Během svátku 28.9. jsou uzavřeny pobočky Děčín, Kladno, Brno-Lískovec a Frýdek-Místek. Všechny ostatní pobočky zůstávají otevřené pro výdej objednávek.
Nakupování budoucnosti 2021_Q3_SMP_přecenění iphonů
Zobrazit katalog

Nejlepší sluchátka

Nejlepší sluchátka 2020

Článek

• Autor: Jiří V. Matýsek

Hudba, podcasty, audioknihy - pro mnoho z nás naprosto nepostradatelná součást našich životů. A díky rozmachu streamovacích služeb navíc snad nikdy nebyla dostupnější. Stačí pár kliků a hned najdeme svou oblíbenou skladbu nebo album, aniž bychom se museli jakkoliv namáhat. Zda je to dobře pro hudební průmysl, ponechejme v tuto chvíli stranou. Aby byl náš poslech co nejkvalitnější, je potřeba odpovídající výbavu. Dnes se proto zaměříme na ta nejlepší sluchátka, která můžete na trhu v první polovině roku 2020 sehnat. Vybrali jsme a srovnali pro vás šampiony v pěti kategoriích rozdělených podle účelu použití sluchátek. Kromě samotného srovnání ale nabídneme i rady, jak v obchodě sáhnout po těch nejlepších sluchátkách pro vaše potřeby. Tak která sluchátka vám nabídnou maximum?

Nejlepší sluchátka (PŘEHLED) – OBSAH

Sluchátkové trendy 2020

Sluchátkům v poslední době rozhodně vládne bezdrátovost a stále více dominují Bluetooth sluchátka z kategorie True Wireless, které nespojuje žádný kabel a i mezi sebou komunikují pomocí Bluetooth. Důvodem rostoucí oblíbenosti True Wireless sluchátek, jejichž nejznámějším zástupcem jsou Apple AirPods, je jejich praktičnost: Jsou malá, lehká (i v nabíjecím pouzdře je často strčíte do kapsy) a neobtěžují kabely.

A protože už ani zdaleka neplatí to, že by jejich zvuk musel být nutně horší kvality, vzali je na milost i příznivci velmi kvalitního poslechu. I z toho důvodu obsadila bezdrátová sluchátka i nejvyšší kategorii Hi-Fi, která díky tomu skýtá velký prostor pro polemiky Může být něco Hi-Fi, když to nemá drát? Myslíme si, že může a trendy tomu napovídají. Bluetooth jako takové už má dostatečně široké pásmo na to, aby přeneslo větší objem dat.

V této kategorii se nicméně setkáváme s možností odpojitelných kabelů, kdy je sluchátka možné jednoduše připojit i k receiveru. Trendu vyšli vstříc i výrobci mobilních telefonů. Mnoho aktuálních modelů už ani nedává uživatelům jinou šanci, protože nemají klasický sluchátkový 3,5mm jack. Řešení jsou dvě: nepohodlná redukce nebo pohodlné Bluetooth.

Nejlepší sluchátka

Neméně výrazným trendem je tzv. ANC. Pod touto zkratkou se skrývají slova Active Noise Cancellation, v překladu aktivní potlačení hluku. V praxi se jedná o odfiltrování nechtěného okolního hluku (zvuk dopravních prostředků, ruch na ulici nebo v kanceláři), který posluchači nabídne ničím nerušený poslech.

Pokročilé podoby ANC navíc dokáží filtrování nechtěných zvuků odstupňovat podle situace. Díky tomu je bezpečné sluchátka s ANC používat i venku na ulici, do uší vpustí jen to, co je podstatné - snáze se totiž eliminují periodicky se opakující zvuky. Přijíždějící sanitku či zvonící tramvaj ale nepřeslechnete.

Výhodou tohoto typu sluchátek je i to, že není třeba vytáčet hlasitost do červených čísel, abychom přehlušili okolí. Z dlouhodobého hlediska tak šetří sluch. Další informace o této technologii najdete v článku Sluchátka s aktivním potlačením hluku: Která vybrat.

Na co se zaměřit při výběru sluchátek?

Otázka položená v titulku této kapitoly je obsáhlejší, než by se na první pohled mohlo zdát. Výběr skutečně dobrých sluchátek, s kterými budete spokojeni a budete je rádi používat, se totiž odvíjí od řady faktorů. Zásadní jsou zejména dvě otázky:

 • K jakému účelu budete sluchátka využívat?
 • Jak nároční posluchači jste?

Při odpovědi na první otázku je třeba se rozhodnout, k čemu vám vlastně budou sluchátka sloužit. Budete poslouchat hudbu z gramofonu v tichu domova, poslouží vám sluchátka na ukrácení dlouhé chvíle při cestě do práce nebo vám budou pumpovat energii do žil při sportu? Každá činnost vyžaduje něco trochu jiného, sportovní sluchátka musí mít jiné vlastnosti, než ta, která budete mít na uších doma v křesle.

Druhá otázka v sobě zahrnuje úvahy typu: Poslouchám mluvené slovo, taneční hudbu nebo jazz (či cokoliv jiného)? Je mi jedno, jak to zní, hlavně když to hraje? Nebo je pro vás důležité každé cinknutí? Každá sluchátka mají svoji zvukovou charakteristiku, na DJských sluchátkách koncipovaných na taneční hudbu bude prostě klasika znít divně. Opět je to ale záležitost osobních preferencí - sami nejspíše víte, co se vám líbí a co je pro vás symbolem dobrého zvuku. Při výběru sluchátek se rozhodně vyplácí pročíst si recenze, ať už odborné, které sluchátka podrobí nejrůznějším poslechovým testům, tak ty uživatelské. Vytvoříte si tak představu o tom, jak konkrétní sluchátka hrají.

Nejlepší Bluetooth sluchátka do uší

Bezdrátová Bluetooth sluchátka poslech hudby doslova uvolnila a ta, která mají design tzv. do uší (nebo špunty) tento přístup dotáhla k dokonalosti. Maličká, lehoučká, absolutně bez drátů - to je hlavní výhoda tohoto typu sluchátek. Velkou předností je i praktická možnost ovládat je pomocí dotyku, poklepání či gest, přímo na sluchátkách. K úpravě hlasitosti, přijetí telefonního hovoru nebo přeskočení skladby tak není třeba hledat telefon. Navíc mají docela slušný dosah signálu, takže zdroj hudby může být klidně v jiné místnosti. Která sluchátka tedy nabídnou naprosto uvolněný poslech?

Sony WF-1000XM3

Sony WF-1000XM3

 • Ergonomický design
 • Poslech šest hodin na jedno nabití
 • 6mm reproduktory

Bezdrátová Bluetooth sluchátka Sony WF-1000XM3 potěší už svým na pohled luxusním designem s příjemným pogumovaným povrchem, který k uchu dobře přilne a brání vypadnutí sluchátek k uchu. A není to rozhodně jen líbivý vzhled - nabídnou i velmi kvalitní zvuk. Mohou za to relativně velké, šestimilimetrové reproduktory. Jádrem však je procesor HD QN1e, který se stará o zvuk s minimální zkreslením a také se stará o to, aby byla eliminace okolního hluku maximálně účinná. Zmínku si zaslouží i technologie DSEE HX, která zvyšuje kvalitu komprimovaných digitálních souborů. Na jedno nabití vydrží sluchátka od Sony hrát plných šest hodin, pokud vypnete funkci ANC pak dokonce hodin osm. Praktické nabíjecí pouzdro pak toto číslo ještě ztrojnásobí, a to velmi rychle díky funkci rychlonabíjení.

Sony WF-1000XM3 Sluchátka Sony
Apple AirPods Pro

Apple AirPods Pro

 • Nejvybavenější verze ikonických sluchátek od Applu
 • Vyspělé ANC
 • Vysoká odolnost

Apple AirPods patřily ve své době k prvním bezdrátovým sluchátkům na trhu a svou silnou pozici si díky výrazným prodejům a technologické kvalitě drží dodnes. Verze Pro se kromě svého nepřehlédnutelného „fénového“ designu chlubí zejména potlačením hluku, které je v praxi opravdu účinné a které u standardních verzí AirPods chybí. ANC vás tak buď uzavře do ochranné bubliny, která k vám nepropustí žádný ruch, nebo můžete využít propustného módu (přepnete jednoduše stisknutím stopky sluchátka), který k vám pustí to, co je potřebné. Díky trojici výměnných nástavců máte jistotu, že vám budou Apple AirPods Pro skvěle sedět a díky nabíjecímu pouzdru si poslechu budete moci užívat až čtyřiadvacet hodin.

Apple AirPods Pro Sluchátka Apple
Samsung Galaxy Buds+

Samsung Galaxy Buds+

 • Neotřelý design
 • Skvělý zvuk vhodný pro široké spektrum žánrů
 • Dlouhá výdrž na jedno nabití

Samsung Galaxy Buds+ se pevně drží na pozici bezdrátových Bluetooth sluchátek, do kterých se rozhodně vyplatí jít. O výborný zvuk, který oceníte v širokém spektru hudebních stylů, se stará společnost AKG, tedy jeden z předních výrobců audiotechniky. Samsung se chlubí tím, že nabídne zvuk přesně takový, jaký si přáli producenti hudby, kterou posloucháte a samotné AKG je toho velkou zárukou. Galaxy Buds+ ale neselhávají ani coby handsfree sada, i tady je zvuk v obou směrech výborný. Samozřejmostí u Buds+ je ANC a také dlouhá výdrž. Sluchátka zvládnou na jedno nabití až velmi pěkných jedenáct hodin, které nabíjecí pouzdro ještě zdvojnásobí.

Samsung Galaxy Buds+ Sluchátka Samsung

Nejlepší Bluetooth sluchátka přes hlavu

Lehkost a téměř se chce napsat nenápadnost Bluetooth sluchátek do uší byla zpočátku výsadou jen lehkých sluchátek určených pro nenáročný poslech. Poměrně nově ale začala tato technologie opanovat i segment náhlavních sluchátek určených pro soustředěný poslech. Velkou výhodou náhlavních sluchátek je, že i z důvodů své konstrukce lépe izolují okolní hluk. V kombinaci s ANC vás uzavřou do vlastní zvukové bubliny, v níž vás nebude rušit nic - ani okolí, ani všudypřítomné kabely. Která jsou podle nás ta nejlepší Bluetooth sluchátka přes hlavu?

JBL Club One

JBL Club One

 • Nový pohled na známou hudbu
 • Ambient Aware
 • 45 hodin na jediné nabití

Elegance a zvuk, který vám nabídne úplně nový pohled na vaše oblíbené skladby. Tak by se dala jednoduše charakterizovat nová sluchátka Club One, s nimiž přichází na trh známý výrobce audia, společnost JBL. Čistý a do detailu prokreslený zvuk navíc doplňuje funkce STAGE+, která umožní hudbu vnímat podobně, jako to dělají DJ za mixážním pultem. JBL svá náhlavní sluchátka vybavil pokročilým adaptabilním ANC s funkcí Ambient Aware, která je, díky chytré eliminaci hluku, jež vám ale do uší pustí to podstatné, určena pro poslech na ulici, kde, přece jenom, musíte vnímat svoje okolí. Na jedno nabití vydrží až 45 hodin a navíc potěší i ty, kteří bezdrátovému poslechu příliš neholdují - v balení je i odpojitelný kabel.

JBL Club One Sluchátka JBL
Beats Studio3 Wireless

Beats Studio3 Wireless

 • Kvalita zaštítěná Dr. Dre
 • Skvělý design
 • Zvukový projev je vhodnější pro moderní hudbu

Za značkou Beats stojí hiphopový producent Dr. Dre, který přitáhl na svou stranu řadu lidí z hudebního průmyslu, aby se stali ambasadory „jeho“ sluchátek. Není to však jen zaštítění slavným jménem - sluchátka Beats Studio Wireless hrají výborně. A opět bez drátů (byť je připojitelný kabel součástí balení). Pohodlí při nošení zajistí měkké náušníky, které navíc můžete jednoduše pootočit tak, aby perfektně seděly. U Beats Studio3 se hodně myslelo i na to, že jsou sluchátka módním doplňkem, sluchátka jsou k dispozici v mnoha barvách. A co zvuk? Samozřejmě kvalitní, Dr. Dre by do světa (navíc s přídomkem Studio) nevypustil žádné šidítko, nicméně je pravda, že si více rozumí s hutnými beaty, než s jazzovým trylkováním.

Beats Studio3 Wireless Sluchátka Beats
Bose Noise Cancelling Headphones

Bose Noise Cancelling Headphones

 • Moderní design
 • Funkce rozšířené reality Bose AR
 • 4 citlivé mikrofony pro hlasovou komunikaci

Je-li pro vás důležitý i samotný design sluchátek, Bose Noise Cancelling Headphones. Ta nabídnou zajímavý kulatý vzhled s poměrně úzkým hlavovým mostem - není to však na pohodlí. I s Bose Noise Cancelling Headphones lze bez problémů strávit dlouhé hodiny. Projev sluchátek si potrpí na výrazné basy, jsou tedy moderní nejen vzhledem, ale drží se i trendů v hudbě. Nepřekvapí přítomnost ANC, zajímavou a zatím nepříliš využívanou novinkou je tzv. rozšířená realita. Ta v případě Bose využívá integrované senzory monitorující polohu vaší hlavy a pohyb těla a v kombinaci s aplikacemi, které využívají další informace, jako např. vaši současnou lokaci, vám sluchátka pouštějí hudbu zvolenou na míru, aniž byste se museli o cokoliv starat.

Bose NCH Sluchátka Bose

Nejlepší sportovní sluchátka

Sportovní sluchátka kladou důraz na jiné parametry než ta, která jsou určena pro klidný, soustředěný poslech. Zásadní je pohodlí při delším nošení a také to, aby dobře držela. Sportovní sluchátka nesmí vypadávat z uší ani při náročnějším pohybu. Důležitou vlastností je i odolnost vůči vnějším vlivům, zejména vlhkosti, tedy proti potu a dešti. Která sportovní sluchátka vám nejlépe nadopují do žil energii i pro náročný trénink?

Beats PowerBeats Pro

Beats PowerBeats Pro

 • Ergonomické držáky za uši
 • Odolnost proti dešti, potu a prachu
 • Rychlonabíjení

Beats PowerBeats Pro byla pečlivě navržena tak, aby dobře sloužila při sportu a pohybu. I z toho důvodu hraje hlavní roli ergonomie, zejména pohodlné držáky za uši, které sluchátka udrží přesně tam, kde mají být. Zvýšená je také odolnost (certifikovaná na IPX4), která vám umožní sportovat prakticky za každého počasí. Příjemnou vychytávkou je automatické spuštění hudby po nasazení sluchátek do uší, rozhodně potěší přítomnost hands-free. Při plném nabití zvládnou fungovat devět hodin, ale stačí jim pět minut v nabíječce, abyste si dobu přehrávání prodloužili o další hodinu a půl.

Beats PowerBeats Pro Sluchátka Beats
Jabra Elite 75t

Jabra Elite 75t

 • Elegantní vzhled
 • Detekce nasazení sluchátek
 • Pohodlné, ale pevně drží v uších

Sluchátka Jabra Elite 75t trochu klamou tělem. Vzhledem připomínají klasická, velmi elegantní sluchátka pro běžné použití. Do sportovní kategorie však bezpochyby patří, a to jak díky odolnosti certifikované na hodnotu IP55, tak tomu, že v uších drží jako přibitá, ale zároveň nejsou nijak nepohodlná. Pohodlí ještě zvyšují dodávané gelové nástavce ve třech velikostech. Dobře poslouží i jako praktické handsfree. O kvalitě zvuku se netřeba zmiňovat, ale přece jen: Je velice dobrá a to jak pro hudbu, tak pro telefonické hovory. Na jedno nabití vydrží 7,5 hodiny, šťávu nicméně doplníte pomocí dobíjecího pouzdra, které lze rovněž použít jako praktickou powerbanku pro další zařízení.

Jabra Elite 75t Sluchátka Jabra
Creative Outliner Sports

Creative Outliner Sports

 • Zajímavý design
 • Spojená drátkem
 • Dostupná cena

Už sám název napovídá - sluchátka Creative Outliner Sports jsou určena pro všechny milovníky fitness, pohybu a sportu. Odpovídá tomu jednoduchý design, jemuž dominuje zářivě oranžový kabel, ale i konstrukce, která je odolná vůči stékající vodě, a také speciální uchycení špuntů v uších. Nevypadnou vám tedy ani při náročnějším tréninku. Ovládání sluchátek, včetně přijímání telefonických hovorů, je celkem prakticky umístěno na propojujícím kabelu, je tak snadno při ruce. A vězte, že s nimi uběhnete i maraton. Vydrží totiž jedenáct hodin.

Creative Outliner Sports Sluchátka Creative

Nejlepší herní sluchátka

Herní sluchátka jsou zpravidla součástí širší kategorie sluchátek náhlavních. Základní požadavek, samozřejmě kromě kvality zvuku samotného, je v tomto případě kladen na pohodlí a to i při delších herních sessions. Nezbytností je mikrofon pro in-game komunikaci. Zásadní novinkou poslední doby je schopnost herních sluchátek lépe pracovat s prostorovým zvukem. Přispívá to jak většímu pohlcení hrou, tak lepší prostorové orientaci v herním světě. A která sluchátka pro hraní, ať už na PC nebo konzolích, doporučujeme?

HyperX Cloud II

HyperX Cloud II

 • Prostorový zvuk 7.1
 • Externí zvuková karta součástí balení
 • Bytelný a pohodlný design

Oceňovaná sluchátka HyperX Cloud II stále mají tu schopnost naprosto vás pohltit v herním světě. Nejen díky jejich konstrukci, která dobře izoluje okolí, ale i zásluhou kvalitního zvukového hardwaru a detailního podání. Bytelný headset je navíc dodáván s externí USB zvukovou kartou, která nejen vylepší herní sound, ale také přidá zvuku prostorovost (7.1). Pohodlí zajišťují měkké náušníky z paměťové pěny, které zajistí, že sluchátka nebudou tlačit ani při delších herních seancích. K počítači se sluchátka připojují klasicky, drátově, dodávaný kabel má nicméně pouze jeden metr, ale to je jen malá vada na kráse jinak velice podařeného headsetu.

HyperX Cloud II Sluchátka HyperX
Logitech G533

Logitech G533

 • Zajímavý design
 • Široké možnosti personalizace zvuku
 • Slušná výdrž na jedno nabití

Prostorový DTS zvuk nabídne i headset Logitech G533. Na pohled zaujme svým neobvyklým, mírně hranatým designem a oproti často velkým a bytelným sluchátkům působí poměrně lehkým a vzdušným dojmem. Headset je bezdrátový, k počítači se připojuje pomocí Bluetooth a na jedno nabití vydrží až patnáct hodin. Jak na vnitřní straně náušníků, tak na spodní straně hlavového mostu je na dotek příjemná síťovina, která je měkká a zároveň dobře odvádí vlhkost. Sluchátka nabízí široké možnosti personalizace zvukových profilů, díky kterým si můžete dopředu nastavit zvuk podle jednotlivých situací.

Logitech G533 Sluchátka Logitech
Razer Kraken X

Razer Kraken X

 • Jednoduchý design
 • Slušný dynamický rozsah
 • Sklápěcí mikrofon

Další drátová klasika s dokonale funkčním designem, který si potrpí na střídmost, to je headset Razer Kraken X. Pohodlné náušníky dobře zakryjí ucho a okamžitě vás uzavřou v herním světě. Headset disponuje velice slušným dynamickým rozsahem od 12 Hz do 28 kHz, který je tak ideální nejen na zvukové efekty ve hrách, ale i na poslech hudby všech žánrů. Samozřejmostí je citlivý vestavěný mikrofon praktické sklápěcí konstrukce. Pokud jde o připojení, Razer Kraken X se spoléhá na klasický konektor 3,5mm jack na 1,3 m dlouhém kabelu.

Razer Kraken X Sluchátka Razer

Nejlepší Hi-Fi sluchátka

Pro ty nejnáročnější je určena kategorie Hi-Fi sluchátek. Nabídnou excelentní zvuk, často velmi luxusní vzhled a leckteré zajímavé technologie. Některým hlasům navzdory i do této kategorie prorazila bezdrátovost - natolik se rozšířil datový tok, který je možné přes Bluetooth přenést. Tento fakt jsme v našem výběru rovněž zohlednili. Která sluchátka vám přinesou hudbu ve stoprocentní kvalitě bez kompromisů?

Bowers & Wilkins PX7

Bowers & Wilkins PX7

 • Lehká, ale odolná sluchátka
 • Široký dynamický rozsah 10 Hz až 30 kHz
 • Odpojitelný kabel

Bowers & Wilkins znamená v oblasti audiotechniky špičku. Poznat je to na reproduktorech a samozřejmě i na jejich sluchátkách. V případě modelu PX7 se jim podařilo maximum vměstnat do designově čistých náhlavních sluchátek, která jdou navíc s dobou: Jsou totiž bezdrátová. Velké měniče o průměru 43,6 mm nabídnou průrazný zvuk se širokým zvukovým spektrem (dynamický rozsah 10 Hz až 30 kHz). Sluchátka jsou navržena tak, aby odolala náročnému každodennímu používání, základem jejich konstrukce jsou totiž tkaná uhlíková vlákna. Samozřejmostí je ANC a výdrž 30 hodin. Protože se jedná o Hi-Fi sluchátka, jejich součástí je i odpojitelný kabel, určený pro připojení k zařízením bez Bluetooth.

Bowers & Wilkins PX7 Sluchátek Bowers & Wilkins
Sony Hi-Res WH-1000XM3

Sony Hi-Res WH-1000XM3

 • Výborná eliminace okolního hluku
 • Výdrž na jedno nabití
 • Pohodlí

Bezdrátovým sluchátkům Sony Hi-Res WH-1000XM3 dominuje skladnost. Snadno je složíte a sbalíte na cesty. Zároveň ale nedošlo na kompromisy v kvalitě reprodukce. Sluchátka jsou koncipována tak, abyste v jejich společnosti mohli strávit dlouhé hodiny - ať už je to výdrž zvící 30 hodin na jedno nabití, nebo pohodlné náušníky a polstrování hlavového mostu z umělé kůže. Zvuk se pro dosažení maximální kvality navíc přizpůsobí tvaru vaší hlavy, vlasů či nasazených brýlí. Samozřejmostí je redukce okolního šumu. Díky širokému prostoru náušníků můžete pro ovládání sluchátek využít jednoduchých gest - a nebo požádat o spolupráci digitální asistentky Siri či Alexu.

Sony Hi-Res WH-1000XM3 Sluchátka Sony
Beyerdynamic Aventho WL

Beyerdynamic Aventho WL

 • Subtilní design
 • Skvělý hudební projev
 • Dotykové ovládání v pravém náušníku

Pokud si myslíte, že Hi-Fi sluchátka musí být nutně velká a překrývající celé uši, vyzkoušejte Beyerdynamic Aventho WL. Subtilní, relativně malá sluchátka se totiž co do pohodlí a kvality vyrovnají prostorově náročnějším modelům. Jsou ideální pro všechny hi-fisty, kteří se nechtějí vzdát kvality ani na cestách. O vyvážený zvukový projev se starají měniče od společnosti Tesla v souhře s podporou kodeků aptX HD a AAC. Pohodlí je klasicky zajištěno pomocí pěnových náušníků, pohodlné je rovněž dotykové ovládání integrované do pravého náušníku. Doba fungování na jedno nabití - 30 hodin - se u tohoto typu sluchátek pohybuje v příjemném nadprůměru.

Beyerdynamic Aventho WL Sluchátka Beyerdynamic
0
Vytisknout
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Pro organizace Jak nakoupit
P-DC1-WEB19
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi