AlzaBoxy Q1 AP+ plus nový vizuál

Noční vidění Night Pearl – perfektně jasný a ostrý obraz

Zobrazit katalog

Sponzorovaný článek

Aktualizováno

Láska k přírodě a myslivost je v české povaze snad již od počátku věků. Není proto až takovým překvapením, že v právě u nás v České republice dala tato vášeň vzniknout přednímu evropskému výrobci Night Pearl. Ten se zaměřuje na vývoj termovizí a přístrojů nočního vidění. Pokud tedy i vy patříte mezi zapálené lovce či pozorovatele, kteří se nezaleknou žádné výzvy, zbystřete. Portfolio přístrojů nočního vidění Night Pearl je široké a přináší maximální přesnost i kvalitu vidění nejen v noci!

night pearl; noční vidění; myslivost;

Přístroje pro noční vidění Night Pearl – OBSAH

 1. Co jsou to přístroje nočního vidění?
 2. Portfolio přístrojů nočního vidění značky Night Pearl
 3. Jak se zorientovat v názvech přístrojů Night Pearl?
 4. Kompaktní a univerzální monokulár Night Pearl Mono 40
 5. Binokulární noční vidění Night Pearl – Sport Hunter100, Bino4, Bino6
 6. Kukla Night Pearl G7 pro pohodlné pozorování s volnýma rukama
 7. Předsádky pro noční vidění Night Pearl NP-22 a Night Pearl NP-MR

Co jsou to přístroje nočního vidění?

Noční vidění, někdy také noktovizor, je zařízení, které operuje především v infračerveném barevném spektru a ke svému fungování využívá zbytkové světlo z okolí (např. světlo z oblohy, hvězd, měsíce, lamp). Toto zbytkové světlo následně putuje dovnitř přístroje do takzvaného fotonásobiče, kde je pomocí sofistikovaného elektrochemického procesu znásobeno a nakonec transformováno do viditelné oblasti spektra. Obraz na výstupu v okuláru či na obrazovce je jasným, detailním a povětšinou nazelenalým zobrazením pozorovaného prostředí.

!

Mikrokanálek zesilovače jasu obrazu je mozkem většiny přístrojů nočního vidění. Zjednodušeně řečeno, lepší parametry mikrokanálku jsou v přímé úměře s kvalitou zobrazovaného obrazu. U digitálního nočního vidění, kdy obraz ztrácí hloubku a je vyobrazen na klasickém displeji (ne v okuláru), je tou nejdůležitější částí čip neboli snímač zpracovávající záření. 

Přístroje nočního vidění Night Pearl zkrátka odkrývají to, co by jinak zůstalo skryto – použití nacházejí při nočním lovu a pozorování zvěře, v oblasti bezpečnostních služeb nebo třeba při pátracích akcích. Důležité je zmínit také to, že oproti termovizím disponuje technologie nočního vidění nezanedbatelnými výhodami.

Noční vidění se ve srovnání s termovizemi může pyšnit vysokou úrovní detailů, a to i na velké vzdálenosti. A navíc nabízí úspornější provoz. V případě přístrojů nočního vidění se standardním zesilovačem jasu (MKZJO) je pak výsledný obraz 3D a uživatel dokáže rozpoznávat i hloubku snímaných věcí. Na druhou stranu v absolutní tmě, kdy opravdu není vidět na špičku nosu, je potřeba pro správné fungování jakéhokoliv nočního vidění využít přisvětlující zařízení.

Portfolio přístrojů nočního vidění značky Night Pearl

Zásluhou precizního zpracování, vysoké kvality obrazu a dostupné cenové politiky jsou přístroje nočního vidění značky Night Pearl již dlouhodobě jedněmi z nejžádanějších produktů v Evropě. A jelikož je potřeba uspokojit velkou uživatelskou základnu, je i produktová řada nočního vidění dosti rozsáhlá. V nabídce najdete monokuláry, binokuláry, předsádky na puškohled, ale například také speciálně upravené kukly.

Model Mono 40 Bino 4 Bino 6 NP-22 NP-MR
Zvětšení
Průměr objektivu 27 mm 82 mm 160 mm 70 mm 48 mm
Systém čoček F 1 : 1,2 F 1 : 1,5 F 1 : 2,0 F 1 : 1,44 F 1 : 1,65
Zorné pole přístroje 40° 6,5° 13° 13°
Ostření od 25 cm 10 m 10 m 10 m 10 m
Výdrž baterie až 60 h až 60 h až 60 h až 60 h až 60 h
Rozmezí teplot při použití −40 °C / +50 °C −40 °C / +50 °C −40 °C / +50 °C −40 °C / +50 °C −40 °C / +50 °C
Hmotnost 400 g 1 130 g 1 230 g 670 g 678 g
Rozměry 140 × 49 × 69 mm 280 × 102 × 70 mm 330 × 102 × 70 mm 140 × 77 × 86 mm 180 × 77 × 80 mm
Cena od 65 190 Kč od 63 490 Kč od 69 590 Kč od 62 970 Kč od 67 590 Kč

Jak už bylo zdůrazněno v předchozím odstavci, vlastnosti přístroje nočního vidění jsou do velké míry ovlivněny mikrokanálkovým zesilovačem jasu obrazu. Z toho důvodu je zcela běžné, že stejné produkty jsou nabízeny v několika variantách, které se liší právě použitým MKZJO – dražší varianty využívají mikrokanálkové zesilovače s lepším rozlišením (lp/mm) a vyšší citlivostí (µA). Dále se přístroje nočního vidění obecně dělí ještě do čtyř, respektive pěti generací (gen1+, gen2+, gen3+, gen4+, digitální). Ve zkratce můžeme tvrdit, že vyšší generace nabízejí opět lepší výkon, jasnější a ostřejší obraz na výstupu a také vyšší životnost. Mimo tuto „rovnici“ stojí pouze digitální noční vidění fungující na mírně odlišném principu.

i

Jak se orientovat v názvech přístrojů Night Pearl?

V článku zmiňujeme zejména názvy řad. Každá však zpravidla obsahuje hned několik modelů. Zásadní vlastnosti, jimiž se jednotlivé přístroje nočního vidění liší, lze vyčíst z názvu přístroje.

 • Barva fotokatody GREEN – zelená (P22/P43). Obraz v okuláru je nazelenalý. Schopnost rozeznat více odstínů/detailů na velké vzdálenosti. Vhodná pro zaměřovače a předsádky.
 • Barva fotokatody ONYX – černobílá (P45). Obraz v okuláru je černobílý. Snižuje únavu očí. Vhodná především pro dlouhodobá pozorování.
 • Mikrokanálkový zesilovač basic – základní zesilovač. Vhodný pro nenáročné uživatele. Nižší jasnost/rozlišení, vyšší šum obrazu. Méně citlivý na světlo. Životnost 5 000 hodin.
 • Mikrokanálkový zesilovač DEP – oproti zesilovači basic až dvojnásobná životnost. Lepší jasnost/rozlišení obrazu a citlivost na světlo. Nižší úroveň šumu.
 • Mikrokanálkový zesilovač DEP selection – nejpokročilejší zesilovač v nabídce. Disponuje nejvyšší jasností/rozlišením, nejlepší citlivostí na světlo a maximálně čistým obrazem. Životnost stejná jako zesilovač DEP. Pro nejnáročnější uživatele.
 • Mikrokanálkový zesilovač Gen2+ (2. generace) – ve skutečně špatných (tmavých) podmínkách vyžaduje pro kvalitní obraz použití IR přísvitu.
 • Mikrokanálkový zesilovač Gen3+ (3. generace) – ani za horších světelných podmínek není IR přísvit vždy nutný.

Kompaktní a univerzální monokulár Night Pearl Mono 40

Přehled nočního vidění značky Night Pearl otevíráme se všestranným monokulárem Night Pearl Mono 40, který je osazen 27mm objektivem. Mezi uživateli je ceněný především díky vysoké kvalitě zpracování a univerzálnosti. Použít jej můžete jak při tichých plíživých akcích, tak i při pozorování na velké vzdálenosti či dokonce v kombinaci s puškohledem. Připočtěte vysoce odolnou konstrukci s kompaktními rozměry a máte tady přístroj, který si v přírodě vždy najde své využití! 

Noktovizor Night Pearl Mono 40 je dostupný ve čtyřech variantách – gen2+ DEP GREEN, gen2+ DEP ONYX, gen2+ selection GREEN, gen2+ selection ONYX.

night pearl; noční vidění; myslivost; monokuláry
S univerzálním monokulárem Night Pearl Mono 40 vám úlovek už nikdy neunikne! 

Binokulární noční vidění Night Pearl – Sport Hunter100, Bino4, Bino6

Nabídka binokulárních přístrojů nočního vidění Night Pearl je už o poznání rozsáhlejší. Konkrétně se v této skupině nacházejí tři zařízení – Night Pearl Sport Hunter 100, Night Pearl Bino 4 a Night Pearl Bino 6.

První z nich, model Sport Hunter 100, je zástupcem nejmodernějších digitálních nočních vidění. Zároveň se jedná o nejdostupnější přístroj z portfolia Night Pearl. Uplatnění nalezne při různých outdoorových aktivitách, pozorování zvěře či majetku, a to jak v noci, tak i ve dne. Součástí nočního vidění Sport Hunter 100 je zabudovaný IR LED přísvit, slot na paměťovou kartu a s tím spojená možnost pořízení fotografií nebo videa.

night pearl; noční vidění; myslivost; binokuláry
Značka Night Pearl poskytuje na tělo přístrojů pro noční vidění prodlouženou záruku 48 měsíců.

Night Pearl Bino 4 a Night Pearl Bino 6 jsou naopak zástupci klasických, analogových nočních vidění. Populární jsou především mezi náročnějšími uživateli, kteří touží po jasném obrazu s vysokou úrovní detailů – oba modely dokáží bez problémů rozeznat malé paroží nebo divočáka i na skutečně velkou vzdálenost. Co se týče vzájemného srovnání, binokulár Bino 6 je osazen objektivem s průměrem 160 mm a unikátním 6násobným zvětšením, zatímco Bino 4 má objektiv s průměrem „pouze“ 82 mm a 4násobným zvětšením. Za zmínku stojí ještě komfortní očnice pro maximální pohodlí, celoskleněná optika s ochrannými/antireflexními vrstvami a voděodolnost obou přístrojů.

Kukla Night Pearl G7 pro pohodlné pozorování s volnýma rukama

Nyní se dostáváme k poněkud netradičnímu přístroji pro noční vidění Night Pearl G7 (gen2+, gen3+), který se řadí do kategorie kukel. Jeho hlavní předností je to, že svým uživatelům zprostředkovává maximálně pohodlný pohyb ve dne i v noci – pogumovaná plastová konstrukce je lehká, vodotěsná a přizpůsobena k tomu, aby byla připevněna k hlavě či helmě. Při pozorování tak zůstanou obě vaše ruce volné a nic vám nebrání se za tmy skvěle orientovat a rychle se pohybovat v prostoru.

night pearl; noční vidění; myslivost; kukly
Pseudo-binokulární design kukly Night Pearl G7 je velice pohodlný a v lese vám umožní pohybovat se s maximální volností. 

Kukla Night Pearl G7 dále ukrývá vestavěný zdroj infračerveného přísvitu, díky čemuž vás nezklame ani za absolutní tmy (pracuje i v oblastech bez zbytkového světla), a systém automatické kontroly jasu i vypnutí v jasném světle. Za účelem pokrytí co nejvíce případů použití nabízí model G7 hned několik možností zesílení obrazu – vše navolíte pomocí jednoduchého a uživatelsky přívětivého ovládání. Poháněn je lithiovou baterií s výdrží až 60 hodin, a je proto možné ho zkombinovat také s fotoaparátem či kamerou. V případě, že se poohlížíte po nočním vidění, které zvládne lov šouláním, střelbu z kuše či střelbu přes kolimátor, je kukla Night Pearl G7 bezpochyby ideálním kandidátem!

Předsádky pro noční vidění Night Pearl NP-22 a Night Pearl NP-MR

Nestárnoucí předsádka Night Pearl NP-22 a novější model NP-MR se stabilně řadí mezi nejžádanější přístroje nočního vidění na tuzemském trhu. Jedná se o rychlé a efektivní řešení, jak udělat z vašeho denního puškohledu univerzální přístroj nočního vidění – celý proces transformace DEN/NOC trvá pouhých několik okamžiků, je tichý a nevyžaduje žádný zásah ze strany uživatele. Ne vždy se však musí jednat o použití s puškohledem. Pomocí speciálních adaptérů, které nejsou součástí balení, je možné připevnit předsádky NP-22 a NP-MR také na objektivy fotoaparátů, kamer nebo dalekohledy.

night pearl; noční vidění; myslivost; predsadky
Díky předsádkám Night Pearl NP-22 a NP-MR se váš denní puškohled změní na noční vidění za pouhých 30 vteřin.

Nejmodernější technologie v oblasti nočního vidění zajistí, že obraz z předsádek Night Pearl NP-22 a Night Pearl NP-MR bude vždy maximálně jasný a ostrý. Nezanedbatelný rozdíl mezi předsádkami představuje fakt, že NP-MR je osazena čočkou o průměru 48 mm (ideální pro pozorování na střední vzdálenosti), zatímco NP-22 disponuje mohutnější čočkou se 70mm průměrem. Doporučeny jsou vzhledem ke svým vlastnostem pro uživatele, kteří noční vidění využívají v krátkých intervalech často a pro puškohledy s až 5násobným zvětšením. Nabízeny jsou oba dva modely s měniči druhé gen2+ a třetí gen3+ generace. Samozřejmostí je i výběr z různých variant mikrokanálkových zesilovačů.

Všechna zařízení rodinné značky Night Pearl vycházejí z letité zkušenosti a jsou oddána tomu nejvyššímu standardu kvality. Můžete se proto spolehnout, že zakoupený produkt bude vždy profesionálně otestován v terénu i laboratoři a zároveň bude patřit k těm nejmodernějším zařízením na trhu!


Vytisknout
P-DC1-WEB03
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací