Vyberte prvek na stránce, kterého se chyba týká

Naše pobočky jsou od 22. 10. otevřené pouze pro výdej objednávek. Využijte bezpečného nakupování z pohodlí domova nebo zkuste jeden z našich AlzaBoxů. Reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

Vánoce HP, Media iPhone se splátkami bez navýšení

Samsung Galaxy Watch3 (PREVIEW) – nejvybavenější smartwatch na trhu?

Zobrazit katalog

Článek

Aktualizováno • Autor: Daniel Hlas

Dlouho očekávaná konference jihokorejské společnosti Samsung představila nové smartphony, tablety, bezdrátová sluchátka i novou generaci populárních chytrých hodinek Samsung Galaxy Watch3. Název s číslovkou 3 může překvapit, zabraňuje však nechtěné záměně se sportovněji zaměřeným bráškou Samsung Galaxy Watch Active2. Zatím odhalené parametry působí rozhodně velkolepě a dost možná jde o nejlépe vybavené smartwatch na trhu. Háčkem ale může být cena.

i

Představen byl rovněž Samsung Galaxy Note20. A pokud si jej nyní předobjednáte, získáte zdarma hodnotný dárek.

Samsung Galaxy Watch3; smartwatch; nositelná elektronika; chytré hodinky; wearables;

Samsung Galaxy Watch3 – OBSAH

  1. Menší konstrukce, armádní odolnost a kožený řemínek
  2. Větší displej, otočná luneta a neznámá výdrž
  3. Všechny funkce v jediném zařízení
  4. K maximální spokojenosti sportovců
  5. Když o zdraví chceme vědět vše
  6. Samsung Galaxy Watch3 – varianty, dostupnost a cena

Menší konstrukce, armádní odolnost a kožený řemínek

Téměř nekonečná zásoba funkcí může navodit dojem, že rozměry zařízení musí být opravdu masivní, aby se dovnitř všechno vůbec vešlo. Je tomu ale přesně naopak a Samsung Galaxy Watch3 se oproti předchozí generaci chlubí o 8 % menší, 14 % tenčí a 15 % lehčí konstrukcí.

I tentokrát výrobce nabízí dva odlišné rozměry a vybírat můžeme ze 41mm a 45mm varianty. Nevídaná je také tloušťka 11,1 mm, což je u takto nabitého stroje nečekaně skvělá hodnota. Spokojenost panuje i s váhou 53,8 gramů, byť rozhodně nejde o vyloženě lehké hodinky.

Samsung Galaxy Watch3 jsou neobyčejným zařízením také v oblasti odolnosti. Splňují totiž armádní standard MIL-STD-810G, na který obvykle dosáhnou jen některé outdoorové modely. Extrémní podmínky, nepřejícné počasí či nejrůznější výkyvy teplot už nejsou překážkou a konečně se plně zaměříme na samotné dobrodružství bez jakýchkoliv obav. Patřičnou rezistenci zajišťuje i stupeň odolnosti IP68 spolu s certifikací 5 ATM. Ačkoliv tyto hodnoty obvykle značí vodotěsnost bez ohledu na čas ponoření, dle oficiálních stránek bylo vyzkoušeno (pouze) ponoření do 1,5 metru sladké vody po dobu 30 minut.

Samsung Galaxy Watch3;smartwatch; nositelná elektronika; chytré hodinky; wearables;
Ukázka některých ciferníků a funkcí na chytrých hodinkách Samsung Galaxy Watch3.

Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch3 svůj prémiový vzhled zdůrazňují i koženým řemínkem, který je součástí balení. I přes řadu výhod včetně jedinečného designu se takový řemínek nedoporučuje na sportování a do vody, což jen podtrhuje fakt, že Samsung Galaxy Watch3 nejsou prvoplánově sportovně zaměřené hodinky. Řemínek lze každopádně kdykoliv snadno vyměnit, stačí si pořídit náhradní exemplář dle vlastního vkusu – nabídku řemínků si ostatně prohlédněte zde.

Větší displej, otočná luneta a neznámá výdrž

Stejně jako předchozí generace, také Samsung Galaxy Watch3 nabízí špičkový AMOLED displej, kterému prakticky nelze nic vytknout. Alespoň tak působí první ukázky, zatímco na podrobné specifikace od výrobce stále čekáme. Z neoficiálních zdrojů ale vyplývá, že obrazovku kryje osvědčené ochranné sklo Corning Gorilla Glass.

Vedle dotykového displeje k ovládaní využijeme i dvě boční tlačítka a především tolik oblíbenou otočnou lunetu. Ta umožňuje snadnou interakci s obsahem bez zbytečného zakrytí informací prsty a Samsung je zřejmě jediný, kdo tuhle ikonickou vychytávku aktuálně nabízí. Mechanická luneta je zároveň perfektní možností, jak hodinky ovládat i s mokrými, zpocenými nebo špinavými prsty, kdy dotyková obrazovka často chybuje.

Úhlopříčka displeje narostla na 1,4 palce a přibyla také celá řada nových ciferníků, které lze navíc do značné míry přizpůsobit k obrazu svému. Na konferenci jsme zároveň viděli možnost vyfotografovat smartphonem vlastní oblečení s následným výběrem vzoru, který s naším outfitem dokonale ladí. Úplnou novinkou jsou pak ciferníky zobrazující aktuální počasí srze více než povedené animace.

Chybí-li někde informace úplně, jde o téma výkonu a baterie. U akumulátoru neznáme kapacitu ani reálnou výdrž, dle neověřených informací se ale dočkáme dvoudenního chodu. K dispozici má být i bezdrátové nabíjení, které poběží jak skrze nabíječku v balení, tak prostřednictvím chytrého telefonu s technologií reverzního nabíjení.

Samsung Galaxy Watch3;smartwatch; nositelná elektronika; chytré hodinky; wearables;
Zobrazení detailně zpracovaného koženého řemínku na hodinkách Samsung Galaxy Watch3.

Všechny funkce v jediném zařízení

Jen málokteré chytré hodinky se chlubí tak širokým rozsahem funkcí jako dnes představované Samsung Galaxy Watch3. V základní nabídce najdeme kalendář, poznámky, připomínky, stopky, časovač, předpověď počasí, notifikace a mnoho dalšího. Přítomny jsou i pokročilejší funkce v podobě rychlých odpovědí, které se dokonce přizpůsobují aktuální konverzaci (byť u češtiny a slovenštiny adaptace zatím chybí). Nechybí ani samolepky Bitmoji s možností úprav, díky kterým mohou figurky připomínat podobu odesílatele. Samsung Galaxy Watch3 zobrazují i historii konverzace, čímž zaručují úplný kontext, a tím i dokonalé porozumění všem příchozím zprávám.

Dalším nadstandardním prvkem je možnost uložit hudbu přímo do vnitřní paměti hodinek a tu následně přehrát skrze bezdrátová sluchátka. Ať už tedy vyrazíme kamkoliv, hudbu lze poslouchat i bez přítomnosti chytrého telefonu, což se hodí zejména při sportu. Umožněno má být také telefonování, a to jak s připojeným telefonem, tak samostatné volání skrze LTE, byť podmínkou je dražší LTE verze hodinek Samsung Galaxy Watch3. Chybět nemá ani bezkontaktní placení skrze službu Samsung Pay, využívající technologii NFC. Celkově vzato je nabídka funkcí tak široká, že výrobce už ani nepopisuje každou z nich, a úplný přehled vám proto přineseme až v připravované recenzi.

Samsung Galaxy Watch3;smartwatch; nositelná elektronika; chytré hodinky; wearables;
Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch3 nabízí telefonování i historii zpráv.

K maximální spokojenosti sportovců

Ačkoliv chytré hodinky Samsung Galaxy Watch3 nejsou vyloženě sportovním zařízením, širokou nabídku funkcí nezapřou ani v této oblasti. Vedle nepřetržitého monitoringu kroků, ušlé vzdálenosti, spálených kalorií a dalších běžných dat máme na výběr i z velkého množství různých aktivit včetně integrované GPS.

Zapomenout nesmíme ani na měření srdečního tepu, množství kyslíku v krvi nebo více než 120 programů domácího cvičení. Ty navíc zobrazí samotné animace cviků, které lze sledovat dokonce i na chytrém televizoru, a to včetně aktuálních údajů z hodinek Samsung Galaxy Watch3. K vidění jsou rovněž podrobné analýzy pohybu, a tak se na první pohled zdá, že spokojeni budou i náročnější sportovci.

Samsung Galaxy Watch3;smartwatch; nositelná elektronika; chytré hodinky; wearables;
Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch3 nabídnou přes 120 cvičení včetně animací jednotlivých cviků.

Když o zdraví chceme vědět vše

Nadprůměrnou výbavu najdeme také v oblasti monitorování fyziologických funkcí. Těšit se můžeme na sledování spánku včetně vypočítání celkového skóre nebo určení lehké, hluboké a REM fáze. Podrobná analýza je přitom založena na spolupráci s nadací National Sleep Foundation, díky níž se podařilo zakomponovat i vzdělávací obsah včetně tipů na lepší spánek.

K dispozici je také měření tlaku, měření stresu (celkové zátěže organismu), a dokonce i EKG, byť měření tlaku a EKG zatím funguje jen v omezeném počtu států. Nadto Samsung Galaxy Watch3 skrze vylepšený akcelerometr detekují prudké pády a v případě nehody dokážou zaslat SOS zprávu i aktuální polohu, což je doslova život zachraňující funkce.

Samsung Galaxy Watch3;smartwatch; nositelná elektronika; chytré hodinky; wearables;
Zobrazení obou velikostí chytrých hodinek Samsung Galaxy Watch3.

Samsung Galaxy Watch3 – varianty, dostupnost a cena

Větší, 45mm variantu hodinek Samsung Galaxy Watch3 si lze pořídit v barvách Mystic Black nebo Mystic Silver, a to za cenu 12 490 Kč. U drobnější 41mm verze si naproti tomu vybereme z variací Mystic Bronze nebo Mystic Silver, které vyjdou na 11 490 Kč. O dostupnosti LTE modelů zatím informace nemáme, jejich cenovka má být ale vyšší o 1 000 až 1 500 Kč. Pro největší fajnšmekry je pak připraven také 45milimetrový titanový model, kvůli kterému z kapsy vytáhneme nemalých 17 490 Kč. Zmíněné ceny patří na trhu chytrých hodinek mezi ty vyšší, odpovídají však nabízené výbavě.

i Mohlo by vás zajímat

Samsung Galaxy Watch3 zavrhují jakékoliv kompromisy a na trh chytrých hodinek vstupují s jasným cílem – být nejlepší. K tomu má výrobce dobře našlápnuto a o výsledku rozhodnou zejména detaily, jež se projeví až při pečlivém testování v rámci připravované recenze. Nechcete-li ale čekat, Galaxy Watch3 si můžete pořídit teď hned, stačí kliknout na zelené tlačítko níže.

Samsung Galaxy Watch 3 45mm černé - Chytré hodinky
Samsung Galaxy Watch 3 45mm černé
Chytré hodinky - unisex s měřením tepu ze zápěstí, výpočet kalorií, měření vzdálenosti, monitoring spánku, měření rychlosti, měření vystoupaných pater, intervalový trénink, GPS, barometr, výškoměr, gyroskop, senzor pro intenzitu světla, oxymetr, senzor Galileo, připojení pomocí WiFi, Bluetooth a NFC, monitoring spánku, stav baterie, přehrávač hudby, notifikace z mobilu, hledání telefonu, bezpečnostní funkce, sledování menstruačního cyklu, hodnota vodotěsnosti 50 m (5 ATM), Tizen, kompatibilní s Android a iOS, kapacita úložiště 8000 MB, gorilla glass sklíčko, materiál řemínku: kůže, materiál pouzdra: nerezová ocel

12 490,- bez DPH 10 322,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít dnes do 3:45
Objednací kód: SaGALW3a
Samsung Galaxy Watch 3 45mm stříbrné - Chytré hodinky
Samsung Galaxy Watch 3 45mm stříbrné
Chytré hodinky - unisex s měřením tepu ze zápěstí, výpočet kalorií, měření vzdálenosti, monitoring spánku, měření rychlosti, měření vystoupaných pater, intervalový trénink, GPS, barometr, výškoměr, gyroskop, senzor pro intenzitu světla, oxymetr, senzor Galileo, připojení pomocí WiFi, Bluetooth a NFC, monitoring spánku, stav baterie, přehrávač hudby, notifikace z mobilu, hledání telefonu, bezpečnostní funkce, sledování menstruačního cyklu, hodnota vodotěsnosti 50 m (5 ATM), Tizen, kompatibilní s Android a iOS, kapacita úložiště 8000 MB, gorilla glass sklíčko, materiál řemínku: kůže, materiál pouzdra: nerezová ocel

12 490,- bez DPH 10 322,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít dnes do 3:45
Objednací kód: SaGALW3b
0
Vytisknout
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Pro organizace Jak nakoupit
P-DC1-WEB12
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi