Všechny dárky jako na dlani Nákupy Ona Dnes

MSI Prestige 15 (RECENZE) – přes den práce, večer zábava

Zobrazit katalog

Recenze

Aktualizováno

Už dávno neplatí, že výkonný notebook doplněný výkonnou grafikou nutně musí mít podobu tlusté, většinou plastové, obludy s hmotností i přes 3 kila. Jasným důkazem toho je i testovaný notebook MSI Prestige 15. Ten v tenkém kovovém těle s hmotností pouhých 1,6 kg ukrývá zástupce nejnovější generace procesorů Intel Core i7 společně s grafikou NVIDIA GTX 1650 Max-Q. Rázem tak před sebou máme solidní základ pro hráče i kreativce vyžadující notebook s vyšším grafickým výkonem, který však svým zevnějškem neudělá ostudu ani na pracovní schůzce.

MSI Prestige 15 (RECENZE) – OBSAH

 1. Představení MSI Prestige 15
 2. MSI Prestige 15: konstrukce a design
 3. MSI Prestige 15: klávesnice a touchpad
 4. MSI Prestige 15: kontektorová výbava a bezdrátová konektivita
 5. MSI Prestige 15: Full HD IPS displej a zvukový projev
 6. MSI Prestige 15: použité komponenty
 7. MSI Prestige 15: výkon procesoru
 8. MSI Prestige 15: výkon grafické karty
 9. MSI Prestige 15: výkon úložiště
 10. MSI Prestige 15: celkový výkon systému
 11. MSI Prestige 15: provozní teploty a hluk
 12. MSI Prestige 15: výdrž baterie
 13. MSI Prestige 15: software
 14. MSI Prestige 15: závěrečné hodnocení

Představení MSI Prestige 15

Společnost MSI je známá především pro své herní notebooky, které na trh dodává již pěknou řádku let. Nicméně, jak jsem již zmínil v úvodu o pár řádků výše, Prestige 15 rozhodně nelze považovat za typický herní notebook. Právě naopak. Na jednu stranu sice má čím zaujmout příležitostné hráče, na stranu druhou to není jeho primární určení. Primárně se totiž jedná o ultramobilní řešení pro lidi často pracující například s videem či jinými graficky náročnými programy.  K tomu je pak MSI Prestige přizpůsobeno i v dalších ohledech a disponuje tak například i kvalitním IPS displejem. Co vše MSI Prestige 15 nabízí, ostatně prozrazuje již pouhý pohled do specifikací tohoto notebooku.

Model MSI Prestige 15 A10SC-078CZ
Číslo produktu A10SC-078CZ
Typ CPU Intel Core i7 10710U (1,1–4,7 GHz)
Funkce a vlastnosti CPU 6 jader / 12 vláken, 12MB cache, 15 W
Operační paměť 16 GB DDR4
Grafický adaptér NVIDIA GeForce GTX 1650 Max-Q (4GB)
SSD M.2 NVMe SSD 0,5 TB
HDD ne, bez 2,5" slotu
Displej 15,6", IPS, 1920 × 1080 px, matný, 60 Hz
Baterie 82 Wh, 4článková
Klávesnice podsvícená bez numerického bloku
Hmotnost 1,6 kg
Rozměry 357 × 234 × 15,9 mm
Nabíjecí adaptér 90 W
Cena 39 990 Kč

* Cena platná k 8. 3. 2020

Jak bývá u notebooků poměrně běžné, v balení Prestige 15 toho mnoho nenalezneme. Celý obsah se skládá ze samotného notebooku, napájecího adaptéru a základních manuálů. Nicméně musím pochválit alespoň jeho prezentaci. V běžné, ničím nezajímavé, lepenkové krabici se totiž ukrývá ještě jedna o poznání stylovější bílá krabice s minimalistickým vzhledem nesoucím se přesně v duchu samotného notebooku.

MSI Prestige 15: konstrukce a design

Jak jsem již nakousl výše, MSI Prestige 15 rozhodně není typický herní, multimediální či čistě pracovní stroj - ostatně vyloženě ani jedním být ani nechce. Lesklé plasty, RGB podsvícení a všelijaká jiná pouťová pozlátka výrobce vyměnil za elegantní design a minimální rozměry i hmotnost. Máme tak před sebou tenké (z většiny) kovové šasi u nějž příslušnost k výkonným strojům prozrazuje jen erb s drakem, kdysi známým právě z výkonných herních bestií tohoto výrobce. Celý notebook má tmavě šedý povrch a jeho design decentně oživují sražené hrany s metalicky modrým povrchem. Ty se nalézají nejen na okrajích víka a vany notebooku, ale také v okolí touchpadu.  

MSI Prestige 15; recenze MSI Prestige 15; recenze
Minimalistické bílé balení ukrývá šedého elegána zvaného MSI Prestige 15!

Pro pohodlnější otevírání je přední hrana základny opatřena malým výřezem a s trochou cviku není problém víko displeje otevřít jednou rukou. Konstrukce pantů navíc umožňuje rozevření až do 180°. To se může hodit například když chcete někomu, kdo sedí naproti vám ukázat obsah obrazovky. V těchto situacích zajisté oceníte také funkci rychlého překlopení obrazu namapovanou na klávese F12. Aby mělo chlazení notebooku MSI Prestige 15 dostatek vzduchu, je spodní vana opatřena několika plastovýma nožkama, které se zvyšují směrem od uživatele a notebook tak v jeho zadní části mírně naklání čímž přispívají také k ergonomii (zejména) při psaní. V neposlední řadě pak nožky brání také poškrábání vany notebooku.

MSI Prestige 15; recenze MSI Prestige 15; recenze
Tmavě šedá konstrukce notebooku MSI Prestige 15 je vytvořena převážně z hliníku.

Většinu konstrukce tvoří hliník, přičemž výjimku představují jen detaily jako rámeček okolo displeje, krytky kloubů či zadní žebrování výdechu chlazení. Z pevnosti šasi mám veskrze dobré pocity. Víko displeje je sice v krutu poměrně flexibilní, nicméně samotný displej je (zejména vůči tlaku) chráněn dobře. Zrovna tak spodní část šasi působí na první pohled pevně, nikde se nic nekroutí ani neprohýbá. Při uchopení otevřeného notebooku za roh základny jsem nezaznamenal kroucení šasi ani žádné nelibé zvuky. Ostatně MSI se u tohoto notebooku může pochválit splněním několika odolnostních standardů MIL-STD 810G, což rozhodně není u podobných notebooků něco, co bych automaticky čekal. Konkrétně MSI Prestige 15 zvládl testy odolnosti vůči nízkému/vysokému tlaku a teplotě, pádu, vibracem, solné mlze, prachu a písku.

MSI Prestige 15: klávesnice a touchpad

MSI se podařilo dostat 15,6” notebook do šasi ne o moc většího než mají standardně 14,1” notebooky. Neobešlo se to však bez ústupků a tak před výrobcem stálo rozhodnutí, zda MSI Prestige 15 osadit klávesnicí včetně numerického bloku, ale zmenšit samotné klávesy, nebo dopřát jednotlivým klávesám velkorysý prostor, ovšem na úkor zmíněného numerického bloku. Jak jste si pravděpodobně již všimli z fotek, MSI si vybralo druhou variantu. Uživatel tak sice musí oželet numerický blok, ale na oplátku zase získá větší klávesy spolu s vystředěnou klávesnicí a touchpadem.

MSI Prestige 15; recenze MSI Prestige 15; recenze
MSI Prestige 15 disponuje klávecnicí bez numerického bloku.

Co se týče kvalit samotné klávesnice, označil bych ji spíše za průměrnou. Zdvih kláves je nižší ale jejich mechanika dává, i přes relativně měkký chod, poměrně dobře znatelnou hmatovou odezvu na stisk klávesy. Klávesy jsou rovné, bez tvarování, vzhledem k jejich nadstandardní velikosti mi to tolik nevadilo, ale alespoň mírné tvarování bych ocenil. O poznání hůř jsem si ale zvykal na rozložení kláves. V první řadě musím zmínit integrované tlačítko napájení právě do klávesnice, kdy zabralo pozici v pravém horním rohu a vytlačilo klávesu Delete o řádek níže. V rámci zachování velké levé klávesy Shift se pak přesunulo opačné lomítko mezi pravé Ctrl a Alt, kde na mě působí poněkud nepatřičně, pokud však ani jednu z těchto tří kláves často nepoužíváte, problém vám toto umístění činit nebude. 

MSI Prestige 15; recenze MSI Prestige 15; recenze
Klávesnice notebooku MSI Prestige 15 nezklame, ale bohužel ani nenadchne.

Poslední kritiku k rozložení klávesnice pak musím směřovat ke klávese obsahující apostrof, která své místo našla o řádek výš, než bych uvítal a omezila tak Enter pouze na jeden řádek. Celkově tak klávesnice MSI Prestige 15 odpovídá svým rozložením spíše americkým standardům a kdo na to není zvyklý, může mít zpočátku problém. Abych jen nekritizoval - někdo možná ocení plnou velikost kláves s kurzorovými šipkami. Klávesnici pochopitelně nechybí ani podsvícení. Znaky a okraje jednotlivých kláves jsou podsvíceny bíle a intenzitu podsvícení lze regulovat ve třech stupních. Podsvícení je příjemně rovnoměrné a po většinu času jsem používal jen první, případně druhý stupeň jeho intenzity. Při nejvyšší intenzitě už za šera podsvícení poměrně nepříjemně táhlo zrak.

Notebook MSI Prestige 15 disponuje vskutku rozměrným touchpadem - zvlášť co se šířky týče. Z počátku jsem měl menší obavy, aby se právě šířka touchpadu neukázala časem být spíše na škodu. Naštěstí touchpad nechtěné dotyky rozeznával a zcela spolehlivě je blokoval. Zároveň však nebyl “zamknutý” příliš dlouho a při plynulém přechodu z klávesnice touchpad reagoval okamžite. Pochvalu si zaslouží příjemný povrch touchpadu, po kterém prst klouže jedna radost a bez problémů umožňuje i používání gest - od scrollování přes zoomování až po přepínání oken Windows. Jejich použití usnadňuje i okamžitá a přesná odezva na dotek. V neposlední řadě pak musím zmínit také tlačítko pod touchpadem, které má středně hluboký stisk s jasnou hmatovou odezvou. Pohodlně pak lze touchpad tisknout až do vzdálenosti přibližně 1,5 cm od horního okraje

MSI Prestige 15; recenze MSI Prestige 15; recenze
Touchpad MSI Prestige 15 je opravdu dosti široký.

Výrobce nezapomněl ani na biometrické zabezpečení. Přítomna je pochopitelně webkamera, která k tomuto účelu lze použít také, jako alternativu však máte k dispozici také malou, v touchpadu integrovanou čtečku otisků prstů. Nejsem úplným fanouškem tohoto umístění, vzhledem k velké šířce touchpadu mi však toto řešení při práci nijak nevadilo. Čtečka samotná oplývá velmi dobrou přesností i rychlostí čtení. Při přikládání prstu si nemusíte na pozici prstu dávat dvakrát zvlášť záležet, což je i vzhledem k malé velikosti čtečky jednoznačně plus.

MSI Prestige 15: kontektorová výbava a bezdrátová konektivita

V oblasti konektorové výbavy MSI Prestige 15 rozhodně nepatří mezi rekordmany, nutný základ zde však naleznete. Na levém okraji se usídlil kombinovaný 3,5mm audio jack následovaný HDMI - bohužel pouze ve verzi 1.4 s podporou maximálně 4k 30Hz výstupu. Sestavu na levém boku pak uzavírají dva USB-C konektory s Thunderbolt 3 řadičem a podporou DisplayPort. Oba tyto konektory je pak možné použít pro nabíjení notebooku či připojení dokovací stanice a vyřešit tak případný problém s nedostatkem konektorů či chybějícím ethernet portem. Pravý bok je pak vyhrazen dvojici velkých USB 3.2 a čtečce paměťových karet microSD. Škoda, že se výrobci nepodařilo vměstnal alespoň jedno USB v plné velikosti také na levý bok. Do USB připojené periferie tak mohou překážet uživateli při práci s myší.

MSI Prestige 15; recenze MSI Prestige 15; recenze
Konektivita MSI Prestige 15 – pohled na pravý a levý bok notebooku.

V notebooku se nalézá bezdrátový modul Intel AX200 podporující Wi-Fi 802.11ax i Bluetooth 5.0. Během testu jsem se pak nesetkal s žádnými problémy v oblasti síly či stability Wi-Fi signálu. Zrovna tak připojení příslušenství skrze Bluetooth (myš a sluchátka) bylo naprosto spolehlivé. Na bezdrátovou konektivitu si tedy v těchto oblastech nemůžu stěžovat. K naprosté spokojenosti mi však chybí možnost připojit se k 4G/LTE sítím. Tu však bohužel nenabízí žádná konfigurace MSI Prestige 15.

MSI Prestige 15: FullHD IPS displej a zvukový projev

Testovaná konfigurace notebooku disponuje 15,6”, FullHD displejem využívajícím IPS technologii. Displej není, navzdory současným trendům, dotykový, nabídne však matný povrch, což zajisté nejeden uživatel ocení nejen při práci v terénu. Při té se bude dozajista hodit i maximální svítivost panelu, přesahující 400 nitů. Díky tomu lze s notebookem bez problému pracovat i venku - pochopitelně vyjma práce na přímém slunci. Pro IPS panel jsou pak samozřejmostí i špičkové pozorovací úhly.

MSI Prestige 15; recenze
MSI Prestige 15 a jeho FullHD IPS displej o velikosti 15,6 palců.

MSI Prestige 15 se prodává rovněž v konfiguraci se 4k displejem, který se může pochlubit také 100% pokrytím AdobeRGB barevného spektra, kdežto u FullHD panelu výrobce deklaruje pouze “téměř 100% pokrytí sRGB spektra”. Displej v testované konfiguraci si ovšem i tak zaslouží slova chvály za nadstandardně přesnou barevnou reprodukci. Tu lze navíc ještě uživatelsky doladit. Buď můžete využít jeden z pěti přednastavených profilů (či scénářů, chcete-li), nebo si zobrazení doladit ručně. Mimo solidního podání barev musím zmínit také, na poměry IPS displejů, až překvapivě dobré podání černé. Mile mě překvapila také rovnoměrnost podsvícení, která je rovněž nadprůměrná. Největším neduhem je tak 60Hz obnovovací frekvence, která bude mrzet především hráče. V rámci dané kategorie to však snad ani nelze brát za podstatné mínus.

MSI Prestige 15; recenze MSI Prestige 15; recenze
Displej MSI Prestige 15 v naší recenzi obstál na výbornou. Zklamala mě pouze jeho nízká, 60Hz obnovovací frekvence.

O hlasitý zvukový výstup se zde stará dvojice 2W reproduktorů směřující pod notebook. S tímto umístěním se pojí tlumený projev, pokud se zrovna notebook nachází na klíně či měkkém podkladu. Ani po položení MSI Prestige 15 na stůl však nečekejte zázraky. Maximální hlasitost je zde na velmi dobré úrovni ale není příliš prokreslený. Basová složka je zde zastoupena jen decentně, ale pochválit mohu alespoň čisté středy a výšky (byť trochu nevýrazné). Zvukový projev si můžete mírně přizpůsobit v předinstalovaném jednoduchém ekvalizéru obsahujícím i různé zvukové scénáře (film, hudba, hra,...). Zázraky však nečekejte. Reproduktory v MSI Prestige 15 tak svou práci odvedou, na videohovor či rychlé zhlédnutí dalšího dílu vašeho oblíbeného seriálu stačit budou, velké multimediální vyžití zde ale nečekejte.

MSI Prestige 15: použité komponenty

Uvnitř testované konfigurace se nalézá relativně nový procesor Intel Core i7 10710U. Jedná se o nízkonapěťový procesor spadající do 10. generace procesorů Intel značené jako Comet Lake. Procesor disponuje celkem 6 fyzickými jádry s taktem v rozmezí 1,1 - 4,7 GHz a cache má 12 MB. Procesor využívá 14nm výrobní proces a maximální TDP v tomto případě činí 15W. Integrován je pak grafický čip Intel UHD graphics 620, Jeho výkon však není až tak podstatný, jelikož zde máme ještě výkonné řešení od společnosti NVIDIA.

MSI Prestige 15; recenze MSI Prestige 15; recenze
Mozek notebooku MSI Prestige 15 tvoří nový, 6jádrový procesor Intel Core i7 10710U.

Tím je dedikovaná grafická karta NVIDIA GeForce GTX 1650 Max-Q se 4 GB GDDR5  paměti. Pokud se ptáte, co znamená ono označení “Max-Q” v názvu karty, tak ve stručnosti musím zmínit, že se jedná o stejný čip jako v případě GTX 1650 Mobile. NVIDIA zde však upravila takty a napětí tak, aby citelně snížila spotřebu karty při co nejmenší výkonnostní ztrátě a tím docílila u tohoto čipu nejvyšší možné efektivity. Vznikla tak karta, která je sice o 10-15% pomalejší než její předloha, ale zato je vhodná i do tenkých a lehkých notebooků jakým MSI Prestige 15 bezesporu je.

MSI Prestige 15; recenze MSI Prestige 15; recenze
16GB operační paměť je v případě potřeby možno ještě rozšířit. Stejně tak můžete rozšířit úložiště notebooku.

Operační paměť je zde typu DDR4 s taktem 2 666 MHz. Obsaten je přitom pouze jeden slot. Celková velikost RAM tedy činí 16 GB, pokud by vám to však bylo málo, je zde stále možnost moduly vyměnit za větší a získat tak až 32 GB RAM. Úložiště je zde řešeno prostřednictvím M.2 NVMe SSD disku WD SN520 s kapacitou 512 GB spoléhajícím na TLC paměťové čipy. V notebooku je pak ještě jeden volný M.2 slot, který by mohl být osazen druhým SSD diskem formátu 2280. Byť se na jednom šroubu držícím spodní kryt nalézá plomba, nemusíte se bát - jejím odstraněním o záruku nepřicházíte. MSI Prestige 15 si tak zaslouží velký palec nahoru za možnosti upgradu, které dnes mnoho ultra mobilních notebooků nenabídne.

MSI Prestige 15: výkon procesoru

Procesor Intel Core i7 10710U jsme podrobili sérií benchmarků ve kterých potvrdil své kvality a ve většině případů nechal své nízkonapěťové předchůdce v prachu za sebou. Ve většině testů pak dokonce snese srovnání i se staršími “plnotučnými” notebookovými procesory s TDP 45W. Pro test byl použit benchmark Cinebench R15 hodnotící výkon procesoru při renderingu za použití jednoho (ST) nebo více (MT) jader. Dále jsme spustili také benchmark Corona Renderer, který hodnotí jaký čas procesor potřebuje k vykreslení definované scény. Na závěr zde máme známý benchmark PassMark Performance Test 9, který procesoru uděluje bodové skóre dle výkonu v několika typech operací.

 • Cinebench R15 SC: 187 bodů
 • Cinebench R15 MC: 1102 bodů
 • Corona Renderer: 1.3: 237s
 • PasssMark PT 9.0: 12 761
 • wPrime 2.1 (1024m): 301s

MSI Prestige 15: výkon grafické karty

Výkon grafické karty NVIDIA GeForce GTX 1650 Max-Q byl testován pomocí populárního benchmarku 3DMark a několika testů ve výchozím nastavení. Na notebooku byly spuštěny rovněž benchmarky Unigine Superposition a Valley. Výsledky všech testů pak potvrzují, že grafický výkon je dostatečný na “rozumné” hraní aktuálních herních titulů a po stránce výkonu tak MSI Prestige 15 v dané konfiguraci představuje rozhodně více než slušný herní základ. Že ale nemůžete u novějších titulů vždy počítat s nejvyšším nastavením grafiky pak prozrazuje benchmark ze hry Shadow of the Tomb Raider. V nativním rozlišení a při nejvyšším nastavení grafiky byl notebook schopen zvládnout benchmark s průměrem 36 FPS. Pokud se však uskromníte a detaily o stupeň snížíte, dostanete se stabilně nad hodnotu 50 FPS. Pokud však nebudete s grafickým výkonem ani tak spokojeni, pořád můžete prostřednictvím Thunderbolt 3 připojit box s desktopovou grafikou.

 • Unigine Superposition: 5960 bodů
 • 3DMark 11: 11 287 bodů
 • 3DMark Fire Strike: 7 251 bodů
 • 3DMark Sky Diver: 22 720 bodů
 • 3DMark Time Spy: 3 234 bodů
 • 3DMark Night Raid: 23 177 bodů

MSI Prestige 15: výkon úložiště

Jak padlo již o pár odstavců výše. MSI Prestige 15 je v testované konfiguraci osazeno M.2 NVMe SSD Western Digital SN 520. Benchmarky jasně ukázaly, že se disk v oblasti výkonu rozhodně nemá zač stydět a jeho výkon uživatele určitě limitovat nebude. Menší otazník visí jen nad teoreticky slabší životností použitých TLC pamětí.

benchmark; MSI Prestige 15; recenze benchmark; MSI Prestige 15; recenze benchmark; MSI Prestige 15; recenze
MSI Prestige 15 – testujeme výkon úložiště.

MSI Prestige 15: celkový výkon systému

Pro posouzení celkového výkonu počítače je bezesporu jedním z nejlepších nástrojů PCMark 10. Ten podrobí systém sadě testů simulujícím běžné činnosti jako kancelářská práce, konzumace multimédií či naopak tvorbu multimediálního obsahu.

 • PCMark 10 celkové skóre: 5034 bodů
 • PCMark 10 essentials: 9055 bodů
 • PCMark 10 productivity: 6825 bodů
 • PCMark 10 digital content creation: 5550 bodů

MSI Prestige 15: provozní teploty a hluk

Jestli jsem měl na začátku testu MSI Prestige 15 o něco strach, tak to bylo to, jak se notebook dokáže uchladit. Uchladit poměrně výkonné komponenty přecejen nebývá v takto tenkém těle hračka. Notebook je proto povinně vybaven dvojicí chladících okruhů. Pojďme ale pěkně popořadě. Při nenáročné kancelářské práci s aktivním “vyváženým” výkonnostním profilem se notebook po naprostou většinu času zvládal uchladit pasivně a byl tak zcela tichý. Ventilátor se aktivoval po chvíli sledování videa na YouTube ve FullHD, ovšem vystačil si s nízkými otáčkami a byl tak téměř neslyšný. 

MSI Prestige 15; recenze MSI Prestige 15; recenze
Jakých teplot dosahoval při recenzi notebook MSI Prestige 15?

Po přepnutí do režimu vysokého výkonu a spuštění hry se již oba ventilátory roztočily podstatně víc a tím pádem i hlasitěji. Hluk po delším hraní dosahoval hodnot okolo 42 dB, při spuštěném stress testu se pak vyšplhal až těsně pod 50 dB. Provozní hluk, který notebook během zátěže vydává tedy již uživatele může obtěžovat, v rámci podobně tenkých a výkonných notebooků však lze stále hovořit o tom lepším s čím se můžeme na trhu setkat. Osobně mi vadila pocitově vyšší frekvence ventilátory vydávaného zvuku, naštěstí jsem se u testovaného kusu ale nesetkal s pískáním komponent či jinými pazvuky. 

MSI Prestige 15; recenze MSI Prestige 15; recenze
Na obrázku vlevo jsou znázorněny teploty na povrchu notebooku MSI Prestige 15 po dvouhodinovém hraní her.

Co se teplot týče, ty se při kancelářské práci na procesoru i grafice pohybují okolo hranice 40°C. Během hraní jsem byl schopen dostat se až k 82 °C na CPU a 78 °C na grafice. Při maximální zátěži reprezentované stress testem pak teploty vyšplhaly až k 97°C u procesoru, respektive 82°C u grafické karty a následně jsem se dočkal throttlingu. Níže si můžete prohlédnout teploty na povrchu notebooku po dvouhodinovém hraní her. Palmrest si zachovává až překvapivě nízké teploty okolo 30°C zatímco u výdechů chlazení dosahuje teplota až na 50°C. Nicméně samotná klávesnice si ještě stále zachovává teplotu, kdy není vyloženě nepříjemné na ní pracovat.

MSI Prestige 15: výdrž baterie

Uvnitř notebooku se nalézá uživatelsky nevyměnitelná čtyřčlánková baterie s kapacitou 82 Wh. To lze u podobného notebooku považovat za velmi nadprůměrnou hodnotu a vzhledem k relativně úspornému hardwaru dává příslib solidní výdrže. O tom se ostatně můžete přesvědčit v tabulce níže. U všech testovaných režimů byl nastaven jas obrazovky na střední hodnotu, Wi-Fi zapnuta a notebook byl přepnut do vyváženého režimu řízení spotřeby.

Způsob použití Výdrž baterie
Kancelářská práce 14 hodin 40 minut
Web 11 hodin 15 minut
Film 1080p (lokální) 9 hodin 50 minut
Film 1080p (Netflix) 5 hodin 20 minut
Hra hra 1 hodina 40 minut

Nabití úplně vybitého notebooku na 100% kapacity baterie zabere dodávanému 90W adaptéru při minimálním zatížení bezmála 2 hodiny. O poznání horší je situace, když chtete během nabíjení třeba hrát hry. V tom případě se připravte na to, že se notebook bude nabíjet tempem přibližně 10% za hodinu. Přibalený napájecí adaptér je proto z mého pohledu vzhledem k obsažené hardwarové výbavě poddimezovaný.

MSI Prestige 15: software

Notebook MSI Prestige 15 je, nezávisle na konfiguraci, dodáván s operačním systémem Windows 10 Pro obohaceným software výrobce, ale i třetích stran. V první řadě si zmínku rozhodně zaslouží MSI Creator Center pro celkovou správu počítače. Nalezneme v něm například monitorování stavu hardwaru, nastavení uživatelských scénářů (vysoký výkon, vyvážení, tichý a úsporný) či správu baterie. Opomenout nesmím ani aplikaci MSI True Color, která slouží k nastavení obrazu a umož|ňuje rovněž volbu několik uživatelských scénářů spolu s jejich ručním doladěním. O nastavení zvuku se pak postará aplikace Nahimic a vše uzavírá balík kreativních aplikací Cyberlink pro úpravu fotek či práci s videem a audiem.

MSI Prestige 15; recenze MSI Prestige 15; recenze MSI Prestige 15; recenze MSI Prestige 15; recenze
Software MSI Prestige 15 – prostředí aplikací MSI Creator Center a Nahimic.

MSI Prestige 15: závěrečné hodnocení

MSI Prestige 15; recenze

MSI Prestige 15

Notebooky

Notebook MSI Prestige 15 si mě hned při prvním setkání jednoznačně získal svým designem a toto nadšení ze mě nevyprchalo po celou dobu testování. Jsem rád, že jsou na trhu takto tenké, lehké a především elegantní notebooky bez zbytečných módních výstřelků či pouťového pozlátka, které v sobě přitom ukrývají velmi solidní procesorový i grafický výkon. Vedle konstrukce a jejího kvalitního zpracování si mě notebook pak získal také kvalitním displejem s matným povrchem solidní výdrží baterie a v neposlední řadě také dvojicí Thunderbolt 3 portů.

Ruku v ruce s výkonnými komponenty jde i potřeba tyto komponenty chladit. To se MSI sice v obecné rovině daří, má zde však ještě prostor pro zlepšení. Do takového extrému aby došlo k throttlingu procesoru notebook pravděpodobně při běžném použití nepřivedete, což je v takto tenkém šasi samo o sobě úspěch. Nicméně i při “pouhém” hraní se povrch notebooku poměrně rychle nepříjemně zahřeje a byť ventilátor při takové zátěži nepatří k tomu nejhlučnějšímu s čím jsem se setkal, nejtišší rozhodně také není. Osobně jsem se pak příliš nesžil s klávesnicí, její rozložení a částečně i mechanika a tvarování kláves mi prostě moc nesedla. Tady již ale zabíhám do poměrně hodně subjektivního hodnocení. A abych polohovadla jen nekritizoval, touchpad je velmi dobrý a pracovalo se mi s ním příjemně.

Klady

 • tenké a elegantní šasi
 • dílenské zpracování
 • vysoký výkon
 • kvalitní displej
 • 2× Thunderbolt 3
 • pasivní chlazení při nízké zátěži
 • výdrž baterie
 • WiFi 6
 • Creator Center software

Zápory

 • vyšší teploty na povrchu v zátěži
 • rozložení a mechanika kláves
 • pouze HDMI 1.4
 • poddimenzovaný napájecí adaptér
0
Vytisknout
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Pro organizace Jak nakoupit
P-DC1-WEB03
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi