
Connie Kostel Spittlerová (1)
A.J. Bannerová (1)
Jess Kiddová (1)
Ian McGuire (1)
Scott Bergstrom (1)
Michelle Adams (1)
Jan Míka (1)
A. J. Finn (1)
Tom Bale (1)
Liam Pieper (1)
Marc Elsberg (1)
Augustus Rose (1)
David Nemec (1)
L. S. Hawker (1)
Mirko Zilahy (1)
Joanna Connors (1)
Nicolas Tackian (1)
Kara Thomasová (1)
Adam Mitzner (1)
Počet stran
0 stran
952 stran

Série
Inspektorka Erika Fosterová (1)
Sam Berger a Molly Blomová (1)
Philip Mangan (1)
Charlie Priest (1)
Hadrový panák (2)
Detektiv Joona Linna (2)
Rok vydání
2001
2018

Nakladatel
Motto (4)
Argo (2)
Host (2)
Alpress (1)
Baronet (1)
Domino (1)
Grada (1)
Mystery Press (1)
Plus (1)
Práh (1)
KNIHA ZLIN (1)
Ocenění
E. A. Poe Award - mysteriózní román (1)
Goodreads čtenářská cena (11)
Detektivky (1015)
Sci-fi (1)
Thrillery (11)
Krimi, Detektivky (1)
anglicky (8)
česky (978)
slovensky (42)
Zobrazit položky
Počátek
Kniha - Fantasticky vynalézavý román od nejpopulárnějšího autora thrillerů na světě. - autor Dan Brown, 416 stran

Počátek - Kniha
-20%
-20% 448,-
358,- bez DPH 325,-
Koupit
Skladem > 10 ks
Můžete mít zítra.
Objednací kód: FKP242472
Macbeth
Kniha - Norský král detektivek Jo Nesbo v očekávané novince Macbeth ukazuje, jak hra o moc, nenasytnost a temná zákoutí lidského jednání a mysli dokáží ovlivňovat a ničit životy. - autor Jo Nesbo,

Macbeth - Kniha
-23%
-23% 399,-
309,- bez DPH 281,-
Koupit
Skladem > 10 ks
Můžete mít zítra.
Objednací kód: FKP255404
Ledové sestry
Kniha – Mrazivý thriller Ledové sestry, který budete milovat, nebo vášnivě nenávidět. To vše závisí na úrovni vašeho strachu – autor S. K. Tremayne, 336 stran, česky, pevná s přebalem lesklá

Ledové sestry - Kniha
-14%
-14% 299,-
258,- bez DPH 234,-
Koupit
Skladem > 10 ks
Můžete mít zítra.
Objednací kód: FKP243478
Blackout: Zítra bude pozdě
Kniha – autor Marc Elsberg, 376 stran, česky, pevná s přebalem lesklá

Blackout: Zítra bude pozdě - Kniha
-15%
-15% 399,-
339,- bez DPH 308,-
Koupit
Skladem > 10 ks
Můžete mít út 21.8.
Objednací kód: FKP236432
Žena v okně
Kniha – Podmanivý thriller Žena v okně, který dobývá celý svět - autor A. J. Finn, 344 stran, česky, pevná s přebalem lesklá

Žena v okně - Kniha
-20%
-20% 349,-
279,- bez DPH 254,-
Koupit
Akční cena
Skladem > 10 ks
Můžete mít zítra.
Objednací kód: FKP244128
Žítkovské bohyně
Kniha - Román autorky bestselleru Vyhnání Gerty Schnirch. Fascinující příběh o ženské duši, magii a zasuté části naší historie. – autor Kateřina Tučková, 456 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá

Žítkovské bohyně - Kniha
-26%
-26% 229,-
169,- bez DPH 154,-
Koupit
Skladem > 10 ks
Můžete mít zítra.
Objednací kód: FKP137397
Manželka mezi námi: Která je ta druhá?
Kniha – psychologický thriller o manželství, zradě a nebezpečných pravdách. Autor Greer Hendricks; Sarah Pekkanen, 368 stran, česky

Manželka mezi námi: Která je ta druhá? - Kniha
-17%
-17% 349,-
289,- bez DPH 263,-
Koupit
Skladem > 10 ks
Můžete mít zítra.
Objednací kód: FKP0263098
Lovec králíků
Kniha - Mistr thrilleru Lars Kepler je zpět s novým knižním trhákem o komisaři Joonovi Linnovi. - autor Lars Kepler, 527 stran, česky, brožovaná bez přebalu matná

