Zobrazit katalog
Výběr top notebooků s procesorem Intel Evo a Windows 11

Výběr top notebooků s certifikací Intel Evo a Windows 11

Článek

Aktualizováno

Chcete tenký notebook, který nemusí obětovat výkon, grafiku ani výdrž na baterii? Vyberte si z nabídky notebooků s certifikací Intel Evo a operačním systémem Windows 11. Jde o skvělá zařízení, s nimiž zvládnete náročnou firemní práci, bez problémů vás doprovodí studentským životem nebo obslouží vaše pravidelné videohovory v prémiové kvalitě.

Výběr top notebooků s certifikací Intel Evo a Windows 11 – OBSAH

 1. Klíčové funkce notebooku na doma
 2. Naše tipy na výběr kvalitního notebooku
 3. Lenovo Yoga 7 14IAL7 Storm Grey celokovový + aktivní stylus Lenovo
 4. ASUS Zenbook 14 UX425EA-KI355W Pine Grey celokovový
 5. ASUS Zenbook 14 OLED UX3402ZA-KM607W Ponder Blue celokovový
 6. ASUS Vivobook S 15 OLED K3502ZA-MA386W Neutral Grey kovový
 7. Lenovo Yoga Slim 7 Pro 14IHU5 Slate Grey celokovový
 8. Acer Swift 3 EVO Pure Silver celokovový

Jaké jsou klíčové výhody notebooků Intel Evo?

Budoucnost v oblasti notebooků je konečně tady. Pokud si totiž vyberete některý s nálepkou Intel Evo ve spojení s operačním systémem Windows 11, tak vám garantujeme, že budete maximálně nadšeni a dlouhodobě spokojeni. Jenže, co vlastně takový standard Intel Evo znamená? Vybíráme ty nejdůležitější specifikace:

 • Rychlost a výkon – revoluční architektura procesorů 12. generace Intel Core s předinstalovaným OS Windows 11 zajišťuje bezkonkurenční rychlost. Technologie Intel WiFi 6/6E přináší až 3krát rychlejší internet. Notebooky jsou připravené k práci i zábavě okamžitě po otevření.
 • Lehké provedení – prémiové materiály, kvalitní zpracování, perfektní obraz a vzhled, za který se nemusíte stydět. Notebooky Intel Evo jsou elegantní a lehké, vybrané modely mají i méně než 1,4 kg.
 • Dlouhá výdrž a bleskové nabíjení – notebooky podporují rychlé nabíjení a energie jim jen tak nedojde. Samolepku Intel Evo dostanou jen tehdy, pokud mají minimálně 9hodinovou výdrž baterie při práci ve Full HD rozlišení. Během pouhých 30 minut nabíjení navíc získáte 4 hodiny provozu.
 • Kompatibilita a univerzální nasazení – operační systém Windows 11 zaručí synergii se všemi běžnými programy, rozhraní Thunderbolt 4 podporuje připojení ke dvěma 4K monitorům, přenos dat i nabíjení. Windows 11 navíc zajišťuje nejvyšší úroveň ochrany proti phishingovým a malwarovým útokům.
 • Prémiová kvalita videohovorů – užijte si prémiovou kvalitu videohovorů s výrazně lepší kamerou a všemi moderními funkcemi. Efektní rozmazání pozadí, ostření na obličej, potlačení okolního ruchu nebo korekce světla dělají z callů zcela nový zážitek.

Můžeme konstatovat, že specifikace Intel Evo je taková správná kuchařka pro ideální notebook. Zejména reálná výdrž na celou pracovní dobu, podsvětlená klávesnice, USB-C napájení, superrychlá WiFi 6 a Thrunderbolt 4 jsou ingredience, které by modernímu notebooku rozhodně neměly chybět.

Naše tipy na výběr kvalitního notebooku

Výběru nadčasově vybaveného notebooku se vůbec nemusíte obávat, jen je potřeba promyslet, na co přesně plánujete laptop používat. Klíčovou záležitostí je velikost vašeho rozpočtu, protože nelze očekávat, že s notebookem za 10 tisíc budete hrát hry nebo stříhat video. Myslíme si, že taková hranice pro velmi dobře vybavený notebook se pohybuje kolem 20 000 Kč. A samozřejmě je nutné připočíst například nějaké další příslušenství v podobě bezdrátové myši, cestovní brašny v případě častého přenášení nebo externího monitoru. Přinášíme vám pár tipů, podle kterých si nový domácí notebook snadno vyberete.

Velikost a typ displeje

První, podle čeho byste měli notebook vybírat, je úhlopříčka obrazovky. Ta je klíčová pro každodenní pohodlné používání vybraného notebooku. Jistě, vždy si můžete pořídit externí monitor, což celá řada uživatelů časem udělá, ale úhlopříčka vestavěného displeje předurčuje nasazení notebooku. Pokud totiž notebook máte v drtivé většině situací doma na stole, rozhodně berte 15,6" displej, volitelně a při vyšším rozpočtu lze sehnat notebooky se 17,3" úhlopříčkou.

Přesto ale spíše zvažte, zda není lepší sáhnout po o poznání menším a lehčím 14" stroji, jehož přítomnost v batohu už téměř nepoznáte a budete si jej moci brát častěji s sebou. Dnešní moderní stroje, zejména ty s certifikací Intel Evo, jsou osazené všemi potřebnými porty včetně multifunkčních USB-C s rozhraním Thunderbolt. Pokud se nechcete vzdát numerického bloku, tak i v případě 14" notebooků se nalezlo zajímavé řešení, kdy například Asus ZenBook 14 dokáže numerický blok zobrazit na dotykovém touchpadu.

Druhým důležitým parametrem je typ displeje, který je ideální v kombinaci IPS panelu s antireflexní nebo matnou úpravou povrchu. Díky tomu bude displej dobře čitelný za každých světelných podmínek. V některých případech se setkáte se starším TN typem displeje, který má špatné pozorovací úhly a ne vždy je na něm vše dobře vidět.

intel evo, notebook
Displej s úhlopříčkou 14″ nabídne skvělou mobilitu i pohodlnou práci.

Diskové úložiště

V typickém domácím notebooku se budou často nacházet stovky GB různých multimediálních souborů uložených na starším a hodně pomalém plotnovém disku. V prakticky každém novém notebooku se však nachází moderní typ disku v podobě SSD. To sice garantuje vysokou rychlost a skvělou odezvu operačního systému Windows 10, ale jeho kapacita se pohybuje na úrovni 120 GB, 250 GB nebo 512 GB. U dražších notebooků pak klidně i 1 nebo 2 TB, ale to jsme cenově ve vyšších desítkách tisíc korun. Jaké je řešení?

Na multimediální soubory bude nutné používat externí USB disk nebo si pořídit NAS server. Jeho nasazení bude mít ohromný přínos pro celou domácnost, zejména pokud máte doma více zařízení. Velmi jednoduše lze totiž na NAS serveru sdílet data v rámci celé rodiny třeba na 4 notebooky a chytrou TV. A dokonce k nim získáte přístup i ze svého smartphonu.

Nezastavitelný výkon s Intel CPU

Po stránce výkonu hrají hlavní roli nejmodernější procesory Intelu. Ať už jde o prověřenou 11. generaci Tiger Lake, případně nejnovější 12. generaci Alder Lake. Takovými čipy osazený notebook v kombinaci s rychlým SSD diskem lze označit za univerzální pracovní nástroj, který si snadno poradí s kancelářskými aplikacemi, spoustou otevřených oken v internetovém prohlížeči a nezalekne se ani občasné náročnější práce při zpracování většího množství fotografií.

Celkový výkon notebooku dokresluje kapacita operační paměti RAM. Tu lze v drtivé většině notebooků časem navýšit, takže většina uživatelů si vystačí s 8 GB. Pokud chcete mít úplný klid, berte rovnou 16GB variantu, protože zvýšení kapacity RAM v notebooku není úplně triviální záležitost a bude nutné nejen pořídit správný typ RAM, ale současně i částečně rozebrat šasi notebooku a se zvýšenou opatrností nový modul nainstalovat.

Konektivita a příslušenství

Všechny notebooky používají pro bezdrátovou komunikaci WiFi a Bluetooth adaptér, ale zdířku pro připojení do kabelové sítě (LAN) již často u některých laptopů jednoduše nenajdete. Pokud kabelové připojení doma používáte, rozhodně si konfiguraci zvoleného notebooku detailně překontrolujte. Není totiž úplně příjemné používat LAN do USB, což vám zbytečně zabere jeden volný port.

Thunderbolt
Dvojice konektorů Thunderbolt 3/4 by měla být dnes již standardním vybavením kvalitního notebooku.

Moderní notebook by měl být kromě běžných portů typu USB-A vybavený i moderní variantou typu C. USB-C konektor se totiž dá používat nejen pro rychlý přenos dat, ale také k posílání videosignálu pomocí standardů Thunderbolt 3/4 a DisplayPort. Takový notebook se pak nejen připojí jedním kabelem k displeji, ale rovnou se po něm i napájí, což je fajn. Externí monitor totiž pak může fungovat jako HUB pro připojení dalších zařízení.

Operační systém

Windows 11

Naprosto drtivá většina notebooků je dostupná s operačním systémem Windows 11, který nahradil Windows 10. Obecně se jedná o velmi dobrý systém s úzkým napojením na cloudové služby společnosti Microsoft. Díky zřízení Microsoft účtu tak zdarma získáte přístup ke službě OneDrive nebo k oblíbeným aplikacím Word a Excel pomocí Microsoft 365.

Systém Windows 11 představuje velký krok vpřed. Zcela přepracováno bylo prostředí včetně nabídky Start. Windows 11 klade důraz na zážitek a vaši individualitu, plně se vám přizpůsobí, propojí vás s oblíbenými osobami, novinkami a hrami. To vše takovým způsobem, abyste mohli tvořit obsah, myslet a vyjadřovat se. Například ve videokonferencích, protože platforma Microsoft Teams je nově nedílnou součástí Windows 11. Budete se tak moci z počítače okamžitě propojit s lidmi, na kterých vám záleží. A ať již budete volat, nebo chatovat, bude to vždy zdarma – bez ohledu na jejich zařízení.

Windows 11 má rovněž nejširší databázi ovladačů nebo rozsáhlou podporu často i hodně starých programů. Díky tomu máte jistotu, že například starší domácí tiskárnu jednoduše zprovozníte i na novém notebooku.

Výdrž baterie může být úžasná, ale má svá omezení

Výdrž baterie je přímo úměrná zátěži. To, že se výdrž udává jako „až tolik a tolik hodin“ souvisí s tím, že dlouhá výdrž je možná díky výjimečně úsporným komponentům, které dokážou razantně šetřit energii, pokud nejsou v zátěži. Jestliže notebook používáte kancelářským způsobem, tedy na čtení a psaní dokumentů, nepřenášíte příliš mnoho dat přes WiFi a nemáte nastavený maximální jas a hlasitost, dostanete se na úžasné hodnoty výdrže na jedno nabití.

Ultrabooky: výdrž baterie

Situace se mění v případě, že začnete například streamovat filmy, kdy je více zatížena WiFi a využíváte více reproduktory či máte vyšší jas obrazovky – tam se můžeme dostat na polovinu až dvě třetiny maximální výdrže. Nejhorší scénář pak je plné vytížení systému, jako je například renderování videa, těžení kryptoměn nebo hraní her, kde se plně zapojí procesor i grafické jádro a kde se výdrž může zkrátit na pouhou čtvrtinu udávaného maxima.

Velká část notebooků totiž není stavěna na dlouhodobou maximální zátěž. I když často v jejich útrobách pracuje překvapivě výkonný procesor, ve skutečnosti se nepředpokládá, že pojede trvale v plné zátěži. Současné mobilní procesory nabízí maximální výkon krátkodobě. Pokud se zahřejí, začíná jejich výkon klesat, aby se teplota udržela v limitech. To není žádný trik: u většiny úloh je potřeba maximální výkon jenom krátkodobě a pak procesor přechází do úspornějšího módu – a díky tomu si počítač zachovává celkový dojem živosti.

Ultrabooky: nevýhody

Při dlouhodobé zátěži naráží ultramobilní čipy na limity dané chlazením. Protože v případě tenkých a lehkých notebooků je pochopitelně omezený chladicí systém, což znamená, že poměrně rychle dosáhne své maximální bezpečné teploty a začne se zpomalovat. Pokud potřebujete vysoký výkon dlouhodobě nebo trvale, například na hraní her, je lepší sáhnout po herním notebooku, který je větší a má podstatně velkoryseji řešený chladicí systém. Podobné je to i při práci s videem: občasné zpracování videa pochopitelně tenký notebook zvládne, pokud však s videem pracujete pořád, je lepší sáhnout po větší a lépe chlazené alternativě.

i

Pokud využíváte notebook kancelářským způsobem, je výdrž baterie dlouhá. Při sledování filmů či hraní her razantně klesá. Výkonné a tenké notebooky nejsou stavěny na dlouhodobou zátěž a chlazení poměrně rychle přestane stíhat. Takovou situaci pak systém automaticky řeší snížením výkonu.

Životnost baterie

Životnost baterie je závislá na celé řadě faktorů, včetně zátěže. Zatímco CPU snášejí provozní teploty až 100 °C, horní bezpečný limit pro baterie je kolem 60 °C, optimální je maximálně do 45 °C: vyšší teploty způsobují jejich rychlejší degradaci. Protože jsou vybrané notebooky stavěné na nízkou hmotnost, teplo se neodvádí dost rychle a hrozí přehřívání baterie.

Pro nejdelší životnost baterie je vhodné, aby nezůstávala dlouhodobě ani úplně nabitá, ani úplně vybitá. Výrobci tak často dodávají software se speciálními režimy pro prodloužení životnosti, například Asus ve svých utilitách dovoluje nastavení nabíjecích profilů. Doporučovaný profil nabíjí baterii jen na 80 %, což stačí na běžnou každodenní práci. Pokud plánujete cestovat, můžete si zvolit režim se 100% dobitím, pokud naopak máte notebook většinu času v nabíječce, nabízí se režim, který udržuje baterii pouze na 60 % nabití, čímž se prodlužuje její životnost.

Lenovo Yoga 7 14IAL7 Storm Grey celokovový + aktivní stylus Lenovo


Lenovo Yoga 7
 • Cena k 6. 12. 2022: 29 990 Kč
 • Procesor: Intel Core i5 1240P Alder Lake
 • Grafická karta: Intel Iris Xe Graphics
 • Disk: SSD 1 TB
 • RAM: 16 GB LPDDR5
 • Displej: 2 880 × 1 800

Další HW parametry

Typ Lenovo Yoga 7 14IAL7 Storm Grey
Úhlopříčka a typ displeje 14" OLED, lesklý a dotykový povrch
Výdrž baterie cca 15 hodin
Konektory HDMI, 1× USB 3.0, 2× USB-C, 3,5mm jack
Rozměry 316 × 220 × 17 mm
Hmotnost 1,42 kg

Nechcete jen jednu věc. Vyžadujete stylové provedení, funkce pro tvorbu obsahu a skvělý výkon. To je důvod, proč si pořídit Lenovo Yoga 7 14IAL7. Takové zařízení totiž podpoří všechny vaše ambice. Dostanete parádní výkon a skvělou mobilitu, abyste mohli být sami sebou. Notebook Lenovo Yoga v provedení 2v1 se snadno přemění z režimu notebooku do režimu stanu, stojanu nebo tabletu. Krásný 360° pant vám umožní okamžitě přepnout z produktivního do prezentačního režimu a zase zpět. Ideální pro práci i zábavu.

S notebookem Lenovo Yoga 7 14IAL7 nebudete muset shánět hardwarové dongly nebo rozbočovače. Má totiž celou řadu portů, včetně HDMI a USB-C. Jeho baterie s dlouhou výdrží podporuje technologii Rapid Charge, která poskytuje celodenní produktivitu a zábavu. Kromě velkého touchpadu je laptop dodáván s aktivním perem pro kreslení a psaní poznámek.

Výhody

 • Stylový notebook moderního střihu
 • Režim notebooku, stanu, stojanu nebo tabletu
 • Nádherný OLED panel
 • Extra dlouhá výdrž baterie
 • Součástí balení i stylus

Nevýhody

 • Nabíjení obsadí jeden ze dvou USB-C portů
 • Díky menším rozměrům může někomu chybět numerická část klávesnice

ASUS Zenbook 14 UX425EA-KI355W Pine Grey celokovový


ASUS Zenbook 14 UX425EA-KI355W Pine Grey celokovový
 • Cena k 6. 12. 2022: 17 490 Kč
 • Procesor: Intel Core i5 1135G7 Tiger Lake
 • Grafická karta: Intel Iris Xe Graphics
 • Disk: SSD 512 GB
 • RAM: 8 GB LPDDR4X
 • Displej: 1 920 × 1 080

Další HW parametry

Typ ASUS Zenbook 14 UX425EA-KI355W
Úhlopříčka a typ displeje 14" IPS, antireflexní povrch
Výdrž baterie až 21 hodin
Konektory HDMI 2.0b, 1× USB 3.0, 2× USB-C Thunderbolt 4, RJ-45, kombinovaný konektor sluchátek/mikrofonu, čtečka paměťových karet SD (SD, SDHC, SDXC)
Rozměry 319 × 208 × 13,9 mm
Hmotnost 1,17 kg

Krásný nový ASUS Zenbook 14 UX425EA-KI355W je přenosnější než kdykoli dříve. Je tenčí, lehčí a neuvěřitelně kompaktní. Navzdory svým rozměrům disponuje HDMI, Thunderbolt 4 USB-C, USB Type-A i čtečkou MicroSD karet pro bezkonkurenční všestrannost. ZenBook 14 je navržen tak, aby poskytoval vysoký výkon v každé situaci. Jedná se tak o ideální volbu pro životní styl s lehkostí.

Zenbook 14 UX425EA-KI355W se pyšní ergonomickým designem klávesnice přes celou šíři notebooku, který násobí praktičnost a pohodlí během psaní. Také vypadá úžasně! Pro snadné zadávání dat je zde ASUS NumberPad 2.0, který integruje plnou velikost numerické klávesnice s LED podsvícením do touchpadu. Integrovaná infračervená (IR) kamera v ZenBook 14 umožňuje rychlé a snadné přihlášení pomocí Windows Hello. Funguje dokonce i při slabém osvětlení, takže není třeba zadávat heslo. ZenBook 14 má také precizně navržený pant ErgoLift, který při otevření automaticky mírně zvedne zadní část notebooku a nakloní klávesnici do optimálního úhlu pro psaní. Tato akce také nadzvedá šasi pro optimalizované chlazení a zlepšenou kvalitu zvuku.

Výhody

 • Tenká mobilní konstrukce
 • Nízká hmotnost
 • Povedená klávesnice a moderní touchpad
 • Nadprůměrná výdrž baterie

Nevýhody

 • Při náročnějším používání doporučujeme 16GB RAM
 • Jedno USB-C obsadí nabíječka

ASUS Zenbook 14 OLED UX3402ZA-KM607W Ponder Blue celokovový


ASUS Zenbook 14 OLED UX3402ZA-KM607W Ponder Blue celokovový
 • Cena k 6. 12. 2022: 24 990 Kč
 • Procesor: Intel Core i5 1240P Alder Lake
 • Grafická karta: Intel Iris Xe Graphics,
 • Disk: SSD 512 GB
 • RAM: 16 GB LPDDR5
 • Displej: 2 880 × 1 800

Další HW parametry

Typ ASUS Zenbook 14 OLED UX3402ZA-KM607W
Úhlopříčka a typ displeje 14" OLED, lesklý povrch
Výdrž baterie cca 18 hodin
Konektory HDMI 2.0b, 1× USB 3.2 Gen2, 2× USB-C Thunderbolt 4, RJ-45, kombinovaný konektor sluchátek/mikrofonu, čtečka paměťových karet SD (SD, SDHC, SDXC)
Rozměry 313,6 × 220,6 × 16,9 mm
Hmotnost 1,39 kg

Výkonný a kompaktní Zenbook 14 OLED je tenký pouhých 16,9 mm a váží jen 1,39 kg. Uchvátí vás novým designem, který je nadčasově elegantní a zároveň zcela moderní. Dokonalý obraz vám nabídne 14" obrazovka OLED HDR NanoEdge s poměrem stran 16 : 10 a rozlišením 2,8K. Zenbook 14 OLED nabízí dokonalé zážitky na cestách díky kompaktnímu, tenkému a lehkému celohliníkovému tělu, které skrývá prvotřídní komponenty a kompletní sadu vstupních a výstupních portů. Z pohledu typického uživatele je použitý Intel Core i5 1240P Alder Lake zcela skvělé řešení. Ti náročnější uživatelé však jistě zvolí laptop ASUS Zenbook 14 OLED UX3402ZA-OLED386W s 12jádrovým Intel Core i7 1260P s frekvencí až 4,7 GHz.

Design zaměřený na uživatele zahrnuje přihlášení jedním dotykem pomocí snímače otisků prstů na zapínacím tlačítku, novou klávesnici ASUS ErgoSense a efektivní funkci ASUS NumberPad 2.0. V praxi vás pak nadchne 75Wh baterie Zenbooku 14 OLED s dlouhou výdrží, která vám zajistí produktivitu až na 18 hodin. A když přijde čas nabíjení, nemusíte se zdržovat – za pouhých 49 minut můžete baterii dobít na 60 % kapacity.

Výhody

 • Prémiový OLED panel
 • Nejmodernější Intel HW platforma
 • 2× Thunderbolt 4
 • Prodloužená výdrž až 18 hodin

Nevýhody

 • Prakticky všechny porty na jedné straně

ASUS Vivobook S 15 OLED K3502ZA-MA386W Neutral Grey kovový


ASUS Vivobook S 15 OLED K3502ZA-MA386W Neutral Grey kovový
 • Cena k 6. 12. 2022: 24 929 Kč
 • Procesor: Intel Core i5 12500H Alder Lake
 • Grafická karta: Intel Iris Xe Graphics
 • Disk: SSD 1 TB
 • RAM: 16 GB DDR4
 • Displej: 2 880 × 1 620

Další HW parametry

Typ ASUS Vivobook S 15 OLED K3502ZA-MA386W
Úhlopříčka a typ displeje 15,6" OLED, lesklý povrch, 120 Hz
Výdrž baterie 13 hodin
Konektory HDMI 2.0b, 1× USB 3.2 Gen1, 1× USB 2.0, 2× USB-C Thunderbolt 4, kombinovaný konektor sluchátek/mikrofonu
Rozměry 359,8 × 232,9 × 18,9 mm
Hmotnost 1,8 kg

Předveďte svůj jedinečný styl s notebookem Vivobook S 15 OLED, který vám umožní opravdu vyniknout! Užijte si výkon procesoru Intel Core i5 12500H Alder Lake a vysokokapacitního 1 TB SSD úložiště. Ruku v ruce s tím si vychutnejte úžasný obraz na prvním 15,6palcovém OLED NanoEdge displeji s 2.8K rozlišením a obnovovací frekvencí 120 Hz na světě. Tento notebook je ideální na zábavu či příležitostnou tvorbu díky 84% poměru obrazovky k tělu displeje a 7mm tenkému rámečku, který zpříjemní jakékoli vizuální úkoly. Fantastický, zcela nový geometrický design šasi je vyjádřením vytříbeného stylu. Také rychle objevíte dva praktické Thunderbolt 4 USB-C porty a pochopíte, proč je Vivobook S 15 OLED volbou pro generaci, která ví, jak na to!

ASUS Vivobook S 15 OLED K3502ZA
Díky pantům s rozsahem 180 stupňů lze ASUS Zenbook S 15 OLED otevřít do vodorovné polohy a ulehčit komunikaci při práci ve skupině.

Již zmíněný OLED panel je ohromnou konkurenční výhodou. OLED displej, díky povaze speciálních organických sloučenin vyzařujících světlo, které používá, redukuje škodlivé modré světlo až o 70 % ve srovnání s typickými LCD displeji, takže je mimořádně šetrný k očím a snižuje riziko poškození sítnice. Mezi další zajímavosti patří klávesnice ErgoSense s roztečí kláves v plné velikosti 19,05 mm. To je stejná hodnota jako u klávesnice stolního počítače, takže si můžete užívat práci s vynikajícím komfortem i přesností psaní. Aby byl váš notebook hygienicky čistý, chrání ho speciální povrchová úprava ASUS Antibacterial Guard, která eliminuje bakterie. Bylo vědecky prokázáno, že Antibacterial Guard potlačuje množení bakterií o více než 99 % po dobu 24 hodin, čímž zajišťuje, že povrch vašeho notebooku bude déle čistý i hygienický, a omezuje šíření potenciálně škodlivých bakterií kontaktem.

Výhody

 • Nejnovější generace CPU od Intelu
 • 16 GB RAM + 1 TB SSD
 • Prémiový 120Hz OLED panel
 • Webová kamera s technologiemi 3DNR a AI Noise-Cancelling pro potlačení šumu

Nevýhody

 • Nemá LAN konektor pro připojení k drátové síti

Lenovo Yoga Slim 7 Pro 14IHU5 Slate Grey celokovový


Lenovo Yoga Slim 7 Pro 14IHU5 Slate Grey celokovový
 • Cena k 6. 12. 2022: 22 989 Kč
 • Procesor: Intel Core i5 11320H Tiger Lake
 • Grafická karta: Intel Iris Xe Graphics
 • Disk: SSD 512 GB
 • RAM: 16 GB DDR4
 • Displej: 2 240 × 1 400

Další HW parametry

Typ Lenovo Yoga Slim 7 Pro 14IHU5
Úhlopříčka a typ displeje 14" IPS, antireflexní povrch
Výdrž baterie 20 hodin
Konektory 1× USB 3.2 Gen1, 2× USB-C Thunderbolt 4, kombinovaný konektor sluchátek/mikrofonu
Rozměry 312,4 × 221,4 × 16,9 mm
Hmotnost 1,3 kg

V cenové hladině těsně nad 20 tisíc se pohybuje velmi zajímavý notebook Lenovo Yoga Slim 7 Pro 14IHU5 Slate Grey. I přes celokovové tělo má nízkou hmotnost, ale i tak zvládne pracovat až 20 hodin na jedno nabití. Notebook skvěle využívá platformu Intel Evo, a proto má výkonu na rozdávání. Rychlý procesor Intel Core i5 11320H s taktem až 4,5 GHz není žádné ořezávátko, spolu s rychlou LPDDR4X RAM pamětí o kapacitě 16 GB a dedikovanou grafickou kartou Intel Iris Xe Graphics se postará o plynulý běh systému i aplikací!

Displej notebooku Lenovo Yoga Slim 7 Pro 14IHU5 Slate Grey se pyšní poměrem stran 16 : 10, takže je větší než běžné notebooky, navíc má jas až 300 nitů a 100% pokrytí gamutu sRGB spolu s technologií Dolby Vision, které vám zaručují přesné a ničím nezkreslené podání barev. A to nejlepší, jemné rozlišení 2 240 × 1 400 pixelů vykreslí i ten nejmenší detail! Moderní funkce s umělou inteligencí umí spustit notebook pouhým otevřením a přihlásit vás jediným pohledem. Senzory zaznamenávají, když se vzdálíte od notebooku, a automaticky jej uzamknou. Privacy Alert vás upozorní, když se vám bude někdo dívat přes rameno a mnoho dalšího.

Výhody

 • Velmi dobrý výkon díky CPU Intel Core i5 11. generace
 • Dlouhá výdrž na jedno nabití
 • Kvalitní výbava pro videohovory
 • Tenké rámečky kolem displeje

Nevýhody

 • Chybí HDMI nebo LAN konektor

Acer Swift 3 EVO Pure Silver celokovový


Notebook Acer Swift 3 EVO Pure Silver celokovový
 • Cena k 17. 12. 2022: 28 990 Kč
 • Procesor: Intel Core i7 12700H Alder Lake
 • Grafická karta: Intel Iris Xe Graphics
 • Disk: SSD 1000 GB
 • RAM: 16 GB DDR4
 • Displej: 2 880 × 1 800

Další HW parametry

Typ Acer Swift 3 Evo Steam Blue celokovový
Úhlopříčka a typ displeje 14" IPS, matný povrch
Výdrž baterie 10 hodin
Konektory HDMI 2.0, 2× USB 3.2 Gen 1, 1× USB 3.2 Gen 1 Type C, RJ-45, 3,5mm jack
Rozměry 312,9 × 17,9 × 214 mm
Hmotnost 1,4 kg

Notebook Acer Swift 3 EVO Pure Silver se pyšní zcela exkluzivním 14" OLED displejem s rozlišením 2 880 × 1 800 pixelů. Při jeho používání se už dopředu připravte na zcela mimořádné vizuální zážitky. Aby vše fungovvalo jak má, tak je nachystaný procesor Intel Core i7 12700H Alder Lake doplněný o 16 GB operační pamětí typu LPDDR5. A díky několika režimům chlazení budete mít k dispozici maximální výkon bez ohledu na úkoly, které na vás čekají.

Celokovové elegantní tělo notebooku Acer Swift 3 EVO váží přibližně 1,4 kg a má tloušťku pouhých 17,9 mm. I přesto se takové zařízení pyšní výdrží až na úrovni 10 hodin. Acer Swift 3 EVO je vybaven dostatkem USB portů včetně dvojice oboustranných USB-C s rozhraním Thunderbolt 4. USB-C konektory lze využít k mimořádně rychlému 40 Gb/s přenosu dat, nabíjení baterie nebo připojení ke dvěma externím displejům s rozlišením 4K nebo jednomu s rozlišením 8K. Pro bezdrátovou komunikaci je připravena nejnovější dvoupásmová technologie Intel WiFi 6 a Bluetooth 5.2.

Výhody

 • Velmi dobrý výkon
 • Celokovové provedení
 • Nádherný OLED displej
 • Prodloužená záruka na 3 roky
 • Nízká hmotnost
 • Dva porty Thunderbolt 4

Nevýhody

 • Chybí LAN konektor (k dispozici je WiFi 6E)
i Mohlo by vás zajímat

Notebooky Intel Evo s operačním systémem Windows 11 jsou jasnou volbou pro všechny náročnější uživatele, studenty nebo firemní pracovníky. Díky kombinaci skvělého výkonu, dlouhé výdrže na baterii a tenkého provedení totiž můžete takový notebook nosit neustále u sebe.

Vytisknout
P-DC1-WEB17
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací