MEGA Výprodej březen Samsung boost březen

Jak obnovit data z poškozené SD karty? (NÁVOD)

Zobrazit katalog

Článek

Aktualizováno • Autor: Redakce

S trochou nadsázky se dá říct, že v dnešním digitálním světě existují jen dva druhy fotografů – prvními jsou ti, kteří už o svá data někdy přišli a druhými ti, kteří o ně teprve přijdou. Ani ty nejkvalitnější paměťové karty totiž nejsou nezničitelné a jak známo, pokazit se může všechno, stejně jako se může splést i velmi zkušený uživatel a omylem si něco smazat sám. V tomto článku se podíváme na to, jak na opravu SD karty, tedy jak postupovat v nejčastějších případech, kdy přijdete o svá data nebo když SD karta nejde načíst. V tomto článku najdete i stručný návod, jak se starat o SD karty, které patří mezi vůbec nejdůležitější příslušenství k digitálním fotoaparátům.

Smazané fotky z paměťové SD karty

Možné příčiny ztráty dat, jejich obnova a doporučení – OBSAH:

 1. Poškozená SD karta: To nejdůležitější v kostce – ROZCESTNÍK
 2. Obnova dat z SD karty, když jste si je smazali omylem
 3. Poškozená SD karta a záchrana jejích dat
 4. Poškozená SD karta Android
 5. Jak zacházet s SD kartou, aby se nepoškodila?

Poškozená SD karta: To nejdůležitější v kostce – ROZCESTNÍK

 • Omylem smazaná data na SD kartě: Zamezte jakémukoliv zapisování dat, které by mohlo smazané soubory nenávratně přepsat. Data se pokuste obnovit pomocí vhodného programu, např. Recuvy. (Postup řešení)
 • SD karta nefunguje v jednom ze zařízení: Očistěte kontakty ve čtečce i na kartě, případně zkopírujte data v zařízení, kde karta funguje, a následně tuto kartu zformátujte. (Postup řešení)
 • Žádné zařízení nedetekuje SD kartu: Kartu zbytečně nenamáhejte obnovou pomocí programu, poškození by se mohlo rozšířit i na neponičené sektory (buňky). Doporučujeme obrátit se na specializovanou firmu. Můžete zkusit kartu zformátovat, přijdete však o data. (Postup řešení)
 • Zařízení detekuje SD kartu, ale nelze zobrazit její obsah: Pravděpodobně je poškozený (chybně zapsaný) některý z prvních sektorů, pokuste se Recuvou data obnovit a následně kartu zformátovat. (Postup řešení)
 • Na SD kartě jsou některé soubory s nečitelnými znaky: Zamezte jakékoliv další šanci zápisu na kartu a ihned zálohujte data, která jsou ještě čitelná. Tuto kartu dále nepoužívejte.
 • Telefon hlásí potřebu formátování karty, ta ale ještě funguje: Neprodleně proveďte zálohu stávajících dat a tuto kartu již dále nepoužívejte, hrozí rozšíření poškození sektorů (buněk). (Postup řešení)
 • Obnova dat pomocí programu, kdy selžou ostatní metody: Nainstalujte si program Recuva, u něhož je vysoká šance obnovení dat (pokud nedošlo k jejich přepsání a karta je čitelná), a pokuste se o obnovu nebo se obraťte na specializovanou firmu.

Obnova dat z SD karty, když jste si je smazali omylem

Ze své dlouholeté praxe bych řekl, že je paradoxně pravděpodobnější, že si svá data z paměťové karty omylem smažete sami, než že byste měli poškozenou SD kartu. Člověka to sice o to víc naštve, když si něco smaže sám, ale dobrou zprávou je, že právě nechtěně smazaná data se dají zachránit nejsnadněji. A to až tak jednoduše, že to snadno zvládnete sami.

Je potřeba myslet na to, že pokud už se vám to jednou stane, je velmi důležité provést obnovu dat z SD karty co nejdříve, a hlavně už danou nečitelnou SD kartu (je celkem jedno, zda jde o paměťovou kartu či třeba externí disk) dále nepoužívat. Dokud jsou totiž data jen smazaná (a problém většinou není, ani když je médium naformátované), tak je to pořád ještě dobré a zpravidla je záchrana dat z SD karty možná. Horší to je, když médium dále používáte a data se přepíšou novými daty. V tom případě se už obnova SD karty, resp. jejích dat, prakticky nikdy nepodaří.

Obnova smazaných dat Recuva Obnova smazaných dat Recuva Obnova smazaných dat Recuva
V případě smazaných (ale i poškozených) dat doporučujeme nainstalovat program Recuva, který se pokusí smazané/poškozené soubory obnovit.

Jak tedy konkrétně postupovat? Jako modelovou situaci jsem si vybral nejčastější případ, kdy si omylem smažete data na paměťové kartě ve fotoaparátu nebo třeba v mobilním telefonu. V tom případě tedy kartu co nejdříve vyjměte a dále nepoužívejte. Na záchranu si připravte počítač se čtečkou či jinou možností připojení média. Dále budete potřebovat nějaký kvalitní program na obnovu dat – takových existuje celá řada, my bychom doporučili například program Recuva od osvědčené softwarové společnosti Piriform (její asi nejlepší produkt CCleaner možná znáte z údržby svého počítače).

i

iPhone 15 Pro Max (RECENZE): Pevný a lehký titan a více změn, než by člověk čekal

Recuva je v základní a pro většinu uživatelů dostačující verzi zdarma, v češtině, a hlavně je velmi jednoduchá. Program Recuva si můžete stáhnout na následující stránce, kde se rovnou můžete rozhodnout, zda vám stačí verze zdarma, nebo zda chcete výrobce podpořit zakoupením placené verze, která stojí 20 USD.


Obnova smazaných dat Recuva Obnova smazaných dat Recuva Obnova smazaných dat Recuva
Průvodce programem Recuva se vás zeptá, kde by se pohřešované soubory měly nacházet (lze specifikovat vedle typu média také složku) a jakého byly formátu – zda se jednalo o fotografie, dokumenty či třeba videa...


i Program ke stažení zde: Piriform – Recuva

Kromě Recuvy, která patří mezi nejznámější programy, můžete využít také alternativních programů. Za zkoušku nic nedáte.

Instalace a spuštění programu jsou opět jednoduché a nezáludné, zvládne to opravdu každý. Snad jen pro jistotu upozorňujeme, že pokud chcete program používat v češtině, zvolte si jazyk hned v prvním kroku instalace. Dále pak již následuje velmi jednoduchý průvodce, který vám pomůže s celým programem, a hlavně s postupem hledání souborů k obnovení. Pokud si průvodce a jednotlivé volby v průběhu celého procesu důkladně prohlédnete, zjistíte, že program můžete použít i na omylem smazané soubory přímo ve vašem počítači, na připojeném zařízení a podobně.

Pokud tedy nemáte čtečku paměťových karet, můžete k počítači připojit USB kablíkem celý fotoaparát a hledat ztracené fotografie na paměťové kartě takto. Pakliže program soubor nenajde, zkuste ještě spustit hloubkové hledání, které bývá většinou podstatně úspěšnější. Počítejte ale také s tím, že tato akce může trvat poměrně dlouho. Pokud program ztracený soubor najde, pak už zbývá ho jen znovu uložit a zazálohovat (samozřejmě nejlépe jinam než na médium, které prohledáváte – ale i na tuto drobnost vás program upozorní).

Poškozená SD karta a záchrana jejích dat

Podstatně horší situace nastává v okamžiku, kdy o svá data či fotografie přijdete tím, že dojde přímo k poškození SD karty. Jak opravit SD kartu? V tomto momentě je potřeba být obzvlášť opatrný a napřed je nutné se ujistit, že chyba je v SD kartě (či jiném úložišti), a nikoli v samotném zařízení, tedy fotoaparátu, telefonu a podobně. Aby bylo obnovení dat z SD karty úspěšné, v prvé řadě vyzkoušejte kartu v jiném zařízení, nejlépe ve čtečce v počítači, kde jste se předem ujistili, že jiné karty stejného typu fungují. Pokud daná SD karta bude fungovat také, pak hledejte poruchu spíše ve fotoaparátu a kartu uschovejte. Pokud platí, že SD karta se nenačte, mohou nastat dvě situace. V každé z nich doporučuji postupovat jinak. 

i Jak vybrat paměťovou kartu?

První možností je, že v počítači ve čtečce kartu jako takovou vidíte, ale nevidíte pouze data na ní. Pak doporučujeme použít postup z první kapitoly a zkusit data obnovit pomocí programu Recuva či jiného podobného specializovaného nástroje. Zde je dobré rovnou použít funkci hloubkového hledání.


Obnova dat z SD karty
Na rozdíl od smazání, poškození SD karty je mnohonásobně choulostivější situace. Každý špatný krok může SD kartu ještě více poškodit. Doporučujeme paměťovou kartu po zaznamenání poškození používat co nejméně a ihned se pokusit obnovit data z poškozených buněk karty.


Druhou, ještě horší možností je, když se SD karta nenačte, tzn. počítač SD kartu nevidí. V tomto případě je bohužel dosti pravděpodobné, že máte nefunkční SD kartu a se svými fotografiemi se už nesetkáte. Některé karty sice mají dlouholeté, či dokonce doživotní záruky, ale to vám zaručí pouze to, že v případě poruchy dostanete kartu novou, což vám data samozřejmě nezachrání. Přesto, pokud tato situace nastane, doporučuji zkusit napřed kartu v co nejvíce zařízeních – už jsem se setkal i s tím, že zatímco jedno zařízení kartu vůbec nevidělo, tak v jiném fungovala bez problému.

Někdy se také stane, že se karta zobrazí až na několikátý pokus – zkoušejte tedy nejen v různých zařízeních, ale opakovaně. Pokud ani tak neuspějete, pak vám nezbude než se obrátit na specializovanou firmu. Zkuste některou z větších firem, kde tisknou fotografie a kde s tímto problémem mají zkušenosti.

i

Google Pixel 8 a 8 Pro za vás automaticky vyřídí hovor a nabídnou 7 let aktualizací

Poškozená SD karta Android

Problém: Paměťovou kartu microSD vkládám do telefonu, ale ten na ni nijak nereaguje

Nemusí jít o nutně o poškozenou paměťovou kartu v Androidu. Nejprve zkontrolujte, zda „šuplíček“ pro microSD kartu není zanesený prachem, který by mohl bránit kontaktu s piny paměťové karty. Pakliže na ní nejsou žádná data, je možné, že karta využívá formát, se kterým nedokáže telefon pracovat. Zformátujte ji na některý z hojně podporovaných souborových systémů – nejčastěji FAT32. Podrobný postup naleznete v našem článku Formátování disku, ten je totožný i pro jakákoliv externí paměťová média. Toho využijte zejména v případě, kdy microSD karta například v počítači pracuje korektně, ale mobilní telefon ji nedetekuje.

Problém: Telefon microSD kartu detekuje, ale nedokáže z ní přečíst žádná data nebo jsou poškozená

Častým problémem u paměťových karet používaných na Androidu je fakt, že na ně operační systém často zapisuje. Poškozená SD karta v Androidu tedy není nic neobvyklého. Původní umístění dat může být i několikrát přepsáno jinými daty, proto je šance na obnovu dat z vadných sektorů poměrně nízká. Jestliže tedy názvy souborů obsahují běžně nečitelné znaky, kartu přestaňte okamžitě používat, zabraňte dalšímu zapisování a proveďte co nejrychleji zálohu ještě nepoškozených souborů například na počítači. Zde se poté pokuste obnovit již přepsaná/poškozená data pomocí Recuvy, bohužel úspěšnost vzhledem ke značnému přepsání je velmi nízká.


microSD karta v mobilním telefonu
Telefon nenačte SD kartu? Abyste se této nepříjemné situaci vyhnuli, chytré telefony vás v dnešní době dokáží o možném budoucím poškození informovat již v zárodku při nečitelnosti několika málo sektorů (= buněk). Všem těmto informacím věnujte pozornost a data zazálohujte.


Problém: Telefon s Androidem upozorňuje na nutnost formátování microSD karty, ačkoliv doteď karta fungovala bez problémů

Novější verze operačního systému Android automaticky po každém vložení microSD karty nebo restartu telefonu kontrolují zapisovatelné sektory (buňky). Pokud naleznou, byť na jednom z nich, poškozená data, upozorní vás, že je potřeba kartu zformátovat. Takové notifikaci věnujte zvýšenou pozornost. Může se jednat o prapočátek možného poškození microSD karty a následné ztráty dat na ní uložených. Data na paměťové kartě tudíž co nejdříve zazálohujte a pokud možno zakupte microSD kartu novou. Doporučené formátování nepomůže anebo se bude jednat pouze o dočasné řešení, kdy se poškozený sektor k zápisu používat nebude.

i

Poškozená microSD karta? Z technického hlediska se nefunkční microSD karta nijak neliší od klasické velké SD karty. I v tomto případě můžete k obnově dat využít výše zmíněné programy, jako je Recuva.

Problém: Jak předejít ztrátě dat z microSD karty na telefonu s Androidem?

Zálohujte, zálohujte a zálohujte. V dnešní době je k dispozici nepřeberné množství služeb, které vám umožňují provádět pravidelnou zálohu vašich fotografií a videí zdarma. Pro Android doporučujeme využít vestavěné funkcionality od společnosti Google, a to aplikace Fotky. Ta nabízí neomezené úložiště pro všechna média pořízená vaším chytrým telefonem s Androidem. Pro iOS pak můžete využít tytéž služby Fotky anebo aplikace iCloud od Applu, jež je součástí systému.

Jak zacházet s SD kartou, aby se nepoškodila?

Na svou paměťovou kartu si dávejte velký pozor. Když ji zničíte, tak si sice můžete koupit novou, ale nové fotky si už nekoupíte a znovu na dovolenou už kvůli tomu taky asi nepojedete. Při výběru se pak vyplatí důvěřovat prověřeným značkám s většími zárukami a také nešetřit za každou cenu. 

Při volbě kapacity existují dvě možné varianty. Buď použít jednu špičkovou kartu s obří kapacitou, nebo dvě karty menší a jednu z nich používat jako záložní. Obě úvahy mají něco do sebe a obě mají své příznivce i odpůrce. Úplně nejlepší pak je, pokud máte fotoaparát se dvěma sloty na karty a ukládáte vše dvakrát jako zálohu. A v neposlední řadě je dobré se řídit pravidlem, které říká zálohovat, zálohovat a ještě jednou zálohovat.


Obnova smazaných dat z SD karty
SD karty nenechávejte volně ležet na stole nebo v batohu. Karty všeobecně jsou náchylné na poškození elektrostatickou energií. Snažte se je ze zařízení vyndávat co nejméně a pokud už je to nutné, přenášejte je v plastovém pouzdře.


U samotné péče o paměťovou kartu platí dvě nejdůležitější pravidla.

 1. SD kartu nevytahujte z fotoaparátu – Prvním pravidlem je, že nejbezpečnějším místem pro ni je samotný fotoaparát. Proto ji, pokud to situace vysloveně nevyžaduje, z kompaktu nebo zrcadovky nevytahujte.
 2. Nedotýkejte se kontaktů na SD kartě – Druhým pravidlem je, že pokud už kartu musíte vytáhnout a vzít do ruky, tak se nikdy, ale opravdu NIKDY nedotýkejte kontaktů na kartě. Dejte si pozor, aby se to nestalo ani omylem.
i Zatímco u fotoaparátů pro začátečníky jsme zvyklí na jedinou paměťovou kartu, profesionální fotoaparáty často nabízejí dva sloty. Obsah karet je díky tomu možné zrcadlit a mít tak neustále zálohu každého snímku.

Kartám také vadí statická elektřina, tudíž pozor na obvyklé kombinace dlouhých vlasů se svetrem a podobně. Pokud si chcete být jistí, že nejste statikou nabití, tak než sáhnete na kartu, sáhněte holou rukou na topení, vodovodní kohoutek nebo zemnící kolík v zásuvce.

Samotnou SD kartu pak nenechávejte jen tak volně ležet. Záložní karty vždy důsledně ukládejte do plastové krabičky, která je zpravidla součástí dodávky. Využít můžete i obal na karty, který najdete mezi pouzdry na fotoaparáty. V případě třeba delší cesty můžete ještě krabičku preventivně zabalit do alobalu od čokolády. Naopak kartám (i přes řadu pověr) nevadí letištní rentgeny. Kdo nevěří, může před odletem opět uložit do krabičky a obalit alobalem.

i Mohlo by vás zajímat
Přijít o data na SD kartě není nic výjimečného. Žádná SD karta není nezničitelná. V mnoha případech ale nejsou data ztracená definitivně a existují způsoby, jak se k nim dostat a obnovit je.
4,8 1503×
Kingston MicroSDHC 32GB Canvas Select Plus + SD adaptér
Paměťová karta 32 GB - micro SDHC, rychlost čtení až 100 MB/s, Speed Class 10, UHS-I, U1 Speed, Video Speed Class V10, Application Performance A1, adaptér na klasickou SD v balení
189,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: DU007s8j93b
4,8 1503×
Kingston MicroSDXC 128GB Canvas Select Plus + SD adaptér
Paměťová karta 128 GB - micro SDXC, rychlost čtení až 100 MB/s, Speed Class 10, UHS-I, U1 Speed, Video Speed Class V10, Application Performance A1, adaptér na klasickou SD v balení
Zlevněno -13 %
329,- 379,-
Skladem
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: DU007s8j93d
4,8 1503×
Kingston MicroSDXC 256GB Canvas Select Plus + SD adaptér
Paměťová karta 256 GB - micro SDXC, rychlost čtení až 100 MB/s, rychlost zápisu až 85 MB/s, Speed Class 10, UHS-I, U3 Speed, Video Speed Class V30, Application Performance A1, nahrávání videa ve 4K
Zlevněno -11 %
549,- 619,-
Skladem
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: DU007s8j93e
4,8 878×
Samsung MicroSDXC 128GB EVO Plus + SD adaptér
Paměťová karta 128 GB - micro SDXC, rychlost čtení až 130 MB/s, Speed Class 10, UHS-I, U3 Speed, Video Speed Class V30, Application Performance A2, adaptér na klasickou SD v balení
389,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: SASD016h2
5,0 117×
SanDisk microSDXC 256GB Extreme + Rescue PRO Deluxe + SD adaptér
Paměťová karta 256 GB - micro SDXC, rychlost čtení až 190 MB/s, rychlost zápisu až 130 MB/s, Speed Class 10, UHS-I, U3 Speed, Video Speed Class V30, Application Performance A2, nahrávání videa ve 4K, adaptér na klasickou SD v balení, odolná proti nárazu a rentgenu
899,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: DU828a2a3
4,8 878×
Samsung MicroSDXC 256GB EVO Plus + SD adaptér
Paměťová karta 256 GB - micro SDXC, rychlost čtení až 130 MB/s, Speed Class 10, UHS-I, U3 Speed, Video Speed Class V30, Application Performance A2, adaptér na klasickou SD v balení
599,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: SASD016h3
4,9 136×
Samsung MicroSDXC 128GB PRO Plus + SD adaptér (2023)
Paměťová karta 128 GB - micro SDXC, rychlost čtení až 180 MB/s, rychlost zápisu až 130 MB/s, Speed Class 10, UHS-I, U3 Speed, Video Speed Class V30, Application Performance A2, nahrávání videa ve 4K, adaptér na klasickou SD v balení, odolná proti teplu, vodě, nárazu, rentgenu a magnetismu
499,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: SASD016k2
4,8 1503×
Kingston MicroSDXC 64GB Canvas Select Plus + SD adaptér
Paměťová karta 64 GB - micro SDXC, rychlost čtení až 100 MB/s, Speed Class 10, UHS-I, U1 Speed, Video Speed Class V10, Application Performance A1, adaptér na klasickou SD v balení
269,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: DU007s8j93c
4,9 174×
SanDisk SDXC 128GB Extreme PRO + Rescue PRO Deluxe
Paměťová karta 128 GB - SDXC, rychlost čtení až 200 MB/s, rychlost zápisu až 90 MB/s, Speed Class 10, UHS-I, U3 Speed, Video Speed Class V30, nahrávání videa ve 4K
749,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: DU828a8c3
4,9 372×
SanDisk MicroSDHC 32GB Ultra + SD adaptér
Paměťová karta 32 GB - micro SDHC, rychlost čtení až 120 MB/s, rychlost zápisu až 10 MB/s, Speed Class 10, UHS-I, U1 Speed, Application Performance A1, adaptér na klasickou SD v balení, odolná proti vodě
219,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: DT807j2f2b1b
4,8 138×
SanDisk microSDXC 256GB Extreme PRO + Rescue PRO Deluxe + SD adaptér
Paměťová karta 256 GB - micro SDXC, rychlost čtení až 200 MB/s, rychlost zápisu až 140 MB/s, Speed Class 10, UHS-I, U3 Speed, Video Speed Class V30, Application Performance A2, nahrávání videa ve 4K, adaptér na klasickou SD v balení
Zlevněno -10 %
939,- 1 049,-
Skladem
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: DU828a5a3
5,0 117×
SanDisk microSDXC 512GB Extreme + Rescue PRO Deluxe + SD adaptér
Paměťová karta 512 GB - micro SDXC, rychlost čtení až 190 MB/s, rychlost zápisu až 130 MB/s, Speed Class 10, UHS-I, U3 Speed, Video Speed Class V30, Application Performance A2, nahrávání videa ve 4K, adaptér na klasickou SD v balení
1 599,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: DU828a2a4
4,8 500×
Verbatim MicroSDHC 16GB Premium + SD adaptér
Paměťová karta 16 GB - micro SDHC, rychlost čtení až 80 MB/s, rychlost zápisu až 10 MB/s, Speed Class 10, UHS-I, U1 Speed, adaptér na klasickou SD v balení
159,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: DY181j3
4,9 100×
SanDisk microSDXC 128GB Extreme Action Cams and Drones + Rescue PRO Deluxe + SD adaptér
Paměťová karta 128 GB - micro SDXC, rychlost čtení až 190 MB/s, rychlost zápisu až 90 MB/s, Speed Class 10, UHS-I, U3 Speed, Video Speed Class V30, Application Performance A2, nahrávání videa ve 4K, adaptér na klasickou SD v balení
569,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: DU828a3a2
4,8 500×
Verbatim MicroSDHC 32GB Premium + SD adaptér
Paměťová karta 32 GB - micro SDHC, rychlost čtení až 90 MB/s, rychlost zápisu až 10 MB/s, Speed Class 10, UHS-I, U1 Speed, adaptér na klasickou SD v balení
189,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: DY181k3
4,9 136×
Samsung MicroSDXC 256GB PRO Plus + SD adaptér (2023)
Paměťová karta 256 GB - micro SDXC, rychlost čtení až 180 MB/s, rychlost zápisu až 130 MB/s, Speed Class 10, UHS-I, U3 Speed, Video Speed Class V30, Application Performance A2, nahrávání videa ve 4K, adaptér na klasickou SD v balení, odolná proti teplu, vodě, nárazu, rentgenu a magnetismu
799,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: SASD016k3
4,9 174×
SanDisk SDXC 256GB Extreme PRO + Rescue PRO Deluxe
Paměťová karta 256 GB - SDXC, rychlost čtení až 200 MB/s, rychlost zápisu až 140 MB/s, Speed Class 10, UHS-I, U3 Speed, Video Speed Class V30, nahrávání videa ve 4K
1 299,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: DU828a8c4
4,8 138×
SanDisk microSDXC 1TB Extreme PRO + Rescue PRO Deluxe + SD adaptér
Paměťová karta 1000 GB - micro SDXC, rychlost čtení až 200 MB/s, rychlost zápisu až 140 MB/s, Speed Class 10, UHS-I, U3 Speed, Video Speed Class V30, Application Performance A2, nahrávání videa ve 4K, adaptér na klasickou SD v balení
3 199,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: DU828a5a5
Vytisknout
P-DC1-WEB09
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací