Během svátku 28.10. jsou uzavřeny pobočky Děčín, Kladno, Brno-Lískovec a Frýdek-Místek. Všechny ostatní pobočky zůstávají otevřené pro výdej objednávek.
Všechny dárky jako na dlani Windows 11

Nikon: Zkratky a základní parametry objektivů Nikkor

Zobrazit katalog

Článek

Aktualizováno

Vybíráte si objektiv pro fotoaparát Nikon, a nevíte, který zvolit? V dnešním článku si shrneme základní pojmy, s nimiž se můžete u objektivů Nikkor setkat, a podle kterých byste měli následně objektiv vybírat. V první řadě se zaměříme na obecné pojmy, jež jsou pro všechny objektivy stejné – těmto parametrům věnujte pozornost jako první. Následně si představíme důležité zkratky, které využívají výrobci objektivů Nikkor.

Zkratky objektivů Nikkor - OBSAH

 1. Základní parametry objektivů
 2. Zkratky označující modelové určení objektivů Nikkor
 3. Zkratky označující typy objektivů Nikkor
 4. Zkratky tříd a technologií objektivů Nikkor
 5. Zkratky označující speciální úpravu objektivů Nikkor
objektivy Nikkor

Základní parametry objektivů

Modelové určení

Kompatibilitu objektivu s tělem fotoaparátu je před pořízením vždy nutné zkontrolovat. Ne všechny objektivy totiž pasují na všechny typy přístrojů. Modelové určení objektivu je upřesněno velikostí snímače fotoaparátu.

Fotoaparát se snímačem Full Frame

Pro těla fotoaparátu s plnoformátovým snímačem vybíráme objektiv, který je kompatibilní s Full Frame přístroji. Takové objektivy lze zároveň použít i s fotoaparáty s menším snímačem APS-C.

Fotoaparát se snímačem APS-C 

Pro těla fotoaparátu s APS-C snímačem vybíráme objektiv kompatibilní s APS-C přístroji. Takové objektivy jsou ale přizpůsobeny menšímu snímači, a nelze je používat na fotoaparátech s Full Frame.

Bajonet

Objektivy jsou zakončené bajonetem, který slouží pro uchycení k tělu fotoaparátu. Nezajišťuje jen mechanické uchycení, je důležitý také pro správnou komunikaci a funkčnost těla fotoaparátu s objektivem. Každý výrobce fotoaparátu má ale vlastní systém bajonetového uchycení objektivu. A aby to bylo ještě pestřejší, v drtivé většině mají výrobci hned několik typů.

Vzájemná kompatibilita

Systémy odlišných značek nejsou vzájemně kompatibilní, a proto nelze nasadit objektiv jedné značky na tělo fotoaparátu jiné značky (například objektiv Nikkor na těle Canon). Že se s tím ale ve skutečnosti setkáváte? Ano, existují totiž adaptéry a redukce, které umožňují propojení jinak nekompatibilního těla s objektivem.

Použití adaptéru či redukce s sebou nese i určité nevýhody. Při nasazení můžeme přijít o některé funkce, jako je automatické zaostřování nebo přenos důležitých informací o cloně, expozici apod. Stává se to spíše tehdy, máme-li novější objektiv a starší tělo fotoaparátu – odlišná elektronika spolu nemusí dobře fungovat což má za následek zmíněné nežádoucí vlivy.

i Existují také firmy, které se specializují pouze na výrobu objektivů. Mezi ty nejznámější výrobce patří Sigma, Tamron a Tokina. Jejich objektivy jsou vybaveny bajonety pro uchycení k fotoaparátům různých výrobců. Rozlišují se jen podle toho, pro jakou velikost snímače jsou určeny.

Ohnisková vzdálenost

Ohnisková vzdálenost vyjadřuje vzdálenost mezi optickým středem objektivu a rovinou, na které dokáže zaostřit snímaný objekt. Tj. tam, kde se protínají všechny paprsky světla procházející objektivem (ohnisko).

Zjednodušeně lze objektivy podle ohniskové vzdálenosti rozdělit do dvou základních skupin:

Objektivy můžeme dělit také podle úhlu záběru, který zabírají, a to do těchto skupin:

 • Rybí oko (6-16 mm)
 • Širokoúhlé objektivy (24 - 35 mm)
 • Portrétní objektivy (± 50 mm)
 • Základní zoom objektivy (18 - 100 mm)
 • Teleobjektivy (100 - 300 mm)
 • Super-teleobjektivy (> 300 mm)

Každé ohnisko má jiný úhel záběru, od toho se pak odvíjí použití jednotlivých objektivů. Obecně platí, že čím menší je ohnisková vzdálenost, tím větší je úhel záběru objektivu. Širokoúhlé objektivy mají tedy široký úhel záběru, teleobjektivy pak velice malý.

 Ohnisková vzdálenost objektivu
Obrázek znázorňuje zmenšující se úhel záběru při rostoucí ohniskové vzdálenosti.
Ohnisková vzdálenost objektivu
Na obrázku vidíme pokrytí obrazu při použití rozdílných ohnisek objektivu.

Ohniskové vzdálenosti objektivu jsou udávány pro nasazení na plnoformátový Full Frame snímač. Jestliže ale objektiv nasadíme na menší snímač (Micro 4/3“, APS-C), dojde k přepočtu ohniskové vzdálenosti. Více o přepočtu se dozvíte níže, v kapitole crop factor.

Crop factor

Crop faktor představuje koeficient, kterým se přepočítává skutečná ohnisková vzdálenost objektivu při nasazení na menší, než plnoformátový Full Frame snímač. Udává nám tedy, kolikrát je plocha snímače fotoaparátu menší, než je plocha plnoformátového Full Frame snímače.

Ohnisková vzdálenost, a tedy i úhel záběru se odvíjí od velikosti snímače fotoaparátu. Při nasazení objektivu na velikostně menší snímač (Micro 4/3“, APS-C), než je plnoformátový Full Frame, musíme ohniskovou vzdálenost přepočítat na ekvivalentní. Dochází totiž ke cropu neboli výřezu obrazu, protože se na menší snímač dostane pouze jeho část.

Ohnisková vzdálenost * crop faktor = ekvivalentní ohnisková vzdálenost

Typ senzoru Velikost snímače Crop faktor
Full Frame (35 mm film) 36 × 24 mm 1
APS-C (Nikon DX, Pentax, Sony) 23,6 × 15,6 mm 1,5
APS-C (Canon) 22,2 × 14,8 mm 1,6
4/3″ 18 × 13,5 mm 2
1" (Nikon CX) 12,8 × 9,6 mm 2,7

Při přepočtu ohniskové vzdálenosti musíme brát v potaz i výrobce. Jednotlivé velikosti snímačů různých výrobců se totiž od sebe mohou drobně lišit.

Objektiv a crop factor Objektiv a crop factor

Porovnání velikostí obrazu při použití fotoaparátů s různými snímači.

Názorná ukázka

Objektiv Canon 50 mm

 • Při nasazení na fotoaparát Canon s APS-C snímačem bude ekvivalentní ohnisková vzdálenost objektivu činit 80 mm (50*1,6 = 80).
 • Nasadíme-li objektiv na fotoaparát s Full Frame snímačem, zůstane efektivní ohnisková vzdálenost stejná, tedy rovna 50 mm.

Objektiv Nikkor 24-85 mm

 • Při nasazení na fotoaparát Nikon s APS-C snímačem bude ekvivalentní ohnisková vzdálenost objektivu činit 36-128 mm
 • Při nasazení na fotoaparát s Full Frame snímačem zůstane efektivní ohnisková vzdálenost stejná, tedy 24-85 mm.

Světelnost

Světelnost se udává clonovým číslem a vyjadřuje, kolik světla je objektiv při fotografování schopen propustit ke snímači. Zjednodušeně platí, že čím větší maximální světelnost (tedy čím menší je clonové číslo), tím kratší může být čas závěrky (menší riziko rozmazání) nebo hodnota citlivosti ISO (tím méně šumu na fotografii). Díky vyšší světelnosti tak pořídíte lepší snímky ve zhoršených světelných podmínkách, tedy v šeru či ve tmě.

Světelnost objektivu Světelnost objektivu Světelnost objektivu
Clonové číslo udává, jak velký má být otvor clony objektivu. Malé clonové číslo označuje velký clonový otvor a nízkou hloubku ostrosti, kdežto velké clonové číslo malý clonový otvor a velkou hloubku ostrosti.

V rámci objektivů je vždy udávána nejvyšší možná hodnota, tedy maximální propustnost. U modelů s pevným ohniskem (bez zoomu) je hodnota konstantní, u zoom objektivů jsou uvedeny dvě krajní hodnoty – vždy nejvyšší možná světelnost pro minimální a maximální přiblížení. Za výborné hodnoty světelnosti u objektivů lze považovat:

i Pamatujte, že vyšší světelnost objektivu se značí nižším clonovým číslem a naopak. Tedy objektiv se světelností f/3,6 je méně světelný, než objektiv se světelností f/1,2.

Způsoby ostření objektivů

U objektivů rozlišujeme dva základní typy ostření.

Ostření pohybem celé optické soustavy 

Tento typ ostření je charakteristický tím, že dochází k pohybu celé optické soustavy vysunutím a zasunutím celého objektivu. Toto technologické řešení bývá zpravidla pomalejší v rychlosti ostření – setkáte se s ním zejména u levnějších objektivů.

Vnitřní nebo zadní ostření

Zde nedochází k otáčení celého objektivu, ale pouze k pohybu několika vnitřních čoček. Výhodou je rychlost ostření a to, že nedochází ke změně těžiště vysunutím a zasunutím objektivu jako u první varianty – změna těžiště je znát především u teleobjektivů. Nevýhodou je vyšší pořizovací cena.

Stabilizace obrazu

Optická stabilizace v objektivu

Optická stabilizace bývá umístěna v objektivu a zamezuje rozmazání snímku při focení bez použití stativu. Soustava čoček umístěná uvnitř směřuje paprsky procházející objektivem do jednoho bodu na snímači. Posuvem optického členu se eliminují otřesy a obraz se stabilizuje. Zda-li objektiv obsahuje systém optické stabilizace, poznáte podle příslušné zkratky.

Díky stabilizaci lze i z ruky dosáhnout dlouhých expozičních časů, kterých byste jinak bez stabilizace či stativu nedocílili. Opticky stabilizovaný obraz lze navíc vidět přímo v hledáčku. Drobnou nevýhodou je, že objektivy s optickým stabilizátorem bývají ve srovnání s modely bez stabilizátoru zpravidla o něco těžší.

Stabilizace obrazu

Vlevo vidíte fotografii bez stabilizace obrazu. Vpravo je snímek zachycený objektivem s optickou stabilizací.

Mechanická stabilizace v těle fotoaparátu

Stabilizován může být i samotný snímač v těle fotoaparátu. V takovém případě se jedná o stabilizaci mechanickou. Funguje na principu posuvu snímače, který koriguje naklánění a otřesy fotoaparátu. Takto stabilizovaný obraz v hledáčku neuvidíme.

Fotoaparát s mechanickou stabilizací rázem stabilizuje každý objektiv, který na něj nasadíme. V případě, že máme stabilizovaný i objektiv a tělo fotoaparátu není vybaveno hybridní stabilizací, musíme se rozhodnout pouze pro jednu z nich.

Asférické čočky, ED skla

V dnešní době patří k tomu nejlepšímu, co si můžete v souvislosti se skly a čočkami v objektivu pořídit, asférické čočky a ED skla.

Asférické čočky

Objektivy s asférickými čočkami jsou menší a lehčí než ty, které využívají sférických (kulových) čoček. Zároveň mají lepší optické vlastnosti. Čočka je na okrajích více zploštělá, což má za následek dopadání světelných paprsků přímo do jejího ohniska. Nejvíce užitečné jsou tyto čočky při korekci zkreslení u širokoúhlých objektivů.

Asférické čočky objketivů

U běžné čočky (vlevo) paprsky světla dopadají až za ohnisko a tím vzniká neostrý obraz. Asférická čočka (vpravo) dopadající paprsky tolik nelomí, dopadají přímo do ohniska a tím vzniká krásně ostrý obraz.

ED skla

Skla s malým rozptylem světla, neboli ED skla, ovlivňují ostrost obrazu a korekci barevných vad, jako je např. chromatická aberace. Tyto čočky se hojně využívají u teleobjektivů, postupně se však rozšiřují i do dalších skupin.

Zkratky objektivů Nikkor (pro digitální fotoaparáty Nikon)

Společnost Nikon používá v současné době pro své objektivy několik označení, které v sobě skrývají určité vlastnosti a funkce. Abyste si mohli vybrat objektiv přesně podle vaší potřeby, je důležité se v nich vyznat. Pojďme si přiblížit nejpoužívanější označení, se kterými se můžete u objektivů Nikkor setkat.

Zkratky objektivů Nikkor
Objektivy Nikkor jsou oblíbené mezi fotografy po celém světě. Vyznačují se extrémně ostrými snímky s živými barvami a působivým kontrastem. Japonská společnost si na každém kousku dává pečlivě záležet a tak není divu, že se dnes řadí mezi špičkové výrobce.

Zkratky označující modelové určení objektivů Nikkor

 • Bajonet Nikon 1 a Nikon F

U objektivů Nikkor rozlišujeme dva typy bajonetového uchycení k tělu fotoaparátu. Jsou jimi bajonet Nikon 1 a bajonet Nikon F.

  • FX

  Objektivy označené zkratkou FX jsou vyrobeny pro fotoaparát s plnoformátovým snímačem, u Nikonu je to tzv. FX formát. Se změnou zorného pole mohou být použity i na fotoaparátech s APS-C snímači.

  • DX

  Takto označené objektivy jsou zkonstruovány speciálně pro fotoaparáty Nikon se snímačem APS-C DX. Všeobecně jsou menší a levnější, než objektivy označené zkratkou FX. Objektivy DX se nedoporučuje nasazovat na fotoaparáty Nikon formátu FX (vybavené snímačem Full Frame), jelikož dochází k ořezu obrazu vlivem menšího snímače.

  • CX

  Objektivy Nikon CX, známé spíše jako 1 Nikkor, jsou speciálně zkonstruovány pro použití s bezzrcadlovkami Nikon se snímačem o velikost 1“. Takový snímač je podstatně menší, než jsou Full Frame a APS-C. Objektivy označené CX nelze nasadit na fotoaparáty Nikon o formátech DX a FX.

  Zkratky označující typy objektivů Nikkor

  • Micro

  Objektivy Nikon Micro jsou navržené pro makro fotografie a focení z blízké vzdálenosti. Poskytnou extrémní zvětšení a zobrazí detailní záběry.

  • Fisheye

  Klasické rybí oko. Takové objektivy poskytují extrémně široký úhel záběru. Od ostatních objektivů se vyznačují typickým kruhovým zkreslením perspektivy.

  • PC (Perpective Control)

  Takto označené objektivy jsou vybaveny technologií Perpective Control, která umožňuje regulovat rovinu zaostření a hloubku ostrosti. Náklon až o 90° lze využít při pohledu vzhůru i dolů, a to bez nutnosti naklonit samotný fotoaparát. Předejdete tak efektu sbíhání linií, který může pokazit snímky budov. PC objektivy se vyznačují možností velké hloubky ostrosti a proto jsou velmi oblíbené při fotografii krajin či architektury.

  • AF DC (Defocus Control)

  DC objektivy Nikkor jsou ideální pro portrétní fotografii. Technologie Defocus Control umožňuje regulovat míru rozostření pozadí a popředí otočením DC kroužku na objektivu. V oblastech zaostření poskytnou extrémní ostrost, a zároveň umožňují jemnou úpravu bokeh efektu. Jsou ideální pro portrétní fotografii.

  • Zlatý kroužek

  V tomto případě se nejedná o zkratku, nýbrž o grafické označení objektivu, které znázorňuje jeho profesionální optickou kvalitu. Zlatý kroužek můžeme vidět na konci objektivu. Takové objektivy jsou zpravidla vybaveny asférickými prvky a skly s nízkým rozptylem světla. Profesionální kvalita se pochopitelně odráží na ceně objektivu.

  Objektiv Nikkor 105 mm

  Objektiv Nikkor 105mm f/2,0 AF DC - s pevným ohniskem, umožňuje regulovat míru rozostření pozadí pomocí otočného DC kroužku (AF DC)

  Zkratky tříd a technologií objektivů Nikkor

  • AF

  Takto byly a jsou značeny první autofokusové objektivy, tedy objektivy s automatickým ostřením. Ostřící systém je poháněn hřídelkou, která je v těle fotoaparátu. Je tedy zapotřebí, aby jí bylo tělo fotoaparátu vybaveno, jinak ostření nebude fungovat.

  • AF-D

  Oproti objektivům z řady AF je tato modelová řada navíc obohacena o mikročip, který zajišťuje transport informací o vzdálenosti ostření do těla fotoaparátu. Objektivy s označením AF-D tak mají oproti starším AF vyšší přesnost v rámci měření expozice a blesku. U dnešních objektivů Nikon s autofokusem je předávání těchto informací již běžnou záležitostí, proto se s touto zkratkou již téměř nesetkáte.

  • AF-G

  Tyto objektivy jsou podobné, jako AF-D a mají dokonce i stejnou funkčnost. Rozdíl je v tom, že neobsahují clonový kroužek. Ten je však vyžadován jen u starších typů jednookých zrcadlovek Nikon, které neumějí samy zjišťovat informace z objektivu.

  • AF-S

  Objektivy AF-S jsou obohacené o vestavěný motorek pro ostření. Jsou navrženy i pro použití s fotoaparátem bez zabudovaného motoru pro ostření. Oproti starším modelům jsou objektivy AF-S mnohem rychlejší a také téměř neslyšitelné (tiché) při ostření.

  • AF-P

  Objektivy označené touto zkratkou obsahují krokový motor. Tento typ motoru je mnohem tišší, než AF-S a zajišťuje plynulejší pohyb při procesu ostření. Výsledkem je plynulý pohyb při zoomování a téměř neslyšitelnost motoru při ostření.

  • CRC

  CRC neboli Close-Range Correction je označení pro technologii, respektive způsob ostření. Využito je zde tzv. plovoucích členů, kdy se při ostření každá skupina optických prvků pohybuje samostatně. Díky tomu CRC objektivy poskytují vyšší ostrost při zaostření na krátké vzdálenosti. Nejčastěji tuto technologii najdete u širokoúhlých objektivů a v několika případech i u vybraných teleobjektivů.

  Objektiv Nikkor 70-200 mm

  NIKKOR 70-200mm f/4,0 G AF-S VR ED – s proměnlivým ohniskem, vybaven tichým ostřicím motorkem (AF-S), redukce vibrací – eliminuje rozmazání snímku (VR), skla s nízkým rozptylem světla (ED) a antireflexní úpravou (N), není vybaven clonovým kroužkem (G)

  • G

  Označení G v názvu objektivu značí, že není vybaven clonovým kroužkem. Clona se nastavuje skrze tělo fotoaparátu. Všechny novější objektivy Nikkor jsou touto zkratkou označeny, protože clonový kroužek byl potřeba pouze u starších typů objektivů.

  • E

  E objektivy Nikkor jsou vybaveny elektromagnetickým ovládáním clony. Označení najdeme prozatím jen u několika málo špičkových teleobjektivů.

  • IF (Internal Focus)

  Pod značením IF se skrývá integrované zaostřování, které umožňuje zaostření objektu bez změny fyzické velikosti objektivu. IF objektiv zaostřuje pomocí přesunu jednotlivých optických členů a celý pohyb se tak odehrává pouze uvnitř. Tato technologie velmi usnadňuje zaostřování u velkých objemných teleobjektivů.

  • RF (Rear Focusing)

  Takto označené objektivy disponují systémem zadního ostření. Během zaostřování se v objektivu pohybuje pouze zadní skupina optické soustavy. Tato technologie umožňuje hladší a rychlejší ostření a přispívá k vysoké optické výkonnosti objektivů.

  • TC

  Označení TC je tak trochu novinkou u objektivů Nikkor. Zkratka značí zabudovaný 1,4× telekonvertor, který značně rozšiřuje dostupný rozsah ohniskových vzdáleností. V současnosti existuje jediný takto označený objektiv.

  • VR (Vibration Reduction)

  Technologie redukce vibrací eliminuje riziko rozmazání výsledného snímku na co nejnižší úroveň. Díky redukci vibrací objektiv umožní fotografovat s časy závěrky až o tři stupně delšími – je tedy velice příhodný v situacích, u kterých by byl jinak vyžadován stativ. Lze tak pořídit lepší fotografie za soumraku, v noci nebo ve špatně osvětlených interiérech.

  Objektiv Nikkor Fisheye 8-15 mm

  Objektiv AF-S Nikkor 8-15mm f/3,5-4,5 E ED rybí oko - s proměnlivým ohniskem, tichý ostřicí motor (AF-S), extrémně široký úhel záběru (Fisheye), elektromagnetické ovládání clony (E), ED skla s nízkým rozptylem světla (ED) a antireflexní úpravou (N)

  Zkratky označující speciální úpravu objektivů Nikkor

  • ASP/ AS (Aspherical Lens)

  Takové objektivy obsahují alespoň jeden asférický prvek, který s sebou nese charakteristické optické vlastnosti. Asférické čočky mají ideálně zakřivený povrch, který umožňuje korigovat obrazové odchylky objektivu i při maximálně otevřené cloně.

  • ED (Extra-low Dispersion)

  Klasické označení pro objektivy vybavené ED skly s nízkým rozptylem světla. Takové objektivy se vyznačují skvělou ostrostí a kontrastem i při plně otevřené cloně, a také velmi nízkou chromatickou aberací.

  Objektiv Nikkor 19 mm

  Objektiv Nikkor 19mm f/4,0 E PC ED - s pevným ohniskem, konstrukce s náklonem o až 90° (PC), elektromagnetické ovládání clony (E), skla s nízkým rozptylem světla (ED) s antireflexní povrchovou úpravou (N)

  • FL

  Objektivy FL obsahují prvky vyrobené z fluoritu. Tento optický materiál je vynikající při korekci chromatické aberace, zároveň je lehčí než obyčejné optické sklo. Na druhou stranu je sklo z fluoritu křehčí a citlivější na teplotu.

  • N

  Jedna z nejvýraznějších zkratek, která bývá vyznačena na těle objektivu, představuje povrchovou úpravu čoček Nano-Crystal. Antireflexní povrchová vrstva optických členů omezuje vznik odlesků a duchů zejména při fotografování na přímém slunci.

  • PF (Phase Fresnel)

  PF je označení pro Fresnelovy čočky, které se společnosti Nikon podařilo vytvořit. Tyto čočky umožňují výrobu menších, lehčích a levnějších teleobjektivů. Podobně jako ED čočky korigují chromatickou aberaci.

  • SIC

  SIC neboli Super Integrated Coating je označení pro povrchovou úpravu optických prvků. Ta výrazně snižuje výskyt duchů a jiných odlesků. Kromě toho SIC objektivy vykazují perfektní vyvážení barev.


  i Mohlo by vás zajímat
NIKKOR 85mm f/3.5G AF-S ED VR DX Micro
Objektiv pro digitální zrcadlovky, bajonet Nikon F, pro čip APS-C (ekv. 128 mm), průměr filtru 52 mm, stabilizace, AF-S motorek

-9% 13 790,-
12 490,- bez DPH 10 322,-
Koupit
Můžete mít dnes od 17:15
Skladem 4 ks
Objednací kód: OI366d3
NIKKOR 50mm f/1.8G AF-S
Objektiv pro digitální zrcadlovky, bajonet Nikon F, pro čip Full Frame a APS-C (ekv. 75 mm), průměr filtru 58 mm, AF-S motorek

6 189,- bez DPH 5 115,-
Koupit
Můžete mít ihned na prodejně Praha - Holešovice
Skladem > 5 ks
Objednací kód: OI363g2
NIKKOR 50mm f/1.8 AF D
Objektiv pro digitální zrcadlovky, bajonet Nikon F, pro čip Full Frame a APS-C (ekv. 75 mm), průměr filtru 52 mm, AF motorek

4 189,- bez DPH 3 462,-
Koupit
Můžete mít dnes od 17:15
Skladem 1 ks
Objednací kód: OI351
NIKKOR 85mm f/1.8 AF-S G
Objektiv pro digitální zrcadlovky, bajonet Nikon F, pro čip Full Frame a APS-C (ekv. 128 mm), průměr filtru 67 mm, AF-S motorek

14 090,- bez DPH 11 645,-
Koupit
Na cestě 3 ks
Očekáváme 31.10.2021
Objednací kód: OI366b
NIKKOR 24-85mm f/3.5 - 4.5G ED VR AF-S
Objektiv pro digitální zrcadlovky, bajonet Nikon F, pro čip Full Frame a APS-C (ekv. 36- 128 mm), průměr filtru 72 mm, stabilizace, AF-S motorek

-8% 16 890,-
15 490,- bez DPH 12 802,-
Koupit
Můžete mít dnes od 17:15
Skladem 3 ks
Objednací kód: OI378d3
NIKKOR 10-20mm f/4.5-5.6G AF-P VR DX
Objektiv pro digitální zrcadlovky, bajonet Nikon F, pro čip APS-C (ekv. 15- 30 mm), průměr filtru 72 mm, stabilizace, AF-P motorek

-5% 8 490,-
8 089,- bez DPH 6 685,-
Koupit
Můžete mít ihned na 2 prodejnách
Skladem > 5 ks
Objednací kód: OI383a
NIKKOR 60mm f/2.8G AF-S MICRO ED
Objektiv pro digitální zrcadlovky, bajonet Nikon F, pro čip Full Frame a APS-C (ekv. 90 mm), průměr filtru 62 mm, AF-S motorek

17 490,- bez DPH 14 455,-
Koupit
Můžete mít ihned na prodejně Praha - Holešovice
Skladem 1 ks
Objednací kód: OI364c
NIKKOR 20mm f/1.8G AF-S
Objektiv pro digitální zrcadlovky, bajonet Nikon F, pro čip Full Frame a APS-C (ekv. 30 mm), průměr filtru 77 mm, AF-S motorek

-2% 23 890,-
23 390,- bez DPH 19 331,-
Koupit
Na cestě 1 ks
Očekáváme 30.11.2021
Objednací kód: OI360b
NIKKOR 70-300mm f/4.5-6.3G AF-P DX ED
Objektiv pro digitální zrcadlovky, bajonet Nikon F, pro čip APS-C (ekv. 105- 450 mm), průměr filtru 58 mm, AF-P motorek

-2% 11 190,-
10 990,- bez DPH 9 083,-
Koupit
Na cestě 5 ks
Očekáváme 30.11.2021
Objednací kód: OI392r7
NIKKOR 16-35mm f/4G AF-S VR ED
Objektiv pro digitální zrcadlovky, bajonet Nikon F, pro čip APS-C (ekv. 24- 53 mm), průměr filtru 77 mm, stabilizace, AF-S motorek

-2% 33 690,-
32 990,- bez DPH 27 264,-
Koupit
Můžete mít dnes od 17:15
Skladem 1 ks
Objednací kód: OI378f
NIKKOR Z 35mm f/1.8 S
Objektiv pro digitální bezzrcadlovky, bajonet Nikon Z, pro čip Full Frame, průměr filtru 62 mm, AF motorek

-8% 25 990,-
23 990,- bez DPH 19 826,-
Koupit
Můžete mít dnes od 17:15
Skladem 1 ks
Objednací kód: OI402
NIKKOR Z 50mm f/1.8 S
Objektiv pro digitální bezzrcadlovky, bajonet Nikon Z, pro čip Full Frame, průměr filtru 62 mm, AF motorek

-8% 18 390,-
16 990,- bez DPH 14 041,-
Koupit
Můžete mít ihned na prodejně Praha - Holešovice
Skladem 1 ks
Objednací kód: OI403
NIKKOR 28mm f/1.4E AF-S ED
Objektiv pro digitální zrcadlovky, bajonet Nikon F, pro čip Full Frame, průměr filtru 77 mm

53 990,- bez DPH 44 620,-
Koupit
Na objednávku do 4 pracovních dnů
Objednací kód: OI363c1
0
Vytisknout
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Pro organizace Jak nakoupit
P-DC1-WEB04
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi