AP+ slevy v app Huawei_CZ_Launch

Phoenix Point (NOVINKA) – S blížícím se datem vydání vývojáři vypustili nový trailer

Zobrazit katalog

Článek

Aktualizováno

Phoenix Point by měl být odpovědí na populární sérii XCOM, kterou v minulosti odstartoval tvůrce Julian Gollop. Značku později převzalo studio Firaxis, které se vydalo jedním směrem a Julianův Phoenix Point nám za pár dní ukáže, jestli ten jeho přinese nějaké ovoce. Minimálně poslední vypuštěný trailer pěkně navozuje temnou atmosféru a my už se nemůžeme dočkat, až se opět pokusíme zachránit matičku Zemi.

NovinkyPreview

Phoenix Point; screenshot: launch, trailer

• Žánr: tahová strategie • Multiplayer: Ne • Vývojář: Snapshot Games • Vydavatel: Snapshot Games • Platformy a Datum vydání: PC (Epic Store - 3. prosince 2019), Xbox One (Q1 2020), PS4 (2020) • Homepage: phoenixpoint.info • Čeština: ?


Phoenix Point – Novinky

 1. (26. 11. 2019) Poslední odlaďovací procesy před launchem
 2. (5. 11. 2019) V prosinci začne boj o planetu Zemi, který ušetří vaši peněženku
 3. (30. 7. 2019) Matičku zemi budeme zachraňovat až prosinci
 4. HW nároky pro Phoenix Point PC

Poslední odlaďovací procesy před launchem

• Novinka: 26. 11. 2019 • Autor: Jiří Fait

Do oficiálního startu Phoenix Point zbývá už jen týden a soudě podle nového videa to na Zemi nevypadá zrovna růžově. Lidé se perou mezi sebou, různé frakce prohlašují, že jen ta jejich pravda je ta nejpravdivější a tvrdě prosazují své doktríny všem, kteří jim přijdou pod ruku, a mezitím si mimozemská nákaza zabírá víc a víc prostoru. Klasika, chtělo by se říci.

Phoenix Point - Phoenix Project Trailer

Všechno jde do pekel a lidé tam svým jednáním směřují také. Je tedy na vás ujmout se projektu Phoenix Point a všechny je vyvést na světlo.

Phoenix Point měl být původně vypuštěn minulý rok, ale tým Snapshot Games v čele s Julianem Gollopem si celkem rozumně vybral dodatečný čas na doladění hry. V dnešní době je to krok, ke kterému se odhodlá jen malé procento vývojářů. Je to hlavně proto, že jim na záda dýchají netrpěliví vydavatelé a těm zase investoři. Snapshot Games mají díky Fig kampani unikátní pozici, jelikož vydavatele a investora představují hráči, kteří projekt zafinancovali a ti chtějí ve většině případů co nejlepší produkt, takže dokážou být mnohem trpělivější.

S tím, jak se nyní datum vydání vznáší nad horizontem, se studio zaměřuje hlavně na drcení bugů, celkovou balanci a odladění některých mechanik. Berou v potaz feedback testerů, kteří měli díky Fig kampani přístup do hry a podle něj upravují všemožné statistiky, jejichž výčet si mimochodem můžete přečíst v listopadovém updatu.

Phoenix Point vychází 3. prosince a jedná se o roční exkluzivitu pro Epic Store. Titul bude rovněž k dostání na Xbox Games Pass. Vlastníci konzolí Xbox One si budou muset ještě nějakou dobu počkat, jelikož vydání hry je prozatím naplánováno na první čtvrtletí roku 2020 a datum pro PS4 je ještě neurčitější (později roku 2020).

• Zdroje: Phoenixpoint.info, Gamesradar+V prosinci začne boj o planetu Zemi, který ušetří vaši peněženku

• Novinka: 5. 11. 2019 • Autor: Jiří Fait

Phoenix Point je již nějakou dobu v early accessu a celkem pravidelně na titul vycházejí tzv. Backers Builds, což jsou velké patche plné oprav a dodatečného obsahu. Vývojáři nedávno vydali Build 5, který bude zároveň posledním Backers Builed předtím, než Phoenix Point vystoupí z hlubin předběžného přístupu, kde se k němu dostali pouze skalní fanoušci, jež si zaplatili.

Snapshot Stuidos na svém fóru nedávno oznámili konečné datum vydání, jež naplánovali na 3. prosince 2019. Rovněž také dodali, že od 8. listopadu se early access mění na retail verzi, takže pokud chcete ještě využít možnost předběžného přístupu, musíte si Phoenix Point do 8. 11. předobjednat, jinak si budete muset počkat až na třetí prosinec.

Phoenix Point; screenshot: cena, edice
Celkem rozumné cenové rozložení, říkáme si. Základní hra za 40 dolarů? No nekupte to.

Tvůrci dále zmiňují první chystané DLC s názvem Blood and Titanium, které by mělo dorazit někdy na začátku roku 2020. Celkem jich (DLC) připravují 5 a vycházet by měly v různých časových intervalech po celý rok 2020. Je třeba také zmínit to, že všichni backeři (předplatitelé kickstarter a Fig kampaně), kteří Phoenix Point podpořili do 12. března 2019, automaticky získávají season pass obsahující všech 5 DLC zdarma.

A ještě dobrá zpráva pro majitelé konzolí – dříve spekulovaná verze pro Xbox One skutečně bude a dočkat bychom se jí měli v prvním kvartálu roku 2020 a těšit se nyní mohou také vlastníci PlayStation 4, pro které by Phoenix Point měl vyjít později téhož roku.

• Zdroje: Forums.snapshotgamesMatičku zemi budeme zachraňovat až prosinci

• Novinka: 30. 7. 2019 • Autor: Jiří Fait

Původně kickstarterový projekt byl opět odložen. Julian Gollop, ředitel společnosti pracující na Phoenix Pointu, posunul datum vydání na prosinec a navíc bez konkrétnějšího data. Je to řádově již třetí odklad. Původně měla hra totiž vyjít v roce 2018, poté 3.září 2019 a nyní tedy až v prosinci. Studio Snapshot Games ovšem také prohlásilo, že se vše vyvíjí dobře, jenže asi ne tak dobře, jak by si přáli.

Phoenix Point 2018 Trailer (Official)

Podívejte se na trailer z roku 2018. Hra od té doby prošla hezkou řádku dní vývoje, ale i tak dovede stále navnadit na nadcházející souboje s mutanty.

Ve svém blogu pro původní backery přímo napsali: „Víme, že to není náš první odklad a mrzí nás, že tím zklameme spoustu fandů, kteří se již Phoenix Pointu nemohou dočkat. Nikdo není více zklamaný než my, ale kolektivně jsme se shodli na tom, že raději promeškáme slíbené datum vydání, než abychom do světa vypustili něco, co by nesplňovalo naše požadavky. Chceme, aby se Phoenix Point stalo jednou za vašich nejoblíbenějších her a proto potřebujeme ještě trochu času navíc.“

Řeknu vám, že bych si také raději přečetl podobné prohlášení o spousty jiných her, než abych v den vydání obdržel zjevně nedodělaný titul. Menší záplatou na bolavou duši by mělo být původní datum vydání, tedy 3. září, jelikož by v tento den měl vyjít pátý Backer Build, který nabídne původním backerům náhled na „mnohem robustnější“ verzi hry a také šanci na feedback pro vývojáře, který díky tomu od hráčů mohou potencionálně získat a použít jej k vylepšení Phoenix Pointu.

Připomínám, že titul bude k dostání pouze na Epic Game Store a pro předplatitele Xbox Game Passu.

• Zdroje: PC GamerSnapshotgames


Phoenix Point – Preview

 1. Hrozba tentokrát nepřiletí z vesmíru
 2. Spojte si X-Com a V.A.T.S z Falloutu a máte bojový systém Phoenix Pointu v kostce
 3. Cestujeme prstem po (Geospace) mapě
 4. Co očekávat od kampaně a jak jsou na tom třídy vojáků
 5. Základny budou ve Phoenix Pointu omezené
 6. Phoenix Point vyjde na Epic Store a Microsoft Store 3. září roku 2019
 7. HW nároky pro Phoenix Point PC

Hrozba tentokrát nepřiletí z vesmíru

• Preview: 9. 7. 2019 • Autor: Jiří Fait

Tedy alespoň to tak bude zpočátku vypadat. Z věčně zmrzlé půdy v polárních oblastech se do světa uvolní neznámý (mimozemský) virus, který udělá z lidí a zvířat pokřivená monstra. Virus se díky tání ledovců dostává do oceánů a v roce 2020 začíná globální apokalypsa. Zbytek si můžete sami domyslet – smrt, panika, hrůzy války. Hra začíná v roce 2047. Země je nyní líhní mutantů a lidstvo je situováno do několika izolovaných útočišť rozesetých po zeměkouli. Tato útočiště patří pod různé frakce a každá z těchto frakcí má svůj vlastní názor na to, jak katastrofu přežít a jak fungovat v tomto novém světě.

Phoenix Point "Next Life" Trailer

Trailer s názvem Next Life odhaluje mutace, které mohou hrát významnější roli i ve vašich řadách.

Vy, coby vůdce organizace zvané Phoenix Project, nastupujete na scénu jako zachránce všeho dobrého. Shromáždíte zbytky nejlepších vojáků a vybavení a dáte se do boje s mimozemským šmejdem. Znáte to – v tom lepším případě. Drtivá většina situací se bude nejspíše nést v duchu neustálých úmrtí ve vašich řadách a rychlých reloadů.

Když už jsem zmínil frakce, je třeba říct, že (prozatím) tři z nich budou ve vaši kampani hrát významnější roli. Jmenovitě jde nábožensky založené Disciples of Anu, kteří uctívají jakéhosi vetřelčího boha, Synedrion, jež se pokouší z trosek země vybudovat novou utopii, a militantně založené New Jericho. Na zemi existuje také větší množství nezávislých organizací, jež budou hrát větší či menší roli v znovuobsazování planety.

Spojte si X-Com a V.A.T.S z Falloutu a máte bojový systém Phoenix Pointu v kostce

V taktickém režimu budete ovládat jednotku složenou ze čtyř vašich vybraných vojáků (v některých misích jich má být dokonce až 16!). Taktická část má probíhat tak, jak jste u podobných titulů zvyklí – budeme posílat jednotky do krytů, střílet ze zbraní, házet granáty a ničit nepřátelské cíle. K tomu použijeme akční body, kterých bude mít každý voják omezený počet.

Od novějšího XCOMu se Phoenix Point liší tím, že na rozdíl od procentuálního ukazatele případného zásahu zde hraje roli balistický systém. To znamená, že každá vystřelená kulka má svou výseč, po kterém poletí a případně do něčeho narazí, což může být kromě cíle i jakákoli překážka v dráze letu (třeba váš nešťastný spolubojovník). Šířku této výseče bude ovlivňovat několik faktorů, včetně schopnosti vašeho vojáka. Hra vám místo procent ukáže potencionální poškození, jež bude možno nepříteli udělit. Ještě pro zjednodušení – čím užší výseč, tím lepší pro vás. Znamená to, že voják, který má dobrou mušku, spíše trefí emzáka a nikoli stodolu stojící za ním. Musím říct, že zatím mě tenhle systém kdovíjak nenadchl, ale to se může ještě do budoucna změnit.

Backer Build 4 - Narrated Gameplay

Gameplay záznam s komentářem, který se zaměřuje na misi s celkem jednoduchým cílem – všechno zabít!

Co mě ale na druhou stranu láká mnohem víc, je takzvaný Free Aim. V tomto modu můžete mířit na konkrétní části protivníka – tzn. ustřelit mu hnátu, aby se pomaleji pohyboval, nebo mu vystřelit zbraň z rukou. Tento systém má být obzvláště účinný v soubojích s většími monstry (bossy), kde budete muset zamířit na určitá slabá místa, abyste potvoru kompletně sprovodili ze světa. Takových monster má být v průběhu kampaně několik a sám Gollop je označil za „organické bitevní lodě ježící se zbraněmi“.

Kromě akčních bodů má každý bojovník také Will Points (síla vůle). Ty můžeme použít k aktivaci overwatche a jiných speciálních schopností. Kromě toho funguje síla vůle také jako ukazatel duševního zdraví. Pokud vám klesne pod nulu, můžete očekávat návaly depresí, paniky a iracionálních jednání s tím spojených. Takový pohled na obzvláště děsivého mimozemšťana může z psychiky vojáka ubrat velký kus a někteří protivníci se budou vyloženě zaměřovat právě na tento aspekt, než aby šli přímo po fyzickém zdraví (HP). Očekávat tedy můžeme mentální trauma, negativní traity a la Darkest Dungeon a podobné laskominy, které nám budou ještě více znepříjemňovat snahu o záchranu planety.

Cestujeme prstem po (Geospace) mapě

Již od začátku prý budeme moci létat po celém glóbu a prozkoumávat otazníky na něm rozeseté, jež představují místa, na kterých se má něco dít – rozuměj: kde proběhne boj nebo pokus se spřátelit s nějakou jinou lidskou frakcí. Váš letoun bude mít omezený počet paliva a přímo na mapě Geospace uvidíte, kam doletíte a kdy se budete muset vrátit natankovat. Někdy náhodně objevíte čerpací stanice, abyste se nemuseli neustále vracet na hlavní základnu a aby tak hra mohla přirozeněji pokračovat kupředu.

Phoenix Point Geoscape Overview - Backer Build 3

Jeden ze starších buildů zaměřující se na Geospace a několik misí. Hra se od té doby již poněkud změnila, ale Geospace vám zde dá alespoň představu o tom, jak to bude ve finále vypadat.

Spousta misí má být propojená s již zmíněnými lidskými frakcemi a některé po vás budou vyžadovat, abyste si přímo zvolili stranu, protože tyto frakce mezi sebou ve většině případů, jak už bývá zvykem, bojují. Vaše rozhodnutí pak přímo (nebo nepřímo) ovlivní průběh kampaně, jejich pohled na vaši organizaci a také možnost nějaké spolupráce. Pokud si je znepřátelíte, měli by nám udělat ze života peklo. Což by v praxi znamenalo, že proti nám budou podnikat sabotérské akce nebo nám krást techniku a podobně.

Co očekávat od kampaně a jak jsou na tom třídy vojáků

Mise mají být rozmanité. Budeme bránit lidské osady, útočit na základny mutantů a znovuobsazovat opuštěné báze organizace Phoenix. Frakční mise prý obsahují záchranné akce, únosy, úkladné vraždy, sabotáže, infiltrace a v neposlední řadě také bránění základen. Velká část hry má být procedurálně generována, takže by se nemělo stát, že několikrát narazíte na stejná místa.

Nepřátelské síly mají v průběhu kampaně mutovat a přizpůsobovat se vaší strategií. Gollop k tomuto aspektu hry řekl, že chce, aby měli hráči pocit, že se nepřátelé přirozeně vyvíjejí. Příkladem má být situace, kdy v jedné misi nějakého nepřítele rozstřílíte na hadry konvenčními zbraněmi a stejný typ protivníka se může příště objevit s větší odolností vůči kulkám.

Phoenix Point; gameplay: technician Phoenix Point; gameplay: free aim Phoenix Point; gameplay: boss

Vezměte Techniciana od frakce New Jericho, odtrhněte svými klepety klepeta nepřátelská a možná vám pak i takovýhle hnusák (3. obrázek) nebude dělat problémy. Jenže takhle to v podobných titulech nikdy nechodí, takže spíše o končetiny přijdeme my. V tom lepším případě.

Vojáci v Phoenix Pointu budou mít základní třídy (jako třeba ostrostřelec a kulometčík) a každý z nich by měl disponovat užší specializací se svým stromem dovedností, takže podobně jako takový XCOM 2. Oproti XCOMu by ale měl Phoenix Point umožnit širší využití stealth přístupu včetně tichých likvidací, které v XCOM možné nebyly. Kromě základních vojáků si budete moci najímat i bojovníky z jiných frakcí, jenž budou mít své unikátní třídy a s tím spojené schopnosti. Například Disciples of Anu mají k dispozici Mutdog Handler, což je takový pejskař, který své zmutované svěřence poštve na vaše nepřátele, a New Jericho má Techniciana s robotickými pažemi.

Změnou oproti zmiňovanému XCOMu mát být také fakt, že si vybavení svých svěřenců můžete měnit a přehazovat během mise, takže nebudete odkázání pouze na startovní výbavu, kterou si zvolíte na začátku. Samozřejmostí má být také možnost si vojáky kosmeticky upravovat. No a k podobným titulům pak samozřejmě patří permanentní smrt – pokud vám pojmenovaného J0hn4 W1ck4 sejme nějaký kraboun, tak se s ním můžete rozloučit, pokud si tedy hru neukládáte při každém tahu.

Základny budou ve Phoenix Pointu omezené

Na začátku dostanete k dispozici jednu hlavní bázi s letounem a postupně budete objevovat další, menší a opuštěné základny rozeseté po glóbu, které můžete znovu zabrat a popřípadě z nich získat nové blueprinty na pokročilejší vybavení či jiné budovy do vaší hlavní báze. Tyto opuštěné stanice bychom měli nejprve opravit, abychom k nim získali přístup a mohli tak využívat jejich plný potenciál.

Phoenix Point; screenshot: base

Výstavba základny bude probíhat primárně ve vaší hlavní bázi. Pokud se vám podaří osvobodit opuštěné komplexy organizace, budete mít možnost si jejich budovy přivlastnit a postavit je také u vás „doma“.

Phoenix Point vyjde na Epic Store a Microsoft Store 3. září roku 2019

V březnu tohoto roku Julian Gollop oznámil, že Phoenix Point vyjde exkluzivně pro Epic Games Store, což pobouřilo spoustu hráčů hlavně proto, že titul byl původně financován hráčskou komunitou skrze fig.co, kde bylo avizováno, že bude hra dostupná mimo jiné i na prozatím uživatelsky přístupnějším Steamu. Gollop se za tento tah omluvil a dokonce se rozhodl rozdat první z chystaných DLC prvotním fig.co backerům zdarma a na E3 2019 navíc oznámil, že se titul dostane také na Microsoft Store. No je to sice trochu z deště pod okap, ale aspoň mají hráči na výběr z různých platforem.

Phoenix Point - E3 2019 Demo Mission - Narrated

Komentované demo z E3 2019. Jde o prozatím nejčerstvější verzi této taktické strategie.

Phoenix Point dostalo na E3 2019 datum vydání, které je prozatím naplánováno na 3. září roku 2019 na PC a Xbox One. Může se jednat o časovou exkluzivitu, takže by se titul mohl v budoucnu podívat také na PlayStation 4.

• Zdroje: PC GamerYouTube, fig.com

HW nároky pro Phoenix Point PC


Minimální HW požadavky Doporučené HW požadavky
Operační systém Windows 7 SP1+ (64-bit), 8 a 10 Windows 7 SP1+ (64-bit), 8 a 10
Procesor Intel Core i3 / AMD Phenom II X3 Intel Core i5 3GHz / AMD FX series 3.2GHz
Grafická karta Nvidia GeForce GTX 660 / AMD Radeon R9 270 Nvidia GeForce GTX 1060 / AMD Radeon R9 390X
DirectX 11 11
Operační paměť 8GB 16GB
Pevný disk bude oznámeno bude oznámeno
i Mohlo by vás zajímat

 

Phoenix Point vychází na PC (3. prosince 2019) a později také na Xbox One a PS4. O novinkách vás budeme informovat.

5,0
XCOM: Enemy Unknown – The Complete Edition
Hra na PC - elektronická licence, klíč pro Steam, žánr: strategie,
999,-
Ihned ke stažení
Objednací kód: MVE000260
4,5
XCOM 2 Collection (PC/MAC/LX) DIGITAL
Hra na PC - elektronická licence, klíč pro Steam, žánr: akční a strategie,
2 499,-
Ihned ke stažení
Objednací kód: MVE002731
UFO: Aftershock (PC) DIGITAL Steam
Hra na PC - elektronická licence, klíč pro Steam, žánr: strategie,
Ihned ke stažení
Objednací kód: MVE001817
UFO: Aftermath (PC) DIGITAL Steam
Hra na PC - elektronická licence, klíč pro Steam, žánr: strategie,
Ihned ke stažení
Objednací kód: MVE001796
Vytisknout
P-DC1-WEB08
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací