Alza days prosinec VIP LENOVO boost

Vyzkoušejte nové kancelářské židle AlzaErgo

Zobrazit katalog

Článek

Aktualizováno

Sedíte mnoho hodin u PC? Potřebujete vybavit kanceláře kvalitním zařízením? Přesně v tenhle moment vybírejte z ucelené modelové řady AlzaErgo, do které nově přichází i kvalitní kancelářské židle. Konkrétně jde o Chair Abyss 1, Chair Dune 1 a Chair Horizon 1. V čem se od sebe liší? A která je vhodná právě pro vás?

Alza Power ErgoArm

Vyzkoušejte nové kancelářské židle AlzaErgo – OBSAH

  1. Rozšiřujeme sortiment o kancelářské židle AlzaErgo
  2. Ergonomie: co to je?
  3. Dobrá židle je (jen) základ, s AlzaErgo vyřešíte celou kancelář

Rozšiřujeme sortiment o kancelářské židle AlzaErgo

Pravidelná mnohahodinová práce u počítače nebo notebooku s sebou nese celou řadu zdravotních neduhů, které se úměrně zvyšují s nevhodně zvolenou kancelářskou židlí. Tělo tak v důsledku dlouhodobého sezení vyloženě trpí. Vše se navíc prohloubilo s přechodem na větší počet odpracovaných hodin z domova. Právě v domácích pracovnách se typicky kvalita židle nikdy moc neřešila, což je škoda. Obzvláště pokud na sobě v posledních měsících sledujete problémy se strnulostí páteře, bolesti zádových svalů, šíje, krční páteře, nebo dokonce křeče v břiše a v oblasti žeber. Právě proto jsme se rozhodli s naší privátní značkou AlzaErgo vstoupit i do segmentu kancelářských židlí.

i

„Produkty AlzaErgo navrhujeme tak, aby splňovaly nejvyšší standardy a pomohly pracovat i relaxovat zdravěji a pohodlněji. Díky vlastnímu designu a úzké spolupráci s výrobci můžeme garantovat špičkovou kvalitu každého jednotlivého výrobku,“ říká Jan Rajdl, Business Development Manager.

Základem naší nabídky je kancelářská židle AlzaErgo Chair Abyss 1, kterou jsme vybavili pokročilým synchronním mechanismem pro podporu aktivního sezení. Mezi další benefity rozhodně patří možnost aretace opěráku v 5 různých úhlech či plynulé nastavení odporu houpání. Rovněž tak bederní či hlavovou opěrku si můžete nastavit přesně podle potřeb svého těla. Samozřejmostí jsou také 3D područky, které ve spojení s nastavením hloubky sedáku dělají doslova divy. Oporu vašemu tělu pak poskytne pohodlný sedák z PU pěny potažený látkou, která je nejen příjemná na dotyk, ale v případě nehody ji lze snadno vyčistit. A konečně nesmíme zapomenout na opěrák ze síťoviny, který poskytuje i v těch nejteplejších dnech ideální prodyšnost.

AlzaErgo novinky
Nosnost kancelářské židle AlzaErgo Chair Abyss 1 je 130 kg, je tak skvělým řešením úplně pro každého, bez ohledu na tělesné proporce.

Při návrhu židle AlzaErgo Chair Dune 1 jsme kladli vysoké požadavky na samotné materiály. Proto jsme vsadili na kombinaci kvalitní pevné konstrukce, synchronního mechanismu a odolného plastového kříže a díky tomu vám můžeme zaručit dlouhou životnost a spolehlivost. Židli dominuje pevný sedák s rozměry 51 × 48 cm s možností nastavení výšky v rozsahu 47 až 59 cm. Rozměrné opěradlo vybavené nylonovou síťovinou nabídne nejen bederní, ale i hlavovou opěrku. Součástí balení je kromě židle, manuálu a imbusu potřebného k montáži také pět tvrdých koleček s minimálním odporem, což je skvělá zpráva, pokud máte v místnosti koberec. Volitelně lze zakoupit náhradní kolečka pro tvrdé podlahy.

AlzaErgo novinky
AlzaErgo Chair Dune 1 je kancelářská židle vhodná pro postavy s výškou 160 až 190 cm. Aktuálně je k dispozici výhradně v černém provedení.

V tuto chvíli nejlevnější model AlzaErgo Chair Horizon 1 využívá pokročilý synchronní mechanismus, který podporuje aktivní sezení a nabízí možnost aretace zádové opěrky či nastavitelný odpor houpání. Výškově nastavitelné područky pak zajistí rychlé nalezení ideální polohy za pracovním stolem. Z praxe víme, že síťovaný opěrák v kombinaci s kvalitním látkovým sedákem je ta nejlepší kombinace nejen pro sezení v parném létě, ale i z pohledu dlouhodobě snadné údržby.

AlzaErgo novinky
S židlí AlzaErgo Chair Horizon 1 získáte skvělé vybavení do kanceláře nebo pracovny za necelých 5 tisíc.

Technické parametry židlí AlzaErgo Chair Abyss 1, Dune 1 a Horizon 1

Při výběru konkrétní židle je nutné dbát i na jednotlivé rozměry a technické provedení, proto jsme údaje připravili do přehledné tabulky.

Vybrané parametry AlzaErgo Chair Horizon 1 AlzaErgo Chair Dune 1 AlzaErgo Chair Abyss 1
Opěrky bederní, hlavová, područky bederní, hlavová, područky bederní, hlavová, područky
Područky 3D 3D 2D
Synchronní mechanika
Typ sedáku z PU pěny potažený látkou z PU pěny potažený látkou z PU pěny potažený látkou
Možnost nastavení sedáku výškově výškově výškově a dopředu/dozadu
Materiál opěradla prodyšná síťovina prodyšná síťovina prodyšná síťovina
Nosnost 130 kg 130 kg 130 kg
Šířka sedáku 51 cm 51 cm 49,5 cm
Výška sedáku min. 46 cm 47 cm 47 cm
Výška sedáku max. 58 cm 59 cm 57 cm
Výška opěráku max. 58 cm 60 cm 52 cm
Hmotnost židle 15,8 kg 16,3 kg 22 kg
Typ koleček plastová s minimálním odporem, vhodná i na koberce plastová s minimálním odporem, vhodná i na koberce plastová s minimálním odporem, vhodná i na koberce
Cena 4 990 Kč 6 490 Kč 7 990 Kč

Ergonomie: co to je?

Ergonomie je poměrně široký obor zabývající se úpravou prostředí tak, aby člověku co nejlépe vyhovovalo. V našem užším smyslu vztaženém na práci u počítače chápeme ergonomii jako způsob optimalizace pracovního prostředí s cílem minimalizovat škodlivé efekty dlouhodobého sezení. Za součást ergonomie můžeme považovat zásady správného sezení, návrh nástrojů/nábytku, které toto sezení umožňují, i organizaci konkrétního pracovního místa tak, aby správné sezení podporovalo.

Podívejte se na naše video o správném sezení, které vám objasní některé základní ergonomické návyky.

Správně sedět znamená nejen sedět rovně, ale také mít monitor ve správné výšce, ruce a nohy ve správné poloze, oporu na správných místech a židli i stůl ve správné výšce. Někdy dokonce ani není nutné, abyste u počítače seděli – standing office (stání při kancelářské práci) je současný trend. Pokud si dáte pozor na to, v jaké poloze u počítače pracujete, nejenže můžete předejít mnoha nepříjemným bolestem, ale sezení bude také dlouhodobě pohodlnější a zdravější, což se pozitivně podepíše na vaší náladě i produktivitě.

Dobrá židle je (jen) základ, s AlzaErgo vyřešíte celou kancelář

Vytvořit pracovní prostředí, které vám nebude ničit zdraví, je celkem snadné. Stačí vědět, jak na to. Jak jsme již zmínili, základem je kvalitní kancelářská židle, protože na špatné židli jednoduše nelze sedět zdravě. Alespoň ne déle než několik minut. Má-li být zdravé sezení udržitelné, je třeba, aby vás v něm židle správným způsobem podporovala. Musí mít vhodnou bederní opěrku, správnou délku sedáku, rozměrově vyhovující opěradlo, kvalitní měkčení a ideálně také područky a opěrku hlavy.

Ergonomické židle
Ergonomické židle Herman Miller jsou legendární a také špičkové. Jsou ale především pro ty, kdo chtějí skutečně to nejlepší, jejich cena je totiž pro mnohé astronomická. Základní ergonomickou židli pořídíte i mnohem levněji.

To ale není vše – skutečně ergonomická židle by měla být široce přizpůsobitelná, protože každý člověk má jinou stavbu těla, a tedy potřebuje trochu jinou oporu. Ano, i velká část levnějších kancelářských židlí vás nechá nastavit výšku sedáku, výšku područek a sklon opěradla. Ty dražší a lepší ale umožňují také nastavení hloubky a sklonu sedáku, úpravu bederní opěrky nebo výšky opěradla. Investice do takové židle se rozhodně vyplatí, neboť je velká pravděpodobnost, že se vám ji podaří přesně přizpůsobit sobě na míru. Vyšší cena obvykle znamená také kvalitnější materiály, a tedy delší životnost.

Nové polohovací stoly AlzaErgo

Standing office, tedy kancelář vestoje, je skvělý způsob, jak udělat svůj pracovní den zdravější a příjemnější. Nejlepší je během dne práci vsedě a vestoje několikrát vystřídat. A to vám nejlépe umožní stoly, které jsou manuálně nebo elektricky polohovatelné. Takové stoly jsou už nějaký čas stálými členy nabídky AlzaErgo. Již docela dlouho je používáme v našich kancelářích a ohlasy zaměstnanců jsou veskrze kladné.

AlzaErgo novinky
AlzaErgo ET3.1 je cenově dostupný polohovatelný stůl se zajímavě řešenou pracovní deskou.

AlzaErgo ET2.1 je nejlevnější elektricky polohovatelný stůl v naší nabídce. Ve srovnání se svým dražším předchůdcem ET2 je model ET2.1 určen pro trochu menší desky (max. doporučená šířka 160 cm) a postrádá paměť pro uložení přednastavených výškových poloh. Pokud je pro vás nastavování pomocí tlačítek přijatelným kompromisem, jde o dobrý způsob, jak při nákupu ušetřit.

AlzaErgo ET3.1 se pak od modelu ET3 liší poněkud výrazněji. Oba jsou výškově polohovatelné pomocí ruční kličky, díky čemuž patří vůbec k tomu nejlevnějšímu, co lze v nabídce polohovatelných stolů najít. ET3.1 je ale dodáván s pracovní deskou v balení a tato deska je rozdělena do dvou úrovní. Určitě se jedná o zajímavé řešení pro uživatele, kteří tento typ výškového rozdělení při své práci ocení.

Organizace kabelů a nový držák PC

Volně visící a zamotané kabely nejsou pohledné ani prakticky umístěné. Naštěstí máme hned celou řadu způsobů, jak schovat kabely, aby nekazily minimalistický vzhled pracovního stolu. Tyto způsoby představují podvěsné držáky, které lze buď přivrtat k desce, nebo zavěsit za kovovou konstrukci stolu. Dále určitě stojí za zmínku třeba úchyt na prodlužovačku nebo modulární organizéry, které elegantně schovají všechny kabely, a to díky ohebnosti i v případě, že je potřebujete vyvést z polohovacího stolu. V případě, že takový stůl vlastníte, bude se vám možná hodit i držák na stolní počítač připevnitelný pod stolní desku.

AlzaErgo novinky
S počítačem připevněným k desce se nemusíte při změně výšky stolu obávat o organizaci kabelů.

Na držáky ErgoArm upevníte také notebook nebo tablet

Zatím jsme hovořili v podstatě pouze o monitorech, které máte připojené ke klasickému stolnímu počítači, či o monitorech externích. K držáku AlzaErgo Arm si ale můžete pořídit speciální příslušenství, např. v podobě držáku AlzaErgo Arm O108, které poslouží k připevnění notebooku nebo tabletu s úhlopříčkou 10 až 15,6 palce a maximální hmotností 4,5 kg. K těmto přístrojům pak můžete připojit např. klávesnici nebo myš. Z notebooku, který si do práce nosíte, se stane plnohodnotný další monitor v ergonomicky správné poloze. 

Alza Power ErgoArm
Držák AlzaErgo Arm AR1 je lehký a velmi odolný. V nabídce jsou ale držáky na až 4 monitory – na obrázku AlzaErgo Arm Q05BSV

Upnutí přístroje do držáku je velmi pohodlné a rychlé, samotný držák je k ramenu připevněn šrouby a využívá VESA standardu, takže jej využijete s každým zařízením, které VESA podporuje. Notebook či tablet na něm drží pevně a nemusíte se bát, že by sklouzával. Dobře vyřešená je i cirkulace vzduchu. Díky řadě větracích otvorů se počítač nebude ani v horkém létě přehřívat.

i Mohlo by vás zajímat

Vhodným výběrem kancelářské židle, jejím následným a správným přizpůsobením tak, aby dokonale kopírovala každý váš pohyb, zvýšíte efektivitu práce. Proto neváhejte a objednávejte novinky z naší privátní série AlzaErgo.

3,7 17×
AlzaErgo Chair Horizon 1 černá
Kancelářská židle se synchronním mechanizmem, výškově nastavitelná bederní podpora, sedák a područky, výškově a úhlově nastavitelná hlavová opěrka, možnost aretace zádové opěrky, nastavitelný odpor houpání, textilní a síťovinové potažení, otočná konstrukce, tvrdá kolečka vhodná pro koberce, doporučená výška uživatele 160-190cm, nosnost 130kg
5 990,-
Momentálně nedostupné
Objednací kód: AEO0500
4,3 33×
AlzaErgo Chair Dune 1 černá
Kancelářská židle se synchronním mechanizmem, výškově nastavitelná bederní podpora, výškově a úhlově nastavitelná hlavová opěrka, výškově, hloubkově a úhlově nastavitelné područky, možnost aretace zádové opěrky, automatické nastavení odporu houpání, textilní a síťovinové potažení, otočná konstrukce, tvrdá kolečka vhodná pro koberce, doporučená výška uživatele 160-190cm, nosnost 130kg
Super cena
6 490,-
Na objednávku – termín upřesníme 1 ks
Očekáváme 01.12.2023
Objednací kód: AEO0550
4,3 25×
AlzaErgo Chair Abyss 1 černá
Kancelářská židle se synchronním mechanizmem, výškově nastavitelná bederní podpora, výškově a úhlově nastavitelná hlavová opěrka, výškově, do stran a úhlově nastavitelné područky, výškově a dopředu/dozadu nastavitelný sedák, možnost aretace zádové opěrky v 5 různých uhlech, plynulé nastavení odporu houpání, textilní a síťovinové potažení, otočná konstrukce, tvrdá kolečka vhodná pro koberce, doporučená výška uživatele 160-190cm, nosnost 130kg
Super cena
7 990,-
Na objednávku – termín upřesníme > 5 ks
Očekáváme 06.03.2024
Objednací kód: AEO0600
4,7
AlzaErgo Chair Castor BC60 na měkké podlahy, 60 mm / 11 mm - balení 5 ks
Kolečka s brzdící funkcí v závislosti na zatížení, tvrdé, s minimálním odporem, vhodné pro koberce, průměr čepu 11mm, průměr kolečka 6cm, materiál: polyamid, kompatibilní s židlemi AlzaErgo, 5ks v balení - 79,80 Kč/ks
Super cena
399,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: AEO0950
4,9 15×
AlzaErgo Chair Castor SC60 na tvrdé podlahy, 60 mm / 11 mm - balení 5 ks
Kolečka měkké, vhodné pro tvrdé a dřevěné podlahy, průměr čepu 11 mm, průměr kolečka 6 cm, materiál: polyuretan, kompatibilní s židlemi AlzaErgo, 5 ks v balení - 79,80 Kč/ks
Super cena
399,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: AEO9000
Vytisknout
P-DC1-WEB17
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací