Vyberte prvek na stránce, kterého se chyba týká

Vše o e-časopisech

Elektronické časopisy jsou obdobou tištěných verzí, ale jsou k dispozici ke čtení ihned po zaplacení. Můžete je číst na počítači, tabletu, ale i chytrém telefonu. Můžete si je tak přečíst kdykoliv a kdekoliv. V našem článku se dozvíte vše o e-časopisech a odpovíme na vaše nejčastější otázky. 

Elektronický časopis je digitální verze klasického papírového časopisu. Přečíst si ho můžete pohodlně na vašem počítači, tabletu nebo chytrém telefonu, a to ihned po zaplacení. V našem návodu se dozvíte vše, co potřebujete v souvislosti s elektronickou verzí časopisů vědět.

Výhody elektronických časopisů
  • Na pár kliknutí ve vašem PC, tabletu nebo smartphonu
  • kdykoliv po ruce
  • levnější než tištěné časopisy
  • moderní a ekologické.

Jak e-časopisy číst?

Na počítači můžete e-časopisy číst on-line ve webové čtečce Alza Media nebo off-line skrze aplikaci Alza Media, která je však dostupná pouze pro operační systém Windows 10.

Na smartphonech a tabletech lze číst on-line i off-line v aplikaci Alza Media. Aplikace je dostupná zdarma pro Android, iOS i Windows Mobile. Zakoupené e-časopisy časopisy můžete číst zaroveň na více zařízeních najednou.

E-časopisy nelze stáhnout v PDF formátu pro e-inkové čtečky.

PlatformaJak číst?On-lineOff-line
PC webový prohlížeč (Chrome, Explorer apod.)webová čtečka Alza MediaX
Windows 10aplikace Alza Media
Chytrý telefon (iOS, Android, Windows)aplikace Alza Media
Tablet (iOS, Android, Windows)aplikace Alza Media

Standardní objednání e-časopisu

Ke standardní objednávce elektronické verze časopisu bude stačit váš e-mail nebo účet Moje Alza. Zakoupený e-časopis vám ihned po zaplacení zařadíme do vaší digitální knihovny Moje Alza – časopisy.

Stáhněte si aplikaci zdarma

Nakupujte, stahujte a čtěte časopisy přímo v aplikaci Alza Media na tabletu nebo v chytrém telefonu.

Nejčastější otázky

Jak darovat elektronický časopis?

Podrobný návod, jak darovat jakékoliv elektronické zboží (e-knihy, e-časopisy, licence programů) naleznete na našich stránkách v článku o darování elektronického zboží.

Dostal/dostala jsem časopis jako dárek, kde ho najdu?

Dostal/dostala jsem časopis jako dárek, kde ho najdu?

O tom, že vás někdo obdaroval elektronickou verzí časopisu se dozvíte formou e-mailové zprávy. Dárek si jednoduše vyzvednete a zvolíte, pod jaký účet jej chcete připsat. Pokud jste na Alza.cz nový, může si účet jednoduše vytvořit.

e-časopis; dárek; email

Koupil jsem časopis jako dárek – jak poznám, že jej druhá strana obdržela?

Nejste si jisti, zdali druhá strana dárek obdržela? Stačí abyste se ve vašem účtu Moje Alza dostali do kategorie Darované zboží. V této kategorii jde vidět, zda si obdarovaný dárek vyzvednul (je vidět na obrázku níže). Z tohoto seznamu lze také jediným proklikem dárek (e-mail) znovu odeslat.

alza; e-časopis

Jak a kde zadat kód z kupónu?

V případě, že jste obdrželi od vydavatele nebo v rámci marketingové akce voucher zdarma, zadejte kód poukazu na stránce alza.cz/kupon. Obratem vám časopis nebo jeho předplatné vložíme do vaší knihovny. V případě jakýchkoli potíží kontaktujte naše call centrum.

Čtení na PC s Linuxem

V některých verzích aplikačního přehrávače Flash a Linuxu se časopisy ve webové čtečce mohou špatně načítat. Je to problém starších verzí Flash a proto je nutné mít nainstalovanou verzi 11.5 a novější, kterou obsahuje např. prohlížeč Google Chrome. Další možností je nainstalovat Pepper Flash – zde naleznete popis instalace pro prohlížeč Chromium.

Můžu kupovat a číst časopisy ze zahraničí?

Ano, pokud má zákazník na Alze registraci, může si časopisy kupovat a číst odkudkoliv.

Jak získám DVD a jiné přílohy?

Po zakoupení časopisu s DVD přílohami (např. Chip) je zákazníkovi zaslán e-mail, který obsahuje všechny odkazy na stažení totožného DVD obsahu, který naleznete u fyzických časopisů.

Kdy aplikace zaregistruje, že byl časopis zakoupen?

V případě, že platbu provedete online platební kartou, mobilní aplikace Alza Media zaregistruje nový časopis zpravidla do 30 vteřin.

Jak zruším odběr časopisů?

Pro zrušení odběru časopisu a zrušení odběru novinek o dalších číslech časopisu kontaktujte naše call centrum.

 

0
Vytisknout

Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Jak nakoupit
WEB17