Lovec králíků - Kniha
-32%
-32% 249,-
169,- bez DPH 154,-
Koupit
Skladem > 10 ks
Můžete mít út 21.8.
Objednací kód: FKP218437
Stíny nad zálivem
Kniha - Myslíte, že vám mráz po zádech může běhat jen při čtení krvavých thrillerů? Vodopád lží a vlna strachu ochromí idylickou komunitu na poloostrově. Kdo všechno a proč skrývá pravdu? - autor Lucy Clarkeová, 368 stran, česky, Pevná bez přebalu lesklá

Stíny nad zálivem - Kniha
-15%
-15% 369,-
314,- bez DPH 285,-
Koupit
Skladem > 10 ks
Můžete mít zítra.
Objednací kód: FKP0270765
Trhlina
Kniha – Legenda, záměrná mystifikace, nebo děsivá skutečnost? Strhující hororový příběh nechává na čtenáři, aby našel odpověď. - autor Jozef Karika, 336 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá

Trhlina - Kniha
-14%
-14% 348,-
300,- bez DPH 273,-
Koupit
Skladem > 10 ks
Můžete mít út 21.8.
Objednací kód: FKP242178
Do posledního dechu
Kniha - Čtvrtý případ detektivky Eriky Fosterové. - autor Robert Bryndza, 416 stran, česky, pevná s přebalem lesklá

Do posledního dechu - Kniha
-15%
-15% 399,-
339,- bez DPH 308,-
Koupit
Skladem > 10 ks
Můžete mít ihned.
Objednací kód: FKP261076
Sběratel motýlů: Krása nebyla ještě nikdy tak děsivá
Kniha – autor Dot Hutchison, 352 stran, česky, pevná s přebalem lesklá

Sběratel motýlů: Krása nebyla ještě nikdy tak děsivá - Kniha
-14%
-14% 299,-
258,- bez DPH 234,-
Koupit
Skladem > 10 ks
Můžete mít út 21.8.
Objednací kód: FKP239934
Skrytá těla
Kniha – autor Caroline Kepnes, 450 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá

Skrytá těla - Kniha
-72%
-72% 359,-
99,- bez DPH 90,-
Koupit
Akční cena
Skladem > 5 ks
Můžete mít út 21.8.
Objednací kód: FKP194013
Koruna démonů
Kniha - autor James Rollins, 360 stran, česky, Pevná bez přebalu lesklá

Koruna démonů - Kniha
-20%
-20% 349,-
279,- bez DPH 254,-
Koupit
Skladem > 10 ks
Můžete mít zítra.
Objednací kód: FKP0262871
Už mě vidíš?
Kniha – V napínavém thrilleru novodobý Jack Rozparovač děsí Londýn. – autor S.J. Bolton, 504 stran, česky, Pevná s přebalem lesklá

Už mě vidíš? - Kniha
-16%
-16% 349,-
293,- bez DPH 266,-
Koupit
Skladem > 10 ks
Můžete mít út 21.8.
Objednací kód: FKP0265789
Playground
Kniha - Mysteriózní thriller od jednoho z nejčtenějších severských autorů. - autor Lars Kepler, 440 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá

Playground - Kniha
-29%
-29% 239,-
169,- bez DPH 154,-
Koupit
Skladem > 10 ks
Můžete mít zítra.
Objednací kód: FKP215513
Hadrový panák: Jedno tělo šest obětí
Kniha – autor Daniel Cole, 360 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá

Hadrový panák: Jedno tělo šest obětí - Kniha
-12%
-12% 349,-
308,- bez DPH 280,-
Koupit
Skladem > 10 ks
Můžete mít zítra.
Objednací kód: FKP245021
Loutkář (Hadrový panák 2)
Kniha - Hadrový panák se stal globálním krimithrillerem roku 2017. Teď je tu jeho pokračování, neméně děsivý a napínavý Loutkář. - autor Daniel Cole,

382,- bez DPH 347,-
Koupit
Skladem > 10 ks
Můžete mít zítra.
Objednací kód: FKP0265015
Někdo cizí v domě
Kniha – Autorka thrilleru Manželé odvedle, přichází s dalším rodinným dramatem plným tajemství a nečekaných zvratů – autor Shari Lapena, 272 stran, česky, pevná s přebalem lesklá

292,- bez DPH 265,-
Koupit
Skladem > 10 ks
Můžete mít út 21.8.
Objednací kód: FKP0254886
Ďáblova svatyně
Kniha – autor Marie Hermanson, 392 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá

Ďáblova svatyně - Kniha
-85%
-85% 199,-
29,- bez DPH 26,-
Koupit
Skladem > 50 ks
Můžete mít út 21.8.
Objednací kód: FKP215017
Anatomie lži
Kniha – autor Dan Brown, 434 stran, česky, pevná s přebalem matná

Anatomie lži - Kniha
-14%
-14% 348,-
300,- bez DPH 273,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít út 21.8.
Objednací kód: FKP112560
Digitální pevnost
Kniha – autor Dan Brown, 354 stran, česky, pevná s přebalem matná

Digitální pevnost - Kniha
-13%
-13% 298,-
260,- bez DPH 237,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít út 21.8.
Objednací kód: FKP97288
Údolí mrtvých: Její dokonalý život byl jedna velká lež.
Kniha - autor Tim Weaver, 496 stran, česky, Pevná s přebalem lesklá

Údolí mrtvých: Její dokonalý život byl jedna velká lež. - Kniha
-15%
-15% 379,-
321,- bez DPH 291,-
Koupit
Skladem > 10 ks
Můžete mít út 21.8.
Objednací kód: FKP0262670
Kmotr
Kniha – autor Mario Puzo, 496 stran, česky, pevná s přebalem lesklá

346,- bez DPH 315,-
Koupit
Skladem 5 ks
Můžete mít út 21.8.
Objednací kód: FKP244210
Sharon Boltonová v Praze představí svou novou knihu Temné říční proudy Sharon Boltonová, uznávaná autorka krimirománů a tvůrkyně oblíbené série o vyšetřovatelce Lacey Flintové...
Dá se vůbec ještě něco dělat, když nemůžete věřit ani sami sobě? Temná noc, žena v autě, zaváhání...
Právník Charlie Priest je napaden ve svém vlastním bytě mužem, který hledá jisté tajné informace. Priest o...
severská detektivkaJo Nesbø přepsal Shakespeara – Macbeth je noční můrou drogových dealerů Norský spisovatel bestsellerů v kategorii severských detektivek se tentokrát vydal jinou cestou. Jo Nesbø...
Co přinese Noc? Povede čtvrté knižní dílo bestsellerové série Bernarda Miniera k dopadení sériového vraha...
Více článků

Horké novinky týdne

-27%
Zlo si nevyberá
508 Kč 373 Kč
-24%
Zatímco jsi spala
319 Kč 242 Kč
-25%
Pastýř
319 Kč 240 Kč
-15%
Než přišla bouře
299 Kč 254 Kč
-19%
Natchez v plamenech
669 Kč 541 Kč
-14%
Noc
299 Kč 258 Kč
-24%
Tvůj čas se krátí
299 Kč 228 Kč
-24%
Drtič
349 Kč 265 Kč
-15%
Clařino dědictví
329 Kč 281 Kč
-20%
Město nekonečné noci
349 Kč 279 Kč

Zadejte název zboží

Poznámka (odkaz, PartNumber apod.):

Před 1 dnem objednal Marcel, Pohořelice
 
Počátek Skladem > 10 ks
a na prodejně Praha - Háje
358,-Před 1 dnem objednal Tomáš, Praha 9
 
Kmotr Skladem 5 ks
346,-Před 1 dnem objednal Marek, Kuchařovice
Před 1 dnem objednal Marek, Kuchařovice
Před 1 dnem objednala Helena, Dolní Dvořiště
Před 1 dnem objednala Helena, Dolní Dvořiště
Před 1 dnem objednala Simona, Šumperk 1
Před 1 dnem objednala Alena, Sulzfeld
Před 1 dnem objednala Irena, Mladá Boleslav
Před 1 dnem objednala Irena, Mladá Boleslav
Před 1 dnem objednala Šárka, Praha 4 - Háje
Před 2 dny objednal zákazník, Praha 7 - Holešovice

Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Jak nakoupit
WEB2
Váš osobní asistent
Alza Premium
Rád pro vás zjistím stav objednávky či pomohu s výběrem zboží.
Napsat dotaz
Zavolejte mi
Nová konverzace
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi