Zadejte název zboží
Chrániče na zuby chrání váš chrup před nenadálými údery a nárazy do hlavy. Nejčastěji se nosí jako nutná ochrana při sportování, a to především u týmových a kontaktních sportů. Pokud nevíte, dle čeho chránič zubů vybrat, čtěte dále a dozvíte se, jak zvolit nejoptimálnější variantu.
PokračovatChránič na zuby má primárně ochrannou funkci. Pokud si nejste jistí, zda si chránič zubů pořídit či nikoliv, shrnuli jsme pro vás jejich hlavní výhody:
Ať už si vyberete jakýkoliv typ chrániče na zuby, měl by být pohodlný a vyrobený z odolného materiálu.
Chránič na zuby by měl být automatickou součástí většiny sportů a volnočasových aktivit. Příznivci bojových sportů si mohou vybrat z široké nabídky chráničů na zuby MMA a chráničů na zuby pro box. Doporučujeme je také pro skupinové sporty. Hokejové chrániče na zuby jsou stálicí na českém trhu. Nebudete mít ale problém sehnat i méně obvyklé chrániče na zuby na rugby.
Chrániče zubů proti bruxismu jsou navrženy tak, aby zmírnily negativní dopady nepříjemného skřípání. Bruxismus si postižený často neuvědomuje. Jedná se o podvědomou činnost. Lékaři nejčastěji doporučují dospělým i dětem chránič na zuby na noc. Pokud je to možné, měli byste nosit chránič na zuby proti skřípání i přes den. Bruxismus přetěžuje čelistní klouby, žvýkací svaly a zuby. Skřípání může být také příčinou bolesti hlavy a tváře.
i
Léčba poranění zubů a dutiny ústní je časově, psychicky i finančně náročná. Nošením chrániče zubů, snižujete riziko vylomení zubů a jiných závažných poranění včetně lehkého otřesu mozku. Nemusíte být profesionálním sportovcem, těžký úraz se může stát kdykoliv.
Pokud pravidelně sportujete, chránič zubů by měl být naprostou samozřejmostí. Nabídka je poměrně široká, proto nemusí být výběr vůbec snadný. Zaměřte se na následující parametry:
Vsaďte na kvalitní a odolné materiály, které mají dlouhou životnost a snadno se udržují. Většinou se chrániče na zuby vyrábí ze dvou materiálů. Zvolte si takový, jehož vnější část tvoří 100% farmaceuticky testovaný silikon a vnitřní část je vyrobena z gelu.
Chrániče na zuby se vyrábějí hned v několika variantách. Pořídit si můžete pánské i dámské chrániče, na horní i dolní zuby. Pro ještě lepší ochranu jsou určeny dvojité chrániče na zuby. V každém případě by vám měl vybraný model dobře sedět. Neměl by sklouzávat či mít ostré hrany a mělo by se vám s ním také bez potíží dýchat.
Chránič na zuby pro horní čelist se označuje také jako jednoduchý chránič. Jak už jeho název napovídá, jedná se pouze o ochranu horní čelisti. Tento typ je pohodlnější a usnadňuje dýchání. Nicméně neposkytuje plnohodnotnou ochranu zubům a dásním v dolní čelisti.
Chránič na zuby pro dolní čelist se téměř výhradně používá dohromady s chráničem pro horní čelist. V tomto případě hovoříme o dvojitém chrániči, který představuje plnohodnotnou ochranu pro všechny zuby a dásně. Nevýhodou je méně pohodlné nošení a ztížené dýchání.
i
Pokud máte rovnátka, budete muset vybírat chrániče na zuby velmi obezřetně. Zvolte si takový, jež má speciální Ortho kanál, nebo který se dokáže přizpůsobit změnám zubních rovnátek. Při úderu, případně nárazu pak nedojde k poranění dutiny ústní od rovnátek.
Výrobci v oblasti designu nezahálí. Dnes si můžete pořídit chránič zubů v nejrůznějších barevných odstínech. Kromě jednobarevných variant jsou k dostání také chrániče na zuby s cool potiskem, který například imituje upíří zuby, pro MMA zápasníky pak bude ideální varianta s logem UFC. Zapomeňte na průhlednou hmotu. V dnešní době si můžete vybírat a být originální.
Chránič na zuby si vkládáte do úst, proto je nezbytně nutné dodržovat základní hygienická pravidla pro jeho údržbu. Pokud chrániče na zuby nebudete důkladně čistit, můžete si přivodit nepříjemné zdravotní potíže.
Přečtěte si, jak o chrániče na zuby správně pečovat.
Chrániče na zuby se časem opotřebují, tím pádem dojde ke snížení jejich účinnosti. Doporučuje se proto měnit chránič na zuby každou sezónu. Toto pravidlo platí obzvlášť pro mladé sportovce. Jejich zuby ještě stále rostou a mění se celá ústní dutina. Mladiství by proto měli chránič zubů měnit častěji.
Chrániče na zuby by měly být uloženy ve speciálním ochranném pouzdře. Pokud chrániče zrovna nepoužíváte, pouzdro je bezpečné a čisté uložiště. Může být opatřeno antibakteriální vrstvou, díky které se na povrchu netvoří nebezpečné bakterie. Krabička je praktická a chránič zubů pro sportovce se v ní snadno přenáší.
Chrániče na zuby pro dospělé
Chrániče na zuby pro děti
V případě, že jste si zvolili tepelně upravované chrániče na zuby, jistě vás zajímá, jak je správně vytvarovat. Každý výrobce má trochu jiný postup, proto si vždy pozorně přečtěte jeho pokyny a řiďte se návodem. Pravděpodobně ale budete potřebovat misku s horkou vodou (80 °C), misku s vlažnou vodou a misku s ledovou vodou. Hodit se vám budou také stopky.
Vaše rozhodování vám usnadní také recenze chráničů na zuby.
Skrýt popis
V kategorii Chrániče zubů máme právě teď na Alza.cz celkem 61 produktů.
Zadejte název zboží