Všechny dárky jako na dlani Nákupy Ona Dnes 18.10.-25.10.2021

Jak vybrat badmintonový míček

Zobrazit katalog

Badmintonový míček je po raketě tím nejdůležitějším, co ovlivňuje vaši hru a požitek z ní. V tomto článku se podrobněji zaměříme na to, na co se soustředit, když míček na badminton vybíráte.

Aktualizováno

Při výběru badmintonového míčku je nejdůležitější materiál a také jeho rychlost. Míček se skládá z korkové či plastové hlavičky, tzv. sukénky, a rychlostního pásku.

Jak vybrat badmintonový míček
Co zohlednit při výběru badmintonového míčku?
 • Materiál (péřové, karbonové, nebo plastové)
 • Rychlost míčku (75–79)

Často kladené otázky při výběru badmintonového míčku

Jaké míčky jsou vhodnější pro začátečníky?

Pro začátečníky, ale i rekreační hru zkušenějších hráčů, doporučujeme plastové míčky. Oproti péřovým míčkům jsou odolnější a levnější. Mají sice horší letové vlastnosti, nicméně rozdíl je pro začátečníka nepatrný.

Co nejvíce ovlivňuje chování míčku při hře?

Kromě techniky a síly úderu má na letové vlastnosti míčku největší vliv materiál, ze kterého je vyrobený. Rychlejší jsou péřové košíčky. Hrají s nimi pokročilí a závodní hráči badmintonu. Jejich nevýhodou je větší náchylnost k poškození, než v případě plastových míčků. Rychlost míčku ovlivňuje také teplota, vlhkost a hustota vzduchu. Rychlost míčku je vyznačena pomocí tzv. rychlostního pásku (zelený = pomalý, modrý = střední, červený = rychlý), nebo číslem (75–79). Karbonové míčky spojují oba typy v jeden. Míček má letové vlastnosti péřového košíčku, ale pevnost plastového míčku. Průkopníkem této technologie je míček Victor Carbonsonic CS 2.

Badmintonové míčky

 • Plastové, péřové i karbonové
 • Cena od 199 Kč


   
Badmintonové míčky

Důležité parametry

Materiál

Materiál

 • Plastové míčky jsou vhodné pro rekreační hru a začátečníky. Bývají levnější a jsou odolnější při úderu mimo korkovou hlavičku než jejich péřová verze. Mají ovšem horší letovou stabilitu.
 • Péřové míčky využijí zejména pokročilí hráči. Jsou vyrobené z 16 husích brk. Vyznačují se lepší letovou stabilitou. Jejich rychlost lze upravovat rovnoměrným zalamováním konečků per. Zpravidla bývají dražší.
 • Karbonové míčky si berou to nejlepší z obou typů a posouvají tak míčky na vyšší úroveň. Mají srovantelné letové vlastnosti s péřovými míčky, které užívají pokročilí hráči. Jejich výhodou je vyšší odolnost díky karbonovým vláknům vpleteným do sukénky.
Rychlost

Rychlost

Když odehrajete míček od zadní čáry k protilehlé, tak míček o třídu pomalejší doletí přibližně o 30 cm méně a rychlejší naopak.

Někteří výrobci rozlišují rychlost barevnými proužky na korkové hlavičce (zelené – pomalé, modré – střední, červené – rychlé).

Rychlost míčku je ovlivněna také teplotou, vlhkostí a nadmořskou výšku. Pro pokročilé hráče je v našich podmínkách optimální používat rychlost 77 při teplotě 20–30 °C a rychlost 78 při teplotě 15–25 °C.

 • 75 – pomalé
 • 76 – středně pomalé
 • 77 – střední
 • 78 – středně rychlé
 • 79 – rychlé

Slovník pojmů - badminton

Lob

Úder, který je zahraný spodem od sítě a letí obloukem k zadní čáře soupeřova kurtu.

Klír

Úder, který se zahrává ze zadní části kurtu a doletí až k zadní čáře hřiště na soupeřově straně. Dobře zahraný klír je účinný zejména ve dvouhře, protože soupeře tím přinutíte k pohybu až do zadní části kurtu. Tím se před vámi odkryje přední část jeho kurtu.

Drop

Úder, který se zahrává ze zadní části kurtu těsně za soupeřovu síť. Používá se, když chcete soupeře přinutit jít k síti, aby se odkryla zadní část jeho hřiště. Tam byste měli další míček odpálit.

Slovník pojmů
0
Vytisknout
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Pro organizace Jak nakoupit
P-DC1-WEB22
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi