Pasivní reproduktory se hodí na doma
Opravdový milovník hudby ví, že pasivní reproduktory jen tak něco nenahradí. Je to díky tomu, že fungují ve spojení se zesilovačem, na kterém si můžete vybrat takové nastavení, které vám nejvíce vyhovuje. Zesilovač zároveň reproduktory napájí, není proto třeba je zvlášť připojovat do elektriky.
Aktivní vs. pasivní reproduktory – v čem je rozdíl?
Jak už jsme zmínili, pasivní reproduktory se vyznačují tím, že potřebují externí zesilovač. Oproti tomu ty aktivní ho mají zabudovaný v rámci soustavy. Díky tomu taky potřebují vlastní připojení do zásuvky.
Proč koupit pasivní reproduktory
Právě externí zesilovač nebo receiver bývá považován za hlavní výhodu, kterou pasivní reproduktory nabízí. To se hodí z několika důvodů:
- Díky tomu, že pasivní reproduktory jsou napájeny skrz zesilovač, nemusíte řešit, kam je připojíte.
- Zesilovač umožňuje nastavovat různé kvality zvuku, a vy si tak můžete svou hudbu užít přesně tak, jak chcete. Napřed ale musíte vědět, jak na to.
- Pokud chcete lepší výkon, nemusíte měnit celou soustavu. Zkrátka jdete do obchodu a koupíte si lepší zesilovač. To samé platí i pokud se rozbije.
Pasivní reproduktory a soustavy
Jak už jsme několikrát zmínili, pasivní reproduktory je možné spojit do celé reprosoustavy. Zkrátka jich připojíte několik ke stejnému zesilovači. Často je už koupíte v páru. Jednotlivé reproduktory si pak můžete rozmístit tak, aby se zvuk ideálně rozprostřel po celém prostoru. Díky tomu se můžete do hudby plně ponořit.
Nezapomeňte, že zesilovač si musíte koupit zvlášť. Pasivní reproduktory bez něj fungovat nebudou. Zjistěte si, jaký se nejvíc hodí k vaší soustavě. Prohlédněte si naše zesilovače.
Vyberte si pasivní reproduktory přesně pro svoje potřeby
Když vybíráte pasivní reproduktory, je třeba zvážit několik klíčových vlastností.
- Výkon udává, jak hlasitě reproduktory zvládnou přehrát hudbu. Měl by být podobný, jako má zdroj zvuku.
- Frekvenční rozsah udává, jak hluboké či vysoké tóny dokáže zařízení přehrát.
- Impedance označuje, kolik elektřiny reproduktor potřebuje pro plný výkon. Měla by proto být vyšší než nejnižší impedance zesilovače.
Pasivní reproduktory jako doplněk domácnosti
Pasivní reproduktory mohou být příjemné i na oko. Vnější schránka reproduktoru a jeho celkový design funguje jako stylový doplněk do domácnosti. Typicky si můžete vybírat mezi černým a bílým provedením nebo dřevěným obalem. Často seženete i ten stejný model v různých barvách.
i
Speciálním druhem jsou vestavné pasivní reproboxy. Ty můžete zabudovat přímo do zdi. Funguje to stejně, jako reproduktory v autě. Můžete je rozvést klidě po celém domě.
Koukejte na filmy s pasivními reproduktory
Pasivní reproduktory se také ideálně hodí k televizi nebo domácímu kinu. Různé modely podporují různé formáty prostorového zvuku, typicky třeba Dolby nebo IMAX. Díky tomu si film užijete přesně tak, jak to tvůrci zamýšleli.
Sháníte co nejlevnější pasivní reproduktory? Bazar na Alze je tím správným místem, kde najdete zlevněné produkty vrácené zákazníky nebo rozbalené skladem.
Skrýt popis