Alza days prosinec VIP LENOVO boost

Rychlovarná konvice Niceboy ION SmartKettle (RECENZE)

Zobrazit katalog

Recenze

Aktualizováno • Autor: Iva Koňaříková

Rychlovarné konvice se pyšní rychlostí, s jakou přivedou vodu k varu. Ale co teprve chytré rychlovarné konvice? Jednu takovou uvedla na trh značka Niceboy a my jsme se rozhodli ji podrobit zátěžovému testu v podobě domácího testování. Konvice Niceboy ION SmartKettle se pyšní minimalistickým designem a hned 5 teplotními režimy. To ale není vše. Zajímá vás, nakolik komfortní může být obsluha chytré rychlovarné konvice? A jak si tento model vedl během testování? To vše se dočtete v dnešní recenzi.

Rychlovarná konvice Niceboy ION SmartKettle (RECENZE)

Chytrá konvice Niceboy ION SmartKettle (RECENZE)

 1. Jak probíhalo testování chytré konvice Niceboy ION SmartKettle?
 2. Parametry, zpracování a design Niceboy ION SmartKettle
 3. Obsah balení rychlovarné konvice Niceboy ION SmartKettle
 4. Uvedení konvice Niceboy ION SmartKettle do provozu
 5. Aplikace Niceboy ION a chytré funkce rychlovarné konvice
 6. Jak rychlá je chytrá konvice Niceboy ION SmartKettle?
 7. Na Niceboy ION SmartKettle je z bezpečnostního hlediska spoleh
 8. V čem spočívá údržba chytré konvice Niceboy ION SmartKettle?
 9. Spokojenost s chytrou konvicí Niceboy ION SmartKettle
 10. Hodnocení chytré rychlovarné konvice Niceboy ION SmartKettle

Jak probíhalo testování chytré konvice Niceboy ION SmartKettle?

Nabídku testování chytré rychlovarné konvice Niceboy ION SmartKettle jsem ráda přijala. Nedávno jsem totiž testovala jiný výrobek od značky Niceboy (a to robotický vysavač), s nímž jsem byla nadmíru spokojená. Potěšilo mě, že značka coby leader na trhu v oblasti nositelné a spotřební elektroniky má tak široký záběr, že nyní nabízí i produkty pro chytrou domácnost (poznáte dle označení ION).

Jak si Niceboy poradil s touto chytrou rychlovarnou konvicí? A jak konvice obstála v 3týdenním testování v domácnosti, jejíž součástí je i pracovna? To vše se dozvíte v řádcích níže.

Testování Niceboy ION SmartKettle

Parametry, zpracování a design Niceboy ION SmartKettle

Než se s vámi podělím o zkušenosti s používáním chytré rychlovarné konvice, pojďme se nejdříve podívat na její parametry a zpracování. Celkově konvice nabízí objem 1,7 litru, což dostačuje až na 8 hrnků čaje nebo jiného horkého nápoje. Nastavit si můžete až 5 různých teplotních režimů mezi 40 až 100 °C, přičemž o navolené teplotě vás bude informovat příslušná LED dioda. K tomu všemu navíc konvice dokáže udržet teplotu vody až po dobu 6 hodin.

Zajímavým doplňkem je pak druhá LED dioda umístěná v prostřední části madla, která indikuje teplotu vody v průběhu vaření. Kromě toho má konvice jako jedna z mála i zvukovou signalizaci. A to nejlepší na konec – chytrou konvici Niceboy ION SmartKettle lze ovládat na dálku pomocí smartphonu. Přes mobilní aplikaci Niceboy ION tak můžete konvici zapnout třeba z postele, nebo si dokonce nastavit přesný čas, na který chcete mít připravenou ohřátou vodu.


Parametry a funkce Niceboy ION SmartKettle
Naměřený příkon 1 850–2 200 W
Kapacita 1,7
Teplotní režimy 40 °C, 55 °C, 70 °C, 85 °C, 100 °C
Udržení teploty Až na 6 hodin
Mobilní aplikace a ovládání na dálku
Nastavení harmonogramu
Otočná základna
Materiál vnější části Matný plast
Materiál vnitřní části Nerezová ocel 304

Design Niceboy ION SmartKettle

Čistý minimalistický design konvice Niceboy ION SmartKettle upoutá hned na první pohled. Vnější strana je tvořena z matného plastu a doplňuje ji pouze drobné logo výrobce ve spodní části. Konvice má pohodlnou rukojeť, na jejíž horní části se nachází ovládací panel se dvěma tlačítky pro zapnutí/vypnutí a nastavení konkrétního teplotního režimu. Sympatická je již zmíněná LED dioda na madle konvice, která pro indikaci teploty vody v průběhu vaření používá škálu barevného spektra.

Ovládání Niceboy ION SmartKettle Ovládání Niceboy ION SmartKettle
Podle modrého podsvícení na ovládacím panelu poznáte, jakou teplotu jste pro ohřátí vody zvolili.

Obsah balení rychlovarné konvice Niceboy ION SmartKettle

Stejně jako design konvice Niceboy ION SmartKettle je minimalistické i její balení, ve kterém jsem našla jen to nejnutnější – nepřekvapí, ale ani neurazí. Kompaktní kartonová krabice zahrnovala samotnou konvici a napájecí podstavec, který se připojuje do elektřiny. V balení pak nechyběl ani stručný CZ, SK a EN návod. Jediné, co by se v rámci obsahu balení dalo vytknout, je absence redukce do americké zásuvky, kterou ale v evropských zemích běžně nevyužijete.

Uvedení konvice Niceboy ION SmartKettle do provozu

Po vybalení konvice a odstranění obalového materiálu jsem se mohla pustit do testování. Konvici Niceboy ION SmartKettle bylo nutné před prvním použitím vyčistit převařením vody, následně byla připravena k použití. Rovnou jsem se proto pustila do spárování konvice s mobilní aplikací, abych mohla využívat všechny její chytré funkce. Pokud byste konvici nepropojili s telefonem, připravíte se o dálkové ovládání, notifikace o ohřáté vodě či o možnost detailnějšího nastavení teploty a jejího udržení.

Obsah balení Manuál
Uvedení do provozu Uvedení do provozu
Prázdná konvice SmartKettle je poměrně lehká a dobře se s ní manipuluje.

Aplikace Niceboy ION a chytré funkce rychlovarné konvice

Konvice se s aplikací Niceboy ION propojuje přes Bluetooth a spárování proběhlo poměrně rychle. Výhodou je prostředí aplikace v češtině, takže ovládání jednoduše zvládne i osoba cizího jazyku neznalá. Rychlovarnou konvici lze samozřejmě zapnout i manuálně, avšak skrze aplikaci je to mnohem pohodlnější, a navíc získáte rozšířené možnosti využití. Aplikaci je možné nainstalovat na mobilní telefony s OS Android i iOS.

Nastavení přesné teploty a způsob ohřívání

Díky vícero teplotním režimům uspokojí konvice milovníky kávy i zeleného čaje. Využití však najde i mezi rodiči malých dětí, například při přípravě mléčné kaše. K dispozici je hned 5 přednastavených teplot od 40 do 100 °C, ovšem kouzlo aplikace tkví v tom, že si v ní můžete nastavit jakoukoliv teplotu s přesností na 1 °C. Během vaření pak můžete v aplikaci sledovat stoupající teplotu vody, případně se řídit barvou LED diody:

 • Modrá barva = 0–40 °C
 • Zelená barva = 40–55 °C
 • Žlutá barva = 55–70 °C
 • Fialová barva = 70–85 °C
 • Červená barva = 85–100 °C

Přidanou hodnotou je, že se dá v aplikaci vybrat také způsob, jakým bude konvice vodu ohřívat. Vodu je možné ohřát přímo na požadovanou teplotu, nebo ji můžete nechat převařit při 100 stupních a pak nechat zchladnout třeba na 40 °C.

LED indikace Niceboy ION SmartKettle LED indikace Niceboy ION SmartKettle LED indikace Niceboy ION SmartKettle
LED indikace Niceboy ION SmartKettle LED indikace Niceboy ION SmartKettle
Z barevné LED indikace můžete ihned vyvodit, jakou aktuální teplotu má ohřívaná voda.

Udržení teploty až na 6 hodin

Doménou chytré konvice Niceboy ION SmartKettle je schopnost udržení teploty vody až po dobu 6 hodin. V aplikaci můžete snadno nastavit, po jakou dobu má konvice udržovat danou teplotu, a to od jedné minuty až po 6 hodin. Tato funkce dokáže ušetřit spoustu času – pokud si, stejně jako já, rádi dopřáváte horké nápoje během pracovní doby, jistě oceníte, že není třeba vodu pokaždé přivést k varu (nebo na jinou teplotu).

Nastavení harmonogramu

Třešničkou na dortu je pak funkce pro nastavení harmonogramu. Aplikace umožňuje nastavit si časový plán, podle kterého se bude chytrá konvice řídit. Můžete si navolit kterýkoliv čas i den chcete a k dispozici je i možnost opakování ve vybraných dnech v týdnu nebo doplnění poznámky. Prostřednictvím notifikace vás aplikace vždy (pokud jí to povolíte) upozorní na nastavený časový plán a začátek ohřevu vody. A kromě notifikace, která vám vyskočí na obrazovce smartphonu, se z konvice ozve i zvuková signalizace.

Hlavní přehled aplikace Niceboy ION Nastavení teploty Niceboy ION Ohřívání Niceboy ION SmartKettle Časový harmonogram Niceboy ION SmartKettle
Prostředí aplikace je jednoduché, navíc celé v češtině.
i

S mobilní aplikací Niceboy ION můžete pohodlně ovládat nejen chytrou konvici SmartKettle, ale rovnou všechny produkty chytré domácnosti z řady ION. Niceboy tak usnadňuje správu chytré domácnosti, pro kterou vám postačí jediná aplikace.

Jak rychlá je chytrá konvice Niceboy ION SmartKettle?

Rychlý ohřev vody – to je vlastnost, kterou se pyšní všechny rychlovarné konvice. Niceboy ION SmartKettle má ale úctyhodný příkon 1 850 wattů, a tak mne zajímalo, za jaký čas přivede konvice vodu k varu. A výsledek?

 • Přivedení 1,7 l vody k varu, tedy na 100 °C, trvalo 5 minut a 45 vteřin (do zaznění zvukového signálu).
Rychlost ohřevu vody Niceboy ION SmartKettle Rychlost ohřevu vody Niceboy ION SmartKettle
V aplikaci můžete sledovat aktuální teplotu ohřívané vody a informace o nastavené době, po kterou má konvice udržovat vodu teplou. Zbývající čas do ohřátí se v aplikaci ale nezobrazuje.

Na Niceboy ION SmartKettle je z bezpečnostního hlediska spoleh

Velkou předností konvice Niceboy ION SmartKettle je její zpracování, které zajišťuje maximální bezpečí. Vnitřní část konvice je vyrobená z kvalitní nerezové oceli 304, jinak řečeno také potravinářské. Tento materiál vyniká vysokou odolností proti korozi a zápachu a celkově vysokou životností, navíc se také velmi snadno čistí. Konkurenční výrobky tato chytrá konvice zastiňuje také svým dvouplášťovým povrchem, který je vždy bezpečný na dotek. A to ať už je teplota uvnitř konvice jakákoliv.

Za bezpečný domácí spotřebič lze tuto konvici označit také díky dvěma bezpečnostním pojistkám. První pojistka zajistí, že se konvice ihned sama vypne, jakmile přivede vodu k varu (nebo na jinou požadovanou teplotu) – není tedy třeba ji hlídat. Druhá pojistka konvici zabraňuje spuštění naprázdno. Díky těmto dvěma komponentům tak není potřeba konvici po použití vytahovat ze zásuvky, žádné nebezpečí nehrozí.

Bezpečnost Niceboy ION SmartKettle Bezpečnost Niceboy ION SmartKettle
Konvice je i při dosažení bodu varu na dotek bezpečná. Nepálí ani její spodní okraj.

V čem spočívá údržba chytré konvice Niceboy ION SmartKettle?

O každý spotřebič bychom se měli starat, aby nám mohl sloužit co nejdéle. A jistou péči si žádají i rychlovarné konvice. Údržba Niceboy ION SmartKettle spočívá v pravidelném čištění filtru a vnějšího povrchu, který není vhodné čistit chemickým, ocelovým, dřevěným ani jiným abrazivním prostředkem, jinak by mohlo dojít k poškození povrchové úpravy.

Mnohem důležitější je ale údržba vnitřních útrob konvice, kde se vytváří vodní kámen. Způsobují jej minerální usazeniny obsažené ve vodě z kohoutku, které zůstávají na dně a po stranách konvice a zapříčiňují vznik nehezkého šedobílého povlaku.

Údržba Niceboy ION SmartKettle
Viditelné usazeniny v podobě vodního kamene značí, že je čas na údržbu konvice.

Takto vzniklý vodní kámen následně snižuje účinnost konvice, proto by se na jeho odstranění nemělo zapomínat. Četnost odstraňování vodního kamene je vhodné přizpůsobit tvrdosti vody. Celým procesem čištění vás provede přiložený manuál a nemusíte se bát, není to nijak náročné. Čištění navíc usnadňuje skrytá topná spirála pod topným dnem.

Spokojenost s chytrou konvicí Niceboy ION SmartKettle

Zprvu jsem váhala, zda-li chytrá rychlovarná konvice najde v naší domácnosti uplatnění. Rychle jsem si ale zvykla na to, že konvici nemusím pokaždé odpojovat z elektrické sítě nebo hlídat bod varu, jako tomu bylo obyčejně. Co dělá konvici SmartKettle skutečně chytrou, je z mého pohledu funkce pro nastavení harmonogramu. Proces ohřívání vody je díky ní možné zcela zautomatizovat, takže jsem se kromě přípravy hrnečku na nápoj a dolévání vody do konvice už nemusela starat takřka o nic.

Příprava čaje Niceboy ION SmartKettle Příprava čaje Niceboy ION SmartKettle
Ohřátí vody na 90 °C pro přípravu bílého čaje? Nebo na 80 °C pro přípravu čaje zeleného? Pro Niceboy ION SmartKettle žádný problém.

V návaznosti na to musím uznat, že bezpečností pojistka proti spuštění naprázdno je opravdu neocenitelný doplněk. Tím, že lze konvici spustit i na dálku třeba z postele nebo automaticky skrze nastavený časový plán, jsem totiž ne vždy hlídala obsah vody uvnitř. Díky pojistce se ale naštěstí konvici ani naší kuchyni během testování nic nestalo. Za nevýhody bych označila pouze chybějící měrku z vnější strany konvice a také vyšší hlučnost při vaření vody na 100 °C.

Vzhledem k pořizovací ceně konvice Niceboy ION SmartKettle mi její chytré funkce i zpracování přijde adekvátní. Konvicí s regulací teploty či schopností udržet teplotu vody je na trhu spousta, avšak Niceboy ION SmartKettle konkurenty zastiňuje propracovaností aplikace a možnostmi, které její prostředí nabízí. Pokud se vám designově líbí a oceníte možnost ovládání konvice skrze mobilní aplikaci, pak s ní určitě chybu neuděláte.

Hodnocení chytré rychlovarné konvice Niceboy ION SmartKettle

Niceboy ION SmartKettle chytrá konvice

Chytrá rychlovarná konvice Niceboy ION SmartKettle

Rychlovarné konvice

Chytrá konvice Niceboy ION SmartKettle s minimalistickým designem se bude vyjímat v tradiční kuchyni i moderně laděném interiéru. Díky mobilní aplikaci nabídne mnoho funkcí pro pohodlnější ovládání a rozšířené možnosti využití, které ocení nejen nadšenci do moderních technologií. Vysoký výkon, bezpečné zpracování, chytré funkce a možnost ohřevu vody na různou teplotu dělají z této konvice jednoduše neocenitelného pomocníka do domácnosti.

Klady

 • Kvalitní zpracování
 • Chytré funkce
 • 5 teplotních režimů
 • Udržení teploty voda až na 6 hodin
 • Časový harmonogram pro automatizaci ohřevu vody
 • Možnost propojení s telefonem
 • Ovládání na dálku
 • Otočná 360° základna
 • Minimalistický design

Zápory

 • Na vnější straně není ukazatel množství vody
 • Vyšší hlučnost při vaření vody na 100 °C
Iva Koňaříková

Iva Koňaříková

Ve světě onlinu se pohybuji již několik let. Věnuji se tvorbě a editaci webového obsahu a ze všeho nejradši mám recenze domácích spotřebičů, filmů a knih. Vystudovala jsem cestovní ruch, miluju gastronomii, nepohrdnu dobrou kávou a ve svém volném čase hledám rozptýlení v přírodě.

4,7 16×
Niceboy ION SmartKettle
Rychlovarná konvice - s regulací teploty, nerezová, objem 1,7 l, bílá barva, příkon 1850 W, otočná základna, podsvícený vypínač, skrytá spirála a úložný prostor pro kabel, automatické zapnutí a vypnutí, časovač, ochrana proti přehřátí a chodu na prázdno, zvuková signalizace, udržení teploty, trvalý filtr
1 690,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: NICRK291
Vytisknout
P-DC1-WEB17
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací