Během svátků 5.7. a 6.7. mají všechny naše pobočky otevřeno.

Získejte doručení ZDARMA na rok pouze za 25 Kč měsíčně! Více informací

Naše ceny? Posečeny! Bazarové zboží

MSI GF75 Thin (RECENZE): pro náročné hráče na cestách

Zobrazit katalog

Recenze

Aktualizováno • Autor: Václav Švec

MSI má dlouhou tradici ve výrobě herních notebooků a rozhodně ji hodlá udržovat i nadále. Trh neustále zásobuje novými zařízeními (nejen) pro hráče na cestách. V dnešní recenzi se tak podíváme na novinku v podobě MSI GF75 Thin spoléhající na nový grafický čip NVIDIA RTX 3060.

  MSI GF75 Thin (RECENZE) – OBSAH

  1. Představení MSI GF75 Thin
  2. MSI GF75 Thin: konstrukce a design
  3. MSI GF75 Thin: klávesnice a touchpad
  4. MSI GF75 Thin: konektorová výbava a bezdrátová konektivita
  5. MSI GF75 Thin: displej a zvukový projev
  6. MSI GF75 Thin: použité komponenty
  7. MSI GF75 Thin: výkon procesoru
  8. MSI GF75 Thin: výkon grafické karty
  9. MSI GF75 Thin: výkon úložiště
  10. MSI GF75 Thin: herní výkon
  11. MSI GF75 Thin: provozní teploty a hluk
  12. MSI GF75 Thin: výdrž baterie
  13. MSI GF75 Thin: software
  14. MSI GF75 Thin: závěrečné hodnocení

  Představení herního notebooku MSI GF75 Thin

  MSI GF75 Thin nabídne vše, co by měl správný 17" herní notebook mít. Oproti většině konkurentů, nejen z řad jiných výrobců, však disponuje nadstandardně tenkým a lehkým šasi. Dále se připravte na výkonný procesor Intel Core i7, grafický čip NVIDIA GeForce RTX 3060 či displej se 144Hz obnovovací frekvencí.

  Model MSI GF75 Thin
  Číslo produktu 10UE-065CZ
  Typ CPU Intel Core i7 10750H (2,6–5 GHz)
  Funkce a vlastnosti CPU 6 jader / 12 vláken, 12MB cache, 45 W
  Operační paměť 16 GB LPDDR4
  Grafický adaptér NVIDIA GeForce RTX 3060 (6 GB)
  SSD M.2 NVMe SSD 1 TB, Micron 2210
  HDD volný 2,5" slot
  Displej 17,3", IPS, 1 920 × 1 080 px, matný, 144 Hz
  Baterie 51 Wh, 3článková
  Klávesnice podsvícená, s numerickým blokem
  Hmotnost 2,3 kg
  Rozměry 397 × 260 × 23 mm
  Nabíjecí adaptér 180 W
  Cena 41 990 Kč*

  *Cena platná k 20. 4. 2021

  Konstrukce MSI GF75 Thin s kovovými prvky

  Jak už samotný název notebooku napovídá, MSI GF75 Thin je, na poměry 17" herních notebooků, poměrně tenké zařízení. Tloušťkou 23 mm ostatně překonává i již tak poměrně tenkého stájového kolegu MSI GL75 Leopard, kterého jsme recenzovali před časem. Ovšem dostatečně dimenzované chlazení výkonných komponent potřebuje jistý prostor, a tak se MSI rozhodlo pro šalamounské řešení. Klávesnice s touchpadem musela ustoupit právě chlazení a posunout se víc dopředu. Toto řešení s sebou nese nejen atypický design, ale i jisté praktické výhody a nevýhody. Díky tomu, že klávesnice již není přímo nad procesorem, grafikou se do ní nepřenáší tolik tepla, které bývá pro řadu uživatelů zejména při hraní nepříjemné.

  MSI GF75 Thin; recenze MSI GF75 Thin; recenze
  MSI GF75 Thin nabídne na poměry herních notebooků decentní design.

  Složitější je to pak s ergonomií. V důsledku posunutí klávesnice blíž uživateli se citelně zmenšila oblast palmrestu. Někomu toto řešení může vadit, protože ruce nemají takovou oporu a opřete si skutečně jen zápěstí. Věřím ale, že některým uživatelům tato změna bude vyhovovat naopak více, protože nebudou muset tolik natahovat ruce nad notebook, a celkově mi toto řešení pocitově trochu připomíná vyšší klávesnici s opěrkou zápěstí.

  Co mi však vadilo poměrně hodně, je ostrá přední hrana, jejíž nevýhoda u zkráceného palmrestu ještě vynikla. Posunutá klávesnice vás bude také nutit mít při práci či hraní displej notebooku dál od sebe. Za jasný zápor pak musím označit ztíženou práci s notebookem na klíně. Sice nelze předpokládat, že byste se 17" herním strojem takto pracovali často, přesto je dobré mít na paměti, že zde to nebude zrovna pohodlné.

  MSI GF75 Thin; recenze MSI GF75 Thin; recenze
  Erb s drakem nesmí chybět.

  Vzhled notebooku navazuje na současný designový jazyk herních strojů od MSI a ve stručnosti by se dal shrnout slovy – decentní herní stroj.

  Víko má hliníkový kryt s tmavou povrchovou úpravou a broušeným vzhledem. Stejný povrch pak na uživatele čeká i po otevření MSI GF75 Thin v okolí klávesnice a touchpadu. K decentnímu vzhledu přispívá také rovný povrch víka a tradiční erb s drakem, který je zde pouze v tištěné podobě namísto plastického provedení s podsvícením, jako tomu je u jiných herních notebooků MSI. V zavřeném stavu MSI GF75 Thin prozrazuje svou příslušnost k herním strojům snad jen vanou notebooku s plastickým designem a ostře řezanými liniemi, jež je téměř identická s většinou herních notebooků od MSI. Výrobce se dokonce obešel i bez jinak poměrně hojně využívaného výrazného žebrování na zadní hraně notebooku a spokojil se s poměrně decentními výdechy chlazení.

  MSI GF75 Thin: příjemná klávesnice a zmenšený touchpad

  Klávesnici sdílí dnes testované MSI GF75 Thin se stájovým kolegou GL75 Leopard. Klávesnice je z celkového pohledu poměrně povedená a skoro by se tak chtělo říct, že se jedná o takovou ověřenou MSI klasiku s menšími ústupky. Pojďme si to ale projít pěkně popořadě.

  Jedná se o šestiřadou chiclet klávesnici s numerickým blokem, červeným podsvícením regulovatelným ve třech úrovních. Povrch kláves je zcela rovný a má na sobě jemnou matnou texturu příjemnou na dotek. Použitá klávesnice si zaslouží pochvalu za mechaniku s příjemným zdvihem i hmatovou odezvou spolu s dostatečnými rozestupy mezi jednotlivými klávesami.

  MSI GF75 Thin; recenze MSI GF75 Thin; recenze
  Klávesnice skýtá jisté kompromisy v oblasti rozložení, vynahrazuje to však povedenou mechanikou.

  Stížnosti pak opět padnou na místy nelogické rozložení v čele s „ukrytou“ klávesou Delete nad numerickým blokem, na kterou se mi ani za několik týdnů nepovedlo úplně zvyknout. Menším ústupkem je pak přesun klávesy Windows, jejíž místo využila zvětšená klávesa Ctrl. Pokud by vám však přece jen levá klávesa Windows chyběla, můžete ji alespoň softwarově přesunout na tuto stranu prohozením funkce s klávesou Fn. Někomu by pak mohl vadit pouze jednořadý Enter či klávesa obráceného lomítka usazená vedle mezerníku. Jako celek je však klávesnice povedená a i při práci si lze na většinu zmíněných ústupků zvyknout. Hráči pak nebudou mít námitky vůči rozložení ani mechanice klávesnice.

  MSI GF75 Thin; recenze MSI GF75 Thin; recenze
  Testovaná konfigurace nabídne rudě podsvícenou klávesnici.

  Kompromisy se bohužel dostavily u touchpadu. Ten se musel uskromnit, v důsledku čehož přišel o dedikovaná tlačítka a zredukovala se i dotyková plocha. Ta možná není vyloženě nedostatečná a nijak výrazně tak uživatele nelimituje, na poměry současných notebooků je však touchpad skutečně poměrně malý. Na dotek pak použitý clickpad reaguje poměrně dobře a problém mu nečiní ani multidotyková gesta. Příliš mi nesedl použitý povrch, po kterém prst úplně dobře neklouže. O něco větší problémy mi však činila mechanika tlačítka pod touchpadem, která má poměrně gumový chod bez jasné hmatové odezvy. U testovaného kusu navíc byla citelná vůle mezi tlačítkem a dotykovou plochou, což bylo při používání na obtíž. Zejména pokud jste zvyklí pro kliknutí myší clickpad nemačkat, ale pouze na něj poklepat.

  MSI GF75 Thin: slušná konektivita s jedním „ale“

  Jednou z výhod 17" herních strojů je v současné ultrabookové době dostatek prostoru pro konektorovou výbavu. A platí to i pro relativně tenké MSI GE75 Thin. Nabídne totiž, dnes již nadstandardní, tři USB 3.2 porty – z toho dva na levé straně, kde jim dělá společnost ještě HDMI výstup. Na pravé straně pak sestavu konektorů doplňují oddělené audio jacky pro sluchátka a mikrofon spolu s USB-C konektorem. Ten je spřažen pouze s USB 3.2 řadičem, a na Thunderbolt si tak budete muset nechat zajít chuť. Oproti dražším herním notebookům od MSI se zde zapomnělo na čtečku SD karet, ta však nejspíš bude scházet jen minimu potenciálních kupců. Naopak s povděkem přijímám umístění napájecího konektoru na levou stranu, kde nebude překážet práci s myší.

  MSI GF75 Thin; recenze MSI GF75 Thin; recenze
  Konektorová výbava MSI GF75 Thin nabídne více než slušný základ.

  O připojení k síti se postará buď ethernet port, nebo bezdrátový adaptér Intel AX201 s podporou moderního a nejen hráči vyžadovaného standardu 802.11ax (alias Wi-Fi 6). Přítomna je zde pak pochopitelně také podpora Bluetooth 5.1. V oblasti bezdrátové konektivity si tedy díky podpoře moderních standardů a především jejich celkovému bezproblémovému chodu nelze na nic stěžovat.

  MSI GF75 Thin: 144Hz displej ocení hlavně hráči

  Displej MSI GF75 Thin disponuje úhlopříčkou 17,3" a vzhledem k určení notebooku také optimálně zvoleným Full HD rozlišením. Obnovovací frekvence obrazu v tomto případě činí 144 Hz, což jistě ocení nejeden hráč. Standardem se pak již stalo nasazení IPS panelu, který zajistí skvělé pozorovací úhly i poměrně věrné barevné podání. Oproti dražším modelům však v MSI Dragon Centre nenaleznete povedenou utilitu True Color. Rozloučit se tak budete muset s možností volby stylu zobrazení prostřednictvím přednastavených profilů. O něco lepší by pak mohl být maximální jas. Ten je dostatečný pro použití v interiéru, což ostatně odpovídá i určení notebooku. Pokud ale přece jen plánujete MSI GF75 Thin občas použít i venku, může pro vás právě poměrně nízký maximální jas znamenat problém.

  MSI GF75 Thin; recenze
  Pozorovací úhly displeje MSI GF75 Thin jsou skvělé, horší je to s maximálním jasem.

  Oblast, ve které MSI v případě GF75 Thin trochu sundalo nohu z plynu, jsou reproduktory. Ty jsou tu dva a jejich výkony jsou slušné, avšak nijak zvlášť výjimečné. Hlasitost je dostatečná, nikoho ale moc neohromí. Basy jsou citelně upozaděny, na druhou stranu středy a výšky jsou na poměrně slušné úrovni. Ocenit pak musím, že k výraznějšímu „plechovému“ zkreslení dochází až při nejvyšších úrovních hlasitosti, a v neposlední řadě také vítám přítomnost softwaru Nahimic, který umožňuje základní přizpůsobení zvukového přednesu dle vkusu uživatele.

  MSI GF75 Thin; recenze MSI GF75 Thin; recenze
  Výkon reproduktorů sice moc neohromí, ale jednou z výhod je přítomnost softwaru Nahimic.

  MSI GF75 Thin: 10. generace Core i7 a novinka od NVIDIA

  Uvnitř testovaného notebooku se nalézá procesor Intel Core i7 10750H. Jedná se o výkonný mobilní procesor spadající do 10. generace procesorů Intel značené jako Comet Lake. Procesor disponuje celkem 6 fyzickými jádry a 12 vlákny. Frekvence procesoru se v tomto případě pohybuje v rozmezí 2,6–5 GHz a cache má 12 MB. Procesor využívá 14nm výrobní proces a maximální TDP v tomto případě činí 45 W. Integrován je pak grafický čip Intel UHD graphics 620 jakožto energeticky úsporné řešení pro situace, kdy není potřeba vysoký grafický výkon.

  Mnohem zajímavější je však použitý grafický čip. Tím je v případě testované konfigurace NVIDIA GeForce RTX 3060 se 6 GB vlastní paměti – tedy nový, poměrně výkonný grafický čip o 3 840 CUDA jádrech s podporou DLSS 2.0 a raytracingu. Konkrétní zde použitá verze tohoto čipu pracuje na frekvenci až 1 485 Hz, využívá 1 92bit sběrnici a měla by dosahovat spotřeby maximálně 75 W. Právě relativně nízko nastavená spotřeba bude největším limitujícím faktorem použitého čipu. Laptopová RTX 3060 totiž může pracovat v rozsahu 60–115 W a s vyšší spotřebou se pochopitelně dostavuje citelně vyšší výkon.

  MSI GF75 Thin; recenze MSI GF75 Thin; recenze
  Uvnitř notebooku se ukrývá nejnovější grafický adaptér od NVIDIA.

  Co se operační paměti týče, MSI GF75 Thin využívá dva 8GB paměťové moduly pracující na frekvenci 2 666 MHz. Paměti jsou osazeny ve slotech a není tak problém je v budoucnu upgradovat. Jako úložiště je osazeno 1TB NVME SSD Micron 2210. Pokud by vám pak jeho kapacita nestačila, lze jej ještě doplnit o 2,5" disk. Od výrobce dokonce naleznete v balení rámeček pro připevnění tohoto disku a nemusíte se bát ani o ztrátu záruky při vlastnoruční instalaci disku.

  MSI GF75 Thin: výkon procesoru Intel Core i7 10750H

  Procesor Intel Core i7 10750H jsme otestovali standardní sérií benchmarků. Pro test byl použit benchmark Cinebench R23 hodnotící výkon procesoru při renderingu za použití jednoho (ST) nebo více (MT) jader. Dále jsme spustili také benchmark Corona Renderer, ten zase hodnotí, jaký čas procesor potřebuje k vykreslení definované scény. Na závěr zde máme známý benchmark PassMark Performance Test 9, který procesoru uděluje bodové skóre dle výkonu v několika typech operací.

  • Cinebench R23 SC: 1 140 bodů
  • Cinebench R23 MC: 6 586 bodů
  • Corona Renderer: 1.3: 184 s
  • PasssMark PT 9.0: 6 083 bodů

  MSI GF75 Thin: výkon grafického adaptéru

  Výkon grafického čipu NVIDIA GeForce RTX 3060 byl testován pomocí populárních benchmarků 3DMark a Unigine Superposition. Výsledky testů pak ukazují na to, že MSI GF75 Thin v této oblasti patří mezi slabší notebooky s laptopovou RTX 3060. Ta zde svým výkonem sice překonává notebooky s RTX 2060, pokud však máte stroj s RTX 2070, užijete si stále o něco vyšší grafický výkon.

  • Unigine Superposition: 9 946 bodů
  • 3DMark Fire Strike: 15 991 bodů
  • 3DMark Time Spy: 7 014 bodů
  • 3DMark Night Raid: 33 912 bodů

  MSI GF75 Thin: výkon úložiště

  Jak padlo již o pár odstavců výše. MSI GF75 Thin je v testované konfiguraci osazeno M.2 NVMe SSD Micron 2210. Ten nabídne kapacitu 1 TB a spoléhá na QLC paměťové buňky. Dle výrobce by rychlost disku měla dosahovat 2 100 MB/s při čtení a 1 800 MB/s při zápisu. Realita se pak těmto hodnotám vcelku úspěšně blíží, a byť se jedná o disk z nižšího cenového spektra, rozhodně se nedá říci, že by hráče v něčem limitoval.

  MSI GF75 Thin; recenze MSI GF75 Thin; recenze MSI GF75 Thin; recenze
  Použitý NVMe SSD disk patří svými výkony mezi slušný střed současné nabídky.

  MSI GF75 Thin: herní výkon

  Ačkoli MSI GF75 Thin zastane i jiné úlohy, vynikat bude rozhodně ve hraní her, a proto ani v dnešní recenzi nemohou chybět herní testy. Všechny níže uvedené tituly byly testovány v nativním Full HD rozlišení na nejvyšší nastavení grafických detailů. Uvedené hodnoty představují průměrný počet snímků za vteřinu. Již před spuštěním samotných testů se však projevil první nedostatek svázaný s použitím RTX 3060, a sice velikost VRAM. U současných titulů byla 6GB paměť pro hraní ve Full HD dostatečná, avšak u titulů jako například AC: Valhalla či Red Dead Redemption 2 se po zapnutí různých vylepšení grafiky kapacita VRAM pohybovala již na svých limitech.

  • Assassin's Creed: Valhalla: 52 fps
  • Doom Eternal: 92 fps
  • Call of Duty: Warzone: 98 fps
  • Shadow of the Tomb Raider: 76 fps
  • Red Dead Redemption 2: 47 fps
  • World of Tanks: 140 fps
  • The Witcher 3: 69 fps
  • Battlefield V: 82 fps
  • GTA V: 71 fps
  • Hitman 2: 89 fps
  • Cyberpunk 2077: 49 fps

  MSI GF75 Thin: celkový výkon systému

  Pro posouzení celkového výkonu počítače je bezesporu jedním z nejlepších nástrojů PCMark 10. Ten podrobí systém sadě testů, které simulují běžné činnosti jako kancelářskou práci, konzumaci multimédií či naopak tvorbu multimediálního obsahu.

  • PCMark 10 celkové skóre: 5 380 bodů
  • PCMark 10 essentials: 8 995 bodů
  • PCMark 10 productivity: 7 119 bodů
  • PCMark 10 digital content creation: 6 601 bodů

  MSI GF75 Thin: provozní teploty a hluk

  K čemu je hernímu notebooku vysoký výkon, když jej nedokáže kvůli přehřívání zužitkovat? MSI se zde navíc muselo vypořádat také s nadstandardně tenkým šasi GF75 Thin. K tomu má posloužit nejen již probíraná posunutá klávesnice, ale především dvouokruhové chlazení pro CPU i grafiku. Přítomny jsou tedy opět dva ventilátory a celkem 7 heatpipes pro odvod tepla z procesoru a grafického čipu. Rychlost otáček každého ventilátoru se pak odvíjí od zatížení procesoru či grafického čipu. Zatímco grafika má chlazení zcela oddělené, jedna heatpipe u chladicího okruhu procesoru se používá i pro odvod tepla z grafického čipu. Při kancelářské či jiné na výkon málo náročné práci si pak chlazení prakticky vystačí s jedním ventilátorem.

  MSI GF75 Thin; recenze MSI GF75 Thin; recenze
  Teploty na povrchu notebooku MSI GF75 Thin během opakovaného spouštění herních benchmarků.

  Po dvouhodinovém hraní Red Dead Redemption 2 dokázala teplota na CPU i GPU krátkodobě vyskočit až na hranici termálního throttlingu. Během hraní jsem se však s poklesem výkonu nesetkal. Nutno ještě podotknout, že toto bylo v režimu „extrémního výkonu“. Po přepnutí do uživatelem definovaného režimu a po vlastnoručním nastavení křivek se teploty ve špičkách snížily o 5 °C. Běžně se pak teploty pohybovaly okolo 81 °C na procesoru a 85 °C na grafickém čipu. 

  Po nastavení křivek se snížila také hlučnost chlazení při hraní, která dosahovala v průměru 47 dB. Během hraní se tedy připravte, že využijete spíše sluchátka, nebo bude chlazení rušit váš zážitek ze hry. Každopádně ventilátory mají poměrně „příjemný“ zvuk bez pískání či jinak nepříjemných zvuků. Škoda, že byl nutný ruční zásah do křivek chlazení, nicméně už jen fakt, že toto nastavení chlazení pomohlo, indikuje, že by celý problém mohl být vcelku snadno odstranitelný prostřednictvím softwarové aktualizace.

  MSI GF75 Thin: výdrž baterie mohla být lepší

  O napájení MSI GF75 Thin na cestách se stará integrovaná šestičlánková baterie o kapacitě 51 Wh. Ta nemá zrovna lehký úděl, neboť 17" herní notebook umí mít vysoké energetické nároky. S přihlédnutím k určení MSI GF75 Thin však lze naměřené výsledky označit přinejlepším za dostatečné. U všech testovaných režimů byl nastaven jas obrazovky na střední hodnotu, WiFi zapnuta a notebook byl přepnut do úsporného režimu řízení spotřeby. Nabití úplně vybitého notebooku na 100 % kapacity baterie zabere dodávanému 180W adaptéru při minimálním zatížení přibližně 2,5 hodiny.

  Způsob použití Výdrž baterie
  Kancelářská práce 5 hodin 15 minut
  Web 4 hodiny 20 minut
  Film 1 080p (lokální) 4 hodiny 10 minut
  Hra 1 hodina 15 minut

  Předinstalovaný software v notebooku MSI GF75 Thin

  Notebook MSI GF75 Thin je, nezávisle na konfiguraci, dodáván s předinstalovaným operačním systémem Windows 10. V systému je pak pro uživatele připraveno několik utilit v čele s výborným Dragon Center. Tuto utilitu musím ocenit za možnosti ovládání chlazení (včetně nastavení vlastních křivek ventilátorů), nastavení nabíjecího schématu, kalibrace baterie, zálohování a obnovení či přehledné zobrazení aktuálního stavu počítače. Také se zde promítla spolupráce společností MSI a BlueStacks, a sice v utilitě MSI App Player umožňující spouštění aplikací a her pro Android – pochopitelně instalovatelných přímo z Google Play.

  Recenze MSI GF75 Thin: MSI DragonCenter Recenze MSI GF75 Thin: MSI DragonCenter Recenze MSI GF75 Thin: DragonCenter User Scenario
  Recenze MSI GF75 Thin: DragonCenter User Battery Master Recenze MSI GF75 Thin: Nahimic Audio

  Softwarovým středobodem se stala povedená aplikace Dragon Centre.

  Závěr recenze MSI GF75 Thin

  MSI GF75 Thin; recenze

  MSI GF75 Thin

  Notebooky

  MSI GF75 Thin představuje poměrně zajímavou možnost pro uživatele hledající výkonný (nejen) herní notebook se 17" úhlopříčkou, který je zároveň vhodný i pro přenášení z bodu A do bodu B. Přestože se v tomto konkrétním případě použitý adaptér NVIDIA GeForce RTX 3060 neprojevuje naplno, notebook nabídne solidní herní výkon dostatečný i pro náročnější hráče. U běžného 17" herního notebooku bych to pak nejspíš ani nezmiňoval, ale v tomto případě je vyloženě škoda slabší výdrže na jedno nabití.

  Klady

  • vysoký výkon
  • 17,3" 144Hz IPS displej
  • snadná upgradovatelnost komponent
  • rozměry a hmotnost
  • 1 TB NVME SSD
  • kvalitní zpracování

  Zápory

  • slabší efektivita chlazení
  • slabší výdrž baterie
  • rozložení klávesnice
  • absence Thunderbolt a čtečky SD karet
  Michal Mikle

  Václav Švec

  Vaška prakticky již od dětství bavilo sledovat novinky z oblasti IT, mobilních telefonů a dalších moderních technologií. Asi by mu tak v té době přišlo jako splněný sen tyto novinky recenzovat. Nicméně právě to se stalo skutečností. Díky své zálibě se dostal ke psaní příspěvků pro blog jednoho z největších výrobců počítačů na světě. To však byl pouze začátek vedoucí k práci pro jeden významný český magazín i pár menších projektů. V současnosti již za sebou má desítky recenzí smartphonů, tabletů, notebooků, weareables a dalších „chytrých“ produktů. A jeho zájem stále neopadá.

  0
  Vytisknout
  P-DC1-WEB23
  Zavoláme Vám a odborně poradíme
  +420 225 340 111
  Dotaz na objednávku
  Dotaz na zboží
  Prosím zadejte svůj telefon:
  Zavolejte mi
  Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
  Více informací Méně informací