BOOST JBL BOOST JBL

Nintendo Switch – Vše, co víme

Zobrazit katalog
Info 

• Autor: Filip Němec

Japonská společnost Nintendo baví svět svými originálními herními konzolemi už více než 40 let a často překvapuje zajímavými novinkami a inovacemi. Tou poslední, a z hlediska prodejů i ohlasů herní komunity velmi úspěšnou, je Nintendo Switch – hybridní konzole, kterou využijete jako přenosný handheld pro hraní na cestách i jako klasickou herní konzoli. Kolik stojí, v jakých variantách se prodává, co díky své multifunkčnosti umí či naopak neumí a samozřejmě jaké hry nabízí, zjistíte v tomto článku.

i

(Update): Přidány nové informace k Nintendu Switch 2, zejména spekulovanému datu vydání.

Nintendo Switch; screenshot: cover

zdroj: Nintendo

Nintendo Switch: Vše, co víme – OBSAH

Nintendo Switch: Recenze

Pokud vás zajímá nejnovější OLED verze, doporučujeme vám přečíst si naši recenzi Nintendo Switch OLED model. Připravili jsme pro vás také recenzi Nintenda Switch Lite. Recenzi původní verze Nintenda Switch si můžete přečíst zde.

Ačkoli Nintendo Switch neoplývá příliš velkým výkonem, díky jeho ostatním přednostem v čele s hybridním pojetím obstál v recenzích na výbornou, a to samozřejmě i zásluhou skvělých her. Recenze čistě handheldové verze Nintendo Switch Lite už tak jednoznačné nejsou. Ačkoli se jedná o skvělý handheld, který na poli přenosných konzolí jen těžko hledá konkurenci, značná omezení oproti klasické verzi Switche, jako jsou napevno přidělané ovladače či menší displej, vám rozhodování o koupi příliš neusnadní.

V roce 2021 vydaný OLED model sice nepřináší mnoho novinek, recenzenti se však shodují na tom, že jde o nejlepší verzi konzole Nintendo Switch, a to zejména díky skvělému OLED displeji i modernějšímu designu. Hlavní novinky nejnovější verze Switche však ocení zejména fanoušci hraní na cestách.

Nintendo Switch: Neskutečně variabilní konzole! - AlzaTech

zdroj: AlzaTech

Pokud dáváte přednost raději videu než textu, můžete se podívat na recenzi Nintenda Switch od kolegů z AlzaTechu.

Nintendo Switch: Datum vydání a cena

Konzole Nintendo Switch vyšla po celém světě 3. března 2017, čistě handheldová verze Nintendo Switch Lite dorazila na pulty obchodů 20. září 2019. Od 8. října 2021 se prodává také Switch OLED, který je téměř totožný s původní verzí Switche, hlavním vylepšením je větší OLED displej. V současnosti lze klasickou verzi pořídit v cenách zhruba od 7 500 Kč a Switch Lite od 5 000 Kč a Switch OLED koupíte v cenách kolem 9 000 Kč. Switch a Switch Lite se prodávají jak samostatně, tak i v tzv. bundlu se hrou. Často jde o speciální edici, která podle dané hry upravuje i vzhled samotné konzole. U klasické verze Nintenda Switch jsou k výběru také verze odlišující se barevnou variantou ovladačů. Switch OLED je aktuálně nabízen pouze samostatně bez hry ve dvou barevných provedeních.

Nintendo Switch: Hry

Jak už je u konzolí od Nintenda zvykem, i Switch sází především na své osvědčené hrdiny. Za několik let své existence vyšlo na konzoli mnoho skvělých exkluzivit, kterým vévodí akční RPG The Legend of Zelda: Breath of the Wild a neméně úspěšné pokračování Tears of the Kingdom. Z dalších her můžeme jednoznačně doporučit akční adventuru Super Mario Odyssey, výborné arkádové závody Mario Kart 8 Deluxe, skákačku Metroid Prime Remastered, návykovou bojovku Super Smash Bros. Ultimate nebo FPS Splatoon 3. V případě Nintenda Switch platí, že téměř každá jeho exkluzivita je vynikající hrou.

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom – Official Trailer #3

zdroj: Nintendo

Největším hitem Nintenda Switch je aktuálně pokračování série The Legend of Zelda s podtitulem Tears of the Kingdom.

Že je Switch domovem vynikajících exkluzivit, pro vás asi není velké překvapení, na konzoli si i přes slabší výkon zahrajete spoustu vynikajících multiplatformových titulů. Z těch nejlepších rozhodně doporučujeme roztomilou, ale obtížnou skákačku Ori and the Will of the Wisps a její předchozí díl Ori and the Blind Forest. Skákačkám se na Switchi vůbec daří, sáhnout můžete také po výjimečných titulech jako Minecraft, Celeste, Cuphead, Hollow Knight nebo Dead Cells. V rámci RPG žánru nesmíme zapomenout na Divinity: Original Sin 2 – Definitive Edition, The Witcher 3: Wild Hunt, Diablo 3: Eternal Collection nebo Monster Hunter Rise. Jistě uznáte, že možnost vzít si na cesty takto gigantická RPG je šance, která se neodmítá.

V současnosti je zejména díky PlayStationu 5 a Xboxu Series X/S populární zpětná kompatibilita, kterou bohužel Switch kvůli výrazným odlišnostem mezi jednotlivými konzolemi této značky nenabízí. Přesto mají majitelé této konzole šanci zahrát si mnoho starších i novějších klasik z předchozích Nintendo konzolí, a to mnohdy v ještě lepší verzi díky bohaté nabídce remasterů nebo dokonce kompletních předělávek slavných pecek. Mezi ty nejlepší patří kupříkladu remake The Legend of Zelda: Link's Awakening, hry původně vydané v roce 1993, akční RPG Xenoblade Chronicles: Definitive Edition nebo skákačka Super Mario 3D World + Bowser's Fury. Že už se trošku ztrácíte? Nevadí, abychom vám to celé ulehčili, vytvořili jsme pro vás seznam nejlepších her pro Nintendo Switch.

Diablo 3 Eternal Collection; screenshot: cover

zdroj: Nintendo

Fanoušci handheldové hraní jistě ocení, že díky Switchi si mohou vzít kamkoli s sebou nejen ty největší hity z knihovny Nintenda, ale také gigantická RPG jako Witcher 3 nebo Diablo 3.

Začátkem roku 2023 Nintendo přistoupilo ke zdražení některých svých her. Prvním titulem, který stál už 70 dolarů, tedy o 10 dolarů více, než se doposud prodávaly velké Nintendo Switch exkluzivity byl The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom. Nejde však o plošné zdražení, Nintendo upozorňuje, že i nadále bude cenu u jednotlivých titulů posuzovat individuálně.

Nintendo Switch: Hardwarové specifikace

Jak klasickou verzi Switche a Switch OLED, tak i čistě handheldovou Lite variantu pohání čtyřjádrový čip Tegra X1 od společnosti Nvidia. Ten je určen pro přenosná zařízení, jde tedy o takzvané SoC (system on chip) řešení, jež v sobě skrývá procesor ARM 4 Cortex-A57 s taktem 1,02 GHz a grafické jádro Maxwell s variabilním taktem 307,2 až 768 MHz. Switch dále disponuje 4 GB LPDDR4 pamětí RAM. Svým výkonem se Switch ani vzdáleně nepřibližuje současné generaci konzolí (PS5 a Series X/S) a ani té předcházející (PS4 a Xbox One). Na druhou stranu má blíže k výkonu právě předchozí generace než ještě starším konzolím PS3 a Xbox 360. Nižší výkon je dán zejména tím, že Nintendo se vždy zaměřovalo spíše na funkce a inovace. Switch tak nemá perfektní realistickou grafiku, ale nižší výkon právě dělá Switch tím, čím je – hybridní konzolí, která zvládne přehrávat hry na velké televizi, ale také na vlastním displeji.

Nintendo Switch Hardware Overview

zdroj: Nintendo

Hardwarem a jeho možnostmi vás provede detailní video přímo z dílny Nintenda.

Škálování výkonu čipu Tegra X1 umožňuje hrát v handheldovém režimu v rozlišení 720p (HD ready), zatímco v dokovacím módu, kdy je obraz přehráván na televizi, až 1080p (full HD). Vnitřní paměť pak nabízí kapacitu 32 GB, respektive 64 v případě novějšího modelu Switch OLED, což je dostačující i na několik větších her. Interní úložiště však jde rozšířit pomocí Micro SD, HC a XC paměťových karet až o kapacitu 2 TB. Díky svému nezvyklému hybridnímu pojetí konzole nejsou Switch hry distribuovány na klasických discích, ale speciálních paměťových kartách. Pochopitelně však i Switch nabízí vlastní digitální obchod, kde lze hry pořizovat v elektronické variantě.

Pojďme se ale ještě podívat na rozdíly mezi klasickým Switchem a Switchem Lite. Jak už bylo řečeno, Lite varianta slouží pouze jako handheld, což je důvodem hlavních odlišností. Switch Lite je celkově menší a lehčí, aby ještě lépe posloužil při hraní na cestách, kvůli tomu je však také displej o něco menší a především tato konzole nemá odnímatelné ovladače. To znamená, že není možné využít pohybové ovládání, pokud s sebou tedy nemáte další pár Joy-Conů. Zároveň Switch Lite nepodporuje vibrace. Právě to jsou největší nevýhody Lite verze, znemožní vám totiž hrát mnoho oblíbených Nintendo Switch her či využít některých jejich funkcí a rovněž menší displej může leckoho odradit. Switch Lite nicméně není v pozici nástupce klasického Switche, ale jeho přenosného bratříčka. Spíše než konkurencí je tak Switch Lite variantou čistě pro hraní na cestách. Více jsme se srovnání a také nastavení obou konzolí na jeden účet věnovali v Nintendo Switch Lite recenzi.

Switch OLED se od základního Switche odlišuje zejména větším a lepším displejem, větší interní pamětí, vylepšeným stojánkem a mírně upraveným designem. Podrobněji jsme se novinkám Switche OLED věnovali v tomto článku.


Nintendo Switch Nintendo Switch OLED Nintendo Switch Lite
Cena Od 8 000 Kč 9 490 Kč 4 999 Kč
Datum vydání v ČR 3. března 2017 8. října 2021 20. září 2019
Typ konzole Hybridní Hybridní Handheld
Herní režimy Handheld, Tabletop, TV konzole Handheld, Tabletop, TV konzole Pouze handheld
CPU a GPU Custom Nvidia Tegra Processor Custom Nvidia Tegra Processor Custom Nvidia Tegra Processor
RAM 4 GB 4 GB 4 GB
Paměť 32 GB interní paměť + možnost rozšíření Micro SD, HC a XC kartou (až 2 TB) 64 GB interní paměť + možnost rozšíření Micro SD, HC a XC kartou (až 2 TB) 32 GB interní paměť + možnost rozšíření Micro SD, HC a XC kartou (až 2 TB)
Výdrž baterie 4,5 až 9 hodin (v závislosti na náročnosti hry/aplikace) 4,5 až 9 hodin (v závislosti na náročnosti hry/aplikace) až 7 hodin (v závislosti na náročnosti hry/aplikace)
Video výstup Až 1080p přes HDMI při TV režimu, až 720p při handheld a tabletop režimu Až 1080p přes HDMI při TV režimu, až 720p při handheld a tabletop režimu 720p
Rozměry (Š x V x H) 239 x 102 x 13,9 mm (ŠxVxH) 242 x 102 x 14 mm (ŠxVxH) 208 x 91 x 14 mm (ŠxVxH)
Typ displeje LCD OLED LCD
Velikost displeje 6,2 palce 7 palců 5,5 palce
Rozlišení displeje 1 280 × 720 pixelů (HD) 1 280 × 720 pixelů (HD) 1 280 × 720 pixelů (HD)
Senzor pro automatickou regulaci jasu Ano Ano Ne
Váha 400 g 420 g 279 g
Ovladače Joy-Con ovladače, Pro controller Joy-Con ovladače, Pro controller Vestavěné jako součást konzole + možnost připojit Pro controller a Joy-Con ovladače
HD Rumble (vibrace) Ano Ano Ne
Wi-Fi Wireless LAN IEEE 802.11 a/b/g/n/ac Wireless LAN IEEE 802.11 a/b/g/n/ac Wireless LAN IEEE 802.11 a/b/g/n/ac
Ethernet Ne Ano (dock) Ne
Bluetooth Bluetooth 4.1 Bluetooth 4.1 Ne

• Zdroj: Nintendo

Nintendo Switch: Joy-Con ovladače a další příslušenství

Nintendo Switch zaujalo herní svět nejen svým hybridním pojetím klasické herní konzole a handheldu, ale také inovativními ovladači. Řadu jejich předností již zastínil ovladač DualSense PlayStationu 5, přesto patří Joy-Cony stále mezi to nejzajímavější, co konzolové gamepady aktuálně nabízí. Jejich největší předností je možnost odepnout je od těla konzole, což primárně slouží k využití pohybových funkcí. Majitelé Switche však potvrdí, že možnost pomocí vestavěné „nožičky“ postavit konzoli na stůl (tzv. tabletop režim) a ovládat hru pomocí Joy-Conů s tím, že ruce můžete mít umístěné, jak chcete, je nejen inovativní, ale zejména nečekaně příjemné a svobodné řešení ovládání.

Hyrule Warriors splitscreen; screenshot: cover

zdroj: Nintendo

Náhle se potkáte s kamarády a chtěli byste si společně zahrát, ale nemáte další pár ovladačů? Pro Nintendo Switch to není žádný problém.

Primárně však budete Joy-Cony odepínat pro využití pohybového ovládání, každý ovladač má v sobě totiž podobně jako Wii Remote (ovladač konzole Wii U) gyroskop a akcelerometr a lze je tak využít i jako nečekaně přesné pohybové ovladače. Další předností je také vibrační technologie HD Rumble, která dokáže na malé ploše ovladače vibrovat jen v určitých místech a s rozdílnou intenzitou, skoro jako haptická odezva DualSense Ovladače. Joy-Cony navíc potěší i milovníky lokálního multiplayeru, díky ovládacím prvkům, jež se odkryjí po odepnutí ovladače od displeje, lze jediný Joy-Con využít jako provizorní ovladač a pro hraní ve dvou tak nepotřebujete žádné další ovladače. Vše výše zmíněné však platí pouze pro klasický Switch, Lite varianta nemá odnímatelné ovladače, lze však ke konzoli další Joy-Cony připojit pomocí bluetooth. Jeden Joy-Con ovladač pořídíte od 1 000 Kč.

I přes svou originálnost a genialitu se ale Joy-Conům nevyhnuly problémy. Několik posledních let si poměrně velké množství hráčů všímá tzv. „driftování“ analogových páček. Konzole registruje pohyb páček, aniž byste se jich dotkli, což výrazným způsobem znepříjemňuje hraní. Nintendo zatím sice problém uspokojivě nevyřešilo, ale aspoň přívětivě hasí nastalé problémy, driftující Joy-Cony vám totiž zdarma opraví a to i po jejich záruce. Stačí vyplnit formulář na stránkách Nintenda. Ty nemají českou ani slovenskou variantu, a tak doporučujeme využít například jejich britskou verzi. Funkce je dostupná pro obyvatele České republiky i Slovenska.

Joy-Con ovladače však nejsou jedinou ovládací periferií. Samostatně lze dokoupit také Pro controller, který připomíná klasický konzolový ovladač a slouží zejména při hraní doma na velké televizi, nic vám však nebrání hrát s ním i na cestách v handheldovém či ideálně tabletop režimu. Pro Controller lze koupit od 1 390 Kč. Ke konzoli Nintendo Switch (ne k Lite verzi) zároveň dostanete Joy‑Con Charging Grip, do něhož lze Joy-Cony vložit, čímž si vytvoříte provizorní klasický gamepad a zároveň můžete u toho Joy-Cony nabíjet. Z oficiálního příslušenství lze dokoupit také například dobíjecí stanici nebo powerbanku. Nintendo zároveň nabízí nepřeberné množství obalů a krytů inspirovaných jednotlivými hrami a stejně tak Joy-Cony lze nakupovat nejen v rozličných barvách, ale také designových provedeních dle jednotlivých her. Za nás rozhodně doporučujeme pořídit ochranné pouzdro a folii či sklo na dotykový displej.

Nintendo Switch; screenshot: příslušenství

zdroj: Nintendo

Pro Nintendo Switch je dostupné obrovské množství oficiálního příslušenství, stejně jako licencovaných doplňků od dalších výrobců.

Nintendo Switch: Uživatelské rozhraní

Protože se Nintendo Switch od svých předchůdců výrazně odlišuje, nabízí také jiné uživatelské rozhraní. To sice není v českém jazyce, je však natolik jednoduché a intuitivní, že s ním nebudou mít problém ani méně zkušení hráči. Největší prostor hlavní obrazovky zabírají nainstalované hry, pod nimiž najdete všechny ostatní důležité položky, jako je nastavení, digitální obchod nebo galerii pro prohlížení screenshotů. Switch podporuje vícero uživatelských účtů, jednu konzoli tak může používat několik hráčů. V hlavní nabídce je možné se pohybovat pomocí tlačítek či dotykového displeje.

Oproti jiným konzolím nabízí Nintendo Switch jen ty nejnutnější položky a nastavení, díky čemuž je sice ovládání konzole jednoduché, zároveň si však rozhraní nemůžete nijak uzpůsobit. Chybí například grafická témata (vybírat lze pouze mezi světlým a tmavým režimem) či možnost třídit aplikace a hry do složek. Tuto možnost Nintendo u starších konzolí Wii U a 3DS přidalo až dodatečně, takže se třeba ještě dočkáme.

Nintendo Switch; screenshot: uživatelské rozhraní

zdroj: seasonedgaming.com

Uživatelské rozhraní Nintenda Switch je velmi jednoduché.

Nintendo Switch: Čeština, česká lokalizace

Oproti PlayStationu 5 nebo Xboxu Series X/S Nintendo Switch český jazyk nepodporuje. Přeloženo není uživatelské rozhraní konzole a ani Nintendo exkluzivity nemají české titulky. Pokud však na Switch vychází titul, který na jiných platformách českou lokalizaci podporuje, je většinou přítomna také na Switch verzi. S českými titulky si na Switchi zahrajete například Ori and the Will of the Wisps, Immortals Fenyx Rising nebo českou plošinovku Creaks.

Nintendo Switch: Zpětná kompatibilita

Na rozdíl od Xbox konzolí nebo PlayStationu 5 Switch není zpětně kompatibilní s hrami z předchozích Nintendo konzolí. Důvodem je odlišná hardwarová architektura i provedení konzole jako takové. DS a 3DS tituly jsou stavěné na zařízení se dvěma displeji, hry na Wii U či dalších konzolích zase využívají jiná paměťová média a podobných problémů bychom mohli vyjmenovat celý seznam.

Jak už jsme napsali v kapitole věnující se Nintendo Switch hrám, jedinou možností, jak si zahrát starší Nintendo hry na Switchi, je díky jejich opětovnému vydání v rámci remasteru či dokonce remaku, hru si však logicky budete muset koupit znovu. Ale přeci jen některé opravdu staré hity si na Switchi lze zahrát. Pokud si koupíte předplatné Nintendo Online, dostanete přístup k více než stovce klasických her z konzolí NES a Super NES.

Super Nintendo Entertainment System™: Super NES Classic Edition Features Trailer

zdroj: Nintendo

Na hity z Wii U či handheldu DS můžeme (vyjma jejich remasterů a remaků) zapomenout, alespoň některé staré klasiky si však na Switchi lze zahrát.

Z již zmíněného důvodu odlišné architektury pak logicky také není podporováno ani příslušenství z předchozích Nintendo konzolí jako jsou gamepady a další periferie. Nintendo Switch nabízí úplně odlišný herní zážitek a absence zpětné kompatibility je cenou, kterou za to musíme zaplatit.

Nintendo Switch: Streamování, cloudové hraní

Nintendo Switch i Switch Lite podporuje cloudové hraní, ovšem v daleko menší míře než konkurenční konzole. Nintendo nenabízí žádnou specializovanou službu sdružující pod jednu aplikaci všechny digitální verze her, jež by šlo hrát pomocí cloudu. Hry, které streamování podporují, jednoduše najdete v digitálním obchodě s popiskem „cloud version“. V současnosti se jedná pouze o tyto tituly: Control, A Plague Tale: Innocence, Hitman 3, Resident Evil 7 Biohazard a Assassin's Creed Odyssey, přičemž dvě poslední jsou dostupné pouze v Japonsku. Z nově vycházejících her pak budou mít svou cloud verzi také Marvel's Guardians of the Galaxy.

Jak je z nabídky her vidět, streamování her pomocí cloudu je na Switchi stále v plenkách, je však velká šance, že se nabídka her rozroste. Pro Switch, který je omezený nižším výkonem, je cloud jedinou možností, jak na svůj displej dostat nové a na výkon náročné tituly. Spekuluje se také o integrování služby Xbox Game Pass, jež ve své Ultimate verzi umožňuje streamovat vybrané tituly skrze Xbox Cloud Gaming (dříve xCloud). Pro hraní cloudových verzí her není vyžadováno členství Nintendo Online, pochopitelně je však pro hraní potřeba rychlé a stabilní internetové připojení. Nintendo na svých stránkách požadavek na rychlost nikterak nespecifikuje, z naší zkušenosti však doporučujeme minimálně 10 Mb/s, ideálně však alespoň 20 až 30 Mb/s.

Nintendo Switch; screenshot: streamování her

zdroj: seasonedgaming.com

Existuje relativně velká šance, že nezůstane u Assassin's Creed Odyssey a díky cloudovému hraní se podívají na Switch i další velké hry.

Nintendo Switch: Multimédia a aplikace

Switch se na rozdíl od PlayStationu nebo Xboxu nesnaží být kromě herní konzole také zábavním centrem, takže nabídka multimediálních aplikací není tak pestrá. Přesto Nintendo Switch podporuje několik aplikací v čele se streamovací službou Hulu, YouTube a komiksovou knihovnou InkyPen. Stáhnout lze také Google aplikaci, která slouží jako vyhledávač a jednoduchý internetový prohlížeč.

Při uvedení Nintenda Switch na trh tehdejší prezident amerického Nintenda Reggie Fils-Aimé prohlásil, že konzole má být primárně „světová špička mezi herními zařízeními“, dodal však, že jednají se společnostmi jako Netflix, Hulu nebo Amazon o přidání jejich streamovacích aplikací. Po letech od tohoto prohlášení je zatím na Switchi dostupné pouze Hulu, stále je však naděje, že bychom se třeba i Netflixu mohli přeci jen dočkat.

Nintendo Switch: Předplatné Nintendo Switch Online

Podobně jako konkurenční konzole, také Switch nabízí předplatné umožňující v prvé řadě online hraní, zároveň ale přináší řadu dalších benefitů:

  • Online hraní
  • Více než 100 her z Nintendo Entertainment System (NES) a Game Boy
  • Ukládání save pozic do cloudu
  • Smartphone aplikaci
  • Speciální slevy pro předplatitele

Členství Nintendo Switch Online lze pořídit pro jeden účet za 248 Kč na tři měsíce, nebo za 618 na jeden rok. Koupit je také možné rodinné členství na jeden rok za 1 080 Kč, které může využít až 8 účtů na jedné konzoli. Více informací o Nintendo Switch Online najdete na oficiálních stránkách.

Od konce října 2021 je samostatně dostupná rozšířená verze předplatného pod názvem Nintendo Switch Online + Expansion Pack. Ta nabízí přístup ke hrám z konzolí Nintendo 64 a SEGA Genesis a Game Boy Advance. Zahrát si tak můžete hity jako The Legend of Zelda: Ocarina of Time, Mario Kart 64, Sonic the Hedgehog 2, Castlevania: Bloodlines. Pro jeden účet pořídíte Nintendo Switch Online + Expansion Pack na jeden rok za 999 Kč, rodinné členství rovněž na jeden rok pak vyjde na 1 749 Kč.

Nintendo Switch: Výkonnější Pro verze a Switch 2

Switch je tu s námi už od roku 2017 a nejen díky jeho nízkému výkonu se již roky spekuluje o nástupci. Ten zatím není oficiálně oznámen, ale podle nejnovějších informací je jeho představení blízko. Na proběhlém Gamescomu 2023 v Německu prý Nintendo již ukazovalo nový Switch obchodním partnerům a vývojáři už mají pracovat na nových hrách. Nový Switch původně měl podle informací z roku 2023 vyjít někdy v druhé polovině roku 2024. V únoru 2024 však několik respektovaných herních magazínu (VGCEurogamer) přišlo s informací, že vydání bylo odloženo na začátek roku 2025.

Nemá přitom jít o dříve spekulovaný Switch Pro, ale plnohodnotného nástupce, kterému se zatím přezdívá Switch 2. Opět by mělo jít o hybridní konzoli, která bude sloužit pro hraní na cestách i doma na velké obrazovce. Očekávat máme 4K rozlišení a podporu technologií jako je Nvidia DLSS, z důvodu úspor ale údajně první verze nabídne pouze LCD displej, byť s úctyhodnou úhlopříčkou 8“ (cenově by se konzole měla vejít do 399 dolarů, tedy v přepočtu necelých 10 000 Kč),. Výkonem by se pak měl Switch 2 podobat nejblíže PlayStationu 4.

Datu vydání, ceně, výkonu a dalším informacím a spekulacím kolem Switche 2, stejně jako hrám, které by měly na konzoli vyjít, se věnujeme v samostatném článku.

Nintendo Switch Pro; screenshot: koncept

Ilustrační obrázek, zdroj: computerbild.de

Od prvních spekulací se internetem šíří množství fanouškovských konceptů, jak by mohla nová verze Nintenda Switch vypadat.

i

• Zdroje: Nintendo


4,9 162×
Nintendo Switch (OLED model) White
Herní konzole - hybridní (do ruky / k TV), nový procesor Tegra od NVIDIA, kvalitnější 7" OLED displej, baterie 4310 mAh, rozšiřitelná interní paměť 64 GB, slot pro paměťové karty, integrovaný stojánek, dokovací stanice s LAN portem, konektor HDMI, multifunkční ovladače Joy-Con, pokročilá vibrační odezva, IR kamera, pohodlné trackpady, lokální multiplayer, online herní režimy, snadné spárování až 8 konzolí, barva bílá
8 190,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: NXHWO001
4,9 75×
Nintendo Switch (OLED model) Neon blue/Neon red
Herní konzole - hybridní (do ruky / k TV), nový procesor Tegra od NVIDIA, kvalitnější 7" OLED displej, baterie 4310 mAh, rozšiřitelná interní paměť 64 GB, slot pro paměťové karty, integrovaný stojánek, dokovací stanice s LAN portem, konektor HDMI, multifunkční ovladače Joy-Con, pokročilá vibrační odezva, IR kamera, pohodlné trackpady, lokální multiplayer, online herní režimy, snadné spárování až 8 konzolí, barva Neon blue/Neon red
8 190,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: NXHWO002
4,4 29×
Nintendo Switch (OLED model) Zelda Tears of the Kingdom Edition
Herní konzole - hybridní (do ruky / k TV), 7,01" displej, HDD 64 GB, Slot pro paměťové karty, kapacita baterie 4310 mAh, série The Legend of Zelda, barva vícebarevná
8 990,-
Momentálně nedostupné
Objednací kód: NXHWO005
4,8 157×
Nintendo Switch - Neon Red&Blue Joy-Con
Herní konzole - hybridní (do ruky / k TV), 6,2" displej, HDD 32 GB, Slot pro paměťové karty, kapacita baterie 4310 mAh, barva neon red&blue
6 999,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: NXHW002v2
5,0 10×
Nintendo Switch Lite - Coral
Herní konzole - do ruky, 5.5" displej, HDD 32 GB, Slot pro paměťové karty, kapacita baterie 3570 mAh, barva coral
4 999,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: NXHWL005
Nintendo Switch Lite
Herní konzole - do ruky, 5.5" displej, HDD 32 GB, Slot pro paměťové karty - Animal Crossing: New Horizons, kapacita baterie 3570 mAh, série Animal Crossing, barva tyrkysová
5 290,-
Skladem dle varianty
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: NXHWLnad
Nintendo Switch (OLED model)
Herní konzole - hybridní (do ruky / k TV), 7,01" displej, HDD 64 GB, Slot pro paměťové karty, kapacita baterie 4310 mAh, série Pokémon, Super Mario a The Legend of Zelda, barva bílá
8 399,-
Skladem dle varianty
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: NXHWOnad
4,9 28×
Nintendo Switch Lite - Turquoise
Herní konzole - do ruky, 5.5" displej, HDD 32 GB, Slot pro paměťové karty, kapacita baterie 3570 mAh, barva tyrkysová
4 999,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: NXHWL003
4,9 24×
Nintendo Switch Lite - Yellow
Herní konzole - do ruky, 5.5" displej, HDD 32 GB, kapacita baterie 3570 mAh, barva žlutá
4 999,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: NXHWL002
4,6
Nintendo Switch (OLED model) Pokémon Scarlet and Violet
Herní konzole - hybridní (do ruky / k TV), 7" displej, HDD 64 GB, Slot pro paměťové karty, kapacita baterie 4310 mAh, série Pokémon, barva vícebarevná
9 590,-
Skladem 4 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: NXHWO004
4,9 15×
Nintendo Switch Lite - Blue
Herní konzole - do ruky, 5.5" displej, HDD 32 GB, Slot pro paměťové karty, kapacita baterie 3570 mAh, barva modrá
4 999,-
Momentálně nedostupné
Objednací kód: NXHWL008
Nintendo Switch
Herní konzole - hybridní (do ruky / k TV), 6,2" displej, HDD 32 GB, Slot pro paměťové karty, kapacita baterie 4310 mAh, barva neon red&blue
7 349,-
Skladem dle varianty
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: NXHWnad
4,9 144×
Nintendo Switch Pro Controller
Gamepad pro Nintendo Switch, kompatibilní se systémem Android, Windows 10, bezdrátové připojení, USB-C, vibrace, analogové páčky, reproduktor, černá barva
Zlevněno -9 %
1 399,- 1 539,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: NXHW111
5,0 12×
Nintendo Switch Joy-Con Charging Grip
Stojan na herní ovladač , nabíjecí grip pro ovladače pro ovladače Joy-Con, umožní nabíjet oba ovladače najednou, pohodlný úchop při hraní tradičních herních titulů
849,-
Momentálně nedostupné
Objednací kód: NXHW103
4,9 170×
The Legend of Zelda: Breath of the Wild - Nintendo Switch
Hra na konzoli - Nintendo Switch, krabicová verze, žánr: RPG, adventura a dobrodružná, - Na své cestě budete bojovat s impozantními protivníky, lovit divokou zvěř a sbírat ingredience pro výrobu jídla a lektvarů, které budete potřebovat k přežití v divočině.
1 329,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: NSW007
4,8 22×
The Legend Of Zelda: Links Awakening - Nintendo Switch
Hra na konzoli - Nintendo Switch, krabicová verze, žánr: RPG, - 26let po originálním vydání na Game Boy se hra vrací v moderním přepracování, ve kterém hráči cestují na záhadný ostrov Koholint, aby Linka doprovázeli na nebezpečné cestě za dobrodružstvím.
Zlevněno -9 %
1 099,- 1 219,-
Momentálně nedostupné
Objednací kód: NSW132
4,4 13×
The Legend of Zelda: Skyward Sword HD - Nintendo Switch
Hra na konzoli - Nintendo Switch, krabicová verze, žánr: akční, adventura a dobrodružná, - V příběhu zasazeném na počátek časové linie The Legend of Zelda se Link vydává na cestu do světa, který se nachází mezi mraky a velkým neznámem s cílem najít svou kamarádku z dětství, Zeldu. S pomocí svého věrného meče a štítu musí čelit silným nepřátelům, řešit zapeklité hádanky a vznášet se skrz oblohu díky obrovskému ptákovi Loftwingovi.
1 299,-
Momentálně nedostupné
Objednací kód: NSW799
5,0 100×
The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom - Nintendo Switch
Hra na konzoli - Nintendo Switch, krabicová verze, žánr: akční a RPG, - V tomto pokračování hry The Legend of Zelda: Breath of the Wild budeš sám rozhodovat o své cestě rozlehlou krajinou Hyrule a tajemnými ostrovy, které se vznášejí na rozlehlé obloze. Dokážete využít sílu Linkových nových schopností, abyste se postavili zlovolným silám, které ohrožují království?
1 329,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: NSW876
4,8 99×
Super Mario Odyssey - Nintendo Switch
Hra na konzoli - Nintendo Switch, krabicová verze, žánr: arkády, První sandbox hra s Mariem v hlavní roli od dob Super Mario 64 na konzoli Nintendo 64 a Super Mario Sunshine na konzoli Nintendo GameCube. V té budou hráči cestovat napříč masivními 3D světy a sbírat speciální měsíce, kterými budou napájet Mariovo plavidlo nesoucí název Odyssey.
Zlevněno -14 %
1 049,- 1 229,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: NSW013
5,0 39×
Super Mario Party - Nintendo Switch
Hra na konzoli - Nintendo Switch, krabicová verze, žánr: arkády a logická, - Mario Party série se vrací s maximální zábavou pro každého! Klasický formát deskové hry dostal štědrou dávku nových strategických prvků, jako třeba specifické kostky pro každého hráče. Hra také přináší nové způsoby hraní - třeba minihry s využitím Joy-Con ovladačů a nové módy, které si užijí vaši přátelé i rodina. V případě použití s konzolí Nintendo Switch Lite je vyžadován set Joy-Con ovladačů (prodávané samostatně).
1 219,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: NSW086
4,9 35×
Super Mario 3D World + Bowsers Fury - Nintendo Switch
Hra na konzoli - Nintendo Switch, krabicová verze, - Bowser unesl Princeznu Sprixie a je jen na našich hrdinech, aby ji zachránili. Připojte se k Mariovi, Luigiumu, Princezně Peach a Toadovi na jejich cestě za záchranou Království Sprixie.
1 229,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: NSW760
4,9 143×
Mario Kart 8 Deluxe - Nintendo Switch
Hra na konzoli - Nintendo Switch, krabicová verze, žánr: závodní, - Ve hře Mario Kart 8 Deluxe spolu známé postavičky ze Super Mario universa závodí na tratích rozesetých po celém Mushroom Kingdom i mimo něj.
1 049,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: NSW003
4,9 93×
Ring Fit Adventure - Nintendo Switch
Hra na konzoli - Nintendo Switch, krabicová verze, žánr: pohybové, - Je na čase vydat se na fitness dobrodružství s pásem na noze a Ring-Con ovladačem v ruce! Objevte dobrodružný fantasy svět a poražte vyrýsovaného draka a jeho poddané pomocí opravdových cviků v Ring Fit Adventure.
1 669,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: NXHW134
4,9 71×
Animal Crossing: New Horizons - Nintendo Switch
Hra na konzoli - Nintendo Switch, krabicová verze, žánr: dětská, - Upravte si svou postavičku i domov a ozdobte si krajinu (nábytkem, když budete chtít!) při vytváření svého vlastního ostrovního ráje. Na ostrově může být až osm hráčů: čtyři obyvatelé stejného ostrova mohou hrát společně na jednom zařízení Nintendo Switch a až 8 přes online multiplayer.
Cenová bomba
1 229,- Ušetříte 170,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: NSW600
5,0 32×
Super Smash Bros. Ultimate - Nintendo Switch
Hra na konzoli - Nintendo Switch, krabicová verze, žánr: akční, Legendární série, kde sestřetávají různé světy a postavy nyní přichází na Nintendo Switch ve své Ultimátní podobě. Přicházejí nové postavy, jako třeba inklingové ze Splatoon série nebo Ridley z Metroida, aby se porvali se všemi postavami, které se kdy vyskytovaly v sérii Super Smash Bros. Rychlejší souboje, nové předměty, nové útoky, nové možnosti defenzívy a mnohem víc vás udrží ve víru bitvy ať už jste doma nebo na cestách.
1 599,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: NSW066
Vytisknout
P-DC1-WEB17
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací