Během svátku 28.10. jsou uzavřeny pobočky Děčín, Kladno, Brno-Lískovec a Frýdek-Místek. Všechny ostatní pobočky zůstávají otevřené pro výdej objednávek.
Mastercard Obchodník roku 2021 Ochranné pomůcky

Middle-Earth: Shadow of War – Blade of Galadriel (RECENZE) – elfská dýka dobře řeže

Zobrazit katalog

Recenze

Aktualizováno

První příběhové DLC úspěšného akčního RPG Middle-Earth: Shadow of War přichází na PC, PS4 a Xbox One. Hlavní hrdina Talion zde ustupuje do pozadí a v záři reflektorů se objevuje elfka Eltariel. Stojí za to věnovat placenému přídavku Blade of Galadriel od vývojářů z Monolith Productions pozornost, nebo se bez něj bez problémů obejdete? Dozvíte se v naší recenzi.


• Žánr: Akční RPG • Multiplayer: Ne • Vývojář: Monolith Productions • Vydavatel: Warner Bros. Interactive Entertainment • Platformy a Datum vydání: PS4Xbox OnePC (6. února 2018) • Homepage: www.shadowofwar.com • Čeština: Ne


Obsah recenze Middle-Earth: Shadow of War – Blade of Galadriel

 1. Jak se povedl příběh Blade of Galadriel?
 2. Co přináší Blade of Galadriel nového?
 3. Audiovizuální stránka Blade of Galadriel
 4. Zábavný výlet do Středozemě, nebo ne?
 5. Recenze Middle-Earth: Shadow of War – Blade of Galadriel: závěrečné hodnocení
 6. HW nároky pro Middle-Earth: Shadow of War – Blade of Galadriel PC

Jak se povedl příběh Blade of Galadriel?

• Recenze: 11. 2. 2017 • Autor: Štěpán Lenk

Příběh je propojený s původní hrou a vlastně přímo navazuje na Talionovu dějovou linii. Nerad bych vám omylem něco prozradil, proto story Blade of Galadriel představím jen ve velmi lehkých obrysech. Vžijete se do role Eltariel – nájemné vražedkyně ve službách elfské královny Galadriel, jež vás pověří eliminací několika Nazgûlů – věrných služebníků Temného pána Saurona. Eltariel se tedy chopí svých smrtících dýk a vyráží do akce.

Middle-Earth: Shadow of War – Blade of Galadriel; Wallpaper: Eltariel, Celebrimbor

Talion v tomto DLC ustupuje do pozadí a přenechává roli hlavního hrdiny elfce Eltariel.

Co si budeme povídat, už příběh v původním Shadow of War nebyl nikterak oslnivý, Blade of Galadriel pak v tomto trendu bohužel pokračuje. S Tolkienovou předlohou nadále pracuje velmi volně, přičemž ale postrádá eleganci a promyšlenost tohoto díla. Pokud ale nejste skalní fanoušek Pána prstenů a každá nesrovnalost v časové ose vám nezpůsobuje srdeční zástavu, Blade of Galadriel vás po dějové stránce pravděpodobně nijak zásadně neurazí. 

Celé DLC pak slušně odsýpá, i když na můj vkus možná až příliš rychle. Není problém dostat se na konec příběhové linie za pouhé 3 hodiny, což je jednoznačně největší slabinou tohoto dodatku. Můžete se sice pustit do plnění několika výzev a hledat legendární sety brnění, celkovou herní dobu ale těmito aktivitami nijak zázračně nenafouknete. Pravděpodobně by byla pošetilost očekávat od příběhového DLC plnohodnotnou herni dobu, jakou má například aktuální Kingdom Come: Deliverance, ale i přesto bych si přál strávit ve Středozemi více času.

Middle-Earth: Shadow of War – Blade of Galadriel; Gameplay: bodyguard Middle-Earth: Shadow of War – Blade of Galadriel; Gameplay: dýka

Obrázek 1: Ve schopnosti ohánět se dvěma dýkami Eltariel nezná sobě rovného. Obrázek 2: Brutální zakončovací útoky jsou stále stejně efektní.

Co přináší Blade of Galadriel nového?

Pokud se sami sebe ptáte, jaké novinky skrývá Eltariel pod svým pláštěm, možná vás zklamu. Blade of Galadriel sice nabízí možnost hrát za zcela novou postavu s jinými schopnostmi, zároveň hru ale částečně okleští. Prohánět se v kůži Eltariel pláněmi Mordoru a masakrovat skřety po stovkách dvěma dýkami je bezesporu zábavné, na rozdíl od Taliona ovšem Eltariel neovládá schopnost podrobit si jednotlivé skřetí kapitány. Manipulace se skřety je přeci základním herním mechanismem této série, dává tedy tato změna smysl? No, moc ne.

I přes nemožnost ovládat své nepřátele Eltariel během svého putování získá poměrně dost nových skřetích spojenců, kteří jí pomáhají, seč jim síly stačí. Ptáte se, jak toho ta vychytralá elfka docílila? Nijak. Prostě se k ní přidali, asi na základě jejího hezkého úsměvu a charismatu (kterého upřímně moc nepobrala). Působí to přinejmenším podivně, jako by scénáristé zahnali sami sebe do kouta novou postavou s jinými schopnostmi a nevěděli, jak jinak udržet podstatu hry.

Middle-Earth: Shadow of War – Blade of Galadriel; Gameplay: exekuce Middle-Earth: Shadow of War – Blade of Galadriel; Gameplay: skilly Middle-Earth: Shadow of War – Blade of Galadriel; Gameplay: uzdravení

Obrázek 1: Útoky ze zálohy jsou děsivě rychlé a smrtící. Obrázek 2: Eltariel dostala do vínku 10 nových schopností založených na ovládání Světla. Obrázek 3: Blahodárné účinky Světla vás v mžiku úplně uzdraví.

Eltariel disponuje vlastním dovednostním stromem čítajícím 10 nových schopností, které jsou založeny na používání Světla (Light). Z konečků svých prstů tak můžete vyzařovat intenzivní paprsek schopný na chvíli oslepit nepřátele, dále pak můžete klást pasti, vrhat světelné dýky, případně sebe sama blahodárnou září uzdravit. Unikátních dovedností má tedy Eltariel v zásobě slušný počet a hratelnost Blade of Galadriel příjemně osvěžují. 

Blade of Galadriel je sice zcela separátní rozšíření (s vlastními savy), přesto za Eltariel lze projít i kompletní kampaň Shadow of War díky volitelným skinům. Jedná se ale opravdu o kosmetickou záležitost, schopnosti a odemčené dovednosti budou stále ty Talionovy. Je hezké mít tu možnost, zároveň to ale v některých questech vede k humorným situacím, kdy se na obrazovce sejdou 2 Eltariel najednou.

Middle-Earth: Shadow of War – Blade of Galadriel; Gameplay: obléhání Middle-Earth: Shadow of War – Blade of Galadriel; Gameplay: Mordor

Obrázek 1: Ani v DLC Blade of Galadriel nás nemine oblíbené dobývání pevností. I když je zde tento prvek v daleko menší míře. Obrázek 2: Mordor je nehostinné místo plné skřetů a dalších nepřátelských bytostí.

Audiovizuální stránka Blade of Galadriel

Grafická a zvuková stránka hry v DLC Blade of Galadriel neprošla žádnou viditelnou změnou. Stále se jedná o velmi slušný nadprůměr, ze kterého sice nebudete skákat štěstím do stropu, moc příležitostí ke stěžování ale mít také nebudete. Zvuky a hudba jsou povedené, samotná Eltariel je namluvena velmi dobře, opravdu ale září především noví skřetí kapitáni. Ti již poměrně klasicky svým charismatem a často bizarní povahou zastiňují Taliona a Eltariel a mnohdy si je oblíbíte více než zmíněné hlavní postavy.

Zábavný výlet do Středozemě, nebo ne?

Když to vezmu kolem a kolem, Blade of Galadriel je lehce nadprůměrné rozšíření, které přináší největší změnu v podobě nové hlavní hrdinky, zároveň se v její kůži ale budete muset rozloučit s Talionovými schopnostmi ovládat skřetí kapitány. Fandové Middle-Earth: Shadow of War příležitost prohlédnout si Mordor z trochu jiné perspektivy určitě uvítají, mějte ale na paměti, že to bude výlet poměrně krátký. Tato recenze byla napsána pro PS4 verzi.

Middle-Earth: Shadow of War – Blade of Galadriel; Gameplay: skřetí dvojčata

Duo skřetích pyromanů představuje jedny z nejzábavnějších nových postav tohoto DLC.

Recenze Middle-Earth: Shadow of War – Blade of Galadriel: závěrečné hodnocení

Hodnocení 55% Alza Magazín
Hlavní parametry: Hratelnost
65%
Audiovizuální zpracování
75%
Znovuhratelnost
50%
Middle-Earth: Shadow of War – Blade of Galadriel; recenze

Klady

 • Eltariel a její schopnosti
 • Noví skřetí kapitáni

Zápory

 • Ovládání skřetů je pryč
 • Nepřináší nic moc nového
 • Krátká herní doba
Štěpán Lenk

Štěpán Lenk

Psaní o videohrách, ať už ve formě samostatných článků nebo recenzí, se věnuji přibližně od roku 2017, kdy jsem svými texty začal přispívat na server Zing.cz, abych posléze napevno zakotvil v redakci Alza Magazínu. Mými oblíbenými žánry jsou RPG a akční adventury z pohledu třetí osoby, nepohrdnu ale i nějakým tím zápasem o přežití v battle royale titulech. Obecně ale u her razím heslo, že skvělá hratelnost je nadřazená nabušené grafice.

HW nároky pro Middle-Earth: Shadow of War – Blade of Galadriel PC


Minimální HW požadavky Doporučené HW požadavky
Operační systém Windows 7 SP1 Windows 10 64-bit
Procesor Intel Core i5-2300 / AMD FX-4350 Intel Core i7-3770 / AMD FX-8350
Grafická karta NVIDIA GeForce GTX 660 / AMD HD 7870 NVIDIA GeForce GTX 970 / AMD RX 480
DirectX DirectX 11.0 DirectX 11.0
Operační paměť 6 GB RAM 12 GB RAM
HDD 70 GB 70 GB
i Mohlo by vás zajímat
Alza Magazín

Jsme Alza Magazín

Všechny naše články, kde se dočtete nejen o informacích ze světa her, herního hardwaru a mobilních technologií, naleznete na stránkách Alza Magazínu. Naše herní recenze a zpravodajství můžete sledovat také na kanále Alza Gaming (facebook, instagram), kde se kromě denního přídělu novinek, dojmů, recenzí a memů můžete těšit také na pravidelné soutěže.

Middle-Earth: Shadow of War – Blade of Galadriel vychází 6. 2. 2018 na PCPS4 a Xbox One.


Middle-earth: Shadow of War Expansion Pass (PC) DIGITAL
Herní doplněk / DLC - elektronická licence, klíč pro Steam, žánr: Akční, pro uplatnění je vyžadována základní hra

999,- bez DPH 826,-
Koupit
Ihned ke stažení
Objednací kód: MVE002238
Middle-earth: Shadow of War Expansion Pass - PS4 CZ Digital
Herní doplněk / DLC - PS4/PS4 Pro, elektronická licence, klíč pro CZ PS Store, žánr: Akční a RPG, pro uplatnění je vyžadována základní hra - je vyžadována plná verze hry.

1 099,- bez DPH 908,-
Koupit
Ihned ke stažení
Objednací kód: MSXESDCZ076
Middle-earth: Shadow of War (PC) DIGITAL
Hra na PC - elektronická licence, klíč pro Steam, žánr: akční a adventura

1 399,- bez DPH 1 156,-
Koupit
Ihned ke stažení
Objednací kód: MVE002029
Middle-earth: Shadow of War - Xbox One
Hra na konzoli - Xbox One S / Xbox One X, Xbox Series X, krabicová verze, žánr: akční, RPG a strategie Hra navazuje na originální příběh o Talionovi a Celebrimborovi, kteří se musí probít nepřátelskou linií, aby vytvořili armádu, s jejíž pomocí se postaví Temnému Lordovi, Sauronovi.

249,- bez DPH 206,-
Koupit
Akční cena
Můžete mít ihned na prodejně Ostrava
Skladem > 10 ks
Objednací kód: MXO0175
Middle-earth: Shadow of War - PS4
Hra na konzoli - PS4 / PS4 Pro, PS5 (s mechanikou), krabicová verze, žánr: akční, RPG a strategie, pro online hraní vyžaduje předplatné PlayStation Plus navazuje na originální příběh o Talionovi a Celebrimborovi, kteří se musí probít nepřátelskou linií, aby vytvořili armádu, s jejíž pomocí se postaví Temnému Lordovi, Sauronovi.

299,- bez DPH 247,-
Koupit
Akční cena
Můžete mít ihned na 3 prodejnách
Skladem > 10 ks
Objednací kód: MSX0802
0
Vytisknout
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Pro organizace Jak nakoupit
P-DC1-WEB24
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi