OlaOla

We can deliver OlaOla products on the same day! Most products are in stock, so you don't have to wait. Place your order from the comfort of your home and have it delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Why shop anywhere else but on Alza.cz?

Continue

7 reasons to shop for OlaOla products on Alza.cz

  • We have a wide network of stores across the Czech Republic, where we follow all hygiene measures, as well as contactless AlzaBoxes (pick-up points).
  • You can see the availability of each item right away. Don't forget that we deliver on weekends too.
  • We accept most payment methods, including contactless and cryptocurrency.
  • You can easily return or exchange your product at any of our AlzaBoxes.
  • Need assistance? Our customer support is available 24/7.
  • We complement our range with accessories and additional services.
  • You'll find all the essential information for each product, and for some, user reviews to help with your selection.

What to consider when choosing OlaOla goods?

When making your selection, don't forget to consider a few aspects that will help you choose the right product. In the left menu, you can use the parametric filter to narrow down the offer to match your preferences. We also recommend sorting OlaOla products by popularity or price.

OlaOla brand names you'll find in our offering

Hide description
53 Results
5.0 1×
Watch Price/Availability
OlaOla Performance Supporting Creatine, 60 jelly candies
Creatine monohydrate - without artificial additives, flavoured, total weight 180 g, storage temperature from 15 to 25 °C - 2,661 Kč/1 kg
  479,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTola046
4.7 3×
Watch Price/Availability
OlaOla Astaxanthin + Q10 longevity support, 60 capsules
Astaxanthin - Antioxidant power of astaxanthin and Q10 for healthy aging, vitality and cell protection, natural support for longevity and energy every day
  549,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTola015
3.5 2×
Watch Price/Availability
OlaOla Magnesium L-threonate for concentration and memory, 90 capsules
Magnesium - combination of vitamins and minerals, e.g. magnesium (magnesium L-threonate) 40 mg (11 % RHP), Vitamin B3 (niacinamide) 5.3 mg (33 % RHP), Vitamin B2 (riboflavin) 0.47 mg (33 % RHP) in 1 capsule, vegan, 90 + 20 capsules
  699,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTola022
5.0 1×
Watch Price/Availability
OlaOla Magnesium Sleep Support, 90 capsules
Magnesium - for better falling asleep and deeper rest, highly absorbable magnesium for your evening well-being
  449,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTola021
3.0 2×
Watch Price/Availability
OlaOla BIO Turmeric with black pepper supporting organism, 90 capsules
Curcumin - with black pepper 90 capsules supports immunity, digestion and vitality - 4.43 Kč/ks
  399,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTola003
5.0 1×
Watch Price/Availability
OlaOla Iron to support hematopoiesis, 90 capsules
Iron - for healthy blood formation, immunity and fatigue reduction, gentle and easily absorbed form for daily vitality - 3.88 Kč/ks
  349,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTola024
3.0 1×
Watch Price/Availability
OlaOla Jelly Support for healthy hair, nails and skin, 60 jelly candies
Dietary Supplement - combination of vitamin C (40 mg), zinc (5 mg) and biotin (75 µg) in 1 candy, allergen-free, 60 pcs
  349,-
Buy
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTola035
5.0 1×
Watch Price/Availability
OlaOla Sea buckthorn with sea buckthorn supporting liver function, 60 capsules
Milk Thistle - combination of milk thistle and sea buckthorn for healthy liver, digestion and detoxification, natural support of vitality and immunity
  349,-
Buy
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTola002
4.0 3×
Watch Price/Availability
OlaOla Electrolytes to Support Body Hydration 400g, Lemon
Electrolytes - combination of sodium (162mg), potassium (54mg), and chlorides (297.5mg) in 1g, vegan, maximum absorbability, lemon flavour, 400g - 1,498 Kč/1 kg
  599,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTola057
5.0 1×
Watch Price/Availability
OlaOla Miloslav Šindelář Edition Everyday sleep 210g
Dietary Supplement - combination of glycine (3000mg), sour cherry juice (735mg) and kiwi extract (520mg) per serving, intended for adults, made from Czech ingredients, 210g
  499,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTola053
Watch Price/Availability
OlaOla Psyllium supporting intestinal function, 100 capsules
Fibre - support digestion, detoxification and a healthy lifestyle - 2.99 Kč/ks
  299,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTola009
Watch Price/Availability
OlaOla Jelly Deep Sleep Support, 60 jelly candies
Dietary Supplement - combination of vitamin B6 (0.35 mg), zinc (5 mg) and lemon balm (150 mg) in 1 jelly candy, plant extract content, 60 pcs
  399,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTola032
Watch Price/Availability
OlaOla Creatine Monohydrate for Intense Training 250g
Creatine monohydrate - standard, without artificial additives, without conservants and no added sugar, natural, powder, total weight 250 g, storage temperature from 15 to 25 °C - 1,596 Kč/1 kg
  399,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTola055
Watch Price/Availability
OlaOla Deep Sleep Support, 60 capsules
Dietary Supplement - to promote deep sleep and nighttime regeneration
  299,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTola012
Watch Price/Availability
OlaOla Organic Chinese mushrooms for longevity, 60 capsules
Dietary Supplement - Chinese mushrooms - support immunity, energy and mental balance
  399,-
Buy
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTola007
Watch Price/Availability
OlaOla Immunity Supporting Vitamins D3 (200 IU) and K2, 100 capsules
Vitamins - for healthy bones, heart and strong immunity
  379,-
Buy
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTola028
Watch Price/Availability
OlaOla Probiotics with prebiotics to support digestion, 60 capsules
Probiotics - comprehensive support of digestion and intestinal microflora in 60 capsules, probiotics with prebiotics for healthy digestion and strong immunity
  399,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTola010
Watch Price/Availability
OlaOla BIO Ashwagandha supporting a healthy lifestyle, 90 capsules
Ashwagandha - for vitality, mental well-being and energy, natural support for a healthy lifestyle and balance of body and mind
  299,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTola004
Watch Price/Availability
OlaOla Jelly Multivitamin 30 candies
Multivitamin - tasty jelly with vitamins to support immunity, energy and overall vitality
  349,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTola042
Watch Price/Availability
OlaOla Edition Miloslav Sindelar Premium Omega 3, 60 capsules
Omega 3 - fish oil (100 mg), omega-3 fatty acids (700 mg), EPA (400 mg), DHA (200 mg) in 1 capsule, pure composition and verified origin, comes from fresh anchovies from the cold seas of South America, 40 capsules
  999,-
Buy
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTola044
Watch Price/Availability
OlaOla Cordyceps fitness support, 60 capsules
Cordyceps - boosts immunity, provides energy and promotes vitality
  299,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTola006
Watch Price/Availability
OlaOla Edition Miloslav Sindelar's Blend for longevity pineapple 450 g
Dietary Supplement - combination of fish collagen (10000 mg), L-taurine (2000 mg) Aquamine Mg (1667 mg), in 1 daily dose, pure composition and effective dosage, 450 g
  1,499,-
Buy
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTola040
Watch Price/Availability
OlaOla Vitamin B12 Energy Support, 60 capsules
Vitamin B - B12 for natural support of energy, mental well-being and proper functioning of the nervous system, also suitable for vegans
  249,-
Buy
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTola027
1.5 2×
Watch Price/Availability
OlaOla Organic Matcha 100 g
Matcha - finely ground green tea full of antioxidants, BIO quality, for beverage preparation, 100 g - 3,490 Kč/1 kg
  349,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTola045

OlaOla - articles

previewTelefon iKKO MindOne Pro je kapesní rebel s otočným fotoaparátem a vlastní hlavou iKKO MindOne Pro jde proti proudu dnešních smartphonů. Sází na kompaktní rozměry, otočný 50Mpx fotoaparát, vlastní AI prostředí a volitelné pouzdro s fyzickou klávesnicí. Neobvyklá novinka chce oslovit uživatele, kteří hledají něco jiného než další tuctový telefon.
Samsung Galaxy A27 5G patří mezi telefony, které se snaží nabídnout vyváženou kombinaci funkcí, výkonu a příjemného uživatelského zážitku. Zaujme především kvalitním AMOLED displejem, povedeným designem a dlouhou softwarovou podporou. Během testování jsme ale narazili i...