PET AD homeoffice

Samsung Galaxy Watch 5 a 5 Pro (RECENZE) – prvotřídní hodinky v ještě lepším provedení

Zobrazit katalog

Recenze

Aktualizováno • Autor: Daniel Hlas

Na konferenci Samsung Galaxy Unpacked byla dle očekávání představena dvojice chytrých hodinek Samsung Galaxy Watch 5 a Samsung Galaxy Watch 5 Pro, které přináší zajímavá vylepšení hned na několika úrovních. Co konkrétně od hodinek očekávat, vám nyní prozradíme v naší podrobné recenzi.

Samsung Galaxy Watch 5 a 5 Pro

Samsung Galaxy Watch 5 a 5 Pro – OBSAH

 1. Nadčasový design s „dotykovou“ lunetou
 2. Chytré funkce i úctyhodná baterie
 3. Trénink po vlastní trase
 4. Sledování zdraví s neúprosným limitem
 5. Samsung Galaxy Watch 5 a 5 Pro – varianty, dostupnost a cena

Nadčasový design s „dotykovou“ lunetou

Konstrukce chytrých hodinek Samsung Galaxy Watch 5 se podobá předchozí generaci a na první pohled proto příliš změn vidět není. I tentokrát můžeme vybírat ze dvou samostatných řad, které se liší velikostí, materiálem, barvou i nabízenou výbavou. První možností je hliníkový model Samsung Galaxy Watch 5, který je k dostání v rozměru 40 nebo 44 mm a který nabízí elegantní design v mimořádně tenkém těle. 

Samsung Galaxy Watch 5 Pro naproti tomu nabízí jen 45mm velikost, která se navíc chlubí pouzdrem ze samotného titanu – nejodolnějšího materiálu, ze kterého hodinky vůbec můžeme mít. Varianta „Pro“ je dle výrobce zaměřena zejména na outdoorové aktivity, a velkým překvapením proto není ani vyčnívající luneta, která zabrání většině nárazů do displeje. Na rozdíl od modelu Classic však luneta není otočná a ovládání rukavicemi či mokrými prsty tak může být poněkud problematické. Zajímavostí řady „Pro“ je rovněž řemínek s magnetickým zapínáním, viz foto níže.

Obě řady se dále chlubí novinkou v podobě safírového sklíčka, které v odolnosti proti poškrábání nemá ve světě konkurenci. Oba modely jsou vybaveny také funkcí připomínající otočnou lunetu – lze totiž přejíždět po obvodu samotného displeje, přičemž obrazovky se stačí jen nepatrně dotknout. Toto řešení funguje vskutku dokonale a místy má člověk pocit, že je dotyková snad i plocha okolo displeje. I pátá generace se může pochlubit armádním standardem odolnosti MIL-STD-810G, který dle očekávání doplňuje také vodotěsnost do 5 atmosfér.

Samsung Galaxy Watch 5 Pro Samsung Galaxy Watch 5 Pro konstrukce Samsung Galaxy Watch 5: snímač tepu Samsung Galaxy Watch 5 Pro: řemínek
Pohled na konstrukci chytrých hodinek Samsung Galaxy Watch 5 Pro.

Samsung Galaxy Watch 5 Pro disponuje také dlouhou řadou povedených ciferníků, které po boku Apple Watch patří mezi ty vůbec nejhezčí. Mnoho designů lze navíc podrobně editovat, a změnit tak můžeme například pozadí, ručičky, barvu písmen nebo typ zobrazivých dat, ať už jde o tep, stres, kalendář, či cokoliv jiného. Další ciferníky přitom stáhneme z obchodu aplikací, přičemž chybět nemůže ani funkce Always-on nebo automatická úprava jasu dle okolního prostředí.

Chytré funkce i úctyhodná baterie

Samsung Galaxy Watch 5 a 5 Pro disponují solidním množstvím nejrůznějších funkcí, a užitečné tak mohou být v celé řadě situací. K dispozici máme například kalendář, světový čas, stopky, odpočítávání, připomínky, kalkulačku, vyhledání telefonu, baterku s nastavitelným jasem, aktuální a předpovídané počasí, e-mailovou schránku nebo diktafon, který nahrávky ihned přenáší do telefonu. 

Chybět nemůže ani ovládání právě přehrávaných médií na telefonu, popřípadě budík, u kterého si vybereme dokonce i typ zvonění nebo vibrací. Přímo na hodinkách Samsung Galaxy Watch 5 (Pro) si lze prohlížet také předem nahrané fotografie, stejně jako je možné přehrát vlastní hudbu, ať už nahlas, nebo prostřednictvím bezdrátových sluchátek.

Samozřejmostí je i přijímání různých notifikací, na které lze reagovat předpřipravenou nebo v danou chvíli vytvořenou zprávou. Vedle vyťukávání jednotlivých písmen je možné písmena také kreslit, a hodinky dokonce spolehlivě rozeznají i české znaky. Poslední možností je diktování textu, které však český jazyk aktuálně bohužel nepodporuje. Jinak lze ale počítat s plnou podporou české diakritiky i nejrůznějších smajlíků a u příchozích zpráv lze také rovnou zobrazit celou konverzaci.

Ukázka mobilní aplikace Samsung Health

Samsung Galaxy Watch 5 Pro - kompas Samsung Galaxy Watch 5 PRO: navigace
Funkce kompas a Google mapy na Samsung Galaxy Watch 5 Pro.

Příchozí hovor pak lze nejenom odmítnout, ale přímo na hodinkách ho můžeme rovněž vyřídit. Volání a SMS je možné jak ve spojení s mobilním telefonem, tak bez jeho účasti. Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 5 (Pro) jsou totiž v prodeji i v LTE verzi, která se k mobilní síti připojuje prostřednictvím eSIM s vlastním telefonním číslem. Sdílet jedno číslo se samotným telefonem naopak možné není. Od zvukové kvality malého reproduktoru přece jen nelze čekat zázraky, potěší ale možnost vybrat si vlastní zvonění a styl vibrací.

S lecčím nám dokáže pomoct i hlasový asistent Googlu či jeho alternativa v podobě Bixbyho, byť ani jeden aktuálně neovládá češtinu. Více než užitečné jsou pak bezkontaktní platby Google Pay, které fungují podobně jako kreditní karta. Stačí třikrát zmáčknout příslušné tlačítko, přiložit hodinky k terminálu a během vteřiny je zaplaceno. Vlivem snadnosti takové platby však hodinky vyžadují vytvoření hesla v podobě číselného PINu nebo nakresleného gesta, které následně zadáváme při každém nasazení hodinek. Aplikaci Google Pay je nicméně nutné nejdříve doinstalovat z obchodu aplikací, stejně jako tomu bylo u čtvrté generace.

Chybět nemohou ani Google mapy, které umožňují zobrazení naší polohy či navigaci do cílového bodu. Navíc zohledňují i to, zda jdeme pěšky, jedeme autem, nebo šlapeme na kole. Vedle sledování celé mapy je možná i přímá navigace, při jejímž spuštění Samsung Galaxy Watch 5 (Pro) hlásí každou odbočku. Mapy nicméně vyžadují internetové připojení.

Samsung Galaxy Watch 5 Pro: ciferník Samsung Galaxy Watch 5 Pro: navigace Samsung Galaxy Watch 5 Pro: nastavení barvy ciferníku
Nahoře základní ciferník, dole aplikace Google mapy a úprava ciferníku.

Samsung Galaxy Watch 5 (Pro) opět sází na operační systém Wear OS powered by Samsung, který kombinuje to nejlepší z klasického Wear OS a dříve používaného Tizenu. Počítat proto můžeme například s obchodem Google Play, v němž najdeme dlouhou řadu nejrůznějších aplikací a ciferníků. U každé položky je navíc k dispozici patřičný popis, obrázky či hodnocení uživatelů, byť část obsahu je přece jen placená.

Pro využití všech funkcí je nutné nainstalovat hned dvě mobilní aplikace a jeden plugin. Prvotní nastavování je poněkud zdlouhavé – snad každá myslitelná funkce totiž vyžaduje určitá povolení, kalibraci nebo zobrazuje různé tipy. Na straně druhé je systém možné do značné míry upravit k obrazu svému. Připomeňme také, že k hodinkám lze připojit pouze chytré telefony s Androidem, a iPhony tak stejně jako u předchozí generace mají (bohužel) smůlu.

A jak dopadla výdrž baterie? Samsung Galaxy Watch 5 Pro nám při běžném užívání (bez Always-on) vydržely necelé 4 dny, což je oproti 2 dnům u předchozí generace významný posun. Základní model ve 44mm velikosti, který má baterii významně menší, pak zvládl téměř 3denní chod, což je na hodinky s takto komplexním systémem opět více než slušný výkon.

Velké změny potkaly rovněž nabíječku, která je sice opět bezdrátová, na jejím druhém konci však překvapivě nenajdeme klasické USB. Novinkou je totiž USB-C konektor, který ale mnoho uživatelů pravděpodobně nebude mít kam zapojit. Možným řešením je samozřejmě zakoupení nabíječky s USB-C zdířkou, viz například zde. Pátá generace navíc podporuje 25W rychlonabíjení, které umožňuje dobít 45 % baterie za pouhých 30 minut. Od věci proto není pořídit rovnou výkonnější nabíječku, kterou ostatně nabízí i samotný Samsung.

Trénink po vlastní trase

Pátá generace chytrých hodinek Samsung Galaxy Watch cílí především na rekreační sportovce, kteří mohou vybírat z 90 sportovních režimů. Počítat přitom můžeme s automatickým rozpoznáním chůze, běhu, plavání, eliptického trenažéru, dynamických cvičení a veslovacího trenažéru, byť daní za to je vyšší spotřeba energie. Vhod rozhodně přijde také automatické pozastavení či opětovné spuštění monitorování dle našeho fyzického pohybu. Jak zobrazuje záznam níže, vyhodnocení aktivit je relativně podrobné a běžní uživatelé tak budou více než spokojeni.

Vyjma VO2 Max však ani pátá generace nenabízí pokročilejší sportovní ukazatele, kam můžeme zařadit například tréninkový efekt nebo doporučenou dobu regenerace. Konkurence přitom takovými funkcemi disponuje čím dál častěji, a to dokonce i na hodinkách v cenové relaci 2–3 tisíc. Co ostatní většinou naopak nenabízí, jsou cvičební programy různého zaměření, ať už jde o budování svalové hmoty, vytrvalost, nebo redukci hmotnosti. Tyto programy najdeme v mobilní aplikaci Samsung Health, byť obsažená videa jsou přece jen výhradně v angličtině.

Ukázka záznamu aktivity

Při venkovních aktivitách nám přijde vhod rovněž kompas, barometr, výškoměr a zejména integrovaná GPS, kterou nově využijeme více než kdy dříve. Do Samsung Galaxy Watch 5 Pro (do základního modelu již nikoliv) totiž můžeme nahrát i vlastní trasu, již lze získat například na Mapy.cz. Z této stránky stačí stáhnout soubor ve formátu GPX a ten následně do hodinek nahrát prostřednictvím telefonu. Hodinky nás pak při turistice či cyklistice zvládnou po dané trase navigovat, a to dokonce i bez připojení k telefonu či internetu.

Samsung Galaxy Watch 5 (Pro) ale nepřehlíží ani náš každodenní pohyb a prostřednictvím tří barevných srdíček nabízí přehled plnění denního cíle, ať už jde o kroky, spálené kalorie, nebo minuty intenzivní aktivity. Upozornění je možné dostávat i na příliš dlouhou neaktivitu, přičemž nastavit lze, v jakých dnech a časovém rozmezí upozornění chceme přijímat, díky čemuž nejsme rušeni v nepravou dobu. K dalšímu pohybu nás pak motivuje přehled sportovních rekordů a získaných odznaků, stejně jako služba Together, jejímž prostřednictvím lze závodit s dalšími osobami v počtu kroků.

Samsung Galaxy Watch 5 Samsung Galaxy Watch 5 Pro: měření spálených kalorií a času Samsung Galaxy Watch 5 Pro: stres Samsung Galaxy Watch 5 Pro: telesný ruk a kosterní svalstvo
Nahoře základní ciferník, dole přehled denních cílů, měření stresu a analýza složení těla.

Sledování zdraví s neúprosným limitem

Stejně jako předchozí generace, i Samsung Galaxy Watch 5 (Pro) lákají nadstandardně rozsáhlým monitorováním zdraví, které však naráží na poměrně přísnou podmínku. EKG a měření tlaku jsou totiž určeny jen osobám starším 22 let, jež zároveň vlastní chytrý telefon Samsung Galaxy. Všichni ostatní tak mají bohužel smůlu a je trochu škoda, že tuhle nadstandardní výbavu nakonec využije jen zlomek uživatelů. Pro úplnost dodejme, že měření tlaku vyžaduje každoměsíční kalibraci dle tlakoměru s manžetou.

Další významnou funkcí, kterou u konkurence snad ani nenajdeme, je tzv. bioelektrická impedanční analýza. Ta odhadne podíl vody, tuku a kosterního svalstva v těle samotného uživatele, přičemž dané hodnoty rovnou vyhodnotí i na příslušných škálách. Získaná data využijeme zejména při opakovaném měření, které umožňuje vyhodnocení plnění našich vytyčených cílů. I u této funkce je nicméně doporučen věk alespoň 20 let.

Nechybí ani celodenní měření srdečního tepu a stresu, které doplňují i dechová cvičení. Ta dle nastavení zaberou 1–5 minut a doprovázejí je nejen pěkné animace, ale i závěrečné vyhodnocení. Při manuálním zadávání potřebných hodnot není problémem ani sledování glykemie, hydratace nebo kalorií přijatých ze stravy, pro ženy je navíc připraven rovněž monitoring menstruačního cyklu.

Neméně důležitou funkcí je vyslání SOS signálu po opakovaném stisku příslušného tlačítka, čímž ihned upozorníme nouzové kontakty a prozradíme jim i svou aktuální polohu. Tyto údaje ale Samsung Galaxy Watch 5 (Pro) dokážou předat i automaticky, a to v případě tvrdého pádu, jehož detekce může být aktivní nepřetržitě, popřípadě jen v době sportování. 

Samsung Galaxy Watch 5 Pro: SMS zpráva
Přijatá SMS na chytrých hodinkách Samsung Galaxy Watch 5 Pro.

Analýze neunikne ani spánek, u kterého hodinky hodnotí celkovou délku, množství spálených kalorií, rozložení stádií, celkové skóre, hladinu kyslíku nebo dlouhodobou konzistenci. Ve spojení s mikrofonem telefonu je možné sledovat i případné chrápání, byť zde musíme počítat s nadměrným vybíjením baterie smartphonu. Celková data o spánku a stresu mají napovědět, jak odpočatí vlastně jsme a jaký výkon je tak naše tělo připraveno podat. Shrnout veškerá data do takového odhadu je ale poměrně obtížné a trochu tu proto schází konkurenční funkce Body Battery, jež množství energie uživatele udává na srozumitelnější škále 0–100 %.

Samsung Galaxy Watch 5 a 5 Pro – varianty, dostupnost a cena

Jak bylo zmíněno již výše, pátá generace chytrých hodinek od Samsungu dává na výběr ze dvou samostatných řad. První možností jsou Samsung Galaxy Watch 5, které lze pořídit v rozměru 40 nebo 44 mm. U menší velikosti můžeme vybírat ze stříbrné, grafitové či růžové, zatímco větší rozměr nabízí odstín modrý, stříbrný nebo grafitový. Prémiovější model Samsung Galaxy Watch 5 Pro je naproti tomu k dostání v univerzální velikosti 45 mm a barvě černé nebo šedé. Obě zmíněné řady samozřejmě nabízí i modely s konektivitou LTE umožňující připojení k mobilní síti.

Cena se liší dle konkrétního modelu, široké rozpětí 7 499 až 12 999 Kč ale dává možnost zvolit si jak cenově dostupnou variantu, tak prémiový model, díky čemuž si nakonec vybere snad úplně každý. Samsung Galaxy Watch 5 a 5 Pro jsou zároveň v běžném prodeji již nyní a pořídit si je tak můžete pomocí zeleného tlačítka níže.

chytré hodinky; smartwatch; wearables;

Samsung Galaxy Watch 5 a 5 Pro

Chytré hodinky

Díky famóznímu designu, preciznímu zpracování a nadstandardní výbavě jsou Samsung Galaxy Watch 5 (Pro) splněným snem téměř každého uživatele. Výjimkou mohou být jen majitelé iPhonů a nároční sportovci, kteří se přece jen musí poohlédnout jinde.

Klady

 • Precizní zpracování
 • Prémiové materiály 
 • Přítomnost služeb Googlu
 • Propracovaný systém s obchodem aplikací
 • Nadstandardní zdravotní funkce
 • Bezkontaktní platby

Zápory

 • EKG a měření tlaku podmíněny telefonem Samsung Galaxy
 • Absence pokročilých sportovních ukazatelů
 • Komplikovanější prvotní nastavení

Zobrazit dříve napsané preview

Dlouho očekávaná konference Samsung Galaxy Unpacked letos přinesla celou řadu famózních zařízení včetně ohebných telefonů Galaxy Z Flip 4 a Galaxy Z Fold 4, bezdrátových sluchátek Galaxy Buds 2 Pro nebo chytrých hodinek Samsung Galaxy Watch 5. Právě pátá generace chytrých hodinek tohoto jihokorejského výrobce se přitom stala skutečně nepřehlédnutelnou, přináší totiž ty dosud nejlepší materiály, mimořádnou odolnost, rychlonabíjení a mnoho dalšího.

Samsung Galaxy Watch 5

Samsung Galaxy Watch 5 a 5 Pro – OBSAH

 1. Na cestě k dokonalému designu
 2. Méně času s nabíječkou
 3. Podrobné informace o zdraví i pohybu
 4. Samsung Galaxy Watch 5 a 5 Pro – varianty, cena a dostupnost

Na cestě k dokonalému designu

Konstrukce chytrých hodinek Samsung Galaxy Watch 5 se od předchozí generace příliš neliší. Základní model čtvrté generace – Galaxy Watch 4 – nahradily do značné míry podobné Galaxy Watch 5, které jsou taktéž z hliníku a které opět nabízí rozměr 40 a 44 mm. Galaxy Watch 4 Classic naproti tomu vystřídaly Galaxy Watch 5 Pro, jež místo původních 42 a 46 mm dorazí v univerzální velikosti 45 mm. U této varianty zároveň nerezovou ocel nahradil samotný titan, který je považován za jeden z nejodolnějších materiálů vůbec. 

Úplnou novinkou páté generace je pak safírové sklíčko, jež je až 1,6krát odolnější vůči škrábancům. I v tomto případě jde o nejlepší možný materiál, který si na přední straně hodinek vůbec můžeme přát, a displej jakožto nejkřehčí část celého zařízení tak zůstane chráněn lépe než kdykoliv předtím. Pátá generace zároveň dává sbohem legendární otočné lunetě, jejíž vysoké okraje někdy přece jen bránily pohodlnému ovládání dotykové obrazovky. Naprostou samozřejmostí jsou i vyměnitelné řemínky, které umožňují Samsung Galaxy Watch 5 kdykoliv přizpůsobit aktuálním potřebám.

Samsung Galaxy Watch 5: barevné varianty

Chytré hodinky Samsungu se dlouhodobě pyšní jedněmi z nejhezčích ciferníků na trhu a povedenější designy už mají jen Apple Watch. Pátá generace výběr ciferníků ještě rozšiřuje a na oficiálních stránkách je k vidění řada nových vzhledů, které působí vskutku znamenitým dojmem. Jak zmiňuje samotný výrobce, počítat můžeme se vzhledy elegantními, digitálními, moderními, kytičkovými i retro.

Samsung Galaxy Watch 5: ciferníky

Méně času s nabíječkou

Potvrdily se také již dříve uniklé informace, dle kterých chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 5 nabídnou zvýšenou kapacitu baterie. Nejen že nám hodinky vydrží déle než kdy dříve, ale možné je také 25wattové rychlonabíjení, jehož prostřednictvím doplníme 45 % baterie za pouhých 30 minut. Stejně jako tomu ale bývá u chytrých telefonů, i v případě Samsung Galaxy Watch 5 dosáhneme maximální rychlosti nabíjení teprve s výkonnější nabíječkou, kterou je třeba zakoupit zvlášť.

Samsung Galaxy Watch 5: nabíječka

I pátá generace zůstává u osvědčeného operačního systému Wear OS powered by Samsung, který kombinuje intuitivní prostředí původně používaného Tizenu a dostupnost osvědčených služeb Googlu. Využít proto můžeme například Google mapy, YouTube, obchod aplikací Google Play nebo bezkontaktní platby Google Pay, které fungují i v České republice.

Samozřejmostí je dlouhá řada užitečných funkcí, mezi nimiž najdeme i hlasového asistenta Bixbyho. Doinstalovat si však můžeme i o něco propracovanějšího asistenta Googlu, byť s českou komunikací nelze počítat ani v jednom případě. Zajímavou novinkou je dále funkce Smart Switch, která umožňuje převést veškerá data ze starších chytrých hodinek Samsungu do novější generace, což celý přechod podstatně zpříjemňuje. Samsung Galaxy Watch 5 jsou dle očekávání kompatibilní výhradně s chytrými telefony s Androidem a majitelé iPhonů tak mají i tentokrát smůlu.

Podrobné informace o zdraví i pohybu

Již u čtvrté generace jsme mohli nalézt jedno z nejpodrobnějších sledování zdravotního stavu a Samsung Galaxy Watch 5 v tomto ohledu vlastně nepřináší nic nového. I tentokrát na nás čeká bioaktivní výkonný senzor, jenž zvládá nejen monitorování tepu či stresu, ale i měření tlaku a EKG, byť tyto vychytávky již mohou užívat jen osoby starší 22 let, které zároveň vlastní smartphone Galaxy s Androidem 7.0 nebo novější verzí. Měření tlaku je zároveň doporučeno každé 4 týdny kalibrovat dle tlakoměru s manžetou.

Samsung Galaxy Watch 5: nabíječka

Další unikátní funkcí je bioelektrická impedanční analýza, která zhodnotí složení našeho těla a prozradí, kolik z naší hmotnosti tvoří tuk či svalová hmota (i zde je nicméně doporučený věk od 20 let). Vylepšenou technologii můžeme očekávat také v případě záznamu spánku, který nejen že zobrazí rozložení jednotlivých fází, ale odhalí například i neuvědomované chrápání. Úplnou novinkou je pak osm kategorií symbolizovaných některým zvířetem, do nichž jsou uživatelé zařazeni dle své spánkové typologie.

Samsung Galaxy Watch 5: vodotěsnost

Samsung Galaxy Watch 5 se samozřejmě nezaleknou ani monitorování pohybu, ať už jde o kroky, aktivní čas, nebo spálené kalorie. Samsung se na rozdíl od jiných výrobců nesnaží nabídnout až bizarní množství různých sportovních režimů, a i tentokrát proto budeme vybírat z více než dostačujících 90 aktivit. Díky vodotěsnosti do 5 atmosfér pochopitelně není problém ani monitoring plavání, zatímco outdooroví nadšenci ocení možnost navigace do počátečního bodu. Cyklistům pro změnu přijde vhod navigace po vytyčené trase pomocí vibrací, díky kterým již není třeba riskovat při sledování displeje hodinek.

Chytré hodinky
Galaxy Watch 4
Galaxy Watch 4 Classic
Galaxy Watch 5
Galaxy Watch 5 Pro
Velikost 40/44 mm 42/46 mm 40/44 mm 45 mm
Hmotnost 25,9 g / 30,3 g 46,5 g / 52 g 28,7 g / 33,5 g 46,5 g
Ochranné sklíčko Corning Gorilla Glass DX+ Corning Gorilla Glass DX+ safírové sklo safírové sklo
Materiál pouzdra
armor aluminium nerezová ocel armor aluminium titan
Trénink na trati / Zpětné vyhledávání
ne ano ne ano
Barevné varianty 40 mm: černá, stříbrná, růžovo-zlatá
44 mm: černá, stříbrná, zelená
černá, stříbrná 40 mm: grafitová, stříbrná, růžovo-zlatá
44 mm: grafitová, stříbrná, modrá
černá, šedá

Samsung Galaxy Watch 5 a 5 Pro – varianty, cena a dostupnost

Jak bylo zmíněno již na začátku článku, chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 5 dorazí ve dvou samostatných edicích. Základní verzi Samsung Galaxy Watch 5 bude možné pořídit ve 40mm a 44mm velikosti, přičemž vybírat můžeme z barevné varianty grafitové, stříbrné, modré nebo růžovo-zlaté. Prémiovější varianta Samsung Galaxy Watch 5 Pro naproti tomu bude k dostání výhradně ve větším rozměru 45 mm, který je vyráběn v odstínu černé a šedé. Stejně jako u čtvrté generace, i Samsung Galaxy Watch 5 budou mít samostatnou verzi s LTE modulem, u které nicméně musíme počítat s o něco vyšší cenovkou. 

Samsung Galaxy Watch 5: zdraví pohyb

Cena se pohybuje v relativně širokém rozmezí 7 499 až 12 999 Kč v závislosti na konkrétním modelu. Na své si díky tomu přijdou jak zákazníci hledající cenově dostupný model, tak náročnější uživatelé vyžadující špičkové zařízení s tou nejlepší výbavou. Samsung Galaxy Watch 5 budou dostupné od 26. srpna, předobjednávat je ale možné již nyní. S předobjednávkou navíc získáte bezplatnou dopravu, možnost splátek bez navýšení a mimořádný bonus v podobě bezdrátových sluchátek Samsung Galaxy Buds Live Onyx v hodnotě 2 499 Kč zcela zdarma.

Zobrazit dříve napsaný článek (spekulace)

Jen několik dní nás dělí od představení očekávaných chytrých hodinek Samsung Galaxy Watch 5, již nyní se ale objevují úniky informací, které nám toho mnoho zajímavého prozradí. Co od nejnovějšího vlajkového modelu můžeme očekávat a jakých inovací se vlastně dočkáme? Čtěte dále a dozvíte se vše podstatné.

Tři velikosti a konec otočné lunety

Na základě dostupného renderu chytrých hodinek Samsung Galaxy Watch 5 a Samsung Galaxy Watch 5 Pro se zdá, že základní design zůstal v podstatě nezměněn. Údajně přesto přijdeme o legendární otočnou lunetu, která v případě čtvrté generace zůstávala alespoň u modelu Samsung Galaxy Watch4 Classic.

Změny nastaly také u nabízených velikostí. Zatímco čtvrtá generace byla dostupná v rozměrech 40, 42, 44 a 46 mm, nově máme počítat s velikostmi 40 a 44 mm v případě Samsung Galaxy Watch 5, případně 46 mm u Samsung Galaxy Watch 5 Pro. Prémiová verze „Pro“ navíc bude lákat titanovým tělem a safírovým sklíčkem, tedy nejodolnějšími, ale i nejdražšími možnými materiály.

Jsou-li informace správné, 40mm velikost nabídne barvy Silver, Sapphire a Pink Gold, zatímco 44mm rozměr dorazí v odstínech Graphite, Silver a Sapphire. V případě 46mm modelu si budeme moci vybírat z variant Black či Gray Titanium. Různé zdroje nicméně uvádějí odlišné barevné varianty.

Teplotní senzor i větší výdrž baterie

Zatímco třetí generace si zakládala na operačním systému Tizen OS, Samsung Galaxy Watch4 vsadily na Wear OS Powered by Samsung, jenž zpřístupnil řadu služeb Googlu včetně obchodu aplikací Google Play nebo bezkontaktních plateb Google Pay. Samsung Galaxy Watch 5 v tomto ohledu nic měnit nechtějí a dočkat se tak máme nejnovější verze Wear OS Powered by Samsung.

Samsung Galaxy Watch 5: nabíjení

Již čtvrtá generace nabídla podrobné sledování zdravotního stavu, které umožňovalo například analýzu složení těla, měření krevního tlaku nebo EKG. Novinkou Samsung Galaxy Watch 5 pak má být teplotní senzor, jenž může pomoci například při rozeznání tolik diskutovaného onemocnění Covid-19.

Dočkat bychom se měli rovněž větší baterie, která v případě 40mm varianty údajně naroste z 247 na 276 mAh. Minimálně jeden model by však měl nabídnout baterii s neuvěřitelnou kapacitou 572 mAh, která tak může přinést tolik žádanou delší výdrž. Ani to ale není vše – dočkat se totiž máme rovnou dvojnásobné rychlosti nabíjení, kde dosavadní 5wattovou nabíječku zřejmě nahradí wattů rovnou 10.

Samsung Galaxy Watch 5 – cena a dostupnost

Oficiálního představení chytrých hodinek Samsung Galaxy Watch 5 se máme dočkat již 10. srpna, přičemž v prodeji údajně budou od 26. srpna. Cena se dle neověřených informací odvíjí od konkrétního modelu, a zatímco 40mm velikost v Evropě vyjde na 259 euro (přibližně 6 400 Kč), za 44mm rozměr údajně zaplatíme 286 euro (asi 7 100 Kč). O něco dražší pak bude prémiová edice Samsung Galaxy Watch 5 Pro, jejíž cenovka se vyšplhala na 430 euro, tedy v přepočtu asi 10 600 Kč.

i Mohlo by vás zajímat
Vytisknout
P-DC1-WEB03
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací