MS hokej Pampers

Samsung Galaxy S10: Jak dopadl test fotoaparátu?

Zobrazit katalog

Článek

Aktualizováno

Čekání je u konce, řada Samsung Galaxy S10 byla oficiálně představena. Telefony jsou celkem tři a my jsme měli tu čest se na ně podívat s předstihem. Drželi jsme je v ruce a mohli jsme si je vyzkoušet a otestovat. Co jsme si z prvního setkání odnesli? Podíváme se také na první ohebný telefon výrobce Samsung Galaxy Fold.

i

Samsung Galaxy S10 Lite představen
Samsung se před únorovým představením Samsungu Galaxy S20 rozhodl představit odlehčenou verzi Lite. Oproti Galaxy S10e přidává něco navíc. Více v článku o Samsung Galaxy S10 Lite.  

Samsung Galaxy S10  – OBSAH

 1. Telefony Samsung Galaxy S10 prošly povedenou evolucí
 2. Samsung Galaxy S10e: E neznamená totéž, co Lite
 3. Samsung Galaxy S10: Kandidát na smartphone roku?
 4. Samsung Galaxy S10+: Největší a nejvýkonnější
 5. Jak dopadly první testy fotoaparát Samsungu Galaxy S10+?
 6. Samsung Galaxy S10: Srovnání s Galaxy S10e a S10+
 7. Samsung Galaxy S10: Galerie
 8. Samsung Galaxy Fold: První použitelný ohebný telefon
 9. Samsung Galaxy S10 5G je připraven na sítě nové generace

Galaxy S10: Záznam z představení s českým překladem

Telefony Samsung Galaxy S10 prošly povedenou evolucí

Samsung nám představil všechny tři verze telefonu, tedy Galaxy S10, „odlehčenou“ variantu S10e i větší S10+. Přestože můžeme o posunu od loňské generace mluvit jen jako o evolučním kroku místo revoluce, už teď to vypadá, že konkurence bude muset nové Galaxy s operačním systémem Android rychle dohánět.

Obecné dojmy z telefonů Samsung Galaxy S10:

Nikdo nepochybuje o tom, že Samsung Galaxy S10 zaujímá nejvyšší místo v hierarchii výrobce. Žádných dramatických změn jsme se nedočkali, na druhou stranu nové Samsungy dostaly pár technologií a funkcí, které odkoukaly od konkurence představené závěrem loňského roku, případně s nimi přišly jako první:

 • Reverzní bezdrátové nabíjení – tuto vychytávku představil už Huawei. Samsung Galaxy S10 ji však dotáhnul do stavu, který dává smysl – stačila přitom jediná změna: výkon. Bezdrátové nabíjení na S10 má výkon 4× vyšší než Mate 20.
 • Ultrazvuková čtečka otisků integrovaná v displeji – čtečky v displeji už zkoušelo i OnePlus, ale použilo optickou technologii, která nasvěcuje prst a v podstatě ho fotí. Samsung však využívá pro snímání ultrazvuk, který vytvoří 3D otisk, jehož kvalitu neovlivní ani mokrý prst.
 • Stabilizace videa – všichni zástupci řady Samsung Galaxy S10 mají širokoúhlý objektiv se zorným polem o úhlu 123°. Ten umožňuje, aby video natáčené z ruky za pochodu bylo očištěno o nárazy či houpání.
 • Použitý procesor Exynos 9820 by měl být oproti svému předchůdci Exynosu 9810 ve výpočtech rychlejší o 21 % a v grafice o 37 %. Spotřeba je pak nižší o 15 %. Varianta s procesorem Qualcomm Snapdragon 855 bude dostupná jen v Americe.
 • Potěšila nás velikost baterií. Největší Samsung Galaxy S10+ má kapacitu 4 100 mAh, S10 3 400 mAh a S10e 3 100 mAh. Na den to bude stačit vždycky, největší velikost by pak mohla zvládnout i dva dny v plném provozu!
 • Drobné, leč hodně praktické „drobnosti“ zůstaly zachovány. Ani v případě Samsung Galaxy S10 nepřijdete o sluchátkový 3,5mm jack, voděodolnost dle IP68 či stereo reproduktory.
 • Ceny zůstaly stejné jako u Galaxy S9!
Samsung Galaxy S10
Řada telefonů Samsung Galaxy S10 čítá tři modely – S10e, S10 a S10+. Liší se hlavně velikostí a fotoaparáty.

Samsung Galaxy S10e: E neznamená totéž, co Lite

Dříve Samsung vyráběl i zmenšené verze svých vlajkových lodí. Jenže takový Galaxy S3 Mini měl s plnohodnotnou S3 společné snad jen to jméno a pár designových prvků. Samsung Galaxy S10e (E znamená Essential, tedy základní) však není osekanou verzí větších bratříčků.

Má s nimi podobný vztah jako Sony Xperia XZ3 Compact s velkou XZ3. Rozdíly mezi Samsung Galaxy S10e a většími bratříčky jsou jen tři: rovný displej s Full HD+ rozlišením místo zakřiveného Quad HD a chybí optický zoom s ultrazvukovou čtečkou otisků.

Displej Samsung Galaxy S10e má úhlopříčku 5,8", přesto je telefon překvapivě malý a lehký. Skutečně se nabízí srovnání s kompaktními Xperiemi. Bude hodně zajímavé sledovat, jestli zákazníci pochopí, že velký displej a malý telefon jdou dohromady.

Samsung Galaxy S10e
Samsung Galaxy S10e je nejlevnější z trojice, nabídne ale stejnou porci výkonu jako jeho sourozenci. Jako jediný se vyrábí s plochým displejem.

Samsung Galaxy S10: Kandidát na smartphone roku?

Když jsme drželi Samsung Galaxy S10 poprvé v ruce, nedostavilo se velké překvapení. Design udržuje již loni vytyčený směr. Stále se ale skvěle drží i ovládá jednou rukou, pocitově je však mobil lehčí. Zakřivený displej s jemným rozlišením je fantastický, divili jsme se ale, že Samsung opouští své přesaturované barvy. Po tolika letech toto rozhodnutí rozhodně vítáme!

i Související telefony Samsung Galaxy

Pokud nedáte na dojmy, máme pro vás i čísla: Dynamic AMOLED displej má index podání barev JNCD (odchylka barev na displeji od reality) 0,4. Např. Note9 má hodnotu 0,6. A jas? Samsung Galaxy S10 vyvine až 800 nitů, což je číslo srovnatelné s televizemi.

Obrazovka Samsung Galaxy S10 je krytá tvrzeným sklem Gorilla Glass 6. Nás však více zaujalo zobrazení HDR10+. To znamená, že HDR funguje dynamicky – ne pouze zapnuto/vypnuto, ale rozsah barev se upravuje podle aktuálního dění na displeji.

Samsung Galaxy S10
Samsung Galaxy S10 coby prostřední model nabídne trojitý zadní fotoaparát, jednoduchý přední fotoaparát a zakřivenou obrazovku.

Samsung Galaxy S10+: Největší a nejvýkonnější

Samsung Galaxy S10+ se v mnohém podobá klasické verzi Galaxy S10. Kromě větší baterie a většího displeje je nejviditelnější změnou sekundární přední kamera. K čemu slouží? Měla by snímat hloubku, aby vaše selfíčka mohla mít patřičně rozostřené pozadí.

Samsung Galaxy S10+ má ještě exkluzivní variantu s keramickými zády místo tvrzeného skla. Nemá sice tři barevné varianty, jen černou a bílou, ale zato má extrémní výkon. Klasickou sestavu 8 GB RAM a volitelné vnitřní paměti 128 nebo 512 GB doplňuje o možnost mít v telefonu 12 GB operační paměti a 1 TB v interním úložišti.

Samsung Galaxy S10+
Vrcholem nabídky korejského výrobce je momentálně Samsung Galaxy S10+ s nekompromisní výbavou po všech stránkách.

Jak dopadly první testy fotoaparát Samsungu Galaxy S10+?

Ačkoli se nedávno představená řada telefonů Samsung Galaxy S10 ještě nedostala do prodeje, na povrch už vyplouvají první recenze včetně recenzí jejich fotoaparátů. Jednu takovou má na svědomí i web dxomark.com, který si posvítil na největší model, Galaxy S10+. A rovnou nové vlajkové lodi korejského výrobce přiřknul první (dělenou) příčku. Jak si čerstvý šampion vedl? A čím si pomyslnou korunu krále fotomobilů vysloužil?

Skvělá je expozice, prokreslení barev i tvorba bokeh efektů

Samsung Galaxy S10+ v žebříčku nejlepších fotomobilů celkově získal 109 bodů, přičemž skóre se skládá z 97 bodů za video a především 114 bodů za fotografii. Ten si dobře vedl zejména v kategoriích expozice, barvy a bokeh.

Cílová expozice je zpravidla přesná a zhoršuje se jen za velmi slabého světla. S10+ ale vyniká svým dynamickým rozsahem – fotoaparát totiž zachycuje zřetelně širší rozsah tónů než jeho přímí soupeři. Snímky přitom zobrazují vyšší míru detailů jak v oblasti stínů, tak v prosvětlených partiích snímků. Web chválí také za většiny podmínek příjemné barevné vykreslení snímků pořízených S10+. Snad jen za slabého osvětlení se někomu mohou barvy zdát trochu nudné. Na dobré úrovni je také vyvážení bílé. 

Redukce šumu u Galaxy S10+ účinně snižuje hladinu šumu ve všech světelných podmínkách, zároveň ale vede ke ztrátě jemnějších detailů, a to zejména při focení v interiérech a za slabšího osvětlení. Mate 20 Pro si v tomhle ohledu vede lépe. V interiérech lépe snižuje šum a zachovává i jemné detaily.

Tvorbu artefaktů má S10+ pod kontrolou, web ale telefonu odečetl pár bodů za příliš ostré artefakty, které bylo možné spatřit hlavně za jasnějších podmínek. To v kombinaci s výraznou redukcí šumu může vyústit v rozmazání některých jemných textur na snímku.

Samsung Galaxy S10, fotoaparát
Samsung Galaxy S10+ pracuje celkově s pěti fotoaparáty – třemi vzadu a dvěma vepředu.

Web dále chválí spolehlivě fungující autofokus i focení v režimu s bleskem. Fotky pořízené s bleskem vykazují dobrou expozici a téměř žádnou vinětaci. Jejich testeři se ale u několika fotek setkali s efektem červených očí. 

Na skvělé úrovni je simulace bokeh efektu. Samsung Galaxy S10+ je v této disciplíně dokonce jeden z nejlepších mezi konkurenty. Velmi dobře odděluje předmět (či osobu) v popředí od pozadí a zachovává pěkné rozostření.  

i Neméně dobře, ne-li lépe, na tom bude s fotoaparátem další vrchol korejského výrobce pro tento rok, Samsung Galaxy Note10. Co vše o něm zatím víme?

S10+ dosahuje dobrých výsledků i při přiblížení. Teleobjektiv s 2násobným optickým zoomem odvádí dobrou práci zejména při nižším a středním přiblížení. Při vysokém přiblížení už ale nedokáže udržet krok s objektivy s 3násobným zoomem, kterým disponují soupeři od Huawei. 

Galaxy S10+ dobře zvládá i produkci videa 

Vnikajících výsledků dosahuje Samsung Galaxy S10+ i ve videu, které ve výchozím nastavení nahrává ve Full HD rozlišení a s 30 snímky za sekundu. Podle webu se zaznamenaná sekvence v mnoha ohledech podobá statickým snímkům. Autoři recenze vyzdvihují barevné prokreslení i účinnou redukci šumu. To vede k vysoké čistotě snímků, ale i ke slabším detailům ve většině snímacích podmínek. Navíc určitý šum je přesto viditelný i za dobrého světla. 

Na velmi dobré úrovni je udržení cílové expozice i za stížených světelných podmínek. V tom je například lepší než iPhone XS Max, přestože ten exceluje v dynamickém rozsahu díky podpoře HDR. Automatické zaostřování je většinou přesné, mírné problémy měl telefon při zachycování pohyblivých objektů. Stabilizace obrazu od Note9 pokročila a dotáhla se na ty nejlepší fotomobily. 

Závěr: Samsung Galaxy S10+ bude jedním z nejlepších fotomobilů letošního roku

Ačkoli může zmínka o některých nedokonalostech indikovat nekvalitní fotoaparát, opak je pravdou. Samsung Galaxy S10+ je nejlepším fotomobilem současnosti (na dělené první příčce) a jeho fotky i videa trpí jen málo nedokonalostmi. Snímky vynikají dynamikou, expozicí, podáním barev i kvalitní tvorbou bokeh efektu. Video pak exceluje v reálně probarvených snímcích s dobrou expozicí a stabilizací. Samsung Galaxy S10+ se tak stal dosud nejlépe fotícím Samsungem a jistě bude jedním z nejlepších v letošním roce i mezi ostatními soupeři.

Samsung Galaxy S10+, dxomark
Samsung se s konkurenty společnosti Huawei dělí o první příčku. Vyniká nejen v tvorbě fotek, ale i videí. Má jen málo nedostatků.

Samsung Galaxy S10: Srovnání s Galaxy S10e a S10+

Jednotlivé modely Samsung Galaxy S10 se od sebe liší méně, než by možná někdo očekával. Pohání je stejný procesor a jako zobrazovač u nich shodně slouží Dynamic AMOLED displej. Hlavní rozdíly tak tkví ve velikosti úhlopříčky, fotoaparátech a umístění čtečky otisků prstů. Mírně odlišné jsou také paměťové konfigurace.

Samsung Galaxy S10 vs S10+ a S10e
Srovnání: Samsung Galaxy S10e, Samsung Galaxy S10 a Samsung Galaxy S10+.


Zajímavý je rozptyl ceny nových Samsung Galaxy S10. Zatímco nejlevnější Galaxy S10e je dostupný již od 19 499 Kč, nejdražší verze Galaxy S10+ s 1TB interní pamětí vyjde na 41 999 Kč. Výčet hlavních rozdílů shrnuje tabulka níže. Připojujeme do ní i srovnání loňskou generací, Galaxy S9 a S9+.

Parametry/model Samsung Galaxy S10e Samsung Galaxy S10 Samsung Galaxy S10+ Samsung Galaxy S9 Samsung Galaxy S9+
Úhlopříčka displeje 5,8" 6,1" 6,4" 5,8" 6,2"
Rozlišení displeje 2 280 × 1 080 px 3 040 × 1 440 px 3 040 × 1 440 px 2 960 × 1 440 px 2 960 × 1 440 px
Typ displeje Dynamic AMOLED Dynamic AMOLED Dynamic AMOLED Super AMOLED Super AMOLED
Jemnost displeje 438 ppi 550 ppi 522 ppi 570 ppi 529 ppi
CPU Exynos 9820 (na americkém trhu Qualcomm Snapdragon 855) Exynos 9820 (na americkém trhu Qualcomm Snapdragon 855) Exynos 9820 (na americkém trhu Qualcomm Snapdragon 855) Exynos 9810 (na americkém trhu Qualcomm Snapdragon 845) Exynos 9810 (na americkém trhu Qualcomm Snapdragon 845)
Operační paměť RAM 6 GB 8 GB 8/12 GB 4 GB 6 GB
Interní úložiště 128 GB, microSD až 512 GB 128/512 GB, microSD až 512 GB 128/512/1 024 GB, microSD až 512 GB 64/128/256 GB, microSD až 512 GB 64/128/256 GB, microSD až 512 GB
Operační systém Android 9.0 Pie Android 9.0 Pie Android 9.0 Pie Android 8.0 Oreo (aktualizace na 9.0 Pie Android 8.0 Oreo (aktualizace na 9.0 Pie
Zadní fotoaparát Ultraširoký objektiv: 16 Mpx (f/2,2)
Hlavní objektiv: 12 Mpx (f/1,5–2,4), OIS, variabilní clona
Ultraširoký objektiv: 16 Mpx (f/2,2)
Hlavní objektiv: 12 Mpx (f/1,5–2,4), OIS, variabilní clona
Teleobjektiv: 12 Mpx (f/2,4), OIS, 2× optický zoom
Ultraširoký objektiv: 16 Mpx (f/2,2)
Hlavní objektiv: 12 Mpx (f/1,5–2,4), OIS, variabilní clona
Teleobjektiv: 12 Mpx (f/2,4), OIS, 2× optický zoom
12 Mpx (f/1,5–2,4), OIS, variabilní clona Hlavní objektiv: 12 Mpx (f/1,5–2,4), OIS, variabilní clona
Teleobjektiv: 12 Mpx (f/2,4), OIS, 2× optický zoom
Přední fotoaparát 10 Mpx (f/1,9), AF 10 Mpx (f/1,9), AF 10 Mpx (f/1,9), AF + 8 Mpx (f/2,2) 8 Mpx (f/1,7), AF 8 Mpx (f/1,7), AF
Baterie 3 100 mAh 3 400 mAh 4 100 mAh 3 000 mAh 3 500 mAh
Připojení USB-C, GPS (Glonass, Beidou, Galileo), WiFi 802.11 a/b/g/n/ac/ax 2,4 GHz + 5 GHz, Bluetooth 5.0, NFC, LTE cat 20, OTG, 3,5mm jack USB-C, GPS (Glonass, Beidou, Galileo), WiFi 802.11 a/b/g/n/ac/ax 2,4 GHz + 5 GHz, Bluetooth 5.0, NFC, LTE cat 20, OTG, 3,5mm jack USB-C, GPS (Glonass, Beidou, Galileo), WiFi 802.11 a/b/g/n/ac/ax 2,4 GHz + 5 GHz, Bluetooth 5.0, NFC, LTE cat 20, OTG, 3,5mm jack USB-C, GPS (Glonass, Beidou, Galileo), WiFi 802.11 a/b/g/n/ac 2,4 GHz + 5 GHz, Bluetooth 5.0, NFC, LTE cat 18, 3,5mm jack USB-C, GPS (Glonass, Beidou, Galileo), WiFi 802.11 a/b/g/n/ac 2,4 GHz + 5 GHz, Bluetooth 5.0, NFC, LTE cat 18, 3,5mm jack
Rozměry 142,2 × 69,9 × 7,9 mm 149,9 × 70,4 × 7,8 mm 157,6 × 74,1 × 7,8 mm 147,7 × 68,7 × 8,5 mm 158,1 × 73,8 × 8,5 mm
Hmotnost 150 g 157 g 175 g 163 g 189 g
Barva černá, bílá, zelená, žlutá černá, bílá, zelená, žlutá černá, bílá, zelená, žlutá, keramická černá (512 GB, 1 TB), keramická bílá (512 GB, 1 TB) černá, modrá, fialová, šedá, červená, zlatá, stříbrná černá, modrá, fialová, šedá, červená, zlatá, stříbrná
Stupeň krytí IP68 IP68 IP68 IP68 IP68
Obsah balení Telefon, datový kabel, cestovní adaptér, micro USB konektor, špendlík na SIM, sluchátka AKG, ochranná folie na displej, USB konektor, manuál Telefon, datový kabel, cestovní adaptér, micro USB konektor, špendlík na SIM, sluchátka AKG, USB konektor, manuál Telefon, datový kabel, cestovní adaptér, micro USB konektor, špendlík na SIM, sluchátka AKG, USB konektor, manuál Telefon, datový kabel, cestovní adaptér, micro USB konektor, špendlík na SIM, sluchátka AKG, USB konektor, manuál Telefon, datový kabel, cestovní adaptér, micro USB konektor, špendlík na SIM, sluchátka AKG, USB konektor, manuál
Cena 19 499 Kč od 23 499 Kč od 25 999 Kč od 15 990 Kč od 18 990 Kč

*Ceny jsou platné k 26. 2. 2019

Následující tabulka ukazuje srovnání Samsungu Galaxy S10+ vs Huawei Mate 20 Pro, tedy dva ze tří telefonů, které v žebříčku DxOMark obdržely 109 bodů a umístily se na samotném vrcholu nejlepších fotomobilů.

Parametry/model Samsung Galaxy S10+ Huawei Mate 20 Pro
Úhlopříčka displeje 6,4" 6,38"
Rozlišení displeje 2 280 × 1 080 px 3 120 × 1 440 px
Typ displeje Dynamic AMOLED AMOLED
Jemnost displeje 522 ppi 538 ppi
CPU Exynos 9820 (na americkém trhu Qualcomm Snapdragon 855) HiSilicon Kirin 980
Operační paměť RAM 8/12 GB 6/8 GB
Interní úložiště 128/512/1 024 GB, microSD až 512 GB 128/256 GB, microSD až 512 GB
Operační systém Android 9.0 Pie Android 9.0 Pie
Zadní fotoaparát Ultraširoký objektiv: 16 Mpx (f/2,2)
Hlavní objektiv: 12 Mpx (f/1,5–2,4), OIS, variabilní clona
Teleobjektiv: 12 Mpx (f/2,4), OIS, 2× optický zoom
Ultraširoký objektiv: 20 Mpx (f/2,2)
Hlavní objektiv: 40 Mpx (f/1,8), OIS,
Teleobjektiv: 12 Mpx (f/2,4), OIS, 3× optický zoom
Přední fotoaparát 10 Mpx (f/1,9) + 8 Mpx (f/2,2) 24 Mpx (f/2,0)
Baterie 4 100 mAh 4 200 mAh
Připojení USB-C, GPS (Glonass, Beidou, Galileo), WiFi 802.11 a/b/g/n/ac/ax 2,4 GHz + 5 GHz, Bluetooth 5.0, NFC, LTE cat 20, OTG, 3,5mm jack USB-C, GPS (Glonass, Beidou, Galileo), WiFi 802.11 a/b/g/n/ac 2,4 GHz + 5 GHz, Bluetooth 5.0, NFC, LTE cat 21
Rozměry 157,6 × 74,1 × 7,8 mm 157,8 × 72,3 × 8,6 mm
Hmotnost 175 g 189 g
Barva černá, bílá, zelená, žlutá, keramická černá (512 GB, 1 TB), keramická bílá (512 GB, 1 TB) černá, zelená, modrá, růžová
Stupeň krytí IP68 IP68
Obsah balení Telefon, datový kabel, cestovní adaptér, micro USB konektor, špendlík na SIM, sluchátka AKG, USB konektor, manuál Telefon, datový kabel, cestovní adaptér, špendlík na SIM, sluchátka, adaptér USB-C -> 3,5mm jack, manuál
Cena od 25 999 Kč od 24 990 Kč

*Ceny jsou platné k 26. 2. 2019

Samsung Galaxy S10: Galerie

Měli jsme možnost osahat si všechny tři modely Samsungu Galaxy S10 a toto jsou první fotky ze setkání s nimi. Těšte se na recenzi, přineseme ji hned, jakmile se nám jeden z modelů dostane do rukou na delší dobu.

Spodní kryt a šrouby Hlavička šroubu Samsung Galaxy S10: Spodní část displeje Samsung Galaxy S10+ a přední duální kamera Samsung Galaxy S10+ a spodní část displeje Detail přední kamery Samsung Galaxy S10+ Samsung Galaxy S10: Srovnání s Galaxy S10+ a S10e Samsung Galaxy S10+ a přední kamera Samsung Galaxy S10e: Zadní duální fotoaparát Samsung Galaxy S10+ Samsung Galaxy S10+ a Android Samsung Galaxy S10+ a výdrž baterie Srovnání šířky: Samsung Galaxy S10, Galaxy S10+ a Galaxy S10e Samsung Galaxy S10+ a nabíjení chytrých hodinek Zadní fotoaparát: Samsung Galaxy S10e, S10, S10+
Na Samsung Galaxy S10e, S10 a S10+ byste našli jen málo minusů, pokud vůbec nějaký. První dojem je pozitivní, více ale napoví až recenze, kterou vám co nejdříve přineseme.

Samsung Galaxy Fold: První použitelný ohebný telefon

Než jsme se dostali k řadě Galaxy S10, Samsung se pochlubil jiným zařízením. Není jím nic jiného než Galaxy Fold, tedy první ohebný telefon Samsungu a jeden z prvních na světě. V minulých týdnech jsme jich viděli několik, ale až Fold je dotažený do skutečně použitelné podoby. 

Samsung Galaxy Fold
Samsung Galaxy Fold vypadá zajímavě. Oblast prohýbání se jeví dobře zvládnutá a telefon použitelný. Bude úspěšný a nastartuje nový trend?

Samsung Galaxy Fold se otevírá jako kniha. Ve složeném stavu nabídne 4,6" obrazovku a ve složeném stavu 7,3" velký displej. Otevírání je plynulé a jisté a při přechodu z malé na velkou obrazovku (a naopak) využívá funkce Continuity. Vše funguje tak, že na malém displeji si například zapnete mapu nebo film a po otevření telefonu se před vámi vše zobrazí zvětšené na velkém displeji.

Prohýbací novinka Fold využívá šestice fotoaparátů. Fotit tak můžete, ať už je telefon složený, nebo otevřený. Aby vše probíhalo spolehlivě, Samsung jej osadil 12 GB paměti RAM. A při ukázkách během představení to bylo znát. Nikde nic nedrhlo a vše působilo přesvědčivě. Zdá se tedy, že Samsung si dal záležet a vyrobil první kvalitní zařízení nové kategorie. Zda se tento koncept uchytí a získá si přízeň zákazníků, uvidíme v příštích měsících a letech. Svou roli bude hrát i poměrně vysoká, avšak očekávaná a odůvodnitelná cenovka – 1 980 dolarů. 

i Související telefony

Samsung Galaxy S10 5G je připraven na sítě nové generace

Ohebným telefonem Fold to však nekončí. Samsung ukázal také další novinku, Samsung Galaxy S10 5G. Hádáte správně, jedná se o první telefon s podporou sítí nové generace 5G. Zařízení, které je připraveno na budoucnost, pracuje s 6,7 palců velkým displejem a 4 500mAh baterií. Tu bude nabíjet výkonná 25W nabíječka. S10 G5 zatím není příliš využitelné, spíše se jedná o ukázku toho, co nás čeká v blízké budoucnosti. xxx

i Mohlo by vás zajímat

První dojmy z telefonů řady Samsung Galaxy S10 jsou pozitivní a už vyhlížíme, kdy si je budeme moci pořádně otestovat v recenzi. Těšíme se na fotoaparát, výkon při výpočetně náročnějších činnostech i nové funkce. A také na to, jak se nám nový typ výřezu osvědčí v praxi.

Jak šel čas s telefony Samsung

Historie slavné řady anebo jak šel čas s telefony Samsung

Nový Samsung Galaxy S bude výročním modelem značky a my se při té příležitosti poohlédneme zpátky do historie. Jak se jmenoval první telefon Samsung? Kdy výrobce představil první hodinky schopné telefonovat? A jak se vyvíjela dodnes úspěšná řada Galaxy? 

Samsung SH-100
V roce 1988 uměly první mobily jen volat. Přesto se to bralo jako zázrak. Jedním z průkopníků byl i mobilní telefon Samsung SH-100.
Samsung Watch Phone
Hodinky ve tvaru mobilního telefonu, nebo mobilní telefon ve tvaru hodinek? Ať tak či onak, futuristické Samsung Watch Phone (vyráběné pod značkou Anycall) z roku 1999 byly první svého druhu na trhu. Uměly telefonovat a vážily jen 39 gramů.
Samsung Galaxy S
Prvním telefonem slavné řady Galaxy se v roce 2010 stal Samsung Galaxy S. Měl elegantní design, pracoval se skvělým 4palcovým Super AMOLED displejem a od začátku byl úspěšný.
Samsung Galaxy S II
Na svého předchůdce navázal Samsung Galaxy S II, který byl vrcholným telefonem výrobce pro rok 2011. Kombinoval vyspělý hardware s na tehdejší dobu velkou úhlopříčkou 4,3".
Samsung Galaxy S III
Řada Galaxy nabývala na oblibě a očekávaný Samsung Galaxy S III se ihned po svém představení v květnu roku 2012 stal králem Androidů. Přinesl tenké tělo, plnou datovou konektivitu a opět větší displej, jehož úhlopříčka tentokrát povyrostla na 4,8".
Samsung Galaxy S4
Samsung Galaxy S4 nijak nesnížil laťku, nastolenou jeho předchůdci. Právě naopak. Opět se o něm mluvilo jako o téměř dokonalém telefonu, kterému neublížilo ani ponoření do vody či dalších tekutin. Nebyl nejlevnější, přesto šel na dračku.
Samsung Galaxy Note Edge
Jedním z významných milníků telefonů tohoto výrobce je Galaxy Note Edge, na němž si Samsung vyzkoušel zakřivený displej na jedné straně. Technologie se osvědčila a prohnuté obrazovky dodnes slouží jako poznávací znamení současných vrcholných telefonů Samsung Galaxy S.
Samsung Galaxy S8
Rok 2017 se zapsal jako rok zmenšujících se rámečků kolem displeje a Samsung se svým Galaxy S8 (a S8+) tento koncept dotáhl až téměř k dokonalosti. Osadil jej Infinity displejem, který jakoby postrádal hranice. Telefon se skvěle držel a čtečka otisků prstů se u něj poprvé přestěhovala na zadní stranu.

Otázky, které bychom chtěli výrobci ohledně nového Galaxy S položit

 • Bude nadcházející novinka nejvýkonnější telefon? To zatím není jisté, nicméně zcela určitě bude útočit na ty nejvyšší příčky. Galaxy S9 poháněl loňský vrcholný procesor Snapdragon 845 a aby letošní Galaxy S mohl pomýšlet na pozici nejvýkonnějšího telefonu, bude jej muset osadit Snapdragonem 855 a nejvýkonnějším Exynosem z jeho vlastní stáje. Paměti by slušela kapacita 6 nebo 8 GB a u tak špičkového telefonu by měla být i vysoká kapacita úložiště. To znamená v nejvyšších konfiguracích až 512 GB či 1 TB.
 • Stane se nejlepším fotomobilem? Dnešním fotomobilům kraluje Huawei, který s modely Mate 20 Pro a P20 Pro okupuje dvě nejvyšší příčky. Výroční Samsung Galaxy S má ale podle všeho vysoké ambice a troufáme si říct, že se jim bude chtít minimálně vyrovnat. Jeho fotoaparát má sázet na variabilní clonu a ještě lepší práci se světelností. To by mělo zajistit zejména kvalitnější snímky za šera a tmy. Chybět nemá ani umělá inteligence, jež bude mít za úkol fotky vylepšovat. U teď se těšíme, co vše nám Samsung Galaxy S10 předvede v recenzi.
 • Nabídne Samsung Galaxy čtečku v displeji? Čtečku otisků prstů už má několik telefonů na trhu a Samsung coby jeden z hlavních světových inovátorů nebude chtít zůstat pozadu. Galaxy Note9 ji ještě neměl, ale od nového Galaxy S se to už očekává. A jak už to u korejského výrobce bývá zvykem, fungovat by měla, na rozdíl od některých čínských konkurentů, spolehlivě. Otázkou zůstává, jestli čtečku v displeji dostanou všechny modely Galaxy S, nebo jen některé. Alespoň u těch prémiovějších bychom ji ale rádi viděli.
 

Představení Samsungu Galaxy S živě na Alza.cz

20. února se podle všeho máme na co těšit. Z akce vám samozřejmě nabídneme živý přenos s českým dabingem, takže si záplavu novinek budete moci vychutnat s námi. Po představení vám připravíme článek, v němž shrneme vše podstatné. A jakmile to bude možné, pustíme se do podrobné recenze, v níž si nový Samsung Galaxy S pořádně proklepneme.

i Mohlo by vás zajímat

Letošní Samsung Galaxy S bude výročním telefonem korejského výrobce. Ten se tak zcela jistě bude chtít vytáhnout. Co vše novinka nabídne? Zjistíme již brzy. Tajenka se kompletně odkryje 20. února. A díky našemu přenosu s českým dabingem můžete vše sledovat s námi.

Představení Samsung Galaxy S10 – Textový záznam

 • 21:35 – Samsung představil skládací telefon Galaxy Fold. Poté hned tři telefony Galaxy S10e, S10 a S10+. A konečně úplně první telefon s podporou 5G mobilních sítí - Galaxy S10 5G. Jako příslušenství pak nasledují bezdrátová sluchátka Galaxy Buds nebo chytré hodinky Galaxy Watch Active.
 • 21:30 – DJ Koh chválí partnerství s celou řadou společností. 5G je budoucnost a Samsung se do ní vrhá po hlavě. Samsung už je domluvený s celou řadou významných mobilních operátorů.
 • 21:25 – Galaxy S10 5G bude mít 6,7" displej a 4500mAh baterii, 4 čočky na zadní straně včetně přidávání rozmazaného pozadí přímo do živého videa. Bude to naprosto ultimátní telefon.
 • 21:22 – K dispozici bude speciální verze Galaxy S10 s podporou 5G.
 • 21:20 – Samsung promuje mobilní 5G sítě, ale v našich končinách si ještě hodně dlouho počkáme.
 • 21:17 – Následoval ukázka jednoduchého propojení sluchátek Galaxy Buds například s tabletem nebo telefonem. V blízkosti zařízení stačí otevřít krabičku se sluchátky a automaticky proběhne spárování.
 • 21:15 – Po vzoru poslední generace Apple Watch umí Galaxy Watch Active také měřit krevní tlak, pro hodinky je k dispozici až 60 000 různých displejů.
 • 21:12 – Nyní tu máme v rychlém sledu chytré hodinky Galaxy Watch Active, případně jednodušší chytrý náramek Galaxy Fit.
 • 21:10 – Další na řadě jsou nová bezdrátová sluchátka. Galaxy Buds. jejich cena bude 129 dolarů.
 • 21:08 – Zatím to vypadá, že nové S10 budou k dispozici v hodně barevných variantách.
 • 21:06 – Nejslabší Galaxy S10e má 5,8 displej se čtečkou otisků na bočním tlačítku. Také má "jen" dvě zadní kamery a jednu přední.
 • 21:04 – S10 dále sází na 6,1" displej a bude mít také ultrazvukovou čtečku otisků v displeji. Oproti S10+ bude mít "jen" jednu přední kameru. Jinak budou telefony stejné.
 • 21:00 – S10 nabídne baterii s kapacitou 3400 mAh a S10+ celých 4 000 mAh.
 • 20:57 – Potvrzeno reverzní bezdrátové nabíjení.
 • 20:54 – V nejvyšší konfiguraci dostanete do rukou telefon s 12GB RAM a celkem až 1,5 TB místa v úložišti.
 • 20:52 – Točení videí probíhá až v rozlišení 4K při 60 FPS a Samsung slibuje lepší stabilizaci než u předchozích modelů.
 • 20:50 – Čelní strana pak nabídne 10megapixelový snímač se světelností f/1.9 a rozsahem 80 stupňů, který je u S10+ doplněn o 8megapixelový senzor s rozsahem 90 stupňů pro „bokeh“ efekt.
 • 20:45 – Soustava zadních kamer poskytne dvojnásobný optický zoom díky 12megapixelovému objektivu s optickou stabilizací a širokoúhlý senzor o stejném rozlišení a proměnlivé cloně f/1,5 až f/2,4 s rozsahem 77 stupňů. A navíc i zcela novou ultraširokoúhlou kameru s rozsahem 123 stupňů. Skvěle vypadá Instagram mód pro přímé sdílení do Stories.
 • 20:38 – Tři fotoaparáty na zadní straně nabídnou celou řadu přelomových technologií.
 • 20:35 – Pod displejem se nachází vůbec první ultrazvuková čtečka otisků prstů.
 • 20:33 – Veškeré senzory jsou integrované přímo do displeje. Výsledek je revoluční nový displej Infinity O-displej se 100% pokrytím barev, podpora HDR 10+, jedná se o Dynamic AMOLED, vyzařuje až o 42% méně škodlivého modrého světla.
 • 20:30 – Nový telefon Galaxy S10+ představuje šéfka marketingu Suzanne De Silva.
 • 20:28 – Galaxy S10+ se objevuje na prvním oficiálním videu. Vidíme reverzní bezdrátové nabíjení, soustavu tří čoček na zadní straně i gigantický displej s výřezem na přední kamery na pravé horní straně. Předchozí úniky taky byly pravdivé.
 • 20:24 – Samsung se cítí být inovátorem v oboru mobilních telefonů i nositelné elektroniky.
 • 20:20 – Nyní se ke slovu dostává generální ředitel Samsungu DJ Koh. Avizuje příchod zcela nové dekády zařízeních v rodině Galaxy. Za uplynulých 10 let se prodaly více než 2 miliardy telefonů Samsung Galaxy.
 • 20:16 – Samsung Galaxy Fold se na trhu objeví 26. dubna se šokující cenovkou 1 980 dolarů.
 • 20:13 – Samsung prezentuje živé demo. U podporovaných aplikací libovolně přecházíte z malého displeje na velký. Zcela bez jakéhokoli záseku.
 • 20:10 – Jedná se o unikátní kombinaci telefonu a tabletu. Po hardwarové stránce obsahuje 7nm čip doplněný o 12 GB RAM, nechybí až 512 GB úložiště a dokonce 6 fotoaparátů.
 • 20:08 – Dva různě velké displeje nabídnou úplně nový zážitek z používání. Například můžete mít otevřené až tři aplikace na jedné obrazovce. Přepracované ovládání vypadá na ukázkách velmi zajímavě.
 • 20:06 – Galaxy Fold kombinuje 4,6" ve složeném stavu 7,3" displejem v otevřeném stavu.
 • 20:05 – Na pódium se objevuje Justin Denison a rovnou představuje Samsung Galaxy Fold, což je první skládací telefon.
 • 19:55 – Napětí v sále stoupá. Předpokládáme, že dojde k představení hned tří telefonů – Galaxy S10, Galaxy S10+ a Galaxy S10e.
 • 19:30 – Vítáme vás u textového záznamu představení Samsung Galaxy S10, které proběhne až v dalekém San Franciscu. Konkrétně se jedná Bill Graham Civic Auditorium. Samsung na živé představení své klíčové novinky sezval zhruba 3 800 novinářů z celého světa.

Co jsme dříve psali o nadcházejícím Samsungu Galaxy S?

Do představení telefonu Samsung Galaxy S10 nám zbývají už jen dny. Úniků neustále přibývá a už máme celkem přesnou představu o podobě i výbavě telefonu. Dočkáme se pravděpodobně tří „es desítek“. Co vlastně o Galaxy S10 víme? Jak na tom bude výřez? Kam se nastěhuje čtečka otisků prstů? A jakých vylepšení se dočká fotoaparát? Vše najdete zde. Nejnovější spekulace jsou k dispozici v kapitole Aktualizace 5. 2. 2019 - Samsung Galaxy S10 za 40 tisíc a s keramickým tělem.

i Oficiální představení Samsungu Galaxy S10 proběhne 20. února 2019 a my jej budeme bedlivě sledovat. Z akce vám nabídneme přímý přenos a hned na to článek, který všechny novinky představí. Níže je pozvánka, která nás má navnadit.

i

Článek je založený na spekulacích. Cena, podoba i parametry se mohou lišit a budou upřesněny po oficiálním představení.

Samsung Galaxy S10, pozvánka

Samsung Galaxy S10 – OBSAH

 1. Aktualizace 5. 2. 2019 - Samsung Galaxy S10 za 40 tisíc a s keramickým tělem
 2. Aktualizace 24. 1. 2019 – Známe ceny všech modelů + další novinky
 3. Aktualizace 15. 1. 2019 – Známe datum představení Samsungu Galaxy S10
 4. Aktualizace 22. 11. 2018 – Ve hře jsou čtyři modely Samsungu Galaxy S10
 5. Aktualizace 13. 11. 2018 – Bude mít Samsung Galaxy S10 nakonec výřez?
 6. Aktualizace 4. 11. 2018 – Opustí Samsung rozpoznávání duhovky?
 7. Aktualizace 2. 11. 2018 – Samsung Galaxy S10 kompletně bez rámečků a s 12 GB RAM
 8. Aktualizace 15. 10. 2018 – Zvoní umíráček sluchátkovému jacku?
 9. Aktualizace 5. 10. 2018 – Víme, jaká bude konfigurace fotoaparátů
 10. Aktualizace 24. 9. 2018 – Samsung Galaxy S10 v upraveném designu?
 11. Aktualizace 4. 9. 2018 – Samsung Galaxy S10 přinese pět fotoaparátů a další novinky
 12. Aktualizace 23. 7. 2018 – Sloučí se řady Galaxy S a Note?
 13. Aktualizace 13. 7. 2018 – Samsung Galaxy S10 dorazí ve třech modelech
 14. Konec názvu Galaxy S?
 15. Bude mít Samsung Galaxy S10 výřez v displeji?
 16. Samsung Galaxy S10 opět dostane jasnější AMOLED displej
 17. Čtečka otisků prstů integrovaná pod displej
 18. Fotoaparát a bezpečnost Galaxy S10 – čočku neoklameš
 19. Čip Samsungu Galaxy S10 zvládne umělou inteligenci a těžbu kryptoměn
 20. Nové technologie pamětí a větší RAM
 21. Baterie aneb s Galaxy S10 budete po nabíječce sahat méně
 22. Sítě 5G v Samsung Galaxy S10 – rychlejší surfování v telefonu
 23. Srovnání: Samsung Galaxy S10 vs. Galaxy S9
 24. Srovnání: Samsung Galaxy S10 vs. iPhone X (2018) vs. Huawei Mate 20 Pro
 25. Cena a dostupnost Samsungu Galaxy S10

Aktualizace 5. 2. 2019 - Samsung Galaxy S10 za 40 tisíc a s keramickým tělem

Již za dva týdny se nám představí trojice vrcholných telefonů pod souhrnným názvem Samsung Galaxy S10. Nyní zde máme další úniky ohledně výbavy a dokonce oficiálních snímků.

Samsung Galaxy S10, modrý
Takto bude vypadat Samsung Galaxy S10E a S10+.

Přehoupne se Samsung Galaxy S10+ přes hranici 40 tisíc korun?

Jednotlivé modely, které se budou jmenovat Galaxy S10E, Galaxy S10 a Galaxy S10+, nabídnou špičkovou výbavu. Nejnižší konfigurace bude mít parametry 6/128 GB, k dispozici ale budou i verze s 8 GB a vrcholný model Samsungu Galaxy S10+ nabídne solidních 12 GB paměti RAM a 1TB úložiště. Logicky ale korejský výrobce nechá za všechny „es desítky“ zaplatit. Nejnadupanější varianta zájemce vyjde na 1 500 eur, což je zhruba 40 tisíc korun. Hranici pak možná po vzoru iPhonu XS Max i přeskočí. Další varianty najdete v tabulce. 

Dále uniklo, že Samsung Galaxy S10 mimo jiné nabídne reverzní bezdrátové nabíjení jiných zařízení jako u Huawei Mate 20 Pro, a to výkonem 9 W. Dočkáme se i poslední generace WiFi 6, tedy 802.11ax.

Samsung Galaxy S10+ nabídne keramické tělo

Zajímavé jsou i informace o barvách, které přinesl německý server WinFuture. Galaxy S10 přijde v černé, bílé nebo zelené. Možná si někteří z vás vzpomenou, že podobnou barvu, jen o něco výraznější, jsme zažili již několik let zpátky u Samsungu Galaxy S6 Edge. S10E ještě přijde ve žluté a S10+ v prémiové keramické bílé a černé barvě. 

Samsung Galaxy S10, koncept Samsung Galaxy S10, koncept Samsung Galaxy S10, koncept Samsung Galaxy S10, koncept Samsung Galaxy S10, koncept Samsung Galaxy S10, koncept Samsung Galaxy S10, koncept Samsung Galaxy S10, koncept Samsung Galaxy S10, koncept Samsung Galaxy S10, koncept Samsung Galaxy S10, koncept Samsung Galaxy S10, koncept
Nejnovější úniky podoby telefonů Samsung Galaxy S10.

Aktualizace 24. 1. 2019 - Známe ceny všech modelů + další novinky

V dnešní aktualizaci se podíváme na jejich jména vše tří modelů Samsungu Galaxy S10, jejich předpokládané ceny, to, zda mají, nebo nemají sluchátkový jack, a také si řekneme něco o fungování čtečky otisků prstů v displeji přes krycí sklo. Přidáme i výkon procesoru a vychytávku pro fanoušky kryptoměn.

Jména a fungování čtečky otisků prstů na mobilech Galaxy S10

Na Twitteru se objevil parádní úlovek. Sdílel jej opět Evan Blass. Na fotce jsou vidět tři nové Samsungy Galaxy S10 v průhledných krytech. Kryt prozrazuje, že na spodní straně telefonů je navíc otvor pro připojení sluchátek. Samsung tedy u své jubilejní řady Galaxy 3,5mm jack neopouští. Potvrzují se již známé počty fotoaparátů jak na zadních, tak předních stranách. Blass k fotce napsal, že jde o modely S10E, S10 a S10+. Jméno nejméně vybaveného modelu ale není jisté, sám Blass totiž na údiv fanoušků reaguje tím, že dokud není nic představeno, není jisté nic.

Z fotky není patrné, zda se čtečka otisků prstů nachází na zapínacím tlačítku. Ale všimněte si většího otvoru na pravém boku modelu S10E. Odhadujeme, že je tam právě kvůli pohodlnému přiložení prstu. Zbývající dva modely by měly disponovat čtečkou přímo integrovanou v displeji.

Samsungy Galaxy S10, kryty Samsungy Galaxy S10, sluchátkový jack

Na prvním obrázku můžeme vidět všechny tři modely Samsungu Galaxy S10. Ten druhý potvrzuje přítomnost jacku pro sluchátka.

Se čtečkami v displeji souvisí i jedna poměrně nepříjemná zpráva. Několik výrobců příslušenství již mělo možnost nový Samsung Galaxy S10 vyzkoušet a připravit své produkty na jeho prodej. Společnost ArmadilloTek byla jednou z nich a uvedla, že čtečka nefunguje spolehlivě přes jejich odolné kryty, které chrání i displej. Jejich kryty tedy nebudou disponovat integrovanou ochranou displeje. Kdo tedy lpí na nalepené folii nebo sklu, může mít problémy se správným rozeznáním otisku.

Kruhový výřez dostane zajímavou funkci

Zůstaneme-li na přední straně, kulatý výřez v pravém horním rohu nových Galaxy S10 má prý nabídnout stejnou zajímavou funkci, jako jsme viděli u Samsungu Galaxy A8S. Stačí přejet prstem od výřezu kamery, resp. od dotykové části displeje nad ní, doprostřed obrazovky a spustí se aplikace fotoaparátu. Výřezy zaberou jen malou plochu displejů, dle uživatele z fóra XDA Developers by to u nejlevnějšího modelu mělo být 132 × 132 pixelů, u prostředního modelu 138 × 138 a u Galaxy S10+ kvůli dvojité čočce 132 × 258 pixelů.

Máme již k dispozici i krásné fotografie a zřejmě definitivní úniky od webového zpravodaje AllAboutSamsung.de. Oficiální představení se zkrátka rychle blíží a rychlým tempem přibývají i detailní úniky. Na fotkách můžeme vidět, dle předních a zadních čoček, S10 a S10+.

Samsung Galaxy S10 a S10+ Zadní strana Samsungu Galaxy S10 a S10+ Nové Samsungy Galaxy S10 a S10+

Toto jsou již velmi zjevné úniky, zřejmě se díváme na první detailnější snímky Samsungu Galaxy S10.

Výkonu telefonů Samsung Galaxy S10 

Nyní se dostáváme k výkonu továrního procesoru Exynos 9820. V testech benchmarku dopadl slušně. 4382 bodů v testu jednoho jádra a 9570 při testování více jader. Lepších čísel se dočkáme, až budou nové Samsungy testovány s finální verzí operačního systému Android. Exynos je vyráběn 8nm procesem. Očekává se však, že výsledky nepřekonají 7nm procesor A12 od Applu.

Kolik budou stát jednotlivé modely

České ceny Samsungů Galaxy S10 odhadujeme dle přepočtu z dolarů a s určitým ohledem na ceny, které si Samsung většinou účtuje. Bude se jednat o špičkové modely, proto cenovky nijak nepřekvapí a nevymykají se cenám konkurence.


Samsung Galaxy S10E Samsung Galaxy S10 Samsung Galaxy S10+
Úhlopříčka displeje 5,8" 6,1" 6,4"
Kapacita paměti 128 GB 128/512 GB 128/512 GB
Cena 20 900 Kč 23 900 / 30 900 Kč 26 900 / 32 900 Kč

*Ceny nejsou oficiálně potvrzené a je nutné k nim připočíst clo a DPH.

Vestavěná peněženka na kryptoměny

Ben Geskin na Twitteru sdílel fotografie uživatelského prostředí, konkrétně nastavení. Novinkou Samsungu Galaxy S10 bude vestavěná peněženka pro kryproměny. Konkrétně ji korejský výrobce nazval Samsung Blockchain KeyStore a podporovanou měnou je prozatím Ethereum. Do budoucna se jistě dočkáme podpory i pro další kryptoměny.

Samsung Galaxy S10, peněženka na kryptoměny
Peněženka na kryptoměny zatím podporuje Ethereum. V budoucnu ale nejspíše přibudou i další.
i Další články na téma kryptoměny naleznete v sekci Krypto novinky.

Aktualizace 15. 1. 2019 - Známe datum představení Samsungu Galaxy S10

Samsung již odhalil pozvánku na svou únorovou konferenci, kde představí jubilejní desátou řadu své nejvyšší řady, Samsung Galaxy S10. Na Twitter přidal rovněž krátké video s informací, že jeho Galaxy Unpacked akce se bude konat ve středu 20. února 2019 v San Franciscu. Na obrázku z videa jsou patrné kombinace barev modrá, fialová, černá a bílá. To by mohlo značit barevné varianty a připomíná nám to i barevně měnící se povrch, který známe třeba ze zadní strany telefonu Huawei Mate 20 Pro. Také se v grafice skrývá číslovka deset psaná arabskými číslicemi. Mohl by to tedy být opravdu „Samsung Galaxy S10“? Akce bude živě vysílána na internetu, jak už je ostatně zvykem, a začne ve 20:00 hodin středoevropského času. Telefon by pak měl být v prodeji od března.

Samsung Galaxy S10, pozvánka
Pozvánka na akci Galaxy Unpacked, na níž se 20. února 2019 představí Samsung Galaxy S10.

O rozruch se Samsung postaral před pár dny přímo na svém webovém Newsroomu, kde informuje o One UI uživatelském rozhraní. Uživatel qgtx na Redditu pořízenými screenshoty dokazuje, že v článku se původně objevilo systémové rozhraní zobrazené na podkladu neznámého telefonu s malým kulatým otvorem pro kameru v pravém horním rohu. Další dny byl obrys telefonu nahrazen pouze displejem samotným. Může jít o promyšlený tah Samsungu, každopádně design odpovídal spekulacím. 

Samsung Galaxy S10, One UI
Vidíme skutečnou podobu Samsungu Galaxy S10?

Internet je nyní zaplaven údajnými úniky chystané vlajkové lodě na fotografiích. Nakolik jde o skutečný Samsung Galaxy S10, lze těžko posoudit. Každopádně telefony na fotografiích splňují proporce veřejnosti již známé. Uživatel Evan Blass třeba na Twitteru sdílel fotku s rozmazanými ikonami na displeji telefonu, který má velmi tenké rámečky a otvor fotoaparátu v pravém horním rohu. Další úniky dávají tušit, že by nejvybavenější verze Galaxy S10 mohla dostat dvojitou přední kameru. Otvor v displeji tedy u této varianty bude spíše elipsovitý. Na zadní straně budou čočky fotoaparátů umístěny horizontálně vedle sebe. 

Co se týče hardwarových specifikací, ty už byly s velkou pravděpodobností z většiny odhaleny. Avšak šíří se velmi zajímavé dohady o baterii. Podle některých by její kapacita měla atakovat hranici výborných 5 000 mAh, což by baterii dodalo opravdu dlouhou výdrž. Je však pravda, že pro takové komponenty to bude potřeba. Stále není jasné, kolik verzí Samsungu Galaxy S10 nabídne technologii 5G pro rychlý přenos dat, ale odhadujeme, že to bude pouze ta nejvybavenější.

Dle velikosti ikon je patrné, že displej bude veliký. Při bližším pohledu uvidíte hned 2 objekty v pravém horním rohu

Na fotografiích jsou patrné otvory v displej. Vpravo je zřejmě foto nejvybavenějšího modelu S10.

V prosinci se Samsung nechal slyšet, že začátkem roku 2019 představí velmi silné zařízení, které bude disponovat funkcemi dosud nevídanými u korejského výrobce. Je jasné, že Samsung světu příští měsíc ukáže naprosto špičkové zařízení, které bude hodno nejen současné špičky smartphonového trhu, ale i nadcházejícím telefonům pro rok 2019. Kromě nejlepších a nejmodernějších technologií se fanoušci dočkají také nového designu.

Aktualizace 22. 11. 2018 – Ve hře jsou čtyři modely Samsungu Galaxy S10

List Wall Street Journal nedávno přišel se zprávou, dle které kromě předpokládané trojice telefonů Samsung Galaxy S10 přijde korejská společnost také se čtvrtým, tím nejvybavenějším modelem. Nese pracovní název Beyond X a údajně přinese 6,7palcový displej, šestici fotoaparátů a podporu 5G sítí. Úhlopříčky dalších tří modelů pak mají být v rozmezí 5,8" až 6,4". Čtveřice Galaxy S10 se má světu ukázat někdy v únoru příštího roku, v březnu se pak pravděpodobně dočkáme „Galaxy F“, tedy ohebného mobilu. Jeho prototyp Samsung ukázal na listopadové vývojářské konferenci.

Odlehčená verze Samsung Galaxy S10 Lite

Jak jistě víte, spekuluje se, že korejský výrobce na začátku příštího roku představí tři verze své vlajkové lodě Samsung Galaxy S10. Jedna z nich se prý bude jmenovat Galalaxy S10 Lite a dostane plochý Infinity-O displej (viz předešlá aktualizace), tedy s miniaturním výřezem pro přední kamerku na levé straně displeje. Tento model také obdrží čtečku otisků prstů na zapínacím tlačítku. Nedávno zveřejněný patent Samsungu poodhaluje několik dalších designů, které přicházejí v úvahu při návrhu Galaxy S10.

Samsung Galaxy S10, koncept Samsung Galaxy S10, koncept

Designy Samsungu Galaxy S10, které připadají v úvahu. Na prvním obrázku se koncept vlevo podobá spíše Note9, ten vpravo více Galaxy S9.

Pohon pro Galaxy S10, Qualcomm Snapdragon 8150, vystrkuje růžky

Americká (a kanadská) verze Galaxy S10 bude nejspíše obsahovat chystaný Qualcomm Snapdragon 8150 (nikoli tedy 855, jak by se dalo očekávat), varianty pro zbylé trhy pak některý z továrních čipsetů Exynos. Snapdragon 8150 se už ukázal v některých benchmarcích, takže máme přibližnou představu o jeho výkonu. Web gsmarena.com přinesl začátkem listopadu porovnání domnělého telefonu s tímto procesorem s ostatními současnými špičkami v benchmarku Geekbench. Na grafech můžeme vidět zhruba podobnou výkonnost jako v případě Kirinu 980.

Snapdragon 8150, geekbench Snapdragon 8150, geekbench

Procesor Snapdragon 8150, který se objeví v americké verzi Samsungu S10, se nedávno objevil v benchmarku Geekbench. Vlevo test na jedno jádro, vpravo na více jader.

Před pár dny se ale na webu androidcommunity.com objevily ještě zajímavější výsledky, tentokrát z AnTuTu. Zde zařízení se Snapdragonem 8150 získalo skóre ohromujících 362 292 bodů, tedy více, než má iPhone XS Max.

Snapdragon 8150, antutu Snapdragon 8150, antutu

Snapdragon 8150 se později objevil i v testech AnTuTu. Podle těchto výsledků bude dokonce výkonnější než Apple A12 Bionic!

Prémiový Samsung Galaxy S10 nabídne kreamickou konstrukci

Nyní od výkonu zamíříme ke vzhledu Galaxy S10. Web gsmarena.com přišel s informací, že nejvybavenější model S10 dostane keramická záda. Od Galaxy S6 tak poprvé dojde ke změně a u vrcholného Samsungu se dočkáme jiných než skleněných zad. Dle spekulací by keramická konstrukce měla být k dispozici v černé a bílé barvě, alespoň ze začátku. Keramika je tvrdší než sklo, takže by měla zdatněji odolávat provozním škrábancům a oděrkům. Navíc, na rozdíl od kovu, neruší signál. Další koncepty a uniklé podoby od únikářů Bena Geskina a dalších najdete v následující galerii:

Samsung Galaxy S10, koncept Samsung Galaxy S10, koncept Samsung Galaxy S10, koncept Samsung Galaxy S10, koncept Samsung Galaxy S10, koncept Samsung Galaxy S10, koncept Samsung Galaxy S10, koncept Samsung Galaxy S10, koncept Samsung Galaxy S10, koncept Samsung Galaxy S10, koncept Samsung Galaxy S10, koncept Samsung Galaxy S10, koncept
Několik návrhů a renderů ukazujících, jak by mohl Samsung Galaxy S10 vypadat.

Aktualizace 13. 11. 2018 – Bude mít Samsung Galaxy S10 nakonec výřez?

V minulé aktualizaci jsme psali, že Samsung u své nové vlajkové lodi Galaxy S10 nepoužije výřez, protože kamerku a senzory schová pod displej. Nyní, o pár dní později, se zdá všechno jinak. Ačkoli se Samsung sveřepě výřezům v displeji dosud vyhýbal, pravděpodobně i on k nim nakonec přistoupí. Na nedávné konferenci totiž ukázal trojici displejů Infinity-U, Infinity-V a Infinity-O, přičemž závěrečné písmeno znamená tvar mini výřezu. A právě poslední z nich prý výrobce použije při výrobě Samsungu Galaxy S10. Není to klasický výřez a byl by to schůdný kompromis pro ty, co notch nemají rádi. Je ovšem nutné poznamenat, že se zatím jedná o spekulaci a že Samsung toto řešení možná použije až u některého z dalších telefonů.
Samsung Galaxy S10, výřez
Samsung Galaxy S10 možná nakonec dostane výřez v displeji. Spekuluje se o řešení s názvem Infinity-O, který bude mít přední kamerku na straně.

Aktualizace 4. 11. 2018 – Opustí Samsung rozpoznávání duhovky?

Snímač duhovky oka uživatele Samsung poprvé použil u svého modelu Galaxy Note 7. Od té doby služeb tohoto biometrického senzoru společnost využívá ve všech vlajkových lodích. Podle některých zdrojů zevnitř firmy se Samsung chystá tento zajímavý způsob zabezpečení odstranit na úkor ještě menších, či téměř žádných, rámečků. Je to totiž jediný způsob, jakým dostát dlouhodobému trendu Samsungu, totiž snaze vyhnout se populárnímu výřezu. Modul čtečky duhovky je relativně velký a při jeho zachování totiž v podstatě neexistuje jiná možnost, než silný horní rámeček nebo výřez. Tomu by se Samsung očividně rád vyhnul. Jediným biometrickým zabezpečením tak nejspíše zůstane ultrazvuková čtečka otisků prstů integrovaná pod displej. Ta by ale měla být přítomná pouze u dvou nejvyšších modelů telefonů z řady Samsung Galaxy S10. Není tedy úplně jisté, jak bude čtečka otisků prstů řešena v případě předpokládaného nejlevnějšího modelu. Řešení jsou v zásadě dvě: Optická čtečka otisků prstů a čtečka umístěná na boční straně telefonu. Jaká bude ale realita, na to si budeme muset ještě počkat.

Další informace o nových fotočipech pro Galaxy S10

Jak jsme vás informovali již v minulé aktualizaci, Samsung v minulém týdnu představil i nové čipy pro své fotoaparáty. A vzhledem k tomu, že se dá očekávat snaha této jihokorejské firmy vydrápat se na trůn i v oblasti fotomobilů, dá se očekávat, že by se v novince mohly také objevit. Co Samsung konkrétně představil?

 • Čipy mají označení ISOCELL Bright GM1 (48 Mpx) a GD1 (32 Mpx)
 • Každý pixel bude mít velikost pouze 0,8 mikronu.
 • Minimalizaci šumu má zajistit nová generace technologie izolace pixelů ISOCELL Plus.
 • Technologie TETRACELL využívá spojování informací ze čtyř sousedících pixelů. Díky tomu budou mít čipy vyšší citlivost na světlo.
 • Stabilizace je řešena elektronicky, využívat by se mělo informací z gyroskopu.

Do výroby by se nové fotočipy měly dostat už v tomto čtvrtletí, takže se pravděpodobně objeví i v připravované novince Samsung Galaxy S10.

Nové fotočipy Samsung
Dvojice fotočipů od Samsungu. Je docela pravděpodobné, že je výrobce využije ve svém modelu Galaxy S10.

Aktualizace 2. 11. 2018 – Samsung Galaxy S10 kompletně bez rámečků a s 12 GB RAM

Konkurenční společnost Huawei nedávno přišla s modelem Huawei Mate 20 Pro a představila další technickou inovaci - čtečku otisků prstů integrovanou pod displej. Samsung u svého chystaného modelu Galaxy S10, zdá se, půjde ještě dál. Uniklý slide z konference Samsung OLED Forum totiž napovídá jediné: Pod displej by totiž v připravovaném telefonu Samsung Galaxy S10 mohla být integrována nejen čtečka, ale i selfie kamerka. Korejský výrobce by se tak zbavil posledního náznaku, který bránil mít displej na skutečně maximální ploše telefonu, populárního výřezu. Samsung tímto krokem jasně směřuje k tomu, že se ve svých telefonech zcela zbaví rámečků kolem displeje a zároveň nikdy nepoužije klasický výřez.

Samsung Galaxy S10 bez rámečků
Samsung Galaxy S10 bude dost možná vypadat takto. Pokud se podoba potvrdí, vůbec bychom se nezlobili.

Pokud by se potvrdila informace, kterou na svém Twitteru zveřejnil Ben Geskin, Samsung Galaxy S10 by se mohl stát jedním z prvních telefonů, které budou disponovat pamětí RAM o velikosti 12 GB. A to už je skutečně solidní porce. Pokud jde o procesor, nyní je potvrzeno, že Samsung dokončil vývoj vylepšeného 7nm výrobního procesu obohaceného o EUV (Extreme Ultraviolet) litografii. Nový procesor by měl být menší o 40 %, rychlejší o 20 % a spotřebovávat o polovinu méně energie. A efektivnější bude i jeho výroba. 

Další novinky k telefonu Samsung Galaxy S10 ve zkratce:

 • Fotoaparáty Samsungu Galaxy S10 mají aspirovat na přední příčky nejlepších fotomobilů. Dopomoci mu k tomu má některý z fotočipů, představených na konci října, ISOCELL Bright GM1 o rozlišení 48 Mpx a GD1 s 32 megapixely.
 • Spolehlivý zdroj @OnLeaks nedávno přinesl informaci, že i barevná paleta Samsungu Galaxy S10 bude poměrně široká. K oblígátní černé a šedé se přidá i modrá, červená, zelená a žlutá.

Aktualizace 15. 10. 2018 – Zvoní umíráček sluchátkovému jacku?

Velcí výrobci mobilních telefonů pomalu, ale jistě upouští od použití 3,5mm sluchátkového jacku na svých telefonech. Trend je jasný a směřuje spíše k připojení sluchátek bezdrátově, pomocí technologie Bluetooth. Jedním z posledních zůstával až dosud Samsung. Proslýchá se ale, že pravděpodobně posledním modelem s klasickým konektorem na sluchátka bude právě novinka Samsung Galaxy S10. K vymizení jacku by podle korejského serveru ETNews.com mělo dojít příští rok u připravovaného modelu Samsung Galaxy Note10, případně o pár měsíců později u Samsung Galaxy S20. Konektor zůstane pouze u telefonů nižší a střední třídy.

Další novinkou budiž to, že si Samsung, alespoň tedy v Číně, zajistil certifikace pro tři nové chytré telefony. Sériová čísla odpovídají již předchozím únikům a vlastně jsme se nic nového či zásadního nedozvěděli. Snad jen to, že telefony podporují GSM, CDMA a LTE. Tedy skutečně spíše potvrzení již známých informací. Jenže – přece jen tu něco je: Jeden model schází, ona očekávaná vlajková loď s 5G. Jak ale upozorňuje magazín Forbes, není důvod k panice. Telefon se dříve či později objeví. 

Server Android Authority rovněž přišel s informací týkající se hardwaru telefonu. Samsung podle všeho počítá v Galaxy S10 s umělou inteligencí, a za tímto účelem by měla novinka disponovat čipem Exynos nové generace. Umělou inteligenci jako takovou je možné brát téměř za fakt (pro telefony z vyšších cenových hladin už se stává takřka standardem), jaké srdce ale bude v nových telefonech tepat, na to si ještě chvilku počkáme.

Aktualizace 5. 10. 2018 – Víme, jaká bude konfigurace fotoaparátů

To, že Samsung Galaxy S10 bude mít vzadu tři fotoaparáty, je víceméně jasné. Nyní se dozvídáme podrobnější specifikace celé fotosoustavy. Údajně to má prozrazovat tabulka, která unikla z čínských zdrojů. Přinesl ji mimo jiné např. server The Mobile Indian. Co jsme se tedy dozvěděli? V prvé řadě to, že první dva fotoaparáty budou odpovídat tomu, na co jsme již zvyklí z aktuálního špičkového modelu od Samsungu, jímž je Samsung Galaxy S9+. Novinkou je tedy třetí fotoaparát. Pojďme si jej představit hezky popořádku.

 • Hlavní snímač bude mít rozlišení 12 Mpx a nabídne pohyblivou clonu v rozmezí f/1,5 až f/2,4 a zorný úhel 78°.
 • Druhý snímač bude teleobjektiv s rozlišením 13 Mpx, světelností f/2,4.
 • Třetí snímač bude širokoúhlý a měl by zabrat úhel až 123°. Světelnost: f/1,9, rozlišení 16 Mpx.

Specifikace jsou to hezké a jsme zvědaví, jak bude fotoaparát pracovat v praxi.


Samsung Galaxy S10 vizualizace zadní strany
Už je téměř jasné, že nový Samsung bude mít čočky fotoaparátu pod sebou.

Novinkou budiž rovněž spekulace o tom, že dva nejvyšší modely z nové řady telefonů Samsung nebudou mít reproduktory. Zvuk by totiž měla generovat obrazovka samotná. Tuto technologii používá už telefon Vivo Nex. Spekuluje se rovněž o podpoře 5G sítí.

Aktualizace 24. 9. 2018 – Samsung Galaxy S10 v upraveném designu?

Přímo od šéfa Samsungu DJ Koha máme nyní potrvzeno, že pro Samsung Galaxy S10 si korejská společnost připravila mimo jiné i výraznější úpravy v samotné podobě telefonu. Podle jeho slov můžeme očekávat „velmi významné změny“. Jaké konkrétně, to už ovšem neuvedl. Předpokládat se dají velmi tenké, ba žádné rámečky a také už se ví, že k dispozici budou hned tři velikosti (úhlopříčky displejů 5,8", 6,1" a 6,4"). Podle posledního úniku informací by měl mít telefon displej ve formátu 19 : 9 a rozlišení potenciálně až 3 040 × 1 440 pixelů, což by znamenalo mírné natažení displeje.

Při jiné příležitosti se také zmínil o barvách, kterých by snad mělo být až devět. Samsung by též se svým Galaxy S10 mohl začít konkurovat společnosti Huawei s jejich přechodovými barvami, tedy proměnlivé kombinaci několika odstínů. Datum představení novinky je stále ve hvězdách. Obecně se však předpokládá, že svůj hlavní trumf Samsung odhalí v únoru příštího roku na veletrhu MWC 2019. Na trh by se pak mohl dostat o měsíc později, v březnu. Lze také předpokládat, že ceny nových telefonů se budou pohybovat na stejné úrovni jako u konkurenčních novinek iPhone XS a iPhone XS Max, představených 12. září.

i iPhone Xs (Max): Jak obstál v naší videorecenzi?

Aktualizace 4. 9. 2018 – Samsung Galaxy S10 přinese pět fotoaparátů a další novinky

První dnešní novinkou je zjištění, že připravovaný Samsung Galaxy S10 by měl vstoupit do oblasti mobilních fotoaparátů hned s pěticí fotoaparátů. Tři snímače budou vyhrazeny pro hlavní foťák na zádech telefonu, dva dostane přední selfie kamera. Zadní fotoaparát by měl být v konfiguraci hlavní 16Mpx snímač, 13Mpx čočka s bezeztrátovým zoomem a 12Mpx širokoúhlá čočka. Fotoaparát tak spojí dvě věci, které zatím bývaly v telefonech buď jedna, anebo druhá – zoom a širokoúhlé snímání. Obejít se ale budeme muset bez černobílého snímače pro hlubší prokreslení detailů ve stínech.

Jak už jsme informovali dříve, tři čočky by měly dostat pouze dva modely z chystané řady. Třetí, ten nejlevnější, dostane jen dva zadní fotoaparáty. Zajímavostí je, že příští rok by se trojitý fotoaparát měl dostat i do levnějších modelových řad Samsungu, konkrétně např. do Galaxy A9 (2019). Je tak pravděpodobné, že jeden z trendů roku 2019 bude ve znamení trojitých fotoaparátů.

Nyní z jiného soudku. Minule jsme vám přinesli spekulaci, podle níž se měly spojit vrcholné řady Samsungu S a Note. Tuto informaci ale odmítl sám šéf korejského výrobce DJ Koh s tím, že řady budou vedle sebe i nadále koexistovat.

Všechny tři modely Galaxy S10 se čtečkou otisků prstů v displeji

Dalším důležitým zjištěním je, že Samsung svou čtečku otisků prstů, schovanou pod displejem, chystá u všech tří modelů S10. Dříve se totiž šuškalo o tom, že nejlevnější Galaxy S10 dostane čtečku do bočního tlačítka. Výrobce se ale údajně rozhodl pro inovativní krok u celé řady S, z čehož rozhodně máme radost. U dvou prémiových, a tedy lépe vybavených a dražších telefonů se dočkáme ultrazvukového snímače, u levnějšího modelu snímače optického. Důvod je nasnadě. Jedná se o třikrát levnější technologii, byť také pomalejší a méně spolehlivou.

Ohebný telefon už letos v listopadu?

Zároveň DJ Koh dodal, že příští rok společnost představí svůj první 5G mobil a ještě letos přijde s bájným ohebným mobilním telefonem. To je překvapení, protože tuto diskutovanou novinku jsme očekávali až v příštím roce. V rozhovoru Koh uvedl, že prioritou Samsungu není být první, kdo flexibilní telefon představí. Důležitá je prý kvalita a bezproblémové fungování. Koh dodal, že vývojářská konference Samsung Developers Conference by k tomu mohla být vhodným místem. Dalším ambiciózním hráčem na poli ohebných telefonů je Huawei, který chce být prvním, kdo jej ukáže.

Šéf mobilní divize Samsungu, DJ Koh
Šéf mobilní divize Samsungu DJ Koh uvedl, že společnost představí flexibilní telefon ještě v roce 2018.

Aktualizace 23. 7. 2018 – Sloučí se řady Galaxy S a Note?

Dnešní aktualizace o telefonu Samsung Galaxy S10 není ani tak o jeho vzhledu a výbavě, jako o tom, že příští rok nejspíše zanikne řada Galaxy Note, protože Galaxy S10 se do ní začlení. Pluskové varianty telefonů řady S, tedy Samsung Galaxy S8+ a S9+, jsou už natolik velké, že řada Note toho již příliš mnoho navíc nenabízí. Samsung Galaxy S10 by tak ve své vrcholné variantě (budou tři, viz předešlá aktualizace) s 6,4palcovým displejem a třemi fotoaparáty mohl nabídnout i stylus S Pen. A jelikož je velmi pravděpodobné, že obdrží také čtečku otisků prstů integrovanou do displeje, bude se vskutku jednat o „supertelefon“, který by vyhověl i těm nejnáročnějším uživatelům. Cena této verze S10 se nejspíše nebude nijak držet při zemi. Takový iPhone X ale dokazuje, že vážní zájemci, kteří mají peníze, jsou ochotní zaplatit i více než 30 tisíc korun.

Než ale ke zrušení řady Note dojde, ještě se dočkáme jejího posledního zástupce, Samsungu Galaxy Note9. Všechny dostupné informace o něm vám shrnujeme v článku Jaký bude top smartphone Samsung Galaxy Note 9? Údajně dostane 4 000mAh baterii a vypadat bude následovně.

Samsung Galaxy Note9, modrý Samsung Galaxy Note9

Samsung Galaxy Note9 v konečné podobě. V obou znázorněných variantách vypadá povedeně, co říkáte? Zároveň ale pravděpodobně vidíme posledního zástupce této řady. Příští rok S Pen nabídne nejspíše Samsung Galaxy S10 ve vrcholné variantě.

Aktualizace 13. 7. 2018 – Samsung Galaxy S10 dorazí ve třech modelech

Je zde další várka spekulací kolem telefonu Samsung Galaxy S10. V kuloárech se již považuje za samozřejmost fakt, že se bude „es desítka“ skládat celkem ze tří modelů. S největší pravděpodobností by to byla reakce na plán Applu představit letos tři iPhony. A podobně jako u jablečného trojlístku, i v tomto případě to budou dva prémiové modely a jeden, který bude lákat na nižší cenu.

Samsung Galaxy S10 (základní verze) – 5,8" displej

Nejlevnější verze s interním kódovým jménem Beyond 0 bude mít 5,8palcový Dynamic AMOLED panel bez zakřivení. Přijde také s duálním fotoaparátem a čtečkou otisků prstů v bočním tlačítku. To má být novinkou, dosud jsme viděli čtečku na čelní a zadní straně.

Samsung Galaxy S10 – 6,2" displej

Tento model s označením Beyond 1 už obdrží zaoblený panel, který známe z obou letošních modelů Galaxy S9 a S9+. Navíc dostane bájnou čtečku otisků prstů integrovanou přímo do displeje a rovněž duální fotoaparát.

Samsung Galaxy S10 Plus – 6,44" displej

Vrcholné verzi alias Beyond 2 budeme pracovně říkat Samsung Galaxy S10 Plus. Dostane největší zakřivený displej, konkrétně solidních 6,44 palce. To by ještě před pár lety bylo neslýchané, tenké rámečky ale spustily nový trend, takže i velké displeje se dnes vejdou do běžné kapsy. Podobně jako prostřední model, i tento se podle dostupných informací představí se čtečkou otisků prstů v displeji. Coby vrcholný model má navíc Galaxy S10 Plus nést hned trojici fotoaparátů, podobně jako v případě momentálně nejlepšího fotomobilu Huawei P20 Pro. Jeden z nich má být širokoúhlý (jako např. jeho krajan LG G7 Thinq). Základní parametry fotoaparátů všech verzí budou následující:

 • Hlavní fotoaparát – 12 Mpx, světelnost f/1,5–f/2,4,
 • teleobjektiv – 13 Mpx, světelnost f/2,4, optická stabilizace,
 • širokoúhlý objektiv – 16 Mpx, šíře záběru 123°, světelnost f/1,9, bez optické stabilizace.


Samsung Galaxy S10, render Samsung Galaxy S10 

Bude mít Samsung Galaxy S10 výřez v displeji, nebo ne? Dost možná, že nikoli.

Výše uvedené informace je nutné zatím brát s rezervou. Některé úniky navíc hovoří o jiných velikostech displejů. Podle nich mají dva levnější modely nabídnout 5,8palcové displeje (základní verze má mít plochý zobrazovač), verze S10 Plus pak 6,2" obrazovku a trojitý fotoaparát. Obě varianty působí uvěřitelně, takže ještě není zcela jisté, jak to vše dopadne.

Co by ale měla mít trojice shodné, je schopnost 3D snímání obličeje. Jistotou má být také použitý 8jádrový čipset s označením Exynos 9820, který se podívá například do Evropy. Vyrobený bude 7nm procesem a využívat bude architektury DynamIQ v konfiguraci 2 + 2 + 4. O výkon se budou starat dvě jádra Exynos M4 (až 3,3 GHz), která doplní dvojice jader Cortex-A76 a čtveřice úsporných Cortex-A55.

Konec názvu Galaxy S?

Než se pustíme do spekulací o samotné výbavě a podobě telefonu Samsung Galaxy S10, podívejme se nejprve, jak se vlastně bude jmenovat. Vůbec totiž není jisté, že ponese označení Samsung Galaxy S10, jak bychom logicky očekávali. Prezident mobilní divize Samsungu Koh Dong-Jin na tiskové konferenci začátkem roku 2018 oznámil, že ačkoli se bude Samsung nadále držet řady Galaxy, přemýšleli o změně „S“ a číslování v názvu. Okamžitě se tedy vyrojily spekulace, jak se vlastně novinka bude jmenovat. Bude to Samsung „X“ po vzoru nejnovějšího iPhonu X? Vzhledem k neustálé rivalitě mezi Samsungem a Applem to není vyloučené.

Design Samsungu Galaxy S9

Bude Samsung Galaxy S9 posledním modelem, který bude mít v názvu S? Možná ano.

Další možností je označení telefonu „Galaxy X“ a za tímto názvem číslovka znázorňující rok představení smartphonu (např. tedy Samsung Galaxy X 2019). Na druhou stranu kolují zvěsti, že označení obsahující X si Samsung ponechá pro svůj chytrý telefon se skládacím displejem, o němž se rovněž spekuluje. Ať tak či onak, pojmenování „Samsung Galaxy S10“ a „Samsung Galaxy S10+“ spíše nečekejme. Dost možná budeme všichni nakonec překvapeni, pracovně ale budeme i nadále používat název Samsung Galaxy S10.

Bude mít Samsung Galaxy S10 výřez v displeji?

Mnohem více vzrušující než dohady o názvu jsou spekulace o samotné podobě a výbavě telefonu Samsung Galaxy S10 a S10+. Loňské a letošní modely Samsung Galaxy S8 a Galaxy S9 se od sebe na první pohled příliš neliší, a to možná bude chtít korejský výrobce změnit. Očekáváme ještě tenčí rámečky a větší procentuální využití displeje v rámci čelní strany. Telefon by měl být k dispozici se dvěma úhlopříčkami displeje, a to 5,8" (ta bude k dispozici ve dvou variantách – s rovným displejem a dvakrát zahnutým Super AMOLED displejem) a úhlopříčkou 6,2", jejíž nositel potěší hlavně trojitým fotoaparátem.

i Samsung Galaxy S9 recenze
Jaký je nynější vrcholný model Samsungu? Dozvíte se v naší recenzi Samsung Galaxy S9.

K většímu procentuálnímu využití displeje v rámci čelní strany si ale korejský výrobce u svého top modelu Samsung Galaxy S10 možná dopomůže notchem, tedy výřezem v displeji. Dnes už jej má téměř každá vlajková loď (jednou z výjimek je např. LG G7 ThinQ) a pomalu se začíná prosazovat i do střední třídy. Rozhodne se Samsung u Galaxy S10 ponechat klasický tvar zobrazovače s displejem přes celou stranu telefonu, nebo se i on přidá k dnešnímu trendu vykousnutých obrazovek?

Pokud by se odhodlal ponechat displej bez výkroje, důvodem by mohla být svébytnost a snaha o originalitu, kterou započaly už zakřivené okraje displejů jeho nejvybavenějších telefonů. Možná by se nechtěl opičit nejen po iPhonu X, ale dnes už prakticky po celé řadě smartphonů. Také je otázkou, jak by vlastně Samsung Galaxy S10 vypadal s výřezem a zároveň zakřiveným displejem.

Výřez v displeji, tzv. notch

Dostane i Samsung Galaxy S10 výkroj pro kamerku jako spousta ostatních mobilních telefonů?

Pro jeho implementaci naopak hovoří „sexy“ vzhled. Zásek pro kamerku je u zákazníků čím dál populárnější a výrobce z korejského poloostrova možná nebude chtít, aby jeho supertelefon vypadal zastarale. Výřez se v některých případech stává také jakýmsi symbolem statusu majitele telefonu, jelikož vypovídá o tom, zda má na nové zařízení, nebo používá „starší“ mobil.

Samsung Galaxy S10 opět dostane jasnější AMOLED displej

Od samotného displeje telefonu Samsung Galaxy S10 se očekává, že výrobce vsadí na jistou kartu a zvolí opět technologii Super AMOLED. Každým rokem ji Samsung vylepšuje, čímž si vytrvale udržuje čelní pozici v žebříčku mobilních displejů. Nový Samsung Galaxy S10 by měl obsahovat další generaci OLED Infinity displeje, který bude zabírat plochu větší než 93 % přední strany (oproti 86 % u verze S9+).

Koncept nové podoby Samsungu Galaxy S10. Bude mít duální fotoaparát?

Rozlišení displeje možná zůstane na stejné úrovni jako v případě S9, anebo ze současné hodnoty 2 960 × 1 440 px povyskočí až na hodnotu 4K. To se však zdá jako již trochu nadbytečně vysoké rozlišení, proto méně pravděpodobné. 4K by se v marketingových materiálech hezky vyjímalo, pro baterii by to ale byl poměrně velký nápor.

S displejem poněkud netradičně souvisí i zvuk telefonu Samsung Galaxy S10. Technologie Sound on Display totiž bude využívat piezoelektrického reproduktoru, který umožňuje šíření zvuku skrze diplej. Výrobci to pomůže ušetřit prostor v horní části telefonu a přinést zase o něco prostornější displej. Připomeňme, že technologii si poprvé vyzkoušela společnost Xiaomi u svých telefonů Mi Mix. Od tohoto řešení ale záhy upustila a Mi Mix 2 už má klasický displej.

Čtečka otisků prstů integrovaná pod displej

Velké uznání by ale výrobci přinesla integrace čtečky otisků prstů přímo do displeje mobilu Samsung Galaxy S10. K dispozici je několik technologií, Samsung ale pravděpodobně zvolí tu ultrazvukovou, jež má oproti ostatním několik výhod. Poradí si i s 1,2 mm tlustým displejem, funguje také pod vodou a dala by se použít i pro měření průtoku krve a tepové frekvence. To s sebou přináší zajímavé možnosti při použití ve zdravotních a fitness aplikacích.

Fotoaparát a bezpečnost Samsung Galaxy S10 – čočku neoklameš

Na fotoaparátech si výrobci stále dávají záležet a ještě více posouvají možnosti optiky vměstnané do tenkého zařízení. Na začátku roku 2018 představený Huawei P20 Pro přinesl rovnou tři čočky fotoaparátu na zadní straně a Samsung se jistě nebude chtít s Galaxy S10 držet v ústraní. Podle analytika společnosti KB Securities Kim Dong-wona je více než pravděpodobné, že Samsung Galaxy S10 bude disponovat trojicí čoček zadního fotoaparátu, alespoň verze Samsung Galaxy S10+. Je však třeba doplnit, že se zatím jedná o spekulaci, která nemá oporu v reálném technickém řešení. Zatím. Novinka navíc může konkurovat lepší clonou či kvalitnějšími fotografiemi za šera.

i Novinky P20 a hlavně P20 Pro od Huawei jsou současnými šampiony mezi fotomobily. Více ve videorecenzi Huawei P20 a P20 Pro.

Co dalšího zajímavého v oblasti fotoaparátů může korejský výrobce do svého Samsung Galaxy S10 implementovat? Nárůst rozlišení je jedna z možností, obecně se to ale příliš neočekává a výrobci telefonů již pochopili, že uživatelé nevybírají smartphone primárně podle počtu megapixelů. Inovace v oblasti fotoaparátů může souviset se zabezpečením. Izraelský startup Mantis Vision a společnost Namuga, která aktuálně Samsungu dodává fotografické moduly pro jeho telefony v nižší a střední třídě, chystají pro jihokorejskou firmu kameru snímající 3D obraz. Mohlo by jít pouze o přední kameru sloužící k rozeznání uživatele, ale 3D technologie by v době rozšířené reality jistě dobře posloužila i kameře zadní. Po vzoru Face ID u iPhonu X by stejně tak nový Samsung nabídl rozeznávání tváře uživatele. Aktuálně je ve verzi S9 použito pouze 2D skenování v kombinaci se skenerem oční duhovky. Sken duhovky z S10 zmizí, Samsung se bude v oblasti zabezpečení soustředit právě na trojrozměrný sken obličeje.


Galaxy S9 a S9+ nabízí technologii Intelligent Scan iPhone disponuje funkcí Face ID 

Samsung nabízí technologii Intelligent Scan. Apple má Face ID.

3D skenování obličeje přinese zajímavé novinky do záznamu reality. Už se nebudete muset spoléhat jen na klasické fotografie, ale svým přátelům můžete rovnou poslat prostorový model objektu, který snadno a rychle, pouze s pomocí telefonu Samsung Galaxy S10, naskenujete. Problémem by nebyla ani trojrozměrná selfíčka. 

Čip telefonu Samsung Galaxy S10 zvládne umělou inteligenci a těžbu kryptoměn

Nová vlajková loď Samsung Galaxy S10 bude zřejmě poháněna nástupcem současného čipu Exynos 9810, který je vyráběn 10nm procesem. Do mobilů Samsung prodávaných mimo Spojené státy americké bude nejspíše integrován nejnovější Exynos 9820. Pravděpodobným čipem pro modely prodávané na území USA je Snapdragon 855 od Qualcommu nahrazující současný Snapdragon 845. Oba čipy budou vyrobeny 7nm procesem, který slibuje především další úspornost procesoru.


samsung-exynos-processor

Samsung Galaxy S10 bude poháněný nejspíše procesorem Exynos 9820. V americké verzi pak Snapdragonem 855.

Letos firma oznámila, že připravuje čipy určené pro účely těžby kryptoměn. Tím rozhodujícím bude v tomto ohledu grafický čip. Měl by ve spojení s procesorem pomoci telefonu k lepší souhře mezi hardwarem a softwarem, což by ústilo v lepší výkon, delší výdrž baterie a efektivnější těžbu s využitím smartphonu. Nový Samsung Galaxy S10 by se po vzoru smartphonu Huawei Mate 10 Pro mohl pyšnit neurální procesorovou jednotkou určenou pro účely umělé inteligence.

i Jak na těžbu kryptoměn? Dozvíte se v našem článku Jak na těžbu kryptoměn se Simplemining.net (NÁVOD). A pokud se chcete jako první dozvědět o nejnovějších událostech ze světa kryptoměn, sledujte naše Krypto Bleskovky.

Nové technologie pamětí a větší RAM 

Samsung pracuje na paměťových modulech s označením LPDDR5. Mluví se o integraci tohoto paměťového modulu již do řady Samsung Galaxy S10 (X). Technologie nabídne větší životnost baterie. Základní kapacitu RAM paměti odhadujeme na 6 či 8 GB. Co se týče technologie uživatelsky přístupné paměti, ultrarychlý standard UFS 2.1 by mohl být nahrazen novým standardem UFS 3.0 s rychlejšími zápisy dat a úspornější spotřebou. Kupříkladu 4K video (3 840 × 2 160 px) o 60 snímcích za sekundu vyžaduje vysoký výkon. Současné Samsung Galaxy S9 i S9+ mají 5minutový limit pro nahrávání videa ve 4K kvalitě. Výrobce totiž nechce riskovat přehřátí součástek. Nové paměťové moduly v kombinaci s lepším procesorem by dovolily telefonu provádět náročnější operace.

Baterie aneb s Galaxy S10 budete po nabíječce sahat méně

Díky využití nové struktury desky plošných spojů bude moci nový Samsung Galaxy S10 (X) nabízet vyšší výdrž baterie. Počet vrstev desky se zvýší, budou blízko u sebe, a tím se zvětší prostor pro baterii. Současné Samsungy S9 a S9+ mohly při svém představení mnohé zákazníky zklamat stejnou kapacitou baterie, jakou oplývala již osmá generace. To by se u nového modelu mohlo změnit. Stále jsou tu s námi lithium-iontové baterie, a jiné technologie jsou pro výrobce prozatím příliš drahé. Nejen Samsung se proto musí pokoušet nalézt nová úsporná opatření pro zlepšení výdrže svých zařízení. Použití energeticky úspornějších součástek je jednou z možných cest.

Rozměrný displej Samsungu bude vyžadovat spoustu energie.

Sítě 5G v Samsung Galaxy S10 – rychlejší surfování v telefonu

Blíží se nástup nových sítí 5G. Připojení skrze standard 5G přinese např. videohovory bez zbytečného rušení, rychlejší procházení webu a svižnější chod aplikací pracujících s internetovým připojením. Uživatel čínské sociální sítě Weibo s přezdívkou Ice Universe, který má poměrně přesné informace ohledně úniků společnosti Samsung, potvrdil, že by Galaxy S10 (X) mohl přinést podporu nadcházející generace sítí 5G. Samotný čip Snapdragon 855 bude obsahovat první 5G modem s názvem Snapdragon X50. Konkurence se jistě nenechá zahanbit a my se můžeme těšit na rychlý nárůst popularity nových sítí a kompatibilních zařízení. Otázkou zůstává, jak rychle se tato síť dostane na území České republiky.

Srovnání: Samsung Galaxy S10 vs. Galaxy S9

Desáté výročí řady Galaxy bude pro Samsung zásadní a změny oproti aktuální generaci proběhnou nejen uvnitř zařízení. Přední straně Samsung Galaxy S10 bude možná dominovat ještě rozměrnější displej a zase bude o něco těžší najít okolní rámečky. Vnitřek bude osazen novými čipy a pamětí, výkon se bude již deváté verzi operačního systému Android hodit.

Jsme zvědaví, co Samsung provede s fotoaparáty. Prozatím se čeká vylepšení toho předního, který posune úroveň zabezpečení skenováním 3D obličeje uživatele. Tolik žádaná výdrž baterie by se mohla prodloužit, a to zejména díky úspornějším komponentám a většímu prostoru pro osazení rozměrnější baterie. Podpora sítí 5G se do budoucna Samsung Galaxy S10 rozhodně vyplatí a bylo by rozumné ji do nových verzí Galaxy implementovat.

Parametry/Model Samsung Galaxy S10/S10+ Samsung Galaxy S9/S9+
Displej a rozlišení 5,8"/6,2" Super AMOLED (4 096 × 2 160 px) 5,8"/6,2" Super AMOLED (2 960 × 1 440 px)
Procesor Snapdragon 855 (mimo USA Exynos 9820) Snapdragon 845 (mimo USA Exynos 9810)
Operační paměť 6/8 GB 4/6 GB
Úložiště 64 GB + microSDXC (až 256 GB) 64 GB + microSDXC (až 256 GB)
Zadní fotoaparát 2× 12 Mpx (f/1,5 + f/2,4) 2× 12 Mpx (f/1,5 + f/2,4)
Přední fotoaparát 3D, 8 Mpx (f/1,7) 8 Mpx (f/1,7)
Rozměry 147,7 × 68,7 × 8,5 mm (S9)
158,1 × 73,8 × 8,5 mm (S9+)
Hmotnost 163 g (S9)
189 g (S9+)
Zabezpečení sken duhovky, 3D sken obličeje, čtečka otisků prstů sken duhovky, 2D sken obličeje, čtečka otisků prstů
Baterie > 4 000 mAh 3 000 mAh / 3 500 mAh
Cena 21 990/24 490 Kč 21 990/24 490 Kč

*Informace v tabulce jsou v případě Samsungu Galaxy S10/S10+ pouze spekulativní.

Srovnání: Samsung Galaxy S10 vs. iPhone X (2018) vs. Huawei Mate 20 Pro

Mezi mobily, které budou největšími konkurenty novým verzím Samsung Galaxy S10/S10+ (X), patří již klasicky budoucí iPhone a Huawei. Můžeme jen spekulovat o nových verzích, ale některé parametry jsou vysoce pravděpodobné. Apple by s novými iPhony mohl přinést novou úhlopříčku displeje, která Samsung dokonce překoná. Silnou stránkou telefonu Huawei Mate 20 Pro by mohl být opět fotoaparát, a to nejen díky rozlišení, ale také integrací tří čoček, jako jsme to viděli u verze P20 Pro. Dostupnou kapacitou paměti sice může Samsung oproti konkurentům ztrácet, ale stále bude k dispozici možnost paměťových microSDXC karet. Výkonnostně na tom telefony s operačním systémem Android budou nejvýše, alespoň dle papírových údajů. Odladěnost softwaru iOS na druhou stranu nevyžaduje natolik silný hardware. Tyto smartphony se budou přetahovat o první příčky ve výkonnostních testech.

Možný design Galaxy S10 vedle iPhonu X.

Samsung Galaxy S10 bude možná zbytečně přehlcen senzory zabezpečujícími přístup k telefonu. iPhone má sice pouze Face ID, ale tato technologie se oproti konkurenci jeví natolik spolehlivou, že na ní nemusí nic měnit. Všechny telefony nabídnou srovnatelné kapacity baterie, které by měly dostačovat celodennímu používání. Cenově se nové telefony oproti svým předešlým generacím zřejmě lišit nebudou. Cenovka iPhonu se tradičně očekává znatelně vyšší než u ostatních smartphonů. Mluví se ale o možnosti, že Apple uvede celkem 3 verze, přičemž ta nejlevnější s klasickým LCD displejem by mohla být cenově blízko cenám Samsungu.

Parametry/Model Samsung Galaxy S10/S10+ iPhone X (2018) Huawei Mate 20 Pro
Displej a rozlišení 5,8" Super AMOLED (4 096 × 2 160 px) 5,8"/6,1"/6,5" Super Retina (2 436 × 1 125 px) 6" (2 160 × 1 440 px)
Procesor Snapdragon 855 (mimo USA Exynos 9820) Apple A12 Bionic Kirin 980
Operační paměť 6/8 GB 4 GB 6 GB
Úložiště 64 GB + microSDXC (až 256 GB) 64/256 GB 256 GB
Zadní fotoaparát 2× 12 Mpx (f/1,5 + f/2,4) 2× 12 Mpx (f/1,8 + f/2,4) 20 + 12 Mpx (f/1,6)
Přední fotoaparát 3D, 8 Mpx (f/1,7) 7 Mpx (f/2,2) 8 Mpx (f/2)
Rozměry
Hmotnost
Zabezpečení sken duhovky, 3D sken obličeje, čtečka otisků prstů Face ID čtečka otisků prstů
Baterie 4 000 mAh 3 400 mAh 4 000 mAh
Cena cca 21 990/24 490 Kč cca 29 990/34 990 Kč cca 20 990 Kč

*Informace v tabulce jsou v případě Samsungu Galaxy S10/S10+ a iPhonu X (2018) pouze spekulativní.

Cena Samsung Galaxy S10 a jeho dostupnost

Podle odhadů bychom mohli očekávat cenu verzí telefonu Samsung Galaxy S10/S10+ (X) přibližně ve stejné výši jako u letošních modelů. Menší z obou verzí by v základní kapacitě paměti mohla začínat opět na ceně okolo 22 000 Kč, ta větší okolo 25 000 Kč. Barevné varianty současných modelů Galaxy S9/S9+, kterými jsou fialová, modrá, šedá a černá, by Samsung vzhledem k důležitosti nové generace nemusel nabízet, zvolit by mohl např. jen světlou a tmavou variantu.

V létě letošního roku očekávejme představení phabletu Samsung Galaxy Note 9, který by mohl přinést nápovědy pro nadcházející desátou generaci řady Galaxy. Nové řady Samsungu Galaxy se pravděpodobně dočkáme na konci února 2019 na Mobile World Congress v Barceloně. Samsung se ale klidně může odhodlat k uspořádání vlastní akce, čímž by jen podtrhl vysoká očekávání od nové generace.

Zdroje: pocketnow.com, qualcomm.com, t3.com, macworld.co.uk, ph.priceprice.com, bgr.com, christiantoday.com, wccftech.com, digitaltrends.com, gottabemobile.com, cartoq.com, valuewalk.com, sammobile.com, technobuffalo.com, nieuwemobiel.nl, High Tech News, Winfuture.d


i Mohlo by vás také zajímat:

Vypadá to, že mobilní svět se má na co těšit. Samsung bude chtít svou jubilejní desátou generaci vybavit jen tím nejlepším. Jak se bude blížit představení nové vlajkové lodě Samsung Galaxy S10, budeme přinášet nové a podrobnější specifikace. Sledujte s námi nové poznatky i nadále.

Vytisknout
P-DC1-WEB02
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací