Aktuální rychlost doručení Alza prodejny Alzaboxy AlzaExpres Expresní doručení Partnerská odběrná místa Doručení na adresu
0-1 den 0-1 den 1-3 dny 0-1 den 2-3 dny 2-3 dny

Upozorňujeme na podvodné SMS, které lákají na nevyzvednuté výhry ze slosování. Více zde. 

Vánoční trháky Stormred

Jak vybrat eliptical

Zobrazit katalog

Eliptical je přístroj, který v sobě kombinuje stepper a rotoped. Tento posilovací stroj spojuje pohyby prováděné při běhu, při jízdě na kole a při stoupání do schodů. Procvičíte si díky němu prakticky celé tělo a zároveň je šetrný ke kloubům. Nosnost elipticalu by měla být alespoň o 20 % vyšší než hmotnost nejtěžšího uživatele.

Aktualizováno

Na eliptical by se dalo dívat jako na přístroj, který v sobě kombinuje stepper a rotoped. Tento posilovací stroj kombinuje pohyby prováděné při běhu, při jízdě na kole a při stoupání do schodů. Procvičí tedy prakticky celé tělo a zároveň je šetrný ke kloubům. Nosnost elipticalu by měla být alespoň o 20 % vyšší než hmotnost nejtěžšího uživatele.

Jak vybrat eliptical
Proč si pořídit eliptical?
  • Šetrnější ke kloubům než například běh
  • Při cvičení zapojí téměř celé tělo
  • Kombinuje stepper i rotoped
  • Procvičí svaly takřka na celém těle

Nejčastější otázky

V čem tkví výhoda použití eliptického trenažéru oproti jiným posilovacím zařízením?

Hlavní výhodou oproti například běžeckým trenažérům a dalším posilovacím strojům je, že nezatěžují klouby, protože pohyb končetin je plynulý. Ty opisují elipsovitou křivku, tudíž dochází k protažení a posílení celého těla. 

Pro bych měl/a používat eliptický trenažér?

Cvičení na orbitreku je zdravé a díky aerobnímu cvičení má blahodárný vliv na srdce, cévní systém, krevní tlak i dýchací funkce. Zvýšíte si na něm fyzickou kondici a spálíte přebytečný tuk. Zároveň můžete být s rodinou nebo sledovat svůj oblíbený seriál.

Pro které věkové kategorie je eliptical určen?

Pro všechny, protože je šetrný ke kloubnímu aparátu. Vhodný je tedy nejen pro mladé aktivní sportovce, ale i pro rehabilitaci starších osob.

Elipticaly

  • Procvičí celé tělo
  • Spojují stepper i rotoped
  • Provádí pohyby při běhu i jízdě na kole

Důležité parametry

Délka kroku

Délka kroku

U některých elipticalů délka kroku nepřesáhne 30 cm. Bývají to většinou typy s nižšími pořizovacími náklady, a pokud je to možné, měli byste se jim vyhnout. Délka kroku dospělého člověka se totiž pohybuje mezi 40 až 60 cm.

Regulace zátěže

Regulace zátěže

Nejčastěji se u elipticalů setkáte s magnetickou brzdou. Výhodou je velmi nízká hlučnost, vysoká spolehlivost a dlouhá životnost.

Indukční brzda je technicky vyspělejší než brzda magnetická. Je propojená s počítačem a díky tomu není potřeba ji nastavovat manuálně. Je možné díky ní nastavit velmi vysokou zátěž a disponuje také vysokou přesností měření a nízkou poruchovostí. Tyto výhody se však promítají na vyšších pořizovacích nákladech.

Výbava

Výbava

I elipticaly v základní výbavě využívají displej s několika základními ukazateli, jako je rychlost jízdy, ujetá vzdálenost nebo délka tréninku.

Některé modely jsou opatřené snímačem tepové frekvence, který je zabudovaný v řídítkách. Měření tepové frekvence při cvičení je důležité zejména při redukčním tréninku.

Pokud plánujete eliptical po cvičení uklízet, doporučujeme vybrat model vybavený transportními kolečky, které přesouvání stroje velmi usnadní.

Slovník pojmů - elipticaly
Šlapací střed

Část eliptického trenažéru, ve kterém probíhá rotace v důsledku šlapání. Střed bývá miskový nebo ložiskový. Nevýhodou miskového středu je rychlejší opotřebovávání oproti ložiskovému.

Slovník pojmů

0
Vytisknout
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Alza pro Firmy Jak nakoupit
P-DC1-WEB14
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi