Ujíždíme na zimních sportech Garmin fēnix® 7
Zobrazit katalog

Monster Hunter Rise; wallpaper: cover

Monster Hunter Rise (INFO) – vydání PC verze, DLC Sunbreak

(Update): Článek aktualizován o informace a hodnocení PC verze.

Série Monster Hunter od studia Capcom možná v našich luzích a hájích nepatří mezi ty úplně nejhranější, v posledních letech ale její oblíbenost u tuzemských hráčů utěšeně roste. Tento růst ještě podpořil aktuálně poslední vydaný díl Monster Hunter Rise, který opět potvrdil kvality celé série, takže pokud náhodou přemýšlíte o kariéře profesionálního lovce monster, pokračujte ve čtení, v našem speciálu se o Monster Hunter Rise dozvíte vše potřebné. 


Autor: Štěpán LenkSpeciál


Zdroj obrázku: Capcom

Monster Hunter Rise ve zkratce

    Monster Hunter Rise

  • Žánr: Akční RPG
  • Vývojář: Capcom
  • Vydavatel: Capcom
  • Čeština, česká lokalizace: Ne

  • Datum vydání a platformy: 26. 3. 2021 na Switch | 12. 1. 2022 na PC

Monster Hunter Rise (INFO) – OBSAH

Monster Hunter Rise: Hodnocení a metacritic


Akční RPG Monster Hunter Rise si u hráčů a kritiků vede velmi dobře, což platí i pro čerstvě vydanou PC verzi, která přinesla citelný vizuální upgrade, rychlejší nahrávací časy a vylepšený výkon. Recenze Monster Hunter Rise obecně vyzdvihují především povedenou hratelnost, velkou míru novinek a relevantních vylepšení v rámci celé série.

i Jak hodnotíme Monster Hunter Rise?

„Nejnovější díl zaběhnuté série představuje smysluplné inovace osvědčeného konceptu, zároveň ale zůstává věrný svému původu. Ochrana malebné vesničky Kamura před nájezdy nebezpečných monster přináší již tradičně chytlavou hratelnost, k tomu ale přidává i nová prostředí, druhy zvířat a povedené audiovizuální zpracování. Monster Hunter Rise je tak dalším silným zářezem do již bohatě zdobeného loveckého rohu.“

Podívejte se na celou recenzi (Switch) včetně hodnocení.

A jak hodnotí svět?

Tato hodnocení jsou platná k 12. 1. 2022.

Monster Hunter Rise: Datum vydání, platformy


Akční RPG Monster Hunter Rise vyšlo 26. března 2021 na Switch a 12. ledna 2022 ve verzi pro PC (Steam). Ta obsahuje všechny updaty, které na hru doposud vyšly, ale i značné množství vizuálních a výkonnostních upgradů.

Monster Hunter Rise; screenshot: monstrum

zdroj: Capcom

Jeden z mnoha druhů bestií, které vám v Monster Hunter Rise zkříží cestu.

Monster Hunter Rise: Sunbreak DLC


Monster Hunter Rise se za dobu od svého vydání dočkal hned několika free updatů, které vesměs do hry přidávaly nová monstra, herní eventy, případně opravy chyb nebo drobnější změny herních mechanismů, jako bylo třeba navýšení maximálního ranku vašeho lovce.

Studio Capcom ovšem chystá i skutečně masivní expanzi Sunbreak, která by do hry měla přinést zcela nové lokace, hub, příběh a samozřejmě monstra, v čele se záhadným drakem Malzenem. V rámci nových prostředí tak navštívíme například přístav Elgado, odkud budete vyrážet na své výpravy za monstry. Tvůrci se zřejmě chystají vydat podobnou cestou jako v případě předchozího dílu Monster Hunter World a jeho vynikající placené expanze Iceborne. Ta svým rozsahem v podstatě působila jako samostatný titul a základní hru obohatila o mnoho nových prvků a mechanismů. 

Monster Hunter Rise: Sunbreak - The Game Awards Teaser

zdroj: Capcom

Nová monstra, prostředí a herní mechanismy – to všechno slibuje ambiciózní DLC Sunbreak.

Co všechno ovšem bude expanze Sunbreak obsahovat a za kolik se bude prodávat, se dozvíme až v létě 2022, kdy by mělo očekávané DLC vyjít. Přesné datum vydání zatím oznámeno nebylo, ke hraní ovšem budete potřebovat i základní hru. 

Více podrobností o novinkách a updatech najdete na oficiálních stránkách hry.

Monster Hunter Rise: Deluxe a sběratelská edice


Switch verze Monster Hunter Rise je dostupná ve třech edicích – Standardní, Deluxe a sběratelské. Standardní edice svým majitelům zajistí plnou verzi bez dodatečných bonusů, pokud ovšem zvolíte možnost Deluxe, získáte přístup k několika kosmetickým předmětům navíc (účes, gesta, face paint, brnění pro vaše pomocníky a další). Sběratelská edice obsahuje kopii hry, amiibo figurku Magnamalo, sadu nálepek, ozdobnou placku Kamura Mark a Deluxe Kit digitálních předmětů do hry.

Monster Hunter Rise: Čeština, česká lokalizace


Monster Hunter Rise stejně jako předchozí díly této série neobsahuje českou lokalizaci v jakékoli podobě. Oficiální zdroje jako podporované jazyky uvádějí angličtinu, japonštinu, francouzštinu, němčinu, španělštinu, italštinu, ruštinu a portugalštinu, tuzemští lovci se tak musí spolehnout na vlastní znalosti cizích jazyků.

Monster Hunter Rise: Příběh


V příběhové linii Monster Hunter Rise se jako lovec vydáte do poklidné vesničky jménem Kamura, která byla před 50 lety téměř srovnána se zemí během ničivého útoku obřích monster. Vaším úkolem pak bude, aby se podobná událost (zvaná Rampage) již nikdy neopakovala a místní vesničané již nemuseli žít ve strachu.

Monster Hunter Rise; screenshot: Kamuro

zdroj: Capcom

Monster Hunter Rise vás zavede do malebné vesničky Kamura ohrožované agresivními a nevypočitatelnými monstry.

Právě malebná víska Kamura se ve hře stane vaším druhým domovem a základnou, kde budete moci přijímat nové questy, craftovat zbraně a výbavu, trénovat, případně potkávat další hráče. Velkou roli bude v Monster Hunter Rise hraje i poměrně razantní změna prostředí a vizuálního stylu, jež se v mnoha ohledech inspiruje východní kulturou, díky čemuž i na dlouholeté fanoušky čeká v nejčerstvější kapitole série nový zážitek.

Monster Hunter Rise: Gameplay


Hratelnost série Monster Hunter je z drtivé části založená na lovení obřích monster všemožných tvarů, barev a zubů. Každé monstrum ve hře má své silné a slabé stránky, unikátní útoky a způsob obrany, hráč se tak před bojem vždy musí dostatečně připravit a adekvátně uzpůsobit svou výbavu zvířeti, které se chystá skolit. 

Na lovecké výpravy se vydáváte ze své základny ve vesnici Kamura, přičemž o nebezpečných zvířatech pohybujících se v rozsáhlých otevřených lokacích bude třeba nejdříve nasbírat dostatek stop a poznatků. Odměnou za ulovenou kořist vám posléze bude herní měna a především materiály, ze kterých si můžete craftovat lepší zbraně, zbroj a výbavu (lektvary, pasti, střelivo pro palné zbraně atd.), případně je upgradovat na jejich silnější verze. Tento hon za stále lepší výbavou potřebnou ke zdolání stále mocnějších bestií je pak ve své podstatě základním hnacím motorem hratelnosti.

Monster Hunter Rise ovšem přináší i solidní porci novinek. Mezi ty největší patří přitahovací lano Wirebug (pro rychlejší zdolávání přírodních překážek nebo svižné úniky do bezpečí), zvířecí dopravní prostředek a parťák v jednom palamute, nebo mechanismus zvaný „wyvern riding”, který vám umožní si na chvíli nějaké monstrum osedlat a ovládat jej. Samozřejmostí ovšem jsou i neznámá prostředí, nové typy monster a plejáda barvitých postav.

Monster Hunter Rise; screenshot: Palamut

zdroj: Nintendo

Psí parťák Palamute bude jednou ze zásadnějších novinek v sérii Monster Hunter.

Monster Hunter Rise: Multiplayer


Monster Hunter Rise obsahuje kooperativní multiplayer. Na hon obřích monster se v partě s dalšími lovci můžete vydat buď v lokálním, nebo online režimu až pro čtyři hráče. Nemyslete si ale, že povoláním pomocníků se ze hry stane triviální záležitost a všechna monstra ze sebe automaticky udělají předložku a poslušně si lehnou ke krbu – přímo úměrně počtu hráčů se podle zvyklostí série Monster Hunter zvyšuje i obtížnost. Ke hraní po síti bude ovšem potřeba mít aktivovanou placenou službu Nintendo Switch Online.

Monster Hunter Rise: Videa, trailery, screenshoty


Trailery a další videa můžete nalézt na YouTube kanále série Monster Hunter a obrazové materiály na oficiálních stránkách hry Monster Hunter Rise.

Oficiální screenshoty a obrázky, galerie

Monster Hunter Rise; screenshot: Kamuro
Monster Hunter Rise; screenshot: monstrum Monster Hunter Rise; screenshot: Palamut

zdroj: Capcom

(17. 2. 2021): Monster Hunter Rise - Rampage Trailer

Monster Hunter Rise - Rampage Trailer

zdroj: Capcom

(7. 1. 2021): Monster Hunter Rise - Wyvern Riding Trailer

Monster Hunter Rise - Wyvern Riding Trailer

zdroj: Capcom

(7. 1. 2021): Monster Hunter Rise: Hunting 101 – Wirebug

Monster Hunter Rise: Hunting 101 – Wirebug

zdroj: Capcom

(21. 12. 2020): Monster Hunter Rise - Great Sword

Monster Hunter Rise - Great Sword

zdroj: Capcom

(21. 12. 2020): Monster Hunter Rise - Switch Axe

Monster Hunter Rise - Switch Axe

zdroj: Capcom

(18. 12. 2020): Monster Hunter Rise - Gunlance

Monster Hunter Rise - Gunlance

zdroj: Capcom

(18. 12. 2020): Monster Hunter Rise - Insect Glaive

Monster Hunter Rise - Insect Glaive

zdroj: Capcom

(17. 12. 2020): Monster Hunter Rise - Hammer

Monster Hunter Rise - Hammer

zdroj: Capcom

(17. 12. 2020): Monster Hunter Rise - Sword & Shield

Monster Hunter Rise - Sword & Shield

zdroj: Capcom

(16. 12. 2020): Monster Hunter Rise - Heavy Bowgun

Monster Hunter Rise - Heavy Bowgun

zdroj: Capcom

(16. 12. 2020): Monster Hunter Rise - Light Bowgun

Monster Hunter Rise - Light Bowgun

zdroj: Capcom

(15. 12. 2020): Monster Hunter Rise - Long Sword

Monster Hunter Rise - Long Sword

zdroj: Capcom

(15. 12. 2020): Monster Hunter Rise - Lance

Monster Hunter Rise - Lance

zdroj: Capcom

(14. 12. 2020): Monster Hunter Rise - Bow

Monster Hunter Rise - Bow

zdroj: Capcom

(14. 12. 2020): Monster Hunter Rise - Dual Blades

Monster Hunter Rise - Dual Blades

zdroj: Capcom

(25. 9. 2020): Monster Hunter Rise - TGS 2020 Online Trailer

Monster Hunter Rise - TGS 2020 Online Trailer

zdroj: Capcom

(17. 9. 2020): Monster Hunter Direct - 9.17.2020

Monster Hunter Direct - 9.17.2020

zdroj: Nintendo

Monster Hunter Rise: Hardwarové nároky na PC


Systémové požadavky pro PC Verzi Monster Hunter Rise naštěstí nejsou příliš vysoké. Jestli ale váš počítač řádění divokých monster utáhne, si můžete vyzkoušet na vlastní kůži již dnes díky hratelnému demu na Steamu.


Minimální HW požadavky Doporučené HW požadavky
Operační systém Windows 10 64-bit Windows 10 64-bit
Procesor Intel Core i3-4130 / Core i5-3470 | AMD FX-6100 Intel Core i5-4460 | AMD FX-8300
Grafická karta NVIDIA GeForce GT 1030 | AMD Radeon RX 550 NVIDIA GeForce GTX 1060 | AMD Radeon RX 570, 4 GB
DirectX DirectX 12.0 DirectX 12.0
Operační paměť 8 GB 8 GB
Pevný disk 23 GB 23 GB

• Zdroj: Steam (29. 11. 2021)

S jakým herním PC na Monster Hunter Rise?

Chcete si ulehčit výběr? Níže pro vás máme tipy na vhodné herní počítače podle náročnosti.

Alza Gamebox Ryzen Starter

Základní sestava:

Alza Gamebox Ryzen Starter

Alza GameBox Core RTX2060

Optimální sestava:

Alza GameBox Core RTX2060

Alza Gamebox Ryzen RTX3070

Sestava pro náročné:

Alza Gamebox Ryzen RTX3070

i

• Zdroje: monsterhunter.com, Nintendo Life


Monster Hunter Rise - Nintendo Switch
Hra na konzoli - Nintendo Switch, krabicová verze, žánr: akční a RPG - V příběhu Monster Hunter Rise, zasazeného do nindži inspirované oblasti Kamura Village, objevujte místní bohatou faunu i flóru, bojujte s hrozivými příšerami a staňte se tak nejlepším lovcem.

1 499,-
Koupit
Můžete mít ihned na 4 prodejnách
Skladem > 5 ks
Objednací kód: NSW766
Nintendo Switch - Neon Red&Blue Joy-Con
Herní konzole - hybridní (do ruky / k TV), 6,2" displej, HDD 32 GB, Slot pro paměťové karty, kapacita baterie 4310 mAh, barva neon red&blue

7 799,-
Koupit
Můžete mít ihned na 36 prodejnách
Skladem > 5 ks
Objednací kód: NXHW002v2
Nintendo Switch - Grey Joy-Con
Herní konzole - hybridní (do ruky / k TV), 6,2" displej, HDD 32 GB, Slot pro paměťové karty, kapacita baterie 4310 mAh, barva šedá

7 799,-
Koupit
Můžete mít ihned na 26 prodejnách
Skladem > 5 ks
Objednací kód: NXHW001v2
Nintendo Switch Lite - Grey
Herní konzole - do ruky, 5.5" displej, HDD 32 GB, Slot pro paměťové karty, kapacita baterie 3570 mAh, barva šedá

5 790,-
Koupit
Můžete mít ihned na 37 prodejnách
Skladem > 5 ks
Objednací kód: NXHWL001
Nintendo Switch Lite - Dialga and Palkia Edition
Herní konzole - do ruky, 5.5" displej, HDD 32 GB, Slot pro paměťové karty, kapacita baterie 3570 mAh, série Pokémon, barva limitovaná

-4% 5 990,-
5 749,-
Koupit
Můžete mít dnes od 13:45
Skladem > 5 ks
Objednací kód: NXHWL009
Nintendo Switch (OLED model) White
Herní konzole - hybridní (do ruky / k TV), nový procesor Tegra od NVIDIA, kvalitnější 7" OLED displej, baterie 4310 mAh, rozšiřitelná interní paměť 64 GB, slot pro paměťové karty, integrovaný stojánek, dokovací stanice s LAN portem, konektor HDMI, multifunkční ovladače Joy-Con, pokročilá vibrační odezva, IR kamera, pohodlné trackpady, lokální multiplayer, online herní režimy, snadné spárování až 8 konzolí, barva bílá

Předp. cena
9 490,-
Předobjednat
Očekáváme únor 2022
Objednací kód: NXHWO001
Nintendo Switch (OLED model) Neon blue/Neon red
Herní konzole - hybridní (do ruky / k TV), nový procesor Tegra od NVIDIA, kvalitnější 7" OLED displej, baterie 4310 mAh, rozšiřitelná interní paměť 64 GB, slot pro paměťové karty, integrovaný stojánek, dokovací stanice s LAN portem, konektor HDMI, multifunkční ovladače Joy-Con, pokročilá vibrační odezva, IR kamera, pohodlné trackpady, lokální multiplayer, online herní režimy, snadné spárování až 8 konzolí, barva Neon blue/Neon red

Předp. cena
9 490,-
Předobjednat
Očekáváme únor 2022
Objednací kód: NXHWO002
Alza GameBox Core RTX3060 Ti+
Herní PC Intel Core i5 10400F Comet Lake 4.3 GHz, NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti 8GB, RAM 16GB DDR4, SSD 1000 GB + HDD 4 TB 5400 ot/min, Bez mechaniky, Wi-Fi, HDMI a DisplayPort, 4× USB 3.2, 2× USB 2.0, typ skříně: Midi Tower, Windows 10 Home

+ ZDARMA Internet Security Bitdefender

38 990,-
Koupit
Můžete mít ihned na 24 prodejnách
Skladem > 5 ks
Objednací kód: sklRB5b2m4
Alza GameBox Ryzen RTX3060+
Herní PC AMD Ryzen 5 5600X 4.6 GHz, NVIDIA GeForce RTX 3060 12GB, RAM 16GB DDR4, SSD 1000 GB + HDD 4 TB 5400 ot/min, Bez mechaniky, Wi-Fi, HDMI a DisplayPort, 2× USB 3.2, 2× USB 2.0, typ skříně: Midi Tower, Windows 11 Home

+ ZDARMA Internet Security Bitdefender

39 990,-
Koupit
Můžete mít ihned na 10 prodejnách
Skladem > 5 ks
Objednací kód: sklRB4a7s9b
Alza BattleBox Ryzen RTX3070 Aorus
Herní PC AMD Ryzen 7 5800X 4.7 GHz, NVIDIA GeForce RTX 3070 8GB, RAM 32GB DDR4, SSD 1000 GB + HDD 2 TB, Bez mechaniky, Wi-Fi, HDMI a DisplayPort, 4× USB 3.2, 4× USB 2.0, typ skříně: Midi Tower, Windows 10 Pro

+ ZDARMA Internet Security Bitdefender

55 990,-
Koupit
NEO pronájem
Můžete mít ihned na prodejně Praha - Anděl
Skladem > 5 ks
Objednací kód: sklSCL3070p
0
Vytisknout
P-DC1-WEB07
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